Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Solarni povratek


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
170 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. december 2004, 12:48

Ja, jaz sem tudi ze enkrat in veckrat tako naredila, samo enkrat je bil zato upor na forumu, celo bojkot in podobno, tako da vprasanje - ce si to folk res zeli.
Vsekakor pa bi rada najprej slisala od berna in Oone. Da jima ne pisem vsakemu posebej osa, ker je tole javno, pa se kar tu zmenimo.
Ja jaz bi tud tko ravnala.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. december 2004, 12:53

Aha, hvala Oona za odziv in predlog, ampak kaj pa naj bi naredili po tvojem?
Ja, eni so prebrali, sam eni pa ne bodo vec. Ce bom brisala.
Prepozno je za tiste, ki so ze brali in dovolj zgodaj za vse, ki morebiti se bi.

Res je grdo tole, samo prvic - a je tudi tvoje ime tako, mislim da se je takoj vedelo, za koga gre in vse?
In drugic - saj ne dobimo vtisa o nekom zaradi besed nekoga drugega.

Kaj torej predlagas, glede na to, da si ti v bistvu kljucni dejavnik?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 2. december 2004, 13:32

Halo, pa ne v 'moji' temi solarnih povratkov :sniky: :bomb: :madpro: :o|o:

Pejte se izjasnjevat kam drugam!!!!! :vragec:
Glih mi je zalaufala tema, ki me zelo zanima pa to :xx!: ...
--------------------------------------------------------------------------------------------


Dragi Vojko!

Hvala, ker si se oglasil :palec:

Prav lahko in možno, da so pomembne tudi koordinate.
Še enkrat pa napišem: KDAJ, V KATERO SMER, KAKO DALEČ



Discepolova metoda dela (uporablja pa softwere Scanner, ki je del skupine programov Astral, s katerim računa količnik oz indeks 'nevarnosti leta'):

KDAJ: točno na dan in uro, ko se solarni povratek zgodi. S tem, da avtor zelo poudarja 20 dni pred in 20 dni po rojstnem dnevu.

SMER: kre za natančno in namensko kalkulacijo, da bi se izognili, da planeti padejo v določene hiše (pri tem avtor poudarja nevarnost dvanajste, prve in šeste hiše). Najbolj nevaren planet je po avtorjevo Mars. In pa da pade natalni ascendent v eno izmed treh omenjenih hiš.

KAKO DALEČ? Hm, Včasih je dovolj, da človek odfrli z avionom eno uro, pa se situacija popolnoma spremeni. Recimo, jaz nimam nobenega specifičnega astrološkega softwereja, zato se poslužujem astro.com. Ta program nudi opcijo, da se kraj, kjer se SP zgodi točno določi. Praznovat v Trstu ali pa Madridu ali Lizboni- tri različne situacije.

#29 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 2. december 2004, 16:26

A ma to kaj veze s tem... da se ti vsako leto na isti dan določene stvari dogajajo, men se namreč ravno na rojstni dan, pa niso nikol prijetne, zato sploh ne praznujem nikol rojstnega dneva na isti dan kot ga imam... To, da sem dobila prvo plombo v zob ravno na svoj rojstni dan je še čist nedolžna stvar, ena mi je pa pravzaprav vsaj za nekaj časa postavila življenje čist na glavo... Pa se še vleče, ampak imam pa občutek, da je bilo letos veliko bolje, pa da se na vseh področjih izboljšuje.

#30 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 2. december 2004, 17:12

Če si rojen na numerološko negativni dan in datum in ga ne praznuješ ali pa ga tudi praznuješ prenašaš negativne vibracije za leto dni naprej(če ga ne praznuješ so te že od rojtva dalje)..., pametno je praznovati na ugodne numerološke dneve, zato se izogibajte datumov za proslavljanje rojstnih dni...11, 12, 16, 18, 22, 26, 28, 29 in 31...imate še dosti možnosti za feštanje, lp x;)x

#31 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 3. december 2004, 01:11

Pa dajmo se malo o SONCNEM POVRATKU. x:)x
Navedla bom nekaj podatkov, ki sem jih razbrala iz svojih solarnih povratkov.

Leto poroke - 1. natalna hisa na Asecendentu; Sonce v 5. hisi; sol. Luna v 10.hisi;

Nosecnost - 7. in 5. hisa na Ascendentu; Sonce enkrat v 1., enkrat v 2. hisi; sol. Luna enkrat v 11. in drugic v 5.hisi;

Tezja operacija - 8. hisa na Ascendentu; Sonce v 11.hisi; sol. Luna v 12.hisi

Smrt matere - 5.hisa na Ascendentu, Sonce v 2. hisi; sol. Luna v 11.hisi

Letos se mi prav te dni retrogradni Merkur sprehaja po Ascendentu solarnega povratka. :o|o:
Dum spiro, spero.

#32 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 3. december 2004, 10:53

<{POST_SNAPBACK}>Če si rojen na numerološko negativni dan in datum in ga ne praznuješ ali pa ga tudi praznuješ prenašaš negativne vibracije za leto dni naprej(če ga ne praznuješ so te že od rojtva dalje)..., pametno je praznovati na ugodne numerološke dneve, zato se izogibajte datumov za proslavljanje rojstnih dni...11, 12, 16, 18, 22, 26, 28, 29 in 31...imate še dosti možnosti za feštanje, lp x;)x 

OK se pravi brez panike x:)x Jaz ga imam na 23. Letos je prišlo ravno na petek, tako da sem ga bila prisiljena praznovat, ker so me zvlekli ven prijatelji :D pa potem drug dan še s fantom. In če ga dvakrat, kaj pol to pomeni, če sploh kaj?

#33 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 28. januar 2005, 11:14

ker ste načeli temo Solarni povratek, osvežujem to temo, da ne bi odpirali nove in vas bi Marsa za ušeske ali :vragec: rožičke, kar pač je... xnckrivx x;)x

dajte povedati svoje ugotovitve glede vaših solarnih povratkov, ne samo na Berna navalit... :inocent:

sama bi rada razumela, kako se vidi poroka in morda Venera konj.Merkur (v solarnem) na mojem Jupiter konj.Merkur malo napotita v to smer..., eno posebno leto se kaže že s tem, da je Pluton bil točno na asc sol.povratka...
grem še raziskovat, ampak gotovo je še več pokazateljev x;)x

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#34 magda

magda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 28. januar 2005, 11:52

Glede na to, da nas je veliko amaterskih astrologov, ki nabiramo znanje tudi na forumu, bi bilo zelo lepo, da bi nam tisti, ki "znate več" pomagali s svojim znanjem. Vsi bi bili srečni, mi ki bi znanje dobili in verjetno vi, ki bi znanje nam dali. Pa še literature skoraj ni, da bi se lahko učili iz nje.

Vaša pomoč nam je potrebna.... Hvala x:)x

#35 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 28. januar 2005, 13:10

Magda saj je ves čas tu prisotno ravno to, kar praviš, da "bi bilo zelo lepo", da bi tisti, ki več znajo, svoje znanje delili-saj že delijo/mo.
In to je popolna laž, da ni literature, doma imam... nimam več prostora na policah. In smo že tudi imeli teme Kako začeti z astrologijo in tudi literaturo smo omenjali.

Vsak lahko prispeva dragocen delež k širjenju obzorij astrološkega znanja, tudi popolni začetnik s komentarjem o najdeni povezavi med planeti in življenjem! :vio:

Ni težko najti na internetu izpis svoje karte-natalne ali solarnega povratka x;)x


Ampak redno se dogaja, čim nekdo poda eno mini analizo, da je potem naval in tudi na Os in mejle itd. v pričakovanju Hočem-Daj. Razumem vse - tako to, da je radovednost velika in tudi to, da je astrolog tudi samo človek iz mesa in krvi in da ima na razpolago kakor vsi, le 24 ur na dan. Tako je bilo in bo... xegox
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#36 magda

magda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 28. januar 2005, 13:39

x:)x Draga Stanka, z vsem spoštovanjem do vas. Mislila sem predvsem na temo "solarni povratek". Verjamem, da imamo vsi police polne literature, člankov iz revij in iz interneta.

Moj prispevek je bil mišljen samo na to temo in nič drugega. Se opravičujem, če je bilo mišljeno drugače.

Osebno mislim, da se ne izrablja vašega časa in znanja. Menim, da vsak, ki vas izkušene astrologe prosi za pomoč dvakrat premisli preden kaj napiše na vaš osebni e-mail ali na forumu.

Vsem hvala pa vašo pomoč.

#37 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 28. januar 2005, 13:48

nič opravičevat, ni za kaj opravičevat, saj je prav, da vsak napiše, kakor misli :palec:
saj je tu prostor za vse astro..., od konkretnih vprašanj in vsega, na vsakem je, koliko se bo razkril, komu pomagal, kaj vprašal, idealno za zbiranje različnih astro in neastromnenj itditditditditd Zato je forum, ne?

in opažam magda, da si se registrirala na forum ravno na dan mojega solarnega povratka, pravijo, da ni naključij x:Ix :palec:

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#38 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 28. januar 2005, 14:07

solarni povratek?
Hmmm naenkrat se mi odvrti v glavi film kaj vse bi morala napisati v tole temo saj
je važno pri interpretaciji :Za popolnega začetnika bo težko,za nekoga.ki obiskuje predavanja oz.tečaje morda preskromno . :o|o: Kliknem na puščico'nazaj' in
ne odgovorim ničesar.
Morda o solarnem povratku na hitro:

narejen je na principu Sonca v horoskopu.Gleda se primerjava z natalnim horoskopom, aspeke med natalnim in solarnim horoskopom.Gledamo kako so planeti postavljeni,v kakšnih aspektih so med seboj,močnejši aspekti pokažejo notranji razvoj,notranje stanje v tem letu. Obravnavamo jih kot tranzite.Orbis je do dve stopinji pri vseh progresijah.
Solarni horoskop je močan ,ima 70 procentno moč,tranziti prek natalnih položajev so tudi močni oz.imajo velik vpliv.

Pokaže kam bomo tekom leta vlagali največ energije.

Tolmačenje oz.tole je važno pogledati:

1.pogledamo kje je Sonce( običajno spremeni hišo) ;
2.Kateri hiši vlada znamenje Leva...pomeni ponovno vlaganje energije;
3.Katera natalna hiša pride na solarni ascendent( tole je precej važno in dobro preglej)
4.Pogledamo kateri natalni planet prihaja na solarni ascendent ( izkoristimo kar največ)

Morda še tole: ko je planet +-1.5 st.od asc.desc. MC ali IC (levo desno) takrat je najbolj aktiven.(sem že napisala zgoraj pa vendar)

Bo,morda še kdo kaj pripisal ali odvzel xrolleyesx


Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#39 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 28. januar 2005, 15:52

Solarni povratek je zelo zahtevna zadeva! (nekaj prevajam iz tega področja, pa na trenutke sploh ne razumem o čemu je govora... :o|o: :V: :xx!: )

Brez dobrega poznavanja astrologije ga ni moč razumeti. To je približno tako, kot če bi nekdo takoj po osnovni šoli začel študirati na faksu elektroniko :o|o:
SP je eden izmed močnejših prediktivnih tehnik v astrologiji, zadeva zaobsega 12 mesecev, od rojstnega dne do rojstnega dne.
Mislim, da samotolmačenje SP-ja ne vodi prav daleč, ker manjka preveč znanja. Astrologijo se je treba učiti po korakih, brez prehitevanja ali preskakovanja.

In nikoli ni odveč, da se stopi do osebe, ki je astrolog profesionalec- na eno pošteno tolmačenje rojstne karte. TO je pravi začetek. Saj ne manjka knjig, da si sam izbrbaš ven vse pozicije, pomene, aspekte, čuda in kaj potem? Kako pa vse to povezati, da bo prav??? x;)x

Jaz sem dolgo odlašala, nato sem pa spoznala osebo, ki se bavi z astrologijo, in sploh nisem imela dvomov- šla na tolmačenje rojstne karte :palec:
Sedaj pa grem vsako leto na tolmačenje SP. Pa še kaj si vmes napiševa.
Zaupam, ker imam dober filing. Pa ne zaradi predikcije. Še vedno sem prepričana, da sem s svojim hotenjem lastnik in gospodar svojega življenja x^x
Pomaga in svetuje mi, kam naj usmerjam svoje energije. :palec:
Nima smisla, da se človek trese, ker vidi v svoji karti en hud tranzit, zraven pa spregleda 10 dobrih x;)x x;)x

Super pa je tale forum. Večina od nas se uči, vsi si pa izmenjujemo izkušnje, mnogi pa tudi svoje znanje :palec: :palec: :palec:

#40 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 28. januar 2005, 15:57

Citat:
Bo,morda še kdo kaj pripisal ali odvzel

* * *

Bo.

Kar si napisala, je seveda čisto regularen pristop k solarnemu povratku, ki ja danes v veljavi. Pustimo nianse, da imajo različni avtorji različen odnos in tudi različne prijeme (na primer Merriman ali pa Eshelman - zelo velika razlika), skupno pa jim je to, 1. da naj bi SP ne bil samostojni horoskop, ampak zgolj nekakšen dodatek, torej tranzitni horoskop rojstnemu horoskopu, 2. da pri njem upoštevamo zlasti planete v kotnih hišah in 3. da se stvari, nakazane v SP, zgodijo "enkrat v tem letu".

Moj pristop, ki je plod petnajstletnega dela in ki ga nameravam širše predstaviti letos (ker lani ni uspelo), zavrača vse tri predpostavke.

Torej horoskop solarnega povratka JE SAMOSTOJNI horoskop, iz njega je mogoče terminsko napovedati dogajanje, enako pomembne pa so vse hiše karte.

Zato je bila knjiga "Nov pogled na solarne povratke" (enajsta, popravljena izdaja) največje (priznane) ameriške avtoritete na področju te tehnike, g. Raya Merrimana, zame veliko razočaranje. Kajti ne prinaša ničesar novega. Žal pa v Baslu, kjer sem knjigo tudi kupil, nisem imel prilike govoriti z avtorjem, ker je prispel šele v ponedeljek, dan po kongresu, ko je bila organizirana velika okrogla miza o svetovnih gibanjih v prihodnjih letih (ali nekaj takega), medtem ko ga ostale tri dni, ko je bil redni program, še ni bilo (vsaj tako informacijo sem dobil).

x:)x

#41 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 28. januar 2005, 17:53

Z novo tehnologijo se pridobi 270 stopinj v izrachunu solarnega povratka. Kolega iz kostarike je pred letoma razvil precesiono metodo, jaz pa kar astronomsko (zamudno). Pridobi se torej nekaj kot 9 hiš na preciznosti. Seveda je Sonce izračunano ZELO precizno!

Nekaj o Soncu:

http://www.lunin.net...?showtopic=4730

#42 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 28. januar 2005, 17:56

Mislem da Marsa !!! Punca se vidva kmal:) O.K. ne vem če se strinja. Primarne direkcije pa tranzitčki. Zakaj komplikacije (to pravi fant ki je ponijal 250 sort direkcij). Torej ne rabimo povratek. Ni povratka, hahaha. OK, povratek se lahko progresira na dan in uro, dokaj... naprednepotrebno...hmmm

A jaz klepetam?

#43 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 28. januar 2005, 21:50

Bern,

veseli me tvoja replika.Sem vedela,da bo do tega prišlo ker te poznam kot dobrega solarnega astrologa. V bistvu sem želela sprožiti malce plazu,da 'zadeva' o solarnu ne zaspi.
Res pa je,da različni astrologi solar...interpretirajo različno.Kar sem napisala je
interpretacija zelo dobre astrologinje,ki solar tolmači kot je napisano.
Prisega na izkušnje oz.svoje večletno opazovanje.


Po prebiranju raznih forumov,poslušanjem astroloških predavanj različnih predavateljev(tudi o solaru) sem prišla do zanimivega razmišljanja,da v astrologiji ne more ,vsaj zaenkrat, veljati Prešernov rek"le čevljem sodi naj Kopitar" .Vsak astrolog svoje znanje interpretira ,uči .... po svoje ,na svoj način, povezano s svojimi izkušnjami.

Mi,učenci pa naj se znajdemo....pač zopet vsak po svoje.

Vesela sem,da nam boš podal svoje znanje.Pridem poslušat oz.brat v primeru,da bo izšla knjiga .

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#44 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 28. januar 2005, 21:55

<{POST_SNAPBACK}>Mislem da Marsa !!! Punca se vidva kmal:) O.K. ne vem če se strinja. Primarne direkcije pa tranzitčki. Zakaj komplikacije (to pravi fant ki je ponijal 250 sort direkcij). Torej ne rabimo povratek. Ni povratka, hahaha. OK, povratek se lahko progresira na dan in uro, dokaj... naprednepotrebno...hmmm

A jaz klepetam?



no ja,ravno o temle sem pisala nekaj postov više :xx!:
pa se znajdi pri tako različnih informacijah, :8):
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#45 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 30. januar 2005, 15:38

No, jaz se vsekakor OGRAJUJEM od trditve, da so na primer različni KENTAVRJI nepotrebni ali brez veze.

Konec koncev imam za sabo desetine ljudi, ki ponovno prihajajo k meni ravno zaradi tega, ker sem jim napovedal in načelno predstavil dogajanje v prihodnjega pol leta ali kaj več - in to na podlagi nepotrebnih (?) solarnih povratkov, se pravi tehnike, ki jo najbolj uporabljam.

Kot rečeno, mi je tudi Španes Reinoso rekel, da SP ne držijo - s svojega zornega kot ima prav, ne vem pa, zakaj bi bilo potem treba smetiti s tako negativnimi komentarji temo, ki Astromatrixu ni nič nevarna.

Brez veze, Ananta. Saj si verjetno kar fejst fant - vsaj Marsa pravi tako, se pravi, da bo držalo -, ampak zadrt si pa bolj kot štirje Gorenjci skupaj. Škoda. :xx!:

Mislim, da bi bilo bolje, da zelo dobro razvijaš naprej svojo teorijo, ki ima dobro podlago in pri kateri ti nihče nič noče, po ostalih astroloških temah, kjer KENTAVRJI in podobno ne pride v poštev, jih pa stotine lunatkov kljub vsemu radi pregledujejo in se v njih oglašajo, pa ne trosiš teh - za klasično astrologijo, prosim! - dezinformacij in nepotrebnih demantijev. Kaj praviš?

:palec: (roka, se pravi)

#46 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 30. januar 2005, 18:26

na astro.com sem si izračunala karto natal+solar return chart, with houses

nekak me je zanimal predvsem kako bo na področju ljubezni letos. :vio:
vem da moram za ljubezen gledat predvsem venero pa 7 hišo... I think :inocent:
zgleda tkole: venera je v deveti hiši solarnega povratka, skupaj z uranom (tvorita konjukcijo). obadva planeta padeta v 11 hišo natalne karte, kjer je tud sonce.
v 7 hiši solarnega povratka mam kiron in mars, kiron pade v deseto, mars pa v 9 hišo natalne karte
Bi to potem predstavlal neka nova poznanstva al pa mislm glede na to da je uran, pa 11. hiša....lalala x:px v bistvu si sploh ne upam predvidevat ker bi nejbrž preveč kikslna w:Iw

kaj bi mogla pogledat da bi se vidl a bo kej novga, al bo kej pozitivnega, negativnega na tem področju?
vesela bom vsakega komentarja x:)x

#47 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 2. februar 2005, 08:39

<{POST_SNAPBACK}>na astro.com sem si izračunala karto natal+solar return chart, with houses

nekak me je zanimal predvsem kako bo na področju ljubezni letos. :vio:
vem da moram za ljubezen gledat predvsem venero pa 7 hišo... I think :inocent:
zgleda tkole:  venera je v deveti hiši solarnega povratka, skupaj z uranom (tvorita konjukcijo). obadva planeta padeta v 11 hišo natalne karte, kjer je tud sonce.
v 7 hiši solarnega povratka mam kiron in mars, kiron pade v deseto, mars pa v 9 hišo natalne karte
Bi to potem predstavlal neka nova poznanstva al pa mislm glede na to da je uran, pa 11. hiša....lalala x:px  v bistvu si sploh ne upam predvidevat ker bi nejbrž preveč kikslna w:Iw

kaj bi mogla pogledat da bi se vidl a bo kej novga, al bo kej pozitivnega, negativnega na tem področju?
vesela bom vsakega komentarja x:)x


Hm, pričakovati, kaj bo dobrega na polju ljubezni v letu, ko imaš Venero v DEVETI hiši (ki ne govori o ljubezni) pa še v konjunkciji z Uranom, ki je vse kaj drugega kot ljubezen - je pogumno. x:Dx

Če je Venera v tej karti ali pa v natalu kako povezana s peto hišo (vladarstvo ali položaj ali kaj takega konkretnega), potem bi to lahko pomenilo "kratko, burno zvezo s tujcem ali v tujini ali preko interneta, ki pa ne bo trajna, ampak samo magična, hipna, šus u glavo". Potem se strezniš.

Uran ubija statičnost. Pri njem ne more trajati dlje kot dva dni. Omogoča sicer OBČASNOST (pri čemer je VSAKIČ tako čarobno!), ampak trajno in harmonično pa vse skupaj ne more biti, ker Uran ni glih za to.

Je pa nekaj treba vedeti. Uran je odličen potencial za KORIŠČENJE PRILOŽNOSTI in tudi to je nekaj. Če in ko se začne dogajati, samo uživaj. In ne izgubljaj časa!

Vso srečo!

x:)x

#48 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 2. februar 2005, 15:47

Bern Objavljeno Danes ob 08:40

Hm, pričakovati, kaj bo dobrega na polju ljubezni v letu, ko imaš Venero v DEVETI hiši (ki ne govori o ljubezni) pa še v konjunkciji z Uranom, ki je vse kaj drugega kot ljubezen - je pogumno. 

Če je Venera v tej karti ali pa v natalu kako povezana s peto hišo (vladarstvo ali položaj ali kaj takega konkretnega), potem bi to lahko pomenilo "kratko, burno zvezo s tujcem ali v tujini ali preko interneta, ki pa ne bo trajna, ampak samo magična, hipna, šus u glavo". Potem se strezniš.

Uran ubija statičnost. Pri njem ne more trajati dlje kot dva dni. Omogoča sicer OBČASNOST (pri čemer je VSAKIČ tako čarobno!), ampak trajno in harmonično pa vse skupaj ne more biti, ker Uran ni glih za to.

Je pa nekaj treba vedeti. Uran je odličen potencial za KORIŠČENJE PRILOŽNOSTI in tudi to je nekaj. Če in ko se začne dogajati, samo uživaj. In ne izgubljaj časa!

Vso srečo!


hehe sej sm rekla da nimam pojma kako se to razlaga, sam ker je glih uran, vladar enajste hiše(prijateljstvo) povezan z venero (ljubezen) sem mal po svoje sklepala x:px

sem pogledala, če je kej povezan s peto hiši, sam ni, venera pa uran sta v ribah, jao sej ne vem če je to dobr ker je neptun pa to, neptun je drugače v osmi... no tle je ena povezava, 5 hiša je v znamenju škorpijona, kar ns pripelje spet do osme hiše, neptuna, pa potem naprej do venere in urana xrolleyesx sam to ni glih konkretna povezava hehe

tko da bomo vidl kako bo tole. hvala za razlago x:)x

#49 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 9. februar 2005, 20:37

Lep pozdrav vsem sodelujočim!
To je moja prva objava oz. odziv na forumu.
Moje mnenje o osnovnem vprašanju - ali spremenimo svojo usodo z delokacijo na dan sončnega povratka - je, da s tem ne spremenimo nič. Trajnejša selitev pa nedvomno ima svoj vpliv.
Če drži, kar pravi Bern o svojih dognanjih v zvezi s sončnim povratkom, potem se nam obeta prava mala astrološka revolucija.
Poleg omenjenih avtorjev (Eshellman, Merriman) sta vsaj zaenkrat precejšnji avtoriteti na tem področju Mary Fortier Shea in Celeste Teal. Prva upošteva karto sončnega povratka kot samostojno karto, neodvisno od natalne (tako, kot misli Bern), druga pa uprablja kombinacijo obeh kart. Tako kombinacijo uporabljam tudi sam in to po odzivih svojih strank kar uspešno. Res pa je, da dogajanj ne predvidim natančno, ampak le kvartalno. Pri razlagi sončnega povratka je dobro, da sodelujeta stranka in astrolog.
Mislim, da je za astrologa pomembneje usmerjati kakor napovedovati. Pri napovedih se ljudje ali ustrašijo ali pa se nedejavno prepustijo "usodi".
Za prvič je dovolj, da se me ne naveličate. Imam le še eno vprašanje za Berna- ali upoštevate precesijo (odmikanje ekvinokcijskih točk) ali ne?

Še en pozdrav od večnega učenca astrološke umetnosti
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#50 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. februar 2005, 08:17

[quote name='astrotalisman' date='9. Feb 2005 ob 20:38']
<{POST_SNAPBACK}>Lep pozdrav vsem sodelujočim!
To je moja prva objava oz. odziv na forumu.


:palec: :palec: Pozdravljen astrotalisman!

Upam, da ni to prva in zadnja objava. Občutek imam, da na karto gledaš predvsem psihološko. Če te kdo vpraša, ali je na vidiku ločitev me zanima, kaj bi mu odgovoril, da ga ne bi prestrašil? Verjetno bi nakazal to možnost?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0