Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Retrogardni merkur


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
171 komentarjev na to temo

#101 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 9. februar 2015, 09:06

imam eno resno vprašanje za astrologe

 

v začetku je bilo naše sonce ... in okrog njega so krožili planeti

 

potem je prečastita cerkev predelala univerzum in dala zemljo na vesoljno mesto sredine ... in okoli zemljice je krožil sonček, planetki, lunice ...

 

in zdaj zopet krožijo planetki okoli sonca .... ecetera ...

 

in zdaj vprašanje za kavo s smetano in breskov sok :

mene navadnega homosapiensa zanima, kako ta politična situacija, ko so se morale spreminjat tudi astrološke karte, vpliva na točnost astroloških prognoz ... ker na koncu ... univerzum s planetki in zvezdicami je samo slika v našem umu ... ali v kolektivnem umu ... biggrin.pngtongue.png

Ja....pa pozabu si tut prašat, kaj je blo pred 150 miljoni let z dinozavri, katere ti tut ne priznavaš in trdiš da so ceneni kitajski plastični ponaredki, podtaknjeni med plasti sedimentnih kamnin iz Jure. BTW, jst mam pač neko staro kmetijo nekje in tam je bil tut nek star kamnolom in ko smo tm neki lomili kamnje smo najdli v ful kamnih razne fosile, pa sm pred dnevi prou šou, sam zate, pogledat če kje tm zraven piše made in China. Pa ne, prou ne piše......

 

Drgač pa ful butasto vprašanje, ker namreč takrat, pred 7, 8 tisoč leti, ko se je astrologija v bistvu pričela razvijati, ko so takratna ljudstva pričela ugotavljat neke vplive žarčenj planetov na dogodke, ki so jih doživljali, jih je prou bolu k.... kdo se okoli koga vrti, pa kaj so to astrološke hiše pa kaj so aspekti, programov za izračun astroloških chartov tut ni blo, ker so ti nastali dost, dost kasneje, ko so bile podane efemeride, na podlagi katerih sploh lahko chart izračunaš.

 

Drgač so pa prvi zametki prave astrologije in astronomije, kar je bilo takrat eno in isto, nekako začeli v Babiloniji, po njih nekje v 3., 4. stoletju pred našim štetjem Grki, znana sta Platon, Aristotel...., po njih rimljani....ki so tut dali pol recimo dokončna imena zodiakalnim znamenjem. 

 

Najprej so recimo poznali sam 12 luninih ciklov in to je bil takrat višek astrologije, pol so pričeli upoštevat še Sonce, pol so odkrili vseh dvanajst konstelacij, in jim pridajali določene lastnosti, predvsem se je takrat gledalo deževna obdobja, sušna......Babilonci so denimo pogruntali, da je največ dežja pri njih, ko je sonce v čisto določeni konstelaciji, ki so ji pol dali po tem ime Vodnar - aquarius. Iznašli so seveda kmalu potem tut sistem dvanajstih hiš, a to na podlagi dnevnega vrtenja zemlje, ker pravzaprav je to tut edino pomembno za ugotavljanje v katero znamenje pade kaka hiša, kje je ascendent,...in še zmeri jih je bolu k..., kaj si Šaban misli o vrtenju ostalih planetov.....enostavno so verjeli, da Sonce, Luna in ostalih pet planetov, ki so jih poznali, Jupiter, Mars, Merkur, Saturn in Venera, nekako posedujejo silno moč, s katero vplivajo na dogodke na zemlji.

 

Mars denimo, ki so ga videli rdečega, je za njih predstavljal asociacijo na agresije in vojne v določenih pozicijah. In točno to so leta dolgo proučevali, kdo se okoli koga vrti jih ni brigalo, ker so uporabljali pač koledarski sistem, torej kdaj se kaj zgodi (nevihte, orkani, vojne, sušna obdobja.....), šele po sedemnajstem stoletju se je pričel razvijat sistem, kot ga poznamo danes.

 

Tvoja prečastita cerkev je pa itak pol prekopirala po takratnih astrologih, astronomih,...... devica Marija je devica po zvezdi, ki izhaja iz ozvezdja device in je decembra slučajno najbolj vidna.........enako sveti trije kralji, enako vstajenje kristusa, ki sovpada z zimskim solsticijem, vstajenjem sonca....in tko......  



#102 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 9. februar 2015, 09:32

Shamannamo, po tvoji teoriji je vse iluzija, projekcija uma, hologram, nič ne obstaja. Torej ne ti, ne jaz, ne planeti, ne forum.

 

Čemu potem sploh vsa ta vprašanja? In teorije zarote? Če pravzaprav ničesar ni? 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#103 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 9. februar 2015, 09:34

lepo, ker si razložil ... biggrin.png

 

pravijo pa tudi :

- sonce je projekcija uma, da imamo občutek dneva

- luna in zvezde pa so projekcija uma, da imamo občutek noči in lahko počivamo ...

 

glavna lastnost iluzije je : prostor in čas ne obstajata ... torej tudi zvezdic in planetkov ni ...

 

torej, vse kar poznamo je popolnoma drugače ... biggrin.png

 

pa ne jezi se ... resnica je kurba ...

Če ti misliš, da se bom jst s tabo tu tipkou in razpravljal o tem, se ful motiš. wink.png

 

Vem tut za to tvojo kvantno teorijo ja, po kateri nobenmu ni jasno, kako sploh lahko obstaja trdno stanje vseh stvari, vključno z nami, ko pa so protoni in nevtroni tako blazno oddaljeni od samih jeder, okoli katerih krožijo, vmes je pa ena sama samcata praznina, da v bistvu res ni logike kako je pol kamen sploh lahko trd. In od tod teorija da je vse iluzija.....

 

A to boš ti s tvojimi bluzatorji predelal, k pač mate une stopnje 0,2+ al kolk že, zame je dovolj, da se ne utikaš v stvari o katerih pojma nimaš, še več, niti prašat ne znaš pametno o njih. yes.gif



#104 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 9. februar 2015, 09:45

sprašujem skozi drugačen pogled, ki pa se ga ti bojiš, ker ruši tvoje dogme ... in potem postaneš agresiven ... free your mind ...

The last one......

 

Ničesar se jst ne bojim, verjemi da ne, a za drugačne poglede so ti tu drugačni ljudje (bluzatorji) na razpolago. Kaj če bi se z njimi zmenu in pustu ostale da normalno dihajo svoj lajf?wink.png  



#105 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 9. februar 2015, 10:01

sing.gif torej , da se vrnemu k bistvu- drage dame in gospodje, Merkur mašira rikverc, tako kot se mu pritiče

 

crkno avto, tak da so štirje mehaniki sparskali svoj skalp, preden je ta peti pogruntal, kaj koreti dogaja- začelo se je s tem, da števec kazal 0 ko si  tiščal  do ful gasa

 

crknili dve pipi,komplet inštalacija zraven,  prihajali ljudje iz starih zgodb, edino kar je dobrega- dve reklamaciji sta se  zelo dobro razpletliwink.png dobila novo zamenjano- nenavadno- ni se dalo popravit...tak da ja- prihaja veliki finaleohmy.pnghuh.png pustimo se presenetiti- kaj bo za posladek


Obečanje ludom radovanje...


 


#106 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 9. februar 2015, 10:09

sing.gif torej , da se vrnemu k bistvu- drage dame in gospodje, Merkur mašira rikverc, tako kot se mu pritiče

 

crkno avto, tak da so štirje mehaniki sparskali svoj skalp, preden je ta peti pogruntal, kaj koreti dogaja- začelo se je s tem, da števec kazal 0 ko si  tiščal  do ful gasa

 

crknili dve pipi,komplet inštalacija zraven,  prihajali ljudje iz starih zgodb, edino kar je dobrega- dve reklamaciji sta se  zelo dobro razpletliwink.png dobila novo zamenjano- nenavadno- ni se dalo popravit...tak da ja- prihaja veliki finaleohmy.pnghuh.png pustimo se presenetiti- kaj bo za posladek

Nič posladka prou dost ne bo, v sredo se Merkur že obrača v direktno gibanje, tk da v bistvu kar je naredu je že naredu več al manj.....wink.png



#107 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 10. februar 2015, 00:01

Nič posladka prou dost ne bo, v sredo se Merkur že obrača v direktno gibanje, tk da v bistvu kar je naredu je že naredu več al manj.....wink.png

ohmy.png močno si želim, da bi ti imel prav, ampak dogaja scratchchin.gif prav res, edino kar je dobro, da napnem trebušne mišie, da laže odbijam udarce, pa v nizki preži čakam naslednjega, definitivno pred sobotnim  "maskenbalom" ne bo konca


Obečanje ludom radovanje...


 


#108 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 10. februar 2015, 03:27

ohmy.png močno si želim, da bi ti imel prav, ampak dogaja scratchchin.gif prav res, edino kar je dobro, da napnem trebušne mišie, da laže odbijam udarce, pa v nizki preži čakam naslednjega, definitivno pred sobotnim  "maskenbalom" ne bo konca

Dobro..veš kako je, ni lih vse T Merkur, je še kaj na nebu kar mal jajčka zadnje dneve, denimo T Uran je v slabih aspektih s T Plutonom, T Vozlom, sploh pa s T MC - jem, s katerim je v opoziciji in za tako postavitev lahk sam rečeš expect the unexpected on the home front. Bo pa tut to minilo, kot je še zmeri.....wink.png



#109 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 10. februar 2015, 13:24

K nam je danes poštar prinesel 2 dobri novici ;) Hvala merkurček :) 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#110 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 10. februar 2015, 22:06

shuriken.gif že petič v isti zob...pol reče še tri minute potrpi, pa sva končala.... potem koj slika-  zajamra- ni vredi- ponovi vajo, ma sem rekla če pa zdaj ni zrihtal- pa v naslednjo, ko pridem ga naj sam ven rukne- če bi bila mlajša, bi že skoraj začela verjeti v teorijo zarote, pa da sem mu všeč,  da me zato tam na stolu drži v ležečem položajieekblue.jpg

 

ph34r.png oni mikser danes ni hotel vžgat, ko sem delala kremo za šamrole-ja točno oni na novo zamenjani jebeni Bossch...naprej sploh ne bom...

 

boste spet rekli da sam jamramangry2.gif


Obečanje ludom radovanje...


 


#111 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 11. februar 2015, 07:25

Ej, mislim, da je od danes dalje direkten:)) zdaj pa gasa naprej.

meni se nič tak hudo pretresljivega tokrat ni dogajalo...mogoče ene stvari dobila potrjene, kaj sem itak vedela, ker pa že distancirana od vsega, ni bilo neke sile. no, ne kličimo vraga. razen finančnih zadev...to pa ni vredik.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#112 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 11. februar 2015, 08:43

jst sem pa,

v znak spoštovanja, da gredo gospoda nazaj,

danes lepo parkirala avto obratno kot ponavadi,

pa še par ritualnih dnevnih zadev počnem obratno bucktooth1.gif

tko, za srečo pri naslednjem obratu linktongue.gif


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#113 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 11. februar 2015, 10:01

SEJ SM laugh.png


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#114 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 11. februar 2015, 10:36

jaz sem bila cela retro :D tko da komaj čakam da gre naprej :)


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#115 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 11. februar 2015, 10:55

mihica? od kje pa to zdej :)

 

ti planeti ne vladajo moji Luni in ascendentu ....


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#116 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 11. februar 2015, 12:40

spet ne razumeš dualnosti

ja na eni strani je čista logika ... fizika

na drugi strani pa je vsebinski del

če to povežes skupaj v en ples rata astrologija :D


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#117 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 11. februar 2015, 17:09

Kateri aspekt naredi človeka, ki v trgovini pri blagajni gleda blagajničarko, ko zlaga njegove zadeve, plača, in potem, ko je na vrsti že naslednji, se on/a počasi spravi svojo robo spravljati v vrečke? Kateri jebeni aspekt mora biti to??? Samo bik po ascedentu v kombinaciji z retro merkurjem v biku...al kaj? Zame so dovolj hitre samo prodajalke v Hoferju, ko one končajo, se jaz že lepo odstranim. Kaj naredi ljudi take bluzatorje, da mečkajo, mečkajo.... pri odločitvah, pri delu, pri vsem...? Katera sociopatska astro značilnost naredi človeka, s katerim se zmeniš za npr. kavo, in ti mirno, kot da je vse okej, pride petnajst minut z zamudo? Čisto normalno se mu/ji zdi, da jo/ga ti čakaš četrt jebene ure? Poleg retro Merkurja mora bit to še kaj? Neptun v šesti?

 

haha,

kam se ti pa tako mudi biggrin.png

 

mene tudi moti, če kdo zamuja in od vedno se mi to dogaja, da čakam jbg tongue.png

še posebej me moti zato, ker sama na dejt kakršenkoli že...pridem ponavadi še glih ene dvajset minut ziher prej, pol se pa načaaakam laugh.png inno.gif


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#118 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 11. februar 2015, 19:05

Dobro..veš kako je, ni lih vse T Merkur, je še kaj na nebu kar mal jajčka zadnje dneve, denimo T Uran je v slabih aspektih s T Plutonom, T Vozlom, sploh pa s T MC - jem, s katerim je v opoziciji in za tako postavitev lahk sam rečeš expect the unexpected on the home front. Bo pa tut to minilo, kot je še zmeri.....wink.png

clover.gif vem ja, če si rojen pod jebeno zvezdo in planeti, ki jih zgoraj omenjaš- si jebena stranka cel lajfsleepy.gif

 

kaj že tolažijo take sorte ptiče kot sem sama- saj bolaugh.png


Obečanje ludom radovanje...


 


#119 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 11. februar 2015, 19:38

 

Kateri aspekt naredi človeka, ki v trgovini pri blagajni gleda blagajničarko, ko zlaga njegove zadeve, plača, in potem, ko je na vrsti že naslednji, se on/a počasi spravi svojo robo spravljati v vrečke? 

Recimo starost? 
 

Katera sociopatska astro značilnost naredi človeka, s katerim se zmeniš za npr. kavo, in ti mirno, kot da je vse okej, pride petnajst minut z zamudo? Čisto normalno se mu/ji zdi, da jo/ga ti čakaš četrt jebene ure? Poleg retro Merkurja mora bit to še kaj? Neptun v šesti?

 
Mine že prvič naslednjič, ko ga ne čakaš več  shuriken.gif wink.png

 



#120 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 11. februar 2015, 19:50

To pa res! Jaz po deset minutah itak vstanem in grem. Večina me potem pol ure po dogovorjeni uri zgroženo kliče kje sem. biggrin.png

Ti sploh nimaš občutka za čas. Moj teče veliko počasneje, ko je treba in veliko hitreje, ko ni treba tongue.png laugh.png



#121 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 11. februar 2015, 19:53

Jah, sej moj tudi. Zato si pa z uro pomagam. tongue.png

Eh...ko teče čas počasi, sploh ne gledam na uro. Ko pogledam, pa ugotovim, da je ura mal popi.... whistling.gif azzangel.gif



#122 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 11. februar 2015, 19:56

Okej.... samo če bova za kofi zmenene, pa le poglej na uro plis. ylflower.gif

Zmenjeno love3.gif



#123 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 11. februar 2015, 19:58

uran v šesti

 

zmeraj nekaj jebeno nepredvidljivegapartyy.gif tudi če močno želiš, zmeraj nekaj vseka vmeshypnodisk.gif da nisi točnwink.png


Obečanje ludom radovanje...


 


#124 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 16. februar 2015, 21:50

Kateri aspekt naredi človeka, ki v trgovini pri blagajni gleda blagajničarko, ko zlaga njegove zadeve, plača, in potem, ko je na vrsti že naslednji, se on/a počasi spravi svojo robo spravljati v vrečke? Kateri jebeni aspekt mora biti to??? Samo bik po ascedentu v kombinaciji z retro merkurjem v biku...al kaj? Zame so dovolj hitre samo prodajalke v Hoferju, ko one končajo, se jaz že lepo odstranim. Kaj naredi ljudi take bluzatorje, da mečkajo, mečkajo.... pri odločitvah, pri delu, pri vsem...? Katera sociopatska astro značilnost naredi človeka, s katerim se zmeniš za npr. kavo, in ti mirno, kot da je vse okej, pride petnajst minut z zamudo? Čisto normalno se mu/ji zdi, da jo/ga ti čakaš četrt jebene ure? Poleg retro Merkurja mora bit to še kaj? Neptun v šesti?

haha take izkušnje imam sam s tehtnicami in dvojčki biggrin.png zamudniki pač...

 

Sem se spomnila, da se je men z eno kolegico skoz dogajal, da sem jaz zamujala medtem, ko sem bila in sem še vedno točna kot urca. To mi nikakor ni blo jasno, njej pa še manj :D


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#125 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 18. februar 2015, 09:31

jap prav imaš Pinka

jaz sem dvojček tehtnica kombinacija

zamujam ne, ker je Saturn vodilni planet, in hočeš nočeš sem odgovorna

sam to tekmovanje s trgovkami to pa mi je živa muka...


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0