Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

ribe


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
64 komentarjev na to temo

#26 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. avgust 2005, 17:50

<{POST_SNAPBACK}>Da rahlo skrenem s teme - enkrat je bil v Radečah en žur in sem se ga nalivu s perom. Zraven sem pa po malem žrl tvojo sol. Drug dan sem meu nenormalnega mačka. Brez zajebancije. Maš kak komentar?
lalala

Imam, glede na kalorije gre na en pir cca petino epruvete. Ti si jih ziher enih deset poloku, soli pa samo za dva x;)x

#27 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 2. avgust 2005, 20:42

:2src: Mi tudi ne kaj dosti morskih - sladkovodne pač...logiš
Nosko x:)x Kul tole..bom sprobala. Samo nekaj drobiža še moram dobiti pa bo..

Za umirjanje živčkov je trganje trnkov ali zamotanje v kakšen štor pod vodo prava stvar x:Dx x:Dx

Stane - ne moreš ti iz svoje kože x:Dx x:Dx

Strelka - zanimiv ribolov ja..
je moj tudi nekaj se na morju ven metal...pa morske nekak niso bile navdušene nad žganci x:Dx x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#28 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 2. avgust 2005, 20:54

Aha...morske ribice res na kruh ne primejo....imajo raje črve, pa školjke xDDx


sem enkrat zgodaj zjutraj enkrat na morju gledala kako se pripravljajo na ulov...so rezal ene take debele rdeče črve...menda jih ene vrste rib obužuje...(saj so mi povedali kako se jim reče...pa katere ribe nameravajo lovit...pa sem pozabila...)

Ampak zgeledal pa je ..no ja nagravžen...

po pravici povedan..ribe rada jem ...lovijo naj jih pa drugi :8):

Pozdravček xsrcx

#29 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. avgust 2005, 21:29

[quote name='nataly' date='2. Aug 2005 ob 20:43']
<{POST_SNAPBACK}>:2src: Mi tudi ne kaj dosti morskih - sladkovodne pač...logiš

Treba je pa pač priznat, da so načeloma morske ribe boljše. Sam - jebi ga. Ne mormo vsi bit primorci in met morje zmeri pr rok. No ja - so pa res tud ene sladkovodne tako dobre, da se lahko vsaj približno primerjajo z morskimi. Zame so v špici linj, ščuka in smuč.

lalala

http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#30 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 2. avgust 2005, 21:42

Dober okus.. :palec: Letos prvič smuča videla...Linj mi je pa itak všeč..tako zlato barvo ima..smo jih že x nazaj v ribnik tovorili...ok. priznam...ni bilo kandidata za čiščenje. MIljarda drobnih luskic..in vse tako žilave...in sluz...ter preskakovanje noža zato...Menda se ga da obeliti..še nismo probali..

Ja..vsi ne moremo biti primorci...(ravno včeraj me doma piza z morskimi sadeži čakala - škampi in dagnje(so moji zavihali nosove...jaz pa njami x;)x ) x;)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#31 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. avgust 2005, 21:51

[quote name='nosorog' date='2. Aug 2005 ob 22:30']
<{POST_SNAPBACK}>[quote name='nataly' date='2. Aug 2005 ob 20:43']
<{POST_SNAPBACK}>:2src: Mi tudi ne kaj dosti morskih - sladkovodne pač...logiš

Treba je pa pač priznat, da so načeloma morske ribe boljše. Sam - jebi ga. Ne mormo vsi bit primorci in met morje zmeri pr rok. No ja - so pa res tud ene sladkovodne tako dobre, da se lahko vsaj približno primerjajo z morskimi. Zame so v špici linj, ščuka in smuč.

lalala
[/quote]
Najboljše so, ko so še kaviar. Je slan, ko hudič x:Dx

#32 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 2. avgust 2005, 21:54

<{POST_SNAPBACK}>...morske ribice res na kruh ne primejo....imajo raje črve, pa školjke

... hmm... nimam ravno velik teh ribiskih prigod... ampak na peljescu moja hci vztrajno namaka svoj trnk in nobena riba ne pali... pa ji en domacin pove, naj postavi v vodo lavor, cezenj pa kuhinjsko krpo, v katero naj na sredi naredi luknjo (ene 10 cm premera), namaze krpo z moko in pusti v vodi... ne mors verjet x!x ... cel lavor rib! ... sam, ni pa tistga zmohta ribiskega, ko cel dan namaks trnk, pa se te pol ena riba usmili... tule pa se kar same natlacjo v tisti lavor ... to bolj ideja za tiste, ki bi se na morju radi rib najedli x;)x xDDx

#33 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. avgust 2005, 22:12

[quote name='nataly' date='2. Aug 2005 ob 21:43']
<{POST_SNAPBACK}>Dober okus.. :palec: Letos prvič smuča videla...Linj mi je pa itak všeč..tako zlato barvo ima..smo jih že x nazaj v ribnik tovorili...ok. priznam...ni bilo kandidata za čiščenje. MIljarda drobnih luskic..in vse tako žilave...in sluz...ter preskakovanje noža zato...Menda se ga da obeliti..še nismo probali..

Pri linju je podobna zgodba, kot pri hobotnici. Preprosto ga moraš - kot hobotnico - najprej zmrzniti. Pri hobotnici je rezultat ta, da potem, ko je bila najprej zmrznjena, trikratno skrajšaš čas kuhanja, da se primerno omehča, iz zmrznjenega linja pa z lahkoto s kombinirkami potegneš kožo z luskami vred. Koža je sicer tako trda oz. žilava, da bi si lahko naredil čevlje iz nje.

lalala

Mateja, genialna ideja. Treba tud v naših sladkovodnih vodah (kadar ni benga čuvaja bliz) probat to finto

lalala No2

http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#34 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. avgust 2005, 22:13

Ej, šit. Kwa sm zgori napisu. Sladkovodne vode!!! Svašta ...

brez lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#35 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. avgust 2005, 22:14

<{POST_SNAPBACK}>... hmm... nimam ravno velik teh ribiskih prigod... ampak na peljescu moja hci vztrajno namaka svoj trnk in nobena riba ne pali... pa ji en domacin pove, naj postavi v vodo lavor, cezenj pa kuhinjsko krpo, v katero naj na sredi naredi luknjo (ene 10 cm premera), namaze krpo z moko in pusti  v vodi... ne mors verjet x!x ... cel lavor rib! ... sam, ni pa tistga zmohta ribiskega, ko cel dan namaks trnk, pa se te pol ena riba usmili... tule pa se kar same natlacjo v tisti lavor ... to bolj ideja za tiste, ki bi se na morju radi rib najedli  x;)x  xDDx

Jutri izprobam ta patent v svojem ribniku, to bo vnuk gledal, če bo uspel :palec: x;)x

#36 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 2. avgust 2005, 23:17

:vragec:

shchukam se recimo STRGA na vishnje....ne morsh verjet

zlomk :vio:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#37 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. avgust 2005, 00:27

<{POST_SNAPBACK}>:vragec:

shchukam se recimo STRGA na vishnje....ne morsh verjet

zlomk :vio:


... zlasti, če je višnja v vampu kakšnega majhnega klenčka. x:o)x x:o)x x:o)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#38 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 4. avgust 2005, 16:37

<{POST_SNAPBACK}>Ej, šit. Kwa sm zgori napisu. Sladkovodne vode!!! Svašta ...

brez lalala

x:Dx x:Dx
Sladkovodne vode x:Dx x:Dx
z cisto, cisto mickenim lala x:px

Ja - proti tako vlozeni visnji ziher nimajo ščuke nič proti x:Dx
Mateja- zanimiva ideja res..
Na sladkovodnih vodah x:Dx ne vem če bomo sprobali...morje pa je že druga pesem x:px

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#39 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 4. avgust 2005, 21:36

Jaz sem včasih tud bil čist mahnjen na ribolov, res psiho, pa sem nekako opustil, ker te hočejo povsod obrat za denar, zdaj tud že na morju. Razen na slovenski obali mislim, da je zastonj? Kdo kaj ve? Rad bi ga spet kdaj namočil - o trneku govorim x;)x

#40 Dadika

Dadika
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 495

Objavljeno: 4. avgust 2005, 21:41

[quote name='nosorog' date='2. Aug 2005 ob 21:30']
<{POST_SNAPBACK}>[quote name='nataly' date='2. Aug 2005 ob 20:43']
<{POST_SNAPBACK}>:2src: Mi tudi ne kaj dosti morskih - sladkovodne pač...logiš

Treba je pa pač priznat, da so načeloma morske ribe boljše. Sam - jebi ga. Ne mormo vsi bit primorci in met morje zmeri pr rok. No ja - so pa res tud ene sladkovodne tako dobre, da se lahko vsaj približno primerjajo z morskimi. Zame so v špici linj, ščuka in smuč.

lalala
[/quote]


Nosko...tudi kakšen krap je dober,če je uredu pripravljen :palec:
LEPOTA ŽIVLJENJA JE SKRITA V LJUBEZNI DO ŽIVLJENJA.BREZ NJE JE VSAKO ŽIVLJENJE DOLGOČASEN SPREHOD.

#41 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 4. avgust 2005, 21:57

ful rada ribarim...sicer ze dolgo nisem, konkretno...
prve izkusnje s 4 leti na morju, prva riba kovac x^x
v bistvu sizim ( kt bi rekla marsa) na vse kar je iz vode.
bi mirno lahko jedla samo to. smo imeli do mojega 18 leta robinzonske pocitnice in 4-6 tednov jedli samo, kar smo ulovili. problem je, da ima priblizno vsak otok v jadranu vsaj eno ( drugacno ) ime
za isto ribo. zato se lahko pogovarjam le o imenih v okolici sibenika...

od sladkovodnih rib pa poznam le krape scuke in soske postrvi.
prvi so mi ogabni, druge in tretje super.
sem ujela lani postrv z roko, je fajn feeling...pekli v lapuhu, fantazija.
( malo dlje je trajal lov kot od mojega prijatelja oce, ki skoci notr in namece vecerjo ven z rokami u pol ure, ma kaj cmo).
rake ( potoske) sem srecala sele lani spet. ma nimam srca jih lovit.

v glavnem, mi je vsec lovit ribe, pa jih ne xnckrivx
sem v slabi druzbi za to.
nisem se nikoli poskusila v sladkovodnih vodah lovit .... x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#42 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 5. avgust 2005, 09:10

inspirirana s tole temo sem se odlocila, da grem danes na poti na tolminsko cez petrovo brdo in v lokalni ribogojnici preskrbim svoje gostitelje s slastno vecerjo x:px
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. avgust 2005, 19:25

<{POST_SNAPBACK}>
    Če boste v Dolenjskem listu brali o kakšnem pomoru rib pretekli petek v bližini Otočca, sva bla to jst pa en moj frend. Lovila sva platnice in podusti. Nascal sem ga 11:5. Nobena ni bla krajša od 40 cm. lalala x^x

x:Dx x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. avgust 2005, 19:28

:vragec:

ha!!
chez vikend zelenci.... :vio:
akumulator...kable u vodo...ribe na trebuh....pa ven z njimi!!!
robinzon in sodobna tehnika....z roko v roki x:)x x:o)x

...OM... x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. avgust 2005, 19:31

ful spon mora bit, jaz pa nimam potrpljenja za taksno... nisem 'tip za'...
mora bit pa kul, zlo velik mojih frendov lovi (al pa so lovil).
men bi se riba morda smilila pa bi jo nazaj vrgla.
sam ko mi jo dajo na kroznik, se mi pa ne smili. :|||
toliko o mojem dobrem srcu. :\\

joj kaksne ribe smo letos jedli (koncno!!!) na morju! Schtraufenpacht!!!
Gofa 2x tko pripravljenga, da je blo noro, za znort dobr, na ne vem kaksnem lesu in vsem zivem!!
(gof je kvalitetna riba, nekaj tacga kot zobatec).
enkrat pa ugorja, sem se bala da ne bo tolk dobr, ker je sicer to riba z velik kosti, sam je nekak bil pri vrhu, pa ogromen, kok je bil dober, cist bel slasten meso. x:px

drugac pa maram tud sladkovodne ribe, no predvsem (poznam) postrvi.
kul so ribe, mi glih ustrezajo.
take lahke, tko fajn.

ampak rajs mam morske, ker so slane.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. avgust 2005, 19:33

<{POST_SNAPBACK}>
ampak rajs mam morske, ker so slane.


:vragec:

to te bo sstane vesel... x:)x

..OM... :vio: :inocent:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. avgust 2005, 19:42

ne tolk zlo, sploh jih ne rabis solit najveckrat. :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 10. avgust 2005, 20:25

<{POST_SNAPBACK}>ne tolk zlo, sploh jih ne rabis solit najveckrat. :D

To je pa res :palec: , ampak največkrat jih ljudje še dodatno solijo :xx!: ......pa ni sploh nobene potrebe po tem.....Jaz jih nikoli ne solim in so čist ok x:px x:px x:px
Smisel življenja je največja sreča

#49 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 10. avgust 2005, 21:53

<{POST_SNAPBACK}>ne tolk zlo, sploh jih ne rabis solit najveckrat. :D

Točno, da ne, če jih ne pereš v sladki vodi, školjk pa sploh ne, če so zaprte in sveže. Ampak, tudi pečeš jih ne, kot svinjsko pečenko, pač pa na hitro, ko belo pogledajo, so gotove x:Dx

#50 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 10. avgust 2005, 22:26

x:Dx no tak ...ribiška je težka....

nartabolj je nardit vršo, vtaknit vanjo malo razpadajočih malih babic....pa maš štir zobatce...... če se ne začenčaš al pa zapiješ za šankom, pa ti vršo z ribam vred ukradejo.....


x:Dx kar se priprave ribjih "pecijalitet" tiče ma pa čist vsak svojo varianto....

nartabolj sovraažim tiste kuharje , ki vržejo na ribo vse kar najdejo v kuhinji.....

Letos smo namesto školjk na buzaro jedli školčji paprikaš x^x ker je imel dežurni kuhar na pultu pač mal sladke paprike.... x:o)x Dolga leta smo rinili po skalah in v krvi svojih nohtov trgali morske sadeže beri črne dagnje s skal....Ker gre razvoj naprej smo s pomočjo čamca ugotovili, da je na bojah, cela grozdijada tega črnega zlata....potem smo bunkeljni z žepnim nožčem čistili vsako školjko posebej...danes uporabljamo pralni stroj.... potrebuješ dva človeka, ali po izbiri može jedaan čovek i jedna žena , ajmar in kvalitetne skale....eden poliva vodo, drugi drgne školjke gori doli po skalah..... ker so bile buzare pr vsakem znancu drgačne, se sama držim preizkušenega dalmatinskega recepta ONLY: čebula, česen, peteršilj, na kolobarje zrezana na tenko limona, paradižnik, belo vino, krušne drobtine.....

Riba se samo osušena s krpo in natrta s soljo na žaru bez ičega....ob primerni temperaturi....pa zahteva malce prakse, da jih predolg ne cmariš, ampak samo hrustljavo zapečeš x:px

xzobkox
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0