Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Infekcijska mononukleoza


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
56 komentarjev na to temo

#26 Biskvitek

Biskvitek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 29. maj 2008, 13:56

Pri meni je zdravnica najprej pomislila na angino, mi predpisala antibiotike,ki niso pomagali.Potem mi je odvzela kri in test je pokazal sum na inf. mono. Poslala me je na infekcijsko kliniko, kjer je bil sum potrjen. Zdravniki že vedo kaj delajo in kaki so znaki.Tako, da kar pot pod noge.

#27 savana

savana
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 29. maj 2008, 14:08

ja, biskvitek, in s čim te zdravijo, predvidevam, da si doma.

#28 Biskvitek

Biskvitek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 29. maj 2008, 15:16

Imela sem blažjo obliko, tako da sem morala veliko počivati.To je bilo vse.Nič konkretnih zdravil.

#29 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. maj 2008, 15:53

:palec: :vio:

---
In kaj storiti?

Mislim, da je ključnega pomena ohranjati in jačati svoj naravni obrambni mehanizem, svoj imunski sistem.

In s čim to dosežemo?

Z zdravim načinom življenja. Z zdravo, polnovredno prehrano, dovolj gibanja na svežem zraku, opustitvijo škodljivih razvad (kajenje, alkohol, droge...), kvalitetnim spanjem, odpravo stresa v vsakdanjem življenju...
...

Veliko zdravja in močan imunski sistem vam želim vsem!!

Dr



#30 savana

savana
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 29. maj 2008, 18:19

zato, da živim kar čimbolj zdravo, se pa res trudim, pijem mehiško alojo, uživam veliko zelenjave, raznih vrst mislijev, oreščkov, sadje, vitamine še dodatno, pijem v glavnem vodo in pomarančni ali ananasov sok, nič alkohola, skoraj nič sladkarij, veliko gibanja v naravi, šmarna gora vsaj 3x tedensko, pa še bi lahko naštevala, tako, da mi res ni jasno, od kje slabo zdravje, kakorkoli , hvala vseeno za dobre misli in želje,

#31 nejkicanejkica

nejkicanejkica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 27. oktober 2008, 19:49

tudi jaz kot vse kaže imam infekcijsko mononukleozo. Menda sploh ni nevarna, razen tega izgubljenega časa, bolečine in dejstva, da ta virus povzroča raka. To dejstvo mi res ni všeč. Ampak menda ima ta virus v sebi okoli 90% ljudi v razvitem svetu (ali sem prebrala, da celo 100% ?). Namreč, kar malce sem se že poinformirala.

Ni mi pa jasno, kako sem jo dobila, ker nisem imela nobenega oralnega stika z nikomer v zadnjih 3 mesecih. Ali je možno, da sem imela virus v sebi, ta pa je povzročil bolezen, ker sem bila hudo pod stresom, sem zadnje čase videla vse precej črno in sem se veliko sekirala? Med drugim, v razmislek vsem, sekirat se res ne splača. Vsaj ne preveč.

Moji simptomi: povišana temperatura (do 39,5 stopinj - ta je trajala 3 dni), ob tem seveda glavobol, povečane bezgavke (te so menda skoraj nepogrešljive pri inf. mononukleozi, razen če gre za starejše), težko požiranje, bela obloga na mandeljnjih - kot pri gnojni angini, boleče mišice, slabotno telo, sem pa danes že brez vročine in je moj 9. dan odkar sem opazila povečane bezgavke in šla k zdravniku.

Ali mi lahko kdo mogoče pove, kako je možno, da sem to bolezen dobila? Ali je mogoče kdo kihnil name? Pa kdaj točno - mislim, kdaj potem bolezen izbruhne? Ali je možno, da je bilo samo zaradi stresa?

Kaj lahko pričakujem v nadaljnje? A bom tudi jaz še cel mesec slabotna? Trenutno se še kar ok počutim, ne bi mogla ravno ful športat in težkih pričakovanj/podajanja stresa šefov prenašat - to bl zarad preventive, ampak sicer mislim, da bom kmal ok.

Moj fant je nekje tudi našel, da si ob težkih dvigovanjih lahko pretrgaš vranico. Tu je potrebno bit previden.

Kako so lahko v vaši krvi videli, da imate inf. mononukleozo, saj vendar virusa v krvi ne moreš zaznati? Ali se motim?

Zanima me še, ali imajo tisti, ki imajo oz. so imeli inf. mononukleozo večjo možnost za limfom kot tisti, ki imajo Epstein Barr virus, ki sicer to bolezen povzroča (upam, da je tako, da nisem kake neumnosti napisala)?

Lep pozdrav vsem in ljudje, ne se sekirat, ker se ne splača in tud ničesar ne spremeni x:)x

#32 nejkicanejkica

nejkicanejkica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 28. oktober 2008, 18:47

še to: danes sem bila pri zdravnici in je rekla, da skoraj zihr nimam tega, ker so mi antibiotiki pomagali (to je res, vsaj tako se zdi, da je stanje boljše zaradi antibiotikov) in ker nisem imela bolečin v predelu trebuha. Kake so vaše izkušje? Kaj ne preživlja tega vsak malce drugače?

P.S: včeraj po tem, ko sem že objavila tole, sem se tudi spomnila, od kje bi mogoče lahko dobila virus. Namreč s prijateljicami smo praznovale pred mesecem dni in takrat sva z eno izmed njih pile iz istega kozarca, vendar vsaka po svoji slamici. Ko sem jo vprašala, če je bila kaj bolna, se je spomnila, da je bila res konec julija, da je bila en teden čist fertik, sicer brez vročine, vendar ravno tako z gnojem v žrelu, ki se ji na žalost še pojavlja. Inkubacijska doba je pa ravno od 4-ih do 7 -ih tednov.

Kakšno je vaše mnenje o mojem problemu?

#33 duffie

duffie
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 8. december 2008, 13:40

tut jaz sem se okužla s to zadevo :/
A to pomeni, da nej zdej, v trajanju zdravljenja, nebi prihajal do poljubljanja?
pa čeprav z isto osebo?

#34 Anansie

Anansie
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 8. december 2008, 20:04

helou!
da vam povem še mojo zgodbico.
kar na lepem me je zagrabu tak hud glavobol, da nisem mogla bit normalna, dobesedno sm žrla protibolečinske tablete, nato je sledila vročino čez 39 in bruhanje, boleč želodc, bolečine v trebuhu in okončinah...to je trajal tedn dni, šla k zdravniku, diagnoza: trebušna gripa. po ene tednu zatečene vse bezgavke, najbolj podpazdušne in vse na področju glave, težko požiranje, brez apetita, še vedno visoka vročina, grem na infekcijsko kliniko, diagnoza: inf. mononukleoza, napotki: strogi počitek, nič fizičnega, noben šport, veliko tekočine, nič alkohola zaradi okvare jeter. meni nč jasno, prvič slišm zato, povejo da je prenosljivo s slino in da za 6 tednov grem na počitek. GROZA!edini, s katerim sem imela kontakt s slino, je moj fant, ki se počuti odlično ???? :eek:
trenutno sem tretji teden v postelji, brez vsake moči, vranica mi nagaja, boli, zgubila že 5 kilogramov, ker vse zbruham, počutim se neznosno, želim si da bi že minilo...

#35 duffie

duffie
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 9. december 2008, 07:08

:/ js nasrečo zaenkrat še nisem tko daleč. Zdravnica mi je rekla, da mam kar veliko srečo, da se mi še ni razširla vranica.
Je pa tut to, da težko požiram. Ne jem nič kar ni tekoče:/
Vsake tolk časa me v požiralniku tko boli, da bi znorela.
xrolleyesx

#36 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 10. december 2008, 23:34

Tut men so rekli, da mam infekcijsko mononukleozo... In sicer sem bolna že teden in pol. Ampak sem se v tem času lupčkala s fantom, pa še ni zbolel, pa me zanima, če je možnost, da še bo?
Matr je ta bolezn smotana, res bo zdele matura, pa poletje, jaz pa obsojena na dolgčas :sori:

Jaz bi rekel, da prenašalec si vsekakor, ni pa nujo da vsak zboli, saj je to odvisno od imunskega sistema. Fant morda ni zbolel, lahko pa vseeno ima virus. Morda si ga dobila od njega, kaj veš.
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#37 Siard

Siard
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 18. februar 2009, 20:23

Zdravo, Sam trenutno preživljam mononukleozo, v ponedeljek sem bil pri zdravnici in dal sem kri, v roku 1h sem dobil nazaj rezultat ki je bil pozitiven za mononukelozo. Vendar berem tu na forumu kako se pocutijo drugi, moram recti da sem jaz kar vredu, poleg mojih zatecenih limfnih zlez in grla je vse vredu, brez kasrnkolega glavobola, bruhanja, karkoli nic, samo rahla utrujenost. Edina nesreca ki jo imam je mocno vneto grlo saj komaj poziram. To pa je skoraj to, tudi limfne zleze se umirjajo pocasi. Jem pa ko bik mislm lacen sm skos. Imam tek ko nevem kaj, prejle sem jedel vecerjo in sem po 15min spet lacen :D hehe. tko da nevem no zdej mozno je da prezivljam le lazjo obliko ali pa se bo to se razvilo sicer upam da ne. Ce kdo ve ali je to cist tako malo bolezen ali se bo se razvila naj prosim pove, da vem :P in da se pripravim :P

#38 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 19. februar 2009, 10:29

pri mononukleozi se zna utrujenost vlečt kr dolgo časa ....poleg tega lahko bolezen precej zoprno vpliva na nekatere notranje organe.....mal si poglej na internetu....mislim, da je ful lepo in fajn, da te je "zadela" bolj na izi in ti privoščim, da tako tud ostane....sam vseeno se prepričaj prej, da ti ne bo kdaj žal, da si to jemal z levo roko...... x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#39 Siard

Siard
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 21. februar 2009, 16:48

heh res je vceraj sem dal spet kri, in je isti rezultat kot zadnjic ampak je zdravnica rekla da se kar dobro drzim, tako da bi moral v roku 1.5 tedna biti ze bols hehe, prebiram in je kar velik za prebrat. aja a lahko kadim cigarete pa travo medtem ? ko sm v stanju bolezni hehehe. ? saj cigarete? :P

#40 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 27. februar 2009, 12:06

travo..... :wOOt: ....mulc.... >_> ....a se ti ne zdi, da ma telo že z virusi zadost dela.....?..... x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#41 Bubi000

Bubi000
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 31. marec 2009, 13:27

Živjo, tudi jaz ravno prebolevam mononukleozo, danes sem dobila izvid. Moram rečt, da je moje počutje res kar slabo, že več kot 2 tedna mam vročino (okoli 37,5, ponoči ponavadi do 39), sem nejevoljna, utrujena. Začelo se je z groznim glavobolom in bolečinami v očeh, kot pri gripi, kar je trajalo en teden. Potem sem že mislila, da bo ok, vročina je šla malo dol... No, nasledni dan se zbudim z grozno zatečenimi bezgavkami. Vrat imam še vedno trd kot kamen in sem čist nesposobna požirat, premikat glavo, kihat, zehat... you name it. Končno sem šla k zdravnici, ki mi je najprej predpisala antibiotike, potem me je pa klicala domov, da jih ne smem jemat, ker so mi v krvi odkril tole... Zdej se še malo "izobražujem" o temle virusu in me res skrbi, kako bo, saj mamo na faksu ogrooomnu kolokvijev v prihajajočih tednih. Očitno bo treba enostavno ležat, pit čaj, vitamine, lekadole in čakat da bo bolš poleg vsega pa upat, da bodo profesorji razumeli, da s takim počutjem ne moreš hodit na vaje :/

#42 Actros

Actros
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 7. april 2009, 19:28

Pozdravljeni!

No pa sem mislil da sem že edini na svetu ki ga je to doletelo. En teden je odkar sem doma zaradi bolezni poljuba. Sej ok, samo grlo pa res tako zelo boli da tud čaja ne morm normalno pit. Skratka za znoret. Smotano je zaradi šole, ker res veliko zamudimo. Mene nekoliko rešuje to da sem na zelo dobri liniji z razrednicarko ter da imam kar nekaj lepih ocen.
A je imel kdo od vas med boleznijo apetit. Ker jaz ga sploh nimam in se pocutim kot kaksna hollywoodska manekenka ko pade v nezavest ko vidi polno mizo hrane. Tako da sem ravno danes dobil infuzijo, in to kar dve tiste plastenke, kar se je vleklo dobre tri ure.
Pa počitek, počitek in počitek. To je zelo relativno. Za nekatere je pocitek samo to da si cel dan v pizami, ležiš in gledaš tv ali pa visiš na racunalniku in igraš igrice. Medtem ko je za druge počitek res tisto nepretrgano ležanje v postelji, izjema je le wc in kosilo. A mi lahko kdo pove "kako ste počivali"?

Uf pa še to.. Kaj je s kajenjem med bolezniijo?
A je strogo prepovedano? A si lahko sem pa tja kakšnega prižgem?...

Sicer pa vsem ostalim nesrečnikom želim čimprejšnje okrevanje pa predvsem naj bo to okrevanje temeljito ampak dobesedno mišljeno temeljito. Ker da se mi tole ponovi.. ravno znorim.

Lep pozdrav!!
Andrej

#43 Atrocious

Atrocious
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 18. april 2009, 15:30

Hey,
še ena ki ravno preživlja to :eek: . Po prebiranju ostalih članvkov, sem jo jst fasala kr v lažji obliki, saj se počutim normalno, edino kar je narobe je da moram hoditi na preglede krvi. Hodim normalno v šolo, edino kar je ne hodim na športno vzgojo (tudi prej nisem, tk da ni razlike), mal manj hodim ob vikendih ven (ne ponučujem do jutranjih ur), seveda v tem obdobju ne pijem alkohola, saj baje prizadane jetra in se pazim udarcev v trebuh zaradi nevarnosti vranice. Zdravnico sem vprašala za kajenje trave, pa mi je odgovorila da naj prva dva tedna ne reskiram potem pa naj ne bi pospeševalo bolezni (seveda sem to morala izvleči iz nje) x:)x x:)x , mogoče zaradi plujš jejte kekse x!x x!x
je pa čudno saj sem slišala da za to boleznijo zbolijo predvsem moški... no ja tut buče se prodajajo prek intereneta...

za vse ostale ki trpite... pa vam želim hitro okrevanje :palec: :palec:

aja pa eno vprašanje a to res zdaj pomeni celibat 2 meseca?!??!? :xx!: :xx!:


LP, Atrocious

#44 Actros

Actros
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 18. april 2009, 23:13

Hey,
še ena ki ravno preživlja to :eek: . Po prebiranju ostalih članvkov, sem jo jst fasala kr v lažji obliki, saj se počutim normalno, edino kar je narobe je da moram hoditi na preglede krvi. Hodim normalno v šolo, edino kar je ne hodim na športno vzgojo (tudi prej nisem, tk da ni razlike), mal manj hodim ob vikendih ven (ne ponučujem do jutranjih ur), seveda v tem obdobju ne pijem alkohola, saj baje prizadane jetra in se pazim udarcev v trebuh zaradi nevarnosti vranice. Zdravnico sem vprašala za kajenje trave, pa mi je odgovorila da naj prva dva tedna ne reskiram potem pa naj ne bi pospeševalo bolezni (seveda sem to morala izvleči iz nje) x:)x x:)x , mogoče zaradi plujš jejte kekse x!x x!x
je pa čudno saj sem slišala da za to boleznijo zbolijo predvsem moški... no ja tut buče se prodajajo prek intereneta...

za vse ostale ki trpite... pa vam želim hitro okrevanje :palec: :palec:

aja pa eno vprašanje a to res zdaj pomeni celibat 2 meseca?!??!? :xx!: :xx!:


LP, Atrocious



Hm.. nja no.. Celibat ravno ne, ampak mal se moraš pazit.. da ne hodiš ven kadar je slabo vreme. Če je pa sonček po možnosti brez vetra je pa sm bolš. No, sreča da imaš lažjo obliko, da si lahko hodila v šolo.. Jaz sem bil tri tedne doma, sedaj pa šele grem v šolo, čeprav še nisem to kar bi mogel biti.. Utrujenost se pa lahko vleče do pol leta..je rekla zdravnica.
Hja no,, za travo pa nevem kaj pa kako, ker je ne kadim. Zanimalo me je bolj za cigarete, a nisem vprašal zdravnice, ker je bil pri pregledu navzoč moj oče.. ki pa ni pristaš kadilcem. x:)x :sori:
No skratka, želim ti čimprejšnje okrevanje!

LP
Andrej

#45 Atrocious

Atrocious
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 19. april 2009, 15:27

Zanimalo me je bolj za cigarete, a nisem vprašal zdravnice, ker je bil pri pregledu navzoč moj oče.. ki pa ni pristaš kadilcem. x:)x :sori:
No skratka, želim ti čimprejšnje okrevanje!

LP
Andrej


Jaz kadim normalno.... saj to gre v pljuča ne v jetra mar ne? x;)x x;)x
picture me rollin'
i smoke the weed till mey eyez r bleed.

#46 Actros

Actros
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 19. april 2009, 17:55

Jaz kadim normalno.... saj to gre v pljuča ne v jetra mar ne? x;)x x;)x


Ma ja.. itaq..
Jst sm normalno kadil (pol škatlice na dan) pa ni blo nič narobe..

#47 Zigec_12

Zigec_12
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 13. november 2009, 18:31

No jaz sem imel tudi pred kratkim to bolezen in moram kar potrkat. En teden sem imel visoko vročino 39 in močno oteklo grlo na kar pa je šlo vse nazaj. Na srečo nisem čutil nikakršne bolečine v mišicah edino rahlo sem bil prve dni po končani vročini utrujen. Vsekakor me je pa kar šokeralo, ko sem bral te vaše poste ker zgleda gre res za zelo nevarno bolezen in sm kar srečen, da sm jo tako hitro prebolel. Zanima pa me kdaj dejansko lahko zopet začnem trenerat? Ker sm se posvetoval že s 3 zdravniki in mi vsak pove drugače (dobil sem napotke, da brez športa 14 dni, 7 dni in tudi en mesec) praktično ne vem kako je s tem ker se pa vsekakor bojim (naj bi bilo nevarno, da bi počila vranica ob kakšnem pritisku itd?). Sem pa opravil tudi vse teste za ledvica,vranico itd in se je baje vse normalizeralo.

Pa še to me zanima kako je zdaj s poljubljanjem? Koliko časa ni priporočljivo za punco, da nima z mano takšnega stika? Na neki internetni strani sem pebral da gre za dobo 18 mesecov kar se mi zdi res veliko.

#48 sunnny

sunnny
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 28. februar 2010, 14:05

Pozdravljeni!
Opisala vam bom še mojo izkušnjo.Tudi sama sem ta mesec prebolevala mononukleozo oz. jo ŠE prebolevam. Znaki so se mi pojavili kot zelo otečena boleča bezgavka, vročina (37). Zdravnik je predpisal antibiotik (mislil je, da je navadna angina), ki pa ni pomagal in ko sem čez 3 dni šla nazaj (vročina se mi je dvignila na 40.8) so me poslali v bolnico. Bila sem močno dehidrirana in po nogah ter rokah sem imela rdeče izpuščaje (zanimivo da nobeden ni omenil teh??). Nisem imela apetita in 40 vročina mi je držala cel teden, kuhati me je nehalo šele po 3 tednih. Mononukleozo so mi potrdili šele en tedn pozneje, kot pa sem prišla iz bolnice, saj je prvi izvid bil LAŽNO negativen.
Grozna je pa ta utrujenost, ki se mi pojavlja še zdaj. Zanimivo je, da nimam najmanjšega pojma kako bi se lahko okužila. Poljubljala se nisem nikoli, pitje iz istih kozarcev, uporabljanje istih label se mi gabi...

Lp:)

Pa še to me zanima kako je zdaj s poljubljanjem? Koliko časa ni priporočljivo za punco, da nima z mano takšnega stika? Na neki internetni strani sem pebral da gre za dobo 18 mesecov kar se mi zdi res veliko.
[/quote]

Zdravniki so mi rekli, da si kužen 8 tednov po okužbi:)

#49 Rome2

Rome2
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 6. november 2011, 23:25

Pozdravljeni!
Tudi sam sem prebolel to zahrbtno bolezen in upam, da bo pomagala moja izkušnja pri čim hitrejšemu okrevanju.

Torej zgodilo se je pred kakšnimi 4 meseci. Začela se je z utrujenostjo in z konstantnim glavobolom ter bolečinami v girlu. In zdelo se mi je, da sem pač bolan in da bo verjetno boljše. Po recimo 8-10 dnevih me je grlo tako bolelo, da nisem mogel več požirati sline in hrane brez da bi ne občutil bolečine. Odšel sem do zdravnice, ki mi je dala diagnozo, da imam hudo angino in da mi predpisala antibiotike in da bo boljše. Sam sem med vikendom športal( oddigral sem nogometno tekmo- pač potreba je bla :)) ) in po tistem dnevu se nisem mogel praktično premaknit iz kavča. Bolelo me je praktično vse( mišice, glava, trebuh) najbolj pa so me bolela ušesa( bezgavke povečale).
Oddidem k dežurnemu zdravniku, ki me testira in mi reče, da imam mononukleozo. Na hiterco razloži stvar in tako dobim dvoje zdravil( antibiotik pa še nekaj) in ležim doma. Praktično 4 tedne nisem mogel nikamor. Precej shujšal( 4-5 kill), hrane nisem mogel jest, konstantni glavobol... Mislim sem, da se mi bo podrl svet. Stanje se mi je po slabih 5 tednih poboljšalo, a kljub temu nisem smel v šolo, saj je največji problem pri mononukleozi VRANICA! Po dobrih 6-7 tednih se mi je življenje in predvsem zdravje stabilizirajo in sedaj sem kot nov.

PREDLOGI: Med samim okrevanjem bodi najbolj pozorni na širjenje vranice. Brez nenadnjih gibov, tudi po sami bolezni še vsaj 1 mesec in pol brez ukvarjanja s športom!

Upam da bo komu kaj koristlo, saj med samim prebolevanjem mononukleoze sem črpal energijo prav iz tega foruma x8Dx

Lp Gregor

#50 Nebula

Nebula
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 24. april 2016, 21:52

Pozdravljeni, sama sem bila malo prej pri dežurnem in so mi diagnosticirali angino, ter dali recept za antibiotike Ospen 1000. Ker sem pred 6-imi leti imela neprijetno izkušnjo (namreč prav tako sem odšla k dežurnemu, ki mi je predpisal antibiotike..), in po enem dnevu sem komaj normalno vstala iz postelje. V glavi se mi je vrtelo, znojila sem se itd... zato sem se odpravila še do svoje zdravnice, ki pa je s krvnimi testi ugotovila, da imam inf. mononukleozo in sem z antibiotiki morala nemudoma prenehat. Tokrat sem pri dežurnem zdravniku to omenila, vendar so rekli, da ne vedo, če imajo sploh teste za mononukleozo. Sedaj sem eno tableto sicer že vzela, a raje bom )spet) šla še do svoje zdravnice, da preveri kako in kaj..

 

V glavnem...zato mi je čudno Gregor, da ti omenjaš, da ti je zdravnik predpisal antibiotike. 


Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno.Lahko pa imaš vse za čudež.
A. Einstein





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0