Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


aids


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
187 komentarjev na to temo

#1 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. december 2004, 11:24

Danes je svetovni dan borbe proti AIDS.
Temeljno vprašanje je, zakaj eni zbolijo, drugi pa ne.
Kdo kaj ve o tem?

#2 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 1. december 2004, 11:25

A tle pa sol ne pomaga x;)x
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#3 Trinity

Trinity
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 515

Objavljeno: 1. december 2004, 11:45

Ker majo eni srečo, drugi pa ne... x:o)x

Zares pa nimam pojma! :8):

#4 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 1. december 2004, 12:51

Kolega mi je pravil, da baje v N.Y. živi eden homosexualec, ki trdi, da je imun in da je že dosti njegovih "fantov" umrlo, njemu pa ni nič.

xnckrivx

#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. december 2004, 12:55

Če je presnojedec, se ne bi čudil. Ni šala.

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. december 2004, 12:56

verjamem, v bistvu.
Ful je dobro napisal Louis proto v svoji knjigi Nove poti do zdravja - vzemite v knjiznici, je cela knjiga za 'pojest', vse osvojit. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. december 2004, 12:58

Kaj pravi :8):

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. december 2004, 13:01

Mah... khm, kaj pravi, ne pravi recimo 42. :)
pac razmislja o povezavi aidsa in sploh teh 'modernih' bolezni, zakaj da imajo to ravno nekako marginaliziran folk, razglablja o gejih...
V bistvu ne sam ta imunski sistem, fizicni, pac pa ta nekako, 'etericni', kjer se zacnejo bolezni, ko se v bistvu sami potiskajo na rob - zaradi slabe samopodobe tudi... sprejmejo to nase in potem dobijo te bolezni...
Mah on je ful dobro napisal, tako strnjeno in razmisljajoce...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 1. december 2004, 13:01

Ja...ali pa...

Vseeno, to so resne stvari.

Da ne bo kateri "presnojedec" ali pa "uporabnik stanetove soli" bral tole, pa zacel prakticirati "safe sex" brez kondoma in podobno.... :eek:

#10 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. december 2004, 13:07

Ravno zato, ker so resne, je potrebno o njih govoriti, ne pa tiščati glave v pesek
Tvoja pripomba je pa vsaj neokusna :sori:

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. december 2004, 13:11

Imunski sistem

Prav pojav aidsa je opozoril na to, kako pomembni so obrambni sistem nasega telesa ter mehanizmi samozdravljenja pri tem, da ostanemo zivi in zdravi. ...
...

Stres in aids

V clanku, ki je 29. 9. 83' izsel v The Bay Area reporter, San Francisco, je psihoterapevt J.M. Leiphart izrazil prepricanje, da je glavni dejavnik pri pojavu aidsa prav stres.
Slednji je 18 mesecev zdravil 26 moskih, ki so imeli aids ali aidsu sorodni sindrom ARC. Pri vsakem od njih je opazil 'nereseno custveno stisko', ki je izvirala iz zgodnjega otrostva in je bila povezana z vprasanjem prezivetja. Z drugimi besedami, nihce od njih se ni nikoli pocutil varnega.
Prav nic ni opresenetljivo, da se homosexualci (zlasti moski) pocutijo ogrozene v druzbi, ki jih v najboljsem primeru tolerira, v najslabsem pa zapostavlja in obsoja. Glede na to, da morajo mnogi ziveti pod nenehno groznjo, da bodo zaradi svoje naravnanosti zavrnjeni ali omalovazevani, in v strahu pred razkrinkavanjem, obsojanjem in celo fizicnim napadom, ni prav nic presenetljivo, da je njihov imunski sistem v stalnem stanju pripravljenosti. ...
(tu so potem razni hipotalamusi in limfociti T, strokovnejse razlage)...
...
... Videti je torej, da aids se zdalec ni 'kuga homosexualcev', pac pa kuga, s katero homosexualce kaznuje druzba, ki ne spostuje razlik in ne pozna usmiljenja. Niso homosexualci tisti, ki gresijo, pac pa drugi gresijo proti njim. Medicinska jasnovidka, pisateljica in novinarka C. Myss meni, da je dovzetnost za aids posledica 'zrtveniske zavesti' tistih, ki imajo sami sebe za izobcence, tako naj bi med najbolj rizicne skupine sodili moski homosexualci, Haitijci, prostitutke, narkomani in prebivalci zapostavljenejsih delov sveta, denimo Afrike. ...
...

Iz knjige Nove poti do zdravja
Avtor Louis Proto, zalozba Ganes.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 1. december 2004, 13:13

Ni bilo misljeno kot posmehovanje...samo opozorilo.

Ce si pa drugace razumel, pa tudi prav...

Glede bolnih pa:
-kaj pa vsi , ki so se okuzili na dializi
-pa novorojencki
-pa malomarnost zdravnikov
-pa....


To hocem povedati...da ni dovolj, da se zdravo prehranjujes, pa nisi v stresu , pa....pa ti AIDS nic ne more...

Glede tiscanja glave v pesek...ne vem, ce govoris pravemu.

#13 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. december 2004, 13:21

[quote name='krokodil' date='1. Dec 2004 ob 13:02']
<{POST_SNAPBACK}>
Da ne bo kateri "presnojedec" ali pa "uporabnik stanetove soli" bral tole, pa zacel prakticirati "safe sex" brez kondoma in podobno.... x:Dx [quote]

Nenamerno si se zmotil v smajliju x;)x

#14 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 1. december 2004, 13:23

Stane, ...ne vem, ali samo provociras ali poneverjas moje poste :eek:

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. december 2004, 13:24

Stora.
Jaz PREPISEM (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! se v lajfu se nisem spravila cesa takole prepisvat iz knjige), se namatram tule, a vidva neko bockanje, namesto da bi rekla, o, thanx, fino ker si se potrudila, ja, no, fajn res, kok fino pravi tale Luizek. Ne, gor pa dol nekaj, kdo je kaj rekel.

Ja, kroko ima prav, ne mroemo ponujati nicesar, lahko pa se seveda pogovarjamo in imamo mnenje.

kot pri oni temi - ko ona sploh ne je.
Ja, verjamem, sam ne bi tega se priporocalo glih.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. december 2004, 13:43

<{POST_SNAPBACK}>Stane, ...ne vem, ali samo provociras ali poneverjas moje poste :eek:

K tvojemu tekstu sem le postavil pravega smeška.

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. december 2004, 13:47

<{POST_SNAPBACK}>Stora.
Jaz PREPISEM (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! se v lajfu se nisem spravila cesa takole prepisvat iz knjige), se namatram tule, a vidva neko bockanje, namesto da bi rekla, o, thanx, fino ker si se potrudila, ja, no, fajn res, kok fino pravi tale Luizek. Ne, gor pa dol nekaj, kdo je kaj rekel.

Ja, kroko ima prav, ne mroemo ponujati nicesar, lahko pa se seveda pogovarjamo in imamo mnenje.

kot pri oni temi - ko ona sploh ne je.
Ja, verjamem, sam ne bi tega se priporocalo glih.


Marsa, ne jezi se, vedno mi pade kak padalec na pot, ko hočem s kom resno podebatirati :o|o:
No, lepo, da si prepisala, me pa vseeno zanima taka kratka, šolska obnova v treh stavkih.
Mož torej trdi nekaj, kar bi se dalo s poizkusi dokazati, ali jadikuje nad življenjem kar tako, za dušo :8):

#18 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 1. december 2004, 13:50

Zanimiva knjiga, očitno jo bo treba prebrati...thx

Kroko je pravilno povedal,po moje... :palec:

Astra
Per aspera ad astra

#19 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. december 2004, 13:52

Kaj pa on pravi, v treh stavkih, Astra :8):

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. december 2004, 13:57

ja saj nisem vsega prepisala, kaj zdaj... on itak vse to v Cakre tud prevaja pa tak - ja, astra, nujno preberi, res ena najboljsih knjig takole na majhnem placu cisto vse, izvrstna, mocno priporocam (sem dala med rpvimi knjigami v duhovmnosti po mojem)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. december 2004, 14:03

tkole pa zgleda (format je pa recimo mali zvezek, torej A5)

Stevilne afirmacije, vizualizacije na posamezne cakre, miselni vzorci, razstrupljanje, imunski sistem, narava in pomen bolezni...
ma - mega knjigca, res. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. december 2004, 14:17

Se pri tebi dobi :8):

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. december 2004, 14:21

Ne sploh ne vem, ce se se kje sploh dobi, po mojem ne - je stara, cakaj letnice pa nisem napisala (1990).
Ampak po knjiznicah se jo dobi.
res izvrstna zadeva...
ne tako na kich, s fotkami, kao zdravilne, pa lepe slike not, pa tko... ampak res OGROMNO koristnega pa tud tko, za prebirat mal...
neprecenljiva.
celo je mensezdi Louise hay mu predgovor pisala tudi.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. december 2004, 14:35

Zanimivo. In misliš, da je po petnajstih letih še vedno aktualna :8):

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. december 2004, 14:45

Ja. saj mi uletijo novembra 2004 odpirat na LUNINEM FORUMU (!!!) temo ali poznate louise hay. :|

:P
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0