Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

LNF Astro Sola


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
1919 komentarjev na to temo

#1876 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 27. oktober 2015, 09:01

Meni pa ni jasno, zakaj Pinka sploh uporablja vse te programe.

 

 

Ona tako vse ve.

Ja, res, se tut sam večkrat to sprašujem. Ona bi morala bit čarovnica, glede na škorpjo deseto in vse bumbarje k jih tam ma. Je res, da jo v astro sceno sili njen Uran, ki ji daja sicer čudovite možnosti, a jo po drugi mal mede preveč zemeljska Luna. Kakorkoli...., se bo že najdla, ne bojim se zanjo, ona itak ugotovi vse kar si želi tut če so programi fuck up, pogleda pa v šalco od kafeta. tongue.png  



#1877 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 27. oktober 2015, 11:37

Pol si ziher čez poletje mela v Solar fireju tut CET -1 in si celo poletje gledala narobe, k ti maš staro verzijo še in tam je treba ročno premikat vsakič ko se spremeni ura. sleepy.gif Mislim halo, ne vem več kaj narest s tabo no. scratchchin.gif

 

In najbrž je podobno tut s številnimi programi na netu, rabjo moderatorji svoj čas, da spremenijo nastavitve najbrž. Me pa čudi za astro.com, oni so resni, ponavadi se to pr njih ne dogaja. Ne vem kaj naj rečem. Whatever_anim.gif  Dons sm jih šou preverit in je zej vse oki. em45.gif

 

Sej ne gledam tranzitov, gledam natal za nazaj tko, da ne vem no. Kokr vem mi je ta SF vedno vse uredu računal. 

 

Ja sej vem. Ko sem ročno spremenila mi je izpisalo Attention! manual time zone settings are not recommended. Most likely a false chart will be the result.

Zdej pa res ne vem ker program ma potem ok nastavitve biggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.png

 

Meni pa ni jasno, zakaj Pinka sploh uporablja vse te programe.

 

 

Ona tako vse ve.

Kera Pinka pa je to? K mam par vprašanj za njo tongue.png

 

Ja, res, se tut sam večkrat to sprašujem. Ona bi morala bit čarovnica, glede na škorpjo deseto in vse bumbarje k jih tam ma. Je res, da jo v astro sceno sili njen Uran, ki ji daja sicer čudovite možnosti, a jo po drugi mal mede preveč zemeljska Luna. Kakorkoli...., se bo že najdla, ne bojim se zanjo, ona itak ugotovi vse kar si želi tut če so programi fuck up, pogleda pa v šalco od kafeta. tongue.png  

em119.gif  ne zdej to naglas govort, noč čarovnic se bliža goodwitch.gif


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1878 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 17. november 2015, 08:58

Ravno prebrala nekaj o Luni:

 

Starodavni modreci so trdili, da je inteligenca povezana z Luno in da so ljudje, ki so rojeni bliže času polne Lune, pametnejši  kakor ljudje, rojeni na noč mlade Lune: 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1879 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 17. november 2015, 09:20

In blizu katere Lune so bili rojeni ti starodavni modreci?



#1880 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 17. november 2015, 09:24

em119.gif  verjetno polne party.gif


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1881 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 17. november 2015, 09:59

Ravno prebrala nekaj o Luni:

 

Starodavni modreci so trdili, da je inteligenca povezana z Luno in da so ljudje, ki so rojeni bliže času polne Lune, pametnejši  kakor ljudje, rojeni na noč mlade Lune: 

Pa ne vem kaj naj na to rečem. V bistvu bi to lahko držalo, ni pa nujno da je v vseh primerih tako. Dejstvo je, da je Luna simbol čustev in instinktivnih reakcij, dejstvo je, da je polna Luna simbol razsvetljenja, popolnosti in nemira. In da je v času polne Lune zlo ojačana notranja tenzija, ki se navzven rezultira s povečano aktivnostjo. Ki izzove psihično nestabilnost, povečano čustvenost, budnost nekako. Tk da ja, lahk rečemo pol komot, da polna Luna ojača naše misli. Kakršnekoli že da so. Zato pa se dogajajo raznorazne stvari, nesreče, umori, ropi....whatever lih najbolj v času polne Lune. Skratka, ne vem če lahk sam tko preprosto rečemo, da so vsi, k majo pred rojstvom zlo blizu polno Luno ful pametni, bi po moje bl držalo, da so vsi ti, bl kot drugi, na steroidih, na obratih, zlo aktivni, .... in nekateri od tako rojenih, so pač ja tut bl pametni, ker se jim povečana aktivnost mal bl pozna v možganih. Pa ker jim taka Luna pade mogoče v kak lep trigon z Merkurjem......



#1882 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 20. november 2015, 13:01

Hočeš povedat, da so polno mesečniki v presežku vsega biggrin.png

al pa z Uranom tongue.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1883 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 16. december 2015, 13:50

Eno vprašanje z nekaj podvprašanji biggrin.png  Je kdo od vas imel v praksi primer trojčkov oz. dvojčkov, ki sta rojena tudi isto minuto? Kako interpretirat tako karto? Ali dejansko premikate Ascendent?


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1884 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 16. december 2015, 14:20

Oj verjetno kako minutko več, če ni carski rez

 

ja jaz imam trenutno učenko, ki je dvojčica

 

Če je res malo razlik, se gleda samo karto prvorojena

 

za prvorojeno razlagaš karto normalno

 

za drugorojeno razlagaš karto iz vidika tretje hiše

in preko izpeljanih hiš

torej druga hiše od drugorojene je v četrti

in podobno dalje.

 

če ti zelo nagaja si lahko notri vrišeč ascendent in vpišeš izpeljane hiše, da ti bo lažje

 

 

lepo bodi, m


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#1885 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 17. december 2015, 09:15

Sodelavka trdi, da sta isto minuto rojeni, vendar kok je to res je pa drugo vprašanje.

 

Sicer me bolj zanima koliko to dejansko drži. Si npr že dobila potrditev, da je ta način gledanja pravi. 

Kako pa gledaš za tretjo (trojčice)? Npr če je nekaj minut razlike, verjetno kar to karto?


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1886 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 17. december 2015, 10:25

Oj verjetno kako minutko več, če ni carski rez

 

ja jaz imam trenutno učenko, ki je dvojčica

 

Če je res malo razlik, se gleda samo karto prvorojena

 

za prvorojeno razlagaš karto normalno

 

za drugorojeno razlagaš karto iz vidika tretje hiše

in preko izpeljanih hiš

torej druga hiše od drugorojene je v četrti

in podobno dalje.

 

če ti zelo nagaja si lahko notri vrišeč ascendent in vpišeš izpeljane hiše, da ti bo lažje

 

 

lepo bodi, m

 

Kadar prebiram o dvojčkih (ob tem, da najbrž ni enako, ali sta rojena po naravni poti ali s carskim rezom, še sploh, če je slednji predviden zaradi morebitnih zapletov vnaprej), vedno pomislim na svoji dve. Rojeni z enominutnim zamikom, a zame osebno različni kot dan in noč. Morda tudi zato, ker ju gledam ... prepovršno? Po drugi plati pa nikoli kot komplet - na to sem ljudi (ki so pogovor začenjali z npr. "Ta je boljša pri matematiki, druga pri angleščini."), s katerimi sem se srečevala, opominjala: "Ali se lahko najprej pomeniva o eni, potem bomo pa spregovorili še o drugi?"

 

Če se skuša človek vživeti v njihovo kožo, je najbrž res kar malo bremeneče, če te z nekom nenehno primerjajo...



#1887 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 18. december 2015, 09:08

Sodelavka trdi, da sta isto minuto rojeni, vendar kok je to res je pa drugo vprašanje.

 

Sicer me bolj zanima koliko to dejansko drži. Si npr že dobila potrditev, da je ta način gledanja pravi. 

Kako pa gledaš za tretjo (trojčice)? Npr če je nekaj minut razlike, verjetno kar to karto?

 

drži Pinka, glede na mojo prakso drži

poskusi in preveri

v tem je vsa poanta astrologije

preveri v praksi


Kadar prebiram o dvojčkih (ob tem, da najbrž ni enako, ali sta rojena po naravni poti ali s carskim rezom, še sploh, če je slednji predviden zaradi morebitnih zapletov vnaprej), vedno pomislim na svoji dve. Rojeni z enominutnim zamikom, a zame osebno različni kot dan in noč. Morda tudi zato, ker ju gledam ... prepovršno? Po drugi plati pa nikoli kot komplet - na to sem ljudi (ki so pogovor začenjali z npr. "Ta je boljša pri matematiki, druga pri angleščini."), s katerimi sem se srečevala, opominjala: "Ali se lahko najprej pomeniva o eni, potem bomo pa spregovorili še o drugi?"

 

Če se skuša človek vživeti v njihovo kožo, je najbrž res kar malo bremeneče, če te z nekom nenehno primerjajo...

 

pa vendar sta nek komplet... se mi zdi... sploh enojajčni so zelo povezani

 

in ja vsak je svoj

 

in to so mali čudeži življenja

da dva, ki imata tako sorodno DNK, sta različna :)


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#1888 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 18. december 2015, 09:20

Ne vem, če razumem dobro. Hočete reči, da se pri dvojčkih, trojčkih gleda natalno karto drugače kot če bi se ob podobnem času na sorodni lokaciji rodila dva otroka dveh različnih mater? Da se pri drugorojenem dvojčku ne izdela natalna karta glede na čas rojstva kot pri prvorojenem? Ali sem kaj spustila? icon1_question.gif ermm.gif



#1889 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 18. december 2015, 12:37

Ne vem, če razumem dobro. Hočete reči, da se pri dvojčkih, trojčkih gleda natalno karto drugače kot če bi se ob podobnem času na sorodni lokaciji rodila dva otroka dveh različnih mater? Da se pri drugorojenem dvojčku ne izdela natalna karta glede na čas rojstva kot pri prvorojenem? Ali sem kaj spustila? icon1_question.gif ermm.gif

seveda se pogleda

samo če je razlike sam par minut

si pomagamo z izpeljanimi hišami zato

ker vemo, da je naša mlajša sestra ali brat, tretja hiša, si s tem pomagamo, ker en drugega določata

to je pomagalo

 

drugi ljudje rojeni točno na isto uro in datum in kraj... si niso v neki osebni relaciji in jih ne moremo na ta način gledati


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#1890 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 18. december 2015, 13:46

@ Mihela

 

Te bom sam malčk popravu, ne da bi ti kaj narobe rekla, sam da bo mal bl razumljivo to okoli dvojčkov, trojčkov......

 

Obstajajo tri astro metode glede tega.

 

Prva metoda je da izdelaš chart za vsakga posebi, če je razlika med njima, njimi, ravno taka, da se spremeni ascendent. Torej v primeru rojstva na zadnje minute ascendenta v enem znamenju in prehod le tega v naslednje znamenje, ko se pač rojeva drugi, tretji.....

 

Druga metoda je deljenje charta, se pravi, da en živi en del charta, drugi živi drugi del istega charta. Tk kot si delita mamo, Luno, Sonce in vse ostale planete. To je en tak termin v astrologiji, ko en pokoristi en slab aspekt, drugi nekega druzga, ...enako za dobre aspekte. Astrološko se temu reče termin izrabe aspektov. En denimo zboli za neko boleznijo in s tem izrabi gene za to bolezen in zato drugi za to boleznijo ne zboli. V bistvu vsak od njiju neki pokoristi iz celga charta. 

 

Pol tretja metoda je pa od vas že omenjena. Metoda enega charta, s tem da je prvorojeni viden skozi prvo hišo, drugorojeni skozi tretjo, tretjerojeni skozi peto...... pač na razmaku dveh hiš. Zej....zakaj je temu tako? Zato, ker je tretja hiša Merkurjeva, dvojčkasta. In Merkur je edini planet (razen transcendentalcev), k ma v sebi vse tri elemente (duha, dušo in telo). Alora predstavlja celega človeka. V bistvu on pove kake so namere lastnika charta. V bistvu je Merkur naša duša dvojčica in v malem predstavlja celega človeka (sej poznate un rek : mislim, torej sem). Znamenje v katerem je Merkur lastnika charta pove kaj on razmišlja in na kak način razmišlja, oziroma kaj mu je najbljižje in s čim se on poistoveti. In isto je s tretjo hišo, znamenjem na nje vrhu in vladarjem te hiše. Se pravi to je to kar je nam ful blizu. That`s whay, mi nismo sam prva hiša, ampak tut tretja. To je v bistvu drug delček naše razdvojenosti. In zato je drugi dvojček tretja hiša prvega. In bl ku so močni in med sabo dobro integrirani vladarji naše prve in tretje, tem bl smo močna in stabilna osebnost. Tem bol so miselni procesi in karakter povdarjeni, ekvilibrirani. Če so pa vladarji teh dveh hiš slabo integrirani v chartu, je osebnost nestabilna, spremenljiva in pride do naglašenih razlik posameznika, al pa dvojčkov, če mamo tu tak primer. Zato sta pol dvojčka v tem primeru lahko ku noč in dan.

 

That`s whay je Merkur takoj po Soncu in Luni najbrž najbolj važen planet v chartu.  In zato seveda gledamo pr dvojčkih lahko na tak način te tretje metode. 



#1891 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 18. december 2015, 15:12

oj super da si razširu

to zadnje o Merkurju zanimivo

 

toda bistvena logika tretje hiše (glede na moje učitelje) od prve je nadaljevanje, tisto, kar sledi po meni... po isti logiki je prva poroka v sedmi hiši, druga v deveti in tretja v enajsti smile.png

in moj mlajši bratec ali sestra je tisto kar sledi po meni

in če so trojčki je peta hiša potem tretji otrok in tako naprej

druga metoda je v veliki meri povezana s tretjo, ker če gledamo tretjo metodo, potem, dejansko dobimo vladarja ascendenta za vsakega otroka iz karte prvorojenega in na ta način nam ena karta kaže vse tri, če so trojčki

 

pri naravnem porodu, je treba vse karte temeljito pregledati in vsaka najmanjša razlika pove zelo veliko

pri carskem rezu, so razlike res majne in ni druge, kot si pomagati z zadnjima dvema metodoma


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#1892 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 18. december 2015, 15:25

oj super da si razširu

to zadnje o Merkurju zanimivo

 

toda bistvena logika tretje hiše (glede na moje učitelje) od prve je nadaljevanje, tisto, kar sledi po meni... po isti logiki je prva poroka v sedmi hiši, druga v deveti in tretja v enajsti smile.png

in moj mlajši bratec ali sestra je tisto kar sledi po meni

in če so trojčki je peta hiša potem tretji otrok in tako naprej

druga metoda je v veliki meri povezana s tretjo, ker če gledamo tretjo metodo, potem, dejansko dobimo vladarja ascendenta za vsakega otroka iz karte prvorojenega in na ta način nam ena karta kaže vse tri, če so trojčki

 

pri naravnem porodu, je treba vse karte temeljito pregledati in vsaka najmanjša razlika pove zelo veliko

pri carskem rezu, so razlike res majne in ni druge, kot si pomagati z zadnjima dvema metodoma

Pardon, peta ja, sm že popravu...lapsus.



#1893 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 18. december 2015, 22:15

Zato sm jest tko integrirana, ker mam vladarja prve in tretje v eksaktni konjunkciji. Če jima ne bi v opoziciji sral un sadist, bi bila že razsvetljena. smile.pngsmile.pngsmile.png

:D :D jz pa tko razštelana, ker sta vladarja v kvadratu hypnodisk.gif mellow.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1894 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 27. januar 2016, 08:40

http://thespiritscie...rl-jung-wisdom/

eto tole pa se splača prebrat :)


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#1895 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 21. marec 2016, 21:39

Zelo dober opis škorpijonov, če koga zanima 

http://idealist4ever...ving-a-scorpio/


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1896 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 22. marec 2016, 05:44

All hail Scorpios

 

 

 

smiley_emoticons_kinggrin_anbeten.gif


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#1897 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 27. april 2016, 06:53

A je kdo od vas kdaj sledil tranzitom čez arabske točke? Predvsem prek Točke sreče? In zakaj je ravno točka sreče tolikokrat omenjena. Ker jaz nič bistvenega nikoli ne opazim.

Arabske točke so v bistvu senzitivna mesta v našem horskopu, neko dodatno pojasnilo o nas, oziroma so naša usoda, ki se sproži ko se določen tranzit dotakne teh točk. Kaj se zgodi je odvisno od aspektov arabske točke, znamenja in hiše v kateri je.

 

Točka sreče, Pars Fortunae, je najbrž najbolj važna arabska točka. Je osebna točka Lune in opisuje najbolj intimno stanje duše. Če je Sonce  naš zavedni del, če je Luna naš podzavestni del, če je Zemlja, Ascendent naše telo, oziroma lepše - polje telesa, ki predstavlja nezavestni del našega uma, potem je točka sreče celina, ki predstavlja vse te tri stvari skupaj. Skozi točko sreče vidimo, koliko je naša duša lahka. 

Stanje lahkotnosti duše se odreja na koncu vsake reinkarnacije, ko bitje dobi določeno težino, oziroma lahkotnost. Egipčanska mitologija ta proces lepo opiše kot merjenje duše s peresom boginje Maat, ki je na eni strani tehtnice, na drugi strani pa je srce osebe, ki je zaključila inkarnacijo. Tko da lahko zaključimo, da je točka sreče direktna povezava z našim prejšnjim življenjem, da nam glede njene postavitve v hišah in znamenjih ter aspektiranosti  pove vse o našem prejšnjem življenju, oziroma o lahkotnosti naše duše in o tem kje najdemo svojo srečo. V bistvu je točka sreče pot k področju lahkotnosti, prehod na področje sreče, področje, kjer je duša lahka.

Zej odvisno kolk smo bli v prejšnjem življenju pridni, je pač dodeljeno mesto tej točki v chartu. Točka sreče je močna v biku in ribah, v prvi in deseti hiši, na Regulusu, na Spici Virginis (23°40`tehtnice), v konjunkciji z Jupitrom in Venero.  Zlo slaba je na Algolu, v šesti, osmi in dvanajsti hiši, v konjunkciji z Južnim vozlom, v opoziciji ali kvadratu z Marsem in Saturnom, v škorpjonu in kozorogu. Še kar dober položaj je v devici, pa ko ma za dispozitorja Venero ali Jupitra, v konjunkciji s Severnim vozlom, v drugi, četrti, peti, sedmi in enajsti hiši, v tehtnici, levu, strelcu in raku, v dobrih aspektih z Jupitrom in Venero. 

Kaj je treba narest da postane naša usoda dobra, je pa treba gledat njene aspekte, hišo in znamenje v kateri je. 



#1898 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 27. april 2016, 13:24

Hvala Omar! Zelo zanimivo. Verjetno res zato bolj pomembna, ker se računa na osnovi 3 ključnih točk. To okoli lahkotnosti duše se mi zdi zlo zanimivo .... nisem nikoli na to pomislila. Ni mi jasno zakaj je osebna točka Lune. In zakaj je močna v biku, ribah in 1., 10. hiši?

Potreba duše je, da mi, pa kakršnokoli življenje že živimo, nosimo v sebi občutek lahkotnosti. Če tega ni, je naše življenje konfuzno, krivično, polno preprek - ni srečno. Zej kako popotnico smo si dobili za ta svet, je odvisno od naših dejanj in načina življenja v prejšnjem lajfu. Zato določene postavitve v hišah in znamenjih ter aspektiranost naše točke sreče v našem chartu. Odvisno kam prevaga tehtnica s peresom boginje Maat na zaključku našega prejšnjega življenja. Zato se nekateri do sreče dokopljejo relativno lahko, drugi se pa zanjo morajo potrudit, al pa jo sploh ne dosežejo. V vsakem primeru je potrebno ozavestit vse tri točke, misli, občutja in telo, oziroma Sonce, Luno in Ascendent. 
Obstajata dva tipa Fortunae, odvisno kdaj smo rojeni. Podnevi ali ponoči. Če smo rojeni podnevi, se točka sreče računa kot razdaljo med Soncem in Luno, projektirano iz Ascendenta. Če smo rojeni ponoči, se pa ta točka izračuna iz poti, ki jo Luna potrebuje do Sonca, spet projektirano iz Ascendenta. 
 
Zakaj je Pars Fortunae osebna točka Lune? Luna predstavlja področje, kjer smo mi najbolj občutljivi, kjer občutimo dotik naših prednikov, kjer nosimo naš genski zapis naprej. Točka sreče pa predstavlja področje, kjer se nas naša duša najbolj dotakne. In to ne z genetskimi predniki, temveč z izkušnjami iz lastnega prejšnjega življenja, torej v evolutivnem smislu, kar predstavlja nadgradnjo genetike. Zato je to točka, ko se Luna lahko razvija, nadgrajuje, ko se stara, ustaljena emotivna danost razvija v višjo entiteto. Postajamo boljši.
 
Zakaj je točka sreče, naša duša, v določenih hišah, znamenjih, močna, drugje lahkotna, na izzy? To je mal tut stvar akademske debate. Vsake oči majo tut svojega malerja, vsak mal po svoje vidi in občuti isto stvar. Napisal sm neka splošno uveljavljena astrološka načela, s katerimi pa ni nujno da se v celoti strinjam. Če bi prašala Ivano orleansko zakaj je dobivala bitke, bi odgovorila da zaradi pomoči boga. No, nekdo drug bi pa reku, da zato ker so bli številčnejši in ker so imeli boljšo opremo. Nekdo tretji pa da zato, ker je bila posredi tudi psihološka vojna in je bil njen nasprotnik mal presran, ko je slišal za njene pretekle bitke. Kakorkoli že, postavitev točke sreče je taka, kot si jo zaslužimo.
Če mene prašaš, je ful cool postavitev v deveti hiši. Ker je deveta hiša tut hiša velike sreče. In kam češ lepšga, ku točko sreče ki se kopa v bazenu velike sreče. To je pozicija, ko bog zlo dobrohotno oceni tvoje prejšnje življenje kot fuuuuul pozitivno in ti da pozicijo, kjer z lahkoto dosežeš velik uspeh na skoraj vseh področjih svojega življenja. Tko nekako mimgrede. Brez da bi se sploh spotil. Kjer sam uživaš v brezmejnih filozofskih razpravah o razumevanju sveta in vse ostalo je samo od sebe narejeno.
 
A oki, konkretno pa :
-Bik zato, ker je tu sreča skozi  izgradnjo, napredek, skozi vzdrževanje in izražanje ljubezni, ker gre tu za ustvarjanje trdnih temeljev. Ker je tu dar strpnost in sposobnost, da se stvari obvladajo. 
-Ribe zato, ker je edino tu možnost transcendentacije omejenega, alora gledanje onkraj, gledanje iz višje perpektive, tu se duša zaveda kaj pomeni bit vštric z vesoljem in je le tu tut naravno usklajena z njim in je duša v bistvu spojena v enost z njim. Pa ker pot k sreči vodi preko emotivnosti, vere in izkušenj v plovbi po reki življenja. 
-Prva hiša zato, ker je oseba, ki ma v njej točko sreče, rojena v času konjunkcije Sonca in Lune, kar nam pove, da je vsa energija staršev predana na lastnika takega charta, da čeprav se Lune zaradi konjunkcije s Soncem ne vidi v trenutku, ko je lastnik takega charta rojen, bo on tisti, ki bo ustvaru celo Luno. Dana mu je možnost, da bo on ustvaru novo stvaritev. Da bo obrnu nov list v zgodovini svoje družinske veje. 
- Deseta hiša zato, ker sta tu Sonce in Luna v kvadratu, izzivu, in je lastniku tazga charta dana izredna možnost ustvariti nekaj novega, najvišje možnega v življenju. Tu točka sreče ni tolk občutljiva in je z vsemi energijami obrnjena k ustvarjalnosti in doseganju osebne sreče ob uspehu, ki ga sigurno vsaj enega doživi. 



#1899 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 27. april 2016, 15:59

Moje vprašanje zdaj po vsem prebranem je bolj filozofsko pikolovsko. Ali gre za prejšnje življenjE ali prej. življenjA?
Če govorimo o reinkarnaciji seveda nosimo s sabo prtljago in to več(ih) življenj. Razumljivo, da niso pogoji vedno taki, da takoj naslednje življenje oddelamo "dolg", k večjem še kaj pridelamo. Iz tega sklepam, da točka Srečka pove kaj je na vrsti za obravnavo tokratnega charta(?).

Bis de eadem re ne sit actio.



#1900 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 27. april 2016, 16:22

Če slučajno res obstajajo prejšnja življenja, potem je neizbežno, da medtem ko kaj oddelamo še kaj pridelamo, ker drugače naslednjega življenja ne bi bilo. Mal se hecam. heh.

 

Ja, sem se tud jaz nad tem zamislila, al je točka sreče okno v svet al je v bistvu prilika in slika zatečenega. Oboje verjetno. Čas kot čas.

 

Še nekaj, Omar, ko si pisal o aspektih med Soncem in Luno .... sem se tega spomnila, .... glede Solarnega povratka, ker dostikrat berem kaj v tem smislu ... O, letos bo pa luna (skoraj) na isti poziciji kot v natalu itd., pa še par podobnih stvari..... da se to zgodi vsem in vedno, ko smo stari toliko in toliko.

Hm...ja, če dobro razumem......

V bistvu se Solarc vedno dela v trenutku, ko pade Sonce na isto pozicijo kot v natalu, tranziti so pa tam, kjer pač trenutno so. Tk da ja, seveda se lahko zgodi, da če postaviš Luno solarnega povratka v natalni chart, lahko pade v isti kot z natalnim Soncem, kot ga mata N Sonce in N Luna v natalu. Temu pravimo področje aktivnosti in nemira v času tekočega leta, ko se naravne danosti podzavesti nekako ozavestijo. Načeloma je isti, oziroma enak kot med Soncem in Luno v solarnem povratku znak za možnost zanositve tisto leto.  






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0