Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Multipla skleroza


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
259 komentarjev na to temo

#201 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 18. april 2005, 18:54

<{POST_SNAPBACK}>barve sploh ne uplivajo na človeka!!!

Ja jaz pa sm devica marija :o|o:

<{POST_SNAPBACK}>Pobarvaj si sobo v črno, pa črne zavese dej na okno. Pa boš kasneje vidla.  :xx!:

Sam zakaj pa tko vpliva to, črna barva, ki je ja nikol še kor nisem meu na sebi.
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#202 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 16. junij 2005, 12:07

http://zdruzenje-ms.....php?forumID=79
sem zadnjič zasledila tole stran.. x:Ix
Mushi

#203 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 16. junij 2005, 12:14

zakaj ne? :inocent: hm..
Mushi

#204 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. junij 2005, 13:15

Lia, se ti ne zdi, da imata na primer, kandidiaza in MS enak razlog, za posamezno bakterijo primerno okolje zaradi nepravilnega ph konkretnega medija?

#205 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. junij 2005, 18:39

Seveda, tudi z elektrolizo lahko spreminjaš pH, toda to dejstva, da se lahko razne bakterije in drugi organizmi razvijajo le v njim primernem mediju, nič ne spremeni.

#206 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 16. junij 2005, 19:23

....paraziti so naši spremljevalci skozi ves evolucijski razvoj,....


Zanimivo, ja.
Sem enkrat gledal neko znanstveno oddajo na Discovery-ju, pa je imel en doktor zanimivo tezo: na dolgi rok bodo prezivele samo tiste bakterije/virusi/bolezni, ki bodo koristile cloveku, ne pa mu skodile.
Ker s tem ko mu skodijo, v bistvu pljuvajo v svojo skledo.

Lepo se slisi, samo ne vem, ce so te male golazni tako pametne, pa da bodo to v kratkem skapirale x:o)x

#207 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 16. junij 2005, 19:56

Bolje umreti od litre, nego od kapi.

#208 freaky girl

freaky girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 113

Objavljeno: 29. avgust 2005, 20:53

:eek: xDDx x!x x?x xsrcx

#209 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 26. september 2007, 19:02

Novo zdravilo


Upanje za multiplo sklerozo

Po podatkih NICE(National Institute for Clinical Excellence) se je v Ameriki v prvi polovici tega leta z natalizumabom zdravilo 12 000 bolnikov. NICE je prišel do sklepa, da njegova uporaba ugodno vpliva na potek te bolezni. Bolniki imajo zdaj več možnosti za kakovostnejše življenje, za družino in kariero. Po oceni Združenja multiple skleroze Slovenija ima to diagnozo pri nas preko 2.500 ljudi.
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#210 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 26. september 2007, 19:08

Contesa :palec: :palec: :palec:
Si bom malce več prebrala. A to zdravilo bo tudi pri nas?

Sicer sem pa že slišala nekaj o tem, samo nisem vedela, kako se reče.

Aja, pa pride Betaferon (zdravilo za zmanjševanje zagonov MS) v TABLETAH! To je zelo dobra novica za tiste, ki ga že jemljejo in une, ki ga (na žalost) bodo. Super novica, ker s temi injekcijami je ogromno dela, poleg tega lahko puščajo sledove na koži in ritual ravno prijeten. Sem vesela, da bodo to olajšali bolnikom!
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#211 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 5. november 2007, 14:16

O multiplex sklerozi = pisal Kushi v:

Prirodno Lječenje makrobiotikom (izdal leta nazaj Nolit, Beograd).

Dal napotke za ph uravnoteženo prehrano in za zdravljenje.


Konzultacije so možne v Makronova, Zagreb, Ilica 72; pri Z. Pejiću. Kushijevem ex študentu.

_________

Nekateri menda MS zdravijo s postom s sokovi zelenjavnimi in čaji, vodo po Breussu. In z izpiranjem celotnega črevesja... (parkrat). In rednim klistiranjem.

Kushi pravi, da = dispozicija za MS izražena lahko že leta prej preden se pokaže:

spotikanje, padanje med hojo (na suho ob kakem manjšem kamnu ali brez),

videnje "barv", ... okoli oči, ...


Svetuje ph uravnoteženo prehrano pri prebavljanju zaužitega.


V Makronovi Zg imajo tudi tečaje kuhanja, predavanja.

In seveda tudi konzultacije za zdravljenje bolezni.

Zainteresirani jih najde na internetu.

LP

#212 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 5. november 2007, 15:29

mantis, 2 leti nazaj sem se kregala o tej temi, bila označena za največjega občutljivca, ljudje so trdili, da pozdravijo MS in ni bilo prav nobenega konkretnega primera, ampak samo flancanje (edino če sem kaj pozabila, ampak dvomim, da bi kaj takega sploh pozabila). Še vedno spremljam, berem in zbiram informacije o MS, ampak predvsem raziskave uradne medicine. NIHČE ne ve, kako ta bolezen nastane (torej izvor), bila so neka ugibanja (tudi v zvezi s cepljenjem, okoljem itd), ampak nič ni potrjeno.

Oseba, ki je meni ljuba in ima MS, jo ima že 30 let. Približno enako (z občasnim poslabšanjem, ki se potem spet stabilizira) hodi že odkar si je začela vzbrizgavati betaferon. Torej, bolezen se kaže predvsem v nogah in občasni utrujenosti. Pa moram povedati, da je karakter in pol.

Tako, da je meni malce smotano posplošiti, kako bodo vsi na koncu invalidi na vozičkih. Žal poznam ljudi, ki jim MS hitro napreduje in so na vozičku že po nekaj letih, spet pri drugih ljudeh lahko traja in traja oz. do tega sploh ne pride. Jaz pač moram verjeti, da ne bo. Torej, ne oslepijo vsi, ne obležijo vsi in tako dalje x!x

Kaj še? Aja znanka, za katero sprašuješ, je diagnozo dobila kot otrok, pri 10. letih. Še vedno je tako, kot takrat (ne vem točno kako no, mislim da tudi belo meso, ampak ne vem kako pripravljeno, se nisem ubadala s tem). Bila je boljša, potem se je pa odpovedala uradni medicini in se osredotočila samo na hrano in zdaj je slabša (ne prehodi več toliko kot prej in vedno potrebuje hoduljo). To se mi zdi totalno mimo, ampak NE BOM o tem več razglabljala, ker nima smisla. Sem že tolikokrat povedala svoje mnenje o tem, da ne bom več. Nisem proti alternativni medicini, kot sem bila včasih, ampak sem za to, da se jo prakticira vzporedno z uradno. ČE ima kdo drugo mnenje, naj ga ima. Smo dali to prevečkrat skozi.

Še vedno bi rada videla OZDRAVLJENJE ljudi (na lastne oči videti nekoga, ki je začel normalno hoditi, videti oz. karkoli že). Če bi kdo res pozdravil to bolezen, si lahko prepričana, da bi plačali mastne denarce. Zato, prosim... z ljudmi, idejami na plan (pa ne mislim tebe mantis, ampak je bilo toliko preprianja z ljudmi, ki pravijo, da pozdravijo to bolezen).

Aja mimogrede, večini ljudem, ki sem jih jaz spoznala preko te osebe, se je MS začela z dvojnim vidom (oziroma drugimi problemi z očmi)... so pa tudi drugi začetni znaki...

To je vse iz moje strani.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#213 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 5. november 2007, 16:28

"...ljudje so trdili, da pozdravijo MS in ni bilo prav nobenega konkretnega primera, ampak samo flancanje..."

Poznam to.


Sam bi kontaktiral Pejića, Videnška, kako "Breuss post" kliniko/zdravilišče v Avstriji, ...

in se preko navedenih skušal povezat z ljudmi "ex MS bolniki", kateri bi razpolagali z dokumentacijo....

Potem pa dalje...

#214 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 4. februar 2009, 08:38

Kaj pa pravi Lojzka na MS?

In zakaj pri bogu ste toliko postov pobrisali?

Iz čisto praktičnih razlogov sem šla brat zdaj tole in hvala bogi, da vsaj tu in tam kakšen koristen post citiran. Ok..pustmo kreganje pa vsevednost.

Jaz imam torej vrtoglavico. Pa pozabljiva postajam - sredi stavka se ne spomnim več, kaj hotla povedat. Drhtijo mi roke in občasno mi kakšen predmet pade iz rok. tudi omrtvičene rade ratajo. (to sem se spomnila pri ORL zadnjič oz. ko me je vprašala).
No..verjetno ni tole..bomo videli, ko bo še CT opravljen. Ker mi nekega vraga v ušesa pritisnila in ko v desno uho pihnilo sem skopala ko sto hudičev, ko pa v levo, sem pridno in mirno sedela pri miru.
vid pa se mi slabša ja..moram po nove očalike:))

(doma pa dedc nekam paničen...in bi me kar na dieto vrgel. Pa je hecen ali kaj..bom še ja shujšala pol)

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#215 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. april 2010, 20:18

Pravkar sem na TV Tedniku gledal oddajo o MS, ki pravi, da je nek italijanski zdravnik odkril, da MS ni avtoimuna bolezen ( danes je že že vsaka bolezen avtoimuna, kar je velika laž), ampak je posledica zožanja vratnih ven.
Problem odpravljajo z operativnim širjenjem ven in ljudje ozdravljajo.
Gospa iz Kopra, ki sem jo omenil v neki drugi temi, si je očitno z biodieto in gibanjem vene razširila sama, pri 70. je kot nova.
Vene lahko zapre tudi poapnenje, če kri ni dovolj slana.

#216 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. april 2010, 20:40

Nekateri pa enostavno uzivajo vec vitamina C

#217 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. april 2010, 20:48

Nekateri pa enostavno uzivajo vec vitamina C

Spoštovani gospod Sevčnikar,

zadevo poznam že skoraj leto dni, pa naši nevrologi, ki se z multiplo ukvarjajo in imajo od nje velike koristi, o tem odkritju nočejo nič slišati, še manj pa v Združenju MS. Še več. dr. Končanova je v našem zadnjem glasilu MS zapisala o tej novosti negativno mnenje in trditve it.nevrologa iz Verone zanikala.

Tudi nocojšnjo oddajo o MS v Tedniku sem pogledala in je bila izjemno dobra, izčrpna in dovolj jasno predstavljena laični javnosti.Mojca Blažej Cirej, ki je oddajo pripravila, je odlična novinarka pa še Primorka...
Mislim, da bo v veliko pomoč v osveščanju bolnih z MS, da bi jih zdravniki čim manj uničevali in uničili s kemijo...Sami morajo kaj narediti za sebe, to je edina prava pot.

Vaša ugotovitev je točna, da vene lahko zapre tudi poapnenje, če kri ni dovolj slana. Že dr.Batmangelj je ugotovil, da je MS posledica dehidracije, naši zdravniki pa se tej ugovitvi le nasmihajo...

Edino pravo zdravilo je zdrava sol, dovolj alkalna vode, da možgani vedno plavajo v njej, dovolj gibanja, čim manj stresa in drugih škodljivih razvad, in seveda zmerna uravnotežena prehrana in pika. To je po mojem mnenju in izkušnjah, prava dobitna kombinacija za vse naše težave. Ozavestiti moramo, da je zdrav imunski sistem alfa in omega našega dobrega počutja in zdravja!!!

Sigurno je vaša domneva prava, da so se moje vene razširile same z raztopitvijo apnenca s pitjem zadostne količine zdrave - slane vode, uravnoteženo zmerno prehrano in nenehnim gibanjem.
Hvala, ker mi je vaša knjiga tedaj oprala možgane in pripomogla k mojemu odličnemu počutju...
Povejte to še vsem tistim, ki jih srečujete, saj jim lahko s tem zelo pomagate. Lepo je, ko pomagamo pomagati!!!

Lepo preživite vikend in hvala, ker ste se oglasili, s srčnim pozdravom od

#218 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 23. april 2010, 09:04

zadevo poznam že skoraj leto dni, pa naši nevrologi, ki se z multiplo ukvarjajo in imajo od nje velike koristi, o tem odkritju nočejo nič slišati, še manj pa v Združenju MS. Še več. dr. Končanova je v našem zadnjem glasilu MS zapisala o tej novosti negativno mnenje in trditve it.nevrologa iz Verone zanikala.


O čem že? To glede ven?
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#219 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. april 2010, 10:21

O čem že? To glede ven?

Da, o tem
DOBRO JUTRO http://tvslo.si/#ava2.65370769;;

TVTEDNIK http://tvslo.si/#ava2.67141583;;

#220 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. april 2010, 11:40

EDINO x:Dx
kot da je (vse) to povsem preprosto x:Dx

...Edino pravo zdravilo je zdrava sol, dovolj alkalna vode, da možgani vedno plavajo v njej, dovolj gibanja, čim manj stresa in drugih škodljivih razvad, in seveda zmerna uravnotežena prehrana in pika.



#221 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. april 2010, 11:49

kot da je (vse) to povsem preprosto x:Dx

Očitno je.
V pomivalni stroj daješ sol, da se apnenec ne izloča, z ožiljem je enako.
Lahko pa kisel pH načne tudi izolacijo živca, ampak, razlog je enak.
Podsoljenost.

#222 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. april 2010, 11:51

da seveda sstane, povsem preprosto je. samo tvojo sol treba jest, pa se vse uredi.

#223 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 23. april 2010, 12:11

Da, o tem
DOBRO JUTRO <a href="
http://tvslo.si/#ava2.65370769;;" target="_blank">http://tvslo.si/#ava2.65370769;;</a>
TVTEDNIK http://tvslo.si/#ava2.67141583;;


Ne morem zdaj gledati prispevkov.

zadevo poznam že skoraj leto dni, pa naši nevrologi, ki se z multiplo ukvarjajo in imajo od nje velike koristi, o tem odkritju nočejo nič slišati, še manj pa v Združenju MS. Še več. dr. Končanova je v našem zadnjem glasilu MS zapisala o tej novosti negativno mnenje in trditve it.nevrologa iz Verone zanikala.


No, jaz sem prebrala Glasilo, prav tako pa smo OSEBNO govorili z dr. Končan, ki je za moje pojme nadodlična nevrologinja in je vedno pripravljena vse razložiti. Temu kar je napisala in rekla ne bi rekla negativizem, bila je zgolj skeptična (in to zelo upravičeno). Verjemite, da sem ena izmed tistih, ki si želi zdravila za MS bolj kot marsikdo, ampak razumem njene skrbi.
Ko so povedali, da to UTEGNE biti zdravilo, so se je šlo veliko ljudi, ki je to slišali, slikati vratne žile. Kaj so imeli od tega? Popolnoma nič? Dr. Končanova mi je povedala, da naj ne pošljem slikat, ker tukaj še ne vedno niti kaj točno slikat, kaj točno opazovat itd... in da naj počakamo.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#224 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. april 2010, 12:35

da seveda sstane, povsem preprosto je. samo tvojo sol treba jest, pa se vse uredi.

Ni potrebno, lahko si jo proizvajaš sam s sočenjem izbrane zelenjave in striktnim presnojedstvom, lahko uporabljaš morsko vodo, najceneje in najbolj preprosto pa veeno je, da spiješ mesečno eno kavico manj, za ta denar pa zaviješ v Sanolabor ali Mercator, knjigo pa prebereš kar na moji strani, če si Škot in si je ne kupiš.
Toda, če ti še nič ni, se mnogim rizikom izogneš že z menjavo jedilne soli za neko naravno in se izogibaš živilom, ki jih tvoj nos in jezik odklanjata.
Je pa to zadnje najbrž najtežje.

Ne morem zdaj gledati prispevkov.



No, jaz sem prebrala Glasilo, prav tako pa smo OSEBNO govorili z dr. Končan, ki je za moje pojme nadodlična nevrologinja in je vedno pripravljena vse razložiti. Temu kar je napisala in rekla ne bi rekla negativizem, bila je zgolj skeptična (in to zelo upravičeno). Verjemite, da sem ena izmed tistih, ki si želi zdravila za MS bolj kot marsikdo, ampak razumem njene skrbi.
Ko so povedali, da to UTEGNE biti zdravilo, so se je šlo veliko ljudi, ki je to slišali, slikati vratne žile. Kaj so imeli od tega? Popolnoma nič? Dr. Končanova mi je povedala, da naj ne pošljem slikat, ker tukaj še ne vedno niti kaj točno slikat, kaj točno opazovat itd... in da naj počakamo.

Ne poznam te zdravnice, pa tudi point pisma ni v tem, se bi pa kar strinjal z njo, da ti samo slikanje nič ne prinese.
Michelle, kaj pa imaš ti s MS, imaš to diagnozo, študiraš medicino, ali te zanima kar tako?

#225 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 23. april 2010, 12:42

Na živce mi gre, da se govori, da je dala negativno mnenje, ker to pač ni res.

Ne, sama nimam MS, niti medicine ne študiram (sem že izven študentskih let), ampak nekdo, ki mi je blizu, ima MS. In mi je zelo pomembno, da se nekaj naredi, najde.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0