Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali so vas že obiskale Jehovove priče?


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
- - - - -
580 komentarjev na to temo

#1 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 18. september 2004, 22:50

Sem Jehovova priča in me zanima, ali je še kdo takšen tukaj?
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#2 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 18. september 2004, 23:26

Sori - bom kar direktna - meni delujejo malo vsiljivo.

#3 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 19. september 2004, 02:37

Sori - bom kar direktna - meni delujejo malo vsiljivo.

Ja men se je tud tko zdel x:Ix :o|o:

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. september 2004, 09:29

Dobrodosla, Anda! x:)x :palec:
Tole konkretno nekje ze imamo... samo se ne morem spomnit, kje oz. pod kaksnim naslovom. ...
Skratka, smo ze govorili o tem nekateri. Morda se kdo spomni in poda naslov ali link. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 19. september 2004, 09:36

Mogoče bi bilo tole kaj podobnega :eek: ....lepo nedeljo x:)x :palec:

Jehove priče

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. september 2004, 09:38

x:)x , thanx, Boris, a celo pod takim naslovom imamo! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 19. september 2004, 17:02

Uff kolikokrat so nam zvonili na vratih. Pa punca se ni mogla losat enga na sredi mesta, se je mogla zateči k meni, da mi je dal en prospekt, potem se je pa brez besed obrnil. Bil je jehovc ne mormon. Da smo si na jasnem. Najbrž jo je hotel impresionirati oz. jo pecal x:Dx . Dokler nisi nadležen je vse v redu, takrat ko pa si vsiljiv, to je pa stvar netolerance. Moja babica ki je zelo verna gospa, so jo non stop obiskovali jehovci. Ni se dala, ker je trdno prepričana katoliška ženska, pa jih je na koncu pregnala z metlo in jim zagrozila da če še enkrat vstopijo na dvorišče brez dovoljenja, da bo naslednjič mahala s sekiro v roki. No pa so ji dali mir x:Dx .

Preden padejo kakšne izjave o netolerantosti do Jehovcev, naj se vprašajo zakaj so oni tako netolerantni in vsiljivi, ko delijo informacije o svoji religiji. Zakaj x?x
Ja sam ka mali pao s lipe

#8 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 19. september 2004, 17:45

ja to pa zna biti zelo zanimivo. Pozvonijo jim prijazno odpreš, se malce pogovarjaš ..potem pa ne vem bom bolj grdo rekla "zavohajo" komu lahko težijo sto na uro.

Sem odprla, sem se z njo podala v debato, čeprav sva bili vsaka resnično na drugem bregu, glede najinih "resnic", pa vendar gospa se ni vdala. Kar nekajkrat je prišla k meni, čeprav sem ji povedala, da pač ne bom "Jehova Priča" in nisem.

Temu ni bilo ne kraja in konca tolko časa, da sem jo pustila, da je zvonila po moje kar ene 10minut na vratih, potem je odšla...nazaj je ni bilo več.

saj pravim sprejemam vsako religijo, ne prenesem pa da se mi nekaj vsiluje...to pa je ta gospa počela.

Pozdravček xsrcx

#9 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 19. september 2004, 22:00

Nad mano so pa obupal. Najprej so hodile ene ženske, sam sem mel tolk neprijetnih vprašanj, da so nazadnje pripeljale še nekoga, ki je bil v njihovi hierarhiji mal višje, pa je tud obupal.
Vprašal sem jih recimo - če sta bila prva človeka Adam in Eva, in sta imela baje dva sinova, od katerih je celo eden drugega ubil, kako je šlo s človeštvom naprej? Še zlasti, ker se naj bi sorodniki ne parili med sabo.
No, ko sem pa unmu šefu rekel, da so kristali živi, je blo pa čist konc. Reku je, da me majo v oblasti demoni in pol ni blo nikol več nikogar od njih k men. Smrc, pa tok prjazn sm biu...

Aja - pa nenavadno se mi je zdelo, da niso poznali Lilit.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#10 zazzy

zazzy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 19. september 2004, 23:24

Prav dober ljudje kot vsi ,ki jim je bog ali nek idol blizu. Sej so vsi isti, najraje imajo svoje pripadnike. Odpadnike pa menda prav grdo zavržejo. Že vedo kaj delajo !

#11 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 20. september 2004, 00:07

Tole pa ne drži, da jih grdo zavržejo. Poznam kar nekaj JP, ki se prav veselo družijo z izključenimi pričami x:)x . Pa ena priča me že nekaj let prepričuje, pa me ne prepriča, pa vseeno dobim jajčka (kurja, da ne bo pomote), kekse, sadje, celo glino sem dobila x:o)x :palec:

#12 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 20. september 2004, 01:30

waw, za glino bi se pa še jz družla z njimi x;)x

jz sm pa dobila knjigo- trdo vezavo z ilustracijami-opa, zastonj-opa: o jezusovem življenju

bli so vljudni in nč vsiljivi

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#13 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 20. september 2004, 05:11

Ne, men pa ni všeč tisto novačenje pri vratih, ali pa na cesti ... zadnja leta me pustijo na miru...prej pa... JOJ!!!!
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#14 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 20. september 2004, 05:57

sem bila včasih ko sem bila mičkena... so mi fajn ljudje. Ampak zame imajo prestroga merila. Preveč omejujejo in ne morš bit srečen tako. In jaz hočem bit srečne zdej ne pa na drugem svetu... oziroma raju, ki sledi... ne vem kdaj x:Ix
spet se mi je na bolš poslabšal

#15 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 20. september 2004, 09:36

Fajn so, ja x:)x . Določene stroge omejitve mene sploh ne motijo, kot npr. to, da ne smeš kaditi, uživati drog, ... mene motijo tiste smešne : da si mora dati ženska ruto na glavo, če je sama z osebo nasprotnega spola, ker mu je tako manj privlačna, ipd... x:Dx
Tudi ne cesti jih srečam večkrat, na postaji, pa nihče ni vsiljiv. Dajo revije, potem pa grejo dalje ali se pa vsedejo zraven mene in imamo čisto normalen pogovor. Mogoče ostali živite v bolj vsiljivem koncu slo kot jaz x:Dx

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. september 2004, 10:04

... No, ko sem pa unmu šefu rekel, da so kristali živi, je blo pa čist konc. ...

x:o)x x:Dx :palec:

Mene pa kot ljudje ne motijo, ker jih ne poznam, zvoni pa itak kar naprej kdo pa tezi in 'posiljuje' s cim.
'Moti' pa me nekaksno zalezovanje, tole 'prezanje', ko kar te obstopijo... ali na tak zaupljiv nacin, z glavo od spodaj (morda naj bi bil to kak priporoceni gib, poza, znak morda krotkosti, dobronamernosti)... pa vedno vsaj v paru...
... 'nenaravnost' me moti, sprejemanje nekaksnih 'pravil', ki v casu in prostoru ne morejo obstati, se uveljaviti...
Clovek pa je clovek - kuha, zivi, ima glino na broju (ce jo sme uporabljat pol) x:px :vragec: x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 20. september 2004, 10:11

...JOJ, MENI JE ENKRAT EN STAREJŠI MOŽAKAR TAKO NAJEDAL S TEM...KAKE POL URE MI JE NABIJAL, PA SPLOH NI HOTEL DOJET, DA ME NITI MAL NE ZANIMA... PRAV NADLEŽNI ZNAJO BIT.. :xx!: :o|o: x:Dx
Če hočeš biti srečen....BODI!

#18 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 20. september 2004, 10:27

Tole pa ne drži, da jih grdo zavržejo. Poznam kar nekaj JP, ki se prav veselo družijo z izključenimi pričami  x:)x .

Zanimivo, izobčeni pravijo drugače. Z nekaterimi se še mati in oče ne pogovarjajo.

http://www.izobceni.streznik.org/

#19 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 20. september 2004, 10:42

Tudi mene so že obiskali na domu in se hoteli pogovarjati, pa sem se že pri vseh ostalih "trkalcih" navadila na to, da jih vljudno in hitro odslovim, v smislu:"hvala, sem že odločena". Sicer pa mi je najljubši gospod, ki vedno stoji pred trgovino, deli revije in sprašuje:"Ali poznate Jehove priče?"
Sicer pa se mi vsaka vera, ki preveč agresivno nastopa (tudi krščanstvo spada po mojem mnenju sem noter) zdi vsiljena. Kdor verjame, se že sam vključi, zna poiskati prave ljudi. JP pa se mi na trenutke celo zdijo malček preveč podobni sekti. Pa ne glede na to, kakšna pravila imajo in k čemu težijo. Če si dober sploh ni treba, da si vključen v neko versko ali kakšno drugo skupino. To je pač moje mnenje, možno pa je, da se motim.

#20 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 20. september 2004, 11:01

Sicer pa se mi vsaka vera, ki preveč agresivno nastopa (tudi krščanstvo spada po mojem mnenju sem noter) zdi vsiljena.

Hja, meni se zdi vse, kar temelji na novi zavezi, dandanes izredno fundamentalistično.

#21 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 20. september 2004, 12:22

Se zelo strinjam. :palec:

#22 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 20. september 2004, 19:08

Ne vem, če so bile ravno Jehove priče.
Pride enkrat tip in pozvoni(v mestu še takrat bili x;)x ) in mi teži o neki veri in mi pod nos tišči knjigo.
Jaz pa z groznim mačkom tisti dan - ravno s žura prišla in nič tolerance doma...pa pograbim prvo knjigo: Koliko ta stane??
"600, tolarjev!!"
Grem poiskat denar...mu ga potisnem v roko - pograbim knjigo in mu hočem zaloputniti vrata pred nostom..
"Čakajte - še razložit vam moram!"
"Ni treba!" in mu -vsemu zbeganemu končno zaloputnem vrata pred nosom.
x;)x x:Dx Toliko o mojem bližnjem srečanju s prodajalci ver..

Sicer pa sem poznala eno JP..mi je enkrat nekaj razlagala. Pa jo čisto po strelčevo jaz poslušala - torej nič - in ženska hitro ugotovila, da neke koristi od mene ne bo x;)x Ali pa kakšne gorečnosti recimo x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#23 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 20. september 2004, 23:44

Tole pa ne drži, da jih grdo zavržejo. Poznam kar nekaj JP, ki se prav veselo družijo z izključenimi pričami  x:)x .

Zanimivo, izobčeni pravijo drugače. Z nekaterimi se še mati in oče ne pogovarjajo.

http://www.izobceni.streznik.org/

Aha, poznam to, a bolj verjamem temu kar vidim, kot temu kar preberem x:)x .
Sicer pa je tema Ali so vas že obiskale jehovove priče, ne ali so vas že izobčile x;)x

#24 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 21. september 2004, 06:29

Enkrat veliko let nazaj, enkrat pa predlani.

Iz Savinjske doline vem, da znajo precej zatežiti (miroljubnost in prijaznost - o katerih sicer ni dvoma - začneš po taki seansi gledati malo drugače).

Ko sta se ena gospa in ena gospodična pojavili pri nas na Dolenjskem, sem hotel biti lepo prijazen in ju miroljubno odpravit, češ da me stvar ne zanima, pa ni šlo.

Pa smo se natezali toliko časa, dokler nisem dobil občutka, da nikakor ne nameravata iti. Potem je bil pa hec. Dve uri in pol smo stali tam na soncu in debatirali, pri čemer je ona stalno brala iz knjige citate, jaz pa sem ji oponiral z vsem znanjem, kar ga premorem. Prav prijazno smo se menili in švicali tam, brez pijače v vročini. Potem ji je zmanjkalo špage pa sta šli.

Ti boš men škorpijona budila al kva! :vragec:

Predlani je bil pa drug par čevljev. Ravno sem plel na vrtu tu na Lavrici (kjer niso redni gostje) pa ju vidimo hoditi od soseda do soseda. Pa sem se naspidiral in ko sta prišli, je prijazen klepet trajal natančno do takrat, ko sta od vremena, vrta in rodnosti preklopili na predstavitev pravega vzroka. "A poznate Jehove priče?" "Poznam, gospa, poznam, in tudi vem, da ste od njih, ker vas gledam že pol ure tod okoli." (Ups.) Potem še dva stavka za podkrepitev, na koncu pa sem ji v isti sapi rekel tudi, da izdajamo astrološko revijo, kjer je tudi nekaj o duhovnosti in kjer pišemo blabla veliko o ozaveščanju itd., pa še kak izvod ji rade volje podarim. In "napad" je bil tako lepo stopnjevan, da sta se v pol minute vljudno poslovili in šli dalje.

Prav lepo je bilo pokramljati. :vragec:

Pod črto:
Nimam nič proti nobeni veri in proti njim tudi ne, čeprav se v marsičem ne strinjam z njihovimi principi, a če jih tudi spoštujem, bi rad, da oni mirno (za kakršne se deklarirajo) spoštujejo mojo odločitev, da me zadeva ne zanima. Svet je dovolj velik za vse. Tudi zame in mojo voljo, konec koncev.

x:)x x:)x

#25 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 21. september 2004, 06:40

:palec: x:)x x!x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0