Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Osho

• Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
510 komentarjev na to temo

#501 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 397

Objavljeno: 15. oktober 2016, 01:04

Ovčereja in škarje se nanaša na čredo na sliki o njegovem Drive By.

Če se je kdo od sodelujočih v tej temi videl kot  g045.gif to ni moj problem.

To je pač stanje duha določenega osebka.

To bi bilo v glavnem vse.

Samo še to - predno napadete koga zaradi drugačnega mišljenja, mišjenja ki se ne sklada z vašim, preberite vsaj naslov teme.

In pa uvodni post, če to ni preveč za vas.

Zorbo imam pa raje brez Budhe... tongue.png ylflower.gif

https://www.youtube....h?v=2AzpHvLWFUM

uvodnega posta nisem niti prebral, pa je očitno stvar jasna, da je govora o ovcah in zorbi cool.png

bom nadaljeval v tem duhu partyy.gif

ovce in njihov pastir... so vsi sestavni deli iste črede.

kot tudi tisti, ki strižejo pastirje partyy.gif

seweda so pastirji in strižci na drugačnem nivoju zavesti kot ovce... a kljub temu v isti čredi partyy.gif

in je tudi ošo v isti čredi kot njegov fan club... vsak s svojo vlogo in zavestjo... a v isti čredi.

če pomislim, kao je šripnu ošo, ne vem, če ne bi blo clo bolš bit kr ovca. itaq si iz iste črede in si zato med sabo podoben in eden drugemu namen in odvsen rainbow.gif

ne gre se za pamet, znanje, položaj.  to je passe... razen, če nisi ovca ali njihov pastir laugh.png

za zavest se gre, my dear watson.

samo ozaveščen človek ne bo v isti čredi skupi s pastirjem in ovcami... in tistimi, ki pastirja ljubkujejo s pastirjem

zavest, my dear watson. zavest.

pa čeprou ti pameti ne more uzeti nobeden, pa si loh še tko neumen laugh.png

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#502 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 039

Objavljeno: 15. oktober 2016, 01:32

Sem šel čez celo temo...Najbolj zanimivo mi je bilo, ko so nekateri na začetku očitali cigančici, da je duhovno "nezrela" in ne vem kaj še vse, čeprav jih je ona že takrat večino duhovno prekašala... 

Kot drugo je pa celo Osho omenjal Budo in dajal določene primerjave z njim...biggrin.png

Otkačeni človeček- ezoterik, okultist, mistik, polupismeni crnogorac...

myst1c.gif

#503 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 15 349

Objavljeno: 15. oktober 2016, 06:54

,... Alef, nekateri pač ne znate debatirat drugače kot da nekaj ne spljuvate, ponižujete, napadate.

Tole ni zrelo izražanje in izmenjava mnenje ter informacij

To ni debata....niti potreba po deliti z drugim misel...tole je men navadno preseravanje večinoma brez argumentov.......wink.png

Obstajajo nianse ...recmoo tud Pinka se ni ravno strinjala s podobo ....sam tako kot je raložila je bilo čist razumljivo, na nivoju in sprejemljivo...

Tvoj način vključevanja pa ni bilo drugega kot otročje žaljenje...

Sorry, nekaj let pa že imaš za seboj, da bi se tega subtila že lahko priučil.....

Kr neki no...flirt.giftongue.png

Če se iz nečesa norčujem, se mi pač zdi norčevanja vredno.

Kot Osho in njegova čreda.

Če tega ne preneseš, tvoj problem.

Napisal sem kaj je zame bil Osho in za tem stojim.

O zavesti je Janko nekaj pisal, preberi.

Jaz sem, ker se mi zdi da se tiče tudi mene in mojega pisanja o Oshotu.

Da pa zelo težko sprejemaš drugaćno mišljenje o nečem si pokazala že v temi o beguncih.

Stanje duha... wink.png

O zrelosti pa nikar.

Ti še precej manjka do nje, pa to je tvoja stvar.

Vsekakor je ne premoreš toliko da bi druge poučevala o njej.

Saj meni tudi še precej manjka, pa kaj... tongue.png ylflower.gif

Nikogar ne mislim prepričevat da bi spremenil mišljenje o Oshotu.

In nihče ne bo spremenil mojega.

En citat iz ene moje objave - najdeš ga v temi Misel dneva v obliki slike z angleškim tekstom:

V redu je če veruješ v kar pač veruješ.

Ni pa v redu če zahtevaš da vsi ostali vrujejo v to v kar ti veruješ.

a015.gif  a045.gif

Objavljena slika
Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.

Lord Alfred Tennyson - Ulysses

#504 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 15. oktober 2016, 07:30

Nekaj misli od A. Einsteina ki morda pašejo v to temo.

Ali pa tudi ne, kakor za koga... tongue.png

The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.

The difference between stupidity and genius is that genius has its limits.

The only source of knowledge is experience.

Everyone should be respected as an individual, but no one idolized.

Few are those who see with their own eyes and feel with their own hearts.

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

Objavljena slika
Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,

#505 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 15. oktober 2016, 08:10

tesla pa je trdil : ajnštajn nima pojma ... laugh.png ... scratchchin.gif icon26.gif

Saj je to trdil tudi Einstein sam... partyy.gif ylflower.gif

Objavljena slika

#506 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 15. oktober 2016, 08:28

Sem šel čez celo temo...Najbolj zanimivo mi je bilo, ko so nekateri na začetku očitali cigančici, da je duhovno "nezrela" in ne vem kaj še vse, čeprav jih je ona že takrat večino duhovno prekašala... 

Kot drugo je pa celo Osho omenjal Budo in dajal določene primerjave z njim...biggrin.png

Cigančice osebno ne poznam, le njeno pisanje na tem forumu.

Poznam pa osebno nekaj "osebkov" iz začetka te teme.

a045.gif  a050.gif

Kaj je duhovna zrelost ali nezrelost, kdo je duhovno zrel, kdo nezrel, kdo je na višjem kdo na nižjem duhovnem nivoju se mi zdi brezplodna debata.

Nihče mi tudi še ni zadovljivo pojasnil kaj duhovna zrelost je.

Objavljena slika

#507 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 323

Objavljeno: 15. oktober 2016, 12:57

Jah zanimiva ta zavest, ki človeka oddalji od črede ,,,pa je še zmeraj tolko prilepljena nanjo, da ima potrebo opozarjat na Aladinov tepih plavajoč na oblakih....Hydrogen.gif

Kompleksi dragi moji, kompleksi uničujejo vse debate, povezanost, napredek in odnose v karšnikoli skupnosti...pa naj bodo tole manjvrednostni ali večvrednostni.

Pa maske za katerimi skrivamo osebnostne rane ....

Al đabe....hypnodisk.gif

Človek se pozdravi, ko se iskreno odpre vesolju ...

Vse drugo je navadna manipulativna glumaža...wink.png

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

Ivan Pernar; Živi zid ... poslanec hrvškega državnega zbora o vsem kar politične elite v zakulisju počnejo, komu pripadajo in o vsem kar ljudje ne vemo, ker nam je prikrito ... o Washingtonu, ki dirigira politiko Evrope

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

#508 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 15. oktober 2016, 14:47

Jah zanimiva ta zavest, ki človeka oddalji od črede ,,,pa je še zmeraj tolko prilepljena nanjo, da ima potrebo opozarjat na Aladinov tepih plavajoč na oblakih....Hydrogen.gif

Kompleksi dragi moji, kompleksi uničujejo vse debate, povezanost, napredek in odnose v karšnikoli skupnosti...pa naj bodo tole manjvrednostni ali večvrednostni.

Pa maske za katerimi skrivamo osebnostne rane ....

Al đabe....hypnodisk.gif

Človek se pozdravi, ko se iskreno odpre vesolju ...

Vse drugo je navadna manipulativna glumaža...wink.png

Vidiš, v tem se pa popolnoma strinjam s tabo. icon1_thumbup.gif icon1_thumbup.gif

Samo... laugh.png ... verjetno se ne bova strinjala na koga se to o kompleksih in maskah nanaša... ylflower.gif

Pa mi lahko pojasniš kaj to pomeni - iskreno se odpreti vesolju?ohmy.png wink.png

Objavljena slika

#509 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 15. oktober 2016, 16:37

Pa mi lahko pojasniš kaj to pomeni - iskreno se odpreti vesolju?ohmy.png wink.png

Se mi ne da. ..Nimam časa za slikanice...

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

Ivan Pernar; Živi zid ... poslanec hrvškega državnega zbora o vsem kar politične elite v zakulisju počnejo, komu pripadajo in o vsem kar ljudje ne vemo, ker nam je prikrito ... o Washingtonu, ki dirigira politiko Evrope

#510 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 15. oktober 2016, 17:08

Se mi ne da. ..Nimam časa za slikanice...

Se pravi da nimaš pojma... laugh.png

Objavljena slika

#511 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 15. oktober 2016, 17:15

...Ok.

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0