Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
264 komentarjev na to temo

#51 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 27. marec 2003, 15:33

:huh: :o ;) :P :D :lol: B) :rolleyes: <_< :) :angry: :( :unsure: :blink: :ph34r:

To so pa soncki...
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#52 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. marec 2003, 16:22

POGLEJ GA, A V HITREM TEKU, HEEE, ČEMU JE TO PODOBNO, HMMMMM, NAJ POMISLIM, MORDA SE PA SKRIVA V TEB NEKI POSKOČNEGA, TK MAU :rolleyes:

#53 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. marec 2003, 16:26

Ful dobra ikona za Tjazyja - pac, Dvojcek - jasno da siba dalje skoz... ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#54 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 7. april 2003, 00:16

Jast si duhovnost predstavljam tako kot si jo predstavljam... x:)x
www.rael.org

#55 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. april 2003, 00:26

:vragec:

hehe
naslou nouga foruma:

TELESNOST - modna muha ali nachin zhivljenja

:vragec: si ni mogu kej
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#56 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. april 2003, 04:36

Haha, si kar zadel s temle x:Dx ! Glede na to, da SMO duhovna bitja, je prav ironočno, da se "ukvarjamo z duhovnostjo" . Če smo si že nadeli telesnost... je v tem najbrž point, da se kot duh IZKUŠAMO v konkretnih zelo zemeljskih situacijah. Naprimer, v telesustelesompritelesu... x:Dx x:Dx :2src: x;)x

#57 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. april 2003, 06:14

:vragec:

zaporedno >dajanje< telesa v telo x;)x :vio:

:vragec: ma vas rad
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#58 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. april 2003, 20:07

Naprimer x^x

#59 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. april 2003, 20:23

:vragec:

zum beisspiel

:vragec: :palec: :2src:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#60 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. april 2003, 20:31

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
kolk si ti za hece

#61 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. april 2003, 20:41

:vragec:

mateja
chez hec ga ni


:vragec: je en nagajivchek.....................................................................
...................hihi
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#62 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. april 2003, 20:53

:vragec:

mateja
chez hec ga ni


:vragec:  je en nagajivchek.....................................................................
...................hihi

z jezika mi jemlješ x:px :palec: x:Dx x:Dx

#63 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. april 2003, 21:01

:vragec:

mljask



slurp


gulp



:vragec: zmeri za hec
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#64 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. april 2003, 21:10

A čwa midva kakšen nov forum odpret :switz:

#65 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. april 2003, 21:12

:vragec:

uhka xnckrivx xredx :hepko:

:vragec: x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#66 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 10. april 2003, 13:49

Ja, to je res zanimivo, namreč odnos telesno-duševno in duševno-telesno. vsako s svojimi zakonitostmi, ki se na koncu poenotijo. neločljivo povezano. vzajemno prepleteno. namreč tukaj na zemlji.
kar se zgodi telesu, ima posledice v duševnosti. in obratno.

kaj je primarno? npr. želodec javi primankljaj hranilnih snovi, zato postanem lačna in vso moje razmišljanje bo usmerjeno na hranjenje. ali pa zaznam nekaj slastnega, ki vzbudi mojo željo po hrani, nakar začne sluznica želodca izločati kislino. no, primerov je nešteto...

bistvo pa je, da zanemarjanje enega v stilu gremo-se-duhovnost ali pa ah-kako-dobro-izgledam vodi v neravnovesje in bolezen. na duhu in telesu.


#67 zabica

zabica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 10. april 2003, 14:46

LAHKO IZMERIMO GLOBINO VODNJAKA, NE MOREMO PA GLOBINE DUŠE!!

Zabica

#68 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 10. april 2003, 15:18

Kaj je zdaj iz tega tuki ratal.... x:px x:px x:px x:px x:px

Kaksna telesnost?

Telo je materija.. potrebuje se eno materialno telo, da lahko zivi. Potem sta dva telesa v materiji, ki se zdruzita v enega in ustvarita tretjega.. Uff.. kako cudno.

#69 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 5. september 2003, 13:08

MHm, jaz sem do te zadeve prišla "po naključju", s tem mislim, da so se spoznavanje s takim načinom razmišljanja, pa kasneje tudi tako razmišljanje in počasi način življenje, pojavili v mojem življenju v tistem trenutku, ko sem to potrebovala oz. ko sem bila na tako razmišljanje pripravljena. Lahko bi rekla,da sem klasični primerek tega, da se je učitelj pojavil, ko je bila :madpro: pripravljena.

Sicer opažam, da nekako postaja ta zadeva nek modni trend, mogoče marsikdo pride v stik s temi zadevami bolj iz radovednosti, kot iz pripravljenosti ali potrebe. No pa vsaj v bistvu niti ni važno, iz kakšnega razloga se človek začne s temi zadevami ukvarjati, važno je, da najdeš kaj lepega v tem, tudi če si vzameš samo drobce je vredno :vio:

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. september 2003, 13:11

... No pa vsaj v bistvu niti ni važno, iz kakšnega razloga se človek začne s temi zadevami ukvarjati, važno je, da najdeš kaj lepega v tem, tudi če si vzameš samo drobce je vredno  :vio:

xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 5. september 2003, 13:15

JanjaK, daj povej mi, s čim se to ukvarjaš?

#72 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 5. september 2003, 13:20

No pa vsaj v bistvu niti ni važno, iz kakšnega razloga se človek začne s temi zadevami ukvarjati, važno je, da najdeš kaj lepega v tem, tudi če si vzameš samo drobce je vredno  :vio:

Ooouuu YeAh xokx

#73 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 5. september 2003, 13:28

Nič takega kar pričakuješ za odgovor. Jaz sem imela to srečo, da sem bila že preden sem prišla v situacijo, ko sem rabila Svinjsko vleko, obdarjena z optimizmom. Tega mi res nikoli ni primanjkovalo in sicer ne takega, da rečem, da bo že nekako , se vsedem v kot in čakam, da se samo od sebe reši, ampak da sem sigurna, da bom iz vsake situacije uspešno prilezla ven in da si bom vzela vse najboljše. Sem imela pa na vseh drugih področjih precej slabo samopodobo, pa čustvena odvisnost, ....

Nad uradno medicino sem itak že precej časa razočarana, se mi zdi, da padeš k u eno fabrko, pa še par bližnjih slabih izkušenj,... No skratka, tast si je z obiskom virtualne lekarne zacelil rane na stopalih, glede katerih mu nihče ni pol leta mogel pomagati (medicina, bioenergetiki,... ). Ker je bil v taki krizi, se je prav na hitro naučil vseh tehnik, ki jih je za to potreboval, jaz sem pa dobila zaupanje v drugačen način razmišljanja.

No glede na to, da kakšnih hujših zdravstvenih težav nimam, sem uvidela, da imam dosti dela v odnosu do sebe in tudi v odnosih do drugih, zato sem se najprej lotila tega. Bolj prebiram razne knjigce Hayeve, pa Johna Greya in ostalih na to temo, sprva mi je bilo vse skupaj malo tuje, potem pa delček za delčkom sprejmeš za svojega, sprejmeš drugačen način razmišljanja in drugače začneš živeti.

kakšnih meditacij in podobnih zadev ne počnem, ker še nisem tako daleč, poleg tega pa imam težave s sproščanjem, ker sem tak bolj naspidiran tip človeka, tako zdaj počasi delam na sproščanju in ko bom ready, naprej... x;)x

Drugače pa iščem in tudi najdem dobro v ljudeh in dogodkih x:Dx

Kaj pa ti počneš Sanjalica ?

#74 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 5. september 2003, 13:37

Živim...životarim...polno živim...ne vem definirati...

Vem, da

Danes živim obogatena z izkušnjami včerajšnjega dne... in če preživim, bom
Jutri živela s spoznanji današnjega dne...

Ne morem pa sprejeti teze, da se nekdo gre "duhovnost".
Duhovnosti se "ne greš" to je zame način življenja...zate "naspidirano tipko" sproščanje ne pride v poštev (praviš), sama pa si ne vem zamisliti dneva, brez hoje vase...
Ti iščeš spoznanja o duhovnosti preko knjig svetovnih mojstrov, jaz pa v opazovanju in spoznavanju ljudi in njihovih reakcij...

Vsak na svoj način...

Vsekakor pa se strinjam...kakorkoli....samo da vsakemu odgovarja in mu godi ter mu prinese notranjega zadovoljstva!

#75 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 5. september 2003, 13:47

Ti iščeš spoznanja o duhovnosti preko knjig svetovnih mojstrov, jaz pa v opazovanju in spoznavanju ljudi in njihovih reakcij...

Vsak na svoj način...

Vsekakor pa se strinjam...kakorkoli....samo da vsakemu odgovarja in mu godi ter mu prinese notranjega zadovoljstva!

Lepo napisano in tudi jaz se s teboj strinjam, sicer pa jaz te knjige svetovnih mojstrov preberem in jih vzamem kot njihovo osebno izkušnjo, jaz sama pa v bistvu pridem do neke kombinacije delčkov njihovih izkušenj in veliko mojih.

Prepričana sem, da smo vsi, vsak na svoj način svetovni mojstri...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0