Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kreme in maže


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
111 komentarjev na to temo

#26 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 13. februar 2005, 23:50

<{POST_SNAPBACK}>Kje pa kupujete čebelji vosek?


Jaz ga dobim pri čebelarju. Drugače pa kaj pa vem..probaj tam kjer prodajajo sveče iz čebeljega voska x:o)x. Lekarna ..hm a ga tam tudi prodajajo? x:o)x

Pozdravček xsrcx

#27 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 21. junij 2005, 21:29

<{POST_SNAPBACK}>Ekola, prvi recept za enostavno in zelo dobro mažo:

5 dkg čebeljega voska raztopimo na zelo blagem ognju (lahko kar v  lončku, ker se vse zelo lepo opere). Odstavimo od ognja in dodamo cca 0,2 dcl dobrega olivnega olja in 0,5 dcl čistega soka netreska. Sok netreska dodajamo počasi in sproti mešamo, sicer se vosek hitro strdi, sok pa ostane na dnu. Najboljši pripomoček je ročni mešalnik (ne električni) ali navadna metlica za stepanje. Ko se masa ohladi, jo preložimo v manjše lončke in damo v hladilnik.  Krema je odlična za vse vrste odrgnin, za občutljivo in vneto kožo ali pa zgolj za nego.
Moški, ki imajo občutljivo kožo jo lahko uporabijo namesto losijona za po britju. Sam čebelji vosek vsebuje veliko vitamina E, netresk pa, kot je že Marsa napisala, ima veliko zdravilnih učinkovin.


Hmmm ;) Sem vse naredila po navodilih, ampak vosek se mi je neverjetno hitro strdil v grudice. Potem sem kar vse skupaj še enkrat pogrela, da se je vosek še enkrat stopil, in zatem mešala....in mešala....in na koncu dobila dve večji grudi zelenega voska (izgleda, da se je nekaj soka zamešalo) in veliko soka, ki se ni zamešal med vosek. Zdaj imam v hladilniku eno zeleno grudasto mešanco :O:

Po moje je vosek pregost, da bi se mazala z njim, preostali sok se bo pa pokvaril. Kakšen nasvet?
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#28 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 22. junij 2005, 10:07

Sem vse skupaj še enkrat stopila in dodala več olja ter ponovila mešanje med ohlajanjem. Za zdaj izgleda v redu, taka mazljiva zeleno rumena mešanica, samo vonj netreska je prevladal nad vonjem voska, žal. Zdaj moram pa samo še testirati na koži xscratchx
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#29 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 23. junij 2005, 18:15

mene pa zanima, če kdo slučajno ve kak receptek za kako kremico proti alergiji na sonce...sm čisto pikasta (taki majhni mehurčki se naredijo kot majhni mozolčki).
jem tudi tablete proti alergiji, pa zgleda da stvar ni učinkovita...
bi bilo fajn, če bi mi znal kdo kaj svetovati predvsem zato, ker je že poletje tu in sonce dela 100/h...
vsaj malo sončka bi tudi jaz rada xrolleyesx
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#30 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 23. junij 2005, 18:30

lia hvala...kako to misliš razstrupit?...kaj naj bi pa naredila...
že zdej vsako jutro spijem kozarc donata pa čaj s koprivami, slan 3xna dan, pa krompirjev sok 2x na dan...
v ponedeljek sm začela s to kuro... :xx!: :xx!: :xx!: x!x x!x x!x

še kakšen nasvet? plissssssssss....

aja ful čudno da tako moćne alergije še nikol nism mela...ampak me sploh ne srbi kot ponavad,,,

se hecamo, da so me koprive od not popikale xDDx
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#31 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 26. junij 2005, 18:25

<{POST_SNAPBACK}>mene pa zanima, če kdo slučajno ve kak receptek za kako kremico proti alergiji na sonce...sm čisto pikasta (taki majhni mehurčki se naredijo kot majhni mozolčki).
jem tudi tablete proti alergiji, pa zgleda da stvar ni učinkovita...
bi bilo fajn, če bi mi znal kdo kaj svetovati predvsem zato, ker je že poletje tu in sonce dela 100/h...
vsaj malo sončka bi tudi jaz rada xrolleyesx


Kaj pa Aloe vera? Si poskusila. Nekateri se zelo pohvalijo.
natresk...receptek je tukaj. Tega mazila še nisem naredila...tako da.

je pa Marsa podala recept. Mal počekiraj.

Lahko poskusiš tudi ognjičevo mazilo.

zmešaš olivno ali jojoba olje + ognjičeve cvete. Potem kuhaš nad vodno kopeljo. (temperatura naj ne gre čez 50 stopinj) Nato pa dodaš čebelji vosek, ki ga lahko predhodno raztopiš al pa tudi ne. Se sam fino porazdeli.

Delaj v razmerju 12 delov olja + del čebeljega voska.

To je najbolj enostavno. je pa mastno ...nima pa faktorja xDDx , tako da ..soncu se mal izogibaj.

Alergija na sonce se pojavi če telesu primanjkuje kalcija. V mleku ga je največ. Če pa ne gre pa kakšna tabletka šumeča.

Lahko pa se poslužiš tudi jogurta, ki ga daš na kožo ali pa beljaka.

vem pa da pomaga tudi namočen oves., pa laneno seme.
ki ga namočiš, dobiš tako sluzasto zadevo. potem pa si to čez noč namžeš. nekateri so tudi s tem oblažili težave.

To so taki ...bolj domači nasveti. x:)x

Ps. odsvetujejo uporaba katerikoli pripravkov v obliki gela.

je pa še ne recept: (sem kar dobesedno prepisla x:)x )

Ognjičevo mazilo
Potrebujemo pol litra cvetov, nekaj pa tudi listov in stebelc ter 0,5 kg masla oziroma svinjske masti od prašiča, ki je bil zrejen z naravno hrano.
V kozici razgrejemo mast ali maslo. Na drobno sesekljan ognjič nato nekoliko pocvremo, le toliko, da se od vseh strani dobro namasti. Nato odstavimo, pustimo čez noč, vmes večkrat premešamo. Naslednji dan vse skupaj nekoliko pogrejemo in stresemo na nekaj plasti gaze, oblikujemo culico in stiskamo, dokler še kaj priteče. Nalijemo v manjše posodice in shranimo.

vem pa da se dobo pripravek 90% aloe vere in 9% domačega medu....kako pa se pripravek imenuje ...se pa zdajle ne spomnim.
Pozdravček xsrcx

#32 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 26. junij 2005, 20:34

<{POST_SNAPBACK}>

aja ful čudno da tako moćne alergije še nikol nism mela...ampak me sploh ne srbi kot ponavad,,,


Jaz mela lani in predlani ful, letos pa cist nic, tko da.. pride, pa mine.. Se mazala z vsem mogocim, aloevero, ognjicevo, medom, jogurtom, vlazilnimi kremicami,.. kar si zmislis.. nic od nic. Pol sem sla pa k zdravnici, mi je napisala recept za Elocom, 2x namazala in je blo kul.. in se mi je sam se parkrat ponovilo in sem maznila, slo v enem dnevu.. Tko da.. sej je res kemija, sam je pa hitr konc, pa mas mir pol...

aja, pa eno ful dobro kremo za soncenje, pa se kar mazi, kadar gres ven.. v lekarni vzemi...

To temo je popravil/a aliana: 26. junij 2005, 20:36

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#33 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 6. julij 2005, 14:10

Zdravo!
Ne morem kaj, da ne bi tole napisala, pa ne vzet zlonamerno, ampak kot dobronameren komentar! Kot prvo drage bejbe, ne uporabljajte raznih "čistilnih" mlek, ne takih doma narejenih kot tudi ne kupljenih. Raje uporabite preprosto a zelo učinkovito sredstvo za čiščenje kože (tudi make upa) olivno olje, pustite par minut nato sperite z mlačno vodo. Sledi "primeren" tonik npr. rožni, hamamelisov ali kombinacija z eteričnim oljem, odvisno od vrste kože, ki se ga pusti, da se na koži osuši. Nato sledi "primerna" krema. Glede raznih "vlažilnih" krem se moramo zavedati, da se koža vlaži od znotraj, ne od zunaj, zato poskrbite za PITJE (voda!). Glede krem tole! Res so včasih uporabljali loj, mast, maslo (kar je pač bilo na voljo) vendar v bolj zdravilne in ne v kozmetične namene. Doma narejena krema, namenjena točno določeni osebi, nikoli ni primerljiva z najboljšo kupljeno kremo. Ne more bit. Domača krema je "sveža" sestavljena iz fiksirja ali mazivne osnove, osnovnih olj (4 ali več), kombinacije eteričnih olj (vse 100 procentne esence, tudi 4 ali več), medtem ko so kupljene sestavljene iz sintetičnih sestavin. Kako naravna olja delujejo na kožo vemo, za eterična,(rastlinski hormoni) ki pronicajo skozi kožo v telo pa njih komplicirana sestava še ni povsem razvozlana, ugotovljeno pa je zdravljenje tako kože, telesa kot psihe. So pa take kreme obstojne do tri mesece, pa tudi poceni ravno niso. Toliko o kremah - zaenkrat. Glede pilinga: doma si lahko naredite izvrsten peeling kože brez bojazni da si povrhnjico poškodujete. Vzemite sadež papajo (ne preveč zrelo), olupite, odstranite peščičke, jo narežite ter stisnite skozi gazo da dobite sok. Namažite se po obrazu (ne pozabite na dekolte) ter pustite 10 - 15 minut. Sperite z mlačnim poparkom kamilic. Ostanek soka shranite v hladilniku ter naslednji dan vajo ponovite. Papaja vsebuje encime, ki dobesedno "pojejo" odmrlo povrhnjico ter jo pri tem mehansko ne poškoduje, koža zasije. V tovrstne namene je dober tudi ananasov stržen (vendar ne toliko kot papaja). Glede mask, ko kuhate si mimogrede naredite še masko sploh sedaj poleti, npr. delate kumaričino solato, eno rezino reskirajte pa si namažite obraz, pustite 15 minut, sperite. (tudi grozdje, korenje...), če pa imate čas, je vaša koža videti utrujena (pa morate še ven ) kumare raje namočite v mleko (vsaj pribl.uro) in uporabite to mleko, direktno na koži, ali bolje gazo namočite v to mleko, se pokrijte in obraz izpostavite soncu 15-20 minut, sperite. (koža postane sveža in napeta).
Joj kok dolgovezim, pa sem samo na kratko hootela pojasnit da je res vrhunska kozmetika doma. pa lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#34 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 8. julij 2005, 21:22

No zdaj se pa naredila kremo netreska...mi je uspelo. x:px
En tak majhen lonček...
približno delala po tistem receptu olivno olje, čebelji vosek pa sok natreska.

in sicer 1 merica pa dobra polovica olivnega olja
1 merica soka natreska
pa čebelji vosek tega sem pa dala po občutku približno 1/2 merice lahko mal manj

vosek pa olje sem "kuhala" nad parno kopeljo..tolko da se je vosek raztopil

nato odstavila iz posode pa počasi dodajala sok natreska...fino mešala se sok kar fino porazdeli...dobila tako mal bolj gosto tekočo maso.

no to sem ulila v lonček ..ko pa je bilo že mal ohlajeno pa še vedno toliko tekoče sem dodala par kapljic čajevca (drevo xDDx )

No pa v hladilnik da se ohladi.

Sedaj pa testiranje...prvi vtis dober :palec:

pozdravček xsrcx

#35 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 12. september 2005, 08:28

Valkira, ni blema, bi pa te prosila da mal opišeš svojo kožo (problematična?, kje kako?, suha.....), pa pribl.starost.....pa bom kej načečkala, obljubim...pa pa še kdo upam x:)x
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#36 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. september 2005, 08:36

<{POST_SNAPBACK}>
No prosim za en recept (za telebane) za kremco za obraz za npr suho kožo!!!
Vem, da dobre kuharce skrivajo svoje recepte, kaj šele dobre bejbe, zato bom ful, ful hvaležna, za vsak izdani recept. x:Dx

http://www.salesalut...upId=35&ID=6204

#37 taichi

taichi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 16. september 2005, 08:53

Ojla!!


Mi ve kdo svetovati kako narediti kostanjevo olje? In za kaj vse se ga lahko uporablja? Vem da se mlad kostanj (se nezrel - ne vem pa koliko mlad?) namoči v olivno olje za tri tedne in postavi na sonce. Zanima me pa tudi če se ga kaj nareže, celega z lupino ali brez,...?

#38 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 16. september 2005, 12:40

Valkira, dobiš podrobna navodila v začetku tedna, o kremi, uporabi, toniku,maski.......sam malce časa mi dej......ga nimam čist nič....do vratu sem v delu, ma tud nos se mi ven ne vidi, skratka itak morem narest si kremo (mi jo že zmanjkuje) pa bom sestavla jo še zate. Fino pa bi blo če navedeš, če imaš kake težave npr.glavobol,nespečnost, glede menstruacije, nervoze, depresivnost..., ker se da fino primerno olje tudi za to izbrat in "umešat" v kremo, .....lohk tud na OS
pa lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#39 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 16. september 2005, 14:28

<{POST_SNAPBACK}>Ojla!!
  Mi ve kdo svetovati kako narediti kostanjevo olje? In za kaj vse se ga lahko uporablja? Vem da se mlad kostanj (se nezrel - ne vem pa koliko mlad?) namoči v olivno olje za tri tedne in postavi na sonce. Zanima me pa tudi če se ga kaj nareže, celega z lupino ali brez,...?


Čao.

Sicer ne vem če piševa o istem olju xrolleyesx , v glavnem:

jst si ga sama delam in sicer za krčne žile (mamo v familiji po levi in desni strani).
Anyway:
- nabereš divje kostanjčke (uni, k padejo na tla in so rjave barve, sam brez bodičaste zeleno-rjave lupine)
- maš olje, najbolj olivno, lahko pa tut kero drugo.
Narežeš kostanje z lupino vred (pa ne une bodičaste) na rezine. Streseš v steklen kozarec in zaliješ z oljem. Zapreš. Daš na sonce (če se da, če ne sam pocaš dlje cajta, ampak je glih tko dobr).

Ko spremeni barvo (jst ga mam dolgo cajta, se obdrži) v rdečerjavo, je gotov. Jst se z njim mažem goleni (tut peto in del zgornjega stopala, nart se reče) + še en stegno po potrebi (ok, zdej se mažem že cel teden), predsem takrat, ko me bolijo noge, al mam težke/zatečene noge, al pa kadar se noge ne počutijo najboljš.

Men pomaga. :palec: (me ne briga tut če je placebo).
Aja, ful važno: olje smrdi in posledično ti pol smrdi tut posteljnina+pižama, ampak who cares, zjutri se itak stuširam. Ni fajn za kake občutljive noske (tut sosedove x:o)x )

Jst ga mam sam za krčne žile, v divjem kostanju je neka snov, ki utrjuje stene žil in kapilar.

Drgač pa, če maš bleme s slabimi žilami, pij čaj iz ajde (sicer ogaba - okus kt po kvasu :xx!: , ampak deluje proti krčnim žilam.
Še nahitr čajčič:
nabereš (ukradeš z najbližje po možnosti čimmanj špricane njive) ajdo, dokler še cveti; torej nabiraš stebla s cvetovi, Posušiš v prepišni suhi senci. S škarjami narežeš cetoča stebla. Spraviš. Čaj delaš pa tko, da ščep ajde popariš z vrelo vodo. Počakaš, da se ohladi. Popiješ po požirkih. 1×dnevno.
Jst sm ga pila, dokler mi ga ni zmankal. Je blo uredu, sam okus je pa blazen :xx!:

Aja, nekatere zeliščarice majo tako ajdo na ljubljanski tržnici, pred novim letom pa za ziher.

Upam, da sm ti kej pomagala.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#40 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. december 2005, 22:58

pa še vsa lepljiva al mastna sm... xnckrivx
Kako naredit kremo mehkejšo, bolj kremasto, penasto... ??? A je to pač čar domače kreme (maže) al kako... :o|o:
:inocent:

x;)x http://www.salesalut...upId=38&ID=7032

#41 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. december 2005, 23:44

Opa bato :palec: ... x:Dx

Opa, je to za novi design, ali za mlado sol x:Dx

#42 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 21. februar 2006, 14:27

uf :switz: sem komi našla tole temo...

mene pa zanima kak nasvet za doma narejeno kremo z medom,
so mi izredno hvalili l'occitanejevo ...

za med se odločam tudi, ker imam aknasto kožo in kolikor vem, med mehča in pomirja kožo...

če ima kdo kak recept, bi bila zelo zelo zeloooooooo vesela

:vio:
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#43 YuCa

YuCa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 4. april 2006, 13:36

Zdravo Mana:)
Sama tudi ravnokar zbiram podatke o domacih kremicah...
Ena varjanta je lanolin oz cebelji vosek, 3-4 jedilne zlice mandljevega ali sojinega olja, 1 jedilna zlica zeliscne rozmarinove vodice (kaka naj bi bila ta vodica pojma nimam?!), 5 kapljic Eo - za necisto kozo najbolje cajevca, limone
Med pa pomoje ni panike ce kar zraven vmesas, ko je masa ze skor ohlajena. sepravi najporej segrejes vosek, da se zmehca in pol dodajas tekoce zadeve, med pa etericna olja pa ko je zadeva ze skor mrzla, da ne unicis vseh zdravilnih moci.
Hm....ce najdem se kaj zanimivega pa sporocim:)
Lp!:)
Do krajev kamor se spalača iti, ni nobenih bliznjic. (Beverly Sills)

#44 VEČNOST

VEČNOST
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 234

Objavljeno: 2. avgust 2006, 17:44

A že kaj delate mazila iz ognjiča, pa lakote?

#45 taja24

taja24
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 6. november 2006, 09:52

Oj!

Tud jst zadnje čase neki delam sama svojo kozmetiko doma, pa mi ne ratuje ravno najbolj. Ima kdo kakšen nasvet, kako pripravit čistilno sredstvo, tonik in kremo za obraz, saj imam kožo, ki zelo vleče skupi, po drugi strani imam pa ogromne pore in črne ogrce.

Trenutno uporabljam:
čistilni pripravek: glicerin in rožna voda ( pol pol)
tonik: kr rožno al pa kamilično vodo ( prej sm malo jabolčnega kisa v destilirani vodi, pa je koža reagirala z rdečico)
krema: malo rožne vode, 25g lanolina, malo mandljevega olja in to je to.

Očitno mi ta mešanica ne paše preveč, saj koža postaja zelo suha ( čeprav sm imela vedno bolj mešano kožo) in ponavadi reagira z rdečico...

Ima kdo kak nasvet? LP

#46 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 6. november 2006, 10:08

The best tema. :palec:
Bo še prav prišlo ...

mene pa zanima, če kdo slučajno ve kak receptek za kako kremico proti alergiji na sonce...sm čisto pikasta (taki majhni mehurčki se naredijo kot majhni mozolčki).
jem tudi tablete proti alergiji, pa zgleda da stvar ni učinkovita...
bi bilo fajn, če bi mi znal kdo kaj svetovati predvsem zato, ker je že poletje tu in sonce dela 100/h...
vsaj malo sončka bi tudi jaz rada xrolleyesx

Če imaš še alergijo ... jaz sem ugotovila, da sem alergična na kreme ta sončenje in ne na sonce. Isto take male pikice ... tako da se zdaj mažem z bolj naravnimi kremcami. Na Hvaru sem kupila tako dišečo z lavando. Mmmmm....
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#47 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. november 2006, 10:49

... ej Stane, jst bi tole tvojo sol z veseljem skos uporabljala, sam je too much draga...

Bog te nima rad, iz ene doze, litra vode in litra olivnega olja si narediš dva litra najboljše hrane za kožo. Pri najdražjem olivnem olju za pet jurjev te vse skupaj ne pride več, kot šest jurjov, dva litra je pa dvajset dozic po 100 ml, torej te pride ena taka 300 tolarjev. Kaj pa dobiš v kozmetiki za malo več, kot en euro, nič :8): xcivx x:Dx

#48 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 9. november 2006, 17:41

A že kaj delate mazila iz ognjiča, pa lakote?


Ja smo nardili...letos sem notri dodala tudi sivko -lavando. Sem boj šparala nisem vedla kako in kaj ampak mazilo je fajn...

LAvanda itak pomirja kožo.

xsrcx

#49 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 13. november 2006, 21:05

:8): ne moreš verjeti, mi je uturila ženska vzorček od kreme shiseido purenes gel creme....

pridem dam , grem pred špegl, stisnem ...đizus je blo ko sperma

:inocent: mogoče pa bi res bilo potrebno bolj beljakovinske kreme delat pa ne toliko na vosku pa olju.... x:o)x

***
a ma katera kako idejo, vreji maske iz jajc pa tak ...ziher je nekaj na tem, da ga malo sračkamo ko vsa ta olja na faco mažemo...
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#50 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 14. november 2006, 08:59

a ma katera kako idejo, vreji maske iz jajc pa tak ...ziher je nekaj na tem, da ga malo sračkamo ko vsa ta olja na faco mažemo...

maska:
rumenjak + kapljica olivca (no, al pa tut ne, kok ti paše, lah daš tut kokos.olje - brez vonja) + mal limon.soka; zmešaš, naneseš, počakaš 15 min, spereš, namažeš z vlažilno (hidratantno) kremo.

rumenjak + žlička (domačega) medu + kapljica ali dve olja (olivc ali jojoba ali kokos.olje); enak postopek

Lah si nardiš piling:
rumenjak + morska sol (fino mleta); zmešaš, vmasiraš s krožnimi gibi (področje oči izpustiš), pustiš še par min (ene 5min), izpereš, namažeš z vlažilno kremo.

rumenjak + žlička (domačega) medu + rjavi sladkor (fino ga zmelješ v lesenem možnarčku); enak postopek

Rumenjak kožo (starejšo, suho) nahrani, beljak jo napne. Beljak stepeš v sneg, dodaš mal limon.soka, naneseš (teče po vratu, vsaj men je), pustiš 15 min, spereš, namažeš z vlažilno kremo.

Vsi recepti stestirani na sebi.

Tak x^x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0