Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali kdo pozna Jakoba Lorberja?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
467 komentarjev na to temo

#26 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 22. maj 2005, 10:15

<{POST_SNAPBACK}>Emanuel, da noumo prevec zabluzili, daj ti povej kaj o Lorberju, saj ocitno ti nekaj ves, se spomnim da si ze omenjal parkrat?
Da navezemo nazaj na temo. :)

Jakob Lorber je bil rojen istega leta kot Prešeren in Slomšek v skromni viničarsko-delavski družini v bližini Maribora. Do svojga 40 leta je živu bol skromno, ker pa je tud mal igral violino - menda je edini slovenec, ki je imel solo koncert v milanski Scali (sam ni bil čist samouk, ne morjo vsi uspet kot samouki) - je dobil zelo ugledno in zelo dobro plačano službo mestnega kapelnika (vodja mestne godbe) v Trstu. Ko pa bi mogu nastopt službo, se mu je zazdel, da sliši notranji Božji glas. In tako je začel v prepričanju, da piše po Božjem nareku, pisat knige, in je pisu nadalnih 24 let vse do svoje smrti, in je živu še bol skromno, namesto da bi bil kapelnik.

Čeprav se kdaj vprašam, glede na reakcije na tem forumu, al ne bi blo skor vseen, če bi šu za kapelnika.

Pa še en citat:
"Jaz sam s Svojo prabožansko osebnostjo pa ne bom nikogar sodil, ampak bo vse to storila Moja beseda, ki sem vam jo govoril. Potem, ko bom odšel v Svoje kraljestvo, se na to zemljo ne bom nikoli več vrnil v mesu, ampak le v Duhu, v Besedi, in to bo tako, kot je bilo v začetku, ko je bilo rečeno: V začetku je bila Beseda, Beseda je bila pri Bogu in Bog je bil Beseda. Beseda pa je sprejela meso in je prebivala med ljudmi . Beseda, se pravi Jaz sem prišel v Svojo lastnino in Moji Me niso spoznali; svet in njegovo meso jih je namreč vse naredilo slepe in gluhe."

Sam, če mal pomislm, verjetno ma vse svoj smisu.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#27 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 22. maj 2005, 10:22

Tudi mene je zanimalo, kdo bi tole lahko bil- sori moji nevednosti..in popolnoma se strinjam z napisanim tule...najprej je bila Beseda :palec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#28 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 25. maj 2005, 23:19

Tole je pa iz zadne Aure, kot primerček ene razlagce:

"Obstaja pa tudi zunanje in redko varljivo znamenje, po katerem lahko na človeku hitro spoznate, od kod izvira njegova duša.

Glejte, duša ima tudi v svojem nujno temnem mesu nekakšen občutek za to, od kod je, in celo mesena ušesa in posebno oči rada obrača tja, od koder prvotno izvira. Ljudje, ki svoj pogled radi usmerjajo kvišku in se radi vzpenjajo na gorske višave ter radi poslušajo tiste glasove, ki prihajajo v njihovo uho od zgoraj, so zanesljivo od zgoraj. Toda ljudje, ki svoje poglede večinoma usmerjajo k tlom in rijejo po tleh ter iščejo raznovrstne zaklade in le redko oči in ušesa usmerijo navzgor, so prav gotovo od spodaj. Po tem boste zanesljivo spoznali, koga imate pred seboj.

Ljudje, ki so od zgoraj, so navadno tudi zelo iznajdlivi in zmožni vsakovrstnih umetelnosti in znanosti. Toda kljub temu so vsi bolj ali manj nedostopni za vero, vse hočejo namreč imeti jasno dokazano. Grk Filodop v Kani pri Kisi ni veroval prej, dokler mu nisem pokazal tiste sončne zemlje, kjer je bil najprej utelešen; in taki so skoraj vsi kiniki. Pred njihovimi očmi lahko ustvarite svetove, pa bo to komaj toliko zaleglo, kot če bi kakšnemu Zemljanu rekli "Pojdi in stori to!". Ta vas morda niti ne bo vprašal in rekel "Ja, zakaj pa?", ampak bo prepričano storil zahtevano samo zato, ker mu je to rekel modrec; upa namreč, da bo vzrok le še dovolj zgodaj izvedel. Toda človek od zgoraj vas bo resno in odločno pogledal v oči in vprašal: "Zakaj pa to? Brez razloga ne storim ničesar! Pojasnite natančneje in videl bom, kaj pomeni to, kar pravite: Pojdi in stori to!" "

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2005, 10:19

najprej je bila misel (marsa, po temah) x;)x xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 27. maj 2005, 23:19

<{POST_SNAPBACK}>najprej je bila misel (marsa, po temah) x;)x xDDx

Tega pa ne štekam, kaj misliš s tem, da je bla najprej tvoja misu :eek:? x;)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. maj 2005, 14:17

da sem to ze veckrat rekla (morda tud se kdo), vendar sebe pac navadno ne citiramo, ker itak pac povemo. x:o)x Ce pa se citiramo, pa se, ko recimo navajamo nekaj svojega, kar je nekje ze bilo objavljeno, pa pac potem navedemo, kje.

Drugac pa je bila itak najprej tisina. :vio:

No, to jaz pravim. x:o)x x:Dx
(ocitno, ne? x:Dx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. maj 2005, 19:38

<{POST_SNAPBACK}>najprej je bila misel (marsa, po temah) x;)x xDDx


"V začetku je bila Beseda", se začne Janezov evangelij. Se mi zdi "tvoja" misu mal plagiatorska, glede na to, da je Janezov evangelij krščansko delo, ti pa se kao hvalš, da nis kupla krščanstva, ampak zen. Ker pa je to zlo znan stavk, domnevam, da si ga sigurno slišala.

Cel stavek pa se glasi "V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Bogu in Beseda je bila Bog." Samo je to malce neokretno. Izraz "v začetku" ni najbolši, pravzaprav je zgrešen. Nekak zanika večnost Boga, in s tem Boga samega, kot so to delali kakšni materialistični filozofi, in še delajo. Veliko bolše je "V pratemelju, ali tudi v temeljnem vzroku (vse biti) je bila Luč (velika svetla misel o stvarstvu, bistvena ideja)."

Tako, vidiš, da je bila v začetku tišina, na more bit res, pa kakor koli obračaš. Saj je bila jasno velika svetla misel ali Beseda prej, preden je sploh obstajal čas.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. maj 2005, 08:21

<{POST_SNAPBACK}>"V začetku je bila Beseda", se začne Janezov evangelij. Se mi zdi "tvoja" misu mal plagiatorska, glede na to, da je Janezov evangelij krščansko delo, ti pa se kao hvalš, da nis kupla krščanstva, ampak zen. Ker pa je to zlo znan stavk, domnevam, da si ga sigurno slišala. 

Cel stavek pa se glasi "V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Bogu in Beseda je bila Bog." ...

Ja sam saj nisem TEGA rekla.
Slisala pa seveda sem to.

Se vedno mislim, da je bila v zacetku tisina.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 29. maj 2005, 09:09

sam......kje je ta začetek? To bi blo pri temi čas x:Dx men je najbliže tist "obstaja samo ZDAJ. Preteklost in prihodnost pa sploh ne obstajata. Čas je samo v toku zavesti." No, tle sm mal skombiniral zen in tibetance x:Dx x:Dx sicer pa to spet sproži nadaljnja vprašanja - kaj je tok zavesti, kaj sta pojma "preteklost" in "prihodnost" in končno tudi to, kako smo sploh prišli do te opcije..... :palec: :vio: x:px x;)x
cosmic dancer

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. maj 2005, 09:12

ne saj to sem tud mislila... splosno, sam se mi ni dal bost krscansko z emanuelom..
V resnici pa sem mislila splosneje:
v tisini najlazje nastane tud misel, recimo.
Govorim o centru, taki tisini tud - ne sam o oni pred velikim pokom. :)

Saj vcasih tud iz hrupa kaj nastane, sam rped hrupom je bila tisina in po hrupu je tud tisina.

Ljudje pa ne maramo tisine, ker se bojimo biti sami s sabo, z Bogom, torej s svojo vestjo.
Bog je v bistvu nasa (za)vest.

kako bos slisal, kaj ti govori Bog, ce bos v hrupu?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 29. maj 2005, 10:56

jp......tud tole sem bral: ko je okoli tebe tišina, takrat se šele zaveš, kaj dela daleč največ hrupa od vsega - lastni Jaz....... in da ne bi poslušali tega hrupa, zbežimo nazaj v divjanje, t.i. "aktivnost" in podobne nesmisle......
cosmic dancer

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. maj 2005, 11:08

saj, natancno to govorim, sam mal z drugimi besedami. xDDx x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 29. maj 2005, 11:14

no sej to - ta Jaz je Bog, Alah, Naša prava narava, Tao al karkoli že pač.....
cosmic dancer

#39 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 30. maj 2005, 20:45

<{POST_SNAPBACK}>Ja sam saj nisem TEGA rekla.
Slisala pa seveda sem to.

Se vedno mislim, da je bila v zacetku tisina.


Jasn, najprej je bila misu pomen neki čist drujga kot "v začetku je bila beseda" x:)x . Le kako tega nism prej dojel :sori: .

Mi je pa kapnl. Bom mal spremenu, kar poberem, pol bojo pa to MOJI citati. Super x:)x

S to tišino pa mešaš jabuka pa hruške. Jasn, da se pol enačba "izide".
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. maj 2005, 20:59

x:Dx kaj naj recem?

Zmagal si. x;)x x:px :vragec:

sam k si sam tle (Jakob Lorber, ki pojma nimam :eek: :o|o:) upas tekmovat z mano... x:px :hepko:

jabolka pa hruske. :D
pa se kaksne klobase morda? :D
*ceprav... kako lohk TI (:V: :O:) das jabolka s hruskam, ko je pa vendar prva poleg jabolka bila oliva, torej oljka?
ce se ze greva [vcasih mal] *bost krscansko*. :)

ne ne, moje enacbe se ne izidejo cist... je pa zato bolj zanimiv, a ni? :P
ker kroznica ma res 360 stopinj, sam leto ma pa 365 dni. :vragec:
torej racunam tud na mal nesimetrije. :P
nenazadnje sem le petek 13 (a ves k tolk totalno sem na to pa to x:px x;)x x:Dx) in v zobovju nimam dvojk [torej 1 3] (tolk bukvalno shvatila). :D :D :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 30. maj 2005, 21:18

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx kaj naj recem?

Zmagal si. x;)x x:px :vragec:

sam k si sam tle (Jakob Lorber, ki pojma nimam :eek: :o|o:) upas tekmovat z mano... x:px :hepko:



:hepko: :hepko: :hepko: :hepko: :hepko:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. maj 2005, 21:28

ves kaj mi je vsec pri teb; da imas IPAK smisel za humor, pa ceprav si mal tog. tak ves 'kozorozhji' si no vsekakor zlo zemeljski, a ipak si strelc, morda imas celo mal vode???? x8Dx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. junij 2005, 00:39

Pa še mal iz zadne Aure:

"Antikrist bo nastal s tem, da bodo nekateri leni in zviti ljudje, ko bodo videli, da dobiva Moj nauk čedalje več privržencev in da se Mojim učencem čedalje bolje godi, Moj nauk tudi sprejeli. In ko bodo slišali o znamenjih (čudežih), ki sem jih naredi, in tudi o tistih, ki jih boste priložnostno naredili vi, bodo začeli kot poganski čarodeji delati velika znamenja s povsem naravnimi sredstvi slepega čarovništva, kot so to počeli eseni. To bo lahkoverne tako zelo premamilo, da bodo nazadnje vas, se pravi vaše naslednike, imeli za lažne učitelje in vas bodo preganjali.

Zato le dobro pazite, da od tistih, ki bodo sprejeli evangelij, ne boste sprejeli nič drugega kot tisto najnujnejše, kar potrebujete za življenje! Če bi namreč postopači videli, da s pridigo in znamenjem pridobivate veliko denarja, tedaj bi šele storili vse, da bi vas spodrinili! Zato bodo prave preroke ločili od lažnih najprej po njihovih delih. Pravi preroki bodo zmeraj hodili okrog v Mojem uboštvu in od svojih občin sprejemali le to, kar potrebujejo za življenje; lažni preroki pa bodo ravnali tako, kot zdaj farizeji - v marsičem bodo še veliko hujši - in si bodo dali drago plačevati vse, kar bodo občinam domnevno storili v Mojem imenu in vsi ljudje jih bodo imeli za svete Božje služabnike; zaradi grožnje s kaznijo bodo morali verjeti, da Bog usliši edinole njihove molitve in da so Mu všeč njihove daritve. Kakor pa je zdaj vsem Judom namenjen ta edini tempelj, tako bodo antikristi z velikim sijajem postavili nešteto templjev in v njih pred ljudmi opravljali svoje čarovnije in daritve in imeli slabe, sebične govore. Molili pa bodo v tujih jezikih, da bi ljudi prepričali, da je njihov jezik najčistejši in zato tudi Bogu najbolj všeč.

To je za vsakega dovolj, da spozna lažnega preroka in ga razlikuje od pravega. Seveda bodo silovito vpili in kričali po vsem svetu: "Pridite vsi k nam; tu je namreč Kristus, in kjer smo mi, tam je On!" Toda ne verjemite jim, pa če bodo še tako kričali in delali še tako velika znamenja; nikakor namreč niso Moji učenci, ampak zapeljani učenci belcebuba (satana); njegovo plačilo bodo želi v mlakuži med jokom in škripanjem z zobmi! Dobro pazite na to in delajte kar se da malo znamenj, ampak se držite resnice; tako bo čist nauk ostal med mnogimi ljudmi do konca sveta!"

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. junij 2005, 19:56

Hvala Emanuel za tole. :palec:

pa se speljal si temo mal v tirnice bolj primerne. :8): :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. junij 2005, 22:54

<{POST_SNAPBACK}>Hvala Emanuel za tole. :palec:

pa se speljal si temo mal v tirnice bolj primerne. :8): :palec:


Lepo od tebe tole, Marsa x:)x . Pričakujem pa še kakšen komentar in mnenje od tistih, ki menjo, da itak sam prepisujem pa verjetno nič ne razumem x:o)x . Da vidm, kolk taki v resnici štekajo.

Itak je Lorber moja središčna tema (kar pa ne pomen, da ne poznam nič druzga x;)x .
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. junij 2005, 23:04

no ampak ne morem iz svoje kozhe. x:o)x x:Dx
namrec - tole tvoje... spostovanje avtoritet... nekak.,. negovanje ene tradicije,.,. teh vrednot... evo vidis, to je tud kozorozje...
vera pri tebi pa je... strelc... si kar si, skratka... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. junij 2005, 23:22

<{POST_SNAPBACK}>no ampak ne morem iz svoje kozhe. x:o)x x:Dx
namrec - tole tvoje... spostovanje avtoritet... nekak.,. negovanje ene tradicije,.,. teh vrednot... evo vidis, to je tud kozorozje...
vera pri tebi pa je... strelc... si kar si, skratka... x;)x


Spoštovanje avtoritet? Kje pa si to opazla? Ma ne, nimam baš kakšnega spoštovanja do nikakršnih avtoritet. Negovanje tradicije? Kakšne tradicije nek? Takšni so vedno pristaši utrjenih institucij. Gre bolj za spoznanje večnega delovanja Duha, sploh ne za negovanje tradicije zaradi tradicije same. Vrednote? Kakšne vrednote so pač večne, kaj jest morm za to, tako pač je.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. junij 2005, 15:48

O, haj, dobrodosla, :vio:, hvala ti za tole! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 slawc

slawc
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 29. junij 2005, 10:31

Dober dan vsem.
Najprej se vam moram zahvalit da ste tako pridno pisali medtem ko sem jaz čisto zapostavil to temo. V bistvu sem to temo odprl, da vidim če še kdo pozna Jakoba Lorberja. Predvsem sem vesel zate Emanuel ki praviš da ti je njegovo pisanje osrednja tematika. Tu bi jaz poudaril, da je moja edina tematika. Ko sem prvič dobil njegovo pisanje v roke in začel prebirati sem se zjokal in začutil da je to to in da se po tem moram ravnati. Predvsem pa sem videl ali spoznal kako nas svet vodi ali zavaja. Torej smo tukaj s poslanstvom da ljubimo BOGA nad vse in BLIŽNJEGA bolj kot samega sebe. Med prebiranjem sem prišel tudi do tega da BOG ni le nekakšen hud bavbav ampak zelo RAZUMEVAJOČ, LJUBEZNIV in POŠTEN NEBEŠKI OČE. Torej vse kar se nam na tem svetu zgodi slabega moramo sprejeti kot dobro kot šolo ali pot k popolnosti in se MU za to tudi zahvaliti da smemo duhovno rasti, saj itak vse slabo kar se nam zgodi izvira iz nas samih-torej kar seješ to žanješ.
Predvsem sem vesel tudi citatov našega OČETA brat Emanuel. Več ko jih bo bolj bodo najini bratje in sestre seznanjeni s poslanstvom na tej Zemlji. Torej v NEBESA se pride samo z dejanji ki si jih naredil na Zemlji, zato torej si naredimo raj že na Zemlji. Seveda se moramo zavedati da samo prebiranje literature ni dovolj za pot v nebesa ampak je potrebno vse prebrano tudi upoštevati in spolnjevati, za kar pa mislim da se boste vsi strinjali z mano, sploh ni lahko. O kako težko je včasih zatajiti samega sebe samo zato da te ima svet rajši.
Torej da ne bom predolg, LJUBITE SVOJE BRATE IN SESTRE IN DELAJTE IN ŽELITE JIM SAMO DOBRO in to boste dobili 100x povrnjeno. Ljubim vas brat B.
BOG JE V VSEH IN VSI SMO V BOGU

#50 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. junij 2005, 20:05

<{POST_SNAPBACK}>Predvsem sem vesel zate Emanuel ki praviš da ti je njegovo pisanje osrednja tematika. Tu bi jaz poudaril, da je moja edina tematika.


Me veseli, da je na tem forumu nekdo še bolj navdušen nad Lorberjevim pisanjem, kot sem jest x:)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0