Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vodna znamenja - pretirana čustvenost !?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
284 komentarjev na to temo

#251 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. julij 2012, 13:55

ja, luna v ovnu je pa impulzivna... :)
odziva se na nek način lohk dost podobno...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#252 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. julij 2012, 14:10

saj gre bolj za občutenje in reakcijo, kot za dejansko občutljivost in vendarle gre za luno; če bi imela sonce v ovnu in luno v kozorogi bi bila najbrž precej drugačna.

no sej pač, ene stvari se ravnajo po določenih naravnih zakonitostih in voda je pač voda.
zemlja tudi vsebuje vodo, ni pa voda (razen če je blato).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#253 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 31. julij 2012, 15:20

Kolegica k ma sonce v Kozorogu, luno v Ovnu pa Asc v Levu tud lahko takoj zajoka. Mi je dost podobna. Ful čustvena in impulzivna. Je men tud mal čudn tole z luno v Ovnu ampak na splošno poznam več folka s sončkom v Ovnu in so kr precej občutljivi ampak ok so še druge stvari tko, da je bv neki dolgovezet.
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#254 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 31. julij 2012, 15:28

Jok jaz razumem kot enega od načinov razreševanja napetosti. Po moje ni pokazatelj intenzivnosti in globine čustvovanja. Nekdo se pač pogosto joka, drugi jezi, tretji tišči v sebi, četrti teče, kadi, itd. V bistvu sploh nisem pomislila, da bi vodna znamenja pogosteje jokala kot kakšna druga.

Jaz redko jokam, pa to ne pomeni, da se me zadeve ne dotaknejo ali prizadenejo. Nekdo z jokom v trenutku razreši neprijetno čustvo (ali pa prijetno konec koncev) in je spucan, nekateri pa znamo kakšno zadevo oz. občutke še dolgo nositi v sebi.

Luna v Raku in Luna v Ribah pa po moje delujeta zelo podobno, najbrž okolica to čuti podobno. Ne vem za Luno v Škorpijonu.

#255 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 31. julij 2012, 15:41

No, jaz pa dvojno vodno in dvojno dvojno znamenje. Sonce v ribi, luna v raku, asc pa dvojček.

Life begins at the end of your comfort zone. 


#256 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 31. julij 2012, 17:48

Ko sem bila majhna sem lažje jokala, kot sedaj. V bistvu se me mora nekaj zelo dotaknit v globino, sploh ne jokam za vsako stvar, čeprav bi bilo včasih tudi smiselno... Ne znam igrat joka, poznam pa ljudi ki lahko zaigrajo in to mi je po eni strani zanimivo, po drugi jih pa zaničujem. Kot, da ne čutijo bolečin, pa si tako želijo jokat, da se prepričajo do te mere in se res zjokajo pred ostalimi, da nekaj dokažejo. Saj dajejo mi tak občutek. Jaz pa jokam, če me nekaj zelo prizadane in zato je to zelo osebno pri meni.

V bistvu, od kar pomnim, sem vedno skrivala, če je bilo le možno, svoje solze. Ful mi je bilo nerodno pokazat, da sem občutljiva. Ne povem vam, ko me je enkrat ena sošolka ujela v joku v kopalnici v šoli...pa kakšne izgovore sem imela!! Češ, da mi je nekaj padlo v oko, itd...x:Dx Ona pa prijazna a totalno neobčutljiv osebek. Non stop je drezala vame. Seveda sem jaz ostala v svojem oklepu. Sem rakica.

Povečini sem torej jokala na skrivaj in v bistvu še sedaj. To je verjetno tudi zaradi moje Lune v 12. hiši, ki je hiša skrivnosti. Če se le da, skrivam svoja čustva.

Ko se pa je zgodilo, da me je recimo kakšna oseba ''znala'' pravilno obrnit, sem se tko zjokala...in ne povem vam kako mi je odleglo!!! Ampak, taki v katere res po občutku zaupam, so prej izjema kot pravilo. Po mojem bi lahko naštela na prste ene roke take dogodke.

Sem pa brala, da v bistvu, od Vodnih znamenj, imajo Ribe daleč najmanj težav v odprtem izražanju čustev. Sledijo Raki, ki delno tlačijo vase potem pa eksplodirajo, zadnji so pa Škorpijoni. Tej zelo redko zajokajo, vsaj pred ostalimi. Bog ne daj, da bi kdo videl da imajo čustva...sej niso neumni!!!

#257 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 31. julij 2012, 18:18

Uau kaj naj rečem Objavljena slika še nisem kaj takega doživela, da bi pri filmu moški tko jokal. Moram pa priznat, da je ta film men top of the top od romantičnih filmov. Objavljena slika

***

Ja res čista cmera je. Hujš, ko jaz hehe. In je hudo romantičen, poet. Piše pesmi, poezije, misli itd. Še meni je napisal poezijo for my friend....

Sicer me prav zanima kaj ima ASC poleg sonca v raku in lune v devici. Me zanima, ker ima res zelo lahko solzo in ga na splošno marsikaj gane.

#258 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 1. avgust 2012, 08:09

Ko sem bila majhna sem lažje jokala, kot sedaj. V bistvu se me mora nekaj zelo dotaknit v globino, sploh ne jokam za vsako stvar, čeprav bi bilo včasih tudi smiselno... Ne znam igrat joka, poznam pa ljudi ki lahko zaigrajo in to mi je po eni strani zanimivo, po drugi jih pa zaničujem. Kot, da ne čutijo bolečin, pa si tako želijo jokat, da se prepričajo do te mere in se res zjokajo pred ostalimi, da nekaj dokažejo. Saj dajejo mi tak občutek. Jaz pa jokam, če me nekaj zelo prizadane in zato je to zelo osebno pri meni.

V bistvu, od kar pomnim, sem vedno skrivala, če je bilo le možno, svoje solze. Ful mi je bilo nerodno pokazat, da sem občutljiva. Ne povem vam, ko me je enkrat ena sošolka ujela v joku v kopalnici v šoli...pa kakšne izgovore sem imela!! Češ, da mi je nekaj padlo v oko, itd...Objavljena slika Ona pa prijazna a totalno neobčutljiv osebek. Non stop je drezala vame. Seveda sem jaz ostala v svojem oklepu. Sem rakica.

Povečini sem torej jokala na skrivaj in v bistvu še sedaj. To je verjetno tudi zaradi moje Lune v 12. hiši, ki je hiša skrivnosti. Če se le da, skrivam svoja čustva.

Ko se pa je zgodilo, da me je recimo kakšna oseba ''znala'' pravilno obrnit, sem se tko zjokala...in ne povem vam kako mi je odleglo!!! Ampak, taki v katere res po občutku zaupam, so prej izjema kot pravilo. Po mojem bi lahko naštela na prste ene roke take dogodke.

Sem pa brala, da v bistvu, od Vodnih znamenj, imajo Ribe daleč najmanj težav v odprtem izražanju čustev. Sledijo Raki, ki delno tlačijo vase potem pa eksplodirajo, zadnji so pa Škorpijoni. Tej zelo redko zajokajo, vsaj pred ostalimi. Bog ne daj, da bi kdo videl da imajo čustva...sej niso neumni!!!


Tudi sama sem spoznala take ljudi, ki jokajo kot na ukaz oz. da nekaj dosežejo. Sploh nisem mogla verjet, da odrasla oseba lahko to dela. Ne rečem otroci ampak odrasli Objavljena slika Čist adijo za moje pojme.
Sama pa zelo hitro zajokam, ker imam tudi tako močen občutek empatije. Me veliko stvari gane. Ne vem pa kakšne škorpijone ti sicer poznaš, ker sama jih poznam kar nekaj in le ena oseba od teh težko zajoka, drugi pa imamo precej hitro mokre učke.
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#259 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 1. avgust 2012, 08:12

Ja res čista cmera je. Hujš, ko jaz hehe. In je hudo romantičen, poet. Piše pesmi, poezije, misli itd. Še meni je napisal poezijo for my friend....

Sicer me prav zanima kaj ima ASC poleg sonca v raku in lune v devici. Me zanima, ker ima res zelo lahko solzo in ga na splošno marsikaj gane.


Joj sem smešna veš, sem se spomnila, da moj oče lahko hitro kakšne solzico pr filmu spusti, sam ne romatičnemo seveda. Že tok dolgo nisva skupaj kakšnega filma pogledala, da sem čist pozabila. Objavljena slika

Ja fajn je imet tazga prijatelja kaj naj rečem, nežne duše so vedno moja soft točka Objavljena slika Vpraši ga za uro rojstva Objavljena slika
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#260 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 1. avgust 2012, 08:46

Tears are never wasted...

Priponke (datoteke)


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#261 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. avgust 2012, 09:04

Jok jaz razumem kot enega od načinov razreševanja napetosti. Po moje ni pokazatelj intenzivnosti in globine čustvovanja.

To je res; jok ni nujno pokazatelj ali kriterij.

Luna v Raku in Luna v Ribah pa po moje delujeta zelo podobno

to pa seveda ni res.
ko boš vprašala, zakaj: preprosto že zaradi same dinamike in lastnosti znamenj: kardinalna | nestalna Luna.
Pa še seveda drugo.

Luna v Raku je na nek način zelo *materialna* voda, medtem ko je v Ribah najmanj.
Že samo poglej v naravi: rak ima oklep, notri pa mehko meso; se pravi je njegova notranjost občutljiva, samo ima trd oklep, klešče in premika se rikverc (oz. vstran, če smo natančni).
Kaj pa Riba? Ima riba oklep? Klešče? Ne, ima pa zato tako posebno 'kožo' in luske, ampak je vsa mehka in gladka. :)

Ljudje, ko in če gre za kakšen tak položaj oz. kombinacijo (recimo riba/sco) zmotno mislijo (če je ta oseba 'močna'), da je to zaradi 'taf škorpije', v resnici je pa pravzaprav ravno zaradi gladke in zmuzljive ribe... po eni strani je najbolj občutljiva med vodnimi znamenji (dejansko in na prvi pogled - in tudi morje se ob vsakem pihljajčku vznemiri), po drugi strani pa najmanj, saj ji njena narava in lastnosti (med katerimi je tudi nekakšna površnost), dajeta to 'moč', ki pa je pravzaprav zgolj hendlanje življenjskih situacij - pač plava.
Nje ne skrbi za hišo (oklep)... itd.
Ker se najmanj oklepa in najmanj potrebuje, jo je tako v nekem smislu pravzaprav najtežje prizadeti.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#262 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 1. avgust 2012, 12:45

Ker se najmanj oklepa in najmanj potrebuje, jo je tako v nekem smislu pravzaprav najtežje prizadeti.



A to govoriš za luno ali sonce v ribi? Zase namreč lahko rečem nasprotno.

Life begins at the end of your comfort zone. 


#263 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. avgust 2012, 13:58

Velja splošno za Ribe, ker smo pa v tem primeru govorili o 'pretiranem' čustvovanju in posledično Luni (in pojavila se je 'primerjava' raka in ribe), je to namenjeno čustveni plati in dnevnemu življenju in sprotnemu odzivanju v (čustvenih) situacijah, torej Luni.

Jaz tudi zase lohk rečem nasprotno od tega, kar sicer pripišemo Ribam - ali Škorpijonu.
Recimo ne maram blefiranja (kar je značilno za ribi), nisem niti malo, a ma niti malo maščevalna (značilnost sco).

Tako da če se v enem opisu ali položaju ne najdeš, pomeni samo, da ti prevladuje kaj drugega oz. je to tako prepleteno, da se ne da točno opredelit in 'izločit', kaj bi zdaj nekaj, kar je samo tvoje, 'bilo'. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#264 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 1. avgust 2012, 17:40

Sama pa zelo hitro zajokam, ker imam tudi tako močen občutek empatije. Me veliko stvari gane. Ne vem pa kakšne škorpijone ti sicer poznaš, ker sama jih poznam kar nekaj in le ena oseba od teh težko zajoka, drugi pa imamo precej hitro mokre učke.


Škorpijoni, pa cmere. Nekako mi ne paše skupaj.

V bistvu se večino mojega življenja vrti okoli Rib in Škorpijonov oz., če sem bolj natančna, osebami, ki imajo močne elemente ali celo prevladujoče v Vodnih znamenjih. Okoli Rakov niti ne, začuda. Z Raki, ki sem imela opravka, so bile same težave. x:Dx

Z obemi sem imela zmeraj neke, če se lahko tako izrazim, zanimive odnose. Ribe so mi bile vedno zelo všeč, ker imajo nek optimizem in neko notranjo toplino. Spomnim se ko mi je draga oseba rekla, da moram zmeraj v ljudeh poiskati tisto dobro in zmeraj odpuščati...in je bila Riba. Tako odprto čustvenih drugih Znamenj še nisem srečala. Ni jim nerodno povedat za svoja čustva, pa čeprav za moje okuse včasih izpadejo celo patetične, toliko so iracionalne. Sem pa opazila pri njih tudi določeno, in tukaj se strinjam z Marso, blefiranje...tako znajo izražat svojo notranjost, da včasih celo izkoriščajo,...celo preko ''dobrote'' želijo doseči tudi svoj del zmage! To mi recimo ni všeč pri njih, ker me spominja na preračunljivost, pa čeprav to po mojem delajo podzavestno zaradi golega preživetja. So iznajdljive-izmuzljive, ženske znajo biti tudi agresivne (mogoče, ker se branijo, ne vem), ampak na koncu imam občutek da najbolj nafrkajo, ker so ostali kljub temu veliko bolj preračunljivi kot mislijo, da so same.

S Škorpijoni sem pa zmeraj imela intenziven odnos. Moja najboljša prijateljica ima ascendent in večino planetov v Škorpijonu. Pri njej, če joka, se vidi da resno ne zdrži več, da mora izrazit svojo bolečino, je zelo globoka. Zmeraj se prikazuje močno in v bistvu tudi je. Pri njej mi je všeč, da je zelo pametna in zna obvladovati čustva na prefinjen način, medtem ko jaz včasih pretiravam ali kar eksplodiram. Ona me takoj spravi na realna tlak, čeprav na čustven način. Joka že, ampak na splošno ne morem reč, da je romantična narava in da ima lahko solzo oz. mogoče samo če se počuti ''varno''. Je pa kot praviš ti, zelo empatična.
Škorpijoni me v tem spominjajo na Kozoroge, ker marsikaj filtrirajo z razumom. Razlika je le v globini čustev, saj je Kozorog le Zemeljsko znamenje pa tega ne pozna.

Ne vem zakaj imaš ti lahko solzo. Mogoče, če pomislim dobro, je veliko odvisno tudi od okolja in kako nam je bilo naklonjeno izražanju čustev. Veliko pomeni tudi družinsko okolje v katerem smo rasli, pa po mojem, predvsem pozicija Sonca in Lune v Znamenjih in hišah. Recimo, jaz imam Luno v Devici, ki vsi označujejo kot super racionalno in kontrolirano, jaz se pa kaj dosti ne vidim v vsej tej zmernosti. Temu pripisujem verjetno poziciji v 12.hiši, nebi vedela. Pri Devici se pa vidim v nezaupanju...sploh ne delim svoje občutke zastonj in vsakemu, sem selektivna.


xDDx

#265 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 1. avgust 2012, 18:12

Jok jaz razumem kot enega od načinov razreševanja napetosti. Po moje ni pokazatelj intenzivnosti in globine čustvovanja. Nekdo se pač pogosto joka, drugi jezi, tretji tišči v sebi, četrti teče, kadi, itd. V bistvu sploh nisem pomislila, da bi vodna znamenja pogosteje jokala kot kakšna druga.

Jaz redko jokam, pa to ne pomeni, da se me zadeve ne dotaknejo ali prizadenejo. Nekdo z jokom v trenutku razreši neprijetno čustvo (ali pa prijetno konec koncev) in je spucan, nekateri pa znamo kakšno zadevo oz. občutke še dolgo nositi v sebi.

Luna v Raku in Luna v Ribah pa po moje delujeta zelo podobno, najbrž okolica to čuti podobno. Ne vem za Luno v Škorpijonu.


Jaz imam luno v sco. Zase lahko rečem, da sem čista cmera in tukaj mi moj ASC riba udarja ven bolj, ko luna v sco. Solz ne zatiram. Jih pokažem.

#266 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 1. avgust 2012, 18:16

@ čebelica

Ti si pa res en zanimiv primerek. Sej se ve...kdor veliko govori, malo dela.


x;)x

#267 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 1. avgust 2012, 18:28

Ja fajn je imet tazga prijatelja kaj naj rečem, nežne duše so vedno moja soft točka Objavljena slika Vpraši ga za uro rojstva Objavljena slika

Ja ga bom vprašala samo, da ga slišim. Pa že to me čudi, da ima luno v devici. Jaz mislim, da ima ASC v ribah tako, ko jaz. Cmere na kvadrat, no on je na kubik.

#268 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 1. avgust 2012, 20:37

Nikoli se nisem preveč ukvarjala s horoskopi, prebrala sem kakšnega in če je kaj lepega pisalo, sem mu seveda verjelaObjavljena slika. Prebrala sem nekaj opisov znamenj, ampak takšnih zelo pavšalnih, kot zdaj vidim... Šele pred leti sem ugotovila, kje imam luno in ascendent. Na astro.com so bile navedene samo pozitivne lastnosti za vse skupaj in to je bilo to, nič bolj poglobljenega.

Vse, kar tukaj opisujete, mi je popolnoma neznano in predvsem zelo zanimivo in zato prav fajn prebratiObjavljena slika. Se pa v marsičem ne najdem (recimo blef za ribi, to je nekaj novega zame), sem pa (menda?Objavljena slika) pretirano občutljiva in tudi zjočem se lahko hitro, kar je najbrž pripisati vodnim znamenjem.

Life begins at the end of your comfort zone. 


#269 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 2. avgust 2012, 19:49

Škorpijoni, pa cmere. Nekako mi ne paše skupaj.

V bistvu se večino mojega življenja vrti okoli Rib in Škorpijonov oz., če sem bolj natančna, osebami, ki imajo močne elemente ali celo prevladujoče v Vodnih znamenjih. Okoli Rakov niti ne, začuda. Z Raki, ki sem imela opravka, so bile same težave. Objavljena slika

Z obemi sem imela zmeraj neke, če se lahko tako izrazim, zanimive odnose. Ribe so mi bile vedno zelo všeč, ker imajo nek optimizem in neko notranjo toplino. Spomnim se ko mi je draga oseba rekla, da moram zmeraj v ljudeh poiskati tisto dobro in zmeraj odpuščati...in je bila Riba. Tako odprto čustvenih drugih Znamenj še nisem srečala. Ni jim nerodno povedat za svoja čustva, pa čeprav za moje okuse včasih izpadejo celo patetične, toliko so iracionalne. Sem pa opazila pri njih tudi določeno, in tukaj se strinjam z Marso, blefiranje...tako znajo izražat svojo notranjost, da včasih celo izkoriščajo,...celo preko ''dobrote'' želijo doseči tudi svoj del zmage! To mi recimo ni všeč pri njih, ker me spominja na preračunljivost, pa čeprav to po mojem delajo podzavestno zaradi golega preživetja. So iznajdljive-izmuzljive, ženske znajo biti tudi agresivne (mogoče, ker se branijo, ne vem), ampak na koncu imam občutek da najbolj nafrkajo, ker so ostali kljub temu veliko bolj preračunljivi kot mislijo, da so same.

S Škorpijoni sem pa zmeraj imela intenziven odnos. Moja najboljša prijateljica ima ascendent in večino planetov v Škorpijonu. Pri njej, če joka, se vidi da resno ne zdrži več, da mora izrazit svojo bolečino, je zelo globoka. Zmeraj se prikazuje močno in v bistvu tudi je. Pri njej mi je všeč, da je zelo pametna in zna obvladovati čustva na prefinjen način, medtem ko jaz včasih pretiravam ali kar eksplodiram. Ona me takoj spravi na realna tlak, čeprav na čustven način. Joka že, ampak na splošno ne morem reč, da je romantična narava in da ima lahko solzo oz. mogoče samo če se počuti ''varno''. Je pa kot praviš ti, zelo empatična.
Škorpijoni me v tem spominjajo na Kozoroge, ker marsikaj filtrirajo z razumom. Razlika je le v globini čustev, saj je Kozorog le Zemeljsko znamenje pa tega ne pozna.

Ne vem zakaj imaš ti lahko solzo. Mogoče, če pomislim dobro, je veliko odvisno tudi od okolja in kako nam je bilo naklonjeno izražanju čustev. Veliko pomeni tudi družinsko okolje v katerem smo rasli, pa po mojem, predvsem pozicija Sonca in Lune v Znamenjih in hišah. Recimo, jaz imam Luno v Devici, ki vsi označujejo kot super racionalno in kontrolirano, jaz se pa kaj dosti ne vidim v vsej tej zmernosti. Temu pripisujem verjetno poziciji v 12.hiši, nebi vedela. Pri Devici se pa vidim v nezaupanju...sploh ne delim svoje občutke zastonj in vsakemu, sem selektivna.


Objavljena slika


Podobno gledava na ribe, sicer sem jaz večina moških spoznala v tem znamenju in so mi po večini vsi precej zanimivi, nekateri tudi romantično ampak čist pr vsakem se je hitro zaključilo, ker ne maram blefiranja. Tukaj sem pa čisti neizprosni škorpijon. "Sranje" naj prodajajo drugim, če ga bodo pač kupil Objavljena slika Edino kar meni ni patetično je izražanje čustev. Moti pa me, če se vrtijo skoz okrog ene in iste stvari in se pomilujejo, pol jim hitro dam vedet kok je ura in naj se zbudijo. Večinoma jih vlečem nazaj na zemljo. Ta preračunljivost je pa neki podobnega kot pr devicah. To kar si napisala vidim jaz pri obeh znamenjih in to me res ful odvrne. Se potem totalno zaprem in sem pol tko k en rakec Objavljena slika Je pa res, da se mi zdi, da pri njih to ni tok dejansko preračunljivo kot pri devicah, če me štekaš. Mi je pa ful všeč ta njihov optimizem pa romantičnost (v mejah normale) in seveda k res znajo poslušat in majo tud velik empatije. So pa kot mali kameloni. Mam sicer eno prijateljico k pa sploh ni niti preračunljiv, niti kameloenska. Je res dost realna ribica pa res ful skulirana. Ima pa način komukacije zlo ribji, tko mal zabluzi k govori ampak k jo spoznaš vidiš, da ma pa v glavi ful vse pošlihtan. Je pa zelo zelo naivna kar mi je včasih že kr mal smešno ampak hkrati ful cute.

Z škorpijoni je težko, da bi imela kej drugačen odnos, ker smo zelo intenzivni. Vse je na ful pr nas Objavljena slika To kar sem označila, ja vse to so škorpijoni. Mam primer, k mi je moški škorpijon jokal, ker je moja prijateljica zaključila vezo z njim. Je bilo kr hudo. Pa me ni ne vem kok dobro poznal, pa je vseeno solzice spustil. Moj oče je trojni škorpijon (sonce, luna in asc) pa hitro pokaže, ko mu je hudo. Nič ne zna skrit. Tudi mene v tem pogledu spominjajo na Kozoroge vendar mam tud sama močnega Kozoroga pa verjetno tuki čist iz sebe izhajam.

Ja otroštvo je ključnega pomeni, moje je bilo polno kazanja čustev in mi je ta svet precej blizu.

Device so na splošno zelo selektivne in tudi zelo ponosne na to, tko, da bo kr držalo kar si napisala. Poznam moškega z luno v devici vendar tudi asc škorpijon pa ful pokaže čustva.... sam tuki je tud otroštvu tisto, ki ga je izoblikovalo. Drugače pa devic kr veliko poznam in res ne kažejo čustev. Zelo težko prideš do njih.
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#270 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 2. avgust 2012, 19:57

Ja ga bom vprašala samo, da ga slišim. Pa že to me čudi, da ima luno v devici. Jaz mislim, da ima ASC v ribah tako, ko jaz. Cmere na kvadrat, no on je na kubik.


Odvisn tud v katero hišo je postavljena, pa aspekti tud. Je pa tud okolje tko, k sva s Hekate razglabljale.
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#271 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 3. avgust 2012, 17:22

@ Pinka

Mogoče se nisem dovolj dobro izrazila. Jaz mislim, da kažem čustva, samo jokam ne kar tako. To sem hotela reči. Jok je res zame zelo oseben.

Drugače pa no comment! Vsi mi rečejo, da sem emotivne sorte. In to me razkuri...Objavljena slika Zmeraj mislim, da bo kdo izkoristil če se '' preveč pokažem''. Mogoče pa malo pretiravam, pa se nebi smela sekirat. Razen otroštva, mogoče je veliko pomembno tudi s kakšnimi ljudmi prideš v stik in kakšne izkušnje imaš. Meni se je že zgodilo, da sem preveč pokazala čustva (v prijateljstvu), če se lahko tako izrazim, pa je bilo to izrabljeno. V smislu, da se je ta oseba potem počutila močnejšo in manj ranljivo. Ljudi, ki hočejo hodit po meni, pa težko prenašam.

Glede izkušenj z Ribami in Devicami... V Ribah sem že začutila blefiranje in dvoličnost, z Devicami pa res nikoli. Nisem pa imela ogromno opravka s slednjimi, to je tudi res.

#272 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 3. avgust 2012, 17:59

moje izkušnje s škorpijoni... intenzivna čustva, ki so nadzorovana, včasih potlačena, nezavedno obrnjena, manipuliranje s čustvi drugih, včasih obrnjena zelo bolestno, velika potreba po drami, potreba po tem, da si s kom, in tega s komer si ne spustiš, obsesivnost v to smer, v vsem intenzivno, lahko velika požrtvovalnost, vendar obsesivna... ko enkrat nad kom razočaran, potem lahko zelo strupen odnos... maščevalnost ni le pregovorna...

meni so blizu, tako hladni kozorogi kot skrivnostni škorpijoni... obe energije mi pašejo...
predanost, energičnost in intenzivnost, ki jo premore škorpijon, je zame nekaj fantastičnega.... pogon, ki se ne ustavi, jaz to opazujem in sem fascnirana... vendar imam srečo, da sem povezana z ljudmi s poudarjenim škorpijonom, ki so čustveno in duhovno zelo zreli...sem pa tja, ker imam vladarja prve v škorpiju prepoznam to intenzivnost v sebi...(trenutno kar pet progresiranih planetov v tem znamenju)... kar je slaba stran je, da se ne znam ustaviti...to je meni najbolj problematično, da ko že vse kaže da je kaka stvar končana, jaz ne popustim, ne znam spustiti in grem res predaleč, če ne bi imela toliko gibljivega elementa, ki mi pomaga spuščati, bi blo hudo.

To je včasih pri delu, kej pišem, kej delam, kar mi je všeč, pa mam še tisoč drugih opravkov, ki imajo po vsej logiki prednost, prav zavestno se morem ustaviti, ker če bi blo po moje, sploh ne bi nehala ( tudi jedla ne bi :))... to je ta nek pogon, ki ne popusti... ko je... ko te intenzivnosti ni... ko je vse lepo in krasno... grozen dolgčas... ma sej je škorpijo le povezan z vojno... rabi intenzivnost.

Jokat močne škorpijone, no sem vidla tudi to, ma so bli vplivi druge, predvsem v problematičnih Lunah.

Jaz jočem za vsak drekec pekec, če vidim človeka jokati zraven sebe, pa že jočem... grozljivo... ma sem se strenirala z leti, da je tega manj..., no se treniram dalje, moj T-kvadrat Luna Neptun Jupiter v gibljivih znamenjih, in sem razvila neko uboga ravca sliko... podobo... od mojih prednikov, uboga mati varjanta...in prenašam še na stranke in otroke, same ubogi in uboge, ko se ozavestla to ubogo revco je pot mal lažje, ker veš, da je vse iluzija... da ti v bistvu ni nič hudga, da je to sam neka reakcija, ki ni najbolj na mestu. Še vedno jokam, lahko tudi ob gledanju filma, vendar se zavedam, da je to sam reakcija, da v resnici ni nič hudga in mi pomaga, sem vsa objokana, ampak že takrat ko jokam zavestno vem, da je vse okej, da sam mal pretiravam, da se bom spucala tko in bo vse v redu. Da se napovedati dva dni pred menstruacijo kako brezvezno jokcanje na žive in mrtve, ki nima pravih stvarnih vzrokov. Ma kaj češ, pot se pa mal manj zares jamlješ, pa se da preživet x:o)x

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#273 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 3. avgust 2012, 18:15

Fenomenalno, kar si napisala, Mihela! Objavljena slika

Čudno, ampak v marsičem se vidim...precej tistega o ''par dni pred menstruacijo'' je kot pribito! Saj to sem jaz!!! Takrat bi kamot lahko obiskala kakšnega psihiatra, toliko sem ''nora''...jah, hormoni, neeeeeeeeeee??? Objavljena slika

#274 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 3. avgust 2012, 18:35

Sicer pa...nebi rada izpadla zdaj kot ena, ki se ful kontrolira... Bi imeli čist napačno sliko o meni. Joj!!! Jaz mislim, da pri meni na splošno deluje ogrmono kombinacija Voda-Ogenj. Ko zatežim, imam ogromno energije, je za sogovornika konec! Čist jih izčrpam in v tem tudi uživam, kar zaživim. Toliko ratam neznosna, da veliko ljudi večkrat naredi kretnjo, da bo odšlo, ampak obenem nekako ne more. Težko je to razložit! Objavljena slika

Najhujše pa je, da se me po nekaj ''scenah'' izogibajo, jaz pa ful trpim...a je to bolj moj Ego?...se sprašujem. Ob meni pa sicer ni nikoli dolgčas...samo nek sur plus energije rabiš, pa je. Objavljena slika

#275 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 3. avgust 2012, 18:46

mislim, da bi se imeli vsi veliko za smejat, če bi sam od daleč gledali same sebe x:o)x in da smo ženske velik bolj od Lune in hormonov odvisne kot bi rade verjele :vio:

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0