Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

KNJIGE S PODROCJA DUHOVNOSTI


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
- - - - -
100 komentarjev na to temo

#26 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 5. julij 2002, 01:00

Svetujem vam da pogledate avtorja v COBISS, drugače ne moremo najti knjige, ki jih predlagate.Za zadnje sem pogledala sama, ne vem pa če je Alena mislila te:
Ženici (Wallis Velma; Vale Novak, 1997)
Starec, ki je bral...(Sepulveda Luis; Vale Novak, 1997)
Devet stopnic( Meurois-givaudan Anne).
Andrej, tudi ti nisi napisal točnih naslovov, ko sem iskala je več knjig o Eskimih in le ena, ki opisuje Čukče. Me zanima in te prosim, če lahko malo bolj opišeš.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#27 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 5. julij 2002, 01:00

Hvala Teja, glih te sem mislila!

Tudi jaz se pridruzujem Andrejevemu mnenju o veri in tudi meni je vsec P. Choelo. Prebrala sem OB REKI PIEDRI JE SEDELA IN JOKALA, in tudi jaz sem sedela in jokala, ko sem jo brala...

#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. julij 2002, 01:00

Jaz pa sem sedela ob morju in jokala, ko sem prebrala Alkimista, zaradi njegove preprostosti, ki me je ganila.
Knjige sem se dolgo celo branila, ker je bila tako "moderna" (predsodek? ;) - potem pa "takole". :)


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 5. julij 2002, 01:00

Teja in Marsa in vsi, ki tole berete!

Tudi jaz sem prebrala obe omenjeni knigi.
Preprosti, a tako čudovito lepi...
Kot Mali princ!!!

Polno sončka vam želim!

Elena

Helena


#30 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 5. julij 2002, 01:00

Se bom potrudil in pogledal o eskimih doma. Knjigo Eskimi imam doma in bom sporočil vse podatke.

Za drugo pa bom vprašal ženo ona ima boljši spomin za te zadeve, saj je res brez zveze da priporočam knjige, ki jih potem nihče ne more dobiti.

andrej

#31 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 5. julij 2002, 01:00

Za tiste, ki jim je bila všeč knjiga Marlo Morgan "Imenovali so jo dvoje src", še en naslov od iste avtorice: "Sporočilo iz večnosti", čeprav moram priznati, da me je prva nekako bolj navdušila.

Na tem mestu pa bi omenila še en biserček: "Jonatan Livingston Galeb" Richarda Bacha.

#32 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 6. julij 2002, 01:00

Ena najlepših knjig o ljubezni, ki me je zelo pretresla, je napol knjiga, napol slikanica (zelo kratka, ampak bolj za odrasle kot za otroke!!)

Shel Silverstein: DREVO IMA SRCE

Imela sem to srečo, da sem jo slišala "prebrano v živo" v neki globeli na Snežniku, med koncertom Shirley Roden (v podporo podrtim stoletnim bukvam). Čudovito in pretresljivo.

daisy
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#33 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 8. julij 2002, 01:00

Za tiste, ki se niste, pa obozujete vesolje, fiziko, ljubezen, kemijo in se radi smejete: nujno morate prebrati

STOPARSKI VODNIK PO GALAKSIJI! avtor: Douglas Adams

Ta knjiga nam je bila ko smo studirali kot biblija....

#34 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 8. julij 2002, 01:00

Čisto pravi podatki o knjigi o eskimih:

Eskimi, Peter Freuchen
Založba hram, 1938, Ljubljana

Mogoče še nekaj o Marlon Morgan, tudi jaz sem prebral to knjigo in me je navdušila. Potem pa sem izvedel od prijateljice, ki je bila v Avstraliji in je govorlila z enim belcem, ki že dolga leta živi z domorodci in ji je povdal da je knjiga izmišljena. Povedal je da je nemogoče da bi se to zgodilo zares. Je pa rekel da se te stvari ali vsaj so se dogajale zares vendar ne tako zgoščeno in intenzivno. Sprva sem bil kar malo razočaran, čutil sem se ogoljufanega, sej bi bilo vse vredi, če avtorica ne bi tako poudarila, da je zgodba resniča. Potem pa sem spoznal da je knjiga kljub temu zelo lepa in polna resnic in sem jo še večkrat prebral, vedno mi dvigne vzdušje.

Tudi štoparja sem že mislil omeniti, še posebej zadnjič ko sem nekaj razglabljal o politiki in vojni, na misel mi je prišlo tisto o kuščarjih. Na nekem planetu so ljudje vedno volili kuščarje in nikoli niso bili zadovoljni, na vprašanje zakaj pa potem volijo kuščarje so rekli da zato, da ne pride na oblast napačen kuščar.

Čukčev pa tudi jaz nisem našel, niti na Cobissu.

andrej

#35 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 9. julij 2002, 01:00

Priporocam vsa knjizevna dela od profesorja ljubezni, na znani ameriski univerzi. LEO BUSCAGLIA.


KL
Ja sam ka mali pao s lipe

#36 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 9. julij 2002, 01:00

Ker je ravno poletje bom predlagal še nekaj za sprostitev.

Prebral sem vse kriminalke angleške avtorice Minnet Wallters, Odmev, Nagobčnik za jezikavko, Ledenica... kar nekaj jih je že v prevodu.

Priporočam za poletne dni in plažo.

andrej

#37 kr en

kr en
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 5. avgust 2002, 01:00

Lep pozdrav!

Jaz bi pa priporočal knjigo od Richarda Bacha Iluzije. Pa tudi druge njegove knjige so mi ušeč, čeprav, ta po mojem kar izstopa.

Pa le veliko užtkov ob branju!

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. oktober 2002, 01:00

Vsake toliko vidim vprasanje, katero knjigo priporocamo ipd...
Pa precej je novih clanov, zato se mi zdi primerno "obuditi" malo tole temo..
Tudi v Forumu Čvekarije imamo temo knjige, ki jih priporocamo, katero smo prvotno namenili "razvedrilnim" knjigam, kamor pa zdaj nizamo tudi te s podrocja duhovnosti.

Torej:
Oglejte si se temi Priporocljivo branje in Knjige, ki so nam vsec.

In se vi nanizajte semle katero od knjig s podrocja Duhovnosti, za katero se vam zdi koristno, da bi jo prebral se kdo oz. ste se vi sami nad njo navdusili, po moznosti pa tudi povejte, zakaj (malo, nekaj besed, o priporoceni knjigi).


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 29. oktober 2002, 01:00

Za vse, ki berejo Castanedo in imajo težave pri razumevanju njegovih načel in kako to prevesti v prakso; Norbert Classen, Das Wissen der Tolteken; Castaneda und die praktische Philosophie des Nagualismus, založba Terra Magica Nostra, 1992 Berlin.

Knjiga je napisana jasno in razumljivo, zajema teoretično in praktično znanje Toltekov in je v bistvu priročnik. Avtor je praktik nagualizma, v tem se knjiga razlikuje od večine sekundarne literature o Castanedi.

Ne vem, v kolikor je prevedena v slovenščino (dvomim), prav tako dvomim, da jo ima katera naša knjižnica. Najdete jo lahko na www.amazon.de.

pozdrav,
Anatha

#40 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 29. oktober 2002, 01:00

Za tiste, ki jim je bila všeč knjiga Marlo Morgan "Imenovali so jo dvoje src" in ste verjeli, da je vse res - čas je, da nehate (zgodba je preverjeno izmišljena).

V nadaljnje branje pa predlagam Integralno jogo (Šri Aurobindo-slovenska matica); Radža joga (Swami Vivekananda); Musaši: Knjiga petih prstanov; Sun Cu: Umetnost Vojne; Yijing-knjiga premen; Koichi Tohei:Ki v vsakdanjem življenju; Evgen Herrinagel: Zen in the Art of Archery; Vrata brez vrat(zenovski koani inb zgodbe); in se kaj.


Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#41 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. oktober 2002, 01:00

Človek´´ (Andrej Grabar)
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Pokowc

#42 lunaluna

lunaluna
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 30. oktober 2002, 01:00

hej, to rubriko s knjigami bom z veseljem vsake toliko časa odprla,
od mene pa to:
- za čas ko sem preverjala kaj je prav in kaj ne v ljubezni - ENo od Richarda Bacha
- pa vse od Fani Okič, meni je njena resnica blizu
- pa velika kriminalka: Uničenje modrih žensk, pred leti je kot sociološko zgodovinska študija izšla, napisala sta jo dva Švicarja, govori pa o krščanskem uničevanju starih okultnih modrosti.
vsem želim tudi kakšno prosto urico za čitanje te dni

lunaluna

#43 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 31. oktober 2002, 01:00

Juliete Justine - Marki De Sad (?)
Jasna primerjava med krepostjo in zprevrzenostjo.
Vsebina je na momente 'grozljiva' (sadizem brez primere),
zahteva dober zelodec :|

#44 sm

sm
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 31. oktober 2002, 01:00

Lahko, da sem spregledala, kaj pa Pogovori z bogom 1,2,3 avtorja Walsch Donald-a. Dajo ti čist novo perspektivo na vprašanje povezave vera - Cerkev, tipično človeško problematiko,...
Da ne omenjam Alkimista, Celestinske,...

#45 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 2. november 2002, 01:00

Um in čiščenje uma - Jogešvar Muni - berem spet po 10 letih!
...in potem za trenutek neham in na tv do konca pogledam oddajo polnočni klub!!
Danes se misli povezujejo in nadaljujejo in za trenutek je se zelo preprosto in enostavno.
Lepo!
CAt

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. november 2002, 01:00

SM - welcome! Objavljena slika
Nic hudega, ce se dobre knjige veckrat nastejejo (tako smo kaksne omenili tudi v kateri drugi temi, morda tudi sploh ne vedno v teme s knjigami).

Nekdo je omenil Iluzije (Bach) - sem vceraj iskala, ce je ze kdo sploh omenil, ko se navadno omenja samo "Galeba"... No, nekdo je ze priporocil. :)
Res mi je bila zelo vsec.

Pa Krisnamurtija je tudi priporocljivo si prebrati - ne vem, ce je ze bil omenjen tukajle.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 dolphine

dolphine
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 3. november 2002, 01:00

Veseli me,da lahko nekomu pomagam s tistim kar je meni pomagalo.
- ZAVEDANJE(knjiga ki je lahko beres znova in znova)
-V OGLEDALU,V UGANKI(prijetna zgodbica o deklici,katera je bolna za rakom)
-Seneka: PISMA PRIJATELJU (mal grske filozofije)
-MESTO DAM (za zensko dusico)
-VERONIKA SE ODLOČI UMRETI (huda knjiga)
-C.G.Jung: SODOBNI ČLOVEK IŠČE DUŠO (ta je ze mal tezko branje,ampak zelo zanimiva)
Prijetno uzivanje v branju.

#48 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. november 2002, 01:00

quote:
Marsa pravi:
Pa Krisnamurtija je tudi priporocljivo si prebrati - ne vem, ce je ze bil omenjen tukajle.



ja, ene 2 lista nazaj Objavljena slika je tudi citat zraven.

#49 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 9. november 2002, 01:00

"Pa Krisnamurtija je tudi priporocljivo si prebrati - ne vem, ce je ze bil omenjen tukajle."

če ga nimaš klikni:
http://www.geocities...t/slovensko.htm

pa:
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. november 2002, 01:00

"Pa:"
[?]

Ja, saj je tole isti link kot oni vceraj, a ne? (Jensterle pa to)..

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0