Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kiron


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
759 komentarjev na to temo

#76 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 18. april 2004, 13:58

x:Dx x:Dx x:Dx le kaj sem pričakovala x?x x?x x?x x:Dx
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#77 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 18. april 2004, 14:21

in na 21.11 st.Kirona,ki je samotar,saj nima aspektov.Torej na Kiron se ji je'vsedel'Pluton.

Da je mera polna se njenemu ascendentu(Rak)(9.st.) približuje T.Saturn..na ascendentu je N. Uran,ki tvori opozicijo z N.Marsom in konjunkcijo z ascendentom ..

Luno ima na 8..st.Rib(10 hiša MC) ,kamor se počasi pa vendar približuje Uran...

Zanima me vaše mnenje predvsem tole o T. Plutonu na N.Kirona.
Mora delovati,saj ženska ni pomehkužena,hipohondrična ali kaj podobnega ..



xrolleyesx  xrolleyesx  :o|o:

x;)x Kiron je zdravilec in še v šesti hiši. Prehod plutona preko šeste hiše in preko kirona sigurno vpliva na njeno zdravje. Predvsem bi pa rekla, da je krivec tudi saturn preko ASC in preko urana, vladar je luna, preko lune se približuje uran in res je mera polna.
Ko bo vse mimo, bo lažje zadihala. :palec:

#78 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 18. april 2004, 15:21

Moj dragi pa: Kiron v Biku, 1. hiša, konjunkcija Asc. (orbis 1 stopinja). Opozicija Uran, 7.hiša (15 orbisa - a je to že preveč?).

A me lahko kdo razsvetli v razumevanju najinih Kirončkov?
Hvala hvala hvala

Pri tebi so orbisi široki, če sem prav razumela.(15°) Torej je Kiron v padajoči hiši neaspektiran, s tem ni ravno pomemben element tvoje karte.

Pri tvojemu partnerju pa je zadeva drugačna, zanj je res pomemben. Če sklepam sama je tu največja rana prav človekov občutek jaza, sebe. Seveda pa se kažejo tudi možnosti, da svojo rano pretvori v moč zdravljenja, vendar ne brez težav, in konfliktov z drugimi.
Sedaj pa malo iz zgoraj navedene knjige:
Akcija in boji, ki ne izvirajo iz lastne motivacije, ampak so vedno boji za druge. Pogum in borben duh kompenzirajo bolečino, samozanikanje in strah, ki stoj za tem. S to pozicijo lahko ranimo sami sebe.
Možno je, da sta strast in volja pri temu človeku zlomljeni že v otroštvu. Težek začetek življenja.

In tako naprej. Povezuje se simboliko prve hiše in simboliko Kirona.

Vse dobro,

Mihela.

Tudi jaz imam Kirona v 1. hiši kakor partner od Moodymoon.

Poleg tega je še v konjunkciji z Luno in asc (v Ribah).

Pod to kar si napisala, o težkem začetku življenja, se lahko kar podpišem (vijolična že ob rojstvu, brez dihanja...oživljali, pa potem nekaj mesecev kasneje ista scena...).

Pa to da sem totaln borec, vedno pa se borim za neko skupno dobro, bo tudi držalo.. x:Ix Ampak počasi imam tega dosti! Se bom potegnila tudi zase. :vragec:

Nekdo mi je nekoč rekel, da je Kironova rana v takšni poziciji vezana na mamo?


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#79 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 18. april 2004, 18:35

[

Lunca hvala,

zanimalo me je vaše mnenje,saj sama razmišljam kot ti.T.Pluton inN. Kiron ,po vsej verjetnosti,nista najboljša kombinacija šeste hiše ...
Pluton pač brska po koreninah,išče...prijateljica se ukvarja z zdravilstvom tako,da kaže,da ji ne pride dlje kot do zdravniških pregledov in nedefiniranih diagnoz...
V zadnjem času pa so se pričele zdravstvene,težave z njeno materjo tako,da ji precej pomaga pri premagovanju le-teh.Skratka ,vse na kupu,kot pravimo temu.
Da je mera polna...težave tudi na poslu.
.


Povem ker te,povratna informacija,po vsej verjetnosti zanima.

Lep pozdrav :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#80 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 18. april 2004, 18:42

Marsa,

pojma nimam kam se je izgubil tvoj post pa kljub vsemu hvala za repliko.

O Kironu vem bore malo pač kar preberem.Zato je zanimivo slišati izkušnje ljudi.

Pri moji frendici,recimo,je naredil cel kažin tako njej osebno,kot njeni družini.
Vse se poklapa(datumi) s tranzitom(Plutona na Kiron.


Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#81 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 29. maj 2004, 18:39

Kiron sam po sebi simbolizira črto med intelekton in instinktom.Pomoč,prijateljstbvo,zdravljenje bolnih in prenašanje znanja(šamanizem)

Nekaj drugega me zanima in bom vesela če mi kdo odgovori:

V našem življenju obstajajo tri ključne točke:

1. T Saturn -povratek(28-30 let)
2 .TUran opozicija N.Uran(38-42 let)
3.T.Kiron konjunkcija N .Kiron..v starosti 50 let


V prvem imamo,navadno,materialno krizo;pač ugotavljamo,da smo samostojni,odvisnost od staršev je prenehala....

Uranska kriza je povezana z intelektom.Kaj smo doslej naredili ...je čas te krize poln zmešnjav? Krediti,vse narobe s poslom ....... če stvari ne uredimo v pravem času nas,možno,čaka živčni zlom,naredimo drastične spremembe ...možno ,da 'nebo samo' naredi te spremembe;

Na kratko...s Saturnom si krizo ustvarimo z Uranom pride kriza od zunaj...

Tako sem prišla do Kironovega povratka,saj naj bi se takrat življenje šele pričelo.
Kironska kriza je kriza zavesti na način,da vemo,razumemo,da je večji del življenja izza nas,smo ga prehodili..prešli.Nastane vprašanje življenja v nadaljevanju.Želimo življenje živeti ali želimo zboleti ...
Če ob Kironovem povratku ostanemo bolni smo izbrali bolezen ..oz.bolno starost;
Če bomo postopali Kironsko...pomagali sebi in drugim gremo v starost polno modrosti ...l

In sedaj moj firbec? :o|o:

Zanima me kje se najdete...če se najdete.Predvsem me zanima če je na forumu kdo,ki pravkar doživlja Kironov povratek ....kako ga preživlja oz.doživlja.

Lahko pišete tudi na OS
:palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#82 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. maj 2004, 19:10

mam kirona glih nasprot plutona, kokr stekam!?:

-1- pluton v devici - 2 hisa :xx!:
predvidevam, da to pomeni skoz up and down... na financnem in osebnem al kaj!?
sicer je divicina merkurjeva hisa 6.

-2- kiron v ovnu v 8 hisi :xx!:
..in spet v povezavi z financami al kwa, k je glih vonova 1 hisa,
sicer pa 8 hisa: smrt, spolnost, dedovanost, notranje...

----- kako si lahko razlagam zevo: ali je glede na te podatke poudarek recimo:
pri -1- primeru: gledam bolj devico in 6 hiso al gledam bolj 2 hiso?? al obe?
in kako povezat??

kako pa vids, ce dozivljas kironov povratek?

#83 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 29. maj 2004, 20:08

Pri meni je Kiron natalno na začetku 12. hiše v ribah, kje je pa trenutno :eek: , a ste omenili trenuten položaj, da vidim...

#84 slavi

slavi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 76

Objavljeno: 29. maj 2004, 20:33

A mi lahko prosim kdo razlozi, kako vpliva na osebo kiron v 12. hisi na sedmi stopinji bika (mislim,da retrograden) v kvadratu z MC in crno luno, v konjunkciji z uranom, merkurjem, soncem, v kvadratu z jupitrom (v cetrti hisi) ter trikotnikom s saturnom in sekstilu z luno?Hvala ze vnaprej, ker meni ni to cist nic jasno, tako dalec z znanjem se nisem!

#85 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 29. maj 2004, 22:14

Pri meni je Kiron natalno na začetku 12. hiše v ribah, kje je pa trenutno :eek: , a ste omenili trenuten položaj, da vidim...


ojla,

Kiron,tranzitni,se trenutno nahaja na 25st.39 Kozoroga ...
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#86 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 30. maj 2004, 13:20

Pri meni je Kiron natalno na začetku 12. hiše v ribah, kje je pa trenutno :eek: , a ste omenili trenuten položaj, da vidim...


ojla,

Kiron,tranzitni,se trenutno nahaja na 25st.39 Kozoroga ...

Ojla!

Hvala Čveka, potem mi je šel v preteklosti, čez MC, ne vem, kaj bi lahko bilo :eek: , sicer bo sedaj najbližje Saturnu, mu še manjka dobri dve stopinji, kar bi se že lahko čutilo...


#87 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 30. maj 2004, 14:18

Pri meni je Kiron natalno na začetku 12. hiše v ribah, kje je pa trenutno :eek: , a ste omenili trenuten položaj, da vidim...


ojla,

Kiron,tranzitni,se trenutno nahaja na 25st.39 Kozoroga ...

Ojla!

Hvala Čveka, potem mi je šel v preteklosti, čez MC, ne vem, kaj bi lahko bilo :eek: , sicer bo sedaj najbližje Saturnu, mu še manjka dobri dve stopinji, kar bi se že lahko čutilo...


ojla,


srečujeta se preteklost(Saturn) in sedanjost (Kiron)

Ti sam najbolje veš,kaj ti bo to prineslo :palec:

Prihodnost predstavlja, Uran.


P.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#88 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 31. maj 2004, 09:40

Kiron sam po sebi simbolizira črto med intelekton in instinktom.Pomoč,prijateljstbvo,zdravljenje bolnih in prenašanje znanja(šamanizem)

1. T Saturn -povratek(28-30 let)
2 .TUran opozicija N.Uran(38-42 let)
3.T.Kiron konjunkcija N .Kiron..v starosti 50 let


V prvem imamo,navadno,materialno krizo;pač ugotavljamo,da smo samostojni,odvisnost od staršev je prenehala....

Uranska kriza je povezana z intelektom.Kaj smo doslej naredili ...je čas te krize poln zmešnjav? Krediti,vse narobe s poslom .......  če stvari ne uredimo v pravem času nas,možno,čaka živčni zlom,naredimo drastične spremembe ...možno ,da 'nebo samo' naredi te spremembe;

Na kratko...s Saturnom si krizo ustvarimo z Uranom pride kriza od zunaj...

Tako sem prišla do Kironovega povratka,saj naj bi se takrat življenje šele pričelo.

xrolleyesx Moj natalni kiron je na začetku kozoroga. Kaj mi je prinesel prehod kirona čez natalnega kirona?
Človek takrat res izbire kar si želi? Vladar mojega kirona je saturn, le ta natalno v sedmi hiši in izbrala sem si prijatelja, ki ga nisem imela več dolgih let po ločitvi.
Prehod kirona po kozorogu pa občutim kot bolečine po kosteh- saturn. Ali ima še kdo take izkušnje?

#89 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 31. maj 2004, 09:49

Pri meni je Kiron natalno na začetku 12. hiše v ribah, kje je pa trenutno :eek: , a ste omenili trenuten položaj, da vidim...


ojla,

Kiron,tranzitni,se trenutno nahaja na 25st.39 Kozoroga ...

Ojla!

Hvala Čveka, potem mi je šel v preteklosti, čez MC, ne vem, kaj bi lahko bilo :eek: , sicer bo sedaj najbližje Saturnu, mu še manjka dobri dve stopinji, kar bi se že lahko čutilo...


ojla,


srečujeta se preteklost(Saturn) in sedanjost (Kiron)

Ti sam najbolje veš,kaj ti bo to prineslo :palec:

Prihodnost predstavlja, Uran.


P.

Se mi zdi, da gre vse skupaj na boljše, saj sam z seboj sem vsak bolj zadovoljen, hvala Čveka...lep dan x;)x :palec:

#90 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 31. maj 2004, 10:26

[
Nekdo mi je nekoč rekel, da je Kironova rana v takšni poziciji vezana na mamo?


Na mamo je vezana predvsem za to, ker je Kiron v konjunkciji z Luno, ker je v prvi hiši pa je vezano tudi na sam prihod v življenje, porod....

Vse dobro,

Mihela.

Pozdravljena,

na mamo je vezana predvsem zaradi konjunkcije z Luno, ker je v prvi hiši je lahko vezana tudi na sam porod, začetek življenja.

Ti predlagam, da izkoristiš Kirona v pozitivno, ker je pri tebi res zelo oseben.


Sej veš pomoč drugim preko posebnih talentov za zdravljenje....


Vse dobro,


Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#91 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 31. maj 2004, 10:37

Priznati moram, da Kiron v moji natalni karti ni močan oziroma ni oseben. Toda kljub temu, sem občutila Kironove tranzite. Nič strašnega, toda opozicija Kirona na Saturna iz osme v drugo, se je izkazala po pričakovnjih, kot strah pred finančno osamosvojitvijo.....



Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#92 slavi

slavi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 76

Objavljeno: 31. maj 2004, 12:58

Zivjo, Mihela, jst sm dva dni nazaj postavla eno vprasanje za kirona v doloceni poziciji in aspektih. Dej, ce se ti bo slucajno dalo in bos imela kej casa, mi prosim razlozi, kaj to pomeni. Hvala!

#93 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. maj 2004, 14:11

Hmm, zanimivo, kako dobro se je razvila tema Kiron. x^x x8Dx
Cveka - sory, prej sploh nisem opazila, zdaj pa sem jasno pozabila, za katero objavo je slo... zal...
Kul, ker si se lotila na tak nacin... jaz imam Kiron v Ribah, imam pa par frendic, ki ga imajo najbrz v Kozorogu, pa ce bo kaksna priloznost, bom malo povprasala, kaj kaj cutijo itd...
Aha, seveda - je ravno povratek zdaj... - aja, in to ze precej globoko, seveda... se ze priblizuje Vodnarju...

Slavi - ali imas potemtakem tudi Sonce, Merkur in Uran v 12.?
Hmm, morda bi to lahko interpretirali kot nekaksne sposobnosti, ki so mroda na nezavednem nivoju - nenazadnje ker to tudi nekako odrivas na stran? Npr. svoje intuitivne ali celo zdraviteljske sposobnosti... No, zaradi merkurja in tudi urana zraven nekaksna sposobnost visje, neverbalne komunikacije z drugimi, intuitivni uvid v situacijo - a mroda samo pri drugih, ne pa tudi pri sebi, morda pri sebi ne vidis jasno teh sposobnosti, se jih 'bojis' imeti.... razvijati...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#94 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 31. maj 2004, 14:30

ja, fajn, sam men pa ni nben odgovoro :V:
pa itaj, sej ni mus da mi ha ha ha x:Dx
pac, mi ni pa kaj ne! x;)x nism bilv dost priden x;)x
zanimiva tema je kiron!

#95 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. maj 2004, 14:35

smo ti pa na kej druzga, al pa celo ze na kirona tudi, malo poglej nazaj...
Ali ti pa se bomo, moras se vseeno malo poglobit ce hoces napisati kak stavek interpretacije, Slavi pa ima 'prednost', ker je relativno novi clan.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#96 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 31. maj 2004, 15:31

smo ti pa na kej druzga, al pa celo ze na kirona tudi, malo poglej nazaj...
Ali ti pa se bomo, moras se vseeno malo poglobit ce hoces napisati kak stavek interpretacije, Slavi pa ima 'prednost', ker je relativno novi clan.

he he, res je. sm glih razmislu, kle je precej mnogo mlajsih od mene :O:
po postih sodec pa se mi zdi da mam najmanj let x:o)x x:Ix
oh ja, kolk so maldi dans pametni xcivx xcivx :palec:

#97 slavi

slavi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 76

Objavljeno: 31. maj 2004, 15:59

Hvala, Marsa, zdej moram se uzivati, ko mam privilegije zaradi novega clanstva:))
Ves, to ni bil kiron iz moje karte, tko da nimam ne sonca ne merkurja ne urana v 12. hisi. Uran mam na ascendentu (skorpijon), sonce in merkur pa v 9. hisi (rak). Kirona mam pa v biku (na 17 stopinj) v 7.hisi v inkonjunk. z luno, sekstilu z merkurjem, trikotniku z jupitrom, trikotniku s saturnom, konj. z uranom ter inkonj. s plutonom in neptunom.
Ce mam se kej privilegijev, mi pa to lahko interpretiras, ker je zame cist prevec nerazumljivo.

#98 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 31. maj 2004, 16:11

mene pa tut zanima tole ze stemi stopinjami!!?? :o|o:
torej ce so stopinje velike recimo. 58.00. pomeni, da je planet, hisa, znamneje nekako manj mocno.
ce pa je recimo na: 00.01, pa je zelo mocno ne!?

torej ce je moj kiron na: 58.24 , pomeni, da ni mocen al kaj?? xrolleyesx
recimo 'ceres' v 5 hisi capricorn pa na 4.01 stopinje in je torej mocno postavljen - v zacetku.

#99 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 31. maj 2004, 18:56

mam kirona glih nasprot plutona, kokr stekam!?:

-1- pluton v devici - 2 hisa :xx!:
predvidevam, da to pomeni skoz up and down... na financnem in osebnem al kaj!?
sicer je divicina merkurjeva hisa 6.

-2- kiron v ovnu v 8 hisi  :xx!:
..in spet v povezavi z financami al kwa, k je glih vonova 1 hisa,
sicer pa 8 hisa: smrt, spolnost, dedovanost, notranje...

----- kako si lahko razlagam zevo: ali je glede na te podatke poudarek recimo:
pri -1- primeru:  gledam bolj devico in 6 hiso al gledam bolj 2 hiso?? al obe?
in kako povezat??

kako pa vids, ce dozivljas kironov povratek?

Free živjo,

se pridružujem Marsinem mnenju glede interpretacije Kirona in njegovih aspektov.Po drugi strani je interpretacija Kirona občutljiva tema in ne vem če je ravno za forum.
Pa veeno.Nekaj malega,da ne boš kiron-plutonsko užaljen x:Dx
saj ta aspekt nakazuje na močne čustvene reakcije s katerimi navadno raniš,najbolj,samega
sebe in te pehajo v destruktivnost(no ja...neke vrste)

Seveda ni zanemariti osme hiše v kateri se Kiron nahaja.To je ,v bistvu,Škorpijonova hiša,katere vladar je ravno Pluton.
Kaj počne Kiron v tej hiši? No ja..zdravi ,med drugim,tudi seksualnost x:Ix ,razne strahove..,ki so,lahko,povezani tudi z materialnimi dobrinami. Ne pozabi,da je Kiron samo planetoid in ne more biti vladar hiše.On je tam,da zdravi,da nas opozarja na rane....samo prisluhniti mu moramo.
Ključne besede za Kirona so med drugim tudi:
žrtvovanje,
učitelj,
guru,
ekologija,
ponovo rojstvo,
šaman,
in še in še

Opozicija Pluton -Kiron kaže na drezanje v stare rane ...pri tem se ne zavemo,da lahko ravno zaradi tega nastanejo nove .....oseba s takim aspektom ima močno voljo,ki pa je,žal,destruktivna......

Kot vidiš ... včasih je,samo malo,preveč.
:palec:

Zanima me kakšne odnose imaš z materjo oz.sorodniki po materini strani?

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#100 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. maj 2004, 19:09

Wow, Cveka, respect - ti si se pa ornk posvetila Kironu!! x^x x8Dx :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0