Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tarot in numerologija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
135 komentarjev na to temo

#1 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 7. november 2004, 21:39

Zanima me kaksne so vase izkusnje z tarotom in numerologijo ? Jaz se ukvarjam z pitagorejskom numerologijom in bom tu podala eno tabelo, uz pomoc katere racunate neke pomembne stevilke iz vaseg imena, priimka in rojstnega dneva.

A, J, S = 1
B, K, T = 2
C, L, U = 3
D, M, V = 4
E, N, W = 5
F, O, X = 6
G, P, Y = 7
H, Q, Z = 8
I, R = 9

Zbrojite vse crke v imenu in priimku in ce je stevilka vecja od 22, zbrojite ih spet, dok ne dobite stevilku od 1 do 22. To je stevilka vase zivljenske karte, ki vam pove nekaj o vasim karmicnim lekcijama, ki jih se trebate nauciti v tem zivljenju, no istocasno je lik na tej karti vas duhovni vodic. Se nekaj - crke z kvacicama se racunaju kot crke brez kvacica.

Ce kdo ve za kaksen drug nacin povezave tarota in numerologije, naj tudi pove ! xDDx

#2 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 7. november 2004, 22:33

hebrejski številski sistem :
1 = A, I, Q, J, Y
2 = B, K, R
3 = C, G, L, S, Č , Š
4 = D, M, T
5 = E, H, N
6 = U, V, W, X
7 = O, Z, Ž
8 = F, P

ŽIDOVSKI EZOTERIČNI ŠTEVILSKI SISTEM :
1 = A, J, S, Š
2 = B, K, T
3 = C, Č, Ć, L, U
4 = D, M ,V
5 = E, N, V
6 = F, O, X
7 = G, P, Y
8 = H, Q, Z, Ž
9 = I, R


NO ZDEJ PA SE ODLOČTE,KTERMU BOSTE VERJEL, PA TO JE ZE ITAK NEKJE NA LUNI OBJAVLJENO
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#3 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 7. november 2004, 23:21

No, meni je bolj vsec sistem, ki ima stevilko 9, ker je ta stevilka zelo pomembna v ezotericnem smislu. Pa tudi vecina autora, ki sem ih brala, preporoca da se dela z crkami brez kvacica. xDDx

- Maria Duval, '' Abeceda numerologije ''.
- Rut Drajer, '' Numerologija: Moc brojeva ''
- Branke Trikic, '' Astrologija i numerologija ''
- Lilian Robin: '' Numerologija / Day by day numerology / ''

Razlika je izmed pitagorejske in kaldejske numerologije. Pitagorejska rabi tisto tabelo:

A, J, S = 1
B, K, T = 2
C, L, U = 3
D, M, V = 4
E, N, W = 5
F, O, X = 6
G, P, Y = 7
H, Q, Z = 8
I, R = 9

Kaldejska tabela:

1=A,I,J,Q,Y
2=B,K,R
3=C,Č,Ć,G,L,S,Š
4=D,Đ,LJ,M,T
5=E,H,N,X
6=NJ,U,V,W
7=O,Z,Ž
8=F,P

Vec o kaldejski numerologiji mozete prebrati v knjigi Nace Jermanj - '' Kaldejska numerologija ''.
Dobro je ce se tarot in numerologija kombiniraju z drevom zivljenja in sefirotima na njemu, kroz ezotericnu kabalu - lahko prosirimo temu, ce kdo ima izkusnje s tim xDDx

#4 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 8. november 2004, 00:46

StarDragon

Prav veseli me, da si se lotila teme s kartami.
Jih imam doma. le redko pogledam vanje.
Morda bom sedaj večkrat.

lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#5 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 8. november 2004, 01:26

JAOO, KWA MENE MOT, K OBSTAJATA DVE VARIANTI, HUH
veš kakšn je zamik sploh?
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#6 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 8. november 2004, 02:08

JAOO, KWA MENE MOT, K OBSTAJATA DVE VARIANTI, HUH
veš kakšn je zamik sploh?[


Se vec ih je kot dve - zdi se da vsaki autor ima neki svoj sistem xDDx

Delaj po mojoj varijanti, izracunaj komplet stevilko imena in priimka, napisi je, pa ti bom povedala nekaj o tvojoj karmicnoj karti x:)x
Ce bos delao po tabeli kaldejske numerologije, ne bom ti nic znala povedati, ker taj sistem ne uporabljam, no moguce kdo drug na forumu ima vec izkusnji z kaldejsko numerologijo ?

#7 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 8. november 2004, 09:25

Sem se upogumla in napisla...

Skupno število imena in priimka je 51

Seštela je 6



Torej Stardragon...kako kaj kaže x:)x

Lep dan Ti želim x:)x

To temo je popravil/a strelka02: 8. november 2004, 09:40


#8 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 8. november 2004, 09:31

tudi ena. :inocent:

nameravam se preimenovat xDDx

#9 misa

misa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 8. november 2004, 10:21

Stardragon...

Moja številka pa 12....Kaj pa to pomen?

LP

#10 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 8. november 2004, 13:05

Zanimivo... skupno število imena (celega) in priimka mi da isti rezultat kot število nicka, 45 - torej 9.
9 v tarotu je Puščavnik, ne? hmm xscratchx

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. november 2004, 13:13

Puscavnik ni kazen, pac pa izbira. :palec:

ne smemo simbolike stevil vedno jemati betonsko; mene je poleg 4 (13) ful tudi 9 (1331964), in zanimivo, v dzk-ju sem 94, v tarotu pa 13 (=4)...
No, in 9 nikakor ne jemljem (kot cifre) v stossu puscavnika, sicer pa lahko tolk kot srrelca (9), ki je pac prav tako filozof in torej puscavnik, ce hocemo, seveda. ;)
Pomembno je tudi, iz katerih cifer je sestavljeno doloceno koncno stevilo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 8. november 2004, 13:24

Saj puščavnika ne jemljem kot nekaj negativnega... bolj se mi je zdelo zanimivo, ker v bistvu lepo predstavlja del moje osebnosti :vio:

Če pa upoštevam ime (osebno) tako, kot ga največ uporabljam, pa pride 6, ki je tudi datum rojstva (231963) xDDx

#13 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 8. november 2004, 14:39

Tu bom dala en svoj tekst o Tarotu, ki je napisan v hrvascini in so v njemu objasnjenja vsih karti velike arkane. Ampak ce kdo kaj ne razume, slobodno me vprsajte, pa bom poskusila prevesti v slovenscino xDDx


***

Povijest Tarota


Nitko pouzdano ne zna kada je Tarot nastao, iako postoje razlicite teorije, koje postanak ove vjestine pronalaze u drevnom Egiptu. Neki drugi teoreticari smatraju da ona potjece iz srednjeg vijeka, dok se cisto divinacijska ( proricateljska ) upotreba Tarota pojavljuje tek krajem XVII stoljeca. Court de Gebelin u svom djelu '' Primitivni svijet '' tvrdi da su Velike arkane bile ostaci drevne egipatske knjige - '' Knjige Thota '', a koju su u Europu donijeli Cigani.

Eliphas Levi mislio je da je Tarot jedna vrsta okultne abecede, te je prvi uocio odnos izmedju 22 Velike arkane i 22 staze na Drvetu zivota, te 22 slova hebrejskog pisma. Kroz kombinaciju znakova, brojeva i slova napravio je potpunu simbiozu karata i simbola.

78 karata Tarota podjeljeno je u Velike i Male arkane, koje imaju za cilj uz pomoc simbola povezati nasu svijest sa tajnim izvorima psihickog znanja, koji su sadrzani u nasoj podsvijesti. U tom smislu, Tarot nije samo sredstvo divinacije, vec on ujedno odrazava kompleksni mehanizam za duhovnu samospoznaju, a kojemu svaki tragalac i posvecenik treba pristupiti na svoj osobni, jedinstveni nacin.

Rad sa arhetipovima

Arhetipovi su energetski vodici iz nase podsvijesti, koji nam pomazu da sveobuhvatno sagledamo i realiziramo svoje potencijale na razlicitim planovima zivljenja. Prema Carlu Gustavu Jungu, ti obrasci zive u prostorima kolektivno nesvjesnog, sto predstavlja naslijedjeno iskustvo cjelokupne ljudske rase i u tom smislu arhetipovi su univerzalni, zajednicki izraz uobicajenih ljudskih potreba, nagona i mogucnosti.

Arhetipovi Tarota sadrzani su unutar VELIKE ARKANE, koja sadrzi 22 karte, numerirane brojevima od 0 do XXI :

0 LUDA
- otvorenost, povjerenje, neoptereceni um, sloboda, kreativnost, dijete koje se igra i stvara kroz igru.

I CAROBNJAK / MAG
- komunikacija, fleksibilnost, ucenje, eksperimentiranje, istrazivanje unutrasnjih potencijala.

II VELIKA SVECENICA
- intuicija, unutrasnja ravnoteza, dusa, iskustvo, vise ja, neovisnost, samospoznaja.

III CARICA
- ljepota, ljubav, obilje, unutrasnje i vanjsko bogatstvo, veza izmedju duha i materije.

IV CAR
- pronalazac, upravitelj, inicijator, vodja, autoritet, snaga volje.

V SVECENIK
- duhovni majstor, ucitelj, savjetnik, posvecenik. Put unutrasnje transformacije, prakticna duhovnost.

VI LJUBAVNICI
- sjedinjenje suprotnosti kroz ljubav, osvjescivanje kroz odnose, bliznji kao nase ogledalo, privlacnost, prijateljstvo, ali i moguce suparnistvo.

VII KOLA / KOCIJA
- promjena, samoposmatranje, novi pocetak, donosenje odluke, duhovni put, dom, potraga za korjenima.

VIII PRAVDA / RAVNOTEZA
- centriranost, pravednost, moral, izjednacavanje suprotnosti, pristajanje na kompromise.

IX PUSTINJAK
- dovrsenost, plodnost, trazenje savrsenstva, zetva, ispunjenje u vlastitoj nutrini, posveceni rad, uzivanje u malim stvarima.

X KOTAC SRECE
- neocekivana sreca, nove, povoljne prilike za razvoj i samoostvarenje, povecana kreativnost, nagrade za prosli trud, veliki prodor, vrijeme obilja.

XI SNAGA / SJAJ
- strast, integracija animalnih sila, prevladavanje starih strahova, zudnja za ispunjenjem na svim planovima zivljenja, velika vitalnost, ali i opasnost od pretjerivanja.

XII OBJESENI
- otpustanje, izmirenje sa sudbinom, prepustanje visoj volji, promjena ustaljenih obrazaca ponasanja, oprostaj sebi i drugima.

XIII SMRT
- transformacija, duboka unutrasnja, ali i vanjska preobrazba, potaknuta neophodnoscu promjene. Oslobadjanje od starih, problematicnih situacija i ljudi, uklanjanje stetnih navika.

XIV UMJETNOST / UMJERENOST
- kvantni skok, velika odlucnost da se preobrazi unutrasnja stvarnost, vjera i povjerenje u univerzum, djelatna moc uma, masta i kreativnost.

XV VRAG
- putenost, individualnost, ali i otpadnistvo, iskusenja, vitalnost, potreba da se sa humorom pogleda na sebe i vlastiti zivot.

XVI KULA
- iscjeljenje, duboka samoobnova, uspostavljanje integriteta, napustanje lazne sigurnosti, borba za vlastitu afirmaciju.

XVII ZVIJEZDA
- nova inspiracija, jasne vizije, povjerenje u vlastite sposobnosti, veza sa univerzalnom inteligencijom.

XVIII MJESEC
- iluzije, prividi, suocavanje sa podsvijescu, potreba za mobilizacijom dusevnih snaga, izolacija, ocajavanje, ali i nada.

XIX SUNCE
- visoka svijest, znanje, duhovnost, puna realizacija svih potencijala kroz kreativnost, roditeljstvo ili ispunjen ljubavni odnos.

XX SUD / VIJEK
- velika sposobnost prosudbe, otvorenost, kriticka samoprovjera, visa perspektiva, odabir pravog smjera.

XXI UNIVERZUM / SVEMIR
- oslobadjanje od materijalnih okova, dovrsenje velikog posla, unutrasnje sjedinjenje, svi projekti i nadanja nalaze se sad u skladu s vremenom.

#14 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 8. november 2004, 14:45

OLA,SAMO TVOJA˝ NIMA STREŠIC , Š, Č, Ć, Ž, ... x?x


No, pa kaj, nima ni v anglescini, tudi ni v izvornem hebrejskem pismu ni bilo kvacica / stresic ? /, pa so se ljudi nekako znajdli xDDx xrolleyesx

Slova z kvacicama racunas kot ista ta slova brez kvacica ! :onfire: x:)x

#15 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 8. november 2004, 14:56

<{POST_SNAPBACK}>Sem se upogumla in napisla...

Skupno število imena in priimka je 51

Seštela je 6
Torej Stardragon...kako kaj kaže x:)x

Lep dan Ti želim x:)x



Stevilka 6 je karta Ljubimcev. Za tebe je izziv da se naucis rasti skupaj sa soljudmi in da pri tom ves kaj pricekujes od tistih, ki ih imas rad. Kot oseba si verjetno zelo komunikativna in si rad v druzbi, no nekad si prevec zadrzana, ko trebas podati lastna mnenja in inicijative. Duhovni zadatak za tebe je raziskovanje lastnih odnosa - z partnerjem in prijatelji. Kroz odnose se ti prebujas in so bliznji tvoje ogledalo. To si zapomni vsakic, ko ti kaj ni po volji - ti vedno sama izbiras in odlocas kome bos podarila svoje zaupanje ! Lepa je to karte in ce bos naucila delati z tom energijom, te bo pratila sreca v vsim vrstama partnerskih odnosov. x:)x

#16 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 8. november 2004, 14:59

tudi ena. :inocent:
nameravam se preimenovat xDDx


Ti si tudi stevilka 6 ? x:)x

#17 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 8. november 2004, 15:10

<{POST_SNAPBACK}>Stardragon...
Moja številka pa 12....Kaj pa to pomen? LP


12 je stevilka karte '' Obesenca '', ki je v astroloski simboliki analogna Neptunu. Tvoj duhovni zadatak je da se naucis odpuscati in pozabljati stare zamere, te da se v kriticnim zivljenskim obdobjima sa zaupanjem prepustis visji sili, s katero bos nasla stik, ce bos poslusala lastno srce. Potrebno je da naucis razabrati kaj so za tebe res pomembne stvari v zivljenju in da izbegnes nepotrebno samozrtvovanje. Ponekad ti godi umik v samoto in ti preporocam da raziskas svoje sanje in duboke upe, te da spoznas moc svoje podzavesti.

x:)x

#18 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 8. november 2004, 15:17

Jaz pa imam 35, torej 8 po tej numerologiji.... :8):
What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#19 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 8. november 2004, 15:28

<{POST_SNAPBACK}>No, pa kaj, nima ni v anglescini, tudi ni v izvornem hebrejskem pismu ni bilo kvacica / stresic ? /, pa so se ljudi nekako znajdli  Slova z kvacicama racunas kot ista ta slova brez kvacica

dobro. samo ,da se zna sada x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#20 bela vrtnica

bela vrtnica
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 8. november 2004, 15:39

Jaz sem tudi osmica :88:
Non-cooperation with evil is a sacred duty.
Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.
Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.
Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.
Mahatma Gandhi

#21 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 8. november 2004, 15:42

a za rojstni datum tud velja to? seštevek mojega rojstnega datuma je 8
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#22 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 8. november 2004, 15:56

<{POST_SNAPBACK}>:palec: bodra ideja, Amis

moje cifre:
6+1=7
datum je 3
:palec:

3+7=1o


Stevilka datuma ima drugacan pomen in to bomo tudi delali, ko naredimo te karmicne z imenom in priimkom. Skupaj ima pet pomembnih stevilk, ki se racunajo na razlicne nacine.

#23 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 8. november 2004, 16:37

Stardragon, moja številka pa je 10! Prosim za razlago! x:)x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#24 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 8. november 2004, 17:28

Od Tihe reke pa je 9! Prosim še za njeno razlago! x:)x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#25 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 8. november 2004, 20:17

<{POST_SNAPBACK}>StarDragon

Prav veseli me, da si se lotila teme s kartami.
Jih imam doma. le redko pogledam vanje.
Morda bom sedaj večkrat. lp, Vojko


Vojko, kaksne karte ti imas ? x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0