Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako naj se znebim bolečin pri spolnosti?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
115 komentarjev na to temo

#1 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 4. september 2004, 16:42

Lep pozdrav!

Imam fanta s katerim sva že kar nekaj časa skupaj in imava se zelo rada. Problem pa nastopi pri spolnosti. Oba si je zelo želiva in vsaj trikrat sva že poskusila z resnim spolnim odnosom, vendar ni mogel priti vame, ker je mene tako neznosno bolelo in peklo. In sedaj se bojim vsakega novega poskusa, ker takoj pomislim na bolečino in postanem popolnoma suha. Ne vem kako naj se sprostim. Verjetno so razlogi psihološki vendar ne vem kako jih premagati oz tudi odkriti.

Moram reči, da se mi je neznosna bolečina pojavila že pri prvem poskusu, ko sem vsa radovedna in vesela pričakovala, da bova končno tudi midva začela uživati v tem, pa sem se zelo zmotila.

Fant bi mi rad pomagal vendar ne ve v čem je problem. Predigro imava zelo dolgo in je tudi zelo nežen do mene, vendar ko poskuša priti vame me tako boli da ne zdržim.

Ima kdo kakšen nasvet kako s spoprijeti s to neprijetno težavo?

#2 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 4. september 2004, 17:08

Kot prvo se mi zdi,da je tvoj opis pomankljiv (nekak splošno napisan,hmmm)
.domače povedan, sprosti se x:o)x
S sprostitvijo se ti tut vagina ustrezno odpre x:Dx

Drgač pa ,probaj prebrati kaj v temi čakre :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#3 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 4. september 2004, 19:37

Pozdravljena, Sara, in dobrodošla!

Pozabila si napisati..., ampak vseeno sklepam, da si še nedolžna - torej gre pri tebi za težave z deviško kožico.

Enkrat sem nekje brala, da imamo ženske različne deviške kožice. Večinoma je ta kožica zelo tanka opna, ki pri razdevičenju ne dela nobenih težav. Nekatere ženske malo pokrvavijo in tudi čutijo pekočo bolečino, druge pa nič od tega. Tretje pa imajo to kožico bolj debelo, kar zna povzročati težave, kakršne navajaš. Pri teh tretjih mora včasih ginekolog predreti deviško kožico, kar pa nikakor ne pomeni, da ti on (ginekolog) "vzame nedolžnost", kot se temu reče. Nedolžnost "ti vzame" tisti, s katerim imaš prvič spolne odnose s penetracijo.

Popolnoma razumljivo je, da če te je že prvič tako bolelo, imaš zdaj strah pred tem, kaj bo drugič. Ta strah pa dodatno povzroča, da je vsakič naslednjič še huje...
Svetovala bi ti, da stopiš do svojega ginekologa in mu poveš, za kaj gre. Naj ti ne bo nič nerodno, saj nisi edini tak primer. Ginekolog pa bo najbrž s pregledom ocenil, kaj je storiti.

#4 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 4. september 2004, 19:44

Kot prvo se mi zdi,da je tvoj opis pomankljiv  

Tamara :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#5 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 4. september 2004, 19:49

po mojem če se le ljubkujeta in uživata in raziskujeta se boš s časom dovolj odprla in sprostila za penetracijo. naj ne bo tako bistveno da mora "priti vate"..itd mislim.. če bosta potrpežljivo vadila :inocent: bo vse prišlo na svoje mesto. torej počasi in vztrajno... xDDx :palec:

#6 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 5. september 2004, 10:46

Lucifer, sej ne misliš tako x;)x

#7 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 5. september 2004, 18:22

Eh, Sara, Luci je en tak prijazen dečko, sam se skriva in se dela, da je grozen x;)x Tko da ne niti pod razno vzet zares tega, kar on napiše :P

Če mene vprašaš... ja, verjetno imaš težave z deviško kožico, kakor sem uspela videt situacijo. Je pa res to, da boš še največ odnesla iz pogovora z ginekologom, zato kar pogumno na kak sestanek z njim! Tam je zato, da ti olajša težave, odgovori na vprašanja :palec: xsrcx


Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#8 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 5. september 2004, 20:28

Sara, si prepricana, da si zares sproscena? x:)x
Dum spiro, spero.

#9 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 6. september 2004, 08:00

Jaz pa imam dva predloga (ker sem tudi sama šla skozi to). Prvič - si zadržana in malček preplašena, kar ni nič nenavadnega. Torej - preden se fant odloči, da prodre vate, naj te ljubkuje (poskusita z jezički). Drugič - obstajajo razne maže v vsakem sexi shopu, ki te navlažijo in vzpodbudijo (priporočam!- ker so zelo učinkovite in preizkušene). Oba s fantom se odpravita v tovrstni shop in povejta, kaj potrebujeta. Tega se proda veliko, ljudje to kupujejo za stimulacijo, ker ti vzdraži tvoje čute. To moraš poskusiti! Meni je uspelo, tebi bo tudi, stoposto x:Dx x:Dx

#10 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 6. september 2004, 10:41

hja, problem je morda v zaletavosti x:Dx
sedaj lahko vidiš,da je vagina živa ,da čuti ,misli ,vse povezano prek možganov :8):
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#11 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 6. september 2004, 12:18

Ja...obstaja nešteto razlogov, veliko razlag in ogromno pripomočkov...najbolje pa bi bilo, da bi obiskala ginekologa in se s strokovno osebo pogovorila o bolečih spolnih odnosih...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#12 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 6. september 2004, 12:20

pa vprašaj se, če si resnično to želiš.... tko tole mi je sedajle na pamet padlo....

#13 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 6. september 2004, 12:37

Ja seveda si tega želim drugače sploh ne bi poskušala. Hm ne vem v tovrstne trgovine mi je nerodno hodit, ne vem še nisem poskusila. Verjetno je vse psihološkega izvora vendar se mi ne sanja kaj naj naredim, da bi bilo kaj boljše. Absolutno nisem popolnoma sproščena, ker vedno malo razmišljam ali bo vsaj tokrat kaj manj bolelo. Amapak bolelo me je že prvič, ko sem bila še najbolj sproščena. Potem pa je bolečina povzročila, da me je vsega skupaj postalo malo strah.

Ne vem ampak ne znam sama sebe prepričati, da me ne boli, če pa čutim hudo fizično bolečino.

#14 SMIKI

SMIKI
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 241

Objavljeno: 6. september 2004, 13:45

Jaz pa mislim, da še nisi pripravljena na to, in da to počneš zaradi fanta. Mogoče si pa premlada... x^x
elvis is the best

#15 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 6. september 2004, 14:25

Zamenjaj posteljo in partnerja! x

Ja :palec: , loti se kacga bl mickenega na primer, ne....... x;)x :vragec: x:o)x x:Dx

Se hecam seveda, sam nežen pristop pa kaka kremca pa bi ziher šlo..........če ne - pol pa..... se z unim prej ne hecam več. x;)x x8Dx

Sicer pa se mi zdi, da nisi sproščena in posledično tudi vzdražena ne, če imata takšne težave. Pa ta tvoj mulo je tud zgleda še bl mlad, bo treba še mal trenirat. :vragec: x;)x Sicer pa sploh ne vem zakaj bi morala na vso silo forsirat penetracijo pa to.....igrajta se na vse možne načine, teh je pa menda le dovolj x:px in ko se bosta dovolj spoznala, si zaupala, se sprostila..........bo kmalu vse ok. Tako pa že v štartu razmišljaš "kaj bo ko bo prodrl vame" :eek: in to namesto z željo pričakuješ s strahom x;)x ......če bosta rekla, dajva se sam igrat, ne boš mislila na to, ne bo bojazni.....in ko boš pa "zrela", dovolj vznemirjena on pa previden in nežen ter POTRPEŽLJIV......bo ziher šlo. x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#16 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 6. september 2004, 14:44

A ti imaš tud kakšne težave? V seksu? Al le to, da ga ni. :vragec: x:Dx x:Dx No, povej, povej, da rešimo to hiter...... x:px x:o)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#17 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 6. september 2004, 14:52

x:o)x Love you Mick x;)x :palec: Tole si pa super napisal (par postov gor x:Dx ).

Zdaj, ko sem prebrala, Sara, da nisi popolnoma sproščena... hm, pootem pa res tako kot pravi Mick. Nikamor se ne mudi, časa imata ogromno, ne forsirajta, ampak se igrajta... Konec koncev je ljubljenje to x;)x Igra dveh duš xsrcx Se pa res lahko vprašaš, zakaj sploh to delaš - to je prvo vprašanje, ki naj te potem vodi dalje... :palec:


Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#18 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 6. september 2004, 14:55

Ne poznam nobene, ki jo razdevičenje ne bi bolelo..vsaj mene je..sam pri meni je bilo tud to, da mi tip ni bil preveč všeč, pa nisva mela nobene predigre, tko da je bil vzrok moje bolečine moja nevzburjenost...drgač pa, vaja dela mojstra..
DON'T PANIC

#19 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 6. september 2004, 18:21

Hej, Mickeni, kapo dol! Svaka ti čast :palec: :palec: :palec: Med vsemi nami babncami, ki bi morale iz rokava stresti nek celovit odgovor, se najde en pravnik (ber: pravnik!), ki meni nič tebi nič poda tak odgovor, da smo celo me, stare mačke, v zadregi.
Mickeni, evo roka :palec: :palec:

#20 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 7. september 2004, 05:42

Hvala Mick. Res je, da nisem popolnoma sproščena oz sploh nisem, ker pričakujem bolečino, ker me je v vseh poskusih tako nesramno bolelo. Verjetno se bom res morala poslužiti kakšne kreme ali gela, ki mi bo mogoče vsaj malo pomagala. (Ampak verjetno ga bom nabavila v lekarni)

Ja strinjam se, da nama ni treba hiteti. Je pa velika razlika med tem, ko sva skupaj in vem, da ne bova ničesar poskušala in med tistim trenutkom, ko dejansko rečeva da bova poskusila. V prvem sem čisto sproščena, v drugem primeru pa zaradi pričakovanih bolečin kar otrpnem.

Verjamem, da je veliko strahu psihološkega in upam, da se bom nekoč res znala prav sprostiti. Sicer ne vem kako. Včasih se mi zdi, da je ta moj problem takšen kot pri otroku-enkrat doživi nekaj bolečega nekaj neprijetnega in potem se mu to upre in se tega izogiba.

Hvala vsem, ki ste pomagali s koristnimi nasveti. Vem, da bom morala tisto zadnjo besedo nekoč dati jaz in upam, da bo takrat velio lepše.

#21 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 7. september 2004, 06:03

Kaj Mickeni ne bo vedu, če je pa v prostem času sexolog... pih...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#22 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 7. september 2004, 06:12

mickeni x;)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#23 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 7. september 2004, 06:15

kaj pa če bi to prišlo spontano iz strasti, ne pa da rečeta - danes bova probala? kaj pa če bi ti pobudo vzela a?brez tistih predpriprav, pa besed, a si a bo, malo muckanja in potem če ti paše mu nakažeš, oz. narediš, če ne nadaljujeta z muckanjem...

#24 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 7. september 2004, 09:30

....če je pa strah pred bolečino ves čas prisoten... :inocent: :inocent:

#25 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 7. september 2004, 12:51

Ne saj ne rečeva danes bova pa probala. Še vsi poskusi so nastali spontano in med crkljanjem. Vendar to tudi na glas poveva, da se pač on ustrezno zaščiti.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0