Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Transfuzija, Infuzija, ipd.


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
118 komentarjev na to temo

#1 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. februar 2005, 16:22

Zanima me, ali ob transfuziji dobimo v telo tudi del energije drugih ljudi?
Torej ali zato lahko postanemo deloma drugacni? Na kaksen nacin, kako, zakaj? ...
Kdo ima izkusnje z transfuzijo? Ali ste se sami sebi zdeli drugacni po transfuziji? Ali obstaja vec vrst transfuzij? Nekateri govorijo, da je kri dusa cloveka v nekem smislu? Jaz si duso predstavljam sicer drugace (loceno, neodvisno od telesa); toda kako vi dojemate odgovore na zgornja vprasanja?

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. februar 2005, 16:28

.... zanimiva tema...
Jaz sem zelo... hm, zadrzana do tega, nesmiselno pa bi bilo zavzeti neko dokoncno (odklonilno) stalisce. x:o)x :vragec:
Npr. tudi ko je rekel zdravnik; zakaj pa mu niso krvi zamenjali (ko je bil tolk zlatenicen), sem rekla, da sem vesela, da mu je niso... da se je pod lucko 'zrihtalo' (v bistvu se pa ni, saj sva morala ponovno v bolnico).
Ko se mi je pa mlek 'zastopal' in so mi predlagali, da bi od ene druge mame... sem odlocno zavrnila, ces da bomo ze zrihtal svoj mlek (kar smo ga). Bile so se zgodbe, okoliscine, ki so zame magicno cudezno grozne, a... se da kaj tkole preverit.. vedet, za koga gre... nocem vpletat... no, zaenkrat nocem govorit (javno) o tem, bilo pa je... hm... za vse kocine pokonc.. USODNO. zelo. xyesx
No in ker je bilo usodno vse tole, ravno TEGA mleka se tolk bolj nisem hotla.

Ni glih neposredno povezano s temo, sam tko razmisljam o tem...
Nimam nekega verskega prepricanja, niti ne blaznih predsodkov (saj sem riba)... vendar... kaj jaz vem...
Ne mores bit kar proti, ker nikol ne ves, a v osnovi, zase... pa sem nekak...*proti*..
Ni mi, no... nekak... 'energetsko', pa niti ne vem, zakaj..... xnckrivx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 3. februar 2005, 16:49

<{POST_SNAPBACK}>Zanima me, ali ob infuziji dobimo v telo tudi del duse drugih ljudi? energije drugih ljudi?
Torej ali zato lahko postanemo deloma drugacni? Na kaksen nacin, kako, zakaj? ...
Kdo ima izkusnje z infuzijo? Ali ste se sami sebi zdeli drugacni po infuziji? Ali obstaja vec vrst infuzij? Nekateri govorijo, da je kri dusa cloveka v nekem smislu? Jaz si duso predstavljam sicer drugace; toda kako vi dojemate odgovore na zgornja vprasanja?

Hmmm, a to pomeni, ce grem na krvodajalsko akcijo, da imam po njej ravno 0,4 l duse manj ali kako ? :eek: x;)x

A se da zajeti vsa clovekova clovecnost, neomejenost, njegova bit, v nekaj litrov rdece tekocine x?x

Ne ga pihat, no, pa saj ti ga ne, tisti ki umrejo (oz.njihovi svojci, ker oni ne dopustijo infuzije) ga...

#4 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. februar 2005, 16:52

Ja, zanimivo. Namrec mojo mamo so v bolnici med nosecnostjo z menoj okuzili z zlatenico. seveda se je le ta prenesla name. Menda so mi zamenjali kri.
Prav tako pa sem se menda skoraj zadusil, ko me je med,sestra pritisnila mami na dojko, ko sem pil nejno mleko :o|o: pa se riba je.
torej tvoj tamal neki ponavla za mano x:Dx
ce nisem narobe zasledil je menda tudi predcasno rojen kakor jaz? :inocent:

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. februar 2005, 17:02

ja, skoraj en mesec - moral bi bit oven (rok 3. april, rojstvo 8. marec). :vio:

Kri, ja... hm... xscratchx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. februar 2005, 17:04

Ne se neumnga delat, sej ves o cem sem govoro!
---------

Hmmm, a to pomeni, ce grem na krvodajalsko akcijo, da imam po njej ravno 0,4 l duse manj ali kako ?  :eek:  x;)x
A se da zajeti vsa clovekova clovecnost, neomejenost, njegova bit, v nekaj litrov rdece tekocine  x?x
Ne ga pihat, no, pa saj ti ga ne, tisti ki umrejo (oz.njihovi svojci, ker oni ne dopustijo infuzije) ga...



#7 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. februar 2005, 17:07

Ja, zih so ke kaksne raziskave. Mneda se da tudi to spucat iz krvi, kaksen tuje recimo temu 'slabe' energije v krvi :o|o: :inocent:
/mah morm it zdej, sn ze pozn, pridem zvecer spet gor x:)x /
--------

<{POST_SNAPBACK}>ja, skoraj en mesec - moral bi bit oven (rok 3. april, rojstvo 8. marec). :vio:

Kri, ja... hm... xscratchx



#8 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 3. februar 2005, 17:27

<{POST_SNAPBACK}>Ne se neumnga delat, sej ves o cem sem govoro!

Nisem se delal neumnega, si pac tako razumel...

Hotel sem povedati, da mislim, da mi lahko menjajo kri n-krat, pa bom se vedno jaz.
Tako.

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. februar 2005, 19:49

ja... saj... Kroki, v koncni fazi te lohk tud polijejo z nestetimi kislinami, pa bos se vedno ti. xDDx

Kri je lohk... pac... mal bolj al pa mal manj rdeca. x:o)x x;)x :vragec:

... zdrava, ... xyesx

Ki mi bo sedla [name] al mi pa ne bo... pa taksno. xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 3. februar 2005, 19:50

<{POST_SNAPBACK}>Največkrat ti z infuzijo dovajajo slano vodo  x;)x


:vragec:

KRI NI VODA.... x:Dx

zlomk
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#11 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 3. februar 2005, 20:06

no, če tole drži, sem jaz sestavljena iz precej duš... ob rojstvu so mi baje zamenjali vso kri... ob hudi škralitini (6 tednov bolnice) tudi... ob operaciji srca se je 6 ur pretakalo po meni kaj vem koliko duš (hvala jim xsrcx )... vprašanje je sicer res zelo zanimivo, a po prvem filingu bi rekla, da človeško bitje presega take dileme... navsezadnje, če je obstajala izbira, da lahko umrem ali sprejmem pomoč (in kri), je v tem zagotovo ŽIVLJENJE... življenje pa ima za nas še zelo veliko nerazkritih skrivnosti,... verjamem, da me s tem, ko sem še tu, ni prikrajšalo za izkušnjo MENE, moje duše...

l. 2000, ko so našo družino zdravniki povabili na razgovor, da nam povedo, kako je z maminim zdravstvenim stanjem, so nam omenili tudi možnost presaditve (vendar bi morali presaditi poleg pljuč tudi srce, uspeh takega posega pa je bil manj kot 50%)... spomnim se, da je mama takrat premišljevala tudi to... bom to še jaz?... in se ni odločila za presaditev.

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. februar 2005, 20:14

<{POST_SNAPBACK}>... navsezadnje, če je obstajala izbira..

x!x xsrcx absolutno, zato sem pa rekla, da bi bilo NESMISELNO rect... pac...
Morda so men menjal, itak so ble 'komplikacije s komplikacijami' (ravno zarad krvi) kot v Brasilu xDDx, sam... ne... lepotno. :D

To je tko kot z vsemi... izjemnimi recmi, situacijami, odlocitvami.
Cist kul je to dat v obravnavo kot... nekaj, ob cemer se zamislis in ne kot nekaj samoumevnega...
Kri, tekochina... 0 ab a b c + - rdece krvnicke, levkociti, trombociti... a ni fascinantno....
ampak glih to - ne mroemo kot svinja z mehom...
kri ni voda - se voda je... redka.... wanted!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. februar 2005, 20:18

<{POST_SNAPBACK}>

Morda so men menjal

... xscratchx... sam jaz znam precistit...

v bistvu gledam in je tema Infuzija, v zdravju torej ...in tako nima smisla, da s kakimi neptuni v aspektih morim tule... (*skratka, imam tak pretok kot morje, kar se tice... xyesx - a tud morje ne prebavi vsega)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. februar 2005, 22:19

Hvala za odgovore.
seveda se strinjam s tem kar pravita Mateja in Marsa, oz. verjamem, da se da presest.
Tako pravi tudi zdravitelj (oz. da se da spucat), ki me je spraseval, saj je ocitno zaznal se nekaj prisotnega v meni. Prav zato sem dal temo.

#15 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 3. februar 2005, 22:31

Free, v bistvu verjamem, da se lahko z vnosom snovi (krvi), ki jo je proizvedel drug organizem, vnese tudi delček te druge energije.

Transfuzija lahko reši življenje (moji mami ga je že), vendar bi sama pristala nanjo, ko bi bile vse druge možnosti izčrpane.

#16 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. februar 2005, 22:39

Ja itak, to se verjetno prav vsi strinjamo, da je zivljenje dragocenejse: Toda to ni bilo vprasanje! Zanimajo me vase izkusnje, oz. moznost zavestne zaznave spremembe ali celo morda zavestno ciscenje, ipd...!
hvala x:Xx

#17 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 3. februar 2005, 22:47

Tle ti pa ne morem kaj dost pomagat. Neki časa sm bla krvodajalka, rabila je pa še nikol nism prejet. xcrossfingx

#18 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. februar 2005, 22:54

ali je potemtakem lahko kdorkoli tu, ki je dal kri ali je dal kri njegov bliznji z menoj v sorodu :O: :eek:
sicer nimam pojma, ce bi bilo to bilo kako lahko povezano, toda ... ??? :o|o:

#19 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 4. februar 2005, 10:14

Meni se pa to zdi čisto brezveze. Zakaj bi kri imela drugačno funkcijo kot izgovorjena beseda, kot sperma, ki jo dobimo od partnerja? Potemtakem je tudi otrok, prej plod, nek tujek...Pri selitvi v drugo stanovanje sprejmemo energijo prej bivajočih, in se potem ta energija akumulira ali izniči, odvisno od tega, na kaj smo dovzetni. In če verjamemo v karmo....odgovor ni težak.
Da se prenaša energija - v redu...duša pa po mojem ni glih na tak način deljiva.

Jaz sem bila že velikokrat krvodajalka, potrebovala je nisem še nikoli, imam pa tudi podpisan piltek doma, da sem v primeru moje prezgodnje smrti darovalka organov.

Je pa zanimivo gledanje na te reči....bistveno raje bi bili prejemniki krvi kraljev, filozofov, umetnikov....kot pa zločincev. Ego???? Ali strah????

#20 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 4. februar 2005, 10:26

Hm jst sem kri že dala. Sem rabla dopust, za fax. x:Dx Prejela pa še ne. Če bi morala, bi želela svojo nazaj, al pa od partnerja, ki ima 0. Nisem tolk oz. sploh nisem razmišljala take finte kar se duše tiče in to, stvar je le bolezni in sicer, JA zdej pregledujejo in to, pa vseen za boljši feeling in sicer pa tak ne vemo kakšne bolezni še vse obstajajo.. xrolleyesx Tak mal zoprn občutek. Tko kot sperma, slina od neznanca.. dober, eni spermo rabjo, sline ne.. za oploditev... pfej.. te more že fejst kuzla lizat.. men se to tak gravža. :xx!:
Mushi

#21 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. februar 2005, 10:35

Free, lahko tebi, ker si vegetarijanec in ne ješ krvavic x:Dx

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. februar 2005, 10:47

<{POST_SNAPBACK}>
Potemtakem je tudi otrok, prej plod, nek tujek...

Tebi se zdi to nepojmljivo, a na nek nacin imas prav s temle, ves.
Pri meni je bilo tako - res - telo se obnasa, kot da je nekaksen tujek - ker je imel otrok drugacno kri (be positive ;) xsuperx, ne pa jaz, 0 negativ x:o)x xNNx)..
No in zato sem ze v nosecnosti krvavela, preprosto ker je telo zavracalo.
Ker pa je 'bil namenjen za BITI', se 'je prijel'.
No in zato sem tudi rodila skoraj mesec prej - imela ful komplikacij zarad tega, 2x v bolnici po 10 al 14 dni, pa se na opazovanju zarad alergij, poleg porodnisnice, od koder me niso spustili 10 dni, tako da sva bila v prvem letu njegovega zivljenja pribl. 2 meseca v bolnicah.
Vse zarad krvi, Sati... in ostali...
pri nas so bile vedno komplikacije... tamali sestrini pa so kri menjali, je bila tud prej rojena.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 4. februar 2005, 10:55

Saj razumem Marsa....vendar mislim, da tu gre bolj za neke bitke znotraj nas. Nenazadnje si ti imela bitko sama s seboj, ko si zanosila. Vsaka ženska jo na nek način ima. Spreminja se. Lahko se je voljna spremeniti in si to želi, lahko pa vse spremembe zavrača in je potem tako kot je. Mislim, da ni problem oz. razlog v krvi, temveč v temu, kako to sprejemamo. Z odporom ali z odobravanjem.
Če je bolezen v psihi, zakaj ne bi bilo tudi sprejemanje tuje krvi v psihi?
Logično vprašanje. xrolleyesx

Če ima nekdo, ki sprejme tuje srce, ledvica, etc. v svoje telo občutek, da ima dušo vnekoga drugega v sebi, zakaj nima enakega občutka tisti, ki ima npr. srčni vzpodbujevalnik? Saj ne čuti robota v sebi.
Gre za naše občutenje oz. naše prepričanje o tem...
Moje mnenje.
Saj mogoče razmišljam preveč logično, vendar kljub vsemu. Ko gre za druge stvari, jih z lahkoto sprejmemo (npr. stanovanje) in premagamo, ko gre za kri, ki se vnaša v naše telo, pa nas kar naenkrat postane strah, da bo nekdo drug uplival na nas...

#24 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 4. februar 2005, 11:14

Še argument, ki me je pripeljal do tega prepričanja:

Imam dva otroka. Prvega sem si zelo želela. Nikakršnega problema nisem imela. Nič. Nosečnost sem prenašala z lahkoto. Trebuh me ni motil, nič me ni motilo. Niti kanček strahu ni bilo prisotnega.
Pri drugi nosečnosti me je bilo blazno strah, kako bom združila posel in otroka. Nosečnost sama mi ni delala nekih velikih preglavic, ker imam močno telo (in duha), vendar sem vsake toliko (enkrat do dvakrat na teden) čutila krč v trebuhu. Takšen krč, da je bil trebuh trd kot kamen. Otroka sem podzavestno zavračala, ker me je bilo strah, da mi bo posel propadel. Sprejemala sem ga kot neko breme.
Jasno, da se danes spopadam z občutkom krivde, vendar mi je lažje, ker vem kje so bili razlogi za to.
Po mojem je enako s krvjo.
Ne vem no... xrolleyesx

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. februar 2005, 11:25

sam to ni argument...
Pri meni je preprosto TELO zavracalo, ne jaz. Jaz sem ga prec sprejela, ker sem pricakovala in hotla spremembo in mi je uletelo v pravem trenutku in sem se sam prepustila valu (sem pa imela ogabne pogoje za zivet, nek kewder blackmagic, brr)...
Tko da - stekam, kaj mislis, in celo verjamem, da je res tako, ampak pri meni denimo ze ni blo.
No in ker smo ravno pri tehle sajnih (ceprav v nepravi temi oz. ne sodi v tole temo) - tedaj sva dost fotkala, sama razvijala filme in fotke in tko.
No in enkrat sva nekaj zamehurila, in sem jaz (v obdobju TIK PREDEN!!!sem zanosila) na eni fotki imela BELO PIKO na predelu trebuha. xDDx x:Xx
A ni mega?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0