Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mučenje živali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 3 x ocenjeno
409 komentarjev na to temo

#351 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 15. september 2011, 17:55

Jaz se pa (po pasje) pokakam na kritike. Živim v stanovanju in nabavila si bom psa x^x

[img]http://www.shrani.si/f/q/Xd/2c14H8Gl/poo.png[/img]


x:Dx ... :palec:

Beli lotus .... xsuperx

***
pet terapija je zakon xyesx

#352 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 15. september 2011, 21:09

Ni mučenje, le pomanjkljiva oskrba?

Za 24ur.com so prihod na kraj dogodka potrdili tako na policiji kot na Vursu. Tiskovni predstavnik Vursa Matjaž Emeršič je povedal, da je klic v nedeljo prejela dežurna veterinarka, ki je odšla na kraj dogodka, kjer je ugotovila, da rana ne ogroža življenja živali, kljub temu pa je odredila takojšen pregled pri veterinarju in oskrbo rane. Tudi tiskovna predstavnica PU Celje Milena Trbulin je povedala, da so se klicu na policiji odzvali, vendar znakov kaznivega dejanja ali prekrška niso ugotovili. ''Pes je imel na glavi neko rano, ki je bila posledica odstranjevanja klopa, tako da so lastnika napotili k veterinarju,'' je povedala in dodala, da znakov mučenja živali ni bilo.

Mučenje živali ni samo dejansko fizično mučenje.
To je tudi zanemarjanje in kot to se lahko šteje tudi pomanjkljiva oskrba.
Če prekratka veriga, krvaveča bula na glavi psa nista zanemarjanje kaj po mnenju naše veterine in policije potem to je?


Če bi ti poslala sliko našega psička, bi me prav gotovo kamenjali in obtožili , da ga mučim x8Dx : star je 14 let - to, da je že dve leti gluh, je njegova najmanjša

težava..vse ostale so bolj neprijetne. Kuža bolečin nima, je živahen, ješč , redno veterinarsko oskrbovan (hm, veterinar pride na dom, ker bi ga obisk

ambulante preveč razburil....ker je pač "nežen in občutljiv kuža" - hvala vam veterinarji :palec:)

Ne trdim, da primer, ki si ga citiral, ni mučenje živali....vsekakor pa je pametno poznati vsa dejstva , preden nekoga obsodimo.

#353 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 16. september 2011, 07:21

Če bi ti poslala sliko našega psička, bi me prav gotovo kamenjali in obtožili , da ga mučim x8Dx : star je 14 let

x:Dx :palec:

Enako moj Tedi, gre proti petnajstemu letu.
Sliši skoraj nič več, vidi slabo, daje ga revma(zadnje noge ga včasih ne ubogajo najbolje)
Drugih zdravstvenih težav nima, pojedel bi vse kar se da pregriznit..
. x:px xrolleyesx
Glede na predvideno življensko dobo te pasme ga čaka še dve do tri leta življenja, če bo zdravje ostalo vsaj tako kot je.
Če pa se mu poslabša...pa, ne mislim ga gledat kako se muči, pomagat v tej starosti se prav veliko ne da več.
Poskrbel bom da bo odšel mirno...
:sori:

Ne trdim, da primer, ki si ga citiral, ni mučenje živali....vsekakor pa je pametno poznati vsa dejstva , preden nekoga obsodimo.


V tem primeru so bila "dejstva" precej dobro vidna na posnetku in tudi slišana od lastnika.

Tu je tudi po moje precejšnja ignoranca ustreznih inštitucij(policije, raznih inšpekcij) ki se običajno zbudijo šele po posredovanju medijev.
Če samo spomnim na moj primer od prejšnje zime ko so psi ubili sosedovega mačka na mojem dvorišču.
Policija me je poučila da jaz nimam kaj prijavljat ker maček ni bil moj.
To da se je zgodilo na mojem dvorišču je le manjši prekršek :eek: x!x
In še komentar enega od lokalnih šerifov(policajev) - pa kaj kompliciraš, saj je bil samo star maček :vragec:

Problem z prosto spuščenimi psi smo sicer zadovljivo(delno) rešili z dogovorom(žal tudi z nekaj težkimi besedami in grožnjami) in je zdaj nekakšno premirje.
Dejstvo pa je da tistih ki bi morali ukrepati primer ni posebno zanimal.
Saj je bil le star maček... :sori:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#354 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 16. september 2011, 09:31

Ta izjava je res totalni idiotizem. :vragec: :xx!:

Na srečo niso vsi inšpektorji taki. Za tiste, ki pa so pa ne vem zakaj so si izbrali tako službo, če jih opravljanje takega dela ne veseli ali vsaj zanima.
Pol se pa najde cvetka, ki ti zakasira kazen za spuščenega psa na lastnem zemljišču. Ma ta bi moral letet iz službe kot je dolg in širok. Enkrat je bil ta primer v časopisu... xrolleyesx
Kar pomeni, da zakonov, ki bi jih moral poznati ne pozna niti približno. Pa sploh jih nima veliko... :o|o:

#355 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 18. september 2011, 09:22

srečen konec xcivx

http://24ur.com/novi...bel-za-psa.html

#356 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 18. september 2011, 15:07

Res! :palec:
Lep primer kako kazen ni vedno najboljša. Z drugimi besedami maščevanje "rešiteljev" ni rešitev ;)

Vesela za psa in lastnika :)

#357 BellaBlack

BellaBlack
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 30. oktober 2011, 11:37

In še komentar enega od lokalnih šerifov(policajev) - pa kaj kompliciraš, saj je bil samo star maček :vragec:


Hah, ma to ni se nc. Meni je en kriminalist zabrusil, po tem ko so me v BTCju prav spodobno okradli in sem kriminalista vprasala, a ne bo poiskal prstnih odtisov in ostalih sledi, da prevec gledam CSI in podobne zadeve. Halo... mislim... sej clovk ne ve kaj bi reku... a si ti kle, da delas al da se zajebavas? In potem zaradi povrsno izvedenih forenzicnih preiskav (oz. v nekaterih primerih jih sploh ne izvedejo!!), primeri na sodiscih padejo, ker "ni dokazov zaradi neizvedene preiskave/povrsno izvedene preiskave".

Sicer to nima zdej kej dost veze, ampak sam pravim, kako policijo k placujemo v nasi drzavi... da ti zabrusi "sej je sam macka" al pa "ti prevec CSI gledas".... Ko bi ga pes v rit ugriznil, bi mu prav z uzitkom rekla "sej je sam pes, kaj pa jo nastavljas pred gobec!"







#358 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 2. maj 2012, 12:32

"Each and every animal on earth has as much right to be here as you and me." ~Anthony Douglas Williams

Objavljena slika

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#359 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 4. maj 2012, 20:39

Pišejo... Eno leto star bikec, odvzet materi, ki ga prodajajo v Mirni Peči, da bodo jedli jogurt iz mleka njegove mame.

Objavljena slika

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#360 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 4. maj 2012, 20:58

ti pa res nimaš pojma o živalih eno leto star bik ni več bikec in tudi mleka od matere ne rabi več

#361 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 4. maj 2012, 21:03

"Each and every animal on earth has as much right to be here as you and me." ~Anthony Douglas Williams

Objavljena slika





dej to je pa že preveč.poneumljaš se s temi slikicami.

#362 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 172

Objavljeno: 4. maj 2012, 21:48

Poneumlja ne nobenega razen sebe mogoče to sicer nevem . Pretirava pa kar ja .
Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless


#363 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 5. maj 2012, 08:21

Objavljena slika Objavljena slika

Three stages of Truth:
1. Ridicule
2. Violent Oposition
3. Acceptance

Objavljena slika

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#364 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 5. maj 2012, 23:44

"Each and every animal on earth has as much right to be here as you and me." ~Anthony Douglas Williams

Objavljena slika



Lepo + poučnodobro ! xsrcx !

Le tale konjči ma mal vprašljiv položaj, da nebi slučajno kaj zavohal pri tejle bejbiki :o|o:

Drugač pa kul-čudovito :palec:

Lp + #

#365 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 6. maj 2012, 14:42

Lepo + poučnodobro ! xsrcx !

Le tale konjči ma mal vprašljiv položaj, da nebi slučajno kaj zavohal pri tejle bejbiki :o|o:

Drugač pa kul-čudovito :palec:

Lp + #




glih to sem gledala ljudje so že tako prismukneni da itak že pravijo da jim živali dajo več ljubezni k ljudje sam bojim se kam to pelje oziroma kam je to že pripeljalo...

#366 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 6. maj 2012, 14:49

glih to sem gledala ljudje so že tako prismukneni da itak že pravijo da jim živali dajo več ljubezni k ljudje sam bojim se kam to pelje oziroma kam je to že pripeljalo...


Malo bolj pozorno poglej folk, ki vso ljubezen dajejo kosmatim štirinožcem, se ti bo marsikaj o njih posvetilo.
To so odrasli otroci, katerim je bilo vse prinešeno k riti, lastnega truda pa nikoli niso poznali. Lahko bi rekli, mamini podkiklarji.
Ma jih ni malo.
Kar poglej odziv, kdo se bo začel užigat. xcivx

#367 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 6. maj 2012, 15:49

Tema je Mučenje živali.
Vas pa moti to, da jih ima nekdo rad.



poglej kot sem rekla je ljubezen lahko zelo škodljiva, sploh pa v današnih časih ko je ljubezen ali obsedenost, kontrolilranje, posesivnost.
najbolj glupo mi je k tako imenovani ljubitelji živali prenašajo kužke v torbicah jih oblačijo in se košujejo z njimi.in to samo zato ker niso sposobni ustvariti normalnega odnosa z ljudmi.najdejo tolažbo v nekom ki ga lahko kontrolirajo jih naučijo kar oni želijo in itak delajo vse kar si oni želijo.recimo človek ko pride v stanovanje se mora sezuti pol pa na kavču vidi kosmatega psa ki drži vse tace od sebe mačko na pultu in ptiča v kletki. če je to zate ljubezen ne vem

#368 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 6. maj 2012, 15:53

Objavljena slika

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#369 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 6. maj 2012, 16:19

poglej kot sem rekla je ljubezen lahko zelo škodljiva, sploh pa v današnih časih ko je ljubezen ali obsedenost, kontrolilranje, posesivnost.
najbolj glupo mi je k tako imenovani ljubitelji živali prenašajo kužke v torbicah jih oblačijo in se košujejo z njimi.in to samo zato ker niso sposobni ustvariti normalnega odnosa z ljudmi.najdejo tolažbo v nekom ki ga lahko kontrolirajo jih naučijo kar oni želijo in itak delajo vse kar si oni želijo.recimo človek ko pride v stanovanje se mora sezuti pol pa na kavču vidi kosmatega psa ki drži vse tace od sebe mačko na pultu in ptiča v kletki. če je to zate ljubezen ne vem


:palec: :palec: :palec:

#370 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 6. maj 2012, 21:21

hvala :palec:

ker njim je tema namenjena, ne pa otresanju vaše lastne blesavosti.


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#371 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 9. maj 2012, 13:46

Nič posebnega se mi ne zdi mačka na pultu in pes na kavču, težko bi človek (oz. jaz, očitno) temu rekel mučenje. Ptič v kletki mi pa ni preveč všeč. In ja, eni res pretiravajo in so zanje živali samo igračke, ki jih pol oblačijo in kaj vem kaj še.
No ampak oglasil ste se pa zaradi une fotke, kjer na senu ležijo punca, konj in maček. Kaj točno je tam narobe? :eek: Koga se muči? Zakaj je treba takoj v neko skrajnost, mislim a so na fotki kužki v torbicah? Ljudje, ki se iz nevemkaterega razloga ne ujamejo najbolje z (vsemi) drugimi ljudmi?
Zateženi ste do amena in potem pač samo iščete še tako majhne priložnosti, da boste še mal zatežil. A ste pa že kdaj vidl mučene živali, mislim, res mučene? Sestradane, pretepene, povožene, odvržene, prestreljene, brez nog, itd.... ker njim je tema namenjena, ne pa otresanju vaše lastne blesavosti.



poglej sin je dal to sliko gor in zame je neumna in tudi ja ne spada sem k mučenju živali sama si rekla je je narobe če ljubiš živali nič do te mere da spoštuješ njihovo svobodo. point je da ljudje posvečajo več ljubezni živalim ki je ne rabijo in ne ljudem. pol se pa punce začnejo dajati dobesedno dol z psi in konji to je zame sprijenost hrati pa ne znajo ustvariti normalnega človeškega odnosa. in ja ne dojameš kaj je narobe pri sezuvanju a ne. človek se sezuje da ne bi umazal tal hkrati imaš pa psa na kavču in mačka na pultu, ali naj ti še bolj podrobno razložim. kaj je bilo v primeru tiste zdravnice oziroma zdravnika ko je zlorabljav pse? to vodi ktemu..... pojma nimate več o moralnosti zagovarjate totalno napačne stvari izprijenost je zdaj za vas ljubezen. vse kar je normalno je pa rasizem .....sami pa ne spoštujete ničesar še najmanj pa sebe....čeprav mislite da

#372 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 10. maj 2012, 10:06

:palec: xsuperx

Objavljena slika

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#373 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 10. maj 2012, 15:24

Neverjetno, kakšne bolne poste si sposobna sproducirat. Še nikoli in nikdar nisem nobenega posta na LNF prijavila, no tvojega bi skoraj, ker mi je pa glih mal preveč to bluzenje, kaj da zagovarjam Objavljena slika
Pa jebiga, svoboda govora pa to. No, lahk te pa vsaj na ignor dam :)
Anbelivabl, kaj vse hodi po svetu.



sej vem resnica boli,jo je lažje ignirirat,sam kam to pelje je pa....

#374 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 13. maj 2012, 18:54

"Telička simentalka, stara 4 mesece". V smrčku ima sponko z bodicami, ki preprečuje, da bi pri materi pila mleko.
V naravi telički sesajo do enega leta starosti.
vir >
Objavljena slika

Telička, stara 7 dni.
Ločena od matere, katero nadomešča le gumijasti cucelj.

Objavljena slika

Trimesečni bikec na "manjši ekološki kmetiji". Namesto materine topline deležen betona in železnih rešetk.

Objavljena slika

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#375 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 13. maj 2012, 19:03

IZVOLI RESNICO:

EATING” and “Food Matters” documentaries



---

Earthlings - Full length documentary (multi-subtitles) (video vsebuje resnične nasilne prizore) :O: :xx!:



Three stages of Truth:
1. Ridicule
2. Violent Oposition
3. Acceptance


sej vem resnica boli,jo je lažje ignirirat,sam kam to pelje je pa....


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0