Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Geniji in nadarjenost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
189 komentarjev na to temo

#1 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 16. januar 2005, 18:57

kako bi vi opisali astr. karto genija, umetnika, znanstvenika???

nekako se mi zdi, da čeprav so ti ljudje geniji, jim v nekem danem trenutku nekaj zmanjka, nekaj se pokaže, da ni vse o.k.

(danes sem gledal življenje Mozarta / baje ni večjega glasbenega genija od njega, a zato je imel zelo zelo velike zdravstvene probleme)


sokrat - genij x:Dx

#2 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 16. januar 2005, 19:01

Po moje se ne vidi genialnosti osebe samo pri zdravstvenih problemih.
Poznam enega takega in tip je totalno v svojem svetu, le svoje naprej tera in na okolico se ne ozira. Načeloma je to zdrav človek. Zelo.

Andres

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 19:02

Ja ni vseeno, za katero podrocje gre; umetnost, znanost, glasba... - mozart je bil glasbeni virtuoz, genij (verjamem da ga ni takega), pa je bil vodnar, genijalnost na tem podrocju pa navadno pripisemo neptunu oz. mocno aspektiranemu (dejansko je ful glasbenikov Rib ali imajo mocno poudarjen neptun - chopin, no zdajle se sam tega spomnim xDDx)
racunalniski bi recimo tako imel bolj poudarjen uran in tako dalje.

Kot van gogh, ki je ze zdavnaj risal v pravih proporcah, pa v bistvu pojma ni imel, no a bomo rekli, da je oven. V bistvu wrong - vse je imel v ribah, ovnu in biku (najvec v ribah in biku, v slednjem tud mc, mensezdi, pa vse zivo gor), njegov asc pa je bil rak.

To kup pokazateljev kaze...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 16. januar 2005, 19:05

so mogoče pri teh ljudeh kakšne hiše še posebej poudarjene???

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 19:09

ja, seveda, tud to... No ce gre za opazene in (magari kasneje) priznane, morajo skoraj gotovo imeti kaj na mc oz. v 9., 10., sicer pa ima velik zelo nadarjenega folka tudi polno 4. hiso.... 5., 6., 3.
Ni pa to kaksno pravilo, genijalnost se kaze na 100 razlicnih nacinov.

npr. avtizem - kaj ni to ene sorte genijalnost?
No nekako po mojih opazovanjih (tu seveda nimam tolk lastne baze) je najvec avtistov med ribami, vodnarji in raki, morda oz. se mi celo zdi, da slednji prevladujejo (pa tudi zelo 'logicno' je to pravzaprav).

Ali imas genijalce uma, denimo Dvojcke, Vodnarje, noro stekajo, pisejo, ustvarjajo, totalen merkur, nad aspekte - a clovek recimo v zivo ne zna povedat enega stavka... recimo jeclja in podobno...
Torej vsak znak lahko deluje 'cist kontra' tudi...

p.s. in seveda tudi asc in aspekti z njim... in vladar asc in aspekti...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 19:15

Aha, tam si nekaj z zdravjem... tezko bi to postavljali kot kaksno pravilo... je pa dejstvo, da je pac tak clovek nekako poseben... ne smemo tud pozabit pojavljanja v casu.. kdaj je bil Mozart? 1700, 1800?
Kako je bilo pa tedaj 'biti drugacen'? xDDx
(in kako vpliva na cloveka, ce se ne znajde v svetu, okolju, kjer zivi - iz cesar nenazadnje izvirajo stevilne, ce ne vecina bolezni)...
No saj, tud to kaze astrologija, generacije in ce je bil clovek pred casom in vse to. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 19:40

V bistvu zelo dobra tema, Sokrat! x^x :palec:

xscratchx mal razmisljam... zdravje in to... hm, dejansko hendikep cesto pomaga, da ljudje razvijejo genija v sebi, spomnimo se hellen keller (rak/sco/ribi), stephena hawkinga (zanj ne vem polozajev, a sem ziher da ni riba in neptunovec) in podobnih ljudi...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 16. januar 2005, 19:57

<{POST_SNAPBACK}>
npr. avtizem - kaj ni to ene sorte genijalnost?

...


x?x

ni to bolezen?

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 20:08

ja, je.... a ene sorte pa je genijalnost...
Zapomnit si tolk podatkov? :eek:
Dat resitev v sekundi iz glave na ne vem kaj - na ne vem kaj ulomljeno z ne vem cim?

Poleg tega pa - zakaj omejevati?
Kdo je nor in kdo ni?
kdo je cist navaden in kdo cist odstekan?
kdo je genijalec?
Kaj pocne, kaj je to, kar ga dela genijalnega?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 16. januar 2005, 20:15

hehe :D če rečeš vsemu nenavadnemu bolezen :P je kar bolezen ...

konec koncev dalo bi se rečt da je genialnost motnja v razvoju v stilu aiwinega "poslabšalo na bolš"...

Hm ampak tko, a lahko če pogledaš vržeš uč na horoskop nekoga pa rečeš ta je pa genij... ?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#11 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 16. januar 2005, 20:16

močno pozitivno odstopanje od povprečja v kakšnih zadevah ki so cenjene...

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 20:55

<{POST_SNAPBACK}>
Hm ampak tko, a lahko če pogledaš vržeš uč na horoskop nekoga pa rečeš ta je pa genij... ?

Ma v bistvu na nek nacin ja. Ne da je, ampak da ima predpostavke da bo oz. da bi bil. kot povsod, saj astrologija trdno ne doloca, pac pa 'daje moznosti', kaj od cesa pa se tudi ne manifestira.
A ZAGOTOVO pa bi nasli v vsakem, ko bi gledali 'za nazaj', to v chartu.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 16. januar 2005, 21:08

Hja k men se zdi hecno pač gledam ene par genijev sem pogledu sej nimam lih kšni astroloških izkušnj, ampak men se zdi chart ko chart...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#14 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 16. januar 2005, 21:48

Enkrat je Mihela z navdušenjem komentirala menda Freejevo natalno karto, kjer je videla aspekt za genijalnost: Merkur trigon Uran.

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 22:31

Ja, tudi ta aspekt, seveda. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 22:32

a en aspekt sam po sebi tezko da bi dal genialnost, no morda, ce bi denimo bil tolk (cist) eksakten al pa v domacih znamenjih, v 'pravih' hisah itd.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 16. januar 2005, 22:52

Menda je bilo 70% genijev vodnarjev. Ampak zdajle se spomnim samo Edisona.

Sem se enkrat o tem pogovarjala z eno učiteljico...se je nekako strinjala z mano, da so otroci - vodnarji - vsaj nekovenencionalni..če že druga ne.

Ah - jaz sicer imam nekaj v 10.hiši..pa sekstil med merkurjem in uranom(tole genialnost bom porabila kar za astrologijo x;)x ) Tu pa se menda vse konča...

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#18 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 17. januar 2005, 00:15

Pri meni pa v 10.hiši kraljuje Merkur v Ovnu ... sem kr nadarjena za jezikanje, mhm, to bo to :vragec:

5.bajtica nabasano polna... z malefiki ... Pluton, Saturn in Mars... pa vse skupi to še mal "začinim" ---> vsi ti planeti v Škorpijonu. Žur na poseben način, pa sej se že navadiš xrolleyesx

V 6. bajtici Uran in Neptun... v Strelcu... sem pa tja mam pa res kako hecno idejo, pa preveč stvari me zanima hkrati in vse so... za marsikoga nenavadne (razen zame ne) :inocent:

9.hiša je v znamenju Vodnarja ... ja, sem zamenjala študij, priznam, pa čeprav pravjo da s te študijske moke ne bo kruha... ups, denarja... sam jst še kr rinem tja (Sonce v Biku in Luna, to je moje "astro pojasnilo") x^x

Uf, Vodnarjev je blo precej - tut recimo Einstein je bil.
Ribe? Čajkovski je en tak lep primerek. Pa cela bivša Sovjetska Zveza je bila baje v znamenju Rib, zato ni čudno, da je tolk dobrih glasbenikov in baletnikov ravno s tistih prostorov, a ne...

LP, Nina

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. januar 2005, 00:15

No razmisljam naprej - tudi 29. stopinja (ravno vodnarja) vcasih lahko da kaksne takele 'rezultate'...

ja, za astrologijo, pozabljas se na sonce/neptun. ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. januar 2005, 00:16

einstein je bil riba, 14. marec, asc rak se mi zdi...

Oj, freudka, sva istocasno postnili.

... Michelangelo... xribax
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 17. januar 2005, 00:30

<{POST_SNAPBACK}>No razmisljam naprej - tudi 29. stopinja (ravno vodnarja) vcasih lahko da kaksne takele 'rezultate'...

ja, za astrologijo, pozabljas se na sonce/neptun. ;)


Magična 29. stopnja x:)x

No ja - za tale neptun na soncu sem pogruntala, da mi je kot najstnici samo štalo delal. Kakšno domišljijo sem imela(plesala cele dneve in noči...plus vse ostalo...oblaki...so bili skoraj dosegljivi x:Dx ). Sicer me še vedno rado zanese. Ampak hkrati sem res bolj dojemljiva.

Genij pa bom v naslednjem življenju - ali pa mogoče zdaj, ko prepodim lenobo x:Dx

Einstan je bil riba ja..kar precej rib je pravzaprav genijalnih. Kdo bi si mislil x;)x
In skoraj nič strelcev :vragec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#22 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 17. januar 2005, 00:31

(sva časovno usklajeni,a? x;)x )
Yo, Marsa - imaš prav - Einstein... Riba :palec:


Vodnarji pa so (bili) še... A.P. Čehov, James Dean, Charles Darwin, Galileo Galilei (nekje piše da je bil baje Riba), Abraham Lincoln, F.D. Roosevelt, Ronald Reagan, Franz Schubert, Jules Verne, ... pa še in še jih je.

Samo, da jih je pa 70% vseh "genijev" Vodnarjev... se mi pa zdi kr mal visoka številka?

#23 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 17. januar 2005, 00:35

Tole o vodnarjih sem iz kar nekaj različnih virov potegnila..pa ne me zdaj vprašat kateri so tole bili..ker se tule kot pijan plota držim nasveta bivšega profesorja: stvar veš takrat, ko pozabiš kje si jo prebral!

Evo..in jaz se tega VEDNO držim zelo dosledno x;)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#24 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 17. januar 2005, 00:37

Nataly, te bom z veseljem "instantno" demantirala...

Tuki imaš seznamček Strelcev, ki so pomoje kr poznani, ne glih znanstveniki, so pa posebni na svoj način na drugih področjih --->

L.W.Beethoven, Winston Churchill, Woody Allen, Jane Austen, Walt Disney, Jimi Hendrix, Jim Morisson, Bruce Lee, Edith Piaf, Tina Turner, Frank Sinatra...

Sej ni tko hudo bit Strelec, a ne? Si v kar elitni družbici x:Dx

#25 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 17. januar 2005, 00:56

Veš tole je samo še pikica na i. Jaz sem itak v elitni družbi. Rojstni dan in ascendent si delim s Sai Babo. Pa še nekaj planetkov..

Ok. Strelci - ne ravno geniji - pač pa posebneži. Ali pa ljudje z močnim vplivom, karizmo..
Ja, prav fino biti strelec x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0