Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Imena Kristalov/mineralov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
72 komentarjev na to temo

#26 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 6. november 2004, 00:42

<{POST_SNAPBACK}>Nosorog, ti si zlatka vreden.



in še več..in vseh kristalčkov...... xsrcx xsrcx

#27 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 8. november 2004, 00:52

nosorog zlatorog
x:Xx x:Xx x:Xx x:Xx x:Xx


aja, tale blue john stone...
meni ga je nekoc nekdo dal, iz severa anglije...castletown, ce se ne motim...
pojma nimam, kje ga imam, samo so me razsvetlili, da je blazno redek, in da edino tam na svetu raste. najbolj me je pa presenetilo, da v bistvu ni bil kaj dosti 'blue' :inocent:
je bil pa lep! :2src:
ma saj so vsi v bistvu lepi...se pocutim kot ena prostitutka kamena...z vsakim bi kaj mela....
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#28 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 8. november 2004, 08:36

nosorog zlatorog

Nosorog, ti si zlatka vreden.

Nosko , natančen in obilen z informacijami kot vedno.

Pridn!

Tale spisek je pa zlata vreden.
Domača naloga: nauči se ga na pamet.




....samo da ga ne bo začela sedaj preganjat trgovinsko-kristalska MAFIJA
:blackeye: :bomb: :OO!: :bomb: :shuriken:


vse finte in cake nam je lepo podal, trgovci pa v bes
x:Dx :wOOt: x:Dx

xflirtx

#29 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. november 2004, 18:02

vse finte in cake nam je lepo podal, trgovci pa v bes
x:Dx :wOOt: x:Dx
 
xflirtx


Nak, niso vse. Vse so bile takrat, ko je Nosorog tole pisal. Od takrat pa je našel še tole:

- rhyolit: jaspis, na oko podoben leopardji koži
- calacit (callacite): turkiz
- avanturinski glinenec: sončni kamen


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#30 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 26. november 2004, 20:58

Mene pa zanima(slovensko ime), kaj zaen mineral je HOWLITE x?x

Na internetu sem našel kristal bele barve s sivimi črtami. Nekaj takega imam jaz doma. Ko sem ga kupil mi je prodajalka napisala, da je to magnezit. xnckrivx

To temo je popravil/a Prvi: 26. november 2004, 21:01


#31 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. november 2004, 21:10

<{POST_SNAPBACK}>Mene pa zanima(slovensko ime), kaj zaen mineral je HOWLITE  x?x

Na internetu sem našel kristal bele barve s sivimi črtami. Nekaj takega imam jaz doma. Ko sem ga kupil mi je prodajalka napisala, da je to magnezit. xnckrivx


Magnezit in howlit sta si sicer zelo podobna, gre pa za različna minerala. Po sestavi je Howlit silikat, magnezit pa karbonat . Ker sta po trdoti zelo podobna, ju boš najlažje ločil s testom s HCl. Magnezit, omočen s HCl zašumi, howlit pa ne.

Slovenskega imena za howlit nimamo in ga verjetno tudi ne bomo imeli, saj se imenuje po svojem odkritelju (mineralog H. How). Howlit sicer največ uporabljajo za ponarejanje turkiza - pobarvan modro je namreč precej podoben turkizu.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#32 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 28. november 2004, 12:53

Sem omočil ta svoj kamen v 20% HCL in ni bilo nič, zato sem ga kar celega dal noter in kmalu sem videl mehurčke, a le okoli sivega (črtastega) dela kamna, ki ga je le manjši del.

#33 levinja25

levinja25
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 41

Objavljeno: 29. november 2004, 10:53

jupiii za odresitelja!!!

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. november 2004, 11:08

res je, hudoo, da je to vse na broju! :palec: x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 30. november 2004, 19:39

Nosorog, vsa čast :palec: :palec: :palec: :palec:
Za piko na i naj še podam dva linka, kjer si ogledate tud ful fotk kamnov, kristalov, mineralov

http://www.bestcrystals.com/index.html

http://www.crystalin...m/crystals.html

Doma imam en pobrušen kamen tak srček... sem ga na Ezofestu kupla, pa nisem niti vprašala, kakšno ime ima... Najbolj sličen mi je Mahagany Obsidian - sliko prilagam.... Nosko, če poznaš, dej mi prosim povej ali ima v sebi take svetleče pikice (kot zlate) kar svetlika se.... Ful je lep...
Evo nekaj takega zgleda... drugega podobnega nisem našla!
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#36 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 30. november 2004, 22:55

<{POST_SNAPBACK}>Nosorog, vsa čast  :palec:  :palec:  :palec:  :palec:
Za piko na i naj še podam dva linka, kjer si ogledate tud ful fotk kamnov, kristalov, mineralov

http://www.bestcrystals.com/index.html

http://www.crystalin...m/crystals.html

Doma imam en pobrušen kamen tak srček... sem ga na Ezofestu kupla, pa nisem niti vprašala, kakšno ime ima... Najbolj sličen mi je Mahagany Obsidian - sliko prilagam.... Nosko, če poznaš, dej mi prosim povej ali ima v sebi take svetleče pikice (kot zlate) kar svetlika se.... Ful je lep...
Evo nekaj takega zgleda... drugega podobnega nisem našla!


Tole je definitivno videti mahagoni obsidian. Kakšnih lesketajočih vključkov sicer običajno nima, je pa zelo dovzeten na poliranje - dobi res lep površinski lesk. Fino, da si dala gor linka. lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#37 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 30. november 2004, 22:57

zelo dobr link, okej :palec:
Objavljena slika

N. ali se lahko dobi tut v Slo. kristalno tapravo kroglo; ti je poznano to kaj?
tamle še berem ,da obstajajo kristalne solze? ,kaj ti meniš o tem...upaš povedat o tem kaj več..?
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#38 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 30. november 2004, 23:15

Objavljena slika
tole pa je ena jama v Mehiki samih kristalov...zanimivo se mi zdi, kak to sploh izgleda...
kristalna jama in od tuki jih potem režejo, lomijo za prodajo nekak....
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#39 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 1. december 2004, 10:36

Ej Nosorog, sem slikala mojga srčka (mahagoni obsidian), ful lepo se vidijo svetleča pikice.... sam zdej nimam cajta gor dat, k šibam.... Bom ga v teh dneh pa boš sam presodil... Tudi lise niso tako temne ampak bolj sivorjave.....
LP
Nataša
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#40 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 5. december 2004, 10:38

Evo mojga srčka.... a je to mahagonijev obsidian, al je kaj drugega...
x?x
LP
Nataša
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#41 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 5. december 2004, 11:30

Ni mahagoni obsidian. Zadeva je sintetična; v njej prevladujeta steklo in baker v prahu. Na trgu se pojavlja pod imenom zlati kamen.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. december 2004, 12:03

<{POST_SNAPBACK}>Zadeva je sintetična

Po mojem se to vidi na prvi pogled, pa sploh nisem expert... vidi se, da nima prave 'tezhe' in 'globine' nekak... prevec nekak 'pravilen' je pa zelo 'lahek' zgleda...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 5. december 2004, 13:55

:eek: :eek: Svašta! Sintetični kamen, jaz pa sem mislila, kaj imam, za skoraj dva jurja..... Zakaj pa naj bi bili "dobri" sintetični kamni? Zakaj prodajajo sintetiko na Ezofestu?
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#44 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 5. december 2004, 14:19

Zdej sem vidla šele pri nosorogovem bogatem seznamu, da je ta zlati kamen, kao ponarejeni sončni kamen....
Nosorog, mi lahko kaj več poveš o tem ponaredku oz. o samem sončnem kamnu?

x:)x
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#45 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 5. december 2004, 14:21

Vzamem nazaj, Nosorog, površno sem iskala.... sem dobila vse.... Kapo dol - obvladaš zadevo... Hvala vseeno!

Pozdravček
Nataša
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#46 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 5. december 2004, 14:33

Zdej sem našla par slikc "zlatega kamna".... resnično je ful podoben moji "sintetiki".... Tako podoben, da te moram vprašati, kako lahko tako opaziš razliko (al je ta tud sintetka)?

PS.
Pa še eno spletno stran zanimivo sem našla
http://www.kaleidosc...co.uk/index.htm
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#47 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 5. december 2004, 20:33

[quote name='Naky' date='5. Dec 2004 ob 14:34']
<{POST_SNAPBACK}>Zdej sem našla par slikc "zlatega kamna".... resnično je ful podoben moji "sintetiki".... Tako podoben, da te moram vprašati, kako lahko tako opaziš razliko (al je ta tud sintetka)?

Tale buda je seveda tudi ponaredek (zlati kamen). Sončni kamen je kar precej drugačen. Bom ob priliki poiskal na svojih CDjih s fotkami pravi sončni kamen in ga poslal komu, da ga ustrezno pomanjša in prlima gor. Razlika je gromozanska in sploh ni problem ločiti ponaredka od originala.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#48 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 6. december 2004, 09:34

[quote name='nosorog' date='5. Dec 2004 ob 20:34']
<{POST_SNAPBACK}>[quote name='Naky' date='5. Dec 2004 ob 14:34']
<{POST_SNAPBACK}>Zdej sem našla par slikc "zlatega kamna".... resnično je ful podoben moji "sintetiki".... Tako podoben, da te moram vprašati, kako lahko tako opaziš razliko (al je ta tud sintetka)?

Tale buda je seveda tudi ponaredek (zlati kamen). Sončni kamen je kar precej drugačen. Bom ob priliki poiskal na svojih CDjih s fotkami pravi sončni kamen in ga poslal komu, da ga ustrezno pomanjša in prlima gor. Razlika je gromozanska in sploh ni problem ločiti ponaredka od originala.[/quote]

Lahko ga pošlješ meni, pa ga bom pomanjšal (sliko, ne kamna) x8Dx

#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. december 2004, 10:06

x:Dx

Lahko pa zdruzimo prijetno s koritsnim in lepo napises al pac posljes (ce ze mas napisanga) text, Nos, pa hkrati pac se fotko, pa jo bova jaz al pa Mitja spedenala.

Ce pa ni texta, naj ti jo pa kar Akvamarin. :P ;)

p.s. Tudi za tole Budo se ze na prvi pogled vidi, da je 'plasticen' - kljub majhni fotkici.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 19. februar 2006, 10:58

Zanima me beril...Kaj ime pomeni in kakšne lastnosti ima....

"dragi kamen beril kot simbol, kot most med vidnim in nevidnim, kajti kdor pogleda skozenj, vidi stvari, ki so bile prej nevidne in z njegovo pomočjo se dotaknemo nedeljivega počela vseh stvari. Beril je prispodoba za umski pogled, ki v razdeljenem svetu uzre sovpadanje nasprotij..."Nikolaj Kuzanski, BERIL

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0