Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Posebna razvrstitev planetov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
17 komentarjev na to temo

#1 lena

lena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 2. oktober 2004, 08:54

Zdravo!

Danes sem nekaj raziskovala na www.astradamus.net in sem prisla do vsaj meni zanimivega odkritja- gre za posebno razvrstitev planetov v določene oblike (npr. lokomotiva, skodelica, gugalnica, vedro...)po Edmundu Jonesu, pa me zanima ce se je ze kdo od vas kaj bolj ukvarjal s tem nacinom in kaksne so ugotovitve.
Pri meni je izrazita oblika vedra, ko so skoraj vsi planeti na eni strani karte, eden t.i. osamljen planet pa na drugi, kot nekaksen rocaj iz katerega izteka energija.- pri meni je to Saturn v 11. hisi.
Kaj bi po vasem mnenju to lahko pomenilo.
Pa lep dan vsem skupaj.
Lena x;)x

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. oktober 2004, 09:17

Zivjo, Lena, o tem smo ziher ze pisali (vendar nisem nasla teme ne pod naslovom 'konstelacije' ne pod imenom 'konfiguracije'...).
Ja, to so posebnosti, ker so planeti razporejeni v takih aspektih, da medsebojno kazejo neko podobo oz. jih je povezanih vec.
Mislim, da smo tu govorili predvsem o velikih trigonih, krizih, T-kvadratih, ne spomnim pa se, da bi ze kdaj govorili o 'vedru', kot omenjas.
Ena varianta, resitev, 'kljuc' charta potem v tisti 'rocki' (torej izfurati saturn v 11., kar pomeni recimo z vizijo se prikljuciti kaksnemu skupnemu projektu oz. takemu, ki je za dobrobit vseh ali nekako poglobiti duhovno v okviru materialnega oz. v okviru institucij), lahko pa iscemo 'resitev', kljuc, v navideznem drugem 'kraku'..... Hmmm, :D
Ravno zaradi tega momenta, ki omenjas - odtekanja energije. Torej naredis navidezno dodatno os...

p.s. je pa naslov postavljen malo nerodno... no predvsem podnaslov, kajti gre za obliko postavitve planetov in ne za obliko planetov.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 lena

lena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 2. oktober 2004, 09:21

Zivjo Marsa!

Ma ja sej novo temo sem odprla ravno zaradi tega, ker nisem nikjer nasla nic o tem-verjetno zaradi tega ker sem narobe iskala x;)x
Sicer pa hvala za odgovor in lep dan.
x:)x

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. oktober 2004, 09:30

Oj, saj ni nic narobe, saj vidis, saj se jaz nisem nasla (pa sem ziher prav iskala). ;) :P
Samo naglas sem razmisljala, ker vem, da je bilo ze govora o tem, pa mi je bilo pravzaprav zal, da nisem nasla, ker smo ze kaj povedali (sicer pa kot pravim o vedru se mensezdi nismo govorili). :)
Morda pa smo te posebne razvrstitve zaceli omenjati v temi steliji (pa da sem tam v podnaslov fliknila, tega pa iskalnik potem ne najde oz. moramo razsiriti kriterije iskanja, pa se potem ne bi nic znasli, ker bi prislo prevec tem s kakim pojmom, ki si ga dal v iskanje).
S tem se malo poigras.... Odvisno je, v kaksnem aspektu je saturn glede na planete, ali je recimo v opoziciji temu planetu, ki predstavlja 'dno' vedra, v tem primeru nimas kam drugam usmerjati oz. izpeljati navidezne osi, pac pa si lahko v tem primeru pomagas z dvema in tako navidezno ustvaris dva polsesktila...
No, ce je pa v inkonjunkciji, pa ustvaris navidezni krak na drugi strani in torej ustvaris navidezni sekstil - tja usmerjas energijo.
Tezko zgolj z besedami iz glave to opisovati, bi bilo fajn si pomagat z ilustracijo, no kot povsod, a tu pa se posebej.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 2. oktober 2004, 11:02

Jaz mislim, da imam karto tip "košare", torej prizadevanje mi je pomembnejše od končnega cilja, lp, B.

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. oktober 2004, 11:05

Aha, Boris, in si tak povzetek si naredil, zanimivo...
No, jaz imam nekaksnega zmajcka, so v bistvu kar vsi planeti nekako vsteti. V bistvu pri meni to pomeni kar nekaj priloznosti in nekaksen tok, ki vedno laufa....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 2. oktober 2004, 11:09

A veš, pri meni je v 200 stopinjah vse, razen moje ga vladarja, ki je tu kao "ročaj" košare... x;)x

#8 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 4. oktober 2004, 06:53

Zmaj spada med konfiguracije, tu je pa govora o obrazcih, ki jih je propagiral Edmund Jones (čeprav jih odkril ravno ni). Je pa največ pisal o tem, poleg njega precej tudi Robert Hand.

March&McEvers imata v 2. knjigi precej o tem plus primeri. Se pa astrologi zmišljujejo še dodatne obrazce, poleg že uveljavljenih in sprejetih.

Tako imamo skledo, košaro, gugalnico, lokomotivo, pahljačo, trinog pa še par takih.

S tem sem se bavil kar nekaj časa, rezultati so pa bolj tako-tako. Pri skledi in košari je zadevo mogoče razložiti tudi z analizo postavitev in izpostavljenih planetov v horoskopu, pri pahljači in šopku je stvar še malo bolj izrazita. (Toda za šopek veljajo vse ugotovitve kot za stelij, samo malo razširjeno.)

Sem pa zato našel ogromno potrditev pri gugalnici - tudi če gre za zelo fiksnega človeka (po ostalih pokazateljih karte), mu gugalnica prinaša nihanje in deluje v neki meri kot Dvojček ali pa Tehtnica. Velikokrat preverjeno.

Pri lokomotivi čisto dobro velja, da je prvi planet v vrsti nekakšno gonilo.

Še bi se dalo kaj reči o tem.

Pozdrav!

x:)x

#9 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 2. marec 2009, 07:39

js imam tudi lokomotivo, vodi jo saturn...
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#10 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 2. marec 2009, 10:34

Kateri planet vodi lokomotivo? Prvi v smeri urinega kazalca? Ali prvi glede na 1. hišo?

#11 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 2. marec 2009, 12:43

če imaš vse planete (brez upoštevanja Kirona in Vozlov) znotraj 150 °, je to torej košara? kaj je značilno za tako razporeditev?

#12 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 2. marec 2009, 17:14

ampak košara je 120 +/- 10 °. x:)x Neptun na začetku (če gledamo kontra smeri urinih kazalcev) vse poruši, drugače bi mela tak važen trigon Luna in Uran in not vkleščene ostale planete.

#13 Gordana

Gordana
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 12. januar 2012, 12:31

Imam primer, ko so vsi planeti (Astrocaffejev izris) nagrmadeni od 8. do 12. hiše... V osmi Luna na 15°1' Dvojčkov kot prva, Saturn na 26°79 Tehtnice kot zadnji, Asc - 27°45' Tehtnice. Severni vozel je v Kozorogu, Točka duha v Vodnarju.
Imam tak hecen občutek, da tole ni glih pogosto - povejte, koliko se motim???

Pri partnerki, za katero čakam na uro rojstva, bi opoldne bila slika taka: planeti razporejeni od Dvojčkov do Tehtnice, od sedme do enajste hiše, Asc in Luna pa Strelec. In še Severni vozel in Točka fortune v Vodnarju.



A moram ta prvo gledat kot sveženj ali kot košaro?
mah saj že grem brat dalje...
Gordana
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------<3<3<3
Vse je dobro!

#14 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 12. januar 2012, 12:54

mah saj že grem brat dalje...


le dej... če tko misliš...
čeprou...
v vsaki mali travni bilki je več modrosti kot v vseh knjigah sveta skupaj (ena taoistična reklama za svoje knjige, heheheheh)
in tko fajn sonček in toplo... lih za na kavč ja... te zastopm zlo dobr xcivx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#15 Gordana

Gordana
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 12. januar 2012, 13:58

Janko, hm... mislim, sej hvala za komentar... ma odgovoril mi pa glih nisi :D
Gordana
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------<3<3<3
Vse je dobro!

#16 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 12. januar 2012, 14:15

Janko, hm... mislim, sej hvala za komentar... ma odgovoril mi pa glih nisi :D


kako da ne?
predlagal sem ti, da greš ležat u travo in se z bilko pogovarjat, ker je v njej več modrosti, kot v vseh knjigah.
sej tut astrologi menda uporabljajo intuicijo, izkušnje, modrost... ...
in zato seweda ni čudno, da vsak isto stvar vidi čist drugač x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#17 Gordana

Gordana
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 12. januar 2012, 14:49

Janko, saj imaš prav... le da vseeno želim odgovor... ali več njih... ker pač čutim, da ga rabim... :)
Gordana
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------<3<3<3
Vse je dobro!

#18 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 22. februar 2012, 23:02

Meni se zdi sedanja postavitev planetov prav posebna, fajna.

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0