Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Neptun


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
410 komentarjev na to temo

#51 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 21. november 2003, 09:37

Ouuu..mislim...špricala z oko... x^x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#52 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 21. november 2003, 17:43

Hm, Neptun v 8. hiši, v Škorpijonu (zraven sončka oz.tam nekje..). Pri meni poskrbi za kakšne povsem neobičajne in intuitivne prebliske...(ko človeka vidim, si kar predstavljam, kaj bi bilo zanj najprimernejše delo, oz. kak tip človeka je. PS. Pa sploh ne delam na takšnem področju...) ... ali pa za kakšne neobičajne, skoraj malce "jasnovidne" sanje, ampak običajno vedno v povezavi z ljudmi, ki mi niso ne vem kako blizu.. )
xscratchx xnckrivx



:eek: :eek: :eek: MucaMaca

#53 Tanit

Tanit
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 9. december 2003, 21:53

nič ne vem o Neptunu, razen, da je generacijski planet

pr men je v 5. hiš in v tehnici, pa še v trikotniku z asc in trikotniku z MC...

hmm... španska vas...

:)
[COLOR=green]

Actas: carpe diem, quam minimum credula postero
(Horac: Odes, I, 11)

#54 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 10. december 2003, 07:15

Poskusimo z Neptunom malo drugače.

Sam ga razlagam s ključnim stavkom "Ali je to res to?" (Tudi drugi planeti imajo določene ključne stavke/trditve; gre za to, da astrologijo malo poenostavimo, saj ni nobene potrebe, da bi jo zelo komplicirali.)

Ta stavek nam pride prav v vseh položajih Neptuna. Če je v deveti, se o npr. študiju vprašamo, "ali je to to?". Tipičen primer: oseba napravi recimo strojni faks in super ji gre, potem pa napravi kariero v kmetijstvu (ker se je pač tam oženila ali dobila ugodno službo ali karkoli), in se vpraša "pa kaj naj jaz s tem faksom?!" ali pa "ali mi je bilo potrebno študirati vse tisto?". V tem smislu nekje.

Poglejmo primer Neptuna v prvi (pa tam niti ni najbolj pasji).
Prva hiša pomeni "jaz, moj izgled". Oseba s takim Neptunom nima jasne predstave o sebi, zato išče "pravo sliko", ki pa je seveda ni - Neptun je mojster prevare, preslepitve! Torej ta oseba menja imidž, pa ime (po večkrat morda) in dela vse, da bi se nekako predstavila v pravi luči - ne da bi vedela, katera luč je "prava"!

Še dodatno o njem, pesjanu:
Neptun deluje kot fatamorgana. Praskamo po pesku proti oazi v puščavi in ugotovimo, da je to samo privid. Razočarani smo, a ko si oddahnemo in pogledamo naokoli, vidimo, da je precej blizu od nas V RESNICI oaza. In praskamo naprej. Nakar vidimo, da tudi to ni drugega kot privid. (In potem se štorija ponavlja.)

Še ena slika:
Neptun ti pove, "da je to tisto pravo, nakar nisi čisto siguren, vendar pa te pesjan kljub vsemu prepričuje, da cela zadeva v bistvu JE v redu, ampak ni sigurno, ker morda ni, čeprav zgleda, da je, in skoraj bi lahko bilo, če se ne bi nekaj zgodilo, ampak ne biti razočarani, saj v bistvu kar je, ampak danes nekako ne gre, jutri bo bolje, ker absolutno mora biti, čeprav še ni čisto garantirano..."

Sem zakompliciral? Težko brati? No, prav takšen je Neptun.

Locirajte ga v svojem horoskopu in ga povežite s hišo, v kateri se nahaja, in ni vrag, da boste našli iluzijo, ki vas daje na dolge proge. (Naj vas ne mota njegov položaj v znamenjih - ker je generacijski planet, je v enem znamenju toliko časa, da ga ima tam stotnija milijonov ljudi.)

(In če vprašate mene, je njegov neprimerno bolj pasji položaj v četrti hiši. A o tem kdaj drugič.)

Lep pozdrav vsem!

#55 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 10. december 2003, 07:30

Neptun ti pove, "da je to tisto pravo, nakar nisi čisto siguren, vendar pa te pesjan kljub vsemu prepričuje, da cela zadeva v bistvu JE v redu, ampak ni sigurno, ker morda ni, čeprav zgleda, da je, in skoraj bi lahko bilo, če se ne bi nekaj zgodilo, ampak ne biti razočarani, saj v bistvu kar je, ampak danes nekako ne gre, jutri bo bolje, ker absolutno mora biti, čeprav še ni čisto garantirano..."

(In če vprašate mene, je njegov neprimerno bolj pasji položaj v četrti hiši. A o tem kdaj drugič.)

x:Dx :palec:


tisto o pasjem položaju v četrti hiši ... čakam na tvoj 'kdaj drugič' ... izgleda, da imaš pred seboj horoskop mojega brata, kadar želiš kaj o Algolu, Neptunu in podobnih 'pesjanih' povedat ... :o|o: x;)x

#56 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 10. december 2003, 08:19

aaa, torej si jaz delam iluzije v tretji hiši, kjer še merkur leži na soncu x?x x!x

si delam iluzije v zvezi s prijateljstvi itd, jih ne vidim prav ali pa odkrivam lastne iluzije v zvezi z njimi x?x

če merkur leži na soncu v tretji hiši pomeni: težko izražati sebe nasploh, težko izražati sebe v odnosu z drugimi, popolnoma izražati sebe in s tem okolico spravljati v obup, bes, razočaranje, srečo, vzhičenost( x:Dx :o|o: xrolleyesx :eek: :O: xDDx :xx!: x^x ) x?x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#57 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. december 2003, 08:41

x;)x Ja, moj neptun čisto na koncu sedme hiše? Verjetno res gojim iluzije o princu na belem konju? Z ozirom, da pa je v opoziciji z mojim soncem v prvi, me pa verjetno na vsake toliko časa vrže na kruta realna tla in mi dokaže, da drugi niso to, kar sem mislila o njih.
Imam ga pa v trigonu z luno v 12 hiši? Kaj pa to pomeni?
A se lahko zanašam na lastno intuicijo?
Kaj pa sedaj, ko mi tranzitni neptun v dvanajsti tvori sektil s soncem? Istočasno pa tvori kvadrat z venero v drugi hiši? Se bom spet nasankala?
Pri nekaterih, ki imajo neptun natalno v šesti hiši jim nihče ne zadane diagnoze. Bolezen mine, kot je prišla, sama od sebe.

#58 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2003, 08:56

Hehe, Bern, potem pa ti tukaj tole 'navrzem'... xDDx
Namrec sem pozabila pokomentirat oz. potem nisem nasla, kje je to bilo, ko si nekje napisal - redecelaso pegasto dekle...
Pa sem ravno pomislila, kako sem ti jo s svojim neptunom zagodla... :)
Pricarala tole... (res sem si vcasih zelo zelela pege - jih pa nimam).
Moj Neptun na ASC (v 12.) daje mdr. to, da sem na vsaki fotki totalno drugacna in v bistvu sem vsakic drugacna tudi ko me vidis v zivo...
Fotke so pa ali zamegljene ali me cudezno ni na fotki ali je kar kaksna napaka, kaka lisa se pojavi... ipd...

Ja, vsakdo ima pac neptun (kot tudi pluton, saturn, mars) nekje... x:)x :palec:

Aja, Lunca - hecno, ampak se ti to vidi - tale neptuncek v 7. x:Xx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#59 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 10. december 2003, 10:44

marsa, name pa nobenega komentarja x?x

xsrcx x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#60 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2003, 10:50

Joj, oprosti, Amis. :8): x:)x
Pa sem se pomislila, glej jo, glej, je kar dobro postekala tole...
Vebdar ne bi rekla, da Sonce in Merkur v 3. delata tole - iluzije.... Meni se tole zdi kar dobra postavitev, predvsem je to hitrost misli, dober spomin (pa ceprav tudi povrsnost) in dobro povezovanje, izrazanje brez tezav (no, odvisno je seveda od aspektov, ki jih tvorita in drugih polozajev)...
Neptun ... (cakaj - kje v katerem znaku pa je to - Skorpijonu, Strelcu? Sory, ce si ze podala to in sem spregledala)...
Ta pa zna takole zamegliti nas pogled na tele odnose...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#61 Tanit

Tanit
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 10. december 2003, 11:16

Marha, tud moj pristavljen lonček si spregledala...

učim se, ne zameri...:)
[COLOR=green]

Actas: carpe diem, quam minimum credula postero
(Horac: Odes, I, 11)

#62 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2003, 11:21

:) ;)

Med drugim to pomeni, da si najbrz zelo ustvarjalna, da se ukvarjas s cim lepim, morda umetnostjo ali imas pac nekaj tej talentov oz. se s cim podobnim ukvarjas za hobi - tak je tudi tvoj dom, ki si ga ustvaris.
Imas veliko smisla za motiviranje drugih, tako lahko dobro vplivas na hendikepirane oz. pac na take ljudi, ki imajo manj moznosti.
Tvoj odnos do druzine in doma pa je morda nekoliko nerealen, sicer pa imas po drugi strani razumevanje za vse zivo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#63 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 10. december 2003, 11:44

aaa, torej si jaz delam iluzije v tretji hiši,
...
si delam iluzije v zvezi s prijateljstvi itd, jih ne vidim prav ali pa odkrivam lastne iluzije v zvezi z njimi  ...

S prijateljstvi? Kaj pa imajo prijateljstva s 3. hišo? Z odnosi, odnosi nasploh, brati, sestrami, sorodniki (brez otrok, partnerja in staršev - torej z "žlahto") in sosedi. Prijatelji ostajajo v 11. hiši.

(Bajdevej, Amis, kaj je torej s tvojimi podatki in mailom?)

************************

< Ja, moj neptun čisto na koncu sedme hiše? Verjetno res gojim iluzije o princu na belem konju? Z ozirom, da pa je v opoziciji z mojim soncem v prvi, me pa verjetno na vsake toliko časa vrže na kruta realna tla in mi dokaže, da drugi niso to, kar sem mislila o njih. >
< Pri nekaterih, ki imajo neptun natalno v šesti hiši jim nihče ne zadane diagnoze. Bolezen mine, kot je prišla, sama od sebe. >
Bravo, Lunca. Oboje je po mojem zelo dobra razlaga, jasna in brez kompliciranja.

(O Neptunu v četrti in še kaj pa še - čimprej, ko bo mogoče.)

Pozdrav vsem!

#64 Tanit

Tanit
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 10. december 2003, 11:53

MARSHA, hvala... zvečine drži, kar mi pišeš

hmm....nerealen odnos družine pa pomeni, da imam drugačna pričakovanja, kot se pa družina zares "odvija"?
[COLOR=green]

Actas: carpe diem, quam minimum credula postero
(Horac: Odes, I, 11)

#65 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2003, 12:02

Ves, namenoma nisem zacela dodajati... ker je vse prevec odvisno od drugih okoliscin, drugih postavitev v Chartu.
Je pa ponavadi tale 'nerealen odnos', ki ga omenjam, povezan z okoliscinami iz preteklosti, torej, h kaksni druzini tezimo (kaksno bi radi imeli, si jo predstavljamo) GLEDE NA druzino, iz katere izviramo....
In, ja - veckrat je pa res takole, da so pricakovanja drugacna od tega, kakor je potem v resnici...
Kaze tudi recimo nacin vzgoje tole, tako imas morda zelo elasticna merila ali si prevec popustljiva, lahko pa imas nekako 'posebnega' otroka, morda zelo zgodaj, prezgodaj v zivljenju - prav tako pa bi lahko tu Neptun pomenil nerealna pricakovanja - v zvezi z otroci.
Pomeni seveda tudi, da si zelo romanticna, veliko ti pomeni vse tole, dvorjenje, besede, izkazovanje ljubezni in podobno. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#66 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 10. december 2003, 12:07

bern, sem mislila, da med "druge" spadajo tudi prijatelji. sori. pa saj ne moreš od amaterja pričakovati da bo vse tole vedel. x;)x

ja mail, hmmm tole poglavje zase :o|o: poslal že dvakrat, pa očitno ne prime

mogoče moram premagati škorpijonsko skrivnostnost in napisati podatke javno ( o šit, ne bi glih xrolleyesx )

a obstaja še kakšna varianta, da ti zmejlam x?x

thx xDDx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#67 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 19. december 2003, 23:06

(In če vprašate mene, je njegov neprimerno bolj pasji položaj v četrti hiši. A o tem kdaj drugič.)

:sleeping: ... :fiju: ... :OoO:

x:)x x;)x

#68 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 20. december 2003, 21:33

(In če vprašate mene, je njegov neprimerno bolj pasji položaj v četrti hiši. A o tem kdaj drugič.)

:sleeping: ... :fiju: ... :OoO:

x:)x x;)x


tud mene zanima Neptun v IV.hiški.

Idealiziranje staršev,družine pa še kaj...kaj je tisto huje?????

Bern prooosim . . . . x?x
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#69 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 20. december 2003, 21:34

(In če vprašate mene, je njegov neprimerno bolj pasji položaj v četrti hiši. A o tem kdaj drugič.)

:sleeping: ... :fiju: ... :OoO:

x:)x x;)x


tud mene zanima Neptun v IV.hiški.

Idealiziranje staršev,družine pa še kaj...kaj je tisto huje?????

Bern prooosim . . . . x?x
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#70 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 21. december 2003, 19:55

Neptun v 04 je problematičen zaradi tega, ker se nanaša na naše korenine ("Kam spadam?"), iz tega pa sledi tudi usmeritev za naprej. ("Če ne vem, kam sodim, kje je moje izhodišče, kako naj vem, do kam naj grem, kaj sploh zmorem napraviti?")

Taki ljudje doživijo razočaranje v dom, pogosto v očeta - ali je oče pijanec ali pa kako drugače ni "pravi" vzor oziroma ima napačne vzorce. Navadno gre za to, da si oseba s takim Neptunom želi drugačnega očeta, kar pa pomeni veliko energije za iskanje drugih vzorov.

Potem idealizira dom, ki jo vedno znova razočara. Na primer, pravi, da veliko da na dom in da ji domače ognjišče pomeni VSE, v resnici pa domačih ne upošteva ali jih razočara. Hoče imeti nepremičnine, pa jih zapravi; in podobno.

Temeljno vprašanje "Ali je to to" seveda pride v poštev tudi tu: ali je moja predanost domu res taka, kot trdim?

Posledice? Ženska s takim položajem v horoskopu si pogosto najde moža, ki je vse, samo tak ne,kot je bil oče, nato pa plačuje davek. Moški s takim položajem Neptuna se pogosto dolgo išče - ne bi hotel biti tak kot oče, a ga življenje počasi rine v tej smeri. (Če je vladar Neptuna poleg vsega v 12. hiši, je čisto možna nagnjenost k alkoholu.)

Izhod? Najti drugačne vzore, vzorce - ustvariti lastne! Za to pa je najprej pomembno natančno določiti, kaj delamo narobe - če naj bi potem vedeli, kaj storiti. To pa je navadno zelo težko, saj Neptun vedno znova zmeša štrene...

Lep pozdrav vsem.

#71 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. december 2003, 20:59

Bern!! :palec:

si pa zadel (spet)!

Mam Neptun v 4 hisi v skorpijonu!

pa se:

Sun Square Neptune 2°10
Mercury Sextile Neptune 5°47
Mars Conjunction Neptune 1°16
Jupiter Sextile Neptune 5°58
Uranus Sextile Neptune 4°32

sicer poma nimam kaj kej pomen, ampak...

Square = kvadrat
Sextile = ??
Conjunction = konjukcija ?

tko. x:Dx

ma j.... 4 hiso; saj je se kup drugih planetov zravn!! x:Dx x:Xx :palec:
Neptun je pac neptun, in naj bo neptun!!
sej on ne more 0 pomagat, ce je pac neptun! x:Dx
Naj bo tak kot je! On se ma cist vredu!! ... x:Dx x:Dx
Sploh pa, kdo se pa nu mev, ce se on nau!! x:Dx
Gres mal knjemu po kaksen navdih... pa je! :palec:

--------
aja, kaj pa neptun v 10 hisi, strelec, retrogarden?
a je to tak, ki rad skupaj na potovanja hodi s prijatelji ? x:Dx

#72 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 21. december 2003, 21:17

Bern, hvala za razlago :palec:

#73 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 21. december 2003, 22:34

Neptun v 04 je problematičen zaradi tega, ker se nanaša na naše korenine ("Kam spadam?"), iz tega pa sledi tudi usmeritev za naprej. ("Če ne vem, kam sodim, kje je moje izhodišče, kako naj vem, do kam naj grem, kaj sploh zmorem napraviti?")

Taki ljudje doživijo razočaranje v dom, pogosto v očeta - ali je oče pijanec ali pa kako drugače ni "pravi" vzor oziroma ima napačne vzorce. Navadno gre za to, da si oseba s takim Neptunom želi drugačnega očeta, kar pa pomeni veliko energije za iskanje drugih vzorov.

Potem idealizira dom, ki jo vedno znova razočara. Na primer, pravi, da veliko da na dom in da ji domače ognjišče pomeni VSE, v resnici pa domačih ne upošteva ali jih razočara. Hoče imeti nepremičnine, pa jih zapravi; in podobno.

Temeljno vprašanje "Ali je to to" seveda pride v poštev tudi tu: ali je moja predanost domu res taka, kot trdim?

Posledice? Ženska s takim položajem v horoskopu si pogosto najde moža, ki je vse, samo tak ne,kot je bil oče, nato pa plačuje davek. Moški s takim položajem Neptuna se pogosto dolgo išče - ne bi hotel biti tak kot oče, a ga življenje počasi rine v tej smeri. (Če je vladar Neptuna poleg vsega v 12. hiši, je čisto možna nagnjenost k alkoholu.)

Izhod? Najti drugačne vzore, vzorce - ustvariti lastne! Za to pa je najprej pomembno natančno določiti, kaj delamo narobe - če naj bi potem vedeli, kaj storiti. To pa je navadno zelo težko, saj Neptun vedno znova zmeša štrene...

Lep pozdrav vsem.



Bern,


jooooooj kako tole drži.,vsaj v tistem delu ,ki govori o koreninah in domu.

Razočaranja nad domom ,kjer si preživljal otroška leta in kasneje mladost,so najhujša.

Neptun je pesjan...aha !

Ga bomo premagali,."Bomo zmogli,bomo ja! "je rekel mojster Miha

Hvala za razlago.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#74 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 21. december 2003, 22:40

Square - kvadrat - 90°- napet aspekt,
Sextile - sekstil - 60° - ugoden aspekt (plus aktiven, za razliko od trigon/Trine/120°, ki je pretežno pasiven ("krompir")),
Conjunction - konjunkcija - 0°- skupno delovanje.

Če je Neptun v 04 in je tam še več planetov, potem se lahko tolmači tako, kot ti praviš ("pa kaj pol če je tam.."), če pa je v 04 sam, pa po možnosti še slabo postavljen ali pa močno aspektiran, potem pa ni ravno tako, sorry. Takrat je bolj "pesjan", tako kot pravim jaz.

NE/10/Rx - prijatelji, popotovanje - ??!! Ooops, to pa ne bo šlo, to pa nima zveze.

Začnimo raje z dilemo "Kaj sploh hočem od življenja/kaj hočem doseči/kaj je moj cilj/ali sem v pravem poklicu/ali sem uspešen ali nisem ali mogoče sem pa ne vem ali je to to, kar sem pričakoval" in podobno. Te navedbe so že neprimerno bliže.

In še: že nekajkrat (pa še nekajkrat bom, ker sem grdo potrpežljiv) poskušam dopovedati, da počasnih planetov (Uran, Neptun in Pluton) ne povezujmo preveč z znamenji, v katerih so, ker so to generacijski planeti in njihova položenost v določeno znamenje nima teže za posameznika (v veliki, veliki večini primerov)! Na maso da, na človeštvo da, na politiko da, na posameznika pa komaj kaj. Čisto zares!

Lep pozdrav!

#75 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 22. december 2003, 23:24

Tako je, še posebej, če je Mars prej (torej bliže IC-ju) kot Neptun. V tem primeru sicer še vedno pomeni neko nejasnost ali iluzijo, ampak neprimerno manj. (Če pa je Mars slučajno vladar česa pomembnega, pa še posebej.)

Živijo!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0