Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ginekološki pregled


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
146 komentarjev na to temo

#1 Ksantipa007

Ksantipa007
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 790

Objavljeno: 26. julij 2005, 14:16

Jihaaaaaaa x:px ,kot bi rekel moj big brother,ravnokar sem se vrnila iz zelo prijetnega druženja s svojim ginekologom,ki je fajn dečko,ki ima na rit prečko! x:o)x
Danes sem bila umetniško razpoložena in sem se igrala z barvami za body painting po in okoli mojega tatooja!Pri pregledu pa sva ugotovila,da se ni še vse popolnoma posušilo,saj mi je moj umetniški izdelek močno pokvaril! :vragec: To me je močno razpizdilo :vragec: Ker je hotel popraviti svojo napako si je šel sposodit šminko od kolegice,ker pač drugega ni bilo pri roki! x:px Vse je trajalo nekoliko predolgo,zato sem pogledala kaj hudiča počne in videla da s šminko barva srček xsrcx x:Dx :vragec:.Nakar ugotovi,da bo kolegica popizdila,ker je porabil vso šminko! :O: :C: x:Dx Zato jo je vrgel kar skozi okno,njej pa se bo izgovoril,da jo je nekam založil. Ob najinem smehu je sprejemka vprašala,če je vse ok? On pa je med smehom izdavil,da je in se režal naprej! x:Dx

No,to je ena izmed mojih najlepših ginekoloških izkušenj! x:px Ob priliki povem še kakšno,zdaj pa bi rada slišala še kakšno bolj konvencionalno prigodo od vas moje dame!
Behind every bitch there is a guy that made her that way.

Sheakespeare

#2 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 26. julij 2005, 14:22

Kake zanimive stvari se enim dogajajo. x:Dx
Enkrat, ko me je ginekologinja naročila na ultrazvok zaradi težav, me je pregledal neki slinasti starček, ker je bila moja ginekologinja na dopustu. Na koncu me je potrepljal po golem stegnu :xx!: in rekel, da naj počasi zanosim. :xx!: :o|o: Ogabno! Mater, v penzijo se naj spravi, kripa stara, ne pa da povzroča nočne more mladim ženskam. x:Dx

#3 Ksantipa007

Ksantipa007
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 790

Objavljeno: 26. julij 2005, 14:25

<{POST_SNAPBACK}>Kake zanimive stvari se enim dogajajo.  x:Dx
Enkrat, ko me je ginekologinja naročila na ultrazvok zaradi težav, me je pregledal neki slinasti starček, ker je bila moja ginekologinja na dopustu. Na koncu me je potrepljal po golem stegnu :xx!:  in rekel, da naj počasi zanosim. :xx!:  :o|o:  Ogabno! Mater, v penzijo se naj spravi, kripa stara, ne pa da povzroča nočne more mladim ženskam. x:Dx


:palec: x:Dx x:Dx
Zgleda, da so vsi tipi enaki, stari in mladi! x:Dx Razlika je samo, da če me potreplja en fejst, mi je fajn, če pa bi me en starko, bi sigurno dobil kakšno pod nos, pa ni nujno, da sam besedo! :vragec: x:Dx
Behind every bitch there is a guy that made her that way.

Sheakespeare

#4 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 26. julij 2005, 19:48

Huuu, švestr, zadne cajte mata vedva zlo pogoste seanse! x:px x:Dx :vragec:
Baby don´t forget my number!

#5 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 27. julij 2005, 06:44

hehe jst sm pa enkrat ko sem dol lezla iz mize, vse inštrumente pa tisto mizco prebrnila... no ja :sori: nimam rada teh pregledov, pa moram ravno danes klicat za pregled, se mi nekaj čudnega pojavlja
ampak mizico pa vedno malce odmakne :vragec:

#6 Ksantipa007

Ksantipa007
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 790

Objavljeno: 27. julij 2005, 08:05

Zanimivo x:Dx ,meni se to še ni zgodilo! x;)x Jaz pa komaj čakam,da je pregled,najbrž sem ena redkih, ker je vedno kaj novega,pa še dan mi polepša! x:px x:Dx :vragec:
Behind every bitch there is a guy that made her that way.

Sheakespeare

#7 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 27. julij 2005, 10:22

Ja, ti ki imaš očitno mladega Apolona za ginekologa, ti se že veseliš pregleda. x:Dx

#8 Ksantipa007

Ksantipa007
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 790

Objavljeno: 27. julij 2005, 12:44

<{POST_SNAPBACK}>Ja, ti ki imaš očitno mladega Apolona za ginekologa, ti se že veseliš pregleda.  x:Dx



Oja,komaj čakam da ga vidim in čutim! x:px x:Dx :vragec:
Behind every bitch there is a guy that made her that way.

Sheakespeare

#9 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 27. julij 2005, 13:02

ja dokler nimaš težav, ok, jaz o pregledu govorim, ne o ginekologu, tist bi bil lahko še ne vem kak Apolon, bi mi blo vseeno x:Dx

#10 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. julij 2005, 13:05

<{POST_SNAPBACK}>Kake zanimive stvari se enim dogajajo.  x:Dx
Enkrat, ko me je ginekologinja naročila na ultrazvok zaradi težav, me je pregledal neki slinasti starček, ker je bila moja ginekologinja na dopustu. Na koncu me je potrepljal po golem stegnu :xx!:  in rekel, da naj počasi zanosim. :xx!:  :o|o:  Ogabno! Mater, v penzijo se naj spravi, kripa stara, ne pa da povzroča nočne more mladim ženskam. x:Dx


:vragec:

kaj pa che je bil nasvet chisto dobronameren...v smislu, kokr de nimash vech veliko chasa za zanosit

zlomk :vio: :inocent:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#11 bela vrtnica

bela vrtnica
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 27. julij 2005, 13:29

Meni se pa zdi, da tale tema bolj paše v lunine čvekarije,... kot pa pod zdravje,....
Non-cooperation with evil is a sacred duty.
Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.
Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.
Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.
Mahatma Gandhi

#12 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 27. julij 2005, 13:30

<{POST_SNAPBACK}>Jihaaaaaaa x:px ,kot bi rekel moj big brother,ravnokar sem se vrnila iz zelo prijetnega druženja s svojim ginekologom,ki je fajn dečko,ki ima na rit prečko! x:o)x
Danes sem bila umetniško razpoložena in sem se igrala z barvami za body painting po in okoli mojega tatooja!Pri pregledu pa sva ugotovila,da se ni še vse popolnoma posušilo,saj mi je moj umetniški izdelek močno pokvaril! :vragec: To me je močno razpizdilo :vragec: Ker je hotel popraviti svojo napako si je šel sposodit šminko od kolegice,ker pač drugega ni bilo pri roki! x:px Vse je trajalo nekoliko predolgo,zato sem pogledala kaj hudiča počne in videla da s šminko barva srček xsrcx  x:Dx  :vragec:.Nakar ugotovi,da bo kolegica popizdila,ker je porabil vso šminko! :O:  :C:  x:Dx Zato jo je vrgel kar skozi okno,njej pa se bo izgovoril,da jo je nekam založil. Ob najinem smehu je sprejemka vprašala,če je vse ok? On pa je med smehom izdavil,da je in se režal naprej! x:Dx

No,to je ena izmed mojih najlepših ginekoloških izkušenj! x:px Ob priliki povem še kakšno,zdaj pa bi rada slišala še kakšno bolj konvencionalno prigodo od vas moje dame!


kva se lažeš..
x:Dx
Mushi

#13 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 27. julij 2005, 13:32

<{POST_SNAPBACK}>kva se lažeš..
x:Dx



x:Dx x:Dx :palec:

Ja profesionalnost pa taka x:o)x x:Dx

Jaz imam zensko, prijazno gospo, pri kateri se sprostim, mi pove vse, kar me zanima, pregleda prsi in svetuje. Skratka pravi odnos, takega, ki od zdravnika pricakujem :palec:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#14 kodrlajsa

kodrlajsa
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 127

Objavljeno: 27. julij 2005, 13:33

Kuko izgleda pregled: nuhalna svetlina in a res ni nbenga tveganja za otročka in kdaj se vidi spol? A lahko pride zraven tudi moj partner??

#15 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 27. julij 2005, 13:50

Hehe pa to bi lahk triple kako reku ;) o ginekoloskem pregledu hehe :D kako strokovno, pol pa dogodviscine :D
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#16 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 27. julij 2005, 21:06

<{POST_SNAPBACK}>Kuko izgleda pregled: nuhalna svetlina in a res ni nbenga tveganja za otročka in kdaj se vidi spol? A lahko pride zraven tudi moj partner??



Ženskam, ki so prebolele rdečke ali so bile cepljene proti njim, protiteles v krvi ne bomo določali, saj vemo, da jih imajo. Vsem ostalim tako preiskavo priporočamo, in če se izkaže, da svojih protiteles nimajo, priporočamo ponovitev preiskave ob sumu na svežo okužbo kadarkoli v nosečnosti. Podobno velja tudi za prednosečniško določanje protiteles za toksoplazmo.

Ženskam, ki bodo ob porodu starejše od 37 let, je ginekolog dolžan pojasniti tveganje za rojstvo genetsko prizadetega otroka in jim predstaviti kariotipizacijo (kromosomsko preiskavo) ploda. Prav je, da svetuje prenehanje kajenja in opustitev drugih škodljivih načinov življenja, odločitev (in izvedba) pa bo morala vendarle biti vaša.

Večkrat smo že zapisali, da pomanjkanje folne kisline lahko povzroči napake na nevralni cevi ploda, zato priporočamo njeno jemanje v dnevnem odmerku 0,4 mg še pred zanositvijo, kot tudi do (vsaj) dopolnjenega 12. tedna nosečnosti.
In nenazadnje, ginekologa lahko povprašate tudi o "tehničnih" podrobnostih spolnega odnosa in zanositve, saj tovrstne težave niso tako redke.

Prvi pregled v nosečnosti


Čas za prvi pregled nastopi, ko ste ugotovili, da vam menstruacija zaostaja. Test na nosečnost, ki ste si ga kupili v lekarni, pa je pozitiven. Ženske, ki imajo neredno menstruacijo, pa morajo biti pozorne še drugače. Napete prsi, nov občutek v trebuhu in morebitne slabosti so znaki, ki jih ne bi smele spregledati. Čas je, da preverite prisotnost humanega gonadotropina (HCG) v svojem urinu s prej omenjenim testom.

Prvi pregled v nosečnosti je hkrati tudi najobsežnejši. Potrebno bo ponovno odvzeti bris po Papanicolaou (PAP) in izključiti morebitna predrakasta stanja. Klasičnemu ginekološkemu pregledu bo sledil še ultrazvočni pregled, pri katerem bo ginekolog ugotovil mesto, kjer se nahaja gestacijska vrečka (zarodek), in njeno velikost. Tako bo že zgodaj našel zunajmaternično nosečnost in ustrezno ukrepal. Na srečo pa je seveda večina zarodkov v maternični votlini, kamor tudi sodijo.

Za večino nosečnic pa je primernejša druga preiskava. To je ultrazvočni pregled, pri katerem merimo špranjo na zatilju ploda in jo imenujemo nuhalna svetlina. Preiskava je za plod nenevarna, z njo pa odkrijemo kar 80 % plodov z Downovim sindromom kot tudi nekatere druge razvojne nepravilnosti. Najprimernejši čas zanjo je 12. teden nosečnosti.

Na koncu prvega obiska boste dobile tudi materinsko knjižico. To je dokument, v katerega vpisujemo izvide preiskav in pregledov kot tudi nekatere druge podatke o vas. Ker vas večina ne bo rodila kar v ambulanti svojega ginekologa, bo knjižica pomemben zapis poteka vaše nosečnosti vsem nam, ki vam bomo tistega usodnega dne (še pogosteje noči) delali družbo v porodnišnici. Hkrati pa bo knjižica (z originalnim izvidom krvi!) tudi nenadomestljiv dokument pri vsakem zapletu nosečnosti, do katerega po pravilu pride, ko je vaš ginekolog nedosegljiv.

Tako, prvi pregled je za vami. Ugotovile boste, da pričeska sicer ni nova, občutek, da ste nekaj dobrega storile zase, pa bo skoraj enako dober.



Pregled v 16. tednu nosečnosti


Na tem pregledu ginekolog poleg teže in krvnega tlaka znova preveri hemogram in urin. Pogovoril se bo o izvidih preiskav prvega pregleda in po potrebi tudi ustrezno ukrepal. Sledil bo običajen ginekološki pregled, pri katerem preverjamo velikost maternice, njen položaj kot tudi čvrstost materničnega vratu.

Tokrat se bomo v navodilih spomnili vseh nosečnic, ki zaradi enega ali drugega razloga niso opravile merjenja nuhalne svetline, jih pa vendarle skrbi, da plod morda ni kromosomsko ali drugače okvarjen. Svetovali jim bomo trojni hormonski test, pri katerem na osnovi koncentracij treh hormonov v krvi nosečnice in nekaterih drugih parametrov izračunamo, kolikšno je tveganje za Downov sindrom ali okvaro nevralne cevi pri plodu. S tem testom odkrijemo 60 % plodov z Downovim sindromom, kar je občutno manj kot pri merjenju nuhalne svetline. Najugodnejši čas za to preiskavo je med 16. in 18. tednom nosečnosti.

Šestnajsti teden pa je hkrati tudi tista višina nosečnosti, ko je plodovnice že dovolj za še eno preiskavo, imenovano amniocenteza. Pri njej z dolgo iglo skozi steno trebuha in maternice ob pomoči ultrazvoka odvzamemo nekaj plodovnice, v kateri so odluščene plodove celice. Iz njih v laboratoriju pridobimo genetski material, v katerem iščemo kromosomsko napako. Test je kar 99,9 % zanesljiv. Izvajamo ga, kot sem že omenil, pri vseh nosečnicah, ki bodo ob porodu stare 37 let (ali več, seveda) in si preiskavo želijo, ter pri vseh tistih, ki so imele pozitiven test nuhalne svetline ali trojnega hormonskega testa. Pa tudi pri tistih, pri katerih je genetik svetoval preiskavo zaradi kromosomskih bolezni pri konkretnem paru ali bližnjih sorodnikih. Tveganje za nastop splava zaradi preiskave je 0,8 %.



Pregled v 20. tednu nosečno

#17 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 27. julij 2005, 21:16

triple x :palec: pohvaljen za trud

#18 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 27. julij 2005, 21:17

Pregled v 20. tednu nosečnosti


Mučna scena na tehtnici v ambulanti se bo ponovila, v to nikar ne dvomite. Ponovili bomo tudi merjenje krvnega tlaka, pogledali urin in preverili hemogram. Vsem nosečnicam, ki so imele prvi izvid na toksoplazmozo negativen, bomo preiskavo ponovili. Tudi tokrat bomo ginekološki pregled ponovili, njegov namen pa je enak tistemu v 16. tednu nosečnosti. Zelo verjetno je, da se bo v tem času začel neenaki boj z glivično okužbo vaše nožnice, v kolikor se ni že pri prejšnjem pregledu. Predpisali vam bomo ustrezno lokalno zdravilo.

Hkrati je to obdobje, ko vam bomo opravili tudi prvi morfološki ultrazvok. Pomeni, da pri vašem potomcu ne bomo izmerili le njegove velikosti, pač pa si bomo podrobno ogledali njegove vitalne organe, kot so možgani, srce, ledvici, želodec, sečni mehur in hrbtenica. Pri tem bo ginekolog aktivno iskal razvojne nepravilnosti. Pomemben je sedež posteljice kot tudi količina plodovnice. V tej starosti je mogoče tudi že videti spol. Normalen morfološki ultrazvočni izvid je dobra popotnica za nadaljevanje nosečnosti.



Pregled v 24. tednu nosečnosti


Ponižujoča tehtnica bo še vedno tam. Pa tudi glede preverjanja krvnega tlaka, hemograma in urina ne bo nič novega. Nadležnega ginekološkega pregleda ne bo več, če ne boste imele težav, ki bi tak pregled zahtevale. Vsekakor pa ocenimo ali izmerimo ustreznost rasti maternice. Srčni utrip preverimo s preprostimi elektronskimi napravicami, ki omogočajo, da bitje plodovega srca sliši tudi nosečnica. Ne pričakujte pa kvalitete zvoka tipa Dolby soround, niti za nadstandardno zavarovanje ne.

Sladkorno bolezen v nosečnosti (gestacijski diabetes) odkrijemo pri okoli 1 % nosečnic. Za odkrivanje tovrstne bolezni uporabljamo presejalni test s 50 g glukoze na tešče. S tem testom je nujno pregledati vse nosečnice z znaki tveganja. Ti pa so: v prejšnjih nosečnostih odmrli plodovi in spontani splavi, prezgodnji porodi, pretežki otroci za gestacijsko starost in otroci z razvojnimi nepravilnostmi, v trenutni nosečnosti pa velik plod, veliko plodovnice, glukoza v materinem urinu, debelost in starost nad 30 let. Pomemben je tudi podatek o sladkorni bolezni v družini. Mejno pozitiven test ponovimo čez dva do štiri tedne, ob pozitivnem testu pa so potrebne nadaljnje preiskave in ob potrditvi bolezni tudi zdravljenje.

Prav je, da vam ob tem pregledu ginekolog ponudi tudi ultrazvočni pregled, pri katerem oceni tveganje za prezgodnji porod z merjenjem dolžine materničnega vratu. Ta ne sme biti krajši od 15 mm. V nasprotnem je potrebno nadzor nad nosečnostjo poostriti in po potrebi seveda ukrepati. Najugodnejši čas za preiskavo je med 22. in 24. tednom nosečnosti.



Pregled v 28. tednu nosečnosti


Sem spet zapisal tehtnica? Krvni tlak, hemogram in urin so še vedno standard.
Ponovno bomo preverili rast maternice in plodov srčni utrip.

Potrebno bo ponoviti test ICT pri vseh Rh negativnih nosečnicah. Vse, pri katerih bo test negativen, torej velika večina, bodo prejele protitelesa proti Rh pozitivni krvi. Ta jih bodo zaščitila ob morebitnem vdoru plodove Rh pozitivne krvi v njihov obtok vse do poroda, ko bodo dobile novo dozo.

V tej starosti nosečnosti se plodove potrebe po železu začnejo večati in pri več kot polovici nosečnic se pokaže njegovo pomanjkanje s slabokrvnostjo. Predpisali bomo ustrezna zdravila in ustrezno prehrano.



Pregled med 30. in 32. tednom


Ponovili bomo za vas že standardne preiskave ob vsakem obisku v ambulanti, vključno z merjenjem rasti maternice in poslušanjem plodovih srčnih utripov. Nekako v tem času bo ginekolog opravil tudi drugi morfološki ultrazvok (namen in način sta enaka kot pri prvem) in preveril rast ploda.

Tokrat je na vrsti tudi malo administracije. Izdati vam bomo morali potrdilo, da ste sploh noseči, čeprav tega nikakor ne boste mogli več prikriti. Hkrati bomo zapisali predvideni dan poroda in določen datum nastopa porodniškega dopusta. S tem dokumentom ste tudi upravičeni do paketa z najnujnejšo opremo za novorojenčka ali do denarnega nadomestila. Hkrati prejmete tudi napotnico za sprejem v porodnišnico in za prevoz z reševalnim vozilom do nje.

Tokratni nasvet - vpis v materinsko šolo, kjer boste pridobile temeljno orientacijo in nekaj znanja o stvareh, ki so neizbežno pred vami in o katerih nikoli ne vemo dovolj. Če je vaš partner izrazil dovolj osebnega poguma za prisotnost pri porodu, je prav, da tudi njega napotimo v materinsko šolo, ki se v tem primeru imenuje tečaj za očete. Ne bojte se, večina vas bo izdelala.



Pregled v 36. tednu nosečnosti


Tehtnici tako in tako ne verjamete že nekaj časa, zato vas njena navzočnost niti ne moti več. Hemogram, urin in krvni tlak so še vedno na programu. Če je bil tudi drugi izvid na toksoplazmozo negativen, je čas, da naredimo še tretjo kontrolo, preden smemo dokončno reči "nasvidenje v naslednji nosečnosti".

Tokrat uvedemo novo preiskavo, imenovano kardiotokografija (CTG). Zapis te preiskave, ki je neboleča in neškodljiva, prikaže dve krivulji. Zgornja je zapis srčnega utripa ploda in nam poda temeljno orientacijo o plodovem počutju. Spodnja krivulja pa rahlo spominja na izpis seizmografa (naprave za beleženje potresov), prikazuje pa aktivnost maternice. Potresni sunek (popadek) se izriše v obliki hribčka.
Naš nasvet - pripravite otroško sobo in končajte z izbiranjem imen.



Pregledi do poroda


Sedaj si bodo pregledi sledili vsak teden do predvidenega dneva poroda, osnovna preiskava bo CTG, še vedno pa pregled urina ter merjenje krvnega tlaka in teže.

Pritekle ste v ciljno ravnino, maratona bo vsak hip konec. Ginekološko vas bomo pregledali, ko bomo na CTG opazili popadke ali pa boste same povedale, da ste začutile spremembe, na primer tiščanje navzdol. Ugotoviti bo potrebno zrelost materničnega vratu oziroma vašo "pripravljenost" na porod.

Nasvet bo vsakič enak - odpravite se v porodnišnico, če imate popadke na 10 minut vsaj eno uro, če vam odteče plodovnica, če zakrvavite ali če slabše čutite otroka; v nobenem od teh primerov pa ne dovolite, da bi partnerja pograbila panika!

Nekatere med vami ne bodo rodile do predvidenega dne poroda. Posteljica začne po predvidenem dnevu poroda hitreje izgubljati svojo funkcijo, zato bomo ponavljali CTG vsak drugi dan. V splošnem velja, da 7. do 10. dan po predvidenem dnevu poroda pričnemo z njegovo medicinsko sprožitvijo. In če se bo prav vam zgodilo, da boste maratonka, ki teče častni krog, upoštevajte še zadnji nasvet - izklopite vse telefone ali pa bo vaše življenje postalo neznosno. x:o)x



Odg. na tvoj vprašanje sm označu z rdečo! x;)x Partner je lahk ob teb! :palec:
Baby don´t forget my number!

#19 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 27. julij 2005, 21:20

Heh, ni šlo vse u en post, sm mogu delit! x:Dx x;)x
Baby don´t forget my number!

#20 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 27. julij 2005, 21:22

<{POST_SNAPBACK}>Heh, ni šlo vse u en post, sm mogu delit! x:Dx  x;)x

:eek: sem te že pohvalila vmes.....jao..pa saj to je huje, kot če NASA discovery-ja izstreli...

#21 Ksantipa007

Ksantipa007
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 790

Objavljeno: 27. julij 2005, 21:23

x:Dx ,tole je pa meni nekam znano! x:Dx x;)x

Smisel za humor ima,ni kej! :palec: x:px x:Dx
Behind every bitch there is a guy that made her that way.

Sheakespeare

#22 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 27. julij 2005, 21:35

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx ,tole je pa meni nekam znano! x:Dx  x;)x

Smisel za humar ima,ni kej! :palec:  x:px  x:Dx



Še dobr ne, se vid da sva u sorodu! x;)x x:px x:Dx
Baby don´t forget my number!

#23 Ksantipa007

Ksantipa007
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 790

Objavljeno: 27. julij 2005, 21:36

<{POST_SNAPBACK}>Še dobr ne, se vid da sva u sorodu! x;)x  x:px  x:Dx



Ja še dobr! :palec: x:Dx x;)x (V sorodu? :eek: :eek: :eek: )
Behind every bitch there is a guy that made her that way.

Sheakespeare

#24 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 27. julij 2005, 21:40

<{POST_SNAPBACK}>Ja še dobr! :palec:  x:Dx  x;)x (V sorodu? :eek:  :eek:  :eek: )



Al si se me odrekla? x:px x:Dx x;)x
Baby don´t forget my number!

#25 Ksantipa007

Ksantipa007
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 790

Objavljeno: 27. julij 2005, 21:41

<{POST_SNAPBACK}>Al si se me odrekla? x:px  x:Dx  x;)x



Hehehe,ah Bruder,nimaš šans,pa če se še tako trudiš! :vragec: x:Dx x;)x
Behind every bitch there is a guy that made her that way.

Sheakespeare




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0