Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čokolada


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
410 komentarjev na to temo

#26 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 11. julij 2005, 15:42

<{POST_SNAPBACK}>čokalada je res njamy. pomirja ampak redi.
x:Dx


Jaz sem redni odjemalec čokolade, se pravi jem jo VSAK dan in verjemi, da imam dolgoletne izkušnje, da čokolada NE REDI!!! x:Dx
Kako čemo? Lako čemo.

#27 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 11. julij 2005, 16:35

Meni se Milka dobesedno gabi, saj je tako mastna, da je groza. Predvsem pa se zaradi nizkega deleža kakava uvršča med slabe čokolade.
Trenutno sem najbolj navdušena nad Gorenjkino Žlahtno čokolado s 70% kakava, ki pa je tudi zelo zdrava. Ko se enkrat navadiš na temno čokolado, ti klasična mlečna ne tekne več, dobiš občutek kot da goltaš kos masla.
Lindtova temna z delci pomaranče je tudi vrhunska, to lahko potrdi tudi Mick, hehe!

Sicer pa so božansko dobre Organics in Dolphins čokolade, ki so tudi povsem ekološko pridelane s samo rjavim sladkorjem in velikim deležem kakava. Zoprna je le cena: 1000 sit za 70 gramsko tablico.

#28 princeza

princeza
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 11. julij 2005, 20:00

Lindtova temna z delci pomaranče je vrhunska. :palec: :palec: :palec:

#29 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 11. julij 2005, 20:07

Sem bila v Lindtovi tovarni v Zurichu...pa majo res dobre čokolade, je v takem mirnem delu mesta, res lepo urejeno :palec: Kar je pa najpomembneje v njihovem muzeju lahko ješ čokolade kolikor češ :palec: xDDx Pa še za sabo ti jo dajo...Priporočam!
Ustanovitelja te znamke pa sta sploh pogruntala mlečno čokolado :palec:
Vidiš Primavera, meni so pa zanič te temne, grenke čokolade :xx!: Npr.moja starša jesta pa sam te...
Tako da je stvar okusa, kot pri vsaki stvari... x;)x



#30 princeza

princeza
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 11. julij 2005, 20:19

mmmmmmmmmmmmmm mislim, da bo ena mojih naslednjih poti peljala tudi v tovarno čokolade xDDx xDDx xDDx

#31 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 11. julij 2005, 20:19

<{POST_SNAPBACK}>Lindtova temna z delci pomaranče je vrhunska. :palec:  :palec:  :palec:

Aha, se podpišem.....vrhunska čokolada,božanskega okusa..... x:px x:px x:px
Smisel življenja je največja sreča

#32 princeza

princeza
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 11. julij 2005, 20:23

mogoče se bomo pa skupaj organiziral za kakšen izlet v pravljično deželico čokolad x:px x:px x:px

#33 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 11. julij 2005, 20:31

Takoj ZA, bi sploh ne bilo slabo............. :palec: :palec: :palec: x:px
Smisel življenja je največja sreča

#34 princeza

princeza
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 11. julij 2005, 20:39

ok dve podpisnici sva že x!x

Je še kdo za???? xDDx

#35 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 11. julij 2005, 23:13

xideax xyesx xyesx xyesx xyesx xyesx xyesx xyesx xyesx :yumy: :yumy: :yumy: :yumy: :yumy: :yumy:

#36 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. julij 2005, 23:42

yet; we have zlo kvalitetne cokolada ali cokolade, ki niso drugega kakor navaden bel preciscen sladkor, le da je se dodatno predelan ene pectokrat. :sori:
dandanes je pomoje ze zelo tesko dobit KAKAV ,ki je BIOLOSKO pridelan.
sem bral na eni EKOloski strani, kjer se borijo za eko pirdelavo zivil, da vecina kakava dandanes spricajo z ogromno pesticidov, ipd... :sori: ne vem tosno no... tko da me ne za besedo drzat. verjetno pa se da kej na netu najdet.

sam mam rad cokolada on razna podobna sladka pozivila. predvsem takrat, kadar si zelim dvignit energijo. ali pa ko bi bilo bolje da se grem nadihat svezega zraka in premigat telo! torej morda pozivila uporabljam tkot kompenzacijo.
res pa da sem v nekem obdobju na hitro razvadil zvecer pogledat tv in zraven papcat malo cokolade :xx!: tako da sedaj to prakticiram zelo poredkoma.
----------

Raziskave  pravijo, da redni uživalci čokolade živijo v povprečju kar leto dni dlje. Čokolada  vsebuje antioksidante, ti pa dokazano preprečujejo mašenje žil in s tem bolezni srca in ožilja.
torej,čokolada podaljšuje življenje x!x  x!x
Jaz osebno pa čokolade ne maram :xx!:  :xx!:  :xx!:  :xx!:



#37 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 12. julij 2005, 00:07

Takoj, ko sem začelo tule prebirat in komentirat, sem se kot v transu odpravila v kuhinjo in odlomila dve rebrci žlahtne Gorenjke s 70% kakava.... Dobro pri črni čokoladi je tudi to, da ti je rebrce ali dva dovolj, da bi udušil celo, pa sploh ne....

Free: Čokolada Organics ima zadaj nek strašen certifikat o ekološki neoporečnosti. Mislim, da jeproizvajalec firma Maya iz Vel. Britanije in da gre za najuglednejšo firmo čokolade na svetu. Se bom še enkrat pozanimala.

#38 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. julij 2005, 00:25

jst bi tut eno zdej x:px

kulsk!! :palec: ce kej zves, pa se ti da napisat sem, bi blo kulsk! :palec:
pa tudi kje se kupi.

#39 NATHY

NATHY
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 181

Objavljeno: 12. julij 2005, 08:48

Tudi jaz obožujem čokolado. Najbolj mi je včeš Gorenjka, pa seveda čokolada iz Olimja. Milko kupujem bolj poredko. 1 tablica čokolade na dan, pa je svet že lepši. Mislim, da so mnenja glede okusa čokolade različna. Eni obožujejo mleče, drugi pa :palec: tiste, ki vsebujejo več kakava. V čokoladnici v MB imajo prav pestro izbiro za vsakega.

#40 BlueStar

BlueStar
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 82

Objavljeno: 12. julij 2005, 14:41

Ne pozabit name, ce se odpravite v kaksno dezelico ali tovarno cokolad :) Jaz sem odvisna od cokolade.... mlecne. Skoraj vsak dan po kosilu rabim eno lindt cokoladico... Lindt je zakon!! x:px x:px

#41 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 12. julij 2005, 14:45

Baje se začne v človeku med uživanjem čokolade (kot tudi pri ostale hrane, kjer prevladujejo ogljikovi hidrati) sproščati serotonin, hormon sreče. Taisti hormon se v veliki količini sprosti tudi med orgazmom....

Torej...kdor velik seksa, ne rab tolk čokolade in kdor malo seksa... :inocent:


Ne me tepst. x:Dx x:Dx :vragec:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#42 AlenaU

AlenaU
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 195

Objavljeno: 12. julij 2005, 14:46

<{POST_SNAPBACK}>ok dve podpisnici sva že x!x

Je še kdo za???? xDDx


vedno :palec:

#43 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 12. julij 2005, 15:25

meni je vsec tista s poprom...pa masala - iz maxija.

drugace pa sploh ne sladkarije, slano in kislo bolj ... x:Ix
pa pekoce anytime .... x:px


ampak dvakrat na leto pa cokolada in sladoled,
letos sem pa se prvic po 10 letih jedla borovnice s smetano in 3 zlice sladkorja gor,
kot v solskih casih x:Dx x:Dx x:Dx

prav prijalo je, ampak le tistih enkrat x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#44 princeza

princeza
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 12. julij 2005, 15:59

hejjjj tinka, a veš da ravnokar uživam ob borovnicah s smetano in itak kaj mam gor--->čokolado :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

#45 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 12. julij 2005, 16:12

Hm po skrbnem prebiranju teme ;) sem se odlocil da jo maznem... ;)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#46 princeza

princeza
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 12. julij 2005, 16:13

oooooooooooooo a toooook dolg si čakal :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

#47 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 12. julij 2005, 16:22

Vidim, da ste pokazal interes za Lindt & Sprungli tovarno čokolade v Zurichu...Zanimivo je tam videt tudi to, da je vsaka druga stavba banka. x:Dx
Ko sem se peljala prejšnji teden proti Milanu, sem tudi tam vidla njihovo ogromno tovarno... x;)x
xDDx Kaj pa v Belgiji ste že bili, tam so pa doma čokoladni pralini...Brusel...ja imajo prav trgovine s pralineji xhypnox
Obe deželi sta tud na splošno zelo urejeni, tako na nivoju...



#48 cvilčica

cvilčica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 12. julij 2005, 16:48

Joj, čokolada! x:)x
Itak, da je zdrava! x:)x
Aja, ste že včlanjeni? http://www.gorenjka.com/?categoryID=5
Po pošti vam brezplačno pošljejo čokolado, pa mal vas obveščajo o novostih. :)

#49 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 12. julij 2005, 17:29

<{POST_SNAPBACK}>Joj, čokolada! x:)x
Itak, da je zdrava! x:)x
Aja, ste že včlanjeni? http://www.gorenjka.com/?categoryID=5
Po pošti vam brezplačno pošljejo čokolado, pa mal vas obveščajo o novostih. :)


uhjej čokoman pa še nisem x:Dx
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#50 jadas

jadas
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 110

Objavljeno: 13. julij 2005, 17:58

Ne morem trdit, da se brez čokolade ne da živet. Ampak včasih se mi res tako zdi. Sem razmišljala, da nisem slučajno nekakšen odvisnik. Vsak dan glih ne, so pa obdobja, ko ni dneva brez nje.

Obožujem tiste z največ kakava in čim manj sladkorja pa po možnosti brez mleka. Kar je seveda zelo težko najti. Če pa gremo na firme, sem patriot in Gorenjka najbolj sede - s cimetom ali ingverjem, ali še bolje, ker je najbližje mojim kriterijem - 70%.

To je to. Čokomanka pa tidi jaz še nisem.

Veliko pozitivne energije.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0