Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Scientologija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
366 komentarjev na to temo

#1 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 7. avgust 2005, 13:39

Hello!

Malce berem 24ur in vidim, da se nekateri res prisegajo na SCIENTOLOGIJO. To je neka vera/filozofija, o kateri nimam pojma, me pa res zanima, ce veste, za kaj se zavzema, v kaj tocno varujejo? :eek:

Na najdi.si sem nasla tole:

Kaj je v Nemčiji prepovedano, v ZDA pa uživa status religije? Scientologija!... ki se v medijih pojavlja predvsem zaradi nedavnih izpadov Toma Cruisa. Vendar pa le malokdo ve, da za vsem skupaj tiči pisec znanstvene fantastike Lafayette Ronald Hubbard (1911-1986), ki je s priročnikom za samopomoč Dianetics: The modern science of mental health ustvaril novo vejo filozofije in povzročil nemalo škandalov.

x!x x?x
Vemo kaj vec?

Ne vem no, malce firbcam x;)x x:)x

No, me zanima, ce bo kdo kaj povedal x;)x

Lp xsrcx
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#2 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 7. avgust 2005, 13:47

Aja, pa sem dala v iskalnik, pa baje ni bilo te teme, ce je se opravicujem :sori:

Pa se to; prebrala sem, da zavraca psihiatricno znanost :o|o:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#3 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 7. avgust 2005, 13:53

se spomnem te knjige dianetics,jo je en tip v enem kaficu prodajal,vsak dan prhajal s temi knjigami,pa neke teste ponujal za resevat,tipo psiho testi,sam se ne spomnem vec o cem se je slo.pa knjige takrat se ni bilo v slovenscini,jo je ponujal v italijanscini....sam res nimam pojma za kaj se tocno gre....

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#4 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 7. avgust 2005, 14:05

Scientologija--kot beseda..….ne obstaja….


Scientizem pa pomeni …nekdo,ki zapostavlja empiričnim vedam vsako možno človeško aktivnost.

Empiričen….pomeni..nekaj kar je osnovano samo na praktiki in ne na scientifične kriterije….

upam,da je obrazložitev jasna...
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#5 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 7. avgust 2005, 14:06

Tole ni cist nic druzga kokr sci-fi zavita kompilacija new age tehnik, za katero ti zaracunajo enormne vsote $$$$. Znane so besede Rona Hubbarda(ustanovitelja tega nauka, tudi sci-fi pisatelja): Ce hoces na hitro obogateti je najboljsi nacin, da ustanovis svojo religijo. x:Dx x:Dx x:Dx na kratko:natezalnica x;)x

Tle mas pa uradno stran:
www.scientology.org
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#6 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 7. avgust 2005, 14:09

Scientizem [scientism], ki ima za osnovo naslednje tri trditve:

da je znanost naš edini izvor pravega znanja o svetu
da je znanost edini način za razumevanje človekovega položaja v svetu
da znanost nudi edini verodostojen pogled na svet kot celoto.
Scientizem zajema znanstveni materializem (in s tem tudi znanstveni realizem in znanost kot tako), a ga njegovi zagovorniki enačijo z znanostjo samo. Pojem scientizma se običajno uporablja v slabšalnem pomenu, zato tudi zagovorniki zgornjih treh trditev sami sebe ne imenujejo scientisti, ampak preprosto izjavijo, da iskreno verjamejo v znanost.



BO DOVOLJ ZA ZAČETEK?
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#7 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. avgust 2005, 14:12

:vragec:

NEWAGE SHIT

....ZL...K :vio:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#8 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. avgust 2005, 14:25

<{POST_SNAPBACK}>Aja, pa sem dala v iskalnik, pa baje ni bilo te teme, ce je se opravicujem  :sori:

Pa se to; prebrala sem, da zavraca psihiatricno znanost :o|o:

ja, cel cirkus je nastal, ker je TC govoril o tem da so antidepresivi droga in, da obstajajo tudi drugi nacini zdravljenja... govoril je tudi o ritalinu in 'drogiranju' otrok... zato se je usul cel plaz ocitkov nanj, kaj da je pameten, ce ni psihiater (izjavil je, da je psihiatrija psevdoznanost in se, da nimajo nobenih preiskav, ki bi zatrdno dokazale, da gre za bolezen...)... skratka - zdaj se javljajo nekateri strokovnjaki, ki pritrjujejo Tomu in pa seveda kup ljudi, ki pljuva po njem. Jaz mu vsekakor cestitam, da je spregovoril o tem, saj je predpisovanje ritalina in podobnih tudi pri nas postalo zelo priljubljeno (ker je znakov hiperaktivnosti med otroki vse vec)...

Sicer imam kolega scientologa, to knjigo mi je dal za prebrati, ampak ocitno me ni kaj hudo prepricala, ce se prav nic ne spomnim, kaj tam pise x:Dx ... se mi pa zdi, da smo o tem ze nekje govorili ...

tule pa se njihova spletna stran

*aja... vidim, da so medtem ze drugi pisali in, da ti je samson ze postregel z linkom :8):

#9 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 7. avgust 2005, 14:25

So pa zelo zanimivi pristopi ljudi, ki so izhajali iz scientologije.... predvsem Lester Levenson, David R. Hawkins...to so pa zanimive stvari in uporabne... se posebej ce to kombiniras z Gendlinom (in mogoce se vizualizacijo kot to pocne ananta...sicer on pravi temu clearing, vcasih 05...) x;)x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#10 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 7. avgust 2005, 14:53

<{POST_SNAPBACK}>Scientologija--kot beseda..….ne obstaja….
...

Kot pravim, o tem ne vem veliko, "scientologija" sem pa prebrala na vseh spletnih straneh v slovenscini :sori:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#11 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 7. avgust 2005, 16:19

Mateja, ja, tudi jaz sem brala o tem, kako je govoril proti Brooke S., ker je po porodu jemala antidepresive. :sori:
Berem malce www.scientology.org ( zdaj bom naredila njihov personality test x:o)x ), pa me ne potegne x;)x
V bistvu me je samo zanimal, kaj je ta BIG DEAL, ker se zadnje case res veliko o tem govori.

No, sej se mi je zdel, da je beseda, pa se mi je brezveze pričkat x:Ix

BO DOVOLJ ZA ZAČETEK?

Bo, hvala lepa za izjemno prijaznost.

Na te strani v nemscini se moram pa psihicno pripravit x;)x Strokovni izrazi v nemscini so mi vcasih problem.

racunajo da je kakih 400.000 milionov ljudi psihicno bolanih zaradi sekt, predvsem zaradi strahu, neuroz, demenc , psihoz in sicofrenije ... koliko je pa se tistih, ki se ne zdravijo  in koliko jih je bilo pa jih ni vec...

:O: :O: :sori:

Aja, pa sem mislila, da tega v Slo ni lih, pa resujem tist test in vidim, da:
Dianetics Center of Koper (Slovenia)
Za gradom 3
6000 Koper
Slovenia
Tel: 386-41-733-432 xrolleyesx

No, ne hvala x;)x

Aja, pa hvala za odgovore!

****aha ne morem testa narest, ker bi morala po rezultate v to "cerkev" x:o)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#12 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 7. avgust 2005, 16:56

Aja??? :sick: :sick:
Ma pa zvezdniske privrzence xrolleyesx : Tom Cruise, John Travolta (s soprogo Kelly Preston), Chick Corea, Kirstie Alley in Nancy Cartwright (glas Barta Simpsona).

xrolleyesx
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#13 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. avgust 2005, 17:15

mantis, cist vsega, kar pise v cajtngih tud ni treba za 'suho zlato' vzet x;)x ... v enem clanku od nasega Berna je blo tko dobr napisano.... ne vem sicer, a je Newton al kdo rekel nekomu, ki je takole na pamet nekaj sodil in modroval: 'jaz sem to prouceval, vi pa ne' ali nekaj takega... ce so ti ljudje nasli nekaj, kar jim pomaga v lajfu, hvalabogu x^x

#14 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 7. avgust 2005, 17:27

mantis, cist vsega, kar pise v cajtngih tud ni treba za 'suho zlato' vzet  x;)x ... ... ce so ti ljudje nasli nekaj, kar jim pomaga v lajfu, hvalabogu  x^x

Oboje je res ja. Ampak men se zdi, da gre on ze prav v skrajnosti ( pa ne vem, ce je to ravno dobro). Mislim tudi, da glede na to, da je res zvezdnik in da ma na obozevalce in dolocene ljudi vpliv, katerega se zaveda, je malce nevarno govorit ljudem, da naj ne jemljejo antidepresivov? :o|o: :sori: Ne vem no.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#15 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 7. avgust 2005, 17:50

Mislim, da je slo v tistem primeru za depresijo po porodu. Nisem se rodila, tak da ne vem x;)x
Ma ne vem, meni se vseeno ne zdi prav, da gre v taksne ekstreme in kot fanatik nagovarja folk. Live and let live, sam vseen x;)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#16 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 7. avgust 2005, 18:09

<{POST_SNAPBACK}>Scientizem [scientism], ki ima za osnovo naslednje tri trditve:

da je znanost naš edini izvor pravega znanja o svetu
da je znanost edini način za razumevanje človekovega položaja v svetu
da znanost nudi edini verodostojen pogled na svet kot celoto.
Scientizem zajema znanstveni materializem (in s tem tudi znanstveni realizem in znanost kot tako), a ga njegovi zagovorniki enačijo z znanostjo samo. Pojem scientizma se običajno uporablja v slabšalnem pomenu, zato tudi zagovorniki zgornjih treh trditev sami sebe ne imenujejo scientisti, ampak preprosto izjavijo, da iskreno verjamejo v znanost.
BO DOVOLJ ZA ZAČETEK?



Potem je na svetu še dosti "scientistov", ki se tega ne zavedajo. Dandanes je očitno moderno biti pripadnik neke skupnosti, da lahko rečeš da nekaj si, da nekam pripadaš-kot statusni simbol. Beee?

#17 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. avgust 2005, 18:29

<{POST_SNAPBACK}>in kot fanatik nagovarja folk

od kje ti pa to?... gre za intervjuje in zanimivo, da novinarji najprej bezajo vanj s temi vprasanji o scientologiji, nato pa taisti novinarji pisejo, kako TC tezi s to svojo vero... odgovarja na vprasanja in ne fanaticno nagovarja folk... dolgo casa ni nicesar zelel o tem govorit, potem pa se je pac odlocil, da, ce ze tolk sprasujejo, jim bo povedal, v kaj verjame... saj ga ne mislim zagovarjat tu, se manj scientologije, ki je ne poznam, ampak iz rekla-kazala in 'nekje prebrala' se potem izcimi neka 'zgodba'...

Vrba, ne vem, kako je, ce si v sekti... ti ves?... ne vem, kako se ti ljudje pocutijo, niti ne vem, ali to res samo odlozi njihove tezave...


x:)x

*btw, vse tele intervjuje sem prebrala ali poslusala, tudi tistega, ko je omenjal, da mu je zal, da se je Brooke odlocila za antidepresive

#18 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. avgust 2005, 18:34

<{POST_SNAPBACK}>Oboje je res ja. Ampak men se zdi, da gre on ze prav v skrajnosti ( pa ne vem, ce je to ravno dobro). Mislim tudi, da glede na to, da je res zvezdnik in da ma na obozevalce in dolocene ljudi vpliv, katerega se zaveda, je malce nevarno govorit ljudem, da naj ne jemljejo antidepresivov?  :o|o:  :sori: Ne vem no.


hja no antidepresivi so ze droge pomoje hehe :D tk da ;) kr naj jih ne jemljejo sam scientologija je pomoje v tistih prvih treh predpostavkah ornk zgresena... kao znanost da ima odgovor na vse... moderna znanost je ena sama zabloda, s katero se da neumnemu umu dokazati ocitne stvari... pameten je ne potrebuje ...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#19 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. avgust 2005, 22:00

<{POST_SNAPBACK}>a jo tolk poznas?  x:o)x

xyesx
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#20 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. avgust 2005, 22:25

pr 21 je skrajni čas da opaziš da nekaj ne štima na svetu, in da tako kot riba smrdi pri glavi... znanost je vsepreveč podvržena statistiki in statistika je prbližn tkle ane "Laž, Politika, Statistika" tk da .... seveda je veliko različnih znanosti in marsikera ugotovitev znanstvena kot je ni prav nič koristna, vsekakor pa niti približno ni zmožna s svojimi grobimi orodji opisat prefinjenih stvari kot je življenje pa tk....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#21 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 9. oktober 2005, 21:27

hehehhe, kot bi se jure sam s sabo pogovarjal x:o)x
Nisem prisla za to v to temo, temvec...ZANIMIV CLANEK:

Lepa in sedaj tudi noseča igralka Katie Holmes se je iz ljubezni do svojega zaročenca Toma Cruisa priključila scientološki sekti. Ta korak bo po vsej verjetnosti obžalovala, saj imajo scientologi zelo stroga pravila.
Kot sedaj že ves svet ve, je 27-letnica noseča. Pri porodu pa se ne bo smela posluževati pripomočkov sodobne medicine. Sekta namreč strogo prepoveduje uporabo sredstev proti bolečinam. To še ni vse. Bodoča mati med rojevanjem ne sme niti hropsti, niti vzdihovati, še najmanj pa kričati. x!x x!x x!x

Scientologi namreč zagovarjajo tako imenovano'tiho rojstvo', kar naj ne bi puščalo posledic na novorojenčku. Kričanje in jokanje matere, po njihovem mnenju, travmatizira otroke.

Na scientološki način je rodila tudi žena igralca Johna Travolte, zvezdnica Kelly Preston. V nekem intervjuju je Kelly opisovala rojstvo hčere Elle. Rodila je doma in v zadnjem stadiju rojevanja je prosila za rešilno injekcijo, ki pa je ni dobila. Po 13 urah je bilo vsega konec. Travolta je rojstvo svoje prvorojenke opisoval kot najlepšo, tiho izkušnjo v svojem življenju. »Nič lepšega ni kot rojstvov tišini, brez govorjenja in hrupa,« je dejal Travolta.


ABSURD x:o)x x:Dx xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#22 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 9. oktober 2005, 21:33

bravo, Kelly Preston, da je bila psihofizično sposobna udejanit tiho rojstvo x8Dx :8):
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#23 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 9. oktober 2005, 21:34

debilnost na višku :o|o:

#24 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 9. oktober 2005, 22:22

Človek ki se je to vero "spomnu" danes uživa kot multimiljonar....naprej sodite sami

#25 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 10. oktober 2005, 11:36

<{POST_SNAPBACK}>Človek ki se je to vero "spomnu" danes uživa kot multimiljonar....naprej sodite sami


Človek, ki se je to vero spomnil je od 1986 na britofu! x!x x8Dx
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0