Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Namazi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
125 komentarjev na to temo

#1 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 29. junij 2004, 10:51

:eek: še ni te teme...

No tule bom verjetno tudi jaz kaj postnila, kajti navarnost, da bi se kaj zažgalo je minimalna x:Dx .

Sem se te dni spomnila na nek namaz, ki sem ga jedla v Avstriji, ko sem bila tam eno obdobje in mi je bil všeč, pa si ga tule še nisem omislila.

Čisto enostaven, celo meni bo ziher uspel x:Dx x;)x . Skuto in kislo smetano zmešaš, da postane gladek namaz in dodaš nasekljan drobnjak x:px . Dons grem v akcijo, sestavine so doma v hladilniku, razen drobnjaka, ki je še na vrtu x:)x .

Vem da je tehle namazov malo morje, sodelavec full eksperimentira, tako da prosim vaše izkušnje in recepte semle x:px x:o)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#2 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 29. junij 2004, 10:55

:eek: a res ne? Kul, da je zdej.... :palec: Ma sam včasih nardim dva-tri odlične namaze.......sam bom raje na recept pogledau, da kaj ne pozabim x:Ix . Mmmmm...ful dobri x:px :palec: .....so fajn za na prepečenec (npr. namesto bifteka) pa njamsi ob tv. x;)x x:px x:)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#3 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 29. junij 2004, 11:07

x;)x

ravno ta teden sem naredila enega...tuna, kisla smetana, dobro premešaš, dodaš česen, poper, lahko tudi malo rdeče paprike, spet premešaš in to je to. Tu lahko dodaš še mogoče malo olive narezane na drobne koščke...ipd.

Jaz sem naredila tako, da sem francosko štruco lepo narezala, namazala gor namaz, dodala na to še svež krher paradižnika in kruhke popekla v pečici.

Druge pa sem naredila tako, da sem sir naribala kruhke premazala z margarino in na to dodala še nariban sirček...in hopa v pečico...

MMMMMMMM bilo je super x;)x

Lp, s x:)x
Objavljena slika

#4 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 29. junij 2004, 11:51

Nekaj podobnega z sardelami v oljčnem olju naredim jaz.

2-3 konzerve sardel v oljčnem olju(lepo odcediš in daš v skledo9
10-15 dag gladke skute
2 žlice majoneze
4-5 žlic ketchupa(Felix ima super aromatičen okus)
5-6 kislih kumaric(kdor ne mara lahko spusti)nadomesti s sokom ene limone
1 očiščeno jabolko
1 čajna žlička kaper
1-2 trdo kuhana jajca
poper,tabasco(po okusu) rdeča paprika,strt česen in pol čebule,zdrava sol

Vse sestavine gladko razmešaš s paličnim mešalnikom in daš v hladilnik, da se fino ohladi. Lahko postrežeš na opečenem kruhu ali toastu, krasno pa paše tudi z novim pečenim krompirjem ali kifelčarjem! :yumy:
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#5 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 29. junij 2004, 11:58

hm...HRENOV NAMAZ

KUPIŠ HREN ( tistega v kozarčku )...PO ŽELJI PEKOČEGA ALI PA NE....KISLO SMETANO, TO SKUPAJ PREMEŠAŠ IN DODAŠ ŠE ZAČIMBE PO SVOJI ŽELJI...PA NAMAŽEŠ...
PISMO, TO SEM SE ZDELE SPOMNILA, BOM DANES PROBALA, POMOJE DA MORA BIT DOBRO x:Dx

en vic k sem ga zdele slišala: ZAKAJ SO ŽENSKE PONAVADI ZA ŠTEDILNIKOM?
KER IMAJO KRAJŠE NOGE

pa še ta: KAJ POMENI ČE ŽENSKA PRIDE V DNEVNO SOBO?
DA IMA PREKRATKO KETNO.

no ja ni glih uredu za ženski spol tole, sam je pa smešno... x:Ix x:Dx x:Dx x:o)x
Če hočeš biti srečen....BODI!

#6 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 29. junij 2004, 12:00

Žaža, ne prvi ne drugi ne držita zame! xg:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#7 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 29. junij 2004, 12:02

sej zame tudi ne, sam glih sodelavec jih je povedal, k sem pisala... x;)x x:Dx
Če hočeš biti srečen....BODI!

#8 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 29. junij 2004, 12:04

Žaža, ne prvi ne drugi ne držita zame! xg:Dx

Contesa, sem glih mal prej razmišljala, da moraš biti ti odlična kuharica. Pismu, a tebi sploh lahko kaj očitajo moški? :eek: x;)x x:Xx
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#9 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 29. junij 2004, 12:05

Težko,Janja,lahko pa toliko več jaz njim! x;)x xg:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#10 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 29. junij 2004, 12:07

:palec: x:Dx x:Dx x:Dx

...to je itak že nasplošno drži x;)x x:Dx x:Dx
Če hočeš biti srečen....BODI!

#11 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. junij 2004, 12:57

Contesa, sem glih mal prej razmišljala, da moraš biti ti odlična kuharica. Pismu, a tebi sploh lahko kaj očitajo moški?  :eek:  x;)x  x:Xx

Nič x;)x

#12 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 29. junij 2004, 16:07

O hvala ,Sstane! x;)x x8Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#13 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 1. julij 2004, 10:40

Kisla smetana+navaden jogurt+sesekljamo skupaj: kumare, kumarice, česen čebulo. Postrežemo hladno x:)x
sanci_cat

#14 Cressida

Cressida
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 10. julij 2004, 19:21

En čisto enostavni, ki ga verjetno že marsikdo pozna (jajčni namaz):
Trdokuhana jajca ohladiš, naribaš ali nasekljaš, dodaš majonezo, sol in poper. Premešaš in to je to. Primerno predvsem za velikonočne praznike, ko ne vemo, kam bi z jajci x:)x

#15 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. julij 2004, 19:24

Žaža, ne prvi ne drugi ne držita zame! xg:Dx

:vragec:

hehe
to pomen samo, da stojish za shporgetom in se sklanjash nadenj
in seveda.... x:Dx
da ne moresh v dnevno sobo
x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#16 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 10. julij 2004, 20:46

tuna, malce zenfa, kisla smetana, sol, poper in koruza...tak fajn namaz za na toast.

mmmm... tole me pa spominja na tiste trikotne toastke, ki smo jih dobili v Kantini (tam nekje okol Poljanske, ko je še bila), ko smo ob dveh (ponoči, se ve ) ali kaj takega uleteli od kod xcheersx :yumy: ... sem jih potem velikrat naredila doma, če so kakšni frendi uleteli, ker je hitro in dobro... samo, se mi zdi, da ni bila kisla smetana, pač pa maslo in majoneza, senf, poper, koruza in tuna of kors (na popečenih toastih)... ? maybe?... pozabila že malo tale recept...

#17 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 10. julij 2004, 22:42

Pri nas doma se bližata 2 rojstna dneva, tako da bom te vaše recepte za namaze kar uporabila. x8Dx :palec:

Evo še en recept iz mojega zvezka:

Zmiksaš v multipraktiku
- sir "Tamar"
- 2 dcl sladke smetane
- 10 dkg gorgonzole


Mnjami x:px

#18 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 10. julij 2004, 23:01

Kvargl, smrdljivi sir


Skuti in smetani dodaš narezano čebulo, posoliš z zdravo soljo in postaviš nekam v kot in pozabiš.
Čez nekaj dni te peklenski smrad opozori, da je sir dozorel x:px x^x :C:
Toda, ko se navadiš na oster duh, je to prava gurmanska specialiteta x:Dx x:px

#19 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 10. julij 2004, 23:12

Gosja mast


Gosje salo razpustiš na običajen način, tako da vre, dokler vlaga ne izpari in še tekočo vliješ v male glinene skodelice in shraniš v hladilnik.
Iz hladilnika jo vzameš tik pred uporabo, ker je na sobni temperaturi že tekoča.
Namažeš na tanko na rezino neslanega kruha, posoliš z zdravo soljo in popopraš.

mmmmmmmmmm x:px

#20 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 12. julij 2004, 11:57

Hm... sstane... to se pa ne sliš preveč... prebavljivo... :xx!:
Gosja mast???
sanci_cat

#21 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. julij 2004, 12:41

Joj, sem pozabil, ni za vegetarijance, zraven pa kozarec črnega vina paše, za predjed seveda, ne ena kila namazanega kruha x:Dx x;)x

#22 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 16. julij 2004, 10:40

Vino... x:px
sanci_cat

#23 Zarja

Zarja
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 10. avgust 2004, 11:04

xrolleyesx
Včasih rada pripravim čičerikin namaz:
Do mehkega skuham čičeriko in osolim(dobi se tudi že kuhano v konezrvi, vendar še nisem porbala z njo)
nato čičeriko skupaj z malo vode v kateri se je kuhala čičerika zmiksam s paličnim mešalnikom
Zatem pa sledijo še dodatki po okusu: zenf, olivno olje(da je namaz kremast), nasekljan peteršilj , limonin sok in še kakšna začimba po vašem okusu.
Je full dobro... :vio: x:Dx :palec:

#24 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 10. avgust 2004, 11:30

:hepko:
dons takoj zvečer naredim! I xloveyx čičerika...
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. januar 2005, 18:09

Blazno rada imam kruh. :||
Ali je to zdravo ali ne, o tem ni debata, ceprav menim, da je vsaka stvar v pravih dozah lohk cist OK, kajti tudi mi sami smo sestavljeni iz vseh snovi. V vsakomur lastni meri, kar pa nas jasno dela edinstvene. x^x
No in ne maram sladkih okusov, kar pomeni, da sem opeharjena za nestete namaze (cokoladni, marmelade itd.)...
Najraje imam tako lesnikove, kikirikijeve in podobne namaze, katerih priprava pa ni nek blazen kujnst, ker jih pac zmeljemo, iz tega delajo olja, torej so dovolj 'mastni', da ne rabijo ne vem kaksnih dodatkov.
Drugace pa je z drugimi namazi.

Kaj kaj nastimate tkole, za dnevno rabo? :8):

Recimo smo delali sojine, cicerikine... pa niti ne tolk, da sem pozabila (saj hitro pades not x;)x x:px), pac pa me zanimajo se druge, vase ideje, recepti...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0