Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

STRAH-kaj naredit


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
159 komentarjev na to temo

#26 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 31. julij 2005, 13:47

Jst tud razumem kako je če te je strah samega sebe kaj bos spet zapaničaril...mene je tud strah takih bednih stvari...

Recimo grem na morje da uživam in sam stavek da GREM NA MORJE se mi zdi super!! Ko pa pomislim kaj vse se lahko zgodi...panika na avionu, avion lahko pade dol, lahko se utopimo, kaj ce me od vrocine zadane kap, kaj ce se zastrupim s hrano, kaj ce oseba poleg mene neha dihati...UFFFF kok si grem na zivce s tem!!!

In pri vsakem dogodku v zivljenju (izpit na faxu, sok s kolegico, dopust, rolanje...) znam takole zakomplicirati z "kaj pa ce..." :vragec:

Rada bi zacela zaupat vase in se ne obremenjevat z brezveznimi skrbmi...sem pa pred kratkim zasledila eno knjigico...Dale Carnegie:Kako premagaš zaskrbljenost in začneš živeti!!
Sam je še vedno na polici in niti ne vem a je vredu al ne :o|o:

Zdj grem pa mal o Vilinskih simbolih prebrskat.. x:Dx
Grozno je k je tok načinov ki ti lahko pomagajo, samo to meni vse trenutno pomaga...dolgorocno pa...hm... :sori: se vedno me kak strahec preseneti ko to najmanj pričakujem...

Veliko moci vsem skupaj in vroč pozdravcek xsrcx

#27 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 31. julij 2005, 14:21

xrolleyesx Tudi jaz sem imela težave z raznimi strahovi, vendar druge vrste kot ti. Meni je zelo pomagala knjih B.A. Brennan PREBUJAJOČA SVETLOBA. V njej sem našla razlago za razne strahove. Tudi o tem kako iti nazaj čimbolj v otroštvo in tam najti razlage za take in drugačne strahove. Dostikrat se nam v otroških letih zgodijo stvari, ki smo jih že pozabili. Jaz sem pri branju te knjige veliko ur premišljevala. Nisem samo brala, ampak sem ob raznih temah šla toliko let nazaj, kolikor sem se lahko spomnila. Upam da ti bo to kaj pomagalo. xsrcx
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#28 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 31. julij 2005, 15:50

Zelo dobro vem kaj je strah. Tisti brezimeni, nedoločljivi strah ki te duši, ki ti ne da živeti.
Pa ne moreš niti povedati česa te je pravzaprav strah...
Dneva, noči, samega sebe...
Ko na ulici zagledaš znanca pa se umakneš na drugo sran preden te opazi ker te je strah pogovora z njim... :xx!:
Kako ven iz tega?
Meni ni bilo lahko, priznam. Bilo me je še celo strah začeti živeti drugače. Kaj pa če mi ne uspe?
VSAK LAHKO PREMAGA SAMEGA SEBE IN SVOJE STRAHOVE
Tudi ti xsrcx
Samo odločiti se moraš :palec: xsrcx

Še nekaj zate:

Otresi se omejitev,
ki so ti jih s tvojim privoljenjem postavili drugi.
Si brez meja.
Dosežeš lahko karkoli hočeš.
V življenju ni žalosti
ki se ne bi dala odpraviti.

Clearwater

Ko je tvoj lok zlomljen
in si porabil zadnjo puščico,
ustreli,
ustreli z vsem srcem.

Zenovski rek

Iz knjižice Zlate misli o pogumu.
Preberi xsrcx xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#29 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 31. julij 2005, 16:52

<{POST_SNAPBACK}>s kom pa ti govoris?

pa alef tudi nekomu pravi: "zate" (?)
pa neki linki, ki vodijo v google xrolleyesx

poskusita se nauciti citirati, na kaj odgovarjata...
Madonca fantki...  dobro jutro!
.


Je bilo namenjeno Lepi Anki ki je odprla to temo xDDx
Vidiš da znam! xDDx xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#30 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 31. julij 2005, 18:29

<{POST_SNAPBACK}>aha, sem ze mislila, da je se en prediger vec... x;)x  x:Dx
sem ze tle navajena, da mnogi, ki sami ne vedo, ucijo druge...
Kaj pa so pomenili tisti linki na Clearwater... niso segli do Floride, so pristali na Google  x:o)x

...jaz bi se tudi rada naucila napraviti link,
pa mi nihce ne pokaze, kak to gre...
x:)x


Tisto niso bili linki, samo ime avtorja citata. xDDx xsrcx
Jaz tud ne znam dat linka na forum xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#31 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 31. julij 2005, 18:39

<{POST_SNAPBACK}>Pa to je regresija: nazaj v casu... na vzroke... x:)x
Ja, ko vidimo, zakaj nas je strah in vidimo, da vse tisto ni naletelo, kar smo mislili, da bo - to nas seveda lahko preprica in nam vzame strah. To je soocenje.

Pogumna: tisto "Kaj pa ce", je treba misliti malo naprej... Kaj bi se res zgodilo, ce...? Prezivela bi ali pa ne... Ne vem kaj je hujse x;)x  Mislim pa, da je strah lahko hujsi kot vsaka situacija, ki jo zavedno dozivimo.
Pozdravcek!


Ja, in kaj si s tem povedala, če seveda ni skrivnost. xrolleyesx xrolleyesx
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#32 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 31. julij 2005, 20:50

"Spustis" "zeljo" po tem, da se zgodi tisto cesar se bojis, potem pa spustis se zeljo po pozitivnem izidu... in si indiferenten... v miru... when you got nothing, you got nothing to lose(J.Joplin).
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#33 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 1. avgust 2005, 08:37

Vrba :palec: , Mantis :palec:

Zelo dobro povedano! Jaz osebno sem kr mal hipohondra in sem mela obdobje ko sem hotela met fanta ki bi studiral medicino x^x In sicer zato da bi vedel kako pomagati meni ali drugemu ce se kaj zgodi.... :sori:

Je pa tko da tud sama mam opravljen tečaj prve pomoči, ampak bolj kot to znanje je pomembno da ohraniš mirnost v sebi in v tistem trenutku veš kako ukrepati..
Če jaz zapaničarim, mi tečaj iz prve pomoči nič ne pomaga...Zagrabi me tesnoba in hočem steči stran..stran od vsega dogajanja...fuul sebično če tko pomislim, ker s tem nič ne pomagam nekomu ki je v stiski...je pa res da mu tud z mojim paničarjenjem nič ne pomagam... :eek:

hm...in kaj nardit?? Problem je ker ne znamo sprejemat tisto kar nam življenje prinese...čeprav vemo da je nepredvidljivo, te kakšna stvar tako pretrese...včasih sem kar jezna nase da si to sploh še dopustim...

Vrba a ti se ukvarjaš s psihozo in pomagaš ljudem? Ali si si ti na tak način pomagala otresti svojih strahov??

Jaz iščem načine kako si pomagati, pa ne vem kje najdi kakega psihologa ali pa kakšno skupino in da bi bilo res učinkovito vse skupaj... :o|o:

Pozdravček xsrcx

#34 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 1. avgust 2005, 08:58

<{POST_SNAPBACK}>:att: ... se naprej se veselo ignorira Marsino prosnjo, naj najprej z iskalnikom poiscemo, ce taksna tema, ki jo zelimo odpreti, ze obstaja ... in potem uleti prijazna lunatka in poisce te teme, da bi si, ce nekdo ze (spet) odpre novo temo, vsaj prebral tisto, kar smo o tem ze pisali...  xrolleyesx  xnckrivx ... morda je kaksen koristen nasvet prav tam ...  x?x


Pa ponovimo vajo x:Dx

Tesnoba
Strah
STRAHOVI
Premagovanje strahu
Strah/pogum in tveganje

Objavljena slika

#35 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 1. avgust 2005, 11:47

strah je kot parazit. se ti prilepi in ga moras nonstop pitati, ce ne umre x;)x
srecno!

#36 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 1. avgust 2005, 12:02

Sama se pa vedno spogledam s tistim česar se bojim.
Sem se bala toče(kot otrok - in si potem nekoč ko bila sama doma nadela na glavo čelado, se ogrnila v pelerino in skakljala po toči..prekopala jarke, da ni zalilo gospodarskega...preprosto uživala. Toča pa klestila vsenaokrog)..

Je pa tudi res, da nimajo vsi tako odštekanih nagnjenj kot jaz x;)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#37 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 1. avgust 2005, 12:09

<{POST_SNAPBACK}>Sama se pa vedno spogledam s tistim česar se bojim.

:palec: x:Dx TO!! soocit se z *njim* iz oci v oci!

#38 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 1. avgust 2005, 12:23

Samson, verjetno mislis, da "izpustis  pricakovanje tistega, cesar se bojis in potem pripustiš željo po pozitivnem izidu..." ... Jaz se sama cesa takega ne bi spomnla. Ampak dobra je ...


Ne... spustis tako strah(ki je pravzaprev neka kinky zelja...ampak o tem drugic), kot tudi zeljo po dobrem izidu... tako da gres v izkusnjo cisto neobremenjen niti z dobrim niti s slabim... in sprejmes karkoli pride... push/pull mehanizem obrnes ali ga pa vsaj ovrzes... zen...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#39 iksa

iksa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 1. avgust 2005, 13:37

Nekateri med vami ste pa res pravi pisatelji. Bereb, pa berem in spet berem, pa ne najdem nič konkretnega. Kaj mislite, če bi človek temu dekletu ali kar že je, preprosto povedal kako odpraviti strah: Kaj pa če...". Vidiš tako je s tem, če večno premišljuješ, kaj se ti lahko zgodi, se ti bo to tudi zgodilo. Zakaj pa ne rečeš" Joj, kako lep dan me danes čaka, saj bom doživel same lepe reči." Torej, takoj, ko se zbudiš, poglej skozi okno in si zaželi lep dan. Imela ga boš, verjemi!!!
Strah po počasi popuščal in tudi odšel.Jaz vedno rečem, da se mi nič slabega ne more zgoditi. Vidiš, to je recept!

#40 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 1. avgust 2005, 13:59

Pozitivne afirmacije so kratkorocna resitev...ne odpravljajo vzrokov ampak sam posledice... kokr bi v kisti jabolk, ki so na vrhu gnila dal gor eno plast lepih jabolk..cez cas bodo se ta lepi zgnili... moras najprej gnile stran zmetat... pol niti ne rabis lepih gor dajat... ker so samo una najbl zgor gnila, una spodi so itak lepa...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#41 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. avgust 2005, 14:06

Kva nardit, k te je strah? Intenzivno se pač začneš bat, pa je stvar rešena.

lalala x^x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#42 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 1. avgust 2005, 14:30

<{POST_SNAPBACK}>Nekateri med vami ste pa res pravi pisatelji. Bereb, pa berem in spet berem, pa ne najdem nič konkretnega. Kaj mislite, če bi človek temu dekletu ali kar že je, preprosto povedal kako odpraviti strah: Kaj pa če...". Vidiš tako je s tem, če večno premišljuješ, kaj se ti lahko zgodi, se ti bo to tudi zgodilo. Zakaj pa ne rečeš" Joj, kako lep dan me danes čaka, saj bom doživel same lepe reči." Torej, takoj, ko se zbudiš, poglej skozi okno in si zaželi lep dan. Imela ga boš, verjemi!!!
Strah po počasi popuščal in  tudi odšel.Jaz vedno rečem, da se mi nič slabega ne more zgoditi. Vidiš, to je recept!

in če v tem tvojem scenariju sodelujejo še drugi? ni vse črno in ne vse belo... moje mišljenje in upam, da bom enkrat zmožna ga preseči :palec: Ker včasih te je strah za kakšnos tvar, na katero ravno nimaš veliko vpliva in konkretno zadeva tebe osebno....

#43 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 1. avgust 2005, 14:56

<{POST_SNAPBACK}>Kva nardit, k te je strah? Intenzivno se pač začneš bat, pa je stvar rešena.

lalala  x^x


Ne vem ali je bilo tole mišljeno resno ali pa bolj tako...tralala... x:Dx
Ampak pri meni je delovalo, vsaj nekaj podobnega.
Bilo je eno obdobje par let nazaj ko sem se bal dobesedno vsega. Bilo je ogromno jeze v meni, ker jeza se poraja iz strahu. Ne bom šel v detajle zaradi česa je prišlo do tega, sem pač naredil nekaj pi... x?x ki me še sedaj stiskajo za vrat. Pa so bili zato krivi vsi drugi, samo jaz ne... :vragec:
In to sem prenašal na vse okoli sebe.
Dokler mi ni nekdo rekel: Ko kažeš s prstom na druge, trije prsti kažejo nate.
Bilo je en kup dobronamernih nasvetov od knjig ki naj ih preberem, kako naj delam na sebi. ipd...
Ja, nasvete je lahko dajati ampak ko je buča polna strahov, jeze, zamere ne sprejme veliko drugega... :vragec: :vragec:
Pa sem enkrat ko je bilo vsega dovolj in preveč, ko je crnknila zadnja varovalka enostavno vstal in šel v gozd, kar tako brez cilja sem hodil.
V meni je pa vrelo.
Naenkrat je vse splavalo na površje, kot smeti na površini vode...
In na misel mi je prišlo nekaj podobnega kar sem prebral v knjigi N. V. Peala
MOČ POZITIVNEGA MIŠLJENJA. Prebral pa ne razumel...
Ja, tudi to je način da pustiš da smeti tvojega uma splavajo na površje.
In ko jih vidiš kako lepo plavajo na površini jih lepo odstraniš
Meni pomaga, včasih. Ne vedno.
Ampak najbolj mi je pomagalo spoznanje DA SEM TO SPOSOBEN STORITI!
Odstraniti smeti... xsrcx xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#44 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 1. avgust 2005, 15:46

No in Selene je nehala tečnarit, da se tukaj ne sme pisati, ker je toliko drugih linkov na to temo in bla, bla,.. in še sama napisala svoje mišljenje, bravo :xx!: x:o)x x;)x
Kako čemo? Lako čemo.

#45 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 1. avgust 2005, 17:16

Mantis

Če so zate pozitivne afirmacije samo puhlice je to tvoj problem. Ne vem kakšna je bila tvoja težava, s kakšnimi strahovi si se borila ampak če ti je uspelo, na kakršenkoli način, potem :palec: :palec:
Ampak - nažret se zdravil pa it s prijatli na morje - je to res bolje kot "jebat ježa" nekaj let?
Morda je bilo pri tebi res tako da ni šlo brez tega.
Tudi jaz sem šel po pomoč k psihiatru, me je napotila moja zdravnica. Od vsega tega sranja mi je popizdilo srce in sem se znašel na Golniku. V enem tednu so me pregledali od zunaj in od znotraj. Ugotovili so da sem fizično zdrav, da je tisto kar me daje atrijska fibrilacija x?x x?x
Sobni zdravnik mi je rekel da sem zdrav kot bik pameten pa malo manj x:Dx x:Dx
Pa sem se znašel pri psihiatru x:Dx
In se mi je po prvem razgovoru zdelo da je še bolj ubrisan kot jaz x:o)x
Domov sem prišel s kupom receptov za razna pomirjevala. Šel sem jih tudi iskat v lekarno.
Nisem probal niti enega, vse sem vrgel vsmeti.
Potem sem tudi jaz jebal ježa še kar nekaj let, občasno pa ga še sedaj x:Dx :vragec:
AMPAK TISTA LETA NISO ŠLA K VRAGU! NISO IZGUBLJENA! ŽIVEL SEM JIH KAKOR SEM JIH IN NI MI ŽAL NITI ZA EN SAM DAN!
To so bila leta borbe s samim seboj, leta izgubljenih pa tudi dobljenih bitk. Vem da še ni konec in še nekaj časa ne bo. Tudi mene včasih zagrabi nečloveški, nerazumen strah, panika, ampak vem da sem ga sposoben premagati. Tudi tako je bilo da sem bil na cesti v avtu in ko mi je nasproti pripeljal kamion bi najraje zapeljal predenj... :vragec:
Pa nisem. In tudi ne bom nikoli.
Mnogi "prijatelji" ki vedo za to so stisnili p... x:Dx :vragec:
Bog jim daj zdravje in da nikoli ne sprobajo tega kar sem jaz.
Jaz pa hočem samo živeti in ostati JAZ
Prav v vsem xsrcx xsrcx xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#46 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 1. avgust 2005, 17:32

<{POST_SNAPBACK}>Mantis


AMPAK TISTA LETA NISO ŠLA K VRAGU! NISO IZGUBLJENA! ŽIVEL SEM JIH KAKOR SEM JIH IN NI MI ŽAL NITI ZA EN SAM DAN!

Jaz pa hočem samo živeti in ostati JAZ
Prav v vsem xsrcx  xsrcx  xsrcx

:palec: x:)x :palec:
nic ni brezzveze na tem svetu...vse je za neki dobro in za nekaj slabo in nima nam kaj biti zal,ker ravnamo tako kot znamo.in skoraj vsak ima pac nekaj ,kar je treba poslihtati...nekdo strah,nekdo v ljubezni,nekdo kej druzga,vse je vecinoma v psihi.in kdor si zares zeli ziveti in si iz zivljenja narediti umetnost,bo zacel sam ustvarjati ,predvsem na sebi xegox

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#47 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 1. avgust 2005, 17:54

Enkrat v tistih norih časih mi je v horoskopu pisalo:
Noč je najtemnejša tik preden se zdani.
Puhlica? Mogoče :xx!:
Ampak ob tem sem se spomnil nekega prizora izpred let.
Bilo je ob pol štirih zjutraj na vrhu Malega Trigalava. Normalni x:Dx ljudje hodijo v hribe podnevi, jaz sem šel ponoči tja gor čakat sončni vzhod. In dejansko je bilo tik pred vzhodom tam kjer sem stal tema kot v riti. Bilo je jasno nebo, videle so se zvezde, ampak jaz nisem videl svojih nog!
In potem-eksplozija svetlobena vzhodu xsrcx In obenem sem videl dan in noč.
Ta prizor in pa besede iz horoskopa so mi pozneje neštetokrat pomagale da sem se pobral.
Za nekoga je to mogoče brezvezno nakladanje.
Zame je bila to v določenih trenutkih rešitev.
Zato sem danes še vedno tukaj xsrcx
Kakršen pač sem xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#48 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 1. avgust 2005, 18:20

ja sorči če izgleda da tečnarim no...mogoče pa bi kdo, ki bi odprl kak link našel rešitev zase, ne pa na vse gledal kot na tečnarjenje... sicer pa se da na vsak nasvetgledati iz dveh zornih kotov ane.. x;)x xsrcx
aja pa še to, Ksenija največkat napiše svoje mnenje in se včasih pod njim tudi podpiše x;)x

#49 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 1. avgust 2005, 19:30

  Ce bi bil to moj otrok, bi trpela z njim, pomagala na vse nacine, ne pa obsojala.
  .

samo,mantis...to da z nekom trpis nic ne pomaga,samo skodi.mogoce bi bilo prav ,ce bi te malo bolj razumeli oziroma ti dali moznost ,da se izpoves,da bi poslusali tvoje besede ali tvoj klic na pomoc-nikakor pa ne za to ,da bi trpeli en z drugim.hocem reci,vsak je clovek zase in tudi ,ce je npr.tvoj otrok psihicno na psu in trpi,to se ne pomeni,da si slab stars ,ce ne trpis z njim.vsak mora svojo pot najti,nihce je ne more namesto nas.upam,da za svoje trpljenje ne krivish starsev,ker ziher niso oni krivi.kaj bi ti pa lahko pomagali po tvoje?morda pa ,tudi ce bi ti ...ne bi bilo prav,morda niso vedeli....konec koncev bi pa tudi njihovo pomoc lahko razumela kot puhlico,a ne?hocem rec,da ne obsojaj,pa cetudi so oni morda tebe....tebi njih ni treba,ker 5taka custva itak samo skodijo normalnemu razvoju,sploh custvenemu. xsrcx
pa se glede tistega ,ko si napisala,da je lazje ,ce imas nekoga ,da se lahko nanj naslonis ob tezkih trenutkih...ne vem ,ce je to glih tko.bolje je,ce uspes sam,ker ce se enkrat navadis naslanjat se na nekoga,pocnes to pol cel lajf lahko in nisi nikoli zares stabilen in postavljen zase...vedno cakas na pomoc nekoga.
upam,da razumes kaj hocem reci.skratka ,bolje je ,da se clovek nauci stati na svojih nogah sam in se zna pobrati,kadar pade,a ne? x:)x

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#50 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 1. avgust 2005, 19:52

Ce koga zanima prej omenjeno "spuscanje" si lahko na tej straneh malce vec o tem prebere:
http://groups.msn.co...ub/general.msnw
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0