Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj bomo dons jedl


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 3 x ocenjeno
14647 komentarjev na to temo

#12426 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 16. december 2014, 12:46

sem v zadnjem mesecu naletel ravno na vegansko marmelado ... pa nisem razumel glih ... mogoče je pa res pomenilo brez črvov ... smile.png)
 

 

Hm..  V bistvu... sem hotela napisat, da mogoč je to isto kot sončnično olje brez holesterola, ko kaj hočejo povedat, da niso stisnal črvov v semenih, al kaj... Sam dejasnko to pomeni, da not ni gostil v marmeladi in je popolnoma naravna, ker ponavadi je tist žele narejen iz prašiča...

 

Tako da oznaka veganska marmelada, očitno ni kr tk... Res pa da verjetno so katere čisto naravne, samo iz sadja, pa ne označujejo.

 

Želirni sladkor verjetno tud ni glih veganski...



#12427 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 16. december 2014, 13:02

joj mačky, včas k te berem, pomislim, da maš 16 al kok let. Pa si nek pisala, da si 30+ :D

 

jebote VSA rastlinska olja so BREZ holesterola. Rastline NE morejo proizvajat holesterola - samo živali ga.

pa tut veganska marmelada ahahahaaa, no sej norce je treba lupit kaj nej rečem. Če je veganska pomeni, da ni notri gostila - želirnega sredstva (od živali), lahko pa je še zmer kak agar agar (iz alg) ali pa pektin (večinoma pridobljen iz jabolk), lahko vsebuje pektin tudi v marmelado vkuhano sadje (slive, češplje, ribez idr.),..

ah, kukrkol : rolleye:

 

no, sej, vsaj dolgčas ni sicer :D

 

*********

juho pa solato bomo jedli. Razen, če se ne premislim in bo solata pa sadje.Jbg mal je treba jetrca razbremenit, pa december gor al dol.

Ja, še da se požalim čez slo trgovce (sej tut tuji niso kej boljš!) nikejr za boga svetega se ne da kupit navaden milanski paneton (pecivo/šarkelj z rozinami in kandiranim sadjem), če mam izredno srečo ponujajo darilne pakete z vinom in salamami skupi s panetonom..čist predrago, če pa hočem samo paneton!


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#12428 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 16. december 2014, 13:54

joj mačky, včas k te berem, pomislim, da maš 16 al kok let. Pa si nek pisala, da si 30+ biggrin.png

 

jebote VSA rastlinska olja so BREZ holesterola. Rastline NE morejo proizvajat holesterola - samo živali ga.

pa tut veganska marmelada ahahahaaa, no sej norce je treba lupit kaj nej rečem. Če je veganska pomeni, da ni notri gostila - želirnega sredstva (od živali), lahko pa je še zmer kak agar agar (iz alg) ali pa pektin (večinoma pridobljen iz jabolk), lahko vsebuje pektin tudi v marmelado vkuhano sadje (slive, češplje, ribez idr.),..

ah, kukrkol : rolleye:

 

no, sej, vsaj dolgčas ni sicer biggrin.png

 

*********

juho pa solato bomo jedli. Razen, če se ne premislim in bo solata pa sadje.Jbg mal je treba jetrca razbremenit, pa december gor al dol.

Ja, še da se požalim čez slo trgovce (sej tut tuji niso kej boljš!) nikejr za boga svetega se ne da kupit navaden milanski paneton (pecivo/šarkelj z rozinami in kandiranim sadjem), če mam izredno srečo ponujajo darilne pakete z vinom in salamami skupi s panetonom..čist predrago, če pa hočem samo paneton!

 

Ja saj jaz vem, da so rastlinska olja brez holesterola... Halo :) Itak da holesterola ni v rastlinskih virih... Saj to sem napisala, to je zavajanje potrošnikov :) Sam če bi črve zraven mleli, bi pa mogoč lahk to napisali :) Fora je bila... :) Sej nisem tako neumna (s prehrano se ukvarjam...). :P

 

Za gostilo sem tud napisala... da je ponavadi iz pujsa narejeno... ni pa nujno. In ko tega ni notri, je označeno.

 

Da sem pa mal otročje razpoložena, to je pa tako splošno znano :)) Večinoma je fajn, včasih pa...



#12429 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 16. december 2014, 14:10

Če smo bolj natančni... žele je iz živalskih kož, kosti, krempljev, hrustanca... :) In na olju je res včasih pisalo, brez holesterola, čeprav vsi vemo, da ga not itak ni. Tudi mleko, ki ima 0 % maščobe ali jogurt - okus morajo nadomestit z dodanim sladkorjem... In v mleku, ki je brez laktoze, je pa pač zaradi tega dodan sladkor oziroma neko drugo sladilo.

 

Sadnih jogurtov pa npr. jaz sploh ne jem, ker jim je dodan sladkor, če pa že ne, pa kako drugo umetno sladilo in tega npr. jaz ne jem. (sej ne da pol celo škatlo enih kupljenih keksov... :D tud kdaj...)

 

Sploh kaki spletni trgovci pa - verjetno zato, ker nimajo znanja, zavajajo kupce. Npr. enkrat je nekdo napisal, mislim celo da je bilo v Delu, da pira nima glutena... Pira je samo starodavna pščenica, ki pa gluten seveda ima. Aldovo moko nekateri striktno označujejo, da je brez glutena - samo da označiš tak izdelek kot brezglutenski, morša imet certifikat. Če raste ob pšenici, potem je notri sigurno toliko glutena, da ni za bolnike s celiakijo.

 

Pa še ena, ki sem jo v zadnjem času zasledila. Da lahko kamut jedo tisti, ki prenašajo gluten... V kamutu JE gluten, samo ga je manj. Tisti, ki pišejo članke za medije, nimajo pojma in mešajo tri različne pojme - celiakijo, intoleranco na gluten in alergijo na pšenico. To so tri popolnoma različne stvari.

 

Pa še ena huda mi je pa, ko ljudje izločajo stvari z visokim GI. Pol pa npr. ne jedo korenčka ipd. in izločijo ful koristnih snovi... Računa se skupni GI obroka, ne samo posameznega živila. Imam pripravljen podroben članek na to temo in kako se vse računa, ga bom itak objavila, sam itak ni nekako pomembno za širšo publiko, ker je bolj za dietetike in nutriciste, ki mogoče sestavljajo kake diete.



#12430 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 16. december 2014, 14:19

Za vikend smo pekli ingverjeve piškote tongue.png In sem za test naredila dve masi. 1 je bila z maslom, rjavim sladkorjem in belo moko, 2 je bila z rastlinsko margarino, kokosovim sladkorjem in brezglutensko moko. Rezultat 1. po 4 piškotih je bil kot, da sem balonček, ki počasi spušča hkrati pa neke čudne vonjave oddaja biggrin.png pri 2ih pa nič, prijeten občutek v trebuščku pa kr ne morem jih nehat jest smile.png Pa še v prvotni obliki ostanejo, te z maslom so se pa kr mal razkomotili, tko, da jih je primanjkovalo prostora na pladnju.

 

***

 

Včeraj sem sama sebi spekla pico po moje smile.png (z breglutensko moko + paprika + malencani + mocarela smile.png) + skleda solate smile.png

 

***

 

Danes pa piščančja prsa v gobovi omaki + solata z motovilcem + korenje + zelena + česen smile.png Zdej pa lepo dišim smile.png A mi da kdo lubčka? tongue.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#12431 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 16. december 2014, 15:27

Pinka, samo maslo in margarino bi morala zamenjati;) 

 

Danes bo kakšna lahka juha, korenčkova, prežganka ali kar kombinacija. Pa morda sadni cmoki. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#12432 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 16. december 2014, 18:23

Eh jaz se kar velikokrat... Sam smešno je, da si ne kupujem sama teh nezdravih stvari - uuups, se mi zdi, da me mogoč hoče nekdo zastrupit in se me znebit :) . Nisem še niti enega soka v tetrapaku v desetih letih kupila sama. Meni je boljše limona z vodo in ingverjem, pa mal pomaranče. Sam pol se mi včasih ne da delat... čeprav je minuta dela :) Te soke v tetrapaku bi mogli prepovedat... :P

 

...



#12433 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 16. december 2014, 21:16

Pinka, samo maslo in margarino bi morala zamenjati;) 

 

Danes bo kakšna lahka juha, korenčkova, prežganka ali kar kombinacija. Pa morda sadni cmoki. 

 

Margarine ne uporabljam, le rastlinsko maščobo ekološke predelave. Maslo pa meni skoraj nobeno ne odgovarja, čeprav ga hvalijo. So se pa piškoti razlezi ravno zaradi masla. 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#12434 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 17. december 2014, 09:26

prov psihično se pripravljam pečt barazeke http://chefindisguis...ookies-barazek/

vsako leto ob tem času jih običajno pečem.

če kateri, so tile vredni časa, pozornosti in energije :D

 

*****

Danes rukola s koruzo in panceto. Ostali pa...kar wočejo :D :D


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#12435 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 17. december 2014, 09:54

bučnična semena kar sproti, orehe...sadje....

 

vsak dan je dober, če sem presna.

 

vzela vse knjige o presni prehrani v knjižnici...

upam, da bom tudi prebrala, ker me doma vse mine.

 

včeraj sem bila na kaferu (brezkof) in brala, brala... doma nič...

 

čeprav sem si pripravila...

 

to je cela fronta.

 

:)



#12436 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 17. december 2014, 11:16

uh, shamannamo... verjamem, da si tudi ti. :) ... ker sem ful brihtna...



#12437 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 17. december 2014, 15:08

Letos pa res - oh ti prazniki. Koliko sladkarij je že šlo vame ta decemberWhatever_anim.gif. No, zgleda nadoknadujem manjko pri kuhanem vinubucktooth1.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#12438 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 18. december 2014, 09:25

treba porabit skuto in evo, danes torej skutno-zdrobovi štruklji.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#12439 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 18. december 2014, 10:44

neslan riž ... prepečenec in čaj iz suhih borovnic

 

sick.gif



#12440 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 18. december 2014, 10:48

neslan riž ... prepečenec in čaj iz suhih borovnic

 

sick.gif

biggrin.png  Poznano. Dodaj še prežgankoicon_smile_wink.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#12441 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 18. december 2014, 10:57

pa kuhano oranžno korenje in kuhan neslan krompir. Če prežganka ne gre dol, bo šla korenčkova juhica.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#12442 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 18. december 2014, 11:20

Ali pa njena mešanica (včerajšnja večerja). Sploh ni tako slabobucktooth1.gif.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#12443 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 18. december 2014, 14:29

včeraj sem bila grozna- čez 200g orehov, 200g bučnih semen... 4 kakije, jabolko banano

solato iz treh paradajzov, zelene solate, ene rumene paprike, ene kumare.

 

se zredila za 400g, kljub telovadbi.

 

take je.



#12444 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 18. december 2014, 14:41

včeraj sem bila grozna- čez 200g orehov, 200g bučnih semen... 4 kakije, jabolko banano

solato iz treh paradajzov, zelene solate, ene rumene paprike, ene kumare.

 

se zredila za 400g, kljub telovadbi.

 

take je.

 

Hm...mrbit bi se blo dobr vagat po kakanju /tud po lulanju, če dost piješ, pit pa morš/, namest po kosilu.

 

icon_smile_kisses.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#12445 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 18. december 2014, 14:47

jaaaa...  žrem kot pujs, no worries, počutim se tudi pujsasto, ker me 32 hlače blazno tiščijo v pasu. :D se pa ne sekiram PRAV NIČ. .. ..



#12446 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 18. december 2014, 19:45

prov psihično se pripravljam pečt barazeke http://chefindisguis...ookies-barazek/

vsako leto ob tem času jih običajno pečem.

če kateri, so tile vredni časa, pozornosti in energije biggrin.png

 

*****

Danes rukola s koruzo in panceto. Ostali pa...kar wočejo biggrin.pngbiggrin.png

 

Danes sem se lotila teh barazekov. Seveda je bilo treba narediti tipično napako neučakancev - takoj, ko so bili iz pečice, sem enega poskusila. Totalno razočaranje :D  potem, ko so se ohladili, so bili pa yuma.gif  že tuhtam, komu vse jih bom raztalala. Takšne dobrote je treba delit greenluschy.jpg

Hvala za link, malo spremembe prav pride :)


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#12447 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 18. december 2014, 23:11

Ekola danes ajdova kaša s šitake gobami in porom :) Zraven skleda solate kristalke :) 

 

Za večerjo kislo zelje s fižolom v solati :) 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#12448 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 19. december 2014, 07:35

včeraj sem bila grozna- čez 200g orehov, 200g bučnih semen... 4 kakije, jabolko banano

solato iz treh paradajzov, zelene solate, ene rumene paprike, ene kumare.

 

se zredila za 400g, kljub telovadbi.

 

take je.

Če bi jaz samo to včeraj...

 

:( Ojoj... na dieto grem do maja.



#12449 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 19. december 2014, 07:57

thank you mačky.clover.gif

 

shamannamo in amalija...   birthday.gif za vaju.

 

danes sem že avokado, tretjino ananasa in jabolko

 

zdaj pa tri kakije.

 

:)

 

laugh.png bom pa še bolj debela, kaj me briga.

 

še zelene smoothije moram začeti, da bo manj nažiranja. breaking the cells...

 

clover.gif clover.gifclover.gif



#12450 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 19. december 2014, 08:42

včeraj sem bila grozna- čez 200g orehov, 200g bučnih semen... 4 kakije, jabolko banano

solato iz treh paradajzov, zelene solate, ene rumene paprike, ene kumare.

 

se zredila za 400g, kljub telovadbi.

 

jaaaa...  žrem kot pujs, no worries, počutim se tudi pujsasto, ker me 32 hlače blazno tiščijo v pasu. biggrin.png se pa ne sekiram PRAV NIČ. .. ..

Kot ti je že butl povedal, se moraš tehtati vsak dan ob istem času, zjutraj po vseh opravljenih potrebah. Če si začela s telovadbo, potem tudi lahko nastajajo mišice, ki so težje, tako da lahko iz tega naslova pričakuješ povečanje teže, čeprav morda hujšaš/si oblikuješ telo. Hlače te pa lahko tiščijo tudi od napihnjenosti, ta tvoj jedilnik včeraj (ki ni žretje kot pujs, temveč zobanje kot ptiček) je direkt za tole.

 

Evo, pa v uteho. Danes zjutraj po dolgem času stopila na tehtnico in imam 4-5 kg več kot pred cca pol leta. Pa me zaradi teh dodatnih kg nihče nima manj ali bolj rad, zaradi tega nisem pridobila ali izgubila prijateljev, nisem bila povabljena na kak razgovor ali dobila odpovedi, skratka življenje se mi zaradi tega ni spremenilo popolnoma nič. Te dodatne kg / ali pa njihov manjko pred pol leta (odvisno od percepcije, kajne?) niso vplivale na moje življenje popolnoma nič. OK, kakšne hlače manj lahko najbrž oblečem, a itak mi vsa oblačila nekako zdržijo to nihanje gor in dol.

 

Tako da 400g itak ni nič, ne razumem, kako kdo to sploh opazi, saj je lahko razlika takoj že, če zvečer ješ npr segedin ali greš na novoletno zabavo in si privošči nekaj sendvičev ter sladic. 


Life begins at the end of your comfort zone. 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0