Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sonce v natalni karti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
219 komentarjev na to temo

#151 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 27. november 2005, 09:52

xrolleyesx Tisti, ki so res brez keša in tega človeka gledajo, si verjetno mislijo, kaj teži, če mu nč hudga ni. x;)x

#152 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 27. november 2005, 20:20

kaj bi rekl za sonce v natalni karti ki ne tvor (skor) nobenga aspekta?

tist skor pa pomen da tvor en trigon s 7°orbisa z mcjem
in kvadrat s 4°orbisa z severnim luninim vozlom

pa tud tko na splošno kaj res to pomen? nekje sm prebrala da je oseba z neaspektiranim soncem en "sonček", zlo priljubljena in vse, kakšne so vaše interpretacije?

#153 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 28. november 2005, 08:32

kaj bi rekl za sonce v natalni karti ki ne tvor (skor) nobenga aspekta?

tist skor pa pomen da tvor en trigon s 7°orbisa z mcjem
in kvadrat s 4°orbisa z severnim luninim vozlom

pa tud tko na splošno kaj res to pomen? nekje sm prebrala da je oseba z neaspektiranim soncem en "sonček", zlo priljubljena in vse, kakšne so vaše interpretacije?


Neaspektirano Sonce lahko nekomu ustvarja probleme" pri iskanju prostora pod Soncem". Čuti se onemogočenega, ujetega. Kako pa ravna v takem primeru, je odvisno od karte v celoti. Popolnoma možno je, da poišče kompenzacijo v pretiranem poudarjanju svoje pojave ali svojega dela in lahko, kot praviš, deluje kot "sonček".
Poudaril pa bi pomen recepcij Sonca, ki pomanjkanje aspektov lahko popolnoma nadoknadijo. xsrcx
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#154 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 28. november 2005, 10:21

Neaspektirani planeti so posebnost, ki jo je pogosto težko razložiti. Nekateri avtorji se zatekajo k formulacijam, ki so prej značilne za planet, ki je v fokusu T-kvadrata ali retrograden ali pa da se nahaja v ukleščenem znamenju.

Avtorica Janis Huntley, ki je prav o tem fenomenu spisala knjigo ("Astrological Voids") pravi takole:

"Neaspektirani planet predstavlja čisto, neolajšano ("unmitigated") energijo znamenja in področja, kjer se (v karti - op.B.) nahaja. (Ta energija) Ni obložena ali izzivana s strani težavnih aspektov, kot sta kvadrat ali opozicija, niti ni omehčana ali opremljena s harmonijo kakega sekstila ali trigona. - ... - Tak planet je nepremagljiv in stoji čvrsto v natalni karti, izražajoč moč in slavo."

Po lastni raziskavi avtorica trdi, da je Sonce neaspektirano v dvakrat več primerih od ostalih posameznih planetov, z izjemo Merkurja, ki se pojavlja v nekaj manj primerih.

O neaspektiranem Soncu med drugim pravi: "Energija neaspektiranega Sonca je briljantna in zaslepljujoča. - ... - Ljudje, rojeni z neaspektiranim Soncem, so redkokdaj značajsko neizraziti ali tihi - če se to že zgodi, gre za močan vpliv drugih dejavnikov v karti! Ti ljudje imajo zdrav ego, ki ga v odraščanju izražajo skozi hrup, usmerjenost k sebi in predvodništvo. Tak otrok zna odlično vsiliti svojo prisotnost v vsakem okolju ... itd." ter kasneje "Rojeni z neaspektiranim Soncem so resnično čaščeni in so navadno vitalni, močni (tudi telesno) individualci, ki se dobro zavedajo svoje vrednosti, vendar pa se morajo paziti sindroma izgorevanja in svoje velike težnje po dominiranju."

Kot primer avtorica navaja charta Louisa XIV in Vincenta van Gogha.

(Več o pomanjkanjih v astrološki karti pa na mojem zadnjem letošnjem predavanju, ki bo v četrtek, 8.12., ob 18h na OŠ Mirana Jarca.)

x:)x

#155 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 28. november 2005, 12:53

O neaspektiranem Soncu med drugim pravi: "Energija neaspektiranega Sonca je briljantna in zaslepljujoča. - ... - Ljudje, rojeni z neaspektiranim Soncem, so redkokdaj značajsko neizraziti ali tihi - če se to že zgodi, gre za močan vpliv drugih dejavnikov v karti! Ti ljudje imajo zdrav ego, ki ga v odraščanju izražajo skozi hrup, usmerjenost k sebi in predvodništvo. Tak otrok zna odlično vsiliti svojo prisotnost v vsakem okolju ... itd." ter kasneje "Rojeni z neaspektiranim Soncem so resnično čaščeni in so navadno vitalni, močni (tudi telesno) individualci, ki se dobro zavedajo svoje vrednosti, vendar pa se morajo paziti sindroma izgorevanja in svoje velike težnje po dominiranju."
x:)x


Čeprav se sliši zelo hvalisavo, pa se v temu kar najdem x:Ix

Moje Sonce tvori trigon +5 stopinj z Ascendentom in sekstil -4 stopinje z Jupitrom.

Astrotalisman:Poudaril pa bi pomen recepcij Sonca, ki pomanjkanje aspektov lahko popolnoma nadoknadijo.

Bi mi prosim razložil to? Kaj so recepcije Sonca?
Kar se pa tiče efekta 'sonček' xrolleyesx
V mojem Ško življenju je vse povsem Belo ali pa črno; so ljudje, ki me ljubijo, in doživljajo kot 'sonček' in druga ekipa, ki me recimo obravnava zelo milo rečeno kot 'čim dlje od nje', xrolleyesx , opazijo me pa vedno eni in drugi.

Mah, boljše, da o človeku slabo...kot pa nič x^x

#156 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 28. november 2005, 14:18

Čeprav se sliši zelo hvalisavo, pa se v temu kar najdem x:Ix

Moje Sonce tvori trigon +5 stopinj z Ascendentom in sekstil -4 stopinje z Jupitrom.

Astrotalisman:Poudaril pa bi pomen recepcij Sonca, ki pomanjkanje aspektov lahko popolnoma nadoknadijo.

Bi mi prosim razložil to? Kaj so recepcije Sonca?
Kar se pa tiče efekta 'sonček' xrolleyesx
V mojem Ško življenju je vse povsem Belo ali pa črno; so ljudje, ki me ljubijo, in doživljajo kot 'sonček' in druga ekipa, ki me recimo obravnava zelo milo rečeno kot 'čim dlje od nje', xrolleyesx , opazijo me pa vedno eni in drugi.

Mah, boljše, da o človeku slabo...kot pa nič x^x


Živjo, Ruby 72!
Spregledala si, da je govora o neaspektiranem Soncu. Sama si napisala, da imaš Sonce v sekstilu z Jupitrom in to je razlog, da si se "našla" v Bernovem citiranju. Različen odziv ljudi do tebe, in obratno seveda, lahko pripišeš tudi polni sedmi hiši, še posebej Luni v Devici blizu descendenta.
Recepcije: če je en planet v znamenju, višini, trojstvu drugega in drugi v znamenju, višini, trojstvu prvega - govorimo o recepciji (sprejemanju). Primer: če bi imela Marsa v Levu in Sonce v Škorpijonu, bi bila to recepcija po znamenju.
Ampak kot rečeno, tvoj Sonček ne rabi recepcije, ker ima aspekt. xsrcx
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#157 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 28. november 2005, 14:30

Aha, hvala Astrotalisman!

Tisti moj sekstil Sonce Jupiter kar nekaj astrologov spregleda oz ne upošteva, ker je baje orbis prevelik :eek: Sonce 9. st. Ško, Jupiter 5. stopinj Kozoroga.
Kolikšen orbis dopuščaš sekstilom?

Čisto nič nimam proti temu sekstilu, verjetno kar deluje, saj sem se že večkrat čudežno izvekla iz kakšnih zadev.

Ja, Luna pa daje popularnost oz. nepopularnost, pa tudi slavo (nekje sem zasledila kot primer neslavnosti- Nikolo Teslo, v kontekstu slabe Lune)!).

Moja Luna resnično nima niti enega samega dobrega aspekta xrolleyesx
Vendar se malo 'izvlečem' s konjunkcijo Ve Pl, ki imata same dobre aspekte. No, biti popularen predvsem v moškem svetu pa tudi ni od muh!
x;)x x^x

#158 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 28. november 2005, 14:31

Mi, "zahodni" astrologi, se s temi stvarmi že lep čas ne bavimo. Hvala bogu, da se tu in tam pojavi kak Frawley pa Astrotalisman pa še kakšen takšen, da nam pokaže, da bi se s tem morali spet začeti ukvarjati.

xDDx

#159 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 28. november 2005, 15:01

Astrotalisman, Bern :palec:

kolegica z neaspektiranim soncem (če odmislimo šibko konj. s merkurjem) res deluje kot sonček, in kot je napisu astrotalisman, da se iščejo... to bi držal. če jo imaš v družbi, ne bo človeka ki bi mu šla na živce,, skoz nasmejana in to, prjazna, :8):

#160 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 28. november 2005, 18:28

Kolikšen orbis dopuščaš sekstilom?


x;)x x^x


Ravno v tem je čar. Mi "tastari" ne dopuščamo orbisa aspektom, ampak planetnim energijam. Predstavljaj si, da ima vsak od VIDNIH planetov (vključno s Soncem in Luno) svojo auro. Dokler sta planeta v avri drug drugega, sta v aspektu. xsrcx
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#161 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 28. november 2005, 20:01

Hvala Astrotalisman! xsrcx

Super, da se na tem našem forumu ves čas kaj novega učimo! x^x :palec:

#162 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 29. november 2005, 07:50

Dotikanje planetarnih aver? Zelo dobra ponazoritev. Jasno, enostavno.

Ker na ta način se da lažje razložiti, zakaj je nek orbis večji, nek drugi pa manjši. Sončeva avra je veliko večja od Plutonove, denimo.

Tudi paše v to razlago, da ima ponekod tudi Pluton močnejšo vlogo in s tem avro (recimo kot vladar ASC in/ali kulminantni planet itd.), zato pa tudi večji orbis od pričakovanega.

Ne vem, kje si to pobral oziroma kdo ima za to "R-v-krogcu", ampak bom to koristno uporabil naprej.

:palec:

#163 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 29. november 2005, 09:56

Ravno v tem je čar. Mi "tastari" ne dopuščamo orbisa aspektom, ampak planetnim energijam. Predstavljaj si, da ima vsak od VIDNIH planetov (vključno s Soncem in Luno) svojo auro. Dokler sta planeta v avri drug drugega, sta v aspektu. xsrcx





:palec: :palec: :palec: To je pa krasna razlaga.

#164 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 29. november 2005, 13:00

Samo še dodatek k aspektom - (trad. pogled):
orbis (aura) Sonca obsega 15°in sega 7,5°na eno in 7,5°na drugo stran (polorbis)
orbis (aura) Lune obsega 12°in sega 6° na vsako stran (polorbis)
Merkur 7° - polorbis 3,5°
Venera 7°- polorbis 3,5°
Mars 8° - polorbis 4°
Jupiter 9° - polorbis 4,5°
Saturn 9° - polorbis 4,5°
Koti in transsaturnovci naj bi imeli 5° (2,5°) vplivnega območja.

Ko gledamo, če sta planeta v aspektu, seštejemo njuna polorbisa. Primer: Polorbis Sonca je 7,5°, Saturnov 4,5°, kar znaša skupaj 12°in to je razdalja, do katere sta planeta še v aspektu. Seveda pa velja pravilo, da bližje kot sta si planeta, močnejši je vpliv aspekta. Planeta se bolje vidita (aspekt = lat."aspicio" = gledati, opazovati).
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#165 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 13. december 2005, 20:50

Samaposebi naj vrinjena znamenja ne bi bila dobra.... počutjo se ujeta, ne morjo se izrazt al kako že.
ok... kaj pa če je v tem vrinjenem znamenju ujeto tud sonce, se prav je tud sonce vrinjeno. Se prav se bi potem tuki to kar velja za vrinjena znamenja lahko posplošil tud na sonce? :inocent:

Mam sonce v 11 hiši v ribah, znamenje ribi je vrinjeno

#166 nea

nea
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 13. december 2005, 21:29

Hojla.................jaz mam sonce kvadrat mars
sonce kvadrat jupiter
sonce konjunkcija neptun
sonce sekstil pluton
sonce trikotnik MC
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi, kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal

#167 nea

nea
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 13. december 2005, 21:38

hval ti :wOOt:
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi, kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal

#168 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 30. november 2006, 17:27

Kaj pa moje sonce,ki je v prvi hiši v ribah na 18 stopinj device, in je tud vladar moje 7.hiše.
Tvori pa naslednje aspekte:
sonce polkvadrat luna(škropijon)8.hiša
sonce konjukcija merkur(ribi)1.hiša
sonce trigon uran(škropijon)9.hiša
sonce kvadrat neptun(strelec)10.hiša

Ali je res,da položaj sonca v natalni karti ženske, kaže njenega moškega??? xnckrivx :inocent:
In kaj kaže moj položaj sonca?Na kakšnega moškega?? :inocent:


x:)x x;)x
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#169 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 1. december 2006, 08:51

[quote name='morena' date='30. Nov 2006, 17:28' post='752535']
Kaj pa moje sonce,ki je v prvi hiši v ribah na 18 stopinj device, in je tud vladar moje 7.hiše.


xrolleyesx xrolleyesx počasi morena, sonce v prvi hiši v ribah na 18 stopinj device? xrolleyesx A je v ribah, ali v devici?
Sonce ponavadi kaže tvojo vitalnost, energijo, predstavlja pa tudi važne moške osebe v tvoji karti kot so mož, oče, sin?

#170 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 1. december 2006, 14:28

lunca :palec: ne tolk z očmi zavijat..škodi lepoti... x;)x

Sonce moje je v ribah in sicer na 18 stopinjah,to je stopinja device.. x:Dx

In kako laho zdaj iz mojega sonca izberem te važne moške osebe v mojem življenju??

Si že nekje prej,v enem postu napisala,da tam ,kjer je sonce tam blestimo??Kako si lahko razlagam pol to moje sonce v 1.hiši..To po meni ,da sem samovšečna,ali kaj???

lunca x:Xx x:Xx xsrcx
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#171 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 1. december 2006, 14:30

...18. st. device??? huda stopinja... jaz mam tam marsa!!! x^x x^x x^x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#172 Sanja**

Sanja**
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 2. december 2006, 10:29

kaj je to močno zapleteno xrolleyesx :

Sonce v ovnu v peti hiši (05°38`38)
Sonce trikotnik Saturn 09°19`07
Sonce inkonjunkcija Uran 00°52`48
Sonce trikotnik Neptun 03°32`55
Sonce opozicija Pluton 00°37`52
Sonce inkonjunkcija Ascendent 04°36`18

:o|o:

#173 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 2. december 2006, 10:35

lunca :palec: ne tolk z očmi zavijat..škodi lepoti... x;)x

x:Dx x;)x Očitno pri meni ni več tko pomembna, hahaha, imam samo še notranjo. x;)x


To po meni ,da sem samovšečna,ali kaj???
Ne, ne, blestiš kot oseba, tako te vidijo drugi, si optimistična, znaš to prenest tudi na druge. Tista deviška stopinja ti mogoče daje precej njenega reda, mogoče si bolj redoljubna, kot bi bla sicer kot riba. Poznam eno tako ribico s tako stopinjo, ki je že kot otrok pospravljala za mano. x;)x

lunca x:Xx x:Xx xsrcx


:palec: Hvala

#174 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 2. december 2006, 10:41

...18. st. device??? huda stopinja... jaz mam tam marsa!!! x^x x^x x^x



mars v devici???? Na 18. (devičini ) stopinjii??
dobro organizirana aktivnost, vse natanko dodelano x;)x

#175 zaskrbljena

zaskrbljena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 2. december 2006, 13:41

Pri meni pa je to ravno obratno...:)

SONCE imam v DEVICI, na 24°18`12( RIBJA OZ. NEPTUNOVA STOPINJA)... drugače pa je sonce v 2 HIŠI, hiši denarja.. zraven sonca sta v drugi hiše še JUPITER IN SATURN-- drugače pa je SONCE vladar moje 1. hiše

Kako si pa lahko to razlagam??

.... da bom imela velik denarja, ki ga bom prislužila na "ilegalen" način. oz. s prevarami in goljufijami???

... ali pa da bom bogata, pol pa mi bo denar nekdo ukradel...????

?prosim za kak komentarček.!


Aja sonce kaže tudi na važne moške v mojem življenju???? Sem mislila, da je to bolj povezano z marslom..

Hmmm, mogoče pa bi to lahko pomenilo, bagatega moža????

Hm, fajn bi blo da bi zraven denarja bla tut ljubezen..:))

Pol pa bi blo res popolno..:)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0