Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

VODA


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
205 komentarjev na to temo

#151 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 30. januar 2008, 16:42

Pred compom moram tudi sam sebe kdaj spomnit na kak požirek vode.
Sem dehidriran en mal, pa ko kaj počnem. Kar pozabim. )

#152 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 30. januar 2008, 16:50

Hvala za opomin. Sem šel 'koj pit' vodo oh prelestno. "Gulp"

#153 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 31. januar 2008, 19:51

Največ pijem vodo, zdele si grem narest limonado (obvezno delam brez cukra). Mmmm x:px

#154 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 12. februar 2008, 10:37

Obenem pa so tudi kolicine dolocenih substanc razlicne pri vsakem posamezniku. Vcasih je lahko tenka linija med tem, da neka substanca deluje zdravilno ali skodljivo!

:palec: jp... vcasih je sam kolicina tista, ki loci "zdravilo" od "strupa"...
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#155 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. februar 2008, 11:41

no, ste danes popili ze dovolj vode xDDx

#156 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 12. februar 2008, 16:59

skoraj x;)x

#157 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 14. februar 2008, 17:17

fajn x;)x :palec:

#158 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. februar 2008, 17:18

:vragec:

voda she za v chevelj ni dobra.... :xx!: :xx!: :xx!:

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#159 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 14. februar 2008, 18:25

Ne v čevlju ni dobra, v kozarcu pa je x^x

#160 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. februar 2008, 19:37

Ne v čevlju ni dobra, v kozarcu pa je x^x

:vragec:

v kozarcu ali vazi je res nemotecha
po grlu gre pa raje per

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#161 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 15. februar 2008, 13:16

ja, to je res xcheersx

#162 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 15. februar 2008, 14:19

jaz vodo lahko pijem samo iz flaše, če jo iz kozarca se mi upira in zatika
matr sem čudna :eek:
If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#163 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 15. februar 2008, 17:50

Katera voda iz plastenk vam je dobra? Zala, Jana, Oda, Bistra. xrolleyesx Bistra ni slaba, če pomislim. Hm, malo reklame istočasno. x:o)x Voda izpod pipe mi že dolgo ni več dobra pa tu :mellow: di zdrava najbrž ne.

#164 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. februar 2008, 18:09

Katera voda iz plastenk vam je dobra? Zala, Jana, Oda, Bistra. xrolleyesx Bistra ni slaba, če pomislim. Hm, malo reklame istočasno. x:o)x Voda izpod pipe mi že dolgo ni več dobra pa tu :mellow: di zdrava najbrž ne.


Odvisno od tega, kje živiš. Pri nas je voda izpod pipe takšna, da na ustekleničeno niti pomislim ne. Izvir, na katerega sem priklopljen, je skoraj na vrhu hriba, okoli ni nobenih njiv in podobnih zadev, kjer bi lahko npr. z gnojili kaj zagiftali, ta izvir pa je znan še po tem, da voda prihaja iz zemlje v konstantnem tempu, ne glede na letni čas ali količino morebitnih padavin.
Mimogrede - kljub goram na etiketi, črpajo Zalo na dvorišču Pivovarne Union. Brez zajebancije. Verjetno je Zala naša najslabša ustekleničena voda (po zadnjih analizah, ki sem jih videl, je najkvalitetnejša Dana, Juliana, ki je včasih veljala za najboljšo, pa je šele sedma. Ne vem pa kako je s kvaliteto raznih italianskih vod, ki jih v nekaterih hipermarketih prodajajo napol zastonj.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#165 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 16. februar 2008, 23:25

Hvala, Nosko. Ne, pri nas voda ni dobra. Meni že po okusu ne. Celo preveč neke kovine so ugotovili enkrat v njej. :eek: Torej se "splača" bolj pit ustekleničeno vodo? Kako je pa s plastiko? Sem slišala, da ni ravno zdravo, če je voda dolgo v njej, ampak to verjetno ne pride v poštev glede na to, da gre voda hitro s polic. xrolleyesx

#166 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. februar 2008, 23:35

lalala

Zadnje cajte je najboljša Šrotova, baje x:Dx

#167 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. februar 2008, 00:01

Hvala, Nosko. Ne, pri nas voda ni dobra. Meni že po okusu ne. Celo preveč neke kovine so ugotovili enkrat v njej. :eek: Torej se "splača" bolj pit ustekleničeno vodo? Kako je pa s plastiko? Sem slišala, da ni ravno zdravo, če je voda dolgo v njej, ampak to verjetno ne pride v poštev glede na to, da gre voda hitro s polic. xrolleyesx


Klele maš del tistega, kar sem o vodi napisal v knjigi Holistična radiestezija:

VODA

Voda je večinski sestavni del našega telesa. Ker prihaja pri presnovi hrane, ki jo zaužijemo, do stranskega produkta različnih toksinov, je zadostna količina zaužite vode izjemnega pomena za razstrupljanje organizma in izmenjavo telesnih sokov. Seveda pa ni vseeno, kakšno vodo pijemo, saj je danes veliko vode, ki jo uporabljamo za pitje, kemijsko, biološko in energijsko onesnažene. Voda iz vodovoda lahko vsebuje tudi težke kovine iz cevi, črpalk, sledi herbicidov, pesticidov itd. Takšna voda pa torej že v osnovi izgubi svoj namen. Namesto da bi telesu pomagala izločiti toksine, jih večkrat celo vsebuje. Zaradi takšnih razlogov se vedno pogosteje odločamo za nakup ustekleničene vode, v prepričanju, da je takšna voda zares zdrava, vendar pa temu žal ni tako. Vemo, da kvaliteta stoječe vode zelo hitro pada, zato dodajajo v ustekleničeno vodo strupe, ki omogočajo sterilizacijo in varnost zalog. Običajno gre za strupe, ki v nizkih koncentracijah nimajo okusa (npr. fluorid). Telo ima omejeno sposobnost prebavljanja, nevtraliziranja in izločanja tega strupa, in če ga pitna voda vsebuje, se začne nabirati v telesu, predvsem v kosteh in sklepih. Ko koncentracija fluorida preseže določeno mejo, za kar je včasih potrebno 10 ali 20 let uživanja takšne vode, se lahko razvijejo npr. simptomi artritisa.

Vprašljiva kvaliteta ustekleničene vode

Veliko je razlogov, ki botrujejo temu, da je tudi ustekleničena voda pogosto oporečne kvalitete. Takšno vodo sicer redno kemijsko analizirajo, toda v vodi so lahko strupene snovi, ki jih kemik ni iskal, pri analizah pa ne upoštevajo niti sinergičnega delovanja več strupenih snovi na žive celice in organizme, ki so sicer lahko v dopustnih mejah. International Bottled Water Association (IBWA), ki izvaja kvalitetne kontrole ustekleničene vode v ZDA, je ugotovila, da ta voda v 26 % primerov ni nič boljša kot voda iz pip, v 25 % pa vsebuje patogene bakterije. Triinšestdeset dni po polnitvi najdejo patogene bakterije in glivice prav v vsaki plastenki analizirane vode, kar pomeni, da je bila voda okužena že med polnjenjem. Večkrat so že ugotovili, da voda v plastenkah do trikrat presega dopustno vrednost arzenika in celo največji svetovni proizvajalec ustekleničene vode Perrier je moral poleti 1990 umakniti iz prodaje 160 milijonov plastenk vode, zaradi prekoračene vsebnosti benzena, ki se sicer pri človeku nalaga v timusu.
Tako v ZDA kot tudi v Sloveniji imamo določene maksimalne vrednosti približno 60 nevarnih kemikalij, ki bi se lahko pojavile v pitni vodi, vendar pa je še več strupenih kemikalij, ki jih občasno najdemo v pitni vodi, katerih ob analizah vode nihče ne išče. Bolj celostno sliko o kakovosti vode dajejo biološke testne metode. Revija Nature je npr. objavila članek dr. Hayesa iz Berkeleya, v katerem je opisal dokaz, da že uradno dopustna koncentracija atrazina (0,1 g/l vode) spreminja žabje samce v dvospolnike. Skupina dr. Poterja z univerze Wisconsin, pa je po petletnih raziskavah dokazala dramatične posledice sinergičnega delovanja pesticidov in nitratov v pitni vodi, tudi če so te snovi prisotne v trenutno dopustnih mejah. Atrazin npr. v kombinaciji s kislim okoljem v želodcu tvori N-nitrosatrazin, spojino, ki je kar tisočkrat bolj genotoksična, kot je vsaka strupena snov posebej.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#168 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 17. februar 2008, 11:55

Hm, ne vem kje sem že brala neke rezultate testiranj ustekleničenih vod... Vem pa, da se je kot najboljša izkazala šparova izvirska za njo pa Jana.

#169 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. februar 2008, 18:34

Hm, ne vem kje sem že brala neke rezultate testiranj ustekleničenih vod... Vem pa, da se je kot najboljša izkazala šparova izvirska za njo pa Jana.


Kvaliteta verjetno pri nobeni vodi ni konstantna. Itak delajo teste periodično in verjetno si pač videla rezultate iz kakšnega drugega obdobja, kot jaz.
Na prvem testu, ki sem ga videl, je bila prva Juliana, na naslednjem pa šele sedma, prva pa Dana. Zanimivo pa je to, da so pri testih, na katerih je "zmagala" Dana, testirali tudi vodo iz Domžalskega vodovoda. Pri tem je treba vedeti, da je nad področjem, kjer se talna voda za ta vodovod zadržuje, veliko njiv in torej potencialno negativnih vplivov gnojil. Pa je bila ta voda, med vsemi ustekleničenimi, tretja po kvaliteti.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#170 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 17. februar 2008, 19:05

kok tle filtri ala Brita pomagajo? :inocent:


(((delovanje: 1. Predfiltracija: fina zgornja mrežica za predfiltracijo

2. Ionski izmenjevalec (bela zrnca): zmanjša vsebnost apnenca (karbonatne trdote) in težkih kovin, ki se pojavijo v vodi iz vodovoda (npr. baker in svinec)

3. Aktivno oglje (iz lupine kokosovega oreha): zmanjšuje vsebnost klora, pesticidov in drugih organskih nečistoč

4. Spodnja mrežica: preprečuje sprostitev delcev)
)))
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#171 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 17. februar 2008, 20:25

Brita filter - "plastik fantastik" s filtrom se drži v hladilniku.
Preventiva, da se na toplem (poleti, ..) v samem filtru NE poveča število mikroorganizmov.
Bilo "enkrat, nekje" rečeno. )

#172 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 17. februar 2008, 21:20

menda je aktivno oglje nekako obdelano s srebrom, da se bakterije ne morejo razmnoževat, če poskrbiš za to, da je filter ves čas namočen, se pravi da skoz voda do polovice posode. (to ravnokar ugotovila, ker šla brat kako je s temi bakterijami..)

zdaj pa... kok je pa zdravo to, da je oglje s srebrom obdelano? :inocent:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#173 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 17. februar 2008, 22:23

Konkurenca pravi takole:
"...Filtrskim vložkom Brita je kot baktericidno sredstvo dodano srebro, ki se lahko pojavlja tudi v prefiltrirani vodi...
...Vrč Brita vsebuje tudi srebro, ki je zdravju škodljiva komponenta, medtem ko filtri Carbonit in General Ecology srebra NE VSEBUJEJO!..."
http://www.tramontan.../vprasanja.html

Z Brito se prefiltrira. Prefiltrirano vodo prelije v drugo posodo. Brita vrč izprazni in postavi v hladilnik.
Zame problem zaenkrat rešen. Kakor pač je. Vrča NE mislim vreči v smeti. )

#174 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 17. februar 2008, 22:54

Ja, ravno to brala.
ne vem.. bi bilo zanimivo dat delat analizo.. kolk tega srebra dejansko pride v vodo.. pri tejle konkurenci mi stvar zveni zelo napihnjeno...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#175 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 17. februar 2008, 23:05

Domnevam, NE poznam,
da ma ta konkurenca višje cene...
Zaenkrat ostajam na Briti.
Se pa dobijo/so se dobili cenovno ugodno (s solidnimi karakteristikami) vodni filtri
za na pipo...(oz. montažo pred vodno pipo - za pod "pult"...). V Bauhausu.
Treba se pozanimat, kdor je pač zainteresiran.
In ne misli veliko sredstev dat za to. Karakteristike za dokaj nizko ceno bile pred časom ugodne.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0