Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kiron


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
759 komentarjev na to temo

#1 Janina

Janina
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 7. april 2002, 01:00

Zanima me, ce oz. kako si razlagate Kirona in njegove aspekte? Koliko se vam zdi sploh pomemben v osebni karti?

J.

#2 Mimi

Mimi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 9. april 2002, 01:00

Kiron je kentaver.
V grški mitologiji predstavlja sina Kronosa (Saturna).
Kironovo mati je Kronos spoznal, ko je iskal sina (Zevsa, ki ga je imel z ženo Reo).
Začel je nadlegovati Filigro (tako je bilo ime Kironovi mami, eni od hčerk Oceanusa, bila pa je tudi Kronosova nečakinja, kar še poudari zloveščost ali celo incestuoznost te zveze), ki se je bala njegove moči in se je njegovemu dvorjenju skušala izogniti in mu tudi pobegnila tako, da se je spremenila v kobilo.
Kronos pa se ji je maščeval tako, da se je spremenil v konja; tako jo je prevaral in uspel z dvorjenjem.
Rezultat te zveze je kentaver - Chiron.
Ko je Filigra zagledala ta "stvor", jo je postalo sram in si je zaželela, da se v hipu spremeni v karkoli drugega.
Bogovi so jo uslišali in jo spremenili v lipovo drevo.
Kasneje ga je našel Apolon, skrbel zanj in ga naučil mnogih veščin, prav tako pa ga je naučil razumevanja.

Lik Chirona je zanimiv tudi zaradi tega, ker so se mu starši v bistvu odrekli; mama ga je zavrgla takoj, očeta pa sploh nikoli ni spoznal. Torej je osamljeni, nerazumljeni lik, izločenec, "outsider" ...
Ker je bil spočet v živalski fazi obeh staršev, mu je bilo dano instinktivno razumevanje (živalski instinkt, izostrena intuicija).
Zaradi specifičnosti ustroja njegovega telesa pa mu je dano razumevanje obeh, vseh plasti, tako človeške kot živalske nravi, in nagonov, ki jih pripisujemo le-tej.
S pomočjo Apolona, svojega učitelja in zaščitnika, je uspel razviti razumevanje skozi dobroto.
Po drugi strani pa mu to razumevanje ne omogoča, da bi tudi sebe "pozdravil".
Kiron namreč velja za zdravilca, ki lahko ozdravi vsakogar, razen sebe...
Nekakšna ironična moč - to je v bistvu poanta Kirona...
Morda nekako pomeni tudi našo "šibko točko", "Ahilovo peto"...
To je morda povezano s tem, da kakorkoli, vedno smo in ostanemo ljudje - ranljivi in krvavi - tako kot je Kiron hočeš nočeš ujet v živalsko podobo, kar seveda pomeni tudi zavračanje in nenaklonjenost okolja.

Kyron nekateri astrološki programi upoštevajo, redki pa nudijo tudi zadovoljive (oz. konkretnejše) razlage.

Sama Kyrona ne jemljem kot zelo zelo pomembnega - poznam pa veliko astrologov, ki ga precej upošteva.
Osebno mislim, da je še veliko drugih točk v osebnem horoskopu, ki so veliko pomembnejše, lažje razložljive kot tudi opaznejše.

Tem točkam tudi sicer navadno pripisujemo manjši pomen - prav tako je npr. z aspekti, ki jih tvorijo - nikakor npr. ne upoštevamo orbisa odklona, ki ga sicer za aspekt med dvema točkama v krogu) - orbis njegovega delovanja tako nikakor ni 7-10 (kot velja npr. za aspekte Sonca ali Lune), pač pa kvečjemu dve, tri stopinje.

Te točke so predvsem zanimive za nadaljnjo oz. podrobnejšo analizo in kvečjemu postavijo kakšno piko na i ali prevesijo tehtnico v prid kakšnemu podobnemu aspektu oz. vplivu.

Tako je morda najpomembnejše, v kateri hiši se Kiron pojavi in katere aspekte (predvsem konjunckije ali pa tudi opozicije) tvori z osebnimi planeti - ali usodnimi (Sonce, Luna, Ascendent, Venera, Saturn).
Kajti Kiron se sicer v posameznem znamenju zadržuje precej dolgo in ima spet predvsem generacijski vpliv.


Mimi

#3 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 10. april 2002, 01:00

Jaz bi samo napisala, da mu osebno dajem kar velik pomen.
V Kironu je prisotna modrost, duhovnost, plemenitost je ranjeni učitelj, modrec in zdravitelj. Je nekaj takega kar je globoko nepravičnega, saj je tista rana, ki jo je dobil, zelo nepravična in Herakelj mu ni mogel pomagati, ko ga je smrtno ranil je obenem tudi jokal.
Vsi imamo, neozdravljivo, nepravično, smrtno rano s katero se lahko ukvarjamo in ki je hkrati tudi vir modrosti. Lahko smo zdarvitelji, lahko smo tisti, ki ranimo ali pa smo ranitelji. Gre za različne obraze in na vse te načine se Kiron izraža.
Zanimivo pa je, da se vse te teme v naših življenjih prepletajo.




E.

#4 Janina

Janina
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 14. april 2002, 01:00

Hvala za pomoc. Literaturo o tem se res tezko najde.
Kiron me je zacel zanimati predvsem zaradi sebe, saj mi je bilo takrat, ko sem ga raziskovala malo globlje, precej jasno, zakaj so nekatere stvari take, kot so.
Zanima me se, iz kje jemljeta literaturo o Kironu?

J.

#5 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 14. april 2002, 01:00

Hm jaz lahko dobim le en aspekt (mars opoz. kiron) ce sledim danim merilom.(do 3 stopinje) torej je kot tak najbrz relativno nepomemben?

J.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#6 Mimi

Mimi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 14. april 2002, 01:00

Ja - literature je zelo malo oz. zelo težko dobiš kaj koristnega.
Tole, kar vem o Kironu, pa je predvsem, kar vem iz glave, kar sem sproti kje 'pobrala' in, kar pač sklepam...
Imela sem zanimivo knjigo prav o Kironu, pa je žal že dolga leta nimam več, ker sem jo nekam posodila, kot tudi premnoge druge dobre knjige...
Ne spomnim se več točno naslova, morda je bilo: Chiron, the cosmic healer (ameriškega avtorja, ki pa se ga tudi ne spomnim iz glave).
Sicer pa obravnava Kirona oz. nudi njegov opis morda tudi Slovar simbolov, zelo dobra knjiga, kjer najdeš vse takšno (nisem pa ziher, ce je res Kiron notri).

El Nino - Kiron potuje precej počasi in ga ne štejemo k osebnim planetom... V enem znaku se zadržuje približno 7, 8 let. Zato je orbis delovanja aspektov pač logično manjši.
Tudi če imaš tako "samo" Mars v opp. s Kironom, je skoraj gotovo, da imaš Kiron nekje v bližini DSC.
To je spet predmet razmisleka in obravnave lahko...

Osebno pa dajem prednost individualnejšim točkam, kot sem že omenila.
Tako bom večjo pozornost namenila recimo velikemu vodnemu trigonu ali velikemu križu, kot pa npr. ravno Kironu v tem in tem znaku oz. hiši.
Če pa je npr. Kiron del konfiguracije oz. nekako pripomore k, oz. zaključi konfiguracijo, pa ga vzameno v aspekt.
Če imamo tako npr. Neptun v Škorpijonu, Sonce v Vodnarju, Luno v Levu - lahko Kiron na točni stopinji Bika npr. "ustvari" veliki stalni križ.

Ipd.

Mimi

#7 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 15. april 2002, 01:00

Tudi jaz sem posodila knjigo o Kironu, tako da ne vem točnega naslova, mislim pa de je avtor Melanie Reinhart.

E.

#8 Janina

Janina
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 15. april 2002, 01:00

Trenutno iscem preko neta, saj v knjiznjici ni nic podobnega, bom pa zdaj lahko iskala prek avtorjev in naslovov, hvala :)
Zanima me se to: pravite, da so pomembni aspekti s Kironom tisti, ki jih le-ta dela z osebnimi planeti in to v radiju 2-3 stopinje. Nekje sem brala, da so prav vsi aspekti s Kironom bolj tezki, tudi tisti, ki sicer veljejo za pozitivne? Moj Kiron v 9.hisi ima trigon z Asc, s Soncem in Merkurjem v prvi (in opozicijo z Uranom v tretji). Je potemtakem trigon vir vpogleda ali problematicen aspekt?
In se to: se Kirona razlaga samo glede na hiso in aspekte ali je enako pomembno tudi znamenje, v katerem je?

J.

#9 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 15. april 2002, 01:00

Lahko bi tako rekla, maska je na en način Kironska.

V primeru konjukcije se ta spekt močneje izraža. Tak človek je zelo bled in videz je kironski /recimo žrtev/, lahko se kaže kot da je doživel neko krivico, ki se je ne da popraviti.

Kakor sem pa že napisala je odvisno kaj smo: zdravitelji, ranjenci ali ranitelji.

V samem horoskopu je odvisno od tega, kako je Kiron integriran.

Tudi če naši aspekti niso tako točni, se nekje izražamo kironsko.



E.

#10 Janina

Janina
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 20. april 2002, 01:00

Elizabeta, hvala ti za interpretacijo. Jaz sem kot amater popolnoma zgresila smer.
Resnicno je, kar si rekla: sem na smrt bleda in vcasih so bili vsi prepricani, da sem tako ali drugace hudo bolna:)
Bolecino pa nekako izrazito zaznavam ze celo zivljenje, mogoce bolj, kot je to potrebno. Ne pocutim se kot zrtev, ker na zivljenje ne gledam (vec) na tak nacin, lahko pa takoj zacutim tako stanje pri drugih. Dostikrat sem zalostna, ko opazujem, kako ljudje okoli mene trpijo, jaz pa jim ne morem dosti pomagat, ker so si svojo bolecino sami izbrali. Zelo sem pozorna na to, da jih torej vsaj sama ne ranim.
Velikokrat sem se sprasevala, od kje mi ta zaznava, pa nisem nasla odgovora vse do zdaj. Skratka, res ti hvala:)

janina

#11 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 22. april 2002, 01:00

Škoda, da te ni bilo na moji celodnevni delavnici o Kironu. Vse tako kaže, da bom morala bolj javno oglaševati, da se bo vedelo ali razvedelo.

Vsak planet, točka, aspekt...., potrebuje čas, da ga razumeš in da ga ozavestiš. Eni so meni bližji eni so meni bolj oddaljeni, pri tebi pa zopet eni drugi, vendar v vsakem je nekaj, kar je v meni ali v tebi.

Če želimo, da se spoznamo, potrebujemo en določen čas in takrat prehodimo tudi neko pot, ki nas res pripelje na začetek, a ta začetek je nekaj novega, popolnoma drugačnega, od tistih začetkov, ki so se kar ponavljali ali bili celo na en način enaki.

Drugače gledamo!



E.

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. april 2002, 01:00

Elizabeta - ko boš imela še kaj takega (tamle omenjaš delavnico), prijavi na LN Novice (Vpis dogodka).
Zato pa je tam - da se izvejo takšne stvari. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Gost_Mitjan_*

Gost_Mitjan_*
  • Gost

Objavljeno: 19. maj 2002, 01:00

Nasel dobro razlago Kirona v anglescini.

Oglejte si tukaj

M.

#14 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. februar 2003, 01:00

torej je to mlad planet...v slo. še ni prevoda; hmmm

P°k0w<

#15 stu2

stu2
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 88

Objavljeno: 7. februar 2003, 01:00

Kaj pomeni kiron v biku?Imam mogoče tudi zaradi tega
težave s sprejemanjem realnosti?

#16 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 7. februar 2003, 01:00

..ti je morda v mladosti˝nekdo popačil´ prikaz realnosti?

P°k0w<

#17 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 5. april 2003, 20:39

Res se o kironu v slovenščini bolj malo najde. Mene zanima kiron (natalno) v šesti hiši. Predvsem v zvezi z zdravjem x?x
strelka

#18 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 8. april 2003, 22:55

Opazila sem zanimivo simetrijo med Kironom in šamani. Tudi šamani so 'ranjeni zdravilci', kot inicijacija v šamanizem se pogosto pojavi kaka resna fizična ali psihična bolezen ali kake druge nesreče, poskusi samomora, bližnja srečanja s smrtjo itd. Potencialni šaman, ki tako bolezen premaga, lahko tudi zdravi druge, saj si je pridobil moč - ravno iz tega, ko je premagal neko bolezen. Pri šamanih resda 'rana' v toku življenja večinoma zaceli, vendar je iniciacija enaka...ranjenost in potem modrost ter pomoč drugim. Zanimivo.

Jaz imam Kirona v 3. hiši...rana v zgodnjem otroštvu?

#19 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 9. april 2003, 13:00

No, poglej, poglej... malo sem pregledala in ugotovila, da imam sina tam kjer očeta, hehe...
Saturn in Kiron - oba sta v 10. hiši.... (Saturn je že ovenček, Kiron pa še ribica)
Kiron pa je v opoziciji z konjunkcijo jupitra in urana...
Ali prav razmišljam, če rečem, da imam stalno občutek, da bom enkrat res zelo uspela v delu, do takrat moram pa še trpet ? xsurprisex

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. april 2003, 20:11

Kaj pomeni kiron v biku?Imam mogoče tudi zaradi tega
težave s sprejemanjem realnosti?

Morda... To lahko kazejo tudi drugi aspekti oz. polozaji...
Tole je morda kar mocen polozaj za zdravljenje drugih - po mojem mnenju imas veliko filinga za zdravljenje z bioenergijo, z zemljo, masazo...
Ker je to Kiron, morda ne znas izkoristiti teh potencialov tudi za zdravljenje sebe.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. april 2003, 20:16

Res se o kironu v slovenščini bolj malo najde. Mene zanima kiron (natalno) v šesti hiši.  Predvsem v zvezi z zdravjem  x?x

Strelka - to pomeni 'precizen' in skrbno izbran nacin 'zdravljenja', pa tudi resevanja vseh tezav, s poglabljanjem in analiziranjem, s tem, da prides do srzi tezav..
In kakor v trenutku lahko ugledas bistvo tezave in celo odgovor na vprasanje, ko gre za obravnavanje nekoga drugega, lahko pri sebi zanemaris vse to in se ta dobra lastnost, ki jo koristno uporabljas za druge, v primeru, da gre zate, sprevrze ali v iskanje dlake v jajcu, ki se obravnava kot hipohondrija, ali pa od vseh podatkov ne znas izvleci bistva sporocila tudi zase.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. april 2003, 20:25

Opazila sem zanimivo simetrijo med Kironom in šamani. Tudi šamani so 'ranjeni zdravilci', kot inicijacija v šamanizem se pogosto pojavi kaka resna fizična ali psihična bolezen ali kake druge nesreče, poskusi samomora, bližnja srečanja s smrtjo itd. Potencialni šaman, ki tako bolezen premaga, lahko tudi zdravi druge, saj si je pridobil moč - ravno iz tega, ko je premagal neko bolezen. Pri šamanih resda 'rana' v toku življenja večinoma zaceli, vendar je iniciacija enaka...ranjenost in potem modrost ter pomoč drugim. Zanimivo.

Jaz imam Kirona v 3. hiši...rana v zgodnjem otroštvu?

Anatha - zelo dobro si tule razmisljala. Tole je zelo primerna primerjava (s šamani).
Po mojem ne toliko rana, kot morda nekaksno razocaranje.. preveliko pricakovanje v zvezi z avtoritetami ipd.
Morda gre za samo podrocje izobrazevanja, ki si si ga izbrala in ki te ne zadovoljuje...
Pa bos morda te pomanjkljivosti, ki si jih skozi te sisteme okusala na svoji kozi, uspesno vpeljala v neke svoje sisteme, ki jih bos morda 'lansirala' na nek nacin...
Mislim, da gre za zeljo po spreminjanju obstojecih norm in za zeljo po svojem doprinosu... - s svojimi izkusnjami bos pomagala drugim - predvsem nivo komunikacije, izobrazevanja, sorodstvenih odnosov..... ta podrocja.
Zate je primerno analiziranje in raziskovanje, brez vpletanja custev, 'zgodovine' in prepricanja...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. april 2003, 20:31

No, poglej, poglej... malo sem pregledala in ugotovila, da imam sina tam kjer očeta, hehe...
Saturn in Kiron - oba sta v 10. hiši.... (Saturn je že ovenček, Kiron pa še ribica)
Kiron pa je v opoziciji z konjunkcijo jupitra in urana...
Ali prav razmišljam, če rečem, da imam stalno občutek, da bom enkrat res zelo uspela v delu, do takrat moram pa še trpet ? xsurprisex

Cat - samo kratek komentar na tole - tvoj edini edincati problem je videnje SEBE v svetu, odnosih, situacijah, okoliscinah...
Ves, da imas 'tisto nekaj', in vendar nisi cisto prepricana, ce je to res to, in bi rada nekaksno 'potrditev', ki pa te itak ne bi prepricala - ker pac imas ta dvom... x:o)x
V sebi si mislis: 'Boste ze videli'...
Samo kdaj? ... Ker - s tem pa 'odlasas'... x;)x
In to je point Kirona - ki itak ni enostranski... Ampak je ravno pri njem zelo viden ta 'jin-jang' moment.
In to je 'caka', catch.
Nekaj bi, VIDIS, kako to bi, pri drugih se bolje to vidis... pri sebi pa se ti nekako porazgubi... (mislim, to ni caka samo pri tebi, to je splosni stos tegale).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 20. april 2003, 20:32

Marsa, hvala za tvoj komentar. Mož ima kiron v šesti hiši, v ribah. Pa se mi zdi, da je občutljiv kar se tiče zdravja, pozoren na vsako malenkost (jaz mislim, da je malenkost) - poglablja, analizira, iskanje dlake, tako kot si rekla. Mene pa zanima ali pretirava zaradi kirona, ali je res tako občutljiv ali so te le ribi x?x

Sem pa slišala tudi, da lahko kiron v 6. hiši pomeni sposobnost zdravljenja.
strelka

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. april 2003, 20:47

Seveda, Strelka, saj je 6. hisa hisa zdravja, kiron pa je zdravilec...
Saj sem se mi zdi rekla, da je vse to (pikolovksi etc), pri drugih pa da se bolje vse to vidi in posteka kot pri sebi - in ravno to je finta.
Ja - obcutljiv je zato, ker je tak, pa zato, ker ima (ocitno) mocne Ribe, pa ker je v 6. hisi - zdravilec itak zaznava vibracije tudi - ali uporablja znake, simbole, to vejo, ono vejo, v bistvu prodira v vesoljno znanje skozi pac te kode.

Odvisno je, kaj naredimo z vsem tem BOGASTVOM (ki je za nekatere krizev pot): intuicija, domisljija, obcutrljivost - kajti to so KVALITETE in ne pomanjkljivosti...
ker ce ti je dano nekaj, ce nekaj imas, to moras tudi uporabljati... Potem je to tako priloznost, kot tudi odgovornost in izziv.
najlazje je resevati teste: 1+ 1 - komu se to da?
To je pa ja za dojencke..
No, in testi v zivljenju niso nic drugacni; ce smo to ze osvojili, se nas hoces noces prestavi na visjo raven...

Kiron pac predstavlja te visje frekvence..
ne moremo ga interpretirati z mocjo sonca, vendar lahko pa da dodatno nianso...
Ce das v belo barvo samo pikico crne, bo ze siva.... Se tako majcken pikec majarona, modre barve, kumine... ... bo dal nek svoj okus, svojo noto....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0