Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Kaj bomo dons jedl

• Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 3 x ocenjeno
14720 komentarjev na to temo

#14701 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 27. april 2017, 09:03

Na pa si me spomnila, da sem končno na netu preverila, kaj je sotiranje. Pa saj to že znaaaammm laugh.png . Gledam MasterChefa in vedno kar nekaj sotirajo, pa sem še vedno pozabila, da pogledam, kaj neki to je. Jz včeraj smetanovo omako iz brokolija in gobic. Brokoli skuhan na sopari in na hitro "sotiran" skupaj z gobicami, na hitro popečeni mladi čebuli. Nato dodana smetana za kuhanje. Podlaga: pirini široki rezanci. Plus mlada solata z rdečo redkvico. Za danes pa še ne vem, imam še mlado solato in redkvice, plus bučke, paprike...bom videla. Mogoče celo pizza... Aja, sira nimam. Ga samo za naju več ne kupim. Tako malo ga pojeva, da ga nato mečem stran, ker se pokvari. 

#14702 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 27. april 2017, 10:22

Prvič kuhala tajsko (ne samo jedla): chow mein in solata iz ličija, jabolka, kalčkov in avokada. Sej res ni tako komplilcirano kot zgleda. 

17990463_1458853557499153_70152529831182

18076776_1458853560832486_70786233701922

Mamma mia, njami! icon_smile_tongue.gif

Recept za telebane prosim! uhar.gif

Saj kalčke verejtno lahko tudi sama vzgojim, kaj ne? Sicer jih še nikoli nisem uporabljala ... icon21.gif

Danes bo domača poleta z zelenjavno omako (paprika, malo korenčka, malo bučke, paradižnika in rdeča leča z začimbami).

... Say what you mean
And mean what you say ...

#14703 Aeval

Aeval
  • Lunatik

Objavljeno: 27. april 2017, 20:20

Uh, cel kup sestavin mi manjka :)

... Say what you mean

#14704 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 859

Objavljeno: 28. april 2017, 10:56

Bučna juha (maslenka), skutni štruklji.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14705 Aeval

Aeval
  • Lunatik

Objavljeno: 28. april 2017, 13:06

Ajdova kaša z zelenjavo (korenček, brokoli, malo paprike) in naribanim kozjim sirom.

... Say what you mean

#14706 Silvija

Silvija
  • Lunatik

Objavljeno: 12. maj 2017, 14:26

No, pa sem danes sotirala icon_smile_approve.gif  Ni se mi dalo ukvarjat z južno in namesto špargljev na kakršen koli način, sem jih samo skuhala in sotirala na maslu. Se zafrkavam iz besede, ker sem se jo na novo naučila. Zraven na tanke rezine pečen sladek krompir, ki sem ga prvič poskusila, potem ko sem ga že ene 55 x samo ogledovala in ne kupila. Pa kafe sem si skuhala icon_smile_big.gif

#14707 amalija

amalija
  • Lunatik
  • Št. objav: 13 096

Objavljeno: 18. maj 2017, 11:41

fino yuma.gif

https://www.facebook...91680357603558/

#14708 Aeval

Aeval
  • Lunatik

Objavljeno: 21. maj 2017, 17:09

Grizljam ajdove polpete. Dokler ni bučk, bo moralo biti to ok.

:)

... Say what you mean

#14709 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 074

Objavljeno: 11. junij 2017, 12:17

Zelenjavna mineštra. En nasvet, če še ne veste - ne puščat čokolad v kuhinjskih predalih azzangel.gif

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

#14710 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 050

Objavljeno: 11. junij 2017, 23:36

želita shujšat ... ???

tukaj je kitajska inspiracija za današnje kosilo laugh.png 

inspiracija.jpg

sleepy.gif sn jih jedla v v čokoladnih kukijih- se lahko zrediš ko opica

flirt.gif hvala za opozorilo, pri  meni v predalu čokolade ni- sprot pojemlove3.gif

no tak- jedla bol malo- ker vwerjetno še ne veste, da me boli zobicon17.gif

sem pa naštimala velik pisker filanih paprik, ker jutri po obisku zobarja bom po moje sam padla na kavčwhistling.gif

pa ker sem že pražla meso sem za danes naredila še lazanja, korenčkovo juho z zdrobom, pa velika skleda solate s peteršiljem, sončničnimi in drugimi semeni, pa česnekom, pa krasnim kisom - težko danes dobiti dobr kis pa oljček

Obečanje ludom radovanje...

#14711 Cookie

Cookie
  • Lunatik

Objavljeno: 7. julij 2017, 07:50

Že dva večera zapored grizljam češnjevčke z buffala mozzarelo, prelite s trogirskim oljčnim oljem in sveže natrgano baziliko. Zraven pomakam ciabatto ali pa ajdov kruh z orehi. b.o.ž.a.n.s.k.o.

Hofer ima super buffala mozzarelo hypnodisk.gif

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14712 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 399

Objavljeno: 25. julij 2017, 09:33

ja, meni je njihova mozzarela tudi dobra.

No... haloška mučkalica je zgledala takole (kot rečeno...kreativna)

3 velike čebule, 2 veliki zeleni in 1 rdečo papriko (če bi imela več rdečih, bi verjetno dala več njih), petršilj, luštrek, 4 stroki česna. korenček...( e..ne vem koliko...enih 8 srednjih se mi zdi da je bilo), 4 paradižniki, pa par češnjevca...nekaj soli, malo kajenskega popra, lovorov list, malo rožmarina, malo bazilike.. dušiš....dušiš...flikneš not koruzo (malo sem pretiravala, ker sem vse not fliknila...lahko bi malo manj)...še vedno dušiš...flikneš not na drobne kvadratke narezano meso, ki je ostalo od nedeljskega kosila (nekaj svinjinske pečenke in nekaj piščančjega mesa)...še naprej dušiš....preveriš, če dovolj slano...in..lahko ješ tudi hladno.. 

tako prosim lepo recikliramo pri nas :)

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

#14713 Cookie

Cookie
  • Lunatik

Objavljeno: 1. avgust 2017, 09:42

zjutraj smuti, voda, kava

dopoldne "briketi na krmišču" (tp. hrana za prašiče ali iz prašiča, prodana za drag denar v kuh.menzi)

popoldan sladoled

zvečer paradižnik z bivoljo mocarelo, četrt bagete

»Grem naprej.
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14714 Silvija

Silvija
  • Lunatik

Objavljeno: 2. avgust 2017, 15:04

Lepe. A ni omejitev za nabiranje - največ 2 kg gob?

#14715 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 327

Objavljeno: 7. avgust 2017, 10:19

včeraj so bila tla v moji sobi nastlana s čipsom, smo se prenažrle in vrečka se je strgala

danes upam veliko vode.. in zvečer jogurt, upam, da ne grem v mc donalds... 

blackout

kužice dobile kostke

jaz sem pa malo obupana.moram rect, da zelo razočarana nad sabo

fora 2 kili plus dve kili and here we are

#14716 U-poštevanka

U-poštevanka
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 556

Objavljeno: 15. avgust 2017, 14:56

Take zelo kraftne apetite imam zadnje čase, da marijavnebovzetna pomagaj! Ampak zdaj pa zares! Sveže in zdravo. Ožela sem limono pomarančo in grenivko. Zlila to vse v liter vode in dala hladit. Skuhala krompir, ki ga bom pojedla s skledo zelene solate, take  ostre, veliko folatov in tako. In preveč česna. In preveč olivca.  In potem bom spet ob treh zjutraj fantazirala o neki čiiist drugi hrani.

Bo treba meditirat začet. Whatever_anim.gif In vzljubit sovražnike, ki se jim reče: planinarjenje, fitnes in tekanje v klanec. Whatever_anim.gif

#14717 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 11. november 2017, 16:08

spravljam na kup ozimnico huh.png

očitno letos ne bo veliko od domačih ponudnikov ... sorodnikov wink.png

repa in zelje stare slo. znamke, ki mi poleg domačega najbolj sede

uspela dobiti suh fižol, samo zato ker sem redna stranka

s klobasami in ocvirki tud ne kaže najbolje .... morda me presenetijo yuma.gif ... ker tisto iz mesnic in trgovin je bolj žalost od klobas

ni ravno enostavno kuhat za enega ... še dobro, da imamo zamrzovalne skrinje wink.png ... in izbirčen ne smeš biti, da včasih dva dni ješ enak obrok

kuham juho iz govejega repa ... za zvečer

jutri klasika ... zraven še restan krompir in radič

#14718 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 050

Objavljeno: 11. november 2017, 23:39

sleepy.gif ja jst tut ne znam kuhat ne za enega ne za dva....

za pet šest osem ljudi brez problema

- danes nisem kuhala ničpartyy.gif žemlja- klobase, topaz, jogurt brinjevc v priprsniciflirt.gif partyy.gif pa naj še kdo reče da je treba kuhat hrano- ni  me bolel    želodec...počutje super- 

ylflower.gif

Obečanje ludom radovanje...

#14719 amalija

amalija
  • Lunatik
  • Št. objav: 13 096

Objavljeno: 12. november 2017, 07:52

nedeljski zajtrk hitro in enostavno

umesana-jajcka-s-slanino.jpg

#14720 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 323

Objavljeno: 15. januar 2018, 11:10

Jel to moguče ?

2dcl sirotke

pol pa še

2dcl kislega mleka

inu še ena in pol maslena štručka konkretno ....z vege narezkom icon27.gificon16.gif  

...desni pravjo, da bo kafe ....levi, da majo zavitek....icon28.gif

Možno je vse...rolleyes.gif....itak sam, da smo delavno.... whistling.gif

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

Ivan Pernar; Živi zid ... poslanec hrvškega državnega zbora o vsem kar politične elite v zakulisju počnejo, komu pripadajo in o vsem kar ljudje ne vemo, ker nam je prikrito ... o Washingtonu, ki dirigira politiko Evrope

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

#14721 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 323

Objavljeno: 30. januar 2018, 11:10

(Rad imel bi ) Jabuko

https://www.youtube....04u7MS8H4M&t=2s

Evo mam yes.gif ;

Bio narezljana jabčka,

kefir,

žlica medu, žlička kokosove maščobe, cimet, kardamom ....do kosila bo že ....

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

Ivan Pernar; Živi zid ... poslanec hrvškega državnega zbora o vsem kar politične elite v zakulisju počnejo, komu pripadajo in o vsem kar ljudje ne vemo, ker nam je prikrito ... o Washingtonu, ki dirigira politiko Evrope

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0