Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Jehove priče


  • Prijavi se, če želiš komentirati
100 komentarjev na to temo

#1 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 27. julij 2004, 13:13

A si te jehovce pofotkala ali kaj?  :eek:  x;)x  x:px


tale Marsin reply v temi fotke me je spodbudil k komentarju :D hehe pa ne bom tam offtopic komentiral, lahko tlele odprem nov topic :D da bom very ontopic tole povedal.... torej kje sem bil ja...

pred par leti, pridejo jehove priče na vrata, (a jih je kdo sploh vidu še kje drugje) majo neke prospekte in tko naprej in to, in js mali mulo, itak me je zanimalo se zmenim da kul, ej mene boli za vse skupaj ampak radoveden sem pa le pa naj pridejo parkrat naokrog... in pridejo in razlagajo, in to, zanimivo se mi je zdelo kako so omenjali da v bistvu takoj ko bom stopil na to pot bo prišel kdo in em poskušal zaustavit, in res po tretjem srečanju (kjer so mi mal dali za brat biblijo in to) sta me obe babici napadli da ja ne mislim postat jehova priča, in priznam samo zato ker sta tako složno nastopili zoper temu, sem za trenutek verjel, da je nekaj an tem, nekako tako kot nebi verjel da obstajajo teroristi če jih nebi američani vsak dan napadali, ... sicer pa so mi hecni s svojimi pojavami, door to door searchanjem in to :D ne delim njihovih pogledov na svet, js sem pofilozofiji budist, njihovi pogledi so mi mal čudni ampak velik bolj so mi čudni krščanski pogledi na stvar, ... no ja me mal zanima vaše mnenje o njih... pa če mate magar še kako drugo tako žepno religijo za opisat...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#2 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 27. julij 2004, 13:20

Mene so tud enkrat dve taki babi (Jehovke) s kvekarskimi frisi napadle pa ene revije poturile.. ma nisem se jst poglabljala v to.. Kristus je zame Kristus, če je bil, al pa ni obstajal spljoh.. xnckrivx
To novačenje.. al je to Jehova vera al so to uni Mormoni al pa Mladinska knjiga... :vragec: bi jih nekam sunla..
Enkrat sta mi pa dva mormona pršla na vrata da bi se o veri pogovarjal.. jst sem pa rekla.. ko sta rekla če mam kej časa, da ja, ker sem misla da bosta rekla prodajamo to pa to, jst bom rekla nč ne kupmo, pa čao... pol pa rečeta ja mi bi se o veri pogovarjal... jst pa aaaaaaaa.. tolk časa pa nimam, pa čao in vrata bum tresk.. x:Dx
Mushi

#3 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 27. julij 2004, 13:37

Jaz sem tudi nekako magnet za Jehovce, me vedno najdejo, če so kje v bližini...sicer se pa nekako nisem uspela poglobiti v bistvo njihovega nauka. V prejšnji službi so hodile vsak teden in nam puščale Stražni stolp...ki smo ga brali, ko nam je bilo dolgčas...ampak je ostalo samo pri tem.

Pred leti, ko sem bila na Švedskem, pozvoni zvonec na vratih in grem odpret vrata, pred mano stoji tip in začne govoriti v švedščini, poštekala sem toliko, da je Jehova priča...pa mu ljubeznivo povem, da ne razumem švedsko in da sem tukaj samo na obisku....pa me model vpraša iz kje sem, povem da iz Slovenije, pa pravi model :'' Nema problema, ja sam Goran iz Zagreba.''
Sem mislila, da bom kar dol padla, moj dragi se je pa notri pod kovtrom smejal, medtem, ko sem jaz zmrzovala v pižamici in poskušala ostati vljudna in povedati, da me res ne zanima.
Zaradi tega modela se mi še danes režijo x:Dx
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#4 vesna8

vesna8
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 27. julij 2004, 14:58

pred nekaj leti so tud k nam domov prisle dve Jehovki. zanimiv je blo, da sta si najprej izbrali mojo staro mamo, ker so imele mogoce obcutek, da bosta pri njej najlazje uspeli s prepricevanjem. ampak moja mama kot mama, k rada govori in se pogovarja, je z njimi padla v tak prijeten klepet...za vse papirje ki so ji ponudle se ni glih zanima, za pogovor pa...o tem kje so ze ble, pa od kod so, kam grejo, ce so kej zejne,...itd. vsakodnevne reci. ... visek zgodbe je bil, ko je prisla moja mami in zlo kmal postekala za kaj gre...skor znorela je nad tem kaksne so, pa da se spuscajo nad starejse ljudi ...tko da so se kmalu pobrale in klepeta je bilo konec xDDx
konec pa ni bilo razpravljanja po nasi vasi, ko so se en mesec po tem govorili, kdo jih je obiskal na domu. pri vsaki hisi so ble in tako so imeli ljudje, ki radi govorijo, se dolgo zanimivo temo pogovora.

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. julij 2004, 17:33

Ti, Nino, sem ze tam rekla, pojma nimam, zakaj se tile name nic ne lepijo, nekako 'mimo' drug drugega hodimo, se ne krizajo nase poti, se nikoli mi niso zvonili na vratih (aja, na kaksnega Mitjo morda nabasejo, ki je bolj polite, jaz pa zasikam ali kako ze pravi jimmy)... ;)

Edinkrat ko sta me dva zacopatila nekje na Copovi, sem jima pa tolk nalozila xDDx, ju ne pustila do besede, da sta bila cisto zmedena na koncu - in se strinjala, da je najbolje, da jaz svojo vero lepo po svoje se naprej furam... x^x x:o)x x:Dx :vragec: x;)x x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 27. julij 2004, 18:56

,da je najbolje, da jaz svojo vero lepo po svoje se naprej furam...

to vedno na konci rečejo...
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. julij 2004, 19:07

a res, saj pol so pa kul. xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 27. julij 2004, 19:09

hja, morjo tko, očitno je to njihova obrambna fraza x:Dx
tisti humani sloves...˝oprostite,k smo vas motili :8):
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. julij 2004, 19:33

sam je dobro, ko jaz takoj nazaj 'ponudim', 'prodajam', v bistvu zanalasc. :D ;)
Za vsakogar obstaja nacin. x;)x
tako zanje pri meni velja, kot imajo jasno tudi oni tako filozofijo in tudi strategijo. xDDx
saj so modeli...
sem pa enkrat zasla na en forum, kjer me je pa kar presenetilo tole vse skupaj, vpliv, ki ga imajo tudi lahko...
Meni se zdi pac 'neskodljivo'... zabava me skoraj...
A eni pa se ufurajo, se vec, ufurajo svoje family, otroke, in jih silijo v ta stos... to pa ni vec OK.
no, ja, kaj pa vem, saj nisem kopitar. ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 27. julij 2004, 21:48

Tudi k nam so včasih (ko sem bila še otrok) precej hodili teli Jehovci, ampak jih je moj oče tako hitro nagnal, da do mene sploh niso prišli. Lahko so bili samo srečni, da niso dobili kake copate v glavo. x;)x x:Dx Moji starši so namreč ful krščanski fanatiki (dobesedno!) in bog ne daj, da jim začne kdo trobezljat o kaki drugi veri.

Ko pa sem šla v MB v šolo, sem tam preko oglasa v časopisu iskala privat sobo. Po dolgem iskanju sem naletela na dva zelo prijazena človeka (upokojen par brez otrok), ki sta mi nudila zelo prijetno sobico s kuhinjo in souporabo kopalnice po ugodni ceni. Sobo sem takoj sprejela, gospa pa je hitro dodala: "Ampak morava ti povedati, da sva midva Jehove priče." Malo sem :eek: x?x , potem pa sem rekla, da mene to nič ne moti in da zaradi mene ima lahko vsak svojo vero.

Tako sem se nastanila pri teh Jehovcih in tam živela 2 leti - do konca mojega šolanja.
Lahko pa povem, da mi sploh nista težila glede vere. Samo v začetku je gospa nekaj poizkušala in me začela spraševati, če vem, kako se kliče bog. Ko pa sem ji rekla: "Kakor za koga. Za kristjane je Bog, za muslimane je Alah, za budiste je Buda...," mi je dala mir in vse je bilo OK. Kasneje sem ju celo vozila z njunim avtom v dvorano (kjer so se dobivali Jehovci) in ju čez 2 uri prihajala iskat, ker je možakar težko vozil. Skratka, imam zelo lepe spomine na njiju. x:)x Drug do drugega smo bili prijazni in se nismo vtikali v osebne stvari.

Pred kratkim pa sta prišli dve Jehovki k meni v delavnico in mi začeli nekaj razlagati o obljubljenem raju na Zemlji... Nisem se pustila motiti in sem kar naprej umirjeno delala in ju poslušala. Ko pa sta končali, sem jaz na vse to povedala še svoje mnenje - v stilu, da jaz že živim v svojem raju in ne rabim nobenih obljub in upanj..., da naj vsak pometa pred svojim pragom, pa bo dobro živel tukaj in zdaj... Skratka, tako sem jima na lep in preprost način "zatežila" s svojo filozofijo, v katero sem resnično prepričana, da nista vedeli, v katero religijo spadam. x:Dx x:o)x :vio: Na koncu sta mi celo dali prav in odšli. x^x x;)x

Najbolj hecno pa mi je bilo, kar sem enkrat videla pri sosedovih:
Pred leti je sosed (trgovec po duši) prodajal čistila "Top Clean". Pa pridejo Jehovci na vrata, on jih povabi noter in kar nekaj časa jih ni bilo ven. Ko pa so končno le prišli ven, je vsak od njih nosil v rokah nekaj plastenk "Top Cleana", ki jim jih je ta sosed prodal. x:Dx x:Dx x:Dx :palec: Otroci na ulici smo se zvijali od smeha!

#11 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 28. julij 2004, 07:01

...Najbolj hecno pa mi je bilo, kar sem enkrat videla pri sosedovih:
Pred leti je sosed (trgovec po duši) prodajal čistila "Top Clean". Pa pridejo Jehovci na vrata, on jih povabi noter in kar nekaj časa jih ni bilo ven. Ko pa so končno le prišli ven, je vsak od njih nosil v rokah nekaj plastenk "Top Cleana", ki jim jih je ta sosed prodal.  x:Dx  x:Dx  x:Dx  :palec:  Otroci na ulici smo se zvijali od smeha!

xg:Dx xg:Dx xg:Dx xokkx
Mushi

#12 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 28. julij 2004, 07:21

...Najbolj hecno pa mi je bilo, kar sem enkrat videla pri sosedovih:
Pred leti je sosed (trgovec po duši) prodajal čistila "Top Clean". Pa pridejo Jehovci na vrata, on jih povabi noter in kar nekaj časa jih ni bilo ven. Ko pa so končno le prišli ven, je vsak od njih nosil v rokah nekaj plastenk "Top Cleana", ki jim jih je ta sosed prodal.  x:Dx  x:Dx   x:Dx  :palec:  Otroci na ulici smo se zvijali od smeha!

xg:Dx xg:Dx xg:Dx xokkx

x:Dx x:Dx :palec: x8Dx

#13 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 28. julij 2004, 07:27

Zasto plavusa nije htjela, da bude Jehov svjedok?
Rekla je, da nije vidjela nezgodu.

:eek: x:Dx

#14 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 28. julij 2004, 07:29

Zasto plavusa nije htjela, da bude Jehov svjedok?
Rekla je, da nije vijdjela nezgodu.

:eek:  x:Dx

x:Dx x:Dx xsmx

#15 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 28. julij 2004, 14:18

Pred leti je sosed (trgovec po duši) prodajal čistila "Top Clean". Pa pridejo Jehovci na vrata, on jih povabi noter in kar nekaj časa jih ni bilo ven. Ko pa so končno le prišli ven, je vsak od njih nosil v rokah nekaj plastenk "Top Cleana", ki jim jih je ta sosed prodal.  x:Dx  x:Dx  x:Dx  :palec:  Otroci na ulici smo se zvijali od smeha!

Mega. :palec: x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

#16 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 28. julij 2004, 14:28

enkrat je do mene prišla ena mama(vedno me dobijo na avtobusni postaji xrolleyesx ). je rekla, če verjamem v boga in mi hotla poturit stražni stolp.sm rekla, da verjamem v satana in mi je rekla:"Vsak v neki verjame" ,in se popokala stran x:Dx
DON'T PANIC

#17 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 29. julij 2004, 09:41

meni so pa OK- boljše to kot kaj drugega.....
mi niso še nikoli nič vsiljevali. samo par svari povedali, ponudili revijice, sem jih vzela se zahvalila in adijo. ni pa to moje priljubljeno branje... :inocent:

#18 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 29. julij 2004, 11:25

To novačenje.. al je to Jehova vera al so to uni Mormoni al pa Mladinska knjiga... :vragec:  bi jih nekam sunla..

Hahaha... Mladinska knjiga, presveta naša Mati, ki vate verujemo na veke vekov amen.

Krasna primerjava - agenti založb in drugih firm so marsikdaj še bolj vsiljivi od pripadnikov ver, celo Jehovcev.
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#19 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 29. julij 2004, 11:33


To novačenje.. al je to Jehova vera al so to uni Mormoni al pa Mladinska knjiga... :vragec:  bi jih nekam sunla..

Hahaha... Mladinska knjiga, presveta naša Mati, ki vate verujemo na veke vekov amen.

Krasna primerjava - agenti založb in drugih firm so marsikdaj še bolj vsiljivi od pripadnikov ver, celo Jehovcev.

ja men so res :xx!:
Sem bla v pardon ne Mladinski knjigi, pač pa v Svetu knjige..
pol pa spoznaš njihove finte, redni nakup vsako trimesečje, vendar v rednem so same glupe stvari... pa sem se vn zmazala pol po dveh letih in rekla da ne bi slučajno mi še kdajkol karkol poslal ker jim bom osebno v glavo zagnala pism. x:Dx :vragec:
sedež majo pa v eni zakotni zgradbi da jih komi najdeš, ker ena jih je šla tja nadret.. ko se teta ni in ni mogla izpisat, ena sodelavka je bla pa 20 let njihov član, pa kupla svašta stvari, vse tko kot je treba, pol je pa enkrat neki bla ne čist just in time, pa so ji knjigo četrtletja poslal pa položnco za 30000 SIT pa jo je totalno razp.., ker pol so jo pa tožit hotl, mislim v take scene vključen bit, ko so do kupcev totalno teroristično naravnani, fakite se... :devil:
En sodelavc se je pra preselil in pač niso mel naslova, pa so pol full njegovi sestri pošiljal, k je v isti hiši ostala in težil kam je šel prejšnji stanovalec... če mogoč ve.
Mushi

#20 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 29. julij 2004, 12:06

Men se zdijo dobri ljudje. Zame imajo mal prestroga merila. Pa žalostno se mi zdi, da čakajo na raj na zemlji... namesto, da bi ga že zdaj živeli. no vsak si po svoje razlaga biblijo.
spet se mi je na bolš poslabšal

#21 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 29. julij 2004, 12:12

[quote name='mushi' date='29. Jul 2004 ob 11:34']

Krasna primerjava - agenti založb in drugih firm so marsikdaj še bolj vsiljivi od pripadnikov ver, celo Jehovcev. [/QUOTE]
ja men so res :xx!:
[/quote]
:palec: :palec: Ja pa še res je, sem slišala, da pa je prav moda v Ljubljani pristop k mormonom in njihovi veri.
A kdo to pozna, ne vem, kaj uči njihova vera.
Vem pa, da prepovedujejo kajenje in pitje?? xrolleyesx

#22 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 29. julij 2004, 12:14

sej ta stroga pravila so men čist too much. kako si lahko nekdo jaemlje pravico in ti nekaj prepove. mislim da vsak zase najboje ve.
spet se mi je na bolš poslabšal

#23 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 1. avgust 2004, 10:21

Meni se zdijo na nek način nadležni.
Enkrat me je en 'napadel' v Kamniški Bistrici. Ravno počivam, ko me začne tip 'ogovarjati'. Pa kar ne neha, zato sem z njim začela debatirati (mislim, da sva razpravljala o vrstah ljubezni). Potem pa končno pokaže prave karte in ko povem, da me to sploh ne zanima, ga želja po debatiranju mine. Škoda, pa ravno zanimivo je postalo x:Dx

#24 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 1. avgust 2004, 11:59

Men Jehovci ne grejo tok na živce, poslušam jih, vzamem kake prospekte, pa nč druzga. Itak čez par minut pozabm za kaj se je šlo.
sanci_cat

#25 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 1. avgust 2004, 12:22

Pa kar ne neha, zato sem z njim začela debatirati (mislim, da sva razpravljala o vrstah ljubezni). Potem pa končno pokaže prave karte in ko povem, da me to sploh ne zanima, ga želja po debatiranju mine. Škoda, pa ravno zanimivo je postalo

x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0