Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Netresk


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
83 komentarjev na to temo

#76 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 11. marec 2015, 15:19

netresk je za manjše bolečine v ušesih (preverjeno na ljudeh, za pse pa res nisem preverjala). Če ima gnojno vnetje, se uporablja AB. Lah pa počakaš, da pes ogluši v bolečinah - ampka pomoje nisi tak človkicon1_lookround.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#77 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 11. marec 2015, 16:32

Cookie, ce pa prav ti si na prejsnji strani te teme pisala, kako si dala psu in fantu in je ze enkrat zadostovalo. Najina psicka ima blago vneto, so rekli da se rado ponavlja, pogosteje se praska on ima zato pordele uhlje. Naj bi bilo od prehrane, pa ne ugotovima katere. AB pa sigurno ni dobro tolk jest, unicijo tud dobre bakterije. Plus, totalno sem brez denarja, me je prejsnji mesec to prislo 50 eur. Pa mi prosim ne moralizirat, kako bi mogla racunat s tem, ko sem se odlocila za psa.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#78 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 11. marec 2015, 19:14

Če je od alergije (čisto možno), ne bodo AB pomagali. Treba bo pogruntat, na kaj je pes alergičen, ne gre drugače kot s selektivnim prehranjevanjem (alergenski testi so zapleteni in dragi). Moja psica je bila tudi alergična na hrano, sicer je imela tudi blago vneta ušesa od praskanja, predvsem pa je imela zgornji del gobca spraskan in v krastah. Vet je samo pošprical z AB sprejem, da je razkužil akutno infekcijo zaradi praskanja, potem mi je pa rekel, naj psa nekaj tednov hranim le s posebno hrano za alergike, nato pa postopoma selektivno dodajam le določeno vrsto mesa ali zelenjave in opazujem reakcijo. Sicer je tista specialna hrana res draga, ampak kaj pa češ drugega. Ugotovila alergijo na nekatero goveje meso, predvsem srce je bilo katastrofa. Perutnina je za našo psičko OK. Zdaj jo občasno hranim s kvalitetnimi perutninskimi briketi, dajem ji tudi surovo perutnino v kombinaciji z zelenjavo (sploh korenček ima ful rada) + kak ostanek našega riža. Ušesa in gobček popolnoma v redu, dlaka lepo zrasla nazaj. 



#79 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 12. marec 2015, 00:24

Globok odgovor na tvoje globoko vprašanje: razmerje pes: otrok je 1: 10.  



#80 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 12. marec 2015, 07:35

Iknee, začela sva v bistvu tako, moj je rekel, kao pes mora vse jest, samo sem že hitro ugotovila, da je resnica daleč od tega, no, moj je pa nekaj časa za mano to ugotovil. In pa da mešanci so najmanj občutljivi. Tako da sprva se kaj posebej nisva potrudila, da bi poiskala res najboljše zanjo (mokra hrana iz Hoferja +briketi iz Mullerja), zdaj pa se zavedam veliko bolj, kako pomembna je prehrana. Ful mam željo, da bi našla kvalitetno hrano, da bi vedela, da je to to! Veliko ljudi ima pse navajene le na suho kvalitetno hrano in se mi zdi, da imajo ti psi manj želje po vseh ostalih raznolikih okusih hrane.


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#81 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 12. marec 2015, 08:28

Zdaj bo šel Šamano spet v luft (da ga pomirim: tudi ta veterinarska hrana je še zmeraj 1:5 za otroketongue.png ) , no, pa kaj pol. Jaz sem alergijo na hrano pri naši psički zrihtala z Eukanuba Veterinary diets - dermatosis.  Zdaj občasno dobim kake brikete od mame, ki jih dobi po ugodni ceni preko društva, ker kupujejo na veliko. Ne vem pa točno, kaj za eni briketi so to, jih dobim kar v navadni vreči. Sicer je pa tudi cenejša surova perutnina kar pri mesarju čisto v redu, mal pokombinirano z dušeno nezačinjeno zelenjavo, občasno kako jajce, kar celo, z drobno zdrobljeno lupino vred (kalcij). 



#82 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 12. marec 2015, 09:23

Cookie, ce pa prav ti si na prejsnji strani te teme pisala, kako si dala psu in fantu in je ze enkrat zadostovalo. Najina psicka ima blago vneto, so rekli da se rado ponavlja, pogosteje se praska on ima zato pordele uhlje. Naj bi bilo od prehrane, pa ne ugotovima katere. AB pa sigurno ni dobro tolk jest, unicijo tud dobre bakterije. Plus, totalno sem brez denarja, me je prejsnji mesec to prislo 50 eur. Pa mi prosim ne moralizirat, kako bi mogla racunat s tem, ko sem se odlocila za psa.

če ima pes gnojno vnetje, potem vseeno menim, da netresk ne bo pomagal. Moja Pesjanka je stresala z glavo in ni imela gnojnega vnetja (povohaš uhelj od blizu, pogledaš od blizu). Če jo je uho bolelo, ne vem (sklepam pa), povedat mi ni znala, fant pa je povedal (ko sem mu nakapala ob prvem cukanju v ušesu; nisem čakala kaj je to kak dan, dva, tri...) in isto je bilo pri Pesjanki. Ob prvem znaku (stresanje z glavo) sem ji nakapala. Torej za blažjo obliko.

 

Lahko pa, da je pri tvojem psu vnetje ušes povezano z kako alergijo. Moja Pesjanka dejansko je alergična na nekatero vrsto hrane, pa trave zgleda tudi. Še vedno ne vem, katera trava je to, za hrano samo sumim. Še najmanj težav ima z briketi iz pečenih bizonov http://www.aro.si/hr...za-pse?sef=hcfp

en paklc poje v enem mesecu. Čez brikete ji občasno dam kako zajemalko juhe/omake/makarone/malce polente/riža, kar pač jemo mi, kosti ji sploh ne smem več dajat (leta zgleda, ali pa črevesna flora), ker dobi blazno drisko. Občasno malo mesa (govejega), kako sklepno mesnino/obrezek iz kosti iz župe, da bi pa kar glodala kosti/kosti pa ne. Čuvajka s kostmi nima težav.

 

Poskusi z dieto z razkuhanim rižem. Pa potem postopoma dodajaj drugo hrano.

 

******

je pa res nenavadno, kako je s prihodom briketov poraslo št. pasjih alergij. Al pa prej ljudje enostavno niso opazli, da ima pes težave (kao potrošna roba).


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#83 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 12. marec 2015, 10:51

off topic, pa vseeno http://www.rtvslo.si...a-zivali/359620


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#84 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 12. marec 2015, 12:17

Pojdi v eno specializirano trgovino za male živali, kot npr Mr Pet ali Zootic, pa tam vprašaj za hrano. Meni so tam enkrat rekli, da naj se le-ta ne kupuje v raznih Mullerjih in DMih ipd.

 

Sama sicer izkušenj nimam, tako da ne morem reči nič iz prve roke.


Life begins at the end of your comfort zone. 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0