Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Putika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
47 komentarjev na to temo

#1 Dadika

Dadika
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 495

Objavljeno: 10. junij 2004, 21:03

x^x Hojla x^x
Ali kdo ve kako pozdraviti putiko,ali kakšno prehrano je potrebno uživati,da se stanje izboljša x?x

Lep pozdrav,D :vio:
LEPOTA ŽIVLJENJA JE SKRITA V LJUBEZNI DO ŽIVLJENJA.BREZ NJE JE VSAKO ŽIVLJENJE DOLGOČASEN SPREHOD.

#2 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 11. junij 2004, 14:07

Dadika, nobenega alkohola, zlasti ne črnega vina.
Nobenega svinjskega mesa, nobene drbovine, zlasti še ne jetrc. Sicer pa stopi do zdravstvenega doma, tam boš že pri informacijah dobila seznam hrane in pijač, ki se jih moraš izogibati.

Zdravila pa so: Alopurinol (Zilorik). Dobiš le na recept, zato bo najbrž kar treba k zdravniku.

Sam sem dosti pretrpel zaradi putike (giht), ampak prava prehrana in zdravila skorajda popolnoma preprečijo napade.

Dadika, rada dobro ješ in piješ? Putika je namreč prav bolezen ljudi, ki radi uživajo v dobri hrani in pijači. Bo treba pač poiskat užitke v druih rečeh.

Le pogum in lep pozdrav
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#3 Dadika

Dadika
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 495

Objavljeno: 11. junij 2004, 17:55

Dadika, nobenega alkohola, zlasti ne črnega vina.
Nobenega svinjskega mesa, nobene drbovine, zlasti še ne jetrc. Sicer pa stopi do zdravstvenega doma, tam boš že pri informacijah dobila seznam hrane in pijač, ki se jih moraš izogibati.

Zdravila pa so: Alopurinol (Zilorik). Dobiš le na recept, zato bo najbrž kar treba k zdravniku.

Sam sem dosti pretrpel zaradi putike (giht), ampak prava prehrana in zdravila skorajda  popolnoma preprečijo napade.

Dadika, rada dobro ješ in piješ? Putika je namreč prav bolezen ljudi, ki radi uživajo v dobri hrani in pijači. Bo treba pač poiskat užitke v druih rečeh.

Le pogum in lep pozdrav

xDDx Hvala za napotke,vendar ni to stanje pri meni,ampak pri družinski osebi x^x

Lp,D xDDx
LEPOTA ŽIVLJENJA JE SKRITA V LJUBEZNI DO ŽIVLJENJA.BREZ NJE JE VSAKO ŽIVLJENJE DOLGOČASEN SPREHOD.

#4 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 12. junij 2004, 01:20

Dadika, rada dobro ješ in piješ? Putika je namreč prav bolezen ljudi, ki radi uživajo v dobri hrani in pijači. Bo treba pač poiskat užitke v druih rečeh.

uredu opis, samo jest bi rad več prepričljivih besed slišau...
a je to sam užitek v hrani?..so kje vidni znaki na telesu, hmm
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. junij 2004, 09:04

Dadika, rada dobro ješ in piješ? Putika je namreč prav bolezen ljudi, ki radi uživajo v dobri hrani in pijači. Bo treba pač poiskat užitke v druih rečeh.

Bigm, ogromno ljudi dobro je in pije in to ni problem. Ti si pozabil povedati, da si dobro pil in jedel preveč, v tem je štos x;)x
Zakaj si jedel preveč in pil pa ti ne bom razlagal, da ne bo kdo dejal, da reklamiram kakšno vodo s spominom x:Dx x;)x

#6 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 12. junij 2004, 09:45

Tole tegobo sem jaz imel par let, pa je sedaj v redu, ker se je pač potrebno brzdati....žal imam poleti še vedno težave na dopustu, ko spijem kakšen pir preveč za organizem, pa kaj kmalu občutim na palcu na nogi, pri meni še najbolj pomaga, da po tem resnem opozorilu(skeleča bolečina), pač prenehati z škodljivostmi inta dan spijem veliko vode ali nesladkanega čaja, ker se vse skupaj izliči z urinom hitreje, po sebi vidim tudi, da ni v redu prekajeno meso, svinjsko, nadomestki za kruh, ampak sam si najboljši zdravnik.....imam par kolegov, pri katerih že imajo rahlo deformirane sklepe, ampak raje uživajo dan ali dva, potem so pa teden dni na bergljah, kar se mi zdi pa res brez veze, pa naj trpijo, če jim paše.
Res pa je, da je to gosposka bolezen, kot je nekdo omenil, ker reveži je ne poznajo....lep dan, B. x:)x :palec:



PS!
Če boste res v takšnih mukah, je zelo dober nasvet, da si boleči del namažete z navadno gorčico, pa normalno ovijete, da vse skupaj ne popacate naokoli, ampak ne moreš verjeti, kako lahko to zmanjša bolečino, saj jaz poznam tudi neko rastlino, ki je neke vrste praprotnica, v katero se ovija otekel del členka, pa nimam fotek, da bi jo objavil tule, sicer pa, kot sem že dejal, če ne pretiravaš, ni nobenega strahu, lp x;)x


#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. junij 2004, 10:08

Boris, protin ali putika je čisto navadna napaka kemika, ki se mu zgodi, če spremeni pH tekočine, v kateri je disociirana sečna kislina in se ta spremeni v sol, natrijev urat. V človeškem telesu je to preveč alkalna kri.
Taka pa je zato, ker je premalo zapufrana x;)x

#8 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. junij 2004, 10:09

:vragec:

KLIN SE S KLINOM ZBIJA
ergo:
NAD PUTIKO S PUTKO x:Dx x:Dx x:Dx

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. junij 2004, 10:12

Pa fejst lizat x:Dx :palec:

#10 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 12. junij 2004, 10:13

... premalo zapufrana x;)x

xscratchx x?x

#11 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. junij 2004, 10:14

Pa fejst lizat x:Dx  :palec:

:vragec:

sam de je slano pa si srechen....
kolk mal eni rabjo x:Dx

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#12 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. junij 2004, 10:15

Pa fejst lizat x:Dx  :palec:

:vragec:

sam de je slano pa si srechen....
kolk mal eni rabjo x:Dx

666 zlomkou...tralala

:vragec: x:Dx

#13 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. junij 2004, 10:16

... premalo zapufrana x;)x

xscratchx x?x

Premalo zdravoslana x;)x x:Dx

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. junij 2004, 14:53

Ja, prevec - je point... ne dobro, ampak prevec (kao) dobrega... ;)

Sicer je nekaksna 'znacilnost' zelo bolec in zabuhel, odebeljen palec na nogi, ki kar utripa - navadno je tako...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. junij 2004, 11:27

Ja, prevec - je point... ne dobro, ampak prevec (kao) dobrega... ;)

Sicer je nekaksna 'znacilnost' zelo bolec in zabuhel, odebeljen palec na nogi, ki kar utripa - navadno je tako...

Da, ker je palec na nogi najbolj oddaljen od srca in glave. Tudi nekatere druge bolezni se najprej tam pokažejo, od poapnenja žil do sladkorne.
To ti je tudi en tehnični dokaz tega, o čemer govorim x;)x

#16 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 13. junij 2004, 15:34

Uh, jaz sem pa šolski primer kandidata za tole putiko :eek: :O: :o|o:

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 14. junij 2004, 00:59

Uh, jaz sem pa šolski primer kandidata za tole putiko :eek:  :O:  :o|o:

Zakaj tako misliš :8):

#18 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 14. junij 2004, 08:22

Da, ker je palec na nogi najbolj oddaljen od srca in glave. Tudi nekatere druge bolezni se najprej tam pokažejo, od poapnenja žil do sladkorne.

Zanimivo tole .... :inocent:

#19 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 14. junij 2004, 08:48

Zakaj, zanimivo? Menda ja ne misliš, da povezujem srce in glavo s palcem na nogi v kakšnem religioznem pomenu.
Gre preprosto za to, da je od možganov do palca največja razdalja za prenos informacije palčevim celicam in od srca do palca največja razdalja za pritok goriva palčevim celicam.
Če se kaj spoznaš na mehaniko motorjev z notranjim izgorevanjem, pa tudi veš, da če ni bencina ali pa če svečka nima iskre pravočasno, ne gre. x;)x

#20 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 14. junij 2004, 10:04

Ničesar ne mislim, stane, nisem vedel tega, zato mi je bilo zanimivo.

Pa otekli gležnji ? :inocent:

#21 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 14. junij 2004, 11:00

Vse je povezano s hitrostjo pretoka slane telesne tekočine skozi molekularna sita membran. Če ta tekočina ni dovolj slana, če nima poleg NaCl še drugih elektrolitov in Cvitamina, nima pravih pH na ustreznih mestih (kislo-bazično ravnotežje) in problem je tu. Gležnji so veliki sklepi in tudi najbolj oddaljeni od glave in srca in ob pomanjkanju zdrave soli v organizmu se lahko tudi tam to pozna. Če bi si dal punktirati tekočino, ki sklep obliva, sem skoraj stoprocentno prepričan, da pH ni pravi. Mora biti rahlo alkalen, če je kisel ti sčasoma začne odnašati kalcij iz kosti in to je osteoporoza. Če pa je preveč alkalen, se lahko kalcij kot apnenec izloči že v tej tekočini in ovira pretok, ker karbonat tekočino gosti.
Kaj imaš ti ta problem z oteklino :8):
Se mi zdi skoraj nemogoče, če si se res pravilno postil in da se tudi sedaj presno prehranjuješ.

#22 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 14. junij 2004, 14:25

Ne, jaz ne ... tako nasplošno me zanima.

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. junij 2004, 18:35

Ja, prevec - je point... ne dobro, ampak prevec (kao) dobrega... ;)

Sicer je nekaksna 'znacilnost' zelo bolec in zabuhel, odebeljen palec na nogi, ki kar utripa - navadno je tako...

Da, ker je palec na nogi najbolj oddaljen od srca in glave. Tudi nekatere druge bolezni se najprej tam pokažejo, od poapnenja žil do sladkorne.
To ti je tudi en tehnični dokaz tega, o čemer govorim x;)x

Zanimivo.... ponavadi vedno iscem vzrok(e), tu pa sem pac 'kupila' tole... aha, morda ker sama nimam te izkusnje, pa sem samo 'belezila' in ne tudi prebavila, dozivljala...
Ja, cisto kupim to razlago tudi... saj pravim, zanimivo, kot je tudi zanimivo, da nisem nikoli pomislila sploh na to... :8): xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 14. junij 2004, 19:21

Ja, cisto kupim to razlago tudi... saj pravim, zanimivo, kot je tudi zanimivo, da nisem nikoli pomislila sploh na to...  :8):  xDDx

Mala, si pač še premlada x:Dx x;)x

#25 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 24. februar 2008, 17:24

zdele se spomnu.
en moj prjatu... je dobr seznanjen z užitki useh vrst in ko mu je namest lulčka začeu palec otekat... jaaooo...
ena ene sorte pehta mu je rekla, da nej oves(tist, kt ga konjem futrajo)prekuhava in ga usak dan en litr spije. po 2 tednih mu je blo res dobr. zdej pa to ene 2 al pa 3krat na let nardi, pa ma mir.
a je kermu to kej znan?
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0