Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pričevanja iz fenomenalizma in shen-qija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 1 x ocenjeno
182 komentarjev na to temo

#51 Samson435

Samson435
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 1. februar 2009, 20:24

Gre za Shen-qi Kitajke Aiping Wang
[gospe iz ex kino Šiške]
Zdaj "fenomenalizem in shen-qi",
v ex kinu Šiška pred leti je bil chi qong.
Stare zgodbe v novi embalaži, z drugimi ljudmi. -)

Mislim ,da je ona trenutno na Novi Zelandiji,in veliko ljudi hodi razočaranih od nje. Imena pa spreminjajo zato,ker je SHEN QI v nekaterih državah prepovedan in tako delujejo pod drugim imenom, ubistvu gre pa za eno in isto stvar.

#52 Gost_lara7_*

Gost_lara7_*
  • Gost

Objavljeno: 1. februar 2009, 20:31

Gre za Shen-qi Kitajke Aiping Wang
[gospe iz ex kino Šiške]
Zdaj "fenomenalizem in shen-qi",
v ex kinu Šiška pred leti je bil chi qong.
Stare zgodbe v novi embalaži, z drugimi ljudmi. -)


ja to to..saj ni pomembno kaj je bilo, kdo je bil, kaj je danes in kdo je danes.. x:)x

pa saj ona še zmeraj deluje..še vedno naj bi bila na Novi Zelandiji.. ona odlična mojstrica..ja, imela je neke težave vmes.. ampak tudi zanjo so bile to samo izkušnje..

Mislim ,da je ona trenutno na Novi Zelandiji,in veliko ljudi hodi razočaranih od nje. Imena pa spreminjajo zato,ker je SHEN QI v nekaterih državah prepovedan in tako delujejo pod drugim imenom, ubistvu gre pa za eno in isto stvar.



je še tam a ne.. razočarani ljudje so pa povsod..tudi pri nas, če si bral forum.. x:)x

saj ni pomembno kako s imenuje..deluje.. x:)x

#53 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 1. februar 2009, 20:32

Tako nekako. Poznam/spremljam dogajanje še iz časov ex kino Šiška ...
Ko se je v Avstrijo vozilo pokasiran denar, od seans iz takratnega kina Šiška ...

Mislim ,da je ona trenutno na Novi Zelandiji,in veliko ljudi hodi razočaranih od nje. Imena pa spreminjajo zato,ker je SHEN QI v nekaterih državah prepovedan in tako delujejo pod drugim imenom, ubistvu gre pa za eno in isto stvar.

lara7, Ti si še ful zagnana. Vidim, Te jaz.

#54 Gost_lara7_*

Gost_lara7_*
  • Gost

Objavljeno: 1. februar 2009, 20:39

Tako nekako. Poznam/spremljam dogajanje še iz časov ex kino Šiška ...
Ko se je v Avstrijo, dobesedno v vrečah vozilo ... -)

lara7, Ti si še ful zagnana. Vidim, Te jaz. -)


seveda sem..in to vedno bolj.. saj vam pravim da deluje..verjeli ali ne.. x:)x
vem, da se piše veliko negativnega o tem.. vendar kdor te stvari razume, ve kako je in zakaj gre...

nočko..:)

#55 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 1. februar 2009, 20:45

tisti, ki se z mano ali s komerkoli drugim istega mišljenja ne strinjajo, se v resnici ne strinjajo z energijo oz. Bogom..
torej so vse te naše debate zastonj x:)x Bog je rekel, da tako bo in tako ttudi je.. x:)x


V bistvu to ni tako, ampak te vseeno puščam v tej veri. Kot sem že omenil, obstajajo drugi načini;
za tvojega seveda meniš, da je najboljši in izjave (kot ta zgoraj) to potrjujejo,
ampak to je povsem običajno.

Ljudje s(m)o večinoma takšni.

Vseeno bi bilo zanimivo, če bi opisala katero od tehnik ali pa vsaj podala kakšen link.

#56 Gost_lara7_*

Gost_lara7_*
  • Gost

Objavljeno: 1. februar 2009, 20:54

V bistvu to ni tako, ampak te vseeno puščam v tej veri. Kot sem že omenil, obstajajo drugi načini;
za tvojega seveda meniš, da je najboljši in izjave (kot ta zgoraj) to potrjujejo,
ampak to je povsem običajno.

Ljudje s(m)o večinoma takšni.

Vseeno bi bilo zanimivo, če bi opisala katero od tehnik ali pa vsaj podala kakšen link.



o groza ..šele zdaj vidim kaj sem napisala..ne bit hudi..se opravičujem.. no, tako pa deluje čisti ego.. x;)x hvala XYZ.. x:)x

seveda to ni tako..sploh ne razumem kako mi je to uspelo..ni me treba puščat v tej veri..jasno, da so še drugi načini..
tehnik je ogromno, pomembno je, da imajo vse isti cilj..nobene tehnike ne podcenjujem..da ne bo pomote..nad to sem pač najbolj navdušena, ker daje konkretne raezultate.. pri jogi jih nisem imela.. x:)x

link bom poiskala..

#57 Samson435

Samson435
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 1. februar 2009, 21:04

Najbolj čudno,vse skup je pa to,da slepo guruju verjamejo,(vsaj pri nas blo tko)da mu je bog rekel,kaj morajo počet in oni so vse te stvari počeli. Če bi jim rekel,da naj se z glavo v steno zaletavajo,ker mu je bog tako naročil,bi se oni veselo zaletaval,skratka počnejo samo tisto,kar jim guru reče,sami s svojo glavo ne mislijo nič,in tle se vidi manipulacija,oni pa tega ne dojamejo. Nekateri pač mislijo,da so sami bogovi,ampak ok vsak ima svoje.

http://sl.wikipedia....vanje_invalidov

#58 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 1. februar 2009, 21:39

"Vera gore premika", tako praujo.
Vsak mora/če spljoh spregledat sam.
Proti "n -gorečnostim/zmanipuliranostim/" zdravila/tablet NI.
Vsakomur svoje.

Svetovno društvo za izobraževanje invalidov [Aiping Wang filiala/filiale]
"Svetovno društvo za izobraževanje invalidov je bilo ustanovljeno 1. septembra 2005 v Sloveniji, predsednica društva pa je S. ... Njegovi ustanovitelji so povezani z razvpito kitajsko zdraviteljico Aiping Wang."
http://sl.wikipedia....vanje_invalidov

Aiping Wang filiala/filiale:
Mjesecima izrabljivali četvero slijepih masera
http://www.jutarnji....maseri,39917.jl

Od slijepaca tražio da besplatno masiraju
"Dvije članice Udruge sljepih, koje su bile na osposabljanju u Centru, ispričale su da su oćekivale da će im tečaj masiranja omogućiti zaposlenje, a ne da će morati raditi bezplatno da bi osigurale pohađanje samog tečaja. ECES nam je omogućio prvi stupanj tečaja kineske medicine v Kini, ali kada smo trebali krenuti na drugi tečaj, Sudarević je od nas zahtijevao da za uzvrat bezplatno masiramo građane. Naravno, svi građani koji bi dolazili na masaže plačali bi tu uslugu, ali ne nama."
http://www.handyworl...p...iew&cid=228

PHENOMENA ACADEMY, Komuna v Novi Zelandiji
http://www.lunin.net...?showtopic=5390

! Vsekakor = treba ovcam ego "sesut", da se jih lažje striže/izkorišča v visoke cilje/namene ...

#59 Samson435

Samson435
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 1. februar 2009, 22:10

Tukaj je bolj na podrobno predstavljeno!

http://revija.ognjis...1/pdf/sekte.pdf

Drugače ima pa te lastnosti,da vsam bo bolj jasno,vsaj pri mojem primeru je bilo tako,za druge primere ne vem.



separatizem: zapiranje pred drugače mislečimi, zavest pripadnosti <LI>misijonarska vnema: vsak član misijonar <LI>pranje možganov, miselna manipulacija <LI>prisilno prepričevanje oz. vabljenje( v tem primeru,če ima član partnerja,ga nekako prisilijo,da je zraven. V nasprotnem primeru pa ne morata biti skupaj)<LI>finančno izkoriščanje; tu se ne gre za prispevke, za katere prosijo cerkev in druga društva, ki se z njimi financirajo, ampak za večje vsote in drugo lastnino (kar se, resnici na ljubo, dogaja tudi ponekod s cerkvijo) <LI>nenormalna odvisnost od organizacije, od vodje, guruja <LI>sekto vodi en človek, "pravi prerok", ki se predstavlja kot božji izbranec ali višja inteligenca.<LI>fanatizem: naglašanje skrajnih stališč <LI>obljube o takojšnjem razsvetljenju, eksploziji zavesti, dosegu kozmične zavesti ipd. <LI>zahteve po popolni predaji - po predaji "telesa in duše" temu, za kar se sekta zavzema oz. kar uči<LI>zahteva ali povzroči pretrganje stikov privrženca z njegovim domačim okoljem
<LI>poskuša prodreti v organe javne oblasti, na politično raven.

In če to ni sekta! Tisti ki so notri itak ne priznajo da je.

#60 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 1. februar 2009, 22:11

! Vsekakor = treba ovcam ego totalno "sesut", da se jih lažje striže/izkorišča v visoke cilje/namene ...
Zmanipulirat "možgane ovc" v nulo. Da so v korist "Vodji"...

http://sl.wikipedia....vanje_invalidov



#61 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 1. februar 2009, 22:14

o groza ..šele zdaj vidim kaj sem napisala..ne bit hudi..se opravičujem.. no, tako pa deluje čisti ego.. x;)x hvala XYZ.. x:)x

seveda to ni tako..sploh ne razumem kako mi je to uspelo..ni me treba puščat v tej veri..jasno, da so še drugi načini..
tehnik je ogromno, pomembno je, da imajo vse isti cilj..nobene tehnike ne podcenjujem..da ne bo pomote..nad to sem pač najbolj navdušena, ker daje konkretne raezultate.. pri jogi jih nisem imela.. x:)x

link bom poiskala..


Uau, presenečaš me, s tvojim odgovorom... prosim, rade volje.

Ja, pisanje zna biti tako dvorezno kot damoklejev meč... samo čaka, da ga kdo uzre
in potem se navdušeno vrže nanj z višin x:Dx
Beseda je pač po naravi varljiva, tako da konec koncev nobeno preverjanje ni dovolj natančno.

#62 Samson435

Samson435
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 1. februar 2009, 23:10

! Vsekakor = treba ovcam ego totalno "sesut", da se jih lažje striže/izkorišča v visoke cilje/namene ...
Zmanipulirat "možgane ovc" v nulo. Da so v korist "Vodji"...

TOČNO TAKO x:)x

#63 Gost_lara7_*

Gost_lara7_*
  • Gost

Objavljeno: 2. februar 2009, 09:12

Uau, presenečaš me, s tvojim odgovorom... prosim, rade volje.

Ja, pisanje zna biti tako dvorezno kot damoklejev meč... samo čaka, da ga kdo uzre
in potem se navdušeno vrže nanj z višin x:Dx
Beseda je pač po naravi varljiva, tako da konec koncev nobeno preverjanje ni dovolj natančno.


ja, pisanje je dvorezen meč..poglej kaj se je meni zgodilo..in jasno..z velikim veseljem si napisal komentar na to.. x;)x

zakaj te presenečam z odgovorom..za tistim, v kar sem prepričana stojim 100%..tam kjer naredim napako pa jo priznam..saj nič takega.. x:)x

ja saj vem.. imel si me za naduto norico, ki je v "sekti" in itak bo do krvi trdila to kar piše..in je itak čist neprizmeljena, bog ve kje bluzi,..tam po vesolju nekje jo nosi...daleč daleč od zemlje.. x;)x

ne ne- sem čist prizemljena.. vse to pač pišem iz svojih lastnih izkušenj..in glede nato, me pač nihče ne more prepričat v obratno..kot nobnega ne bi mogu..

#64 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 2. februar 2009, 10:05

ja saj vem.. imel si me za naduto norico, ki je v "sekti" in itak bo do krvi trdila to kar piše..in je itak čist neprizmeljena, bog ve kje bluzi,..tam po vesolju nekje jo nosi...daleč daleč od zemlje.. x;)x


Ne zato, temveč zato, ker je povsem običajno, da posameznik zagovarja svoje izjave,
ne glede na to, kako nesmiselne le-te so...

#65 Gost_lara7_*

Gost_lara7_*
  • Gost

Objavljeno: 2. februar 2009, 12:56

Ne zato, temveč zato, ker je povsem običajno, da posameznik zagovarja svoje izjave,
ne glede na to, kako nesmiselne le-te so...


ja, priznam.. včasih človeka malo "zanese".. in potem kar piše in zraven sploh ne razmišlja več..ampak to ne velja z vse moje izjave.. samo za tisto. saj veš katero.. x:)x

#66 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 3. februar 2009, 22:57

Že dolgo se nisem oglasila na LNF...ampak slučajno sem opazila tole debato in moram se oglasit. Moram zato, ker moram povedat svojo izkušnjo in svoje mnenje o Shen-Qiju...
Sem sicer že kar dosti pisala o tem tule na LF, ampak pred leti, takrat ko sem tudi imela izkušnjo s Shen-qijem.

Bom skušala biti kratka.

Tja me je zaneslo točno takrat, ko sem to v življenju najbolj potrebovala.
Stvar je potekala v obliki pogovorov, dajanja problemov iz sebe in komentiranja "inštruktorice", kar je bilo enkratno. Inštruktorica nam je veliko govorila o življenu, pogledih nanj in s komentarjem naših problemov nam je odpirala oči in nas naučila stvari sprejemati take kot so, tukaj in zdaj...
Nikoli nisem postala tipična privrženka, nikoli nisem hotela popolnoma slediti pravilom igre, zaradi česar sem imela tam občasne probleme.. Tudi nisem nikoli začutila ali imela direktnega kontakta z mojstrico - no, enkrat sem jo poslušala na seansi - kar je povedala je imelo blazno veliko smisla za življenje! To je dejstvo.

V glavnem - meni je to obrnilo življenje na glavo, mi ga spremenilo v pozitivnem smislu - neverjetno.
Ogromno je imela zagotovo pri tem inštruktorica, ki je imela za seboj več letni "trening" pri mojstrici, prav gotovo pa je bil tudi njen odsebni filing in prispevek več kot ogromen...

Pogled na življenje kot mi ga je dal Shen-qi je enkraten. Karkoli berem, karkoli slišim, pa naj bo to debata, magari tule na forumu o duhovnosti, pa naj bo to knjiga o tem, pa naj bo to kaka psihološka razprava, nema veze - za praktično vsako reč lahko rečem: TO SO MI PA ŽE NA SHEN-QI-ju POVEDALI pred davnimi leti... Mene se je takrat pač blazno dojmilo in sem res začutila kako in kaj in izgleda tudi zakapirala smisel življenja in odgovornosr za lastno srečo.
Brez tega danes pri vseh problemih, ki sem jih imela v življenu - vključno z boleznijo, ki bi rasla z negativnimi čustvi in stresi, najbrž ne bi bila več živa. Res lahko tako rečem - da mi je to rešilo življenje. Če si se predala negativi bi me bolezen požrla. Sedaj sem sposobna stvari sprejemati in jih živeti.. In biti srečna. Shen-qi, hvala ti !

Se pa je zadeva kasneje dejansko izrodila in ker nisem človek, ki bi nekam slepo pripadal, sem enostavno nehala hoditi na srečanja - že itak sem hodila po svojem občutku in lastnih potrebah in ne tako, kot "naj bi"... in kot jih je večina.. Zelo banalno - po mojem je prišlo do ljubosumja vodje centra na priljubljeno inštruktorico, vedno več je bilo obveznosti - hoditi vsak dan, plačevati mesečne karte itd... vedno manj pogovora, vedno več meditacije, češ da bo energija razčistila z našimi problemi... postalo je prisilno in brez veze (govorim izključno o skupini, kamor sem hodila - drugih NE poznam).. In se mi je enostavno uprlo in sem šla.

ŠE DANES MI JE ŽAL, da Shen-qi ne obstaja več (predpostavljam) v taki obliki, kot je bil - kot neka psihoterapevtska skupina kjer si povedal kar te teži in dobil življenjsko pameten nasvet...... Če pa slučajno še kje obstaja - lahko to vsakemu samo toplo priporočam !!

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#67 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 3. februar 2009, 23:51

Govoriš o Aiping Wang [njeni organizaciji], katera med drugim izkorišča slepe ljudi/invalide:
Mjesecima izrabljivali četvero slijepih masera
http://www.jutarnji....maseri,39917.jl
Od slijepaca tražio da besplatno masiraju
http://www.handyworl...p...iew&cid=228

Svetovno društvo za izobraževanje invalidov [Aiping Wang filiala/filiale]
"Svetovno društvo za izobraževanje invalidov je bilo ustanovljeno 1. septembra 2005 v Sloveniji, predsednica društva pa je S. ... Njegovi ustanovitelji so povezani z razvpito kitajsko zdraviteljico Aiping Wang."
http://sl.wikipedia....vanje_invalidov

Članica tegale foruma je za Aiping Wang Organizacijo v nekaj letih po lastni izjavi potrošila nekje 40 000€
(je zadovoljna z dobljenim, po njenih besedah).

Daisy, koliko si nekje okvirno potrošila sama. In v koliko časa okvirno.
Da bralci dobijo približno predstavo, koliko to znese ...
V kolker ni skrivnost. -)

#68 Samson435

Samson435
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 4. februar 2009, 08:29

Že dolgo se nisem oglasila na LNF...ampak slučajno sem opazila tole debato in moram se oglasit. Moram zato, ker moram povedat svojo izkušnjo in svoje mnenje o Shen-Qiju...
Sem sicer že kar dosti pisala o tem tule na LF, ampak pred leti, takrat ko sem tudi imela izkušnjo s Shen-qijem.

Bom skušala biti kratka.

Tja me je zaneslo točno takrat, ko sem to v življenju najbolj potrebovala.
Stvar je potekala v obliki pogovorov, dajanja problemov iz sebe in komentiranja "inštruktorice", kar je bilo enkratno. Inštruktorica nam je veliko govorila o življenu, pogledih nanj in s komentarjem naših problemov nam je odpirala oči in nas naučila stvari sprejemati take kot so, tukaj in zdaj...
Nikoli nisem postala tipična privrženka, nikoli nisem hotela popolnoma slediti pravilom igre, zaradi česar sem imela tam občasne probleme.. Tudi nisem nikoli začutila ali imela direktnega kontakta z mojstrico - no, enkrat sem jo poslušala na seansi - kar je povedala je imelo blazno veliko smisla za življenje! To je dejstvo.

V glavnem - meni je to obrnilo življenje na glavo, mi ga spremenilo v pozitivnem smislu - neverjetno.
Ogromno je imela zagotovo pri tem inštruktorica, ki je imela za seboj več letni "trening" pri mojstrici, prav gotovo pa je bil tudi njen odsebni filing in prispevek več kot ogromen...

Pogled na življenje kot mi ga je dal Shen-qi je enkraten. Karkoli berem, karkoli slišim, pa naj bo to debata, magari tule na forumu o duhovnosti, pa naj bo to knjiga o tem, pa naj bo to kaka psihološka razprava, nema veze - za praktično vsako reč lahko rečem: TO SO MI PA ŽE NA SHEN-QI-ju POVEDALI pred davnimi leti... Mene se je takrat pač blazno dojmilo in sem res začutila kako in kaj in izgleda tudi zakapirala smisel življenja in odgovornosr za lastno srečo.
Brez tega danes pri vseh problemih, ki sem jih imela v življenu - vključno z boleznijo, ki bi rasla z negativnimi čustvi in stresi, najbrž ne bi bila več živa. Res lahko tako rečem - da mi je to rešilo življenje. Če si se predala negativi bi me bolezen požrla. Sedaj sem sposobna stvari sprejemati in jih živeti.. In biti srečna. Shen-qi, hvala ti !

Se pa je zadeva kasneje dejansko izrodila in ker nisem človek, ki bi nekam slepo pripadal, sem enostavno nehala hoditi na srečanja - že itak sem hodila po svojem občutku in lastnih potrebah in ne tako, kot "naj bi"... in kot jih je večina.. Zelo banalno - po mojem je prišlo do ljubosumja vodje centra na priljubljeno inštruktorico, vedno več je bilo obveznosti - hoditi vsak dan, plačevati mesečne karte itd... vedno manj pogovora, vedno več meditacije, češ da bo energija razčistila z našimi problemi... postalo je prisilno in brez veze (govorim izključno o skupini, kamor sem hodila - drugih NE poznam).. In se mi je enostavno uprlo in sem šla.

ŠE DANES MI JE ŽAL, da Shen-qi ne obstaja več (predpostavljam) v taki obliki, kot je bil - kot neka psihoterapevtska skupina kjer si povedal kar te teži in dobil življenjsko pameten nasvet...... Če pa slučajno še kje obstaja - lahko to vsakemu samo toplo priporočam !!


Dasy zadnji trenutek si odšla,ker ko sem jaz začel hodit je bilo vse to(kar se je tebi uprlo) nekaj normalnega. Živeli smo praktično skupaj, in SHEN QIju si moral posvetiti svoje zivljenje. Na seanse smo hodili dvakrat na dan ponavadi v zgodnjih jutranjih urah, in v pozno popoldanskem času še enkrat. Pridigal nam je ponavadi samo guru,in kar je on rekel je bilo sveto,in sploh pomisliti nisi smel,da bi podal svoje mnenje,ker ti nimaš sposobnosti komuniciranja z bogom,"on jo pa ima", in še bi lahko našteval. Mesečna karta je pa bila dve leti nazaj,ko sem zapustil skupino 400€, danes je pa cena še enkrat višja,in vsako leto se viša. Ponavadi se na hitro zviša,kar med letom,in ko imaš še dodatna"usposabljanja",ki trajajo po teden ali dva,ponavadi kje v tujini,moraš doplačati še kakšnih 3000 do 4000 evrov. Govorim pa to samo o tej skupini v kateri sem jaz bil.
Drugače pa teorija SHEN QIja ni slaba,in kot sem rekel,na začetku sem bil navdušen potem pa,ko vidiš,da je vse skupaj navadna manipulacija in da si kot robot ,ki te usmerjaja nekdo in ti sploh ne dovoli,da bi razmišljal s svojo glavo,potem je bolje,da se umakneš.

#69 BlackHoleSun

BlackHoleSun
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 4. februar 2009, 11:03

Moje mnenje: katerim je namenjeno, da v času trenutne inkarnacije dosežejo "razsvetljenje" (ali kakorkoli pač človek imenuje stanje, ko ti vse postane jasno), ga bodo tudi dosegli - na tak ali na drugi način. Eni pač morajo za to poleg svojega časa in volje "žrtvovati" še denar, drugi samo svoj čas in voljo - pač glede na to, kakšne "lekcije" morajo še osvojiti v tej inkarnaciji. Nekaterim so stvari jasne že od rojstva, drugim pomaga do "razsvetljenja" kak usoden dogodek.

Jaz osebno sem tisti "klik" doživela pred 2 mesecema - sedaj pa lepo počasi in v svojem ritmu "grizem" dalje: internet, knjige, pogovori s podobno razmišljajočimi, pa seveda "seanse" sama s sabo ... x:)x

Je pa res, da mi internet vsakokrat "izpljune" kako novo terapevtsko skupino, sekto, ... ki vsaka za sebe trdi, da je najboljša, najučinkovitejša, edina požegnana od "najvišjega bitja/energije/boga..." Občasno sem bila tudi v skušnjavi - sem se že prijavila na eno tako delavnico, pa mi je nekaj nepredvidljivega prekrižalo načrte ... slučaj? :inocent: Kar pa ne pomeni, da nebom morda kdaj v prihodnosti še poskusila ... Do takrat pa - malo po svoje. xDDx

#70 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 4. februar 2009, 11:50

Mene je zelo motilo dejstvo, da naj bi "energijo" dobivali močnejšo in drugačno preko organizacije/mojstrice. Tega nisem nikoli "kupila". Rada se ubadam sama s sabo in vedno sem pretok energije zelo čutila tudi sama, v svoji meditaciji. Res pa je, da v skupinski medtiaciji oz.sproščanju, ki smo ga recimo imeli ob zelo dobri glasbi vedno na koncu kake pol ure, je energija močnejša kot če delaš sam. Vsaj na začetku.
To je itaq znano, da je meditacija v skupini močnejša.

Ampak sektaštvo in podobno tudi mene odbija. Ne smeš biti od nikogar odvisen, v bistvu je to tvoja pot, na kateri si sam.
Kar pa je bilo blazno pozitivnega na Shen-qiju pa so bili ravno ti nekakšni terapevtski pogovori. Jaz vem, da se mi je toliko vsega sesulo na glavo ravno v tistem momentu, za krono še huda bolezen, pri tem, da sem bila popoln ateist in noič kaj usmerjena v ezo vode... da sem očitnoi rabila da me nekdo fejst brcne v rit, da se premaknem in zasukam. Drznem pa si napisat tudi to, da tisti, ki ni bil nikoli na takem srečanju shen-qija (kot so bila recimo ta moja) se mu ne more niti sanjat, kaj vse sem se tam naučila o življenju. In to ne nekem odvisnem življenju od neke sekte, zaviti v rjuho pod kakim drevesom, ampak življenju tukaj in zdaj, sredi vseh problemov in težav - kako jih sprejeti, predelati in živeti naprej. Govorim z mnogimi, ki se ubadajo sami s seboj in vidim, da vse, kar se trudijo dojeti, kar izvedo novega, kar jih matra - vse že vem. VSE. Seveda pa je druga stvar, kako to prenesti v prakso vsakdanjega življenja in to tudi živeti x;)x . Mislim, da mi je že zelo dobro uspelo. Ker samo vedeti, je šele prvi korak na poti do sebe.

Ja, ker doživiš "klik"... ampak delo na sebi se takrat šele začne. Misliš, da ti je vse jasno, odprejo se ti obzorja.. ampak globoko v sebi je pa še vse staro in takrat je treba začet "obračat" in se spreminjat - vsako minuto, vsako sekundo, dokler se ti res ne zasuka v notranjosti.

Veliko jih poznam, ki obvladajo vse "skrivnosti in smisle" življenja, so pripravljeni o tem debatirat itd... Zelo malo pa takih, ki to potem DEJANSKO ŽIVIJO. Ker to ni tako enostavno. Še toliko bolj, ker te zavede. Slišiš, bereš, vse ti je jasno... ampak to je teorija... V praksi te pa življenje suka po svoje in tam je treba to pokazat zares... Sprejemati drugačnosti-vse, sprejemati probleme, dopustiti ljudem da so kakršni so in jih sprejeti... sprejeti sebe kakršen pač si... spremeniti kar se da... itd, itd...

Se strinjam s tem, kar si napisala.. da človek ne rabi skupin, sekt itd... Tudi je zelo težko najti tako, ki je primerna za to "prvo brco v rit", da te ne potegne preveč vase... ampak če najdeš tapravo, si našel zlato jamo oziroma raketo, ki te nepopisno hitreje vrže v vesolje kot vse knjige, filmi ipd... Samo moraš biti sposoben ohraniti svoj jaz in v momentu, ko absorbiraš kar si potreboval, izstopiti in nadaljevati samostojno svojo pot, ker edino tako prideš do svojega cilja- sam s seboj...


Pa še tole - mislim, da skupin in sekt ne moreš in ne smeš iskati, ker je to brez veze. Mene je takrat skupina našla sama.
Ko sem vsa obupana zaprosila vesolje, da če res karkoli obstaja tam gori, naj se mi zgodi nekaj - karkoli, da mi bo lažje, so mi čez par dni na nekem sejmu (pohištva x:Dx ) pomolili nek listek pod nos. Zavrnila sem ga, pa se je čez pol ure spet pojavil nekdo z istim listkom... Vzela sem ga in na njem je bilo vabilo za ta srečanja, ki so jih ravno na novo odprli par hiš stran od mojega doma... Kar preveč direktno, da bi lahko bilo naključno... Tega nisem mogla spregledati in izkazalo se je za tapravo - v tistem času za tisti moj trenutek življenja.

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#71 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. februar 2009, 11:53

Govoriš o Aiping Wang [njeni organizaciji]:

Tukaj je bolj na podrobno predstavljeno!
http://revija.ognjis...1/pdf/sekte.pdf
Drugače ima pa te lastnosti,da vsam bo bolj jasno,vsaj pri mojem primeru je bilo tako,za druge primere ne vem.
separatizem: zapiranje pred drugače mislečimi, zavest pripadnosti <LI>misijonarska vnema: vsak član misijonar <LI>pranje možganov, miselna manipulacija <LI>prisilno prepričevanje oz. vabljenje( v tem primeru,če ima član partnerja,ga nekako prisilijo,da je zraven. V nasprotnem primeru pa ne morata biti skupaj)<LI>finančno izkoriščanje; tu se ne gre za prispevke, za katere prosijo cerkev in druga društva, ki se z njimi financirajo, ampak za večje vsote in drugo lastnino (kar se, resnici na ljubo, dogaja tudi ponekod s cerkvijo) <LI>nenormalna odvisnost od organizacije, od vodje, guruja <LI>sekto vodi en človek, "pravi prerok", ki se predstavlja kot božji izbranec ali višja inteligenca.<LI>fanatizem: naglašanje skrajnih stališč <LI>obljube o takojšnjem razsvetljenju, eksploziji zavesti, dosegu kozmične zavesti ipd. <LI>zahteve po popolni predaji - po predaji "telesa in duše" temu, za kar se sekta zavzema oz. kar uči<LI>zahteva ali povzroči pretrganje stikov privrženca z njegovim domačim okoljem
<LI>poskuša prodreti v organe javne oblasti, na politično raven.
In če to ni sekta! Tisti ki so notri itak ne priznajo da je.

Aiping Wang [njena organizacija] = ta guru, mojstrica.

#72 Samson435

Samson435
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 4. februar 2009, 12:58

Govoriš o Aiping Wang [njeni organizaciji]:

Aiping Wang [njena organizacija] = ta guru, mojstrica.



Govorim samo o tej SHEN QI skupini,katere sem bil sam član. Ta skupina je imela te lastnosti katere sem naštel,za druge ne vem kako imajo. Teorija o tem kako moramo pravilno živeti je super(to me je tudi pritegnilo,da sem šel v to sekto),ampak najboljše je,da potem tisto kar izveš prakticiraš sam(vsaj jaz to počnem in občutek je veliko boljši), ker sem videl,da jih guru s to teorijo samo potegne noter in potem mislijo,da brez njegovih napotkov ne morejo oziroma ne znajo živeti. Po domače rečeno dobi jih v ŠAH.

#73 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 4. februar 2009, 13:00

Veliko jih poznam, ki obvladajo vse "skrivnosti in smisle" življenja, so pripravljeni o tem debatirat itd... Zelo malo pa takih, ki to potem DEJANSKO ŽIVIJO. Ker to ni tako enostavno. Še toliko bolj, ker te zavede. Slišiš, bereš, vse ti je jasno... ampak to je teorija... V praksi te pa življenje suka po svoje in tam je treba to pokazat zares... Sprejemati drugačnosti-vse, sprejemati probleme, dopustiti ljudem da so kakršni so in jih sprejeti... sprejeti sebe kakršen pač si... spremeniti kar se da... itd, itd...


xyesx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#74 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. februar 2009, 13:03

Shen Qi glavna mojstrica je Aiping Wang.
[gospa iz ex "kino Šiška", kjer je še promovirala chi qong takrat].

Ena gospa je prodala vso stanovanjsko opremo,
vse znosila v ex kino Šiška, ... na seanse Aiping Wang - ove.
Tolk je verjela v vse skupaj. ...
Zgodb še kar nekaj "takih in drugačnih".

#75 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 4. februar 2009, 14:16

No, Tantra, tele tvoji pisarije mi kljub temu da skušam sprejeti vse drugače misleče ne gredo ravno po dolini, ker so osnovane na govoricah in mnenju pisanja nekoga, ki po svoji dolžnosti in naravi MORA biti proti vsem podobnim rečem pri tem, da je sam isti.
.
Shen.qi kot sem ga jaz spoznala tisto leto ko sem hodila in kot sem govorila z mnogimi, ki so hodili že prej v Šiško, nima blage veze niti s tem kar piše Ognjišče ali kar zatrjuješ ti (v čem pa je cerkev drugačna, prosim te? Lahko bi ti naštela zgodbe, da ti gredo lasje pokonci. Tudi o denarnih prispevkih. Cerkev se boji celo JOGE - prisilili so ravnatelja neke ljubljanske okoliške šole da je odpovedal gostoljubje vadbi joge na šoli, ker je to hudičeva vadba..)
Še najmanj si ne predstavljam kako bi znosil vse tja da ti ostane samo parket.. Vsako srečanje je pač stalo - ne spomnim se točno, mislim da tan nekje okrog 600-700 sit ko sem jaz hodila, šla sem kadar mi je zapasalo in niti slučajno nisem bankrotirala zaradi tega. Nihče ni bil v nič prisiljen. ČE ti ni pasalo, enostavno nisi hodil in pika.

Povsod pa se najdejo fanatiki, ki jim ni pomoči (tudi v cerkvi - poznala sem ženico, ki je po svoji lastni volji znosila vse do zadnjega v cerkev in živela v blazni revščini- v cerkvi so to vedeli, pa jim je bilo čisto O.K. ?) in za take je čisto vseeno v katero sekto ali skupino padejo, ker pač očitno rabijo nekoga da jih vodi - pa kogarkoli če pač.
Bila sem priča, ko je naša inštruktorica pošiljala dan za dnem neko gospo K ZDRAVNIKU, ta gospa pa je trdila, da bo bolezen premagala "z energijo". Na koncu so aktivirali njenega sina, da jo je peljal k zdravniku. Kot vem, se je nekaj podobnega dogajalo v Šiški. Nekateri pač mislijo, da zmorejo sami - pa ne zmorejo. Taki so redki..

VES PROBLEM je očitno v tem, DA NE PUSTIMO LJUDEM DA SO KAKRŠNI SO. Če nekdo želi odvisnost in podporo sekte ali skupine alio cerkve - naj jo ime in tam po svoje uživa. Kdor se raje ubada sam s sabo, naj to počne sam. Verjamem, da se nam stvari v življenju dogajajo z nekim namenom. Vsak se mora znajti sam, to so naše domačle naloge. Nihče ni poklican, da drugemu rešuje domače naloge, razen če ga le-ta ne prosi za pomoč.
Pa še v tem primeru je treba človeka "naučiti loviti ribe", na pa ga zasuti s tono rib.

Ne širimo nekih prepričanj in laži samo zato, ker nam nekaj ni všeč, pa niti točno ne vemo kako in kaj - smo le nekaj slišali izza ovinka. In ni po naši meri.
Ali se je dejansko našel tule kdo, ki je iz lastne izkušnje povedal - ta in ta sekta me je obrala u nulo, so mi prali možgane, so me silili v nekaj kar nisem maral... Ne vem, morda - nisem prebrala tegale posta od začetka. Ljudje prav radi planejo in zagrabijo kost, ki jo nekdo podtakne in vrže mednje. In glodajo in glodajo pri čemer niti ne vedo za kaj gre..

Svet je pester ravno zato, ker smo tako različni in tako je prav. Tako vsi pridemo do svojih prepotrebnih izkušenj. Nekateri na lažji, spet drugi na težji način.

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0