Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Midpointi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
49 komentarjev na to temo

#1 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 19. april 2002, 01:00

Kako jih razlagammo,...

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#2 Mirjam

Mirjam
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 19. april 2002, 01:00

.....vprašanje si mi vzel z jezika.....

vodnar/strelec

#3 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 22. april 2002, 01:00

Vmesna točka je točka, ki je na sredini med dvema planetoma, recimo med Venoro in Marsom. Ta točka je občutljiva in reagira na tranzite.

Npr. Neptun, Pluton, na vmesno točko stopi Mars. Neptun govori o neznanskem, brezmejnem pretiravanju, Pluton o nasilnem pretiravanju, Mars pa silo, agresijo.

V takem primeru se lahko zgodi zelo huda nesreča, posebno če ta oseba vozi, lahko v vožnji zelo pretirava.

Vendar je pomembno, da gledamo celoten horoskop!






E.

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. december 2002, 01:00

A res?? [?]
Kje pa so midpointi? Prepricana sem bila, da smo se ze ful razpisali o njih?
Morda smo jih navrgli v kaksni drugi temi... :|

Skratka...
Lahko kaj povem o svojih...
Zanimivo, da so mi poleg Skorpijona (sicer sem Riba) veckrat pripisovali tudi Dvojcka (in malo redkeje Vodnarja - kar pa je "normalno", saj deluje na vladarja mojega ASC in sta oba na MC)). Saturn v 3. hisi pa pac ne more v taki meri vplivati... Res je, da imam potenten merkur, v steliju s Soncem, luno in marsom, vendar me to vseeno ni povsem zadovoljilo...
Potem pa sem odkrila tele midpointe in ugotovila, da jih imam 3/4 (no, morda nekoliko pretiravam ;) v Dvojckih.
Potem sem se temu malo bolj posvetila in to malo bolje opazovala, pa mi je bilo zelo interesantno.
Sicer redko to potem resneje upostevam pri analizi, vendar mi lahko razlozi skupek lastnosti, ki se sicer v samem chartu ne opazijo, jih pa belezimo v zivljenju. Prav tako lahko recimo kaksen vpliv prevesi oz. mu pac da dodatno tezho ali koncno noto.
Kar zanimivo se je pozabavati s tem - pa malo kombiniramo potem, kaj bi pomenila sticisca med tocno dolocenima planetoma ali tockama in ce in kje to najdemo oz. opazujemo pri sebi (in svojih bliznjih oz. tistih, ki jih poleg sebe obravnavamo).

Marsa

Cas ni ovira, temvec sredstvo za uresnicitev moznega. I CHING
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 4. junij 2003, 15:28

haha! sem vedel da sem o tem že pisal.... eksaktni aspekti...

JUPITER 22.5 Sun/Sat 0,0 degrees
PLUTO Square Moo/Mer 0,0 degrees
PLUTO Ses.Square Nep/Chi 0,0 degrees
JUPITER 22.5 Mar/Jup 0,0 degrees

Naj mi kdo kaj napiše o tem... prosim, da bom mel en primer kako naj sklepam o midpointih... recimo tile so moji zelo natančni, morda drugi je tak bolj pomemben, ostali so neke levi, tako da če se vam ne da potem vsaj tistega.... prosim prosim prosim
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#6 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 4. junij 2003, 15:33

Hjaja to so bli časi, ko sem jaz še pridno se udejstvoval na roumu... potem pa pet mescev nič, pa še pet mescev nič, no sedaj ko bi pa moral nič, pa spet nekaj pišem, "prjatli vsi šli so, an pupe zamenale viru, ah ja vsaj duh mam še, vedno tu, četudi me pamet zapušča...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#7 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 4. junij 2003, 15:34

mdponti so pravzaprav "ekvidistantne direkcije". che ne gre z nornalnimi, ischemo "osrednjo tochko" ko dolocamo dogodek, tako da che so termini za poroke prezgdaj, ali pa prezamudni in podobno, lahko z
midpoit ajdemo ta oravo leto za proke ali pa karkoli. gre se za eementarno a+b/2 matemat'ko ;)
p.s. vidi she "durekcije" na tem forumu *<:) p.s. thanks siol za obisk;9

#8 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 17. februar 2004, 07:25

A se te točke aktivirijo pri tranzitih x?x
Seveda, saj drugače se ne morejo, na katero pa moramo biti najbolj pozorni in v kakšnem orbisu delujejo x?x
Nikjer nisem zasledil razlag za aspekte teh vmesnih toč z rojstnimi planeti.....mogoče bo kdo kaj več napisal x!x


#9 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 17. februar 2004, 09:20

Za vse, ki jih zanimajo središčne točke, kakor se midpointom reče po slovensko si lahko preberete knjigo Ebertina Kombinacije zvezdnih vplivov. On je oče središčnih točk.
Meni so zanimive predvsem natalne , čeprav delujejo tudi v progresijah in tranzitih.
Povejo ti nekaj zelo konkretnih stvari o osebi. Kajti tu gre za tri elemente, ki se povezujejo.
Torej bistvena je točka točno na sredini (kot je bilo že zgoraj rečeno) me dvema planetoma, na to točko je lahko tretji planet v opoziciji, kvadratu, konjunkciji, torej aspekti 8.harmonika.
Ne gleda se ne znamenja ne hiše, ampak samo planete, ki se povezujejo.
Na primer Jupiter je Sonce/Saturn, pomeni po Ebertinu = flegmatičen temperament, nagnjenost k večaju telesne teže, srečen v samoti.
V tranzitih pa pomeni srečo zaradi ločevanja, ločitev te osreči.

Jaz seveda prvo preberem Ebertina, potem pa poskušam tudi sama logično sklepati glede na planete, ki so povezani. Saturn, ki predstavlja red in odgovornost je povezan s Soncem, ki predstavlja voljo in cilje, Jupiter pa vse pomnoži in poveča. Rekla bi , da to pomeni, da ima oseba veliko ambicij in ciljev, ki jih bo počasi uresničevala, toda vsekakor uspešno.

Na primer, to je moja logika sklepanja, poskusite še vi po svoje.
Računalnik večkrat izpiše kej takega kot Jupiter je Mars/Jupiter, to se ne gleda, to je samo logika računalnika, vendar morajo biti povezani vsaj trije različni planeti ali točke ( asc, MC, Lunina sečišča).

Tako na hitro nekaj o središčnih točkah.

Vse dobro,

Mihela. xrolleyesx

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#10 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 17. februar 2004, 09:27

Hvala MIHELA za te dobrodošle informacije....lep dan :palec:

#11 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 17. februar 2004, 09:32

Dovloljen orbis je 1-2°, manjši je, bolj je zadeva močnejša.
V progresijah pazite na:
Mars/Uran,
Mars/Merkur, te središčne točke so lahko povezane z avtomobiljskimi nesrečami
Pazite se vseh midpointov, kjer sta Saturn in Mars povezana s transsaturnovci.
Seveda pa je težavna tudi središčna točka Marsa in Saturna.


Za ljubezen so pomembne
Venera/Sonce
Venera/Jupiter
Venera/Mars


Za denar
Jupiter/PLuton
Jupiter/Sonce

in tako naprej ...


z isto logiko sklepanja.

V natalni karti dokaj natančno opisujejo, sploh središčne točke hitrih planetov neke specifične karakteristike osebe.
V progreijah in tranzitih pa so kot dodatek in napovedujejo kaj se bo dogajalo. Potrdijo ti to, kar vidiš že drugje, vsaj jaz jih tako uporablja. No ja, jaz jih uporabljam samo pri progresijah, ne pri tranzitih in zato nimam izkušenj glede tranzitov, toda predvidevam, da delujejo podobno.

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. februar 2004, 18:02

O, fino, Boris, da si nasel tole temo, in, Mihela, da si tole napisala! :)
*Mene pa cudi, da nimamo vec napisanega v tej temi... x?x
No, ja - je pa zdaj. :palec:
Pa se bo, so kar zanimivi midpointi - lepo, da si opozorila, da bi lahko slovensko imenovali... (ceprav je jasno, ker je prevod, dobeseden v bistvu, vseeno dodam v podnaslov). :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 17. februar 2004, 21:58

Hehe, kolk je dobr ta lunin net, kot bi si pisal dnevnik, sam pogledam, mal nazaj svoje poste čist vidim, pi... kolk hitro rastem, ;) se že veselim prihodnosti, ;) ampak no pa poglejmo, sem mel, neko tako zadevo, mrbit pa je kakšen midpoint vmes... mars pa saturn da je treba pazit....? hm jao, kolk je matematike pr tej astrologiji... človek se kar zmatra, grem zdaj gledat stigmato na htv2
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. februar 2004, 10:35

Ampak, Nino, kje pa imamo se o temle?
Saj vem, da smo govorili, saj se spomnim, da je bilo celo ful enih linkov (vsaj ti si podajal par teh linkov, mislim da pa se kdo), vec strani bi morali biti tega... x?x
Skratka, tedaj si nekoc podal en link, se spomnis?
Daj izbrskaj pliz to, bos? x:Xx x:)x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Vanda

Vanda
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 166

Objavljeno: 17. april 2004, 08:18

Za vse, ki jih zanimajo središčne točke, kakor se midpointom reče po slovensko si lahko preberete knjigo Ebertina Kombinacije zvezdnih vplivov. On je oče središčnih točk.

Glej, glej, kakšno zanimivo temo sem našla v skladišču. (Le zakaj se bolj ne prime?) xrolleyesx

Mihela, tegale Ebertina si že dolgo želim kje srečati. V knjigarnah ga nisem še nikoli videla. Najbrž bi bilo treba naročiti preko kakšne spletne založbe, kaj meniš?
Ali obstaja kakšen link z razlago vmesnih točk?

Prosila bi za razlago dveh midpointov, ki se mi zdita izrazita, saj so vpleteni osebni planeti.

Pluton = Sonce/Luna (moja hči)
Sonce = Venera/Mars (jest)

Hvala (če se bo komu dalo) in lep pozdrav! x;)x x:)x

#16 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 17. april 2004, 22:20

Za vse, ki jih zanimajo središčne točke, kakor se midpointom reče po slovensko si lahko preberete knjigo Ebertina Kombinacije zvezdnih vplivov. On je oče središčnih točk.

Glej, glej, kakšno zanimivo temo sem našla v skladišču. (Le zakaj se bolj ne prime?) xrolleyesx

Mihela, tegale Ebertina si že dolgo želim kje srečati. V knjigarnah ga nisem še nikoli videla. Najbrž bi bilo treba naročiti preko kakšne spletne založbe, kaj meniš?
Ali obstaja kakšen link z razlago vmesnih točk?

Prosila bi za razlago dveh midpointov, ki se mi zdita izrazita, saj so vpleteni osebni planeti.

Pluton = Sonce/Luna (moja hči)
Sonce = Venera/Mars (jest)

Hvala (če se bo komu dalo) in lep pozdrav! x;)x x:)x

Po Ebertinu se razlaga točko Pluton je Luna/ Sonce tako, duša je utrujena zaradi notranjih konfliktov, spremenljive okoliščine , ki privedejo do kritične razvojne faze v življenju ali ločevanja od drugih ljudi.

Jaz bi rekla, da so odnosi med mamo in očetom in kasneje med možem in ženo intenzivni, težki toda tudi razvojni.



Pri Soncu =Veneri/ Marsu mi pride na pamet zelo strastna oseba, ki je lahko tudi zelo ustvarjalna.

Sedaj pa še Ebertinova razlaga: Močna fizična ljubezen, umetniška moč , zakon, rojevanje otrok.


To knjigo v hrvaščini kot fotokopijo lahko dobiš preko Alenke. Vsaj jaz sem jo tam dobila.


Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#17 Vanda

Vanda
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 166

Objavljeno: 17. april 2004, 22:53

Mihela, hvala za odgovor!! x:)x x:)x Zanimivo, res.

Ali to (Pluton=So/Lu) za mojo hčer pomeni, da ji bova s partnerjem prej ali slej priredila kako travmo?


Alenke pa ne poznam...

#18 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 25. januar 2005, 15:48

Dajmo tole mal osvežit, sem prejle zasledila,d a se razvija debata o teh točkah...

Nikoli nisem gledala teh točk, zdaj me je pa kar potegnilo...

Astra
Per aspera ad astra

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2005, 17:12

pa to ni res, astra, (danes) beres misli! xDDx :palec:

Cist not padla...
Ful jih mam v kozorogu (*poleg dvojcka, kjer jih je najvec)!!! xsuperx
in celo v tehtnici, halo!!! xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2005, 17:16

Tu jemljemo manjsi orbis pac, celo za konjunkcijo in opp., do zdaj se nisem ukvarjala s kvadrati in trigoni, a jih tudi jemljete v obravnavo?


Kolk pa upostevate MP z ostalimi tockami?
Npr. jaz imam cist natancno konj. Plutona z MP med Neptunom in severnim vozlom?
ali to obravnavate?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 25. januar 2005, 18:16

heh, mam pač filing... x;)x

ravno buljim v tele MP...najbolj eksakten, pomeni orbis 0, 0..imam jupiter/neptun na sev vozlu..

Astra
Per aspera ad astra

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2005, 18:46

zanimivo, pri tebi tud neptun pa severni vozel...
Oh, kok fino, da tole si mal ogledam spet
... *danes ugotovila, da sem se nazadnje -bolj intenzivno- s tem ukvarjala 95' in 96', ko sem delala na dveh linijah, kjer smo imeli dbest program (*druga pesem je, kaj se je potem s temim programi dogajalo!!!! :eek: xrolleyesx :o|o:)... in sem si (in vsem) svasta racunala...

No in vse tole gledam...

ampak, no - a torej jemljete za MP tudi ostale aspekte - poleg konjunkcij (in morebitnih opozicij)?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2005, 18:06

Kot kaze, smo povsod drugod govorili o midpointih, ravno tukaj ne... :D

Pa osvezujem malo tole temo, v zadnjem casu je beseda namrec veckrat nanesla na srediscne tocke, med drugim sva se nazadnje o njih razpricali z Mihelo v temi Tecaji astrologije.

Ugotovili sta s Stanko par teh vidnih vplivov in navedli tudi nekaj primerov, mdr Marilyn Monroe...

Tako da bi lahko tu nadaljevali to debato. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2005, 18:12

Bom kar sem skopirala (kar je konkretnega o tem), ker sodi v tole temo in da navezem na temo:

Moje vprasanje Miheli (v zgoraj omenjeni in podani temi, ko je beseda tekla o tem):

<{POST_SNAPBACK}>Direktno na severnem vozlu in vertexu v raku v 8. hisi imam MP Venera/Uran.

zanimivo je tud to (to pa veckrat omenim), da je MC pravzaprav srediscna tocka med uranom in plutonom (ker sta v konjunkciji, vmes pa je os mc in je orbis tega midpointa tako manj kot 1)..


In Mihelin odgovor na to:

<{POST_SNAPBACK}>Zanimivo zgornji midpoint, govori o tem, da si dokaj bolj odprta in prijateleska v ljubezenskem odnosu, kot nakazuje tvoja ascendent. Hkrati pa govori, da si zelo družabna. Kozmobiologi, ne upoštevajo hiš.

Midpoint z MC, pa poudarja to, kar govori splošno ta konjunkcija,. taki midpointi, midpointi planetov, ki so med seboj še v konjunkciji so najmočnejši. Ta govori med drugim tudi o masovnem vplivu, ki ga imaš prek statusa, poklica. Oziroma opisujejo tvoj status, kot nenavaden poseben, drugečen, a vpliven.
Trenutno ne najdem Ebertinove bukvice, da bi ti povedala, kaj on pravi na te kombinacije, ko najdem, ti napišem, sedaj sem povedala glede na svoje znanje.

Vse dobro,

Mihela


In se dodatek k prejsnjemu odgovoru meni:

<{POST_SNAPBACK}>Bukvo sem našla, tako, da ti lahko odgovorim.

Venera uran = Severni vozel, povečani občutki, te instinktivno privedejo do novih zvez

Uran Pluton = MC, pa neustaljenost, neutrudnost, borbenost, vizije, težnje k inovacijam, reformam, giblivosti, v trenutku razume in izkoristi vsako situacijo.
Tako pravi Ebertin.
Vse dobro,

Mihela


Da je tudi tu - nenazadnje bo imel se kdo ta polozaj, pa je tu lepo razlozeno.

Hvala se 1x, Mihela! x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2005, 18:51

ga nimas v pravem formatu spravljenega, mal chekirni, magari probaj v temi test taksne stvari... pa bom fotke tam kasneje izbrisala, da ne bodo jemale vasih accountov...
Hm, to bi bilo kul.
Tole pustim pol ure, pol zubrisem...
Ce je kaksna naveza s tole debato, postni drugam, tehnicno vpr. ipd. :palec:
Tole izbrisem in prav ztako tvoj post.
M= ne vem, kaj bi to bilo... al pa sem cist off zdajle... polno glavo strabi tem in odgovorov in vsega. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0