Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Arabske tocke


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
376 komentarjev na to temo

#351 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2006, 13:17

x;)x x:px

no saj, v bistvu, saj ves kako je... jasno pac, zarad tega al onega razloga ga je to zanimal na tak nacin, recimo. saj mroda je pa nakljucno odkril 'vzorec', da je lohk to ven dobil...

mene je fasicniral glih zato, ker je dobljen iz tolk razlicnih polozajev, pa je vedno bil viden in delujoc, ja, res je tezje ga orpedelit, ce je mocno tud sicer to znamenje, recimo pr seb mi nekaj cajta sploh ni blo tko jasno, se posebej, ker je tud fortuna zraven, ta moj... 'duh' nek pa bi lohk nekak povrsno bila tud moja pojava, pa pluton na mc, pa ze to, da je z uranom... tko da mi je blo pri mitji veliko lazje ga razbrat, ker sicer nima nic v vodnarju. :)

potem pa dobis vzorce, jaz sem s tem ful morila, tud ce nismo vedel ascendenta, ki je pac najpomembnejsi, me slednji sploh ni zanimal, tolk sem bla na tocke usmerjena... in so res prihajal ful neverjetno interesantni rezultati.

pol pa se tle, ko je ogromna baza, pa imel se mi je na kaj ze priklopit, prikljucit, pa se pol sam potrjuje, saj ves, tko kot z vsem, ko se zidaki nalagajo.

nas tamal ima pr nas familiji edini res stvarnega duha (pa kljub steliju v vodnarju in ribi, dvojcku). xDDx
ma duh v bikcu. x^x xokx

finance bodo padle, aja to je fortuna. ;) :P :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#352 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. januar 2006, 13:21

..in kako bi pol obrazlozila fortuno v vodnarju na vrhu 3. hise... a hisa pr tem sploh kaj spila?
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#353 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2006, 13:31

hmm... tezka... xscratchx
ja, je tud pomembno, v kateri hisi, najbolj pomembne so konjunkcije in opozicije in potem ostali mocni aspekti (manjsih ne upostevam) z majhnim orbisom, 1, izjemoma 3, recimo.
moram mal razmislit, je tezko ubesedit, se nekak 'tepe', ampak vsekakor povezano z znanjem in z zdruzevanjem v skupnosti ipd.
morda je izziv ali test soliranje, ti pa se mors povezovat, a ohranit sebe... tko nekak, pa se kaj.
a mas se kaj v 3., morda clo bliz, a je kaksna eksaktna opp ali trigon ali kvadrat?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#354 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. januar 2006, 14:02

hmm... tezka... xscratchx
ja, je tud pomembno, v kateri hisi, najbolj pomembne so konjunkcije in opozicije in potem ostali mocni aspekti (manjsih ne upostevam) z majhnim orbisom, 1, izjemoma 3, recimo.
moram mal razmislit, je tezko ubesedit, se nekak 'tepe', ampak vsekakor povezano z znanjem in z zdruzevanjem v skupnosti ipd.
morda je izziv ali test soliranje, ti pa se mors povezovat, a ohranit sebe... tko nekak, pa se kaj.
a mas se kaj v 3., morda clo bliz, a je kaksna eksaktna opp ali trigon ali kvadrat?

..neaspektirana tocka... 3. hisa prazna... je pa tocka v opoziciji z midpointom sonce-luna...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#355 nea

nea
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 8. januar 2006, 17:04

jaz mam pa točko duha v
Tocka Duha Ribi 19°29`06
Tocka Fortune Dvojcka 10°50`09
Kulminantni planet Luna 12°51`33
Vzhajajoci planet Pluton 09°04`12
Domicil Luna Rak
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi, kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal

#356 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. januar 2006, 20:54

kwa obe?? v kaj? :inocent:

aha, se hise treba pogledat... sam na LN izracuni se ne vid his xrolleyesx v aranskih tockah :o|o:

kwa je ze domicil?

ni glih za to temo... sam, morm vprasat: ko gledamo skupno karto posameznika, dobimo 3 osnovna izhodisca:
planetrano pozicijo, pozicijo his in arabske tocke. Kaj je tisto kateremu damo prednost (seveda ob soncu, luni in asc in v katerih hisah so..)? Toda, ali obstaja pravilo, da lahko recemo naprimer: aha, sonce v ribah 7 hisi je zelo pomembno in zato tudi VII. hisa - Descendent (DESC) - Vodnar - 26°28`23. To pove to in to in je zelo pomembno...?
Ali pa: Merkur v Vodnarju v 6 hisi in VI. hisa v Kozorogu, ter Domicil v Merkurju v 6 hisi? Ali lahko tako povezujemo oz. ali je to pomebno?

Ja, jst pa duha v raku :o|o: pa ke sm lih raka najdu no; pa se vidm, da full deluje :sori: pa fortuno v devici.. no, sej to se niti ni tolk hudo, ane. x;)x

a kulminantni pomen - planet v zatonu, odhajanju, vzhajajoci pa planet v dvigovanju oz. bo vedno mocenjsi in kulmin. ravno obratno, torej vedno sibkejsi?
---------

a nisi vidu zgoraj (aja se ti ni dal prebijat skoz creva zarad dveh podatkov x:px).
na ascendentu, obe, fortuna je v 12. hisi, dobro stopinjo oddaljena, duh pa v 1., dobro stopinjo oddaljen.
Kar je zanimivost,. ker pomeni, da je ascendent midpoint med tocko fortune in tocko duha, hkrati pa sta v bistvu tud v konjunkciji (no, pravzaprav nista, ker za te tocke jemljemo manjse orbise, vendar morda pri kakem takem primeru lohk mal raztegnemo orbise, kar tud pocnemo x;)x).
x:Dx x:Dx .....



#357 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. januar 2006, 12:44

kwa obe?? v kaj?

v cem, kje?
ja v skorpijonu, saj sem napisala na ascendentu, saj poznas moj ascendent. xrolleyesx
(*na tist ti odgovorim kasnej, nisem cist dobro razumela tvojega vprasanja), ampak: osnovno izjodisce je meni ascendent, vsak astroloog ma mal drugacnega, sam seveda osebni polozaji so mocnejsi kot ene tocke, recimo arabske, torej tega ne jemljemo za izhodisce, pac pa ti podatki zaokrozajo slike, so poprcki, zacimbe... ali pa nekaksni povzetki, sinteze, srzh (sploh v primeru duha). ne startamo pa iz tega jasno.
Najpomembnejse in najbolj delujoce (zame, po mojih opazanjih) so konjunkcije z osebnimi planeti oz. tockami; soncem, ascendentom in luno...
eni startajo iz his, to je dost logicno, ker je ascendent os 1. hise, eni zacnejo s planeti in se potem lotijo his, v katerih so slednji in kje so hise in njihovi vladarji, potem v kaksnih povezavah so...
in tako dalje.
temu ni konca v bistvu, sam ne smemo dajat enake tezhe vsemu, to so pa potem finese.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#358 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 9. januar 2006, 12:59

Tule maličko zmedena..duh v kozlu - kakšna preizkušnja??
Mogoče bo tole tista preudarnost, ki jo pa včasih le imam - ko izlijem ves ogenj seveda...hladnost in sposobnost kalkuliranja..in videti stvari neobremenjeno-poudarek res na vrednotah - 2.hiša v kozlu tole
Duh fortune -10 device..nič ne vem na katerih stopnjah in če kje v bližini z luno ali plutonom..moram preverit..

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#359 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 9. januar 2006, 13:12

Jest tud ratala firbčna,....in mi piše točka duha Bik 7.bajta.
Mislim da je Marsa omenila za Bikca stvarnost pa to....fajn, sam kaj pa 7 bajta?
Točka fortune pa Oven,...no sej tm mam itak tud luno, vsaj ni sama v 6 hiški.
Kulminatni planet je Uran,
Vzhajajoči pa Merkur,.........pa sej nisem taka čveka,....al pa? :sori:
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#360 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 9. januar 2006, 13:23

hehe, moj partner ni premožen, vendar finančno oba podpirava drug drugega (in tudi moralno).
O, Nataly, ti maš tudi Duha v Kozorogu. Ni fajn, ni fajn, meni že ne, ker sem v vsaki družbi, ki ji ne zaupam in ne poznam dolgo, totalno hladna, nesproščena, molčeča, celo sovražna lahko. Pa nisem čist ziher, če je to ravno Duh v Kozorogu, lahko da je tudi Luna kvadrat Saturn. Bog si ga vedi. xrolleyesx Preračunljiva? Zelo, če se mi le da. x:Dx Če le nimam strelčevskega momenta. x:Dx

Ja - pri meni tudi zelo močan strelčev moment - se pa zgodi..in potem vsi presenečeni...jaz v nobeni družbi ne morem biti hladna x:Dx vedno komunikativna, odprta in prijateljsko nastrojena..da sem včasih že sama sebi nadležna..pa kaj ko ne morem biti tiho..ali pa redko x:px

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#361 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. januar 2006, 14:13

kulsk. hvala!
sploh pr astrologiji je dobr met ucitelja, k tem mal iz lukne ven potegne, ce 'prevec' vanjo pade... x:Dx

kako pa vemo, v kateri hisi so arabske tocke?
---------

v cem, kje?
ja v skorpijonu, saj sem napisala na ascendentu, saj poznas moj ascendent. xrolleyesx
(*na tist ti odgovorim kasnej, nisem cist dobro razumela tvojega vprasanja), ampak: osnovno izjodisce je meni ascendent, vsak astroloog ma mal drugacnega, sam seveda osebni polozaji so mocnejsi kot ene tocke, recimo arabske, torej tega ne jemljemo za izhodisce, pac pa ti podatki zaokrozajo slike, so poprcki, zacimbe... ali pa nekaksni povzetki, sinteze, srzh (sploh v primeru duha). ne startamo pa iz tega jasno.
Najpomembnejse in najbolj delujoce (zame, po mojih opazanjih) so konjunkcije z osebnimi planeti oz. tockami; soncem, ascendentom in luno...
eni startajo iz his, to je dost logicno, ker je ascendent os 1. hise, eni zacnejo s planeti in se potem lotijo his, v katerih so slednji in kje so hise in njihovi vladarji, potem v kaksnih povezavah so...
in tako dalje.
temu ni konca v bistvu, sam ne smemo dajat enake tezhe vsemu, to so pa potem finese.



#362 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. januar 2006, 14:29

ja no, lohk bi res pisal (to je avtorsk, vsak posamezni dodaten picek, eni mini mini info pa potrebuje dodatno programiranje).
drugac se pa lahko 'mal pomatras' (x;)x) tko, da pogledas stopinje tock, torej ce si v asc lev in mas tocko duha v raku, je ta lohk recimo v 12. hisi, pogledas stopinje, kje se zacnejo in nehajo hise, vmes je pa tocka. :)

ce mam jaz ascendent (os 1. hise) na 24 sco in mam fortuno na pribl. 22 sco, jo mam lohk sam v 12. - ker je tik pred ascendentom, osi pac omejujejo hise, pogledas, od kod do kod sega hisa in notri je tocka ki te zanima. :)


pa ceprav bi jo lohk mel v bistvu v 11. hisi, se mi zdi da bi ti se skor bolj 'pasal'. xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#363 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. januar 2006, 14:58

ok, spolh ni problema, mislm, mala malca... sm pa mislu, ce bi ti sla na jupiter pogledat, kak vreme je, da bi mogoce sla zvecer na pivo, al pa ce usput skoknes se do neptuna po ene pou kile neptunske barve x:o)x sej to si hitr...

morm to zlo pocas se ene prakrat prebrat... pa bom mogoce zastopo x:Ix ves... sej po zraku je fajn letet... sam ucas se treba tut kej na zemli nauciti, da lazi kuft obvladamo.. jst pa na zemli glih nim kej dost znanja o astrologiji (se). x:Ix :8):
--------

ja no, lohk bi res pisal (to je avtorsk, vsak posamezni dodaten picek, eni mini mini info pa potrebuje dodatno programiranje).
drugac se pa lahko 'mal pomatras' (x;)x) tko, da pogledas stopinje tock, torej ce si v asc lev in mas tocko duha v raku, je ta lohk recimo v 12. hisi, pogledas stopinje, kje se zacnejo in nehajo hise, vmes je pa tocka. :)

ce mam jaz ascendent (os 1. hise) na 24 sco in mam fortuno na pribl. 22 sco, jo mam lohk sam v 12. - ker je tik pred ascendentom, osi pac omejujejo hise, pogledas, od kod do kod sega hisa in notri je tocka ki te zanima. :)
pa ceprav bi jo lohk mel v bistvu v 11. hisi, se mi zdi da bi ti se skor bolj 'pasal'. xDDx



#364 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 10. januar 2006, 10:10

Točko sreče gledam kot veselje ali srečo, ki jo iščemo v življenju. In potem vsekakor ne more biti povezana z materialnimi sredstvi.

Nam da duševni mir srečo? Verjetno večjo, kot poln bančni račun...

na srečo x;)x imam točko sreče v tehtnici v 12 hiši v konj z jupitrom

Očitno bila pridna, da sem si to zaslužila, moram pazit, da v tem lajfu tega ne zapravim... :o|o:

Točka sreče v teh bi lahko bila tudi iskanje ravnovesja, ki ga v resnici morda ne premoreš, lahko pa bi bilo to edino, kar bi te resnično osrečevalo...

Duh pa...v sco seveda... :palec: x:Dx

Astra
Per aspera ad astra

#365 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. januar 2006, 00:08

... kolk obvladate ... :inocent:

#366 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. januar 2006, 22:55

fortuna je pomoje tocka srece!

#367 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 13. januar 2006, 00:03

fortuna je pomoje tocka srece!



Fortuna je sigurno točka sreče x:)x
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#368 Trinity

Trinity
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 515

Objavljeno: 13. januar 2006, 16:12

ja sam men jo na astro.com in na lunin.net čisto drugače zračuna.... prva je v kozorogu v 10h, druga pa v dvojčku v 3 h :S
kaj zdej...

#369 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. januar 2006, 16:18

glih obratno pridejo, ker so 'nocne' in 'dnevne'.

'preverjas' to lohk iz osnovnega izracuna (ki sem ga mensezdi podala na 1. strani te teme).
torej, za tocko DUHA:

ascendent + sonce - luna (logicno, 'odvzet' dejavnik cistev, spominov in razpolozenj...)

in FORTUNO:
ascendent + luna - sonce (odvzet dejanvik ega)

najprej sploh opazila nisem, ker mam tko blizu ti tocki, pol sem sla pa preverit pa to opazila.

torej, na LN izracunu so prav (razen ce je izredni primer, kar pa se je tud ze zgodilo - vendar praviloma izracuna prav - je avtorski tud program, tko da je zelo tezko ugotovit, ce je kaj narobe, ampak misalim da se je nekaj ukvarjal s tem in cleo nasel nekaj in popravil, ce se ne motim).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#370 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 13. januar 2006, 21:21

hehe, moj tipson ma Fortuno in Duha v Ovnu. :palec: x^x

#371 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 13. januar 2006, 23:51

ja in? xrolleyesx

#372 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 14. januar 2006, 13:58

ja v Ovnu pač ma, no! xrolleyesx

#373 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. september 2008, 11:12

glej glej, kaj clovek vse najde. x;)x xcivx

sem ravno brala vse tele zadeve, pa prihajala vedno bolj proti koncu in me je vedno bolj zanimalo, da bi se jaz vprasala, pa si zdaj sploh ne upam!!
hm....!
mislim: je zanimivo, ampak imam malo iste probleme kot amis x:Ix
se pravi, ne razumem...oz. zelo malo.
pa zelo razumem, marsa, da se tebi ne da. saj se ti ze tako prevec da, prav neverjetno. tole kar je bobnar napisal... :palec: x:Dx x;)x
ampak bom dala vseeno moje tocke na plano, ce se bo komu kdaj dalo kaj razlozit, bom prav vesela. saj se ne mudi...

tocka duha v ovnu

fortune v devici

kulminantni planet saturn

vzhajajoci planet saturn

domicil jupiter


I wonder what that could be....?!


ne ne ne ne ne! kulminantni planet mars!!!!!


Ceprav se morda na prvi pogled zdi, da je podobno, pa je pri tebi kljuc drugacen....
Se malo 'tepe' - ti bi tudi 'na silo' vcasih, vendar pa to ni dobro, sicer te nese v to, no saj to je OK, da imas iniciativnega duha, a ti pa bos, nasprotno, 'morala' ("ves kaj bi ti morala" xrolleyesx :o|o: :xx!: xrolleyesx ) oz. je kljuc do uspeha v vseh majhnih drobnih stvareh, ki jih zdaj morda sploh ne postekavas, vseh malenkostih, ki ti morda grejo ravno na živce.
Z majhnimi koraki - a z visokoleteco vizijo in pogumom. x:Xx :palec: x;)x


joj marsa, kako si zlata!!! x:Xx

se ti sploh ne upam povedat, da ne razumem pol tega....!
je res tole, da ce kaj silim, ne gre, ampak me nekaj sili v to, da silim...ce razumes kaj mislim...? x;)x

imam vedno obcutek, da lahko samo s trdim delom nekaj dosezem, pa je zanimivo, da najvecje spremembe dosezem ravno iz trenutnega navdiha.
m epac preganja tale devica, zgleda...saj se ne spoznam, ampak tale kalvinizem sigurno prihaja od tam!!
to zadnje mi je blo pa vsec x:)x x;)x

hej, ful hvala, se bom enkrat oglasila na tarotu, se mi zdi, bi bil ze cas. ampak najprej si moram najt en job...
no evo, spet nekaj moram!


sem se pa ravno spomnila:
sem vceraj razmisljala, da bi sla k slogarci, ampak je draga, pa mi jo morala najprej vprasat, ce bom dobila job, in ce ja, potem grem noter in mi sloga, drugace pa pridem drugic, ko bo mela boljse novice!! x;)x x;)x :fiju: x:Dx x:Dx


marsa, super si! xsuperx

xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#374 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 4. september 2008, 13:47

jaaaaa

sem našla tudi jaz prej, sem ravno hotela napisat x:o)x

mah, blesava sem, pozabila sem vse zgleda, pa vedno me tko zanima tole, kar si mi že vse enkrat napisala xrolleyesx :8):

x:Ix
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#375 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. september 2008, 13:51

mah sej jaz clo v istih temah isto govorim, 5 postov dalje. x:o)x (vmes mine recimo vec kot 2 let tud). xDDx
in kao ful navduseno in vneto povem nekaj ("novega"). x:px
ce pa vso temo gledas (tud po datumih oz. kako se je uletavalo), pa to povem na recimo vsaki 4. strani oz. po enem odstekanem casovnem zaporedju. x:o)x x:px

tko da, nasla sem tole (tvoje oz. najin dialogec) tud al predvsem zato, k je blo na 3. al 4. strani (in ne recimo na 12.-i x;)x xDDx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0