Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čudeži in neverjetna naključja...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
93 komentarjev na to temo

#76 bela vrtnica

bela vrtnica
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 18. september 2005, 20:50

tomazslo, rada bi, da kljub temu zbrises moj citat v tvojem komentarju, sej drugič bom bolj premislila kaj bom napisala. Sem namreč zelo občutljiva.
Non-cooperation with evil is a sacred duty.
Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.
Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.
Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.
Mahatma Gandhi

#77 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 18. september 2005, 20:56

<{POST_SNAPBACK}>tomazslo, rada bi, da kljub temu zbrises moj citat v tvojem komentarju, sej drugič bom bolj premislila kaj bom napisala. Sem namreč zelo občutljiva.


želja izpolnjena, čeprav ne vidim vzroka za to ...mej se

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#78 bela vrtnica

bela vrtnica
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 18. september 2005, 20:58

:palec:
Non-cooperation with evil is a sacred duty.
Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.
Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.
Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.
Mahatma Gandhi

#79 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 21. september 2005, 15:11

Se popolnoma strinjam, da naključij ni ter da se vse dogaja z razlogom!!!! x:px
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#80 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 23. september 2005, 10:48

Neprestano se mi dogaja, da mi ljudje govorijo, če verjamem, da naključij ni potem verjamem v usodo. Jaz se s tem ne strinjam. Kaj pa vi mislite je to povezano? :vio:
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#81 Omeed

Omeed
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 38

Objavljeno: 29. september 2005, 14:15

Definicija slučaja: Slučaj je konfliktno srečanje dveh verižnih reakcij.
Sedaj pa razmišljaj. Je slučaj še vedno slučaj?
What you are is God's gift to you. What you make of yourself is your gift to God.[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=purple]

#82 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. september 2005, 14:18

hm, zanimiva definicija...

O, kul, Omeed, :palec:, da se najde kaj tkole!!! x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#83 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 29. september 2005, 14:35

[attachment=7826:attachment]Meni se skozi dogajajo cudezhi itak in valda tud na dopustu v grciji zdej blo neki takih zanimivih.
eden od teh je bil ,ko sva s shonetom prespala noc v kiparissiji na divji plazhi in se odlocila ,da bova tam ostala tudi naslednji dan,ker nama je bilo zelo vsec tam :2src: x8Dx
naslednji dan ,pa so se zaceli zbirati crni oblaki nad nama in pihati je zacelo fajn.
pospravila sva stvari v rucake,da ne bi vsega nama zmocilo.nisva vedela kam se skriti,z ene strani divji veliki valovi,ki sibajo proti skalam,na drugi samo majhni grmicki....
pocakala sva se pastirja z ovcami,da gre mimo in prizgala cigaret ,da razmisliva kam bova sla. xrolleyesx
naenkrat pa se pojavi iz tistih skal starejsa gospa z dvema psoma in naju ogovori.
povedala sva ,da spiva na plazhi v spalkah ,pa je rekla,da bo hud naliv in da se tam nimava kje skriti.povabila naju je v njeno hisko ob gradu s prelepim razgledom na celotno mesto in morje in to tik preden se je ulilo.naenkrat sva ze bila pri njej v hiski z bazenckom,jedla vecerjo in pila redko spansko vino x:px x:)x :vio:
nisva mogla verjeti,kasneje pa smo ugotovili ,da imamo se veliko skupnega.
gospa barbara je iz nemcije in veliko ustvarja,kipari,slika,montira filmcke,grafiko in ima hisko v grciji,drugace zivi v nemciji.
ugotovili smo ,da bi lahko skupaj ustvarjali in se se dobivali,saj imamo veliko skupnih interesov,morda se lahko zdruzimo.
zelela je ,da ostaneva pri njej cel teden ,pa sva se odlocila iti se naprej,vendar smo v kontaktih,povabila naju je tudi v nemcijo k njej.
cez tri dni sva stopala 100km stran od njenega mesta in spet naju je ona pobrala,neverjetno,spet naju je resila tam,kjer je ze vse kazalo,da se ne moreva premakniti.2 krat naju je resila v treh dneh.
v barbarinih oceh sem videla ,da je nekaj posebnega,zenska z izjemno mocjo,intuicijo in mislim ,da celo nekaj vec kot samo to.
mislim ,da se nismo slucajno srecali in vem da se bomo se,saj nas veze nekaj vec.
to je bil samo eden od cudezev,zgodilo se nama jih je kar nekaj na tej poti xwizardx

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#84 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 29. september 2005, 15:06

<{POST_SNAPBACK}>Neprestano se mi dogaja, da mi ljudje govorijo, če verjamem, da naključij ni potem verjamem v usodo. Jaz se s tem ne strinjam. Kaj pa vi mislite je to povezano?  :vio:


grem včeraj od doma in se spomnim, da bi moral oddati nek CD eni stranki in ko se napotim k domačim, da povem komu naj CD dajo, pozvoni na vratih in možakar prišel po CD.....se peljem proti LJ mi pride ena oseba na misel...evo jo že v nekaj naslednjih trenutkih se pelje v nasprotni smeri mene..........to se meni vsezkozi dogaja, vendar ne polagam več pozornosti na to, ker to je v bistvu samo normalna komunikacija informacij v nekem procesu, lahko rtečemo tudi nalogi.....

Tako kot neka naša osnovna naloga v tem našem času obstaja, tako je tudi vse kar je povezano z to nalogo naše, torej ni naključij, vse je v neki logični povezavi, samo naša zavestna sposobnost zaznave in naše dosedanje znanje je pa tista ovira, da velikokrat tega ne znamo pravilno porabiti, oceniti in to naše neznanje pravilno obogatiti. Prav vse kar ima dimenzijo časa je v neki meri živo, in ker smo mi v tem prisotni, torej je tudi normalno, da smo v nečem povezani, če smo del te celote, saj zato pa lahko komuniciramo med sabo, ker v resnici samo izmenjujemo položaj v tej celoti, izmenjava in bogatenje uma. V kakem jeziku se te informacije zapisujejo je druga tema, samo prav zanimivo je, da sem komuniciral z neko Tajko, pa sem razmišljal v našem jeziku, ona pa je razumela v svojem...tudi to potrjuje teorijo telepatskih prenosov v kvantni obliki, kot nečasovna informacija.

kolikor sam to razumem je to naše, naša karmična pot, samo del nekega skupnega programa, ki ga mi oblikujemo in nadgrajujemo v nekem namenu oplemenitenja, zavesti imamo samo toliko, da se z tistim nezavednim ne obremenjujemo in da pač razmušljamo tudi o čem lepem, da kaj doživimo, da z svojo logiko in trenutnem znanjem izbiramo poti v tem programu, eni bolj naokoli, drugi bolj direktno, seveda pa k že v naprej določenemu cilju, ki ga pa zavestno ne vemo, prav z namenom, da o tem gruntamo in samo tako tudi kaj novega dodamo.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#85 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 29. september 2005, 16:14

<{POST_SNAPBACK}>Definicija slučaja: Slučaj je konfliktno srečanje dveh verižnih reakcij.
Sedaj pa razmišljaj. Je slučaj še vedno slučaj?


Olala :D kaj tukaj zamujam :vio:

Kako to misliš konfliktno srečanje dveh verižnih reakcij, morda takole...

poteka ena reakcija ena stvar vodi v drugo šiba šiba, in krnaenkrat pride druga reakcija ki poteka, šiba šiba, in trčita :) in ne moreta nadaljevat svoje poti tako kot bi jo po verižni reakciji seveda :) in nastane nova verižna reakcija ki je seštevek obeh teh dveh ;) :D ? trenutek trka je torej slučaj? ne razumem pa konfliktnega dela...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#86 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 2. oktober 2005, 08:54

sem se spomnila,da sem barbari podarila svoje unikatne steklene,rocno poslikane uhane,ki jih sama namrec delam in prodajam tud.
je bila ful vesela,se posebno za tiste ,ki so imeli metuljcke naslikane gor.
ko sem jih potegnila iz torbe,zavite v vijolicno svilo...je bila sokirana,

pol je pa rekla :wOOt: :what i seeeee?
pa mi je bilo cudno,zakaj je tko sokirana..in hitela si je ogledovati par razlicnih parov uhanov in rekla,da ne more verjeti ,da zhe dva dni po tem mestu isce uhane,ki bi jih lahko skombinirala s svojo ogrlico.
rekla sem ji naj si izbere dva para in tocno sem vedela katere bo vzela.
se je pol smejala in rekla,da ne more verjeti,da naju je ,kot dva zapuscena psa,pobrala na divji plazhi,pa she uhane je dobila x:Dx
njene oci so dobile se vecji sijaj in ,ko si jih je nadela je tudi njena celotna podoba dobila drugacen,manj strog,celo nezhen izgled ,nekaj posebnega je izgledala z njimi.
(dodatek k zgornjemu postu)

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#87 emmzi

emmzi
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 708

Objavljeno: 3. januar 2009, 10:31

Če v nekaj RES močno verjameš je VSE možno! :palec:
"Remember when I told you how my
Kin is different in some ways?
And how you should not fall in love
With someone like me, anyway...
Between the lines, people see signs
When they feel the sear, every day's fear...
And one night their torches
Find the girl without a name...
And the one who has her
Love is no more safe..."

#88 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 3. januar 2009, 10:42

Kako vi gledate na to in kako si razlagate takšne pojave?Ali ste bili že kdaj direktno vpleteni v to?


Hja, ne vem zakaj bi nekdo imel neomajno zaupanje v zdravnike. Tudi oni so zmotljivi (ob vsem rešpektu sicer).

Sicer pa res vsaka čast, da je bil tako pozitivno naravnan in vse skupaj se sliši, kot da je imel nek intuitiven uvid, da bo z njim vse OK. In je imel pogum in zaupanje, da to drži. :palec:

#89 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 3. januar 2009, 10:45

točno tako....morš neomajno verjeti v nekaj, se ne pustiti drugim vplivom...ko v to verjameš z vso svojo dušo, srcem in bitjem..ko se enostavno prepustiš...pa ne 99% ampak 110% potem se dogajajo čudeži :vio:

Če v nekaj RES močno verjameš je VSE možno! :palec:


There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#90 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. januar 2009, 14:52

sorodni video prispevki:

Navdihujoči čudeži sodobnega časa >>>
Navdihujoči čudeži so nenavadni pojavi, ki se dogajajo vsakdanjim ljudem širom po svetu. Gre za pojave, ki zdravijo, pomagajo in spreminjajo življenja na bolje. Za njih zeankrat ni ustrezne znanstvene razlage, označeni so bodisi kot naključje, nekateri celo kot božji čudež. Kljub medijski in človeški nepozornosti njihovo število narašča in odpira vedno nova vprašanja.

Čudeži na prehodu v novo tisočletje >>>
(13:36) Izkušnje navdihujočih čudežev so univerzalne in niso omejene na pripadnost nekemu religioznemu izročilu ali prepričanju niti ne gre za dogmatsko verovanje ali prepričanje v obstoj neke realnosti 'onkraj'. To so žive izkušnje, dogajajo se številnim ljudem, verujočim in neverujočim. Prinašajo jim navdih, jih zdravijo in osrečujejo, jim svetujejo, marsikdaj dobesedno rešujejo življenja (Prispevek je bil objavljen na RTV SLO v oddaji Duhovni utrip).

Dokumentarna oddaja: Svetlobni križi >>>
(11:52) Po svetu posamezniki že več let opažajo pojav svetlobni križev, za katere izkušnje kažejo, da imajo lahko precejšen vpliv na ljudi. Posledica tega je, da so takšni svetlobni križi, če so dostopni širši javnosti, zelo obiskovani, saj izkušnje govorijo o različnih, tudi zdravilnih učinkih tega svetlobnega znamenja.

Duhovna popotovanja: Po sledovih čudežev >>>
(37:47) London, glavno mesto Velike Britanije, velja za svetovno metropolo in stičišče mnogih poti, tudi duhovnih. Navdihujoče, raziskovalno naravnano popotovanje po sledeh čudežev, je vodilo našo tokratno gostjo Barbaro Škoberne, učiteljico na Duhovni univerzi, prav tja. Kaj je videla, doživela, spoznala, si oglejte v video prispevku, ki je pred vami.

sorodne spletne strani:

Projekt NISMO SAMI
http://www.nismo-sami.org



#91 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 4. januar 2009, 23:45

Odkar sem začela prebirati knjige, ki govorijo o posmrtnem življenju in gledala na youtube NDE posnetke ljudi, se mi zdijo čudeži in neverjetna naključja nenaključna. Sedaj se najbrž vsi sprašujete zakaj?

Hja, če verjameš, da je res, kar govorijo ljudje, ki so bili klinično mrtvi in so prišli nazaj v življenje, potem je jasno, da ravno tako, kot mnogi ob obsmrtni izkušnji dobijo navodila, da še niso opravili poslanstva na zemlji, oziroma da še ni njihov čas in da se zato morajo vrniti na zemljo, ravno tako ta višjedimenzionalna bitja skrbijo za ta neverjetna naključja in čudeže.

Skratka zadeva postane smiselna.

In še en vic, ki sem ga pobrala iz filma The pursuit of happyness: "Nekdo doživi brodolom in mimo pride prvi čoln in ponudi roko brodolomcu in reče: "pridi", brodolomec odvrne: "mene bo bog rešil", nato pride mimo drugi čoln in ponudi roko brodolomcu in reče: "pride" in brodolomec spet odvrne: "mene bo bog rešil" in brodolomec umre in gre v nebesa. V nebesih pa vpraša boga, zakaj ga ni rešil, ta pa odvrne: "butec, poslal sem ti dva čolna".

#92 Ann.

Ann.
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 19. januar 2009, 19:57

jaooo js pa nism še nobenga čudeža doživela...vsaj takšnega ne, da bi za njega vedla :sori: bo treba še encajt čakat... x:)x
I am who I am...

#93 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 19. januar 2009, 20:09

jaooo js pa nism še nobenga čudeža doživela...vsaj takšnega ne, da bi za njega vedla :sori: bo treba še encajt čakat... x:)x

Obstaja ena ful dobra knjiga Melleus Maleficarum po naslovi, kjer so opisi raznih čudežev in tudi zoper njih preventiva ter profilaksa. x^x

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#94 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 20. januar 2009, 08:51

kant odgovarja humu, da je res, da če bi videli biljadno kroglo drveti proti drugi krogli na biljardni mizi, da človek, ki bi se nanovo rodil in ne bi imel izkušenj tega sveta, da zaradi pomanjkanja izkušenj in induktivnega sklepanja, ne bi mogel vnaprej sklepati, da, kako in če sploh se bo odbila. človek, ki nima materialnih izkušenj z interrelacijo, soodnosnostjo akcije in reakcije fizičnega sveta, se enostavno prepusti dogodku in ga opazuje. to je zanj čudež. vendar, pravi, kant... kako bom pa določen dogodek videl, kako ga bom upredstavil, tj. to surovo čutno raznoterje, ki se dotika mojih čutov, je pa totalno odvisno od kategorij kot razumskih pojmov. tako, da če rečemo, da je čudež nerazumski pojav, moramo ugotovit, da čudežev ni. vsaka naša predstava, tudi predstava čudeža je delo razuma. so le dogodki, ki se zgodijo izredno redko in izredno redkim. če pa rečemo, da je čudež razumski pojav in to seveda je, potem pa ugotovimo, da je čudežen ves svet. ko fiziki vkalupljajo nam znani svet v svoje teorije in paradigme, izločajo čudeže s koncepti. v fiziki se uporablja par preprostih konceptov. eden izmed njih je npr. masa. pejte u poden eksplikacije mase in boste vidli, da je masa čudež. plava na svetu, svet pa na želvi. x:px je umeten pripomoček, da razložimo reakcijo biljardnih krogel, da se počutimo dobro in si rečemo, čudeža ni... mi znamo kao napovedovati prihodnost. no can do. x;)x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0