Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Novoletna okrasitev in dekoracija doma


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
140 komentarjev na to temo

#51 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 29. november 2004, 17:21

Oh Ruby, kakšne dobrote x:px .
Jaz tudi delam, domače rezance, za tiste, ki vem da jih cenijo, pa raznorazna peciva talam za novoletne praznike. Ker velika večina ljudi ima vse kar si poželijo. Pa kako posebno marmelado.

Letos bo pa najbrž potica z arancini, pa še kaj zraven.

Torej, kmalu bo treba v pekarno Mišmaš x:px

Contesa :palec: tudi polna idej in dobrih receptov, le kako ti ratuje obdržati idealno postavo ob takih dobrotah?
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#52 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 29. november 2004, 17:37

x:Dx Cosma, ponavadi že ko pečem, probam kakšen piškot(ali dva) x:Dx da vidim, če je vredu(moram vedeti kaj ponudim x;)x ) in ob samem božiču ali silvestrovem mi ob vsej hrani ni težko spustit piškotke x:Dx je pa res, da si jih rada privoščim za kakšen pozen zajtrk v kombinaciji z nescafetom! x:px x;)x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#53 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 29. november 2004, 17:41

Mmmm super :2src:
Jutri bom naredila kokosove kroglice ( prvi recept), da bom lahko nekak stala za svojim receptom x;)x
Drugace sem si pa ze sprintala Contesine Mosenjcke s cokolado. Upam, da jim bom kos x:Dx x:Ix
Ruby, ideja za kosaro je fenomenalna! x;)x :palec:

Katere barve so pa letos za okraske moderne?


Marsa, prav si se zapomnila x;)x Asc v raku, luna v biku x:Ix
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#54 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 29. november 2004, 17:45

Jaz bom imela zlato-rdečo, sem pa videla tudi srebrno-modro, samo srebrno ali samo zlato, zeleno-zlato, tako, da opcij je kar veliko! x;)x x:Dx


Michelle, seveda, ti bo šlo, saj ni tako zakomplicirano, ko enkrat začneš! x;)x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#55 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 29. november 2004, 17:50

Michelle, letos sem videla na TV, ko so predstavljali adventne venčke, so bili okrancljani s krznom. Ampak, tega najbrž ne boš počela.

Midva sva imela srebrno-modro. Lansko leto sem se pa odločila za udarno zlato-rdečo, tipičen božični kičeraj in mi je prav dobro sedlo. Očitno sem se sprijaznila s svojimi leti in sem začela furat tradicijo x;)x
Si pa od vsepovsod prinesem, kak okrasek za novoletno jelko, ki je btw umetna. Nimam srca :V: , da bi imela pravo jelko, čeprav lepše diši in vse.

Lansko leto sem imela temo angelov, letos sem si že nakupila par novih, pa še kakega bom ubodla.

Aja, za Bazar smo delali **božične štumfe**, če ste bolj spretne, jih lahko naredite doma in vtaknete darilca v štumf.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#56 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 29. november 2004, 17:53

Zelo lušne nogavice za darilca pa se dobi tudi v trgovini 199 tolarjev! x:Dx Klasičen rdeče-bel in v barvi rafije! x;)x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#57 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. november 2004, 18:47

Bi rekla da srebrne in crnobele, Michelle... :)
Aha, no vidis, moj razvpiti spomin. :P ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#58 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 29. november 2004, 19:05

<{POST_SNAPBACK}>Michelle, letos sem videla na TV, ko so predstavljali adventne venčke, so bili okrancljani s krznom. Ampak, tega najbrž ne boš počela.
.


Ne, to nekak ni zame....venckov se se nikoli nisem spravila delat sama.
Men je pa najbolj vsecna srebrno-modra kombinacija, lani smo imeli zlato-rdece... no bomo videli kaj ima mami v nacrtu x:o)x x:Dx
Drugac pa tudi mi nimamo prave jelke, ampak eno lusno umetno, ki super zgleda...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#59 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 30. november 2004, 07:27

Umetna jelka je sploh super...mi ni dal srce gledat smrekco, k umira...zato sem vztrajala, da se kupi umetna... :palec: pa še zmeri je sveža x:o)x

Okraske pa v glavnem delam sama, lani so bili rdeče-zlati, letos bojo iz slame... čist natur... :palec:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#60 ODRI

ODRI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 30. november 2004, 08:22

...na mojem (moje delo x:)x ) adventnem venčku smo včeraj prižgali prvo svečko x;)x

Lep dan vam želim, čeprav je tak zaspannnn :U: :U: :U:
Nikoli se ne umikaj z odra pred koncem predstave, razen če sam ne presodiš, da je to lahko del tvojega lastnega scenarija; pravico imaš BITI...

#61 ODRI

ODRI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 30. november 2004, 08:28

xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx ..zdaj sem pa ga izbrisala...

še enkrat...
Nikoli se ne umikaj z odra pred koncem predstave, razen če sam ne presodiš, da je to lahko del tvojega lastnega scenarija; pravico imaš BITI...

#62 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 30. november 2004, 08:39

Ruby, fajn :palec: ...jaz sem to leta počela, sem vedno že poleti razmišljala, kaj moram pripraviti...

Samo, zdaj mi nihče več ne pomaga...pa naredim to samo še za naj prijatelje...

Letos sem mal bolj eksotična....sem pripravila chatneye...in limonino marmelado...sam sem marmelado uničila, je trda kot kamen... :xx!:

Astra
Per aspera ad astra

#63 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 30. november 2004, 08:43

Lep venček ODRI, tak...minimalističen...lep, mi paše... :palec:

Moj ima pa svečke v obliki zlatih zvezdic z bleščeče rdečo obrobo. Je klasičen - vendar ga vsako leto naredim drugačnega. Letos ima veliko drobnih vejic in cvetkov posušene sivke - ful lepo izgleda in nič kičastega.

Smrečica je tudi umetna, že dvajset let uporabljamo izključno umetne, vendar smo si lani omislili eno dvometrsko, tako, da (skupaj s podstavkom) seže do stropa. Lučke na naši smrečici morajo biti v izobilju, letos bodo okraski iz slanega testa, pobarvani zlato in rdeče in "čokolatini". Potem jih pa naš mali hodi dol pobirat.
Lani so ostali samo papirčki, ker ga je ta starejši naučil, kako se pobere čokolade iz papirčkov, ne da bi se to poznalo.... x:Dx

#64 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 30. november 2004, 09:09

contes..
kaj pa so to arancini?
:irs:
Ziher pa letos delam neki od zgornjih receptov Florentinske piškote al pa lace cookije al pa medeno pecivo.. je full fajn kakšne preizkušene recepte probat, pa kar se sestavin tiče je glih taman za božič, mmmnnnnnjjjamm.. :2src:
Bo kdo voščilnice delal doma novoletne?
Jst mam doma take male školjkice, polžeke z morja, pa hm.. mogoč se bom pa lotila in neki s tem naredla.. novo leto s pridihom morja.. :inocent: x:)x
Mushi

#65 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 30. november 2004, 09:23

Mushi, arancini so kandirani pomarančni olupki. Ponavadi jih dobiš že na koščke narezane, vendar ti niso tako okusni. Boljši so tisti, ki jih dobiš v večjih kosih. Se jih malček težje reže, vendar so okusnejši. Pa tudi dobi se jih malček težje.

Arancinu mi rečemo oranžat, kandiranemu limoninemu olupku pa citronat :palec:

#66 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 30. november 2004, 09:50

hvala dolores! Dobi se jih pa verjetno tko v vseh večjih štacunah.. samo pozorna nisem bila.. x:)x
Mushi

#67 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 30. november 2004, 09:53

Ponavadi so v tistem delu, kjer dobiš tudi okraske za torte, pecilne praške, esence,....
V vsaki večji štacuni, ja, skor ziher.. :palec:

#68 Apolonija

Apolonija
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 106

Objavljeno: 30. november 2004, 10:43

adventni koledar malo drugače x:Dx :vragec:


http://www.wiggel.de...advent_haus.swf
Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti,da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.

#69 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 30. november 2004, 13:09

Glede na to, da semle hodimo v glavnem sama dekleta, bi bili lahko v hišici fantje! x:px x;)x x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#70 ODRI

ODRI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 30. november 2004, 13:43

..tale je pa za dekleta x;)x

Contesa :palec:
Nikoli se ne umikaj z odra pred koncem predstave, razen če sam ne presodiš, da je to lahko del tvojega lastnega scenarija; pravico imaš BITI...

#71 ODRI

ODRI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 30. november 2004, 13:48

hmmmm..pa ga ne morem prilepiti :C: :C: :C:
Nikoli se ne umikaj z odra pred koncem predstave, razen če sam ne presodiš, da je to lahko del tvojega lastnega scenarija; pravico imaš BITI...

#72 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 30. november 2004, 20:49

Tale aranžma pa sem danes naredila v službi za dekoracijo! x:Dx
Malo blešči, ker je črno ozadje,pa srebrn aranžma! x;)x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#73 bast

bast
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 562

Objavljeno: 1. december 2004, 13:45

<{POST_SNAPBACK}>Hvala Contesa,
tvoj kompliment pa ni kar tako, ko tako dobro obvladaš te zadeve in same dobrote nizaš semle na naš forum :palec:  x:)x  x^x

----------------------------------------------------------------------

Darila x:px .....in kako smo se pri nas doma organizirali okoli tega.

December je mesec praznovanj in daril, nekako je to tisti zaključni del leta, ko potegnemo črto in se zamislimo, kaj vse smo doživeli v iztekajočem se letu. Ponavadi se dobimo z osebami in sem spada tudi obdarovanje.

V izogib banalnim darilcem, ki frlijo v smeti ob prvem globinskem čiščenju stanovanja in posledično slabo porabljenemu denarju, ker 'nekaj pa moraš dat iz rok', smo se pri nas doma organizirali drugače.

Sorodnikom (še dobro, da jih je malo :vragec: ), prijateljem, našemu osebnemu zdravniku, veterinarjem, trenerju in ekipi-športne zadeve, poštarci, pa Možiclju, ki nam kdaj popazi na Velikanko...in tudi tisim, s katerimi smo imeli v iztekajočem letu kakšne posebne stike, sodelovanja...

podarimo našo družinsko kulinarično košarico x^x  x^x  x:px

Recimo da se priprava začne že konec novembra, ker je izdelava omejena samo na vikende. Kupim košarice in koške, ogromno celofana, trakov , doma imamo čuda flomastrov in drugih 'krancljalnih' pripomočkov x:px
Celo leto hranim majhne vazice od marmelad, katere potem napolnim z mariniranimi suhimi paradižniki v olivnem olju, ki si jih vsako jesen naredimo sami. Potem iste vazice napolnim z domačim ajvarjem, pa vloženimi melancanami... Kupim male delikatesne divjačinske klobasice in jih vložim v olje. Prav tako koščke feta sira, kateremu v olje dodam kup zelišč. Potem naredimo iz celofana podolgovate vrečke, v katere damo doma narejene in posušene rezance, pa kakšnen drugi format paste. Na vrečko nalepimo veliko etiketo, z našim smešnim logotom x:px , navodili za pripravo...dosti heca in smešnic, risbic, dvoumnosti...... In še marsikaj lepo zavijemo in okrasimo z napisi, tudi mini steklenice iz izbranim olivnim oljem, pa domačim jabolčnim kisom...dobra flaška vina .....
Potem se košare z različnimi dobrotami zavijejo v celofan, mašna, naslov in to je to  :palec:  x^x

Rada se pohvalim, ker folk kar čaka našo košarico, ki je res z ljubeznijo narejena.

In še nekaj: sodelovanje pri izdelavi in polnjenju košar prinese še dodatno krasne trenutke in poglablja občutke pripadnosti in naklonjenosti :2src:  :2src:  :2src:


hudo! fuuul lepo! :palec:

sem mislla, da sem js faca, k tud podarim kakšen kozarček marmelade, al pa pecivo al pa kruh, ki ga sama nardim...

bravo, ženske, ful ste hude! kako se potrudite za praznično vzdušje, svaka čast!

js nisem preveč gospodinjski tip (ok, kuham že kr kul, se mi zdi, pečenje pa... ne vem, moke se nekak bojim...), ma bom sprobala kakšen recept! me je že zdej prjel... xDDx

evo, še jaz podelim eno idejo, ki morda za do zdaj sodelujoče ni zanimiva (se mi zdi, da ste bolj fine gospe x8Dx ), mogoče pa komu prav pride:

jaslice sem lani naredila iz polen, oblečenih v krpe blaga. rabiš torej nekaj polen, (ki bodo telesa marije, jožefa, baby jezusa in ostale druščine) biti morajo ravno odrezana, da stojijo na podlagi. starim oblekam odrežeš rokav, hlačnico, ovratnik... sledi nekaj šivov, kakšen gumbek tu in tam in haljice ter kapice so narejene. čist simpl, izpade pa kar simpatično.

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. december 2004, 13:51

Res ful hudo. x^x

Se Mitja (!) je danes zagledal samo naslov, pa je rekel, o kul...
Potem pa recem, cak mal, to se ni vse, glej to, bajadere, rafaeli, fileji, silvestreski pogrinjski pa tak, je rekel sam, o, kul, bomo dal link. :palec:
najbrz z osrednje strani al pa od kod...
Tko da - se naprej piste tole pa upam da bo cimmanj zgolj cvekanja tule. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 1. december 2004, 14:10

En navaden predlog....

Iz čisto navadnega piškotnega testa spečemo zvezdice, potem pa naredimo iz beljaka, mletega sladkorja v prahu in dodatkom barvila za torte premaz in vsako zvezdico po vrhu premažemo. Lani smo imeli same svetlo modre in bele zvezdice, z okusom po cimetu in vaniliji. V piškotno testo lahko dodamo mlete lešnike, v kavinem mlinčku zmleto kokosovo moko, mandlje,...

Ti piškotki so dobri zato, ker jih lahko hranimo dolgo časa in zelo prav pridejo po Novem letu, ko se nam nič več ne ljubi (vsaj meni), obiski pa se komaj začnejo...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0