Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Herbalife


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 2 x ocenjeno
1285 komentarjev na to temo

#1251 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. september 2011, 18:28

.........Ja wellness svetalka..svetuješ drugim ljudem glede svojih izkušenj ne pa PRODAJAŠ!

Res je da ni tok pocen ampak če gledaš lej kok dnarja pa prib.porabš za en zdrav zajtrk? Recimo ovseni kosmiči al pa marmelada..ni tok pocen..ubistvu nč ni več pocen v današnjih časih.........


Welness svetovalec naj bi kao prodajal storitve oz. nasvete, če pa pri tem še kaj proda pa tudi v redu...Je pa pojem Welness kar širok in zaobjema malo več področij kot samo hrano...Objavljena slika

Hm...zdrav zajtrk...veliko radnikov sploh ne papca zajtrka...Objavljena slika...za približno 3. evre se pa že dobi kvaliteten zdrav zajtrk...Ajde bodimo realni, če človek ni preveč zahteven s kakšnim tropskim sadjem, oreščki ipd. potem lahko komot pride čez mesec z 200-300. evri z "zdravimi" kao eko obroki...brez postnih al pa sadnih dni v mesecu...če ima pa svoj vrtiček pa še toliko lažje...Objavljena slika

Ta hipoteza pri meni ne zdrži...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1252 SilvijaH

SilvijaH
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 9. september 2011, 20:32

no pr herbalifu je zajutr 1,5 eurou:)

Lej kokr kol js js sam izkušnje delila pa povedala kje loh dobite ČE kar hočte,nobenga ne silm no:):)


Shujšati lahko. Vprašaj me kako.

#1253 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 10. september 2011, 19:08

no pr herbalifu je zajutr 1,5 eurou:)

Lej kokr kol js js sam izkušnje delila pa povedala kje loh dobite ČE kar hočte,nobenga ne silm no:):)


js bom pa še mal počaku...
če bo tvoj fant hujšal še naprej 3 kile na teden al na dva al tri... sej nima veze... pol bo kmal kr nekam izginu... ga kr ne bo weč, hehehehehehehe
in pol pa me komot začneš silit x8Dx in ti bom sprot tut powedou, kje sem najbl občutljiv x:px x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#1254 SilvijaH

SilvijaH
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 11. september 2011, 14:28

hhahha ti pa si ja:) tok hitr pa tut ne gre:) patut ne hujšaš kr u nedogled..heheh:)


Shujšati lahko. Vprašaj me kako.

#1255 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 11. september 2011, 16:02

js bom pa še mal počaku...
če bo tvoj fant hujšal še naprej 3 kile na teden al na dva al tri... sej nima veze... pol bo kmal kr nekam izginu... ga kr ne bo weč, hehehehehehehe
in pol pa me komot začneš silit Objavljena slika in ti bom sprot tut powedou, kje sem najbl občutljiv Objavljena slika Objavljena slika



ja ti si pa res posrečenObjavljena slika Objavljena slika Objavljena slika

#1256 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 11. september 2011, 17:46

ja ti si pa res posrečenObjavljena slika Objavljena slika Objavljena slika


A, to pa jaz protestiram. Janko pa že ni posrečen. Je trdo delal za to, da je takšen kot je. x:px x:Dx

#1257 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 11. september 2011, 19:43

A, to pa jaz protestiram. Janko pa že ni posrečen. Je trdo delal za to, da je takšen kot je. x:px x:Dx


če pa ti tko pravš, ti pa ne bom ugovarjalaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#1258 Streetfighter

Streetfighter
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 21. september 2011, 19:06

Lep pozdrav vsem formurašem.

Prebiranje raznih postov v tej debati me je malo vrglo iz tira. Glede na to kaj nekateri pišejo oz. so pisali.

Za začetek bom začel z komentarji o BIO oz. EKO prehrani, ki jo lahko kupimo v trgovinah.
Je mogoče vam normalno, da čez celo leto lahko kupiš paradižnik, paprike, razno sadje itd.? Razumem, da je večino te hrane uvožene iz drugih držav kjer te zadeve uspevajo.
Da o okusu ne govorim, ker bolj plastične ne morejo biti. Zakaj? Ker je povpraševanje po njih veliko in tako tudi proizvodnja hitrejša tako tudi končno živilo zraste hitreje....pa ne mi govoriti, da raste na naraven način (pesticidi in ne vem kakšne kemikalije, ter gensko spremenjene, ter pospeševanje rasti itd.). Ni ga naravnega čez domačo njivo.
Cena BIO in EKO izdelkov. Zanimivo je, da so cene vseh teh izdelkov, ki so označeni kot BIO ali EKO 2x ali celo 3x dražje kot navadni izdelki. Pa je res BIO?? No nisem znanstvenik, da bi to vedel...zato sprašujem tukaj, ker ste očitno vsi končali doktorat in magisterij o živilih in o EKOLOGIJI ter veste vse odgovore katere ste pridobili na podlagi česa?

Je danes sploh še kaj naravno?(kar kupujemo v trgovinah)

Veliko stvari škodi nam ljudem in jih promovirajo bolj kot HL in prodajajo bolj kot HL.
Primer:
- Cigareti (vsak se sam odloči če bo kadil ali ne) - Koliko ljudi umre zaradi pljučnega raka in ostalih bolezni in problemov, ki jih povzročajo cigareti?
- McDonald's (vsak se sam odloči če bo jedel ali ne) - Koliko ljudi dobi diabetes, odvečne kg oz. maščobne obloge, holesterol, depresijo, celulit itd..?
- Alkohol (vsak se sam odloči če bo pil ali ne) - Koliko ljudi umre zaradi ciroze jeter, prometne nesreče oz. povzroči prometno nesrečo itd.?
Še bi lahko našteval ampak največji problemi so za moje pojme zgoraj navedeni.

Če HL na svetu deluje že 30 let še nisem zasledil, da bi kdo umrl zaradi njega oz. imel kakršnekoli posledice zaradi jemanje le tega.
Da omenim še KONOPLJO, ki je tudi zdravilo, ki nam ga je dala narava ampak je na žalost prepovedano. Pa ima veliko pozitivnih lastnosti kot cela rastline in samo tista katero se kadi. Veliko bolj trpežna je kot ostale rastline, njena semena so obogatena z vsemi pozitivnimi maščobnimi kislinami kot so Omega3,6 in 9, konopljino olje prav tako (hvala bogu, da te zadeve niso prepovedane). Veliko znanstvenikov je reklo, da ima konoplja, ki se jo kadi, nekaj pozitivnih lastnosti, ki so definitivno bolj zdrave kot cigareti ampak v določenih količinah. Torej zdaj lahko rečemo, da konoplja škoduje, zato ker v prekomernih količinah lahko pride do negativnih učinkov? Prekomerno in že samo kajenje cigaret povzroča negativne učinke pa zato ni prepovedana prodaja cigaretnih izdelkov. Zanimivo, kajne?

Torej McDonald's: Vsi vemo, da ta hitro predelana in ocvrta hrana ni zdrava pa jo še vedno velika večina uživa in se ne sekira če so v njej neke škodljive stvari. Torej problem je samo v "pametnjakovičih" kateri iščejo iglo v kupu sena. Me prav zanima kako zdravo se vi "pametnjakoviči" prehranjujete, ker opažam, da moralizirate in pametujete na veliko.

No...Koliko od vas, ki ste končali mag. in dok. iz prehrane in ekologije in biologije ter kemije imate 5-6-7 obrokov dnevno, kateri vsebujejo zadostne količine pozitivnih snovi, ki jih naše telo potrebuje? Pa povejte po pravici.
Se grem stavit, da veliko vas, ki tukaj veselo pridigate niti ne veste koliko kalorij morate zaužiti v dnevu, obroku in iz česa mora biti sestavljen in koliko gramov česa mora vsebovati itd.
Pa to ni neka znanost, vsak lahko te stvari najde na internetu če le ima čas....o glej ga zlomka. Komu se pa da vse te stvari iskat po internetu in komu se da računati in kdo sploh ima toliko časa da te stvari najde? Odgovor: zelo malo ljudi. Najlažje je reči ah to je "kr neki" in "ne da se mi". Potem pa jamrajo vsi skupaj.
Torej ljudje, ki nimajo časa da najdejo vse te zadeve nimajo niti časa da se redno in zdravo prehranjujejo.
Zato so tu nadomestila obroka, katerega ponuja HL in veliko Fitness trgovin.

Rekel bom, da se tudi meni zdi pristop nekaterih HL distributerjev zelo napačen in ne profesionalen. Torej ljudje plačujejo po 50-500€ za sestavo jedilnika in vadbe v fitness centrih pri trenerjih in jim vse verjamejo....ampak vsak si lahko sam sestavi jedilnik in vadbo, kajti vse potrebne informacije lahko najde na internetu in raznih forumih.
Ampak zaradi nevednosti raznih HL distr. lahko iz njihovih ust izdelek izpade kot navadna bedarija.
Kot je bilo govora o čokoladicah HL. Torej, da vam malo bolj razložim kakšen namen ima čokoladica.
Njen namen je:
- potešiti željo po sladkem (sam sem zelo sladkosneda oseba in rad imam čokolado)
- poteši lakoto za cca. 30min ali 1h preden pridete domov ali preden imate pravi obrok....torej samo nek vmesni obrokec, da ne boste stradali še 1 uro.

Torej ne bom rekel, da so ljudje, ki so shujšali s pomočjo HL izgubili odvečno telesno težo samo zaradi HL. HL jim je dal zagon za zdrav način, torej spremenili so celoten način in dodali HL ter tako izboljšali svoj način prehranjevanja in izgubili na teži ali nekateri, ki so hoteli pridobiti so pridobili. Seveda bi jim uspelo tudi če njihov dnevni jedilnik ne bi vseboval HL. Že sam zdrav način prehranjevanja nam izboljša počutje. Ljudje, ki imajo denar in čas si to lahko privoščijo, drugi, ki tega nimajo si pa težko privoščijo popolnoma "naraven" in "zdrav" obrok.

Za zaključek bom povedal še nekaj.
Vsi skeptiki tu na temu forumu izražate svoje mnenje skozi neizkušenost. Vi pravite, da vam HL distributerji vsiljujejo te stvari (jih ne podpiram s takim ravnanjem tudi sam tega ne maram) ampak ste popolnoma enaki kot oni. Zakaj? Vi z vašimi neizkušenimi dejstvi drugim perete možgane, da te stvari niso zdrave itd. torej vi perete z negativnim smislom oni perejo z pozitivnim (govorim o ENERGIJI).
Zasledil sem, da so nekateri tukaj omenjali, da meso ni zdravo in razlagali zakaj....torej vi verjamete v te stvari kar spoštujem in ne verjamete v HL, OK vaše mišljenje. Potem pa preberem, da omenjate neke knjige v katerih piše zakaj meso ni zdravo in zakaj ne....torej vi tudi svoje mišljenje na neposreden način vsiljujete ljudem. Jim govorite zakaj ni zdravo itd. Čutim HINAVŠČINO. Noben HL vam ni očital, ker ne jeste mesa....vi očitate ker oni uživajo HL. Zakaj?

Spoštujem mnenja vse in vsak si lahko razlaga določene stvari po svoje ampak najbolj spoštujem izražanje če že je to negativno naj bo vsaj negativno zaradi negativnih izkušenj in ne zaradi neki iluzij, ki si jih sam ustvarja iz nevednosti do določenega produkta.
Tako tudi pričakujem neko spoštovanje nazaj...saj na vse zadnje je to forum katerega je namen, da se diskutira in pogovarja o določenih stvareh.

PRIMER HINAVŠČINE:
Sem kupoval motor. Kupil sem Ducati Streetfighter S. Veliko ljudi, ki si nikoli v življenju ni lastilo motor znamke Ducati so mi pametovali kolko dragi so servisi, koliko dragi so deli, koliko se vse kvari. Zanimivo kajne?
In kar se tiče oglaševanja in reklame....dandanes je vse okoli nas sama reklama, katerih se sploh ne zavedamo ampak se ne pritožujemo.
In tista oseba katere oče ali stric si lasti lotusa, ki je omenila, da se bogatim zdi HL predrag....HAHAHHAHA zakaj le? KER SO ŠKRTUHI!!! In ti boš nekaj moraliziral o ekologiji a samo računico naredi koliko lotus bencina porabi (kar velik strošek z tankanjem) po možnosti 10-15l / 100km če ne več, koliko CO2 v zrak spusti, in da se bogatuncu ki vozi lotusa ne zdi drago "tankati" tako požrešno mašino....res ne vem kam gre ta svet.

Z veseljem odgovorim na določena vprašanja ampak ne obljubljam da bom za nekatera našel odgovore saj nisem znanstvenik pri HL in se mi ne sanja kaj se dogaja v tistih laboratorijih tako kot tudi ne vem kaj se dogaja v drugih proizvodnjah živil.


Torej ljudje, ne sodite ednine po množini in množine po ednini.

Želim vam lep dan še naprej.

LP

#1259 Streetfighter

Streetfighter
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 22. september 2011, 09:56

Pozdravljeni.

Da ne bo pomote...tudi meni se zdijo nekateri izdelki malo predragi. Najbolj shake. Glede na to, da ga je samo 500g.
Kar se tiče ostalih stvari kot so npr. vitamini, omega3 itd. So pa cene nekako z fitness trgovinami celo nižje ali pa kakšen € več.

Moje osebno mnenje glede dosežka financ je tako....ustvariš si toliko, koliko delaš. Jaz še vedno podpiram normalno službo, ki te/me veseli.
In delam v tej smeri.

Lep pozdrav.

#1260 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 22. september 2011, 11:09

Saj vemo, kdo najprej nasede vsem tem modnim muham. Ljudje, kateri so labilni, lahko vodljivi, nesamozavestni in neodločni. V življenju se vedno radi dokazujejo drugim, kako so in in kul, v sebi pa se počutijo kot prazna nenasitna vreča.

Ko gledam po trgovskih centrih, ko prodajajo razne budalaštine, je tam okoli vedno samo ženski spol, malo kdaj pa tudi kakšen ženi podrejen moški.
Trgovcem nikoli ne bo zmanjkalo takega dela, saj so ljudje čedalje bolj zaslepljeni.
Bio, eko,..., je že zdavnaj zgubilo na svoji kvaliteti. Danes se dobro prodaja samo še nekvaliteten gnoj, kateri se masovno reklamira.
Trgovci imajo profil kupca dodelan v nulo. Že sama postavitev blaga v trgovinah ima v prvi vrsti psihološki pomen, katerim naj bi kupec nasedal.

Za primer vam povem samo enega: Supernova Koper. Točno nad vhodom je kuhinja z restavracijo. Seveda imajo ventilacijo iz kuhinje speljano točno nad vhod. Ko greste v ta center, vas omamne vonjave prepričajo že na vhodu, da zavijete v supermarket, kjer boste kupili dosti več, za potešitev navidezne lakote.
Malo opazujte, saj se da od vsega tega marsikaj naučiti.
Pa veselo zapravljanje vam želim..

#1261 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 22. september 2011, 12:31

OMG kere bule :eek:
to sam pomeni, da majo slabo ventilacijo (odsesovanje postanega in vpihovanje svežega zraka), ne pa da je zanalašč speljano xrolleyesx
ker, dragi zlatko xrolleyesx je menda jasno, da je vonj sveže pečenega kruha (za prehran.štacune) tisti, ki zapeljuje h nakupu xcivx

osnove, my dear watson, osnove x:px
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#1262 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 22. september 2011, 13:06

OMG kere bule :eek:
to sam pomeni, da majo slabo ventilacijo (odsesovanje postanega in vpihovanje svežega zraka), ne pa da je zanalašč speljano xrolleyesx
ker, dragi zlatko xrolleyesx je menda jasno, da je vonj sveže pečenega kruha (za prehran.štacune) tisti, ki zapeljuje h nakupu xcivx

osnove, my dear watson, osnove x:px



Pojdi Cookie malo po trgovskih centrih, pa opazuj, kje najprej zadiši po pomfriju, dunajcih, pečenem mesu...
Ponavadi na vhodih, ja pa zanimivo, imajo kar v nekaterih centrih kuhinjo z restavracijo ravno tam.
Naključja ne obstajajo, vse je dobro premišljeno in zrežirano.

#1263 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 22. september 2011, 14:03

ho, ho, ho, kake smehe ti proizvajaš :wOOt:

a onega dela o slabi ventilaciji si pa nisi prebral, kaj :fiju:
teli smradi NISO zaželjeni, ker smrad po postani hrani NE vabi h nakupu, temveč odvrača vsakogar, ki ima delujoč nos xokkx
zdej, zakaj smrdi po vašem koprskem merkatorju je lah:
- napačno sprojektirana ventilacija,
- napačno izvedena ventilacija zaradi čl.malomarnosti, ali pomanjkanja financ; vemo, da se projekti med samo realizacijo nenehno spreminjajo,
- napačno oz. nezadostno vzdrževanje ventilacije (preredka menjava filtrov, najverjetneje onih (aktivno oglje) v kuh.napi.

a pa veš, zakaj so restavracije tik pred vhod/izhodih?
Ko človeček, lačen iz službe, zmatran od vijuganja, umikanja in iskanja artiklov po stalažah (ki jih vsake 14 dni premestijo) končno dočaka blagajno, natovori špežo, se mu kot Amerika odpre taprva restavracija s pomfrijem inu dunajci; te pa ga premami dnevna ponudba kosil že za 3,4 ojre, a v resnici je vsa ta roba bodisi s pretečenim rokom, bodisi glih na temu, da mu v dnevu - dveh, preteče rok uporabe.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#1264 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 22. september 2011, 15:34

Cookie, napisal sem omamne vonjave, to po vsej logiki pomeni, da ne smrdi, pač pa diši po dobrem.

( trenutno tudi pri meni po wiener šniclu..) x:px

#1265 vital123

vital123
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 15. februar 2012, 15:34

Sama se s prehrano Herbalife ukvarjam že dobra 4 leta (področje hujšanja) in moram reči, da uspehi so. Najprej pri meni sami, nato pa še pri vseh mojih uporabnikih, ki so se držali dogovorjenega. Saj ni poanta v em, da bi jedli šejke in hujšali, Herbalife je pomoč, kako se navaditi na primerno prehranjevanje. Kajti to je največkrat problem. Zjutraj ne jemo nič, dan prebrodimo s prigrizki ali nezdravim kosilom v lokalu, kavico tukaj, kavico tam, po možnosti s smetano, da se nam dvigne sladkor, zvečer pa navalimo v hladilnik. In tu je HL v pomoč.
Res, da ima šejk le 220 kalorij, nasiti pa nas za 3 ure, vendar če bomo zraven še jedli kot doslej, uspeha ne bo. Je pa zelo pomembno pri uživanju šejkov to, da nam prigrizki potem enostavno ne pašejo in ni tiste želje: "Še nekaj sladkega bi." Ker HL je celična prehrana, kar pomeni, da so celice site, nivo sladkorja v krvi ostane v mejah normale in zato enostavno nimamo potrebe po dodatni hrani.
Zato pa smo svetovalci, da ljudem to povemo, kajti kljub vsesplošnemu prepričanju, da vsi vse vemo, se marsikdaj izkaže, da temu ni tako.
Ob vseh izkušnjah, katere sem si z leti pridobila, lahko rečem, da se upam o prehrani pogovarjat prav z vsakomer - seveda na kulturnem nivoju.

Samo zainteresirani me za več informacij lahko pokličejo na 041 481 378.

LP. Renata

#1266 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 18. februar 2012, 18:51

ČE BI BILA HOJA ZDRAVA, BI BIL POŠTAR NEUMRLJIV!
KIT PLAVA CELE DNEVE, JE SAMO RIBE, PIJE VODO IN VSEENO JE DEBEL.


ZAJEC KAR NAPREJ TEKA IN SKAČE, PA ŽIVI SAMO 10 LET.


ŽELVA NE TEČE, NE DELA NIČ IN ŽIVI 450 LET!



ZAKLJUČEK:
NAJ GRE V RIT DIETA IN TELOVADBA!



#1267 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 18. februar 2012, 20:43

To lahko reče samo nekdo, ki se tako ne prehranjuje. Tisti ki pretežno prehranjuje z ekološko pridelano hrano dobro pozna razliko med konvencionalno in ekološko pridelano. Eko pridelana hrana je ponavadi bolj hranljiva in boljšega, bolj polnega okusa.

Bio, eko,..., je že zdavnaj zgubilo na svoji kvaliteti.


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#1268 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 18. februar 2012, 21:29

To lahko reče samo nekdo, ki se tako ne prehranjuje. Tisti ki pretežno prehranjuje z ekološko pridelano hrano dobro pozna razliko med konvencionalno in ekološko pridelano. Eko pridelana hrana je ponavadi bolj hranljiva in boljšega, bolj polnega okusa.



Danes je zemlja že tako kontaminirana od vsemogočih dejavnikov, da je škoda govoriti o neki bio hrani.
Zemlja, katera je bila desetletja izpostavljena umetnim gnojilom, se ne more očistiti v letu dni, poleg tega je v hlevskem gnoju toliko nepredelanih hormonov in ostalih dodatkov, da smo zopet v verigi kontaminacije. Dež, ki pada na zemljo je prepoln pizdarij, ki jih škropijo po nebu ( chemtraili) .
O bio hrani , se je lahko govorilo pred dobrimi petdesetimi leti, ko je bil razvoj še na neki mirujoči ravni.

#1269 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 18. februar 2012, 21:57

Posplošuješ!
- Ni vsa zemlja enako kontaminirana.
- Niso vse zemlje bile izpostavljene umetnim gnojilom in v enaki meri
- Ni ves dež enak
- Tudi danes se lahko govori oziroma se govori vedno bolj. Pred 50 leti so marsikje bolj špricali polja kot danes oz. vsaj z škodljivejšimi strupi kot danes. Kar pa je tudi relativno, saj ne gre zgolj za škodljivost strupa temveč tudi mešanice.

Ponavljam: to kar govoriš lahko reče samo nekdo, ki se ne prehranjuje pretežno z ekološko pridelano hrano. Pomeni da dejansko ne poznaš razlike, temveč se opiraš na logiko različnih informacij. Kdor se tako prehranjuje ve kaj pomeni uživati pretežno eko hrano.

Drugo: v testiranjih se lahko pregleda tudi prst in vsebnost določenih snovi v hrani. Eko hrana nekaterih škodljivih snovi ne sme vsebovati, sicer naj ne bi dobila certifikata kot ekološka hrana. Seveda realno prihaja do odstopanj, ki pa v celotni zadevi niso bistvena.

Preprosto pa lahko sam narediš poizkus s polento. Kupiš najbolj navadno poletno v merkatorju in kupiš demetrovo, pa boš videl razliko.

Človek ki nečesa dejansko ni izkusil, težko o tem govori realno. Velja tudi za Herbalife pripravke.
Kljub temu pa tudi zato obstajajo normativni, certifikati, označbe, kategorije itn, da se potrošnik lažje vsaj okvirno orientira.


Danes je zemlja že tako kontaminirana od vsemogočih dejavnikov, da je škoda govoriti o neki bio hrani.
Zemlja, katera je bila desetletja izpostavljena umetnim gnojilom, se ne more očistiti v letu dni, poleg tega je v hlevskem gnoju toliko nepredelanih hormonov in ostalih dodatkov, da smo zopet v verigi kontaminacije. Dež, ki pada na zemljo je prepoln pizdarij, ki jih škropijo po nebu ( chemtraili) .
O bio hrani , se je lahko govorilo pred dobrimi petdesetimi leti, ko je bil razvoj še na neki mirujoči ravni.


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#1270 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 19. februar 2012, 08:07

Sin, a mogoče živiš na kmetiji, ali si kdaj živel, da ti je vse tako kristalno jasno, kako se prideluje hrana ??

#1271 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 19. februar 2012, 12:17

Ne, nekaj dni, mi ni kristalno jasno kako se prideluje hrana. Vem pa okvirno kako poteka delo inšpektorja ki nadzoruje ekološke kmetije.

Sin, a mogoče živiš na kmetiji, ali si kdaj živel, da ti je vse tako kristalno jasno, kako se prideluje hrana ??


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#1272 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 19. februar 2012, 13:22

Ne, nekaj dni, mi ni kristalno jasno kako se prideluje hrana. Vem pa okvirno kako poteka delo inšpektorja ki nadzoruje ekološke kmetije.




Torej veš samo toliko, kot lahko nekje prebereš. Kako si lahko v vse potem tako siguren, ko pa ne veš niti bistva.

Pojdi vprašati kmetije, ki so spremenile način pridelave od klasičnega na ekološkega. Povem ti le. isto sranje, drugo pakovanje. Spremenili so način gnojenja in način škropljenja, še vedno pa se zelo poslužujejo kemičnih preparatov, katere je predpisala kmetijska zakonodaja. Poleg tega ravno tako gojijo ( nezavedno ) gensko spremenjene kulture. Kje je sedaj eko in bio. Na papirjih birokratov, ki jih je zaradi tega načina dobilo službo kar nekaj parazitov, ki pobirajo z znojem prislužene evre.
Z razliko od tebe, stojim za vsem napisanim, saj izhajam iz drugačnega okolja, kot je mestni vrvež.

#1273 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 19. februar 2012, 17:08

Nisi razumel. Ne vem samo toliko kot sem prebral. Bil sem osebno na dveh eko kmetijah z inšpektorji ki eko kmetije kontrolirajo. Torej bil konkretno zraven pri pregledih. Ob tem pa naredil tudi intervju na temo. A bo sedaj razumljivo?

Niti slučajno ni isto. Glede na to da kar nekaj govoriš bi bilo smiselno, da si pogledaš standarde za to da kmetija pridobi certifikat da je ekološka, in da lahko določeno hrano trži kot ekološko, in standarde ki sicer veljajo za konvencionalne kmetije, in ti bo približno jasno kje so razlike.
Ekoloških kmetij izgleda ne poznaš sicer ne bi zatrjeval nekaj kar ne drži. Seveda se pa lahko zgodi da katera odstopa, goljufa; zato pa so inšpektorji ki jih kontrolirajo ane.

Genske kulture se na eko kmetijah NE smejo gojiti. V kolikor njiva sosednjega kmeta onesnaži njivo eko kmeta nad 0,9% mora prvi eko kmetu plačati odškodnino.

Ha ha ha, pa res stojiš ja... potemtakem boš zagotovo podal kakšen tehten argument ki govori temu kar praviš vprid? x:o)x

Če izhajaš iz ene vasi in poznaš 5 kmetov, še ne pomeni da poznaš vse vasi in vse kmete.


Torej veš samo toliko, kot lahko nekje prebereš. Kako si lahko v vse potem tako siguren, ko pa ne veš niti bistva.

Pojdi vprašati kmetije, ki so spremenile način pridelave od klasičnega na ekološkega. Povem ti le. isto sranje, drugo pakovanje. Spremenili so način gnojenja in način škropljenja, še vedno pa se zelo poslužujejo kemičnih preparatov, katere je predpisala kmetijska zakonodaja. Poleg tega ravno tako gojijo ( nezavedno ) gensko spremenjene kulture. Kje je sedaj eko in bio. Na papirjih birokratov, ki jih je zaradi tega načina dobilo službo kar nekaj parazitov, ki pobirajo z znojem prislužene evre.
Z razliko od tebe, stojim za vsem napisanim, saj izhajam iz drugačnega okolja, kot je mestni vrvež.


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#1274 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 20. februar 2012, 09:40

Glede na napisano, sklepam, da je za tebe krava vijolične barve.
Nekaj so predpisi, drugo je realnost. Danes brez škropljenja in gnojenja nobena kultura ne uspeva. Kaj vsebujejo škropiva, mogoče ti še ni jasno. Strupe.
Opraševanje kultur se po tvoje tudi kaznuje, če je sosedov ptič in čebela priletela na tvojo eko njivo.
Sin, še vedno mlatiš prazno slamo.
Bio in eko v našem okolju lahko obstaja samo pri poznavalcih, ki gledajo njive po televiziji in na netu. Reklame so pa itak samo za bedake.

#1275 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 20. februar 2012, 13:06

Glede na napisano, sklepam, da je za tebe krava vijolične barve.
Nekaj so predpisi, drugo je realnost. Danes brez škropljenja in gnojenja nobena kultura ne uspeva. Kaj vsebujejo škropiva, mogoče ti še ni jasno. Strupe.
Opraševanje kultur se po tvoje tudi kaznuje, če je sosedov ptič in čebela priletela na tvojo eko njivo.
Sin, še vedno mlatiš prazno slamo.
Bio in eko v našem okolju lahko obstaja samo pri poznavalcih, ki gledajo njive po televiziji in na netu. Reklame so pa itak samo za bedake.



Hojla Gold

Mislm, da ti tud pretiravaš...glih tko kt Sin...sam u drugo stran. Tko kt je zanj alfa in omega oznaka bio in eko, je zate vse skup navadno sranje.

Jst že dobrih deset let ne mečem na vrt /prej pa ni blo vrta/ nobenih fitofarmacevtskih pripravkov /če ta izraz pomen razne pesticide, herbicide, fungicide, umetna gnojila..., ki jih prozvaja kemična industrija/ in dejansko ima hrana, pridelana na mojem vrtu, zelo drugačen okus, kt pa tista, kupljena v trgovinah.

K pa govoriš, da danes brez škropljenja in gnojenja nobena kultura ne uspeva, pa, mislm, a je blo kdaj mrbit drgač? Ni blo. Samo pripravki so bli drugi in na drgačen način izveden proces.
Recimo, jst škropim zemljo proti nematodam /ogorčicam/ z belo gorjušico. In to tko, da jo posejem med ostalimi vrtninami in pa pol na prazno zemljo. Proti ušem špricam tko, da mam posajen bezeg in poleg vrta en konc travnika, ki ga ne kosim in v katerem rastejo rastline, ki so ušem blj privlačne, kt moj fižol. Pa tko...

Zdej, a je bio, eko... al ni, ne vem, vem pa, da tist, kar jst lahko nardim, da dodatno ne vnašam strupov v hrano, je to in to tud nardim. In ja, hrana ma drgačen okus.

Objavljena slika
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0