Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Moj partner - moje ogledalo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
237 komentarjev na to temo

#51 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 29. marec 2004, 12:05

...........nočem, da kdorkoli ali karkoli v meni drema.......


ni šans x:Dx x;)x x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#52 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 29. marec 2004, 12:06

Mogoče jo pa privlači, ker živi lastnosti, ki so v njej skrite, ki si jih ne upa privoščiti, pa ji je všeč, da on te zadeve upa izraziti... Who knows?

#53 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. marec 2004, 12:47

ja, sam uživa,ker se je sprijanzila. to pa je vrlina vztrajanja. taki tut prej zbolijo.

#54 jasnaee

jasnaee
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 29. marec 2004, 12:53

Hm Pokowc, ne bi ravno rekla, da vztrajam. To mi nekak zveni na prisilo. Prej je moje mišljenje, da dokler laufa dobro, če pa ne gre, pa raje narazen. Prav tako tisto zaradi tradicije - dobim ošpice. Živiva na koruzi ravno zaradi tega, ker se jaz ne morem pripraviti do poroke. Ne prebavim tega, da bi lahko reku, da je zvezan zaradi mene. Nope, vrata so stalno široko odprta, zame in zanj. Teh 20 let skupaj je minilo, kot da si pihnil in čeprav zveni osladno, se mi zdi da ga mam še raje kot prvo leto in še vedno uživam v njegovi družbi. Saj se tudi spričkamo in zderemo kadar vsak zagovarja svoja stališča :vragec: sploh mam jaz težek karakter. Pa tudi on ma svoje momente, ko si neki zapiči v glavo (ko bik, ki vidi rdečo cunjo) in se lahko postavim na trepalnice pa nič :)). Kaj naj rečem, mogoče res to, kar ima on, v meni drema nisem se v to poglablala, vem samo, da mi je zabavno z njim, da mi je v podporo, da se lahko vedno zanesem nanj in da mi da dihati. To mi že zveni, kot da se moram zagovarjat :inocent:

#55 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 29. marec 2004, 12:57

ne, niti slučajno se ti ni treba zagovarjat x;)x ....dokler oba svobodno dihata in vama je super tko kot je....vam čisto nič ne fali x:)x

x:)x x;)x x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#56 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 29. marec 2004, 13:08

Tudi midva sva si glede marsičesa diametralno nasprotna, za določene zadeve pa podobna. Nasprotja itak prej ali slej pridejo, ker ima vsaka osebnost toliko detajlčkov, da je enostavno nemogoče, da bi se v čisto vsem ujemal s partnerjem, poleg tega pa se še celo življenje spreminjamo, izpopolnjujemo, duhovno rastemo, tako da svoj razvoj doživljamo ob partnerju. Tako da se verjetno vrednote in lestvice obeh partnerjev tekom življenja spreminjajo, tako da vseskozi nekako lovimo ravnotežje.. - to je čar vsega skupaj x;)x x:Xx .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#57 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 31. marec 2004, 12:48

No, če je partner ogledalo drugega partnerja - kaj hudiča potem gledava tako dolgo v ta špegl.....oz. kaj on vidi x?x Da o tem, kaj vidim jaz niti ne govorim x:Dx x:Dx
Je pa dejstvo, da sem zadnjič dobila napad ljubosumnja - jaz, ki v življenju nisem bila ljubosumna. Me je kar sram potem ratalo - ker on pa je kar kronični :vragec: Torej odsev x:Ix

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#58 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. november 2005, 10:23

Prav za ogledalo se gre! V astrologiji je partner zahodni horizont, oziroma tochka zahoda; oseba je pa tochka iztoka. Zanimivo

jp.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#59 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 9. november 2005, 11:26

ce se zavedas, da je partner tvoje ogledalo, je potem itak vse drgac ... torej zavedanje v vsakem trenutku ... pa itak moras delat na sebi ne pa da se ukvarjas s partnerjem
men se zdi, da nas najbolj j*** to, da hocemo neko romanticno ljubezen iz limunadnih filmov in knjig, ko vidis da ni tko, mislis da je problem v drugem ... aha, ce bi on bil taksen pa taksen bi bilo vse ok ... in tu se zacne stala ... kk sem pa ja pametna x:Dx
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#60 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 9. november 2005, 13:46

Današnji čas daje toliko informacij in posredno tudi možnosti, da se lahko hitro poistovetimo s kom. Na ta način dobivamo nekakšno virtualno zavest o sebi, ki je z našo lastno podobo v večjem ali manjšem razkoraku. Kot astrolog se s tem vprašanjem srečujem praktično redno. In sogovornikom postavljam tezo, da je dobro vedeti, KAJ SI in KAJ NISI. To drugo postaja vse pomembnejše. Za zmanjševanje razkoraka, ki vodi v stres in bolezen.

V skladu s temu virtualnimi možnostmi je vse dlje praksa, da si, kar si, in da imaš, kar imaš - ponujajoče se možnosti govore drugače. S tem so pričakovanja jasno prevelika. In ker je sebe teže kriviti kot drugega (če že ne vpliva Saturn na ascendentu, na primer), je jasno, da je kriv oni drugi, njegovo ogledalo pa postane odveč v tistem trenutku, ko ga že ob našem prvem negodovanju ne umakne kar sam od sebe. Od takega trenutka do ločitve je pot jasno trasirana.

#61 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 9. november 2005, 13:57

Današnji čas daje toliko informacij in posredno tudi možnosti, da se lahko hitro poistovetimo s kom. Na ta način dobivamo nekakšno virtualno zavest o sebi, ki je z našo lastno podobo v večjem ali manjšem razkoraku.


hmmmm ... ne razumem x:Ix
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#62 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. november 2005, 14:42

Pravi da, imamo dandanes veliko moznosti, da se s km poistovetimo! (primer: vcasih niso imel tv-ja in so se istovetili s strasi, sosedom, plemici, ipd...), danes se istovetimo z duhovnimi ucitleji, ki jih je kot morje, zvezdami, poslovnezi, bogatasi, ipd...

Dobivamo virtualno zavest - vitrualen je recimo tudi internet! torej isklesana slika o nas samih v okviru idej. zracno polje, se ni zemlej, temvec samo kot ideja, misel, v komunikaciji ipd... virtualno torej.

Le ta je lahko primerljiva z idejo o nas samih, ali pa pac ni. Torej: imamo neko idejo o sami sebi kaksni smo. Virtualno dobimo druge ideje, katere so nam vsec ali blizu, le te pa morda niso taksne kakrsa je bila prvotna ideja o nas samih, brez virtualnega vpliva. xcivx

no, vis, jst sm se bolj zakomliciru zdej.. x;)x x:Ix

------------
Današnji čas daje toliko informacij in posredno tudi možnosti, da se lahko hitro poistovetimo s kom. Na ta način dobivamo nekakšno virtualno zavest o sebi, ki je z našo lastno podobo v večjem ali manjšem razkoraku.

#63 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 9. november 2005, 14:50

zdi se mi, da kaj se mas s s kom poistovetiti, ce smo vsi isti ... ne mores rect ja nisem ljubosumen ti pa si, ker smo vsi ... razumes? Tist ki rece da ni, si tega noce priznati :vragec:
Ti nimas nic drugega kar nimam tudi jaz ... sam odvisno kolk mocno ti nekaj buta ven ... drugace pa smo vsi isti ... kk se pol lahk nekaj istovetimo s kom al pa ne ... s tem se locujemo, ti si ti, jaz pa jaz ...
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#64 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. november 2005, 15:11

mislim da ni povsem tako.
kljub temu se istovetimo.

razlogi so zelje, prepricanja, potrebe, iskanje sebe, ipd...

tudi ljubosumnost se lahko razlicno dojema. recimo, lahko se prepuscamo obcutku ljubosumja, ali pa tiste obcutke enostavno spremenimo v drugacne obcutke. s cimto nardimo pa je odvisno... morda celo z umom. morda celo z zavedanjem svojih obcutkov in sledenju visjega, visjega namena ali prepricanja.
nisem povsem preprican da smo vsi ljubosumni. verjetno se kdo bolj ufura v tiste obcutke in nekdo pa se pac ne prepusca, ker se jih zaveda in jih zna transformirati.

ljubosumnost :o|o: jst sm mal ljubosumen. zanimivo, mi vsaj energija stece ... x:Dx brezveze

#65 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 9. november 2005, 15:18

nisem povsem preprican da smo vsi ljubosumni. verjetno se kdo bolj ufura v tiste obcutke in nekdo pa se pac ne prepusca, ker se jih zaveda in jih zna transformirati.


ta stavek je zlo dvoumen
:o|o: :inocent:
in itak se ne strinja s stabo, to pa itak ni nic novega
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#66 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. november 2005, 15:35

ma ja, sej nima smisla... ampka vseeno:

nekdo pac ni ljubosemen, ker nima bit zakej!
nekdo tudi ni ljubosumen, ker pac ni, je doumel ene zadeve, in ne potrebuje biti; saj razume, ima razumevanje, zavest...
drugi, ki pa to kdaj pa kdaj obcutimo, pa lahko spet ali se ufuramo v to energijo, ali pa pac ne.
stvari so kot vedno preproste, ko jih dojamemo in komplicirane preden jih dojamemo.

papa

#67 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 9. november 2005, 15:37

x:Dx x:Dx x:Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#68 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. november 2005, 15:40

kwa?? kaj smesn :inocent:

:xx!: mah, brezveze no. pa ne leti nate Lia. ker, itak da je smesn pravzaprav.. x:Dx x:Dx
v bistvu skor bl za zjokat, ampka kaj cmo x;)x :xx!:

#69 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 9. november 2005, 15:41

ja ampka ne mores rect, da tega nima v sebi, pol je pa to njegova zadeva kk s tem hendla, kuzis??
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#70 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 9. november 2005, 15:46

Matija ni čist nič moje ogledalo
x!x

midva sva k belo in črno...sva si res čist drugačna in zato nama je tko fajn...

še nism nikol imela partnerja, ki bi biu moje ogledalo, ker bi se poklala verjetno (dvojčica)

edino v čemer sva si podobna je to, da hočva bit oba v centru pozornosti...pa je biu spočetka vrag tole, ampak sva se strejdala, ker vsak svoje področje pokriva x^x

tole bl velja za prjatle se mi zdi, kot pa za partnerja...

sončkeeeeeeeee
:vio: :vio: :vio:
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#71 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 9. november 2005, 15:50

midva s partnerjem sva si vcasih totalno nasprotje,vcasih sva kot bi bila ista oseba...
velikokrat razmisljam o tem ogledalu in je delno to zame res.
vcasih sem bila prepricana ,da je partner ogledalo,zdej pa ne vec toliko,ker sem opazila,da
dolocene moje reakcije oziroma obnasanje sploh ni nikakor povezano s partnerjevim.
trenutno sva v 'bitki na neretvi' x:Dx in taka situacija me ubija za popizdit.
se posebej ,ko se trudim komunicirati,stopiti na pol poti,on ne.
umakne se v tisino,postane hladen ko spricer in ne jebe nobenega kompromisa in noce stopiti na pol poti.
mislim ,da to ni prav.ponos :o|o:
jebemti ponos!sej sem tud sama ponosna,ampak vseeno vem ,da si zelim lepe komunikacije i je zato treba nekaj narediti.
in vedno delam prve korake jaz,vedno moram vleci in se tri dni truditi z besedami in vlagati tu mach energije,da clovek zacne razmisljati ,da bi bilo res prav ,da tudi on kaj naredi za dober odnos.
nikoli ne more en sam furati odnosa in res me ubija ,ko je clovek tolk trmast in tolk neki preponosen ,pa sploh nima nobenga konkretnega razloga za to.
tocno vem kaksna sem in znam biti tudi smotana,vendar sem naceloma razumljiv clovek.
sprasujem se zakaj nekateri raje furajo trmo in ponos,kot da bi se o tem pogovorili.
kaj je v pogovoru tko tezkega?
mislim ,da je jasna komunikacija v odnosu nujna,vsaj pri meni...
.....drugace pride do nepotebnih zapletov...
mogoce me pa sploh ne ljubi vec,pa ga zato ne zanima sploh priti na pol poti in
me vsaj ,ko sem bolna ,kot te dni....vsaj objeti....
tezko mi je ,pocutim se ,kot da prosim razumevanje,komunikacijo,custvo,kot berac.....
.....in on ostaja hladen....
....razmisljam zakaj je tako....zakaj ne more stopiti do mene....
.....in ali je to zacelo voditi v nek bad,ki se lahko konca z locitvijo?
upam,da ne.vedeti pa ne morem ,ker gospod ze tri dni ne govori,jaz pa sem zdaj tudi nehala,ker sem dovolj gnjavila....

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#72 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 9. november 2005, 15:50

kwa?? kaj smesn :inocent:

:xx!: mah, brezveze no. pa ne leti nate Lia. ker, itak da je smesn pravzaprav.. x:Dx x:Dx
v bistvu skor bl za zjokat, ampka kaj cmo x;)x :xx!:


adej free :xx!: :o|o: xrolleyesx
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#73 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. november 2005, 16:01

x:Xx

#74 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 9. november 2005, 16:08

x:Dx x:Dx x:Dx jst se sam še režim.....je pa fajn čitat ja....
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#75 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. november 2005, 16:27

sej tega tut ne pravim- da nima v sebi. konc koncev pa, sej ne vemo kajne!! x;)x
ce to mamo v sebi, ne vemo kako je ce tega nimamo v sebi xcivx
ker kot smo ze veckrat rekli: sele ko nekaj zivimo, potem vemo! sicer pa smo se le pogovarjali, debatirali, mislili, sanjarili, razmisljali, ipd...
verjetno pa govoriva o istem na drugacen nacin.
------

ja ampka ne mores rect, da tega nima v sebi, pol je pa to njegova zadeva kk s tem hendla, kuzis??


men je to full glupo. :xx!: da kao se preneha komunicirat. pol pa tebi nic, meni nic, kot da ni 0 blo, a na astralu potekajo cele drame al pa komedije :o|o: to je cist neekonomicno. zguba casa. kot da visjega jaz ni. se odreze. pol pa se j.bi. :xx!:
ko pa bi enostavno lahko zadevo resili drugace, preprosteje. no sej, custva kontorlirat je pa verjetno se vecje sranje :xx!:

hm... strast do zivljenja!! :2src: to rabmo... - fajn da sm se to spomnu zdele!!

x:Dx x:Dx x:o)x ha hahah haha kolk smesen...
--------

....
upam,da ne.vedeti pa ne morem ,ker gospod ze tri dni ne govori,jaz pa sem zdaj tudi nehala,ker sem dovolj gnjavila....






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0