Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Osho


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
505 komentarjev na to temo

#501 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 15. oktober 2016, 08:28

Sem šel čez celo temo...Najbolj zanimivo mi je bilo, ko so nekateri na začetku očitali cigančici, da je duhovno "nezrela" in ne vem kaj še vse, čeprav jih je ona že takrat večino duhovno prekašala... 

 

Kot drugo je pa celo Osho omenjal Budo in dajal določene primerjave z njim...biggrin.png

Cigančice osebno ne poznam, le njeno pisanje na tem forumu.

Poznam pa osebno nekaj "osebkov" iz začetka te teme.

 

 a045.gif  a050.gif

 

 

Kaj je duhovna zrelost ali nezrelost, kdo je duhovno zrel, kdo nezrel, kdo je na višjem kdo na nižjem duhovnem nivoju se mi zdi brezplodna debata.

Nihče mi tudi še ni zadovljivo pojasnil kaj duhovna zrelost je.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#502 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 569

Objavljeno: 15. oktober 2016, 12:57

Jah zanimiva ta zavest, ki človeka oddalji od črede ,,,pa je še zmeraj tolko prilepljena nanjo, da ima potrebo opozarjat na Aladinov tepih plavajoč na oblakih....Hydrogen.gif

 

Kompleksi dragi moji, kompleksi uničujejo vse debate, povezanost, napredek in odnose v karšnikoli skupnosti...pa naj bodo tole manjvrednostni ali večvrednostni.

 

Pa maske za katerimi skrivamo osebnostne rane ....

 

Al đabe....hypnodisk.gif

 

Človek se pozdravi, ko se iskreno odpre vesolju ...

 

Vse drugo je navadna manipulativna glumaža...wink.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#503 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 15. oktober 2016, 14:47

Jah zanimiva ta zavest, ki človeka oddalji od črede ,,,pa je še zmeraj tolko prilepljena nanjo, da ima potrebo opozarjat na Aladinov tepih plavajoč na oblakih....Hydrogen.gif

 

Kompleksi dragi moji, kompleksi uničujejo vse debate, povezanost, napredek in odnose v karšnikoli skupnosti...pa naj bodo tole manjvrednostni ali večvrednostni.

 

Pa maske za katerimi skrivamo osebnostne rane ....

 

Al đabe....hypnodisk.gif

 

Človek se pozdravi, ko se iskreno odpre vesolju ...

 

Vse drugo je navadna manipulativna glumaža...wink.png

Vidiš, v tem se pa popolnoma strinjam s tabo. icon1_thumbup.gif icon1_thumbup.gif

Samo... laugh.png ... verjetno se ne bova strinjala na koga se to o kompleksih in maskah nanaša... ylflower.gif

 

Pa mi lahko pojasniš kaj to pomeni - iskreno se odpreti vesolju?ohmy.png wink.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#504 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 569

Objavljeno: 15. oktober 2016, 16:37

Pa mi lahko pojasniš kaj to pomeni - iskreno se odpreti vesolju?ohmy.png wink.png

 

  Se mi ne da. ..Nimam časa za slikanice...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#505 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 15. oktober 2016, 17:08

  Se mi ne da. ..Nimam časa za slikanice...

Se pravi da nimaš pojma... laugh.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#506 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 569

Objavljeno: 15. oktober 2016, 17:15

...Ok.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0