Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Jasnovidnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
152 komentarjev na to temo

#26 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 13. julij 2004, 12:13

uf kolk napisali...jasnovidnost, kaj pa je jasnovidnost?

Po mojih iskušnjah je to samo možnost sprejemanja določene informacije, ki v univerzumu že obstaja, za ta transfer morajo pa biti pač izpolnjeni pogoji. Tako kot je bilo že napisano, osebnost mora biti močna, misel čista in seveda tudi stopnja zavesti razvita do tiste mere, da to informacijo lahko tudi razume.

Kdaj se razvije taka osebnost, največkrat skozi duševno trpljenje, kateremu je orodje predvsem ljubezen ali kaka druga čustva, ki povzročijo to trpljenje in na osnovi tega tudi nadgradnjo univerzalnega podprograma.

Prirojena jasnovidnost je pač samo zapis neke karmične poti oziroma naloge, ki jo moraš v svojem življenskem ciklusu predelati, a v velikih primerih, ko ta zmožnost preide v komercialo ta moč usahne, ker materializem ne gre z roko v roki božanstva, kadar je prisotno prvo, se drugo oslabi. Je pa veliko primerov, ko se jasnovidnost razvije na osnovi razčiščevanja svojega jaza, z "čistočo duše" in kadar v določenih segmentih skoraj 100% lahko isklopiš ego, ker takrat so praktično določeni polprevodniki na lovkah nevronov prevodni tudi v drugo smer. Skratka informacija, ki se zapiše preko telepatskih poti iz univerzuma v našo podzavest se lahko prenese tudi v zavestni del, ozavesti se, takrat kadar to informacijo potrebujemo. Seveda je pa to pogojeno zopet z samo vsebino, ki je takrat skoncentrirana v majhen krog in je zato moč misli veliko bolj učinkovita.

Tomaž

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#27 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 13. julij 2004, 12:14

očitno sem jaz mičkeno jasnovidna, pa da sploh nisem vedela x:Dx

#28 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 13. julij 2004, 12:17

men se zdi da je jasnovidnost, kot tudi vsi ostali darovi/sposobnosti, stranski produkt našega razvoja x^x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#29 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 13. julij 2004, 12:19

men se zdi da je jasnovidnost, kot tudi vsi ostali darovi/sposobnosti, stranski produkt našega razvoja  x^x

se strinjam je pa istočasno tudi breme, ker moramo potem to poslanstvo uporabljati, veliko bolje je nič vedeti in se z tem ne obremenjevati, a na žalost pride samo od sebe in te vodi v to smer..največkrat takrat, ko preveč zaideš iz karmične poti...nosorog je temu nekoč rekel "felerji"

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. julij 2004, 12:22

uf kolk napisali...jasnovidnost, kaj pa je jasnovidnost?

Ej neverjetno Tomaz, ravno zdaj sem tocno na tole mislila, pa osvezim in vidim tvoj odgovor. :eek:
da si namrec vecina ljudi jasnovidnost cisto narobe (oz. kar nekako po svoje) predstavlja....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 13. julij 2004, 12:24

veš kaj, ko sem nekatere stvari začela jemati samo kot stranski produkt, so me nehale motiti...prej so pa bile zelo moteče...ker se me res nič ne tiče vedeti toliko stvari o drugih....tako da, nisem ziher, da se to sploh uporablja, ne tako, ne drugače.....bolj se mi zdi dejstvo (tako nekako kot barva oči x;)x )......pa brez zamere x:)x x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. julij 2004, 12:31

uf kolk napisali...jasnovidnost, kaj pa je jasnovidnost?

Po mojih iskušnjah je to samo možnost sprejemanja določene informacije, ki v univerzumu že obstaja, za ta transfer morajo pa biti pač izpolnjeni pogoji. Tako kot je bilo že napisano, osebnost mora biti močna, misel čista in seveda tudi stopnja zavesti razvita do tiste mere, da to informacijo lahko tudi razume.

Kdaj se razvije taka osebnost, največkrat skozi duševno trpljenje, kateremu je orodje predvsem ljubezen ali kaka druga čustva, ki povzročijo to trpljenje in na osnovi tega tudi nadgradnjo univerzalnega podprograma.

Prirojena jasnovidnost je pač samo zapis neke karmične poti oziroma naloge, ki jo moraš v svojem življenskem ciklusu predelati, a v velikih primerih, ko ta zmožnost preide v komercialo ta moč usahne, ker materializem ne gre z roko v roki božanstva, kadar je prisotno prvo, se drugo oslabi. Je pa veliko primerov, ko se jasnovidnost razvije na osnovi razčiščevanja svojega jaza, z "čistočo duše" in kadar v določenih segmentih skoraj 100% lahko isklopiš ego, ker takrat so praktično določeni polprevodniki na lovkah nevronov prevodni tudi v drugo smer. Skratka informacija, ki se zapiše preko telepatskih poti iz univerzuma v našo podzavest se lahko prenese tudi v zavestni del, ozavesti se, takrat kadar to informacijo potrebujemo. Seveda je pa to pogojeno zopet z samo vsebino, ki je takrat skoncentrirana v majhen krog in je zato moč misli veliko bolj učinkovita.

Tomaž

Podpisem. :palec:

(*sem hotela najprej v miru in pozorno prebrati).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. julij 2004, 12:32

men se zdi da je jasnovidnost, kot tudi vsi ostali darovi/sposobnosti, stranski produkt našega razvoja  x^x

hm, slisi se lepo, sem hotela ze pritrditi, pa sem malo razmisljala...
hm, ne vem ce je ravno stranski produkt... v bistvu je tudi usoda nasega razvoja.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 13. julij 2004, 12:48

veš kaj, ko sem nekatere stvari začela jemati samo kot stranski produkt, so me nehale motiti...

srečnica......ali imaš vse pošlihtano, ali pa imaš pavzo v svojem poslanstvu, svoji nalogi

Kako boš izklopila in dala na stranski tir, če dobiš informacijo, ki lahko nekomu zelo koristi, v nekem konkretnem primeru, boš to informacijo dala na stranski tir in jo ne boš uporabila v namen, za katerega si jo dobila, kakor hitro bo to na stranskem tiru, boš morala zopet nekaj razčiščevati v svojem dolgu, da boš prišla na nivo, kjer si bila, ko si začela dajati na stranski tir. Naprimer, kako bi jaz lahko dal na stranski tir informacijo, ki sem jo dobil pred mesecem na Slovaškem, da naj upočasnim avto? Naj bi se zaletel? Ravno ta informacija mi je preprečila, da nisem priletel v kup že zaletenih avtov. Informacija ti nikoli ne pride naključno in brez potrebe, prav vedno ima svoj namen in upoštevati jo moramo, na žalost tako je in nam je v resnici dodatno breme in pomoč. Velikokrat jo moramo posredovati nekomu, ki jo v tistem trenutku ni sposoben sprejeti, jo pa zelo potrebuje, mu je pa pomoč, čeprav te obsoja, da se vtikaš v njegove stvari, kasneje ugotovi, da si imela prav in, da je ravno to potreboval. Tudi meni je v določenem obdobju pomagalo cel kup ljudi, ki so mi bili neznanci a v resnici so informacijo morali prenesti meni, tudi sam sem jih obsojal, danes vem, da sem to v tistem trenutku potreboval, da sem to znanje iz univerzuma lahko sprejel in svojo nalogo peljal naprej...tko pač je
Saj nenazadnje je tudi ta forum tisti, kjer se srečujemo in velikokrat najdemo prav tisti, ki nam lahko z kako svojo informacijo pomagajo pomagajo drug drugemu pri svojih nerazčiščenih zadevah...Tudi sstanetova sol marsikateremu da kaj misliti, čeprav se povsod pojavlja, ni pa napačna informacija......

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#35 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 13. julij 2004, 16:07

ne vem tomzslo, to je ena hecna zadeva....informacije zase uporabim, ker sem se jih naučila poslušat, vsaj večinoma....z ljudmi pa nimam tako pozitivnih izkušenj...povedala, pa so me napizdili...saj ni bilo moteče napizdevanje, ampak se mi je res zdelo, da se vtikam tja, kjer mi ni mesto. potem pa sem sprejela dejstvo, da se pač vsak v svojem lajfu odloča po svoje in da nikomur, vključno z mano, ne more pomagat niti čudež, če tega nočem/o. zakaj naj bi torej nekomu "delala pridige" (vsaj kot take jih ljudje vzamejo, ko jih nočejo slišati)....kako naj nekomu rečem, da ga biksa, da preveč pije in zlorablja droge, če je oseba že dolgo polnoletna (poveš 1x, 2x...20x- pa nič, namesto nekoga drugega tega ne morem storiti jaz)....lahko mi je samo žal, da je tako......lahko znanko prepričam v to, da ima nezdrav odnos z očetom, ker si pač medsebojno pijeta energijo in se gresta "vampirizem"........če to še tako lepo in nežno povem, ne bo nihče slišal če noče.

lahko pa povem nekomu svoje izkušnje, mogoče bo kaj efekta, sam to so ponavadi tisti, ki sami vprašajo in so se pripravljeni pogovarjat....ljudem pamet solit, pa je čisti nesmisel...rodili smo se popolni tako kot smo in za to kar smo se namenili narediti....in kdo sem jaz, da bi kogarkoli za karkoli obsojala, ko pa še tega ne vem, kaj je njegova naloga, poslanstvo ali kar koli že..............?

nekdo potrebuje izkušnjo droge....potem mu je mogoče jasno kaj in kako je s tem, mogoče nekoč nekomu z lastno izkušnjo pomaga, da se drugi zvleče ven

nekdo je pretežek, ker se na tak način ščiti pred vplivi, ki so mu moteči in pač ne zna še drugače in je to trenutno in za nekaj časa najboljša možna varianta........mogoče se mora skozi to učiti o skrbi zase in svoje telo..........mogoče se skozi to "prizemljuje"

nekdo je stalno na udaru nekih nemogočih situacij in spet je tukaj cel spekter možnih vzrokov za to


a naj ženski, ki ji je umr mož govorim o reinkarnaciji in obiskih duš, če ne verjame v to ali pa če je zadeva še presveža in preboleča, da bi poslušala...........?

...na koncu pa se izkaže, da je za vse nekoč pravi čas in ne samo, da je slabo zamujati, včasih ni nič bolje prehitevati..........in mogoče, samo mogoče, konec koncev vendarle povemo prave stvari, pravim ljudem in ob pravem času.............

ma filozofiram ..................

x:)x x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#36 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 13. julij 2004, 17:45

ne vem tomzslo, to je ena hecna zadeva....

nisem mislil tako in v tej smeri, mogoče sem narobe napisal......

Tudi sam se ne vtikam v tuje zadeve, vendar se velikokrat naredi, da se v neki situaciji najdejo ljudje, ki jih niti nismo poznali in nam dajo neko misel. Sam imam kar nekaj primerov, ko sem se znašel v taki situaciji, sem se pogovarjal z osebo, kakor da jo 50 let poznam, pa sem jo prvič videl, kar sam od sebe sem govoril in znal povedati določene misli, za katere preje sploh nisem vedel, a enostavno od nekje sem dobil informacijo in to ravno pravo in v pravem trenutku. Svojo resnico sem spoznaval po nekem posebno zakompliceranem problemu, v tem času tudi nekaj pridobil, pridobil tisto v kar pred tem primerom nikoli nisem verjel niti o tem razmišljal, čeprav sem potem, ko sem preanaliziral svoje dosedanje življenje videl, da so se mi te zadeve vseskozi dogajale, vendar so šle mimo mene ne, da bi jih opazil. Ko so bile zadeve najtežje so se mi pojavljali ljudje, ki so mi znali dati pravo misel, če sem kako zadevo iskal v knjižnici sem takoj zagledal to knjigo in odprl prav tam, kjer je bilo potrebno, na internetu takoj našel v iskalniku kar sem potreboval in podobno. Zato pravim, da pridobimo informacijo takrat ko so pogoji taki, da nam je dostopna. Zato tudi trdim, da smo dolžni tudi sami informacijo naprej posredovati, če nam je dana za določen namen...to je bilo mišljeno ko sem napisal, da jo ne smemo dati na stranski tir, ker smo jo pridobili za določen namen.
Univerzalno nezavedno se prav ves čas dopolnjuje z novimi kapljicami tudi naših spoznanj in razmišljanj, s tem se dviguje nivo inteligence in to je tudi namen naše biti v tem času in tem trenutku. Prav tako tudi zelo lahko do teh podatkov pridemo, ko jih rabimo, ker so že v univerzumu, seveda če so pogoji, ki nas do tega pripeljejo vzpostavljeni. Danes že vsak otrok piše SMS-je in uporablja računalnik, pred desetletjem, dvema, še radia nisi znal prižgati, če je imel malo več gumbov. to je univerzalno znaje, ki ga lahko pridobimo in to je tudi tisto, kar se tu pogovarjamo.

To je tudi ključ "jasnovidnosti", pridobiti informacijo iz univerzuma ali oziroma iz svoje podzavesti, ki pa tako ali tako vseskozi telepatsko komunicira, ozaveščenje komunikacije.

Težko je to v kratkem opisati brez ostalih dejavnikov, ki to omogočajo, brez fizike, kemije, elektronike, a večinoma so to dokazljive zadeve, ki pa jih vse prepogosto v nerazumevanju pač označimo z titulo božanstva. Sam raje stojim bolj na dokazljivih in logično sprejemljivih razlagah, čeprav je še veliko več tistega, kar bi tudi jaz moral razlagati z božanstvom, vse kar ne razumem. Moj prijatel vedno reče "trako bog hoče, taka je božja volja". Tudi jaz imam svojega boga in božjo voljo, moj bog je univerzum, božja volja pa univerzalni program z nešteto podprogrami (eden od njih je tudi moj), ki jih tudi sami dopolnjujemo z svojimi resnicami in mislimi, ko je ta podprogram uporaben in sprejemljiv, se vklljuči v osnovni program univerzuma.....

Zopet sem preveč napisal...........

Tomaž

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#37 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 13. julij 2004, 18:27

Tak čist..kako pa vi za vraga veste kako mi je ime??? Pa to ni glih sposobnost ki si jo zaslužiš. Ampak je to tvoja odločitev ko si se reinkarniral (beri usoda duš). Jaz sem si pač dal zaznamek da si bim pri tej in tej starosti razvil jasnovidnost.
Pa Tamara, še kako lahko je zaustavljati jasnovidnost samo moraš malo o čakrah in o barvah vedet. Kot jaz x:Dx
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#38 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 13. julij 2004, 18:28

Zna kdo tu slučajno uroke metat?Ker meni na meni ne uspevajo kaj preveč :xx!:
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#39 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 13. julij 2004, 18:32

Tak čist..kako pa vi za vraga veste kako mi je ime??? Pa to ni glih sposobnost ki si jo zaslužiš. Ampak je to tvoja odločitev ko si se reinkarniral (beri usoda duš). Jaz sem si pač dal zaznamek da si bim pri tej in tej starosti razvil jasnovidnost.
Pa Tamara, še kako lahko je zaustavljati jasnovidnost samo moraš malo o čakrah in o barvah vedet. Kot jaz x:Dx

vem o čakrah in vem o barvah in vidim stvari in verjemi ne želi sit ega... ni zmeraj prijetno...

#40 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 13. julij 2004, 18:41

Zna kdo tu slučajno uroke metat?Ker meni na meni ne uspevajo kaj preveč :xx!:

Želiš si ..jasnovidnosti...si se kdaj vprašal zakaj si to želiš...mislim da pri tej želji ni čistih misli...da je tvoja želja plod neke druge odločitve...dobro premisli...tako kot je pred mano napisano....ni zmeraj prijetno, je pa prav gotovo, da to ne laufa, če ni izključni namen pomoč.....

take stvari laufajo edino preko hipnoze, kar je pa zame nasilni vdor v podzavest in nasilno spreminjanje miselnih vzorcev

poglej usodo vedeževalke Sare.......dokler je to bilo dobronamerno je šlo, ko se je pričela borba za denar in manipulacije so se ji začele zadeve rušiti......

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#41 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 13. julij 2004, 18:52

Agell pa še to, na silo ne boš šlo... sprejmi in uživaj v znanju, ki je ti je dano.

#42 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 13. julij 2004, 18:58

tomaz, saj se strinjam s tvojim prejšnjim postom. sem izgleda zavila malo, pa nič zato, predajanje informacij naprej ima tudi več obrazov (odzivov) x;)x ....sicer pa drži, predajanje informacij naprej, gotovo...tudi sama jih dobim od drugih, pogosto ko jih potrebujem, drugi pa od mene..........veš, nekako se mi je zdelo, da "vedeti" stvari včasih vključuje tudi določene informacije, s katerimi se hitro dotaknemo življenj drugih, tudi ko tega nočejo in včasih res ni primerno vsega razlagat

....pa nisi preveč napisal....te je fajn brat x:)x :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#43 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 13. julij 2004, 19:27

tomaz, saj se strinjam s tvojim prejšnjim postom. sem izgleda zavila malo,

saj se v bistu isto zgovarjava....

ti povem en primer nekaj tednov star...ta pojasnjuje najino debato

Me sreča znanka, ki ima ogromno blokad in stalne probleme tudi zdravstvene, kako leto me ni niti pogledala, kaj šele pozdravila. Pokliče me in pravi, da bi se rada malo pogovorila z mano, da misli, da se mora. Se dogovoriva v nekem kafiču in več kot dve uri in pol sva se pogovarjala. Povedal sem ji svoj pogled na njeno življenje in na možne vzroke njenih blokad, tudi kar naenkrat sem vedel tudi za neke probleme, ki jih je imela v mladosti in tudi to povezal z njenim današnjim načinom življenja. Po koncu pogovora se mi zahvali, me vpraša če bi se še lahko dobila, vse je bilo ok.
Drugi dan že na vse zgodaj dobim SMS, kaj si mislim, da sem, da me ona ne potrebuje in podobno, enostavno ni mogla v tistem momentu prenesti resnice, preveč je bil ego močan. Prav včeraj pa srečam njeno prijateljico in mimogrede mi omeni, da ji je rekla, "veš, da je imel Tomaž v marsičem prav", skratka pomagal sem ji, da v pravo smer razmišlja in, da se bo verjetno izvlekla iz svojega "dreka"...

Mislim, da si o tem pisala, ko si govorila o vtikanju v tuje zadeve, tudi sam se včasih sprašujem, če delam prav, a kar naenkrat me nekaj prešine in pri osebah, ki hočejo od mene pomoč, to tudi po svojih vedenjih in zmožnostih naredim, niti slučajno pa ne razmišlajm ...pa to ni moja dejavnost...moj poklic je čisto tehnični in z tem nima nobene zveze..a enostavno moram to storiti....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#44 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 13. julij 2004, 19:53

V knjigi Eergija videnja piše da je moč uporabiti urok. Samo meni ne uspeva :o|o:
Ej samo selena kaj se tebi tako groznega pri tem dogaja?
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#45 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 13. julij 2004, 19:56

včasih ni fajn videt kaj drugi mislijo in včasih si v dilemi a je to res kar si mislim al je samo domišljija... hja očitno trdno verjameš knjigam, verjemi sebi svojim občutkom in živi svoje življenje... vsak je vesolje zase in vsi doživljamo svet na svoj načim

#46 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 13. julij 2004, 20:00

Ja sej pa ne bereš misli. Samo zreš v prihodnost. xrolleyesx
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#47 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 13. julij 2004, 20:03

hja in prihodnos je sedanjost in sedanjost je preteklost, ker časa ni... a misliš da je tko simpl vidiš kaj bo jutri čez eno leto... ne dobiš samo eno slikico in potem vedi kam jo uvrstiš... ni lahko sicer pa tvoja pot je tvoja in moja je moja....

#48 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 13. julij 2004, 20:04

Ne meni se zdi da bom jasnočuten. Ti si kakšna?
Ej pa mene to zanima kako to čutiš?
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#49 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 13. julij 2004, 20:10

sploh se ne poglabljam temveč živim in komu v pravem trenutku povem pravo stvar, je pa težko ločit domišljije od pravih občutkov, vsaj meni

#50 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 14. julij 2004, 12:15

Zadnjič sem srečala kolegico, ki je nisem vidla že dolg časa. Bla je noseča in sem ji sam rekla da bo mela fantka. Včeraj se ji je res rodil fantek Aljaž! Zdej sem pa resno odločena da bom začela to razvijat...
sanci_cat




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0