Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Osho


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
505 komentarjev na to temo

#101 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 11. januar 2006, 13:25

Se najbrž že ni kej dost brigal za to.... x:)x
Včer mi je rekla ena astrologinja, k sm ji ga omenu, "oh kok denarja je ta zaslužil." Slišat je blo tko kot da je on en biznismen pač, ki se je odloču na drugačen način povleč denar iz ljudi. Sam mislim da ni lih tko..... po vseh njegovih prebranih tekstih (ne "vseh" dobesedno) se mi ne vidi kot tip ki ga zanima samo zaslužek. Mislim da je prišel do nekih spoznanj v življenju in da hoče to preprosto delit z drugimi.... če je imel učence v takem obsegu, še ne pomeni, da jih je mel zato k bi šel po formuli več ljudi = več denarja.... x:)x x:Dx

:shuriken: :shuriken: :shuriken:



On se je že rodil v bogati familji zato mu dam kapo dol da je fural kar je fural.Kljub bogastvu je razumel vse krutosti sveta in zato je za moje pojme "taprav"...in se je delal norca z ljudi ki gledajo na druge po tem kok denarja majo in kakšno pozicijo imajo v družbi, namesto da bi gledal na ljudi po tem kakšno dušo majo.

Ne vem ne vem.Smešn je ta način pastirja pa ovc.Jest mislm da more bit učitelj na isti valovni kot učenci, kljub svojim talentom....ampak to je spet moje skromno mnenje

#102 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. januar 2006, 14:40

Včer mi je rekla ena astrologinja, k sm ji ga omenu, "oh kok denarja je ta zaslužil."

to je pac njena refleksija.
moja pa je, da je bil micken prevelik idealist in da so ga 'pogresno shvatili' in da je bil zlo zlo zbanalizirano razumljen oz. vzeti njegovi 'nauki'.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#103 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 11. januar 2006, 15:13

To itak. Sej to je fajn podlaga za zbanalizirat nauk in ga spremenit v biznis. :vragec:

Js za organizacije in to ne vem kej dost, čeprav so baje zelo razširjene in imajo velik t.i. delavnic in udeležencev. Js sm bral nekaj njegovih knjig, in vidim ga pač po pisanju - tam mi pa deluje fajn, in precej podobno razmišljam... x:Dx

:shuriken: :shuriken: :shuriken:
cosmic dancer

#104 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. januar 2006, 15:30

ja saj a ni hec..
beres njega, cist super, v ful delih kimas, se strinjas, si reces a daj nehaj, moje misli ubesedene nekje (no dobr, pol tud on vcas mal odbluzi, sam zakaj pa ne, ce siris okvirje, clo mors odbluzit mal)..

ko pa poslusas pristase, pa je veckrat nekak 'vse narobe'..
pac, ker, kot tud drugod, vsak potegne sam tist, kar se mu kul zdi...

kar je clo skodljivo zanj.
kajti ce bi nekoga drugega jemali tako iz konteksta, bi bla shtala.
primer: bi eno delo enga zdravnika obravnaval, pa bi enmu napisal, mors vsak dan pojest en aspirin.
in pol bi nekje prebral, da ta zdranvik pravi, da je treba vsak dan pojest en aspirin in bi mel kdo shtale s tem redcenjem krvi in tem.
nazadnje pa bi bil ta dr. kriv. :|||
pac bi vsi rekli da kolk ma mim nazore.
on je pa to nekomu rekel v enem kontekstu sicer.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#105 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 11. januar 2006, 16:06

To je najbrž zato k folk njegove besede dobesedno jemlje al pa si jih po svoje razlaga. Ampak on večinoma govori o stvareh, ki so onstran jezika in besed - kako nej se pol dobesedno oklepaš tega? In tisti, ki ni dosegel istega kot on, nima ne zmožnosti, ne pravice po svoje razlagat njegovh besed..... :vragec: :vio:

:shuriken: :shuriken: :shuriken:
cosmic dancer

#106 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 14. januar 2006, 06:35

To je najbrž zato k folk njegove besede dobesedno jemlje al pa si jih po svoje razlaga. Ampak on večinoma govori o stvareh, ki so onstran jezika in besed - kako nej se pol dobesedno oklepaš tega? In tisti, ki ni dosegel istega kot on, nima ne zmožnosti, ne pravice po svoje razlagat njegovh besed..... :vragec: :vio:

:shuriken: :shuriken: :shuriken:



...potem je to tvoje merilo kok maš odprto zavest in naloga da prideš do le tega.Ošo je doživel razsvetljenost pr 22 letih.Vse se da če se hoče.

#107 Najdeni

Najdeni
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 16. januar 2006, 23:30

Veselje!

Pri srkanju raznih knjig, sem valjda naletel tudi na Oshota in prebral nekaj njegovih. Zakaj pozitiven? Ker ni gradil ampak razdiral. Predvsem napačne predstave, ki sem jih imel o sebi. Dobesedno splahnil jih je. Seveda pa mi je po vse večji konfuziji ostal najbolj v spominu stavek iz Vrhovne alkimije: pa dobro zar ti želiš samo da čitaš o tome, ili da to stvarno živiš? Takrat sem knjigo zagnal (jo po navalu navdiha spet pospravil na svoje mesto) in danes živim to, o čem sem nekoč sanjal. Hvala. Ali kot bi rekel Bruce Lee : Will is not enough, we must do in pa še boljša Knowledge is not enough, we must apply.
Stari mi je bil všeč. Zato, ker je njegovo sporočilo zame ljubezen. Prst, ki kaže v luno. Nekateri si pač ta prst tiščijo v oko ali ga grizejo, sesajo, obožujejo... saj ni važno (od tod tudi različna mnenja), njegov edini namen je da kaže smer.

Vse je tako kot mora biti, ti pa le pojdi pogledat, kaj je ta Vse.

Rad vas imam. xsrcx

Aja pa pozdravil bi vse, ki se poznajo xDDx ;)
Bivanje je odprto v vse smeri.

#108 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 19. januar 2006, 22:52

Veselje!

Pri srkanju raznih knjig, sem valjda naletel tudi na Oshota in prebral nekaj njegovih. Zakaj pozitiven? Ker ni gradil ampak razdiral. Predvsem napačne predstave, ki sem jih imel o sebi. Dobesedno splahnil jih je. Seveda pa mi je po vse večji konfuziji ostal najbolj v spominu stavek iz Vrhovne alkimije: pa dobro zar ti želiš samo da čitaš o tome, ili da to stvarno živiš? Takrat sem knjigo zagnal (jo po navalu navdiha spet pospravil na svoje mesto) in danes živim to, o čem sem nekoč sanjal. Hvala. Ali kot bi rekel Bruce Lee : Will is not enough, we must do in pa še boljša Knowledge is not enough, we must apply.
Stari mi je bil všeč. Zato, ker je njegovo sporočilo zame ljubezen. Prst, ki kaže v luno. Nekateri si pač ta prst tiščijo v oko ali ga grizejo, sesajo, obožujejo... saj ni važno (od tod tudi različna mnenja), njegov edini namen je da kaže smer.

Vse je tako kot mora biti, ti pa le pojdi pogledat, kaj je ta Vse.

Rad vas imam. xsrcx

Aja pa pozdravil bi vse, ki se poznajo xDDx ;)

Čudovito! Prav to sporoča Osho! :palec:
Possible—but highly unlikely.

#109 Najdeni

Najdeni
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 26. januar 2006, 00:27

kako TI DOBRO pišeš!!! xsrcx :palec:


kako TI DOBRO bereš!!! :2src:
Bivanje je odprto v vse smeri.

#110 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2006, 12:10

Veselje!

Pri srkanju raznih knjig, sem valjda naletel tudi na Oshota in prebral nekaj njegovih. Zakaj pozitiven? Ker ni gradil ampak razdiral. Predvsem napačne predstave, ki sem jih imel o sebi. Dobesedno splahnil jih je. Seveda pa mi je po vse večji konfuziji ostal najbolj v spominu stavek iz Vrhovne alkimije: pa dobro zar ti želiš samo da čitaš o tome, ili da to stvarno živiš? Takrat sem knjigo zagnal (jo po navalu navdiha spet pospravil na svoje mesto) in danes živim to, o čem sem nekoč sanjal. Hvala. Ali kot bi rekel Bruce Lee : Will is not enough, we must do in pa še boljša Knowledge is not enough, we must apply.
Stari mi je bil všeč. Zato, ker je njegovo sporočilo zame ljubezen. Prst, ki kaže v luno. Nekateri si pač ta prst tiščijo v oko ali ga grizejo, sesajo, obožujejo... saj ni važno (od tod tudi različna mnenja), njegov edini namen je da kaže smer.

Vse je tako kot mora biti, ti pa le pojdi pogledat, kaj je ta Vse.

xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#111 Bruce lee legend

Bruce lee legend
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 13. maj 2007, 15:15

Osho je studiral filozofijo...in kasneje je ugotovil da narobe ucijo.....in je bil izgnan....povsot....ampak fseeno so ga nekateri ljudje imeli radi...širil je modre nauke dalje..ni se pustil...vcasih je nekai takoooooo modro powedau...da ga niti nisi razumel....napowedau je svojo smrt..in sicer da ga bojo zastrupili in res se je tako zgodili ...NI pa vredu pomoje prevec taksnih knjig brat ker lahko pades v to in se lahko zelo spremenis...drugače zelo dobra njegova knjiga...Moja pot, pot belega oblaka x:)x

aia pa fooool wrei si to napisal... x;)x

#112 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. maj 2007, 16:33

...NI pa vredu pomoje prevec taksnih knjig brat ker lahko pades v to in se lahko zelo spremenis...

Saj to je namen, sprememba. No, vsaj naj bi bila. Kaj to po tvoje ni v redu?
Possible—but highly unlikely.

#113 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 14. maj 2007, 14:05

Lani ali predlani sem bral eno starejših njegovih knjig, mislim da Bojevnika. V njej piše o lopovih in jih opiše, kakšni so.
Potem sem vzel v roke eno kasnejših knjig, prebral nekaj stavkov in takoj nehal. Nisem več mogel.
Letos sem ugotovil zakaj. Dobro je opisal samega sebe, kaj je s časom postal.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#114 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 14. maj 2007, 14:59

Lani ali predlani sem bral eno starejših njegovih knjig, mislim da Bojevnika. V njej piše o lopovih in jih opiše, kakšni so.
Potem sem vzel v roke eno kasnejših knjig, prebral nekaj stavkov in takoj nehal. Nisem več mogel.
Letos sem ugotovil zakaj. Dobro je opisal samega sebe, kaj je s časom postal.



Ali pa kar je od nekdaj bil... :vragec: x:o)x
Drugače pa ni nikoli napisal nič novega... :xx!: xrolleyesx
Le tisočkrat prežvečene "resnice"... x:o)x :vragec:
Je pa znal dobro pasti ovce...
In striženje ovc je tudi obvladal... :palec: :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#115 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 14. maj 2007, 15:40

Jaz sem pa par njegovih filmčkov pogledal in mi je bil všeč, zato bom rekel ; veliko ljudi pove že večkrat prežvečene resnice, le malo jih tudi zares razume ali bolje doujame.
Kakšen človek pa je bil, nebi upal rečt.

Piko - kako to misliš, da je postal nekaj drugega ?
Brez podpisa

#116 Bruce lee legend

Bruce lee legend
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 14. maj 2007, 15:50

hm neem zakai ni wrei prevec teh knjig brat...sei...mogoce se motim....samo pomoje nekomu skodujejo...nekomu pa zlo dajn pozitiwno dajejo..neem no..men osebno zlo vredu x:)x x;)x

#117 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 14. maj 2007, 16:16

"hm neem zakai ni wrei prevec teh knjig brat...sei...mogoce se motim....samo pomoje nekomu skodujejo...nekomu pa zlo dajn pozitiwno dajejo..neem no..men osebno zlo vredu"

Oshota je težko razumet z razumom.

Al ga rad bereš al pa ne.

Model je bil iz bogate družine. Naredil posel z duhovnostjo. Ki še danes laufa. Zbiral Rolls-Royce ( 108; magično število ). Menda ni bil na njih patološko navezan. :) Bilo nekaj afer...

Človek ne more igrat vlogo Boga. :)

Ideje je imel dobre. Predvsem je povedal direktno brez ovinkarjenja. Kar je mislil.

Meni osebno je par njegovih knjig všeč. Vzameš tisto, kar ti je všeč.

Govori pa se, da imajo njegovi "verniki" na Zahodu bolj svoboden odnos do spolnosti, omamljanja z narkotiki itd.

Čeprav on direktno se mi zdi, tega ni učil. Z Oshotom je tako, vsak vzame od njega tisto, kar hoče.

On je poudarjal Zavedanje. Kar počneš, počni z zavedanjem... Ne vem, mogoče sem pa zgrešil.

#118 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 14. maj 2007, 16:26

Osho Rolls-Royce žur:

http://translate.goo...l=e...l=en&sa=G

:)

#119 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 14. maj 2007, 16:46

Hm, kdo je že ustanovil RKC? Kdo islam, kdo ostale religije? Kdo potem poveličuje mojstre? Neumni ljudje, ki ne štekajo, kaj so se morali naučiti in furajo dalje stare igre. In potem nastanejo religije in podobna sranja. Namesto, da bi postali religiozni, (p)ostanejo verniki. Po liniji nikakršnega odpora. In potem ali slepo sledijo ali pa so totalno proti, ker skoraj nič ne štekajo.

Premalo oz. nič ne vemo o notranjih stanjih bitja, nimamo izkustev s prosvetljenim stanjem, zato tako lahko mešamo, kar se ne meša. In poveličujemo bleferje, zato ker so za naša prepričanja korektni, pljuvamo in smo proti tistim, ki so res dosegli tišino v sebi in na razne načine poskušajo, da bi čimveč ljudi prišlo do samega sebe. Ampak ne: taki so šarlatani, ker se ne ujemajo z našimi okamenelimi prepričanji, kakšen naj bi duhoven človek bil.

Kakšen je v resnici človek, ne povejo ne njegove besede ne dejanja, temveč stanje bitja. In to je ključno. Potem se lahko od določenih ljudi uči od njihovih dejanj in besed.
Possible—but highly unlikely.

#120 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 14. maj 2007, 18:53

Lepo povedano.

Samo se mi zdi, da za (samo)zdravljenje zavrtosti spodnji Oshotov tekst nudi svojstven pogled na osebno razvijanje v povezavi s spolnostjo, partnerstvom itd.:

http://lkm.fri.uni-l...etki/tantra.htm

Če pa kdo iz tega naredi religijo. Kaj hočemo. Vsak ima svobodo prostega objekta verovanja.

Kaj bo tam preko pa nihče od nas ne ve. Lahko samo domnevamo. Večine to niti ne zanima.

Religije imajo dobro in slabo plat. Da jih ne bi bilo. Si lahko samo predstavljam, kaj bi bilo. Samorazvijanje, življenje v skladu z Naravo. Pa večine itak ne zanima.

Če pa preberejo kaj za več vedenja. Za življenje tukaj in zdaj. Jim pa ne bo škodilo.

#121 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 14. maj 2007, 18:57

l
On je poudarjal Zavedanje. Kar počneš, počni z zavedanjem... Ne vem, mogoče sem pa zgrešil.



Kaj pa zate pomeni zavedanje....
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#122 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 14. maj 2007, 19:27

"Kaj pa zate pomeni zavedanje...."

Zelo subjektiven odgovor :

Da sem pozoren na misli, besede, čustva, ravnanje. Da vem, skušam vedeti za njih posledice. V zvezi z načelom:

Če že nekomu ne delaš dobro. Mu vsaj škoduj ne. Tudi v mislih ne. V kolikor je to mogoče.

Soočanje z "negativnostmi" v samem sebi. Preoblikovanje le teh. Neobsojanje drugih. Nemoraliziranje.

#123 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 15. maj 2007, 03:18

Zelo lepo napisano in povedano- v praksi pa žal izgleda po večini malce drugače- doseči tako stopnjo zavedanja je precejšnje delo , ki izhaja iz dela na podzavestni ravni, od koder potem lahko spreminjaš zavedanje brez subjektivnih negativizmov. Takale "prevzgoja " potrebuje veliko dela, malo pa je resnično ljudi, ki so pripravljeni se soočati z negativizmi v sebi, ne glede na izvor teh. Povečini smo leni in še preveč sproščeni..kar je pa v končni fazi vseeno, če je cilj dosežen oziroma naše bivanje / si omenil/ neškodljivo...-če že ne pozitivno...sicer je pa že neškodljivost neke vrste pozitivizma , bi dejal...drigače , se pa strinjam - lepo si napisal...
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#124 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 15. maj 2007, 07:53

1i pravijo takole - naj vzamem ven tisto, kar po3bujejo.

Je kakšna razlika, če izdvojim eno misel iz celote, ali vzamem nekaj črk iz besede?

Že iz preproste besede iz LOPOV se dajo vzeti naslednje črke:
LOV (tale je dober lovec na človeške duše)
VOL (bi bil če bi mu sledil)
POL (daleč od CEL)
LOP (na koncu me bo lopnilo)

Tako, hvala za pomoč.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#125 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 15. maj 2007, 09:01

Matjaž Bogdan:

Ko je osnova "Vrzel med izdihom in ponovnim vdihom" brez pozornosti na samo dihanje. Nekako gre. Drugače pa težje.

Vsebine v umu pa kakor pridejo, tudi odidejo. Se ne lepi nanje...

Piko. V tekstu, katerega link sem podal. S katerimi vsebinami konkretno se ne strinjaš ? Pa če lahko: podaj argumente?

Link do teksta:

http://lkm.fri.uni-l...etki/tantra.htm




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0