Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

ribe


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
64 komentarjev na to temo

#1 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. julij 2005, 21:03

A je še kdo klele obseden od ribolova? No - sj ubistvu prou obseden tud jst nisem več. Včasih sem bil. Prelovil cele dneve in noči. Zdj je mal boljš z mano.
Če boste v Dolenjskem listu brali o kakšnem pomoru rib pretekli petek v bližini Otočca, sva bla to jst pa en moj frend. Lovila sva platnice in podusti. Nascal sem ga 11:5. Nobena ni bla krajša od 40 cm. lalala x^x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#2 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 27. julij 2005, 08:39

<{POST_SNAPBACK}>... Nobena ni bla krajša od 40 cm. lalala x^x

:wOOt: x:o)x :fiju:

#3 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. julij 2005, 11:13

:vragec:

hehe
najlepsh je lovit pr sotochju obeh SAV
fuuuulll chuvejev...hehe....pa se izogibat, pa skrivat, pa she vn vlachit komade x:px :vio:
pa she za en ribogojni potok soshke postrvi vem....simpatichno x:o)x x^x x:px

zlomk x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#4 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 27. julij 2005, 12:00

<{POST_SNAPBACK}>:vragec:

hehe
najlepsh je lovit pr sotochju obeh SAV
zlomk x:)x


ti to o Medvodah? xDDx x:Xx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#5 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. julij 2005, 12:14

<{POST_SNAPBACK}>ti to o Medvodah? xDDx  x:Xx


:vragec:

tebe mal zemljepis daje :xx!:
kera SAVA pa v medvodah prteche v SAVO :eek: :eek: :eek:
jao xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx


zlomk xrolleyesx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#6 vasudeva

vasudeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 111

Objavljeno: 27. julij 2005, 12:45

evo jo, tapravo temo ribiško,..

neboste vrejeli na kakšen način sem včerej vlovo ribo. fotr ima na wikendu en mali ribnik v njem plava preko 300 rib. ko vržeš notr kos kruha, to morš videt, ribe se mečejo vse povprek..pravi smehi x:Dx in to je zaj tapravo; staremu sm reko, da mo vlovim ribo brez trnka, na vrvico sm navezo kos pere in tu ima riba da zgrabi..on se samo smejal in zajebavo. reko je "10 jurjov ti dam, če jo dobiš". čez 10min. sm prilaufo z 10cm ribo,. x:Dx še večji smehi.. v glavnem, fish se je kar obeso gor na vabo brez tnka, tedaj sm jo samo potegnil ven - in vlovil 10000sit.. :wOOt: :wOOt: :wOOt:

#7 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. julij 2005, 12:49

:vragec:

tale je res RIBISHKA x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#8 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 27. julij 2005, 14:13

Sicer ne paše ravno v to temo, ker jo je Nos odprl zaradi hecanja, nabacivanja in lovskega pretiravanja x:Dx x:Dx x:Dx , ampak:

Ko sva bila z bratom še majhna, sva enkrat na pomolu lovila ribe . Nato je prišla najina mama in rekla: "Uboge male ribice, ko sta pa vidva ulovila njihove mamice! Ki jih nikoli več ne bo domov, da bi svojim otrokom skuhale večerjo in v postelji prebrale pravljico!"
:wOOt: :cry:

Rešena za vekomaj dilema o ribolovu x^x
Pred letom pobaram brata, če gre kdaj lovit ribe, pa mi je sicer s silnimi luknjami v spominu povedal eno zanj grozljivo zgodbo o nekih malih ribčkah, ki so ostale sirote.... x:px ...v glavnem je rekel, da ne ve točno zakaj, a psihično ne zmore....
Bravo mama! :palec: :palec: :palec:

#9 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 27. julij 2005, 14:26

Še tlele ena ribiška zgodba izpred ene 15 let.
Z eno bando sem šel v Piran, kjer smo najeli en počitniški dom (pozimi). Seveda sem vzel sabo pribor za ribolov (obdobje največje zasvojenosti). Grem na pomol v Piranu in ne ujamem nič pametnega. Ko se vrnem, me en frend(zvani Zob) vpraša, če mu posodim palco. Posodil sem mu jo in čez kaki dve uri in pol se vrne z ogromno razlilčnimi ribami, a s pripombo, da je s trnkom velikokraz zapel v skale in zato zajebal precej plovcev ipd. Zadeva me razpizdi - vzamem palco in grem nazaj na pomol. Začne scati, jaz pa še kar lovim in ne ujamem nič. Vrnem se kot totalni poraženec.
Razplet: Čez kakih 10 let mi je Zob priznal, da v resnici ni ujel niti ene ribe. Bilo mu je nerodno, ker je zajebal toliko plovcev in je imel občutek, da mora vsaj ribe prinesti. Zato je šel v ribarnico in nabavil od vsake vrste po malo ...


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#10 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 27. julij 2005, 14:45

x:Dx xg:Dx xg:Dx xokx


xflirtx

#11 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 29. julij 2005, 14:57

Jaz imam ribiča.
Sama lepo vljudno sedim zraven...cca pol ure...potem se začnem ozirat po hosti...in jo ucvrem.
Punci tudi lovita...ampak življenje za ribičijo ne bi dali..raje gresta z mano.
Ribe pa maramo vsi..

Problem nastane pri čiščenju..ker sem pred leti popenila ko je kup rib privlekel domov v temi da te kap..on spat..a jaz naj čoham ribe...in sem se zaklela, da je tole bilo zadnjič. Res je bilo.
Ne čistim jih niti pod točko razno
Je pa zadnjič iz Štatenberga prinesel krapa. Nekam trdožive sorte. Ga reši lusk, notranjosti in prinese gor v nadaljno obdelavo..primem krapa..zmiga..Ops..tako ne gre..malo počakam..ga hočem prerezati na pol..skoči pokonci..jaz zakričim...ga dregnem z nožem..treslaj...pograbim ribo..in jo celo vržem v skrinjo..pol pa skači če že moraš..

Ok..ribiški mojstri...kako pripravljate ribe? Sladkovodne recimo..
Sama sem radodarna s soljo. poporom kumino, rdečo papriko, curryem..vegeto..in pustim nekaj časa pri miru..potem pomokam in hrustljavo zapečem. Za konec posipljem še s petršiljem in česnom...ima še kdo kakšen drug recept?
Recimo postvi??

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#12 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 29. julij 2005, 15:34

<{POST_SNAPBACK}> Bilo mu je nerodno, ker je zajebal toliko plovcev in je imel občutek, da mora vsaj ribe prinesti. Zato je šel v ribarnico in nabavil od vsake vrste po malo ...
lalala


x:Dx x:Dx

p.s. sicer sem pa ena tistih, ki nikakor ne more doumeti, teže in pomembnosti tovrstnega početja :OoO:
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#13 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 29. julij 2005, 16:00

Voda oddaja negativne ione.
TOrej lahko ob vodi imenitno meditiraš, se poglobiš vase, pozabiš na skrbi sprostiš živčke.
Jaz dolgo nisem razumela. Ker pa sem prijazna deklina sem se potrudila razumeti v čem je point.
V naravi, v tišini, v kakšni živalci, ki zaide(kakšna kača se odloči, da je tam ravno primeren kraj za kopanje), kakšna račka, ki pripelje družinico na ogled...

Na Ribičiji v Mariboru smo mu jo zagodle - privabile srne, zajce..race ter jim zmetale vso hrano, ki jo je imel za ribe(kruh, žgance..prgo)...se hihitale do onemoglosi, ko je osupel ugotovil, da mu zajec vpričo njega žre njegov kruh..ti hudir..smo šli potem nekam hitro domov.

Saj pravim - sama ne zdržim dolgo pri miru.Celo, če si knjigo zraven nesem bo prišibal kakšen komar, ki se mu bo zdelo pametno me pičiti..ali pa se bom spomnila, da ziher kakšna zelišča kje tam okrog rastejo..

Sem pa ponosna nanj. Že zato, ker ne jemlje podmerskih rib, da pazi na lovopust, da ne prenese pogoltnežev..skratka..da je fer. Strelec pač( z močno luno v biku kajpak x:Dx )

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#14 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 1. avgust 2005, 11:50

Ti tud kaj?? Strelec z luno v biku x:Dx
ali o ribiških zadevščinah(podmerske in take zadeve)

Še vedno nisem zasledila tukaj nobenega receptka :eek:

Recimo za ribji brodet...sem ga celo pred leti delala..pa mi je ušel iz glave...spomnim se samo ogromnih količin čebule, česna, paprike, korenja, paradižnika...fižola..in ko tole kuhano..dodaš vsaj štiri vrste rib. Seveda sol, lovorov list, poper...na koncu pa še črno vino..

Tole nekako iz glave..nič ne bi bilo narobe, če bi me kdo dopolnil kaj tule x:px

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#15 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. avgust 2005, 12:11

Vzami katerikoli recept, ljuto mleto papriko in zdravo sol pa jim vmešaj v čorbo na krožniku in boš videla, kako bodo tvoji ribiči krulili od ugodja x;)x
Enako naredi s cvrtimi ribami, posoli jih na krožniku z zdravo soljo x;)x

#16 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 1. avgust 2005, 12:17

:O: mislim, da bo samo sol premalo...ali pa tudi ne...saj če je riba hrustljavo zapečena in iz kolikor toliko čistega okolja ji nima kaj biti.. :2src:
..če navržem še spomin na brodet - moja mama ga je poimenovala smrtna čorba...ker se ji je ribja ost zataknila v grlu in je v MB morala po pomoč x:Dx x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#17 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. avgust 2005, 13:59

Sem se tud jaz precej časa trudil, da bi našel kakšno kuharsko knjigo, ki obravnava sladkovodne ribe. Nazadnje sem jo dobil v dar (ena srbska zadeva - so z morjem bl u kurcu, pol so pa pr njih sladkovodne ribe bl popularne). Sm neki časa delal razne brodete iz knjige, ribe celo mariniral, pol sm pa s tem početjem čist prenehal (tud iz tega razloga, ker zdaj neprimerno manj lovim), Sedaj ribe, kot so podusti, platnice ipd. takoj, ko jih prinesem očiščene domov (očistim jih valjda pri vodi), prerežem čez pol - preko hrbtenice - da dobim dva zrezka + del repa. Potem tam, kjer so tiste ipsilonaste kosti ribo kontra prepognem in jih poberem ven. V repu pa pač ostanejo. Pol pa brez posebnih komplikacij. Nasolim jih z zdravo (se pravi himalajsko)soljo, tresnem v moko in tuf - jajčka u mast (al ribe u ole al kwa že). Zraven mi ustreza salata iz kumar in krompirja.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#18 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. avgust 2005, 14:04

[quote name='nataly' date='29. Jul 2005 ob 16:01']
<{POST_SNAPBACK}>Voda oddaja negativne ione.
TOrej lahko ob vodi imenitno meditiraš, se poglobiš vase, pozabiš na skrbi sprostiš živčke.

Živce maš "sproščene" zlasti takrat, ko ceu dan nč ne ujameš, al pa kdr se ti kak konkreten komad sname. Sproščenost mojih živčkov se v takšnih primerih manifestira z omenjanjem mame in ribam in vesmu bogu matrnmu.


lalala x^x

http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#19 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. avgust 2005, 14:20

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx  x:Dx

p.s. sicer sem pa ena tistih, ki nikakor ne more doumeti, teže in pomembnosti tovrstnega početja :OoO:


Ker ne probaš. Najbrž je res ena najbl dolgocajtnih stvari na svet, gledat ribiča, ki namaka, kar pač namaka*. Če začneš loviti sam, pa hitro rataš obseden.

*P.S: Namakat se da marsikaj. Cela zgodba: enkrat pred leti pr men ob dveh zjutraj zvoni zvonec na vratih. Ker je bila ura takšna, da je precej možnosti, da gre za kaj nujnega (ker normalen te bo budil ob dveh zjutraj?), sem šel odpre. Na vratih je bil en frend z ruzakom in je rekel: "Živjo, ravnokar sem se vrnil z morja in sem ti prišel povedat, kako sem se imel." Po prvem šoku ga spustim noter, tip sede, se razkomoti in med drugim tud pove, da so šli z eno druščino sredi noči nagi v morje čakat ribe fafarice, pa jih baje ni bilo.
Torej - marsikaj se da namakat.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. avgust 2005, 16:16

<{POST_SNAPBACK}> Nasolim jih z zdravo (se pravi himalajsko)soljo, tresnem v moko in tuf - jajčka u mast (al ribe u ole al kwa že).lalala

Nosorog, za takšno šlamparijo je Himalaja glih prava x:Dx

#21 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 1. avgust 2005, 18:00

<{POST_SNAPBACK}>evo jo, tapravo temo ribiško,..

neboste vrejeli na kakšen način sem včerej vlovo ribo. fotr ima na wikendu en mali ribnik v njem plava preko 300 rib. ko vržeš notr kos kruha, to morš videt, ribe se mečejo vse povprek..pravi smehi  x:Dx in to je zaj tapravo; staremu sm reko, da mo vlovim ribo brez trnka, na vrvico sm navezo kos pere in tu ima riba da zgrabi..on se samo smejal in zajebavo. reko je "10 jurjov ti dam, če jo dobiš". čez 10min. sm prilaufo z 10cm ribo,. x:Dx  še večji smehi.. v glavnem, fish se je kar obeso gor na vabo brez tnka, tedaj sm jo samo potegnil ven - in vlovil 10000sit.. :wOOt:  :wOOt:  :wOOt:

x:Dx
kaj pa rake lovite kej?
jaz sem jih pri osmih letih v izolskem mandracu z mrezhco ven pobirala in to cele velike kozarce napolnila,pol jih pa italjanom zdilala :vragec: x:Dx kr na ulci,he he...se mi je tko smesno zdelo,da so jedli une smrdljive rake z unga smrdljivga mandraca,pa se zravn oddtoka od kanalizacije x:Dx :vragec: x:Dx

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#22 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. avgust 2005, 18:35

[quote name='nataly' date='1. Aug 2005 ob 11:51']
<{POST_SNAPBACK}>Ti tud kaj?? Strelec z luno v biku x:Dx
ali o ribiških zadevščinah(podmerske in take zadeve)

Še vedno nisem zasledila tukaj nobenega receptka :eek:

Recimo za ribji brodet...sem

K se na morske ribe kj dost ne spoznam, maš klele en recept za sladkovodne (ribji paprikaš):

Sestavine:
-1,5 kg različnih orenk rib (ščuka, som, krap)
-1/2 kg mešanih belih majhnih rib (rdečeoka, ostriž ...)
-2 paradajza (gre za vrsto zelenjave, ki nima nobene veze z vrsto bombe, ki so jo uporabljali v II. svetovni vojni x:o)x )
-1 čebula
-2 dl vina
2 zeleni papriki
-žlica mlete sladke in hude rdeče paprike (po okusu)
-1 žlica olja

Ribe opereš. Majhne bele pustiš cele, velike razrežeš na primerne kose. Majhne cele ribe daš nato v 1 l vode in kuhaš 40 minut, da se razkuhajo, dobljeno juho pa prepasiraš skozi primerno cedilo, mrežico al kaj tazga, da na vrhu ostanejo kostu in drugi ostanki majhnih rib (ki jih fukneš stran).
V ponev daš žlico olja, tresneš gor na tanko narezano čebulo, in nanjo komade razrezanih orenk rib. Nanje narežeš na tanko zeleno papriko. Fuckin paradajza olupiš in jih narežeš na papriko. Zadevo preliješ z vinom in prepasirano tekočino iz majhnih rib (posodo prilagodi zadevi - ribe morjo bit čist pokrite). Vse skup naj počasi vre 45 minut, pred koncem pa daš po okusu zraven mleto papriko in zdravo (himalajsko) sol.
Za prilogo vzemi široke rezance, nalokaš pa se ga zraven s kakšnim rizlingom.

lalala
1,5 l vode
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#23 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. avgust 2005, 19:13

<{POST_SNAPBACK}> nalokaš pa se ga zraven s kakšnim rizlingom.

lalala

...................................................

Drži, s tem delno korigiraš šlamparijo soljenja x;)x x:Dx

#24 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. avgust 2005, 14:48

<{POST_SNAPBACK}><{POST_SNAPBACK}> nalokaš pa se ga zraven s kakšnim rizlingom.

lalala

...................................................

Drži, s tem delno korigiraš šlamparijo soljenja x;)x  x:Dx


Da rahlo skrenem s teme - enkrat je bil v Radečah en žur in sem se ga nalivu s perom. Zraven sem pa po malem žrl tvojo sol. Drug dan sem meu nenormalnega mačka. Brez zajebancije. Maš kak komentar?


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#25 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 2. avgust 2005, 15:58

Ribištvo..jah prov fajn.

Imam prigodo bila s frendico na morju. Pa srečava enega njenega prijatelja...ki je imel željo mal še dopust podaljšat..pa ni imel kje spat. torej smo mu nudile streho nad glavo. Torej ker pa se usluga mora plačat x:Dx :vragec: ...naju je povabil s vojim motornim čolničkom mal okrog pelat in se frajarja delat x:Dx ..zraven pa bomo še za večerjo ulovili par rib.

Vse lepo in prav ..prav luštno se je bilo vozit..do hmm..."bučko" je pozabil na bencin. Torej pozabil je na rezervo. Prav "romatično"....med otoki kjer so močni tokovi..pa na roke veslat...pa frendico strah (rakec.. :inocent: )..pa se je čist na čoln pripopala..pa sva samo midva veslala :vragec: :xx!: ...

tolko me še ni bilo strah....pa tudi vsa morska romantika me je minila...so bili valovi preveč črni. 8ker se je pripravljalo k nevihti)

No smo signalizirali pa hvala bogu se nas je nekdo usmilil...pa nas je svojo ribiško barkico potegnil k obali...drugače res ne vem ....

No kakor koli že je bil zanimiv izlet xDDx ..ulovili smo tudi kar nekaj rib....pa večerja je bila super.

Pa še ob nekja kun sem bila....dotični se je zlagal domačinu ribiču da nam je šel motor...hm kasneje pa mu povedal da nam je zmankalo bencina. Za tako traparijo neumnih turistov pa je treba zaračunat...no ja saj je imel prav. glede traparije xDDx

toliko o mojem ribolovu....


Pozdravček xsrcx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0