Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Odvisnost od mojstra


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
237 komentarjev na to temo

#1 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 20. junij 2005, 13:45

Mislim, da je to tema, ki je vredna debate. kej je meja med sledenjem mojstrovemu nauku in kaj je odvisnost od mojstra? Do kam lahko gre mojster v odnosu do učenca - učenko? Bral in slišal sem za mnoge zlorabe in veliko "mojstrov" svoje "ovčice" pripelje do tega, da so patološke odvisne od njega. Kje je meja?
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. junij 2005, 13:46

dbest da je tema posebej! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 20. junij 2005, 14:13

mojster kot MOJSTER naj bi vedel, kje je meja..... ce pa ne ve ali se ne zmeni zanjo, potem mu ne recemo mojster.... x:Dx
cosmic dancer

#4 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. junij 2005, 14:36

se strinjam. najprej bi potemtakem bilo potrebno definirati pomen besede mojster.
lahko pa se vedno popravi naslov in napise ucitelj ali oseba, ki jo srejemamo kot nasega ucitelja. :vio: al pa tudi ne, in lahko pusti mojster, ker pac misli mojstra ali mojstre. al pa 0. x:o)x
dejasnko je lahko tudi Marsa tule komu Mojster, ce ga pac le ta hoce, zeli, jo tako sprejema, vidi, dojema, perceptira.... ane. Potemtakem bi se sirse zastavljena tema lahko prevesila v individualno dojemanje, ter razclenjevanje posameznega odnosa med dolocenima osebama, ali vec osebami. bla bla bla... x:o)x kakor pa sem razumel, naj bi bil namen teme spodbuditi povezanost individalne osebe z kozimcno energijo brez vecjega vpliva ucitelja-ev in odnosa (kateri bi vodil v vezavo ali celo nezeljeno okoriscanje). Ali izpostavljeno, razclenitev prav takega (slednjega) odnosa ter postavljanje 'mej'. predalckanje, ki bi ugotovilo do kje je nek odnos z dolocenim 'uciteljem' se primeren in do kje ni.

#5 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 20. junij 2005, 15:20

tudi o pomenu besede -meja- bi loh razpravljali.... neko zaupanje ziher mora bit, samo da se ne izrodi v slepo sledenje in zavracanje vsega ostalega.....

xbendx
cosmic dancer

#6 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 20. junij 2005, 15:23

:vragec:

hmmmm....a do kam de gre lahko...hmmm...jah.....ODVISN KOLK JE MOJSTRICA STARA!!!! x:px x:px x:px

zlomk x:px
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#7 natalie

natalie
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 304

Objavljeno: 20. junij 2005, 16:38

kukrkol

kaj bi rekli na primer: pred casom sem sla skozi zanimiv proces, ki mi je sicer veliko dal in vse...AMPAK... mojstrica mi ni povedala kaj pocne...se pravi odprla mi je neke stvari ne da bi me vprasala ce res to hocem. Poudarjam se enkrat...nic slabega mi ni naredila, bilo je sicer dost tezko doloceno obdobje, samo moje vprasanje je...
Je imela pravico o narediti brez mojega dovoljenja, glede na to da mi je v bistvu doljgorocno gledano naredila samo dobro?
velike sanje malega vesolcka

#8 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 20. junij 2005, 18:21

kaj če je ona zelo dobro vedela, da je čas in so okoliščime primerne, čeprav se tebi ni dozdevalo? prav zato pa je mojstrica.....

xbendx
cosmic dancer

#9 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 20. junij 2005, 19:00

xsurprisex pravi mojstri se nimajo za mojstre.....so dosegli :shsh: prosvetljenost...in samo še delujejo....... x:Ix xyesx xyiyax xegox

#10 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 20. junij 2005, 19:29

TAKO JE.....TUD JS SE NIMAM ZA MOJSTRA.....SAMO NAPIŠEM KEJ VSAKE TOK...... x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

xbendx
cosmic dancer

#11 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 20. junij 2005, 19:41

:palec: x:Dx torej deluješ..................... xDDx x:Dx x;)x intojeto..... :shsh: :frog:

#12 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 20. junij 2005, 19:44

se mi je zdel da se zdele momentalno tle sprehajaš ja...... jih bova spet jutri poslušala od Marse (oz. brala) x:Dx x:Dx x:Dx

xbendx
cosmic dancer

#13 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 20. junij 2005, 19:44

Žal je danes množica, recimo jim mojstri in mojstrice, ker se samo imajo za to, a imajo svoje težave, katere rešujejo preko hrbta naivnih, nič hudega slutečih in zaupajočih učencev in učenk. Duhovnost je pač področje, kjer se hitro najdejo ljudeki, ki radi v tem vidijo svojo vizijo preživetja. A to ni ni to. Nevarno se je navezati na mojstra (mojstrico), ki zahteva nekritično sledenje in zavrača vse, kar je drugače. Gre za popolno duhovno pokoravanje. Mnogo sodobnih sekt, združb ipd. temelji na tem duhovnem sužensjtvu. Nižji, kot je mojster v svojem razvoju, trdnejši je njegov (njen) miselni in duševni oklep.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#14 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 20. junij 2005, 20:22

xyiyax xrosex Pravi mojstri ne zahtevajo od učencev, da jim sledijo...ker vejo...da ima vsak SVOJO pot....in to je pravi mojster...pravi učenec pa nikoli ni zasvojen z Učiteljem, ker ve in se zaveda , da je ON edini.. na svoji Poti... xsrcx xDDx

#15 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 20. junij 2005, 21:13

hja......js se tud ne trudim da bi mel učence....kokr sami čjo x:Dx x:Dx


hecam seeeeeeeeee

xbendx
cosmic dancer

#16 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 20. junij 2005, 22:10

<{POST_SNAPBACK}>dejasnko je lahko tudi Marsa tule komu Mojster, ce ga pac le ta hoce, zeli, jo tako sprejema, vidi, dojema, perceptira.... ane.


Aja? A mislš? Tud Marsa? :eek:

Sicr je pa res bol Marso prenašat na tem forumu, kot pa cel dan od 3 zjutri razbijat kamn nek v enem kanc-logarju na Novi zelandiji x:o)x .

Drugač pa:

8 Vi pa si ne pravite ›rabi‹ (mojster, učitelj), kajti eden je vaš Učitelj, vi vsi pa ste bratje. 9 Tudi na zemlji nikomur ne pravite ›oče‹, kajti eden je vaš Oče, ta, ki je v nebesih. 10 Tudi si ne pravite ›vodnik‹, kajti eden je vaš Vodnik, Mesija (Kristus).

V krščanstvu je samo eden Mojster (Jezus), vsi ostali pa smo bratje x:)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#17 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. junij 2005, 09:54

emanuel:

govoril sem hipoteticno, kot, nekdo si lahko vzame in razume tudi Marso kot mojstrico. pa saj si razumel, ali pa pac nepozorno prebral. ljudje si svasta umisljajo... nekdo jim nekaj pove in jim pove drugic pa tretjic, pa ono in tretje in ga sprejmejo kot svojega ucitelja, guruja... kasneje kot svetnika in mojstra, ipd... :o|o:

sicer pa imam podobno mnenje v tvojem ostalem napisanem! :palec:

mojstri zame se vedno zivijo, neglede v katerem casu smo. morda je tudi to 'slepo sledenje', ce nekaj verjamemo v kar nismo 100% prepricani. toda vcasih je slutja in recimo temu 6 cut dovolj, da se opredelimo ali pa vsaj neopredeljeno verjamemo in koncno morda vsaj nismo skeptiki, temvec odprti za moznost obstoja in MOGOCE.

STRAH je pomanjkanje ZAVESTI! - kulsko :vio:

------------------

Aja? A mislš? Tud Marsa?

Sicr je pa res bol Marso prenašat na tem forumu, kot pa cel dan od 3 zjutri razbijat kamn nek v enem kanc-logarju na Novi zelandiji .

Drugač pa:

8 Vi pa si ne pravite ›rabi‹ (mojster, učitelj), kajti eden je vaš Učitelj, vi vsi pa ste bratje. 9 Tudi na zemlji nikomur ne pravite ›oče‹, kajti eden je vaš Oče, ta, ki je v nebesih. 10 Tudi si ne pravite ›vodnik‹, kajti eden je vaš Vodnik, Mesija (Kristus).

V krščanstvu je samo eden Mojster (Jezus), vsi ostali pa smo bratje



#18 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 21. junij 2005, 12:50

hm.....


xbendx

zmir mnj zastopim x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
cosmic dancer

#19 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 21. junij 2005, 13:31

x:)x vsak od nas je umetnik ,ki slika svoje sanje in zivljenje in vsak od nas je mojster zivljenja-vsak svojega. x:)x xwizardx xegox

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#20 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 21. junij 2005, 13:52

...men se pa še zmer najbolj dopade una reklama:

sam svoj mojster x:px
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#21 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. junij 2005, 21:48

se strinjam.
morda sem malo hecno napisal tole z Marso in kao je in ni mojstrica... :o|o:
v mislih sem imel recimo Kristusa. konec koncev pa lahko njegova energija tece skozi vsakega od nas. tako, da se opravicujem, ce me je kdo narobe razumel. ni pa bil to point debate no. in strinjam se, da je v nekem trenutku vsak izmed nas lahko celo mojstr v neki stvari, delu, udejanjanju... toda v moji predstavi je pac tako, da ce bi bil mojster, bi bival v tretji pozornosti, ceprav bi bil lahko tukaj prisoten tudi fizicno... in zato sem pac napisal kot sem.

aja, kje smo zdej? :vio: x:Dx x;)x aha, odvisnost od mojstra... x:Dx

#22 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 21. junij 2005, 22:18

V krščanstvu je samo eden Mojster (Jezus), vsi ostali pa smo bratje

Tako je pač v Krščanstvu. A kje so tukaj ženske? PO ztapisanem bi nevedni bralec sklepal, da gre za "pe***sko društvo" (oprostite izrazu, a če nekdo omeni samo moško ekskluzivo, hitro postanem skeptičen). Zame je mojster nekdo, ki mi je dal neko usmeritev. Mojster je kot kažipot. A žal je danes množica "mojstrov", ki s svojo karizmo polnijo svoj žep. A ne obsojam neetičnost "mojstrov", temveč se hihitam naivnežem, ki na koncu še svoje gate prodajo za svojo duhov(it)nost. Mojster, ki trdi, da me bo z nekoi XY metodo razsvetlil v vikend paketu za toliko in toliko sit, je pač poslovnež, ki ve, da ljudstvo pade na zveneče besede. A naj končam z Jezusom. On je bil s svojem času vse kaj drugega, kot ga je razglasil Nicejski koncil na pobudo prvosvečenika kulta Sol Invictus - Konstantina Velikega v 5. stol. Krščanstvo se je prilagodilo Rimu in zato je Jezus moral postati božanstvo. Malce primerjalne religije, antropologije, sociologije in zgodovine je potrebno, da se stvari lažje razume.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#23 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 21. junij 2005, 22:56

<{POST_SNAPBACK}>emanuel:

govoril sem hipoteticno, kot, nekdo si lahko vzame in razume tudi Marso kot mojstrico. pa saj si razumel, ali pa pac nepozorno prebral. ljudje si svasta umisljajo... nekdo jim nekaj pove in jim pove drugic pa tretjic, pa ono in tretje in ga sprejmejo kot svojega ucitelja, guruja... kasneje kot svetnika in mojstra, ipd...  :o|o: 

sicer pa imam podobno mnenje v tvojem ostalem napisanem!  :palec:

mojstri zame se vedno zivijo, neglede v katerem casu smo. morda je tudi to 'slepo sledenje', ce nekaj verjamemo v kar nismo 100% prepricani. toda vcasih je slutja in recimo temu 6 cut dovolj, da se opredelimo ali pa vsaj neopredeljeno verjamemo in koncno morda vsaj nismo skeptiki, temvec odprti za moznost obstoja in MOGOCE.

STRAH je pomanjkanje ZAVESTI!  - kulsko :vio:


Sem se sam mal pohecu, ker se da tisto, da je "TUDI Marsa lahko komu mojster" razumet na tako različne načine x:o)x . Preber še enkrat, pa boš opazu, da se lahko razume tud drugače, kot si hotu povedat.

Je pa vprašanje, kaj se smatra pod mojster. Je po moje preveč govora o raznih mojstrih.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#24 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. junij 2005, 23:31

da, tut to sem izpostavu na zacetku, da bi bilo potrebno najprej opredeliti pomen besede mojster zaradi razlicnih predstav, ki jih imamo ob tej besedi.
ampak, to je blo ocitno spregledano :o|o: pa nic nede no x:o)x

#25 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 21. junij 2005, 23:48

<{POST_SNAPBACK}>Ampak emanuel, to je bilo aktualno takrat, ko so pisali biblijo. Nekatere stvari so se obnesle do danes, druge ne veljajo vec, ker zdaj je kar precej mojstrov, uciteljev, in ocetov tle  x:Dx ce jih ljudje spoznajo... Res niso popolni, ampak to Jezus tudi ni bil. Je vcasih kar precej zlorabljal moc sugestije. Stvar je v tem, da to ne spozna vsak. Pa da ne bos kaj narobe razumel, saj je bil v redu. Ljudje pac niso bili tako razgledani ... zdaj je pa drgac.  Ce jaz kaj recem, kar bi tudi Jezus rekel, me tle tudi potolcejo s kamenjem.
In krscanstvo je bilo od vsega zacetka ena sekta, je opredelitev ene vere, v katero se verjame, koliko jih sledi slepo in bi bili izgubljeni, ce bi jim clovek vzel vero - to je huda odvisnost. Za to se tudi pobivajo. in koliko jih gre v pogubo, ko mislijo, da bo Jezus za njih vse naredil....
Zato me je malo zacudilo, da je tale odvisnost od mojstrov prisla v posebej temo, bi lahko glih tako spadalo pod sekte  x;)x
Besedi sekta pripisujejo iz latinskega glagola sequi - besedo slediti.
Slepo slediti, pa dela odvisnost.
.
.


Je še zmer aktualno, sevede. Velja tako kot "ne imej drugih bogov poleg Mene". Bog je vedno isti. Pa ne iz napuha, ampak iz skrbi za ljudi. Poglej samo, kako se je "krščanstvu" sprevrglo, ko so ljudje začeli duhovnike klicati "oče". In kdo jim je to dovolil, oziroma od ljudi to zahteval? Je povsem jasno, da kdor to počne, počne v apsolutnem nasprotju s tistim, kar je Jezus zelo pametno učil. Ker mu je bilo jasno, kam takšna sprevrženost pelje. In kaj potem sploh je krščanstvo, če lahko vsakdo, ki si pridobi moč in vpliv, v imenu krščanstva uči vse, kar prija njegovemu napuhu, ne glede na to, kaj je učil Jezus? Oziroma celo v popolnem nasprotju. Mimogrede, kaj po tvoje pomeni antikrist?

Je Jezus res uporabljal moč sugestije, nikakor pa ne zlorabljal. Bi to tvojo trditev lahko mal obrazložila?

Smisu vere je osvoboditev iz spon iluzije materije, ravno nasprotno od odvisnosti.

Slepo slediti? Naj ljudje mal berejo Sveto pismo, namesto da slepo verjamejo vse, kar slišjo od raznih duhovnikov. Ko bodo mal bol razumel, ne bojo več slepi.

Tole, z razlago besede sekta si pa virtuozno "dokazala", da je smisu krščanstva slepo slediti :vragec: . Ampak to je zlo pozunanjeni pogled, zgolj mal praskanje po lupini. In kakšne vrste ljudje so bili po tvoje prvi kristjani? Mogoče tisti daleč najbolj naivni, ki se jim je dalo čist vse prodat. Mal za razmislek nekaj iz začetka te "sekte", kakor ti praviš.

1 Ljubi, ne zaupajte vsakemu duhu, ampak duhove preizkušajte, ali so od Boga, kajti veliko lažnih prerokov je prišlo v svet. 2 Božjega duha spoznavate po tem: vsak duh, ki prizna, da je Jezus Kristus prišel v mesu, je od Boga; 3 noben duh, ki Jezusa ne priznava, pa ni od Boga. To je duh antikrista, o katerem ste slišali, da pride, zdaj pa že je v svetu. 4 Otroci, vi ste od Boga in ste jih premagali, ker je tisti, ki je v vas, večji od onega v svetu. 5 Oni so od sveta. Zato govorijo iz sveta in svet jih posluša. 6 Mi pa smo od Boga in vsak, kdor pozna Boga, nas posluša. Kdor pa ni od Boga, nas ne posluša. Po tem spoznavamo duha resnice in duha blodnje.

Kako misliš "vzeti vero". Vere se ne da kar vzet.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0