Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

SODOBNA ŽENSKA


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
293 komentarjev na to temo

#1 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 9. avgust 2005, 10:19

No ja...skoz me neki mantra:))

Nekdo mi je v meilu napisal,da sem prava sodobna ženska 21 stoletja....

mal sem se nasmejala...dalo mi je pa velik v razmislek...

sedaj me pa zanima...

kakšna je sodobna ženska 21 stoletja?
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#2 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 9. avgust 2005, 10:27

xscratchx

x:)x smajcica,upam ,da mi uspe mal kasnej se oglasit,mam guzvico zdej x;)x

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#3 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 9. avgust 2005, 10:34

haha..

to je prvi znak,da sodobna ženska je maximalno zasedena na vseh področjih :palec: xchatx xloveyx xsingx

ti kar lepo počasi....ne bom zbežala...čakam
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#4 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 9. avgust 2005, 11:31

zenska 21.stoletja?
skoraj ,da ne bi vedela kdo naj bi to bila.
ker je tezko govoriti nasplosno,ne maram posplosevati.
o kateri sodobni zenski sploh govorimo?imamo razlicne religije,razlicne konce sveta,vaske zenske,mestne zenske....razlicne nacije...in se in se.
torej ,ce govorimo o zenskah na nasem ,slovenskem obmocju,jih spet moramo lociti ,recimo mestne od vaskih,razlicni obicaji.in + vse to imamo tudi razlicne karakterje.ljudje smo pac razlicni,zato ne vem kako bi lahko posplosila in ugotavljala kdo je sodoben in kdo ni.
vsak si svoj lajf naredi sam in tako ga tudi zivi,kot si ga je nastimal.
ce pogledam sebe in poskusim ugotavljat ali sem sodobna.. xrolleyesx
...ne vem,ker sem vsekakor drugacna od svoje mame,vendar tudi od prijateljice ,ki je enako stara.ona je ze mama in ima povsem drugacna nacela v lajfu.jaz sem porocena ,brez otrok in tudi ,ce bi jih imela si nisva ravno podobni v razmisljanju.torej ,ali je katera od naju sodobna zenska?ali sva obe?nobena?
ne vidim sodobne zenske.vidim le zensko,oziroma cloveka ,ki razmislja in lahko govorim samo o custveni inteligenci ali custveni rasti,pa temu ne bi rekla "sodobno".to obstaja od nekdaj in prav tako je obstajal razvoj posameznika ,tudi zenske in prav tako si je lahko sama izbrala nacin zivljenja.
sicer pa spet omenim zdaj ,odvisno kje,na katerem delu sveta,ker ne morem enaciti stila zivljenja indijcev in slovencev.a ne?
sodobna zenska je zame neznanka ,tako kot sodobna moda.
naprimer oblacim se ,kot so se oblacili v 18.stoletju in kaj to pomeni?da sem sodobna ali staromodna oziroma ali so te obleke sodobne ali staromodne?
vsaka zenska,vsak clovek je clovek zase,odvisno je kaj ima v glavi,k cemu stremi,ce sploh stremi....in kako si zeli ziveti.tako kot si bo postlala,tako bo spala in naziv sodobne zenske mi nic ne pomeni.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#5 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 9. avgust 2005, 11:36

cigancica..

to potrditev sem potrebovala,ker sem enako razmišljala kot ti.... :palec:

bi pa želela slišat še kakšno razmišljanje o tem..predno citiram moj odgovor ,ki sem ga podala znancu na meil:).... x;)x
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. avgust 2005, 11:40

zanimiva tema.
jaz po mojem nisem.
no na nek nacin ze; uporabljam internet, mobi in vse tole, imam svoj avto itd.
sam... kaj pa vem... mislim da sem bolj *arhaicne* sorte..
al pa, se rajs, brezcasne. x^x
kjer zivim, se tam pac znajdem s tistim, kar je na voljo.

skoraj se bolj nagibam k 'preprosta/kmecka' kot pa 'sodobna/moderna' na tak nacin kot to nekak... percepiram....

kaj to pomen?
da si v sluzbi do 19h?
da kaj?
gres h kozmeticarki?

ne vem no, jaz po mojem nisem. xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 9. avgust 2005, 11:41

pismu sem res zdej razmisljala,kako mi lahko folk govori:o ,ti s pa res moderna zenska,moderno razmisljas!
pa kako lahko naprimer moderno razmisljam,ce pa crpam svojo filozofijo,naprimer od toltekov,ki so to zapisali zdavnaj.ali recimo ,da sem moderna v seksu,pa se posluzujem tantre,ki je bila pri indijcih ,da ne govorim kdaj zhe.... x:px :inocent:

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#8 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 9. avgust 2005, 11:46

ko sem ta stavek prebrala na meilu ..verjemite mi,da sem obstala za cela dva dni in globoko razmišljala kaj sploh pomeni biti sodoben...in pristala sem na točno take odgovroe kakor sedaj vedve...

enostavno biti sodoben je zame to..ostati to kar si..prepričan biti v svoj lastni prav ..in črpati ter graditi živlejnje predvsem iz svojih lastnih izkušenj ...

toliko za začetek...citirano pismo pa še pride ,ko preberem še kakšen zanimiv komentar....
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#9 enaeva

enaeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 9. avgust 2005, 12:27

Cigančica, saj tvoj odgovor veliko pove o sodobni ženski. Črpaš filozofijo od toltekov - ti je na voljo. Nisi v Indiji, pa vseeno prideš do info o njihovi tantri. Sodobna torej pomeni, da se zaveda časa, v katerem živi (torej v času, ko so nam na voljo vse knjige in vsi podatki preko spleta in teveja) in pobira vse možne sadeže, ki so ji navoljo in predvsem - izbira jih po svoji svobodni volji.
Torej, ženska, ki zna izkoristiti možnosti, ki so ji na voljo v tem času (trenutku).

#10 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 9. avgust 2005, 12:31

Jaz pa mislim da je sodobna ženska predvsem neodvisna od MOŠKIH! Pa še vse to kar ste že opisale bejbe x;)x :palec:

Lep dan xsrcx

#11 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 9. avgust 2005, 13:22

<{POST_SNAPBACK}>Jaz pa mislim da je sodobna ženska predvsem neodvisna od MOŠKIH! Pa še vse to kar ste že opisale bejbe x;)x  :palec:

Lep dan xsrcx


ampak to še ne pomeni, da je feministka, oz. jih čisto odslovi iz svojega življenja...
je ravno tema o feminizmu v današnji številki One....dost zanimiva tale številka x:Dx
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#12 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 9. avgust 2005, 14:18

Cashy veš da brez moških ne mormo x;)x x:Dx

Sam mogoče se "sodobna" ženska mal bolj upa igrati z moškimi, kot se je to počelo včasih...njena prihodnost ni odvisna samo od moškega...v tem stilu sem mislila x;)x

xsrcx

#13 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 9. avgust 2005, 20:06

:mex: Kaj naredi žensko lepo? Nekateri pravijo, da prihaja lepota od znotraj. Drugi pravijo, da je lepota v očeh opazovalca. Lepota je mnogo več kot le videz. Je zunanji izraz notranje moči in samozavesti.
x:o)x x:px
Poudarite Vašo naravno lepoto in jo pokažite v najboljši luči. x:Dx
x8Dx
Sodobna ženska se zanima za pameten način življenja. :inocent:
Zanima pa se tudi za drobne kozmetične namige in spodbude. Vedeti hoče, kako pravilno šminkati obraz, oblikovati obrvi, negovati nohte, vse o moderni individualni pričeski, lepi postavi in primernem nakitu. Če so ti elementi harmonično usklajeni v barvi in obliki, vzbujajo občutek negovanosti, krepijo samozavest in večajo veselje do dela.
:sorcerer:

#14 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 9. avgust 2005, 20:43

Hm... zanimivo vprašanje, na katerega je težko odgovoriti...

Je sodobna tista ženska, ki sledi najnovejšim modnim trendom?... tista, ki je informirana o vseh aktualnih dogodkih?... tista, ki si zgradi uspešno kariero?... tista, ki ob vseh obveznostih najde kakovosten čas zase in za svojo družino?...

morda vse to, morda nič od tega...

moje trenutno mnenje pa je sledeče: sodobna ženska je sposobna zase sprejemati odločitve (kakršnekoli že) in jih tudi zagovarjati.

#15 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 9. avgust 2005, 21:07

Jest nimam v tej temi nc pametnga za napisat... sam poste zbiram.... x:Dx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#16 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 11. avgust 2005, 09:05

in ,smajcica,kje je zdej tvoj post? :inocent: x:)x

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#17 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 11. avgust 2005, 10:01

hahaha:)))

kolk si me nasmejala:))...a ga čakate a:))...

no še malček vas bom pustila v nestrpnosti:))....


tako prijetno je prebirat te vaše poste...in vsak posebej je nekaj posebnega kakor ženska ,ki je v današnjem času moderna kljub njeni resnosti ali pa živahnosti...

pač smo take in drugačne osebnosti in vsaka od nas...roko na srce...se počuti moderna..ne glede na to kakšno življenje ima..kakšno razmišljanje in ...kako gleda na ostale ženske okoli sebe....

moj post vam bom citirala...je pa odgovor..seveda,kis e dotika osebno mene in mojega načina življenja..v katerem je tudi pridih neke intimnosti...ki je nekomu namenjena..kljub življenju ,ki ga imam...skratka...bom ga poslala....ocenili boste sami...ali sodim ali ne med sodobne ženske....
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#18 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 11. avgust 2005, 10:13

EVO MOJ POST....CIGANCICA....

TAKA IZGLEDAM JAZ KOT SODOBNA ŽENSKA....KOLIK SEM..PA NAJ PRESODIJO DRUGI... x;)x

BIL PA JE NAPISAN KOT ODGOVOR MOJEMU ZELO DOBREMU INTIMNEMU PRIJATELJU.... x:Ix


Lepo si me presenetil:)*

nisem pričakovala tvojega skromnega pisemca....ko pa sem ga prebrala ,mi je dal veliko v razmislek...predvsem pa to...kaj je sodobna ženska...

koliko sem sodobna ne vem....vem pa le eno...da sem za svojimi besedami ,dejanji,pogledi v življenje in tako dalje...trdno bila prepričana in za vsem tem stala z odgovornostjo do ljudi...

od kar pomnem ,da sem se srečala z zunanjim svetom...sem imela neko svoje prepričanje,ki je bilo v mojih mladostniških letih skregano z logiko...
takrat so me imeli za čudaka in za jebi veter ,človeka brez vesti in duše....

sedaj pa,ko se oziram nazaj s popolnoma enakim razmišljanjem in pogledom v življenje ugotovim,da sem imela prekleto prav,ko sem se uspela kot ženska osvobajat težnje zadržanosti in skeptičnosti do moških ...


z leti ,ki so minili so vsi moji znanci pa tudi sorodniki,skupaj z mojim očetom....spremenili pogled na življenje in mnenje o mojem čudaškem vedenju...skratka ,marsi kdo se pri 40 in več let žali,kako je bil neumen pri 20 letih....in šele danes razume moj način življenja....

na svojevrsten način sem znala živet popolnoma normalno življenje...kot poročena ženska mati 2 otrok in tako dalje....a v moji podzavesti in v mojem zasebnem lifu...za katerega še danes vem samo jaz...kaj se je v njem dogajalo..sem dobro vedela kako moram streči mojemu lastnemu jazu...da življenje uživam v polni meri in da ostanem klasična žena z otroci,ki skrbi za dom in družino....
na tak način sem ohranili človeški ugled pred družbo...si pridobila ogromno prijateljev,ki še dan danes mi stojijo trdno ob strani..nihče mi ni še zaprl vrat..in spoštovanje je ostajalo obojestransko....ne glede na to...do kje so se moja razmerja v življenju z nekom spustila...ali je to bila le verbalna simpatija ali celo zgodba do dna....

a moram priznat..da v ženskem svetu sem najbolj nezaželeno bitje...enostavno me ženske v večini ne marajo...tista pa,ki je z menoj ustvarila nek prijateljski stik..se je name toliko navezala...da ne pozna več življenja brez mene....in brez mojih življenskih napotkov....

tako sem vedno ostajala skrita z mojimi težavami,skrbmi...srčnimi bolečinami...in vedno bolj zapirala ta svet v mojo notranjst..doživljala in izživljala ga povsem sama ali pa v družbi lubljene osebe( kot si TI)...saj nisem nikoli imela komu jih razkrivat...ker nihče jih ni razumel in nihče jim ni bil kos,da bi lahko mi s kakšno pametno besedo pomagal...skratka...sama sem prihajala do vseh življenskih zaključkov..kaj je prav in kaj ne...in predvsem kako naprej....

moji znanci...moji prijatelji..moji sorodniki...še dan danes ne vedo...kaj sploh jaz sem...kdo sploh sem...vedo samo nekaj...da sem oseba..brez katere težko živijo...še posebno takrat...ko imajo težave..ko se zatečejo k meni...in sem pripravljena ure,dneve,noči poslušat..dokler z eno samo teorijo...ne rešim njihovega problema...

verjemi,da sem na trenutke utrujena ljudi...ki se k meni zatekajo...

zato pa sem toliko bolj srečna ob tebi...ko se lahko sprostim...ko lahko izkazujem svojo ženskost..brez zadržkov...ko lahko se nad tvojim lepim moškim telesom izživim v vsej moji popolnosti..ko lahko te na skrito ljubim..da to veš le ti...in samo tebi je to namenjeno...
skratka...si moj balzam za dušo...srce in telo....s katerim se mažem....vsakokrat,ko oči zaprem in v temi zazrem svetlobo tvojih dotikov ,nežnosti in vročih strasti...

če se temu reče sodobna ženska....pol sem res sodobna...na vseh področjih....
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#19 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 11. avgust 2005, 11:16

Moderna ženska je notranje močna, ker deluje v skladu s svojo intuicijo ter se prepusti notranjemu toku, nikakor pa ne sledi slepo zahtavam po lepoti, uspešnosti in blabla. če ima željo biti mati, naj bo, če želi biti karieristka, naj bo, če se ji ne da biti lepa lutka, naj ne bo, ... Glavno, da se ona dobro počuti in ni važno, če ne ugaja vsem. Jaz se nimam za moderno žansko, ker se mi dlake postavijo pokonci ob tej oznaki. Vrag pa take oznake in oznake na sploh! Jaz sem Mačona in me briga, če delujem ali ne moderno, dokler živim po svojem srcu.

#20 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 11. avgust 2005, 11:18

Huh, čitam tole, pa mi nekaj ne gre skupaj...koncept sodobne ženske, to je kot bi mi nekdo rekel, kaj je to vesoljc???
Začenši z mobilci in uporabo avtomobilov, pa se prevesi v čisto nekaj drugega, kar je smajčica napisala, pod zadnjim postom.....
Iz tega bi lahko povlekla sledeče zaključke;
-prepričanost sam v sebe
-izdelana samopodoba
-težnja dokazati, svoj prav
-znati živeti normalno življenje------kar okolica pričakuje od nas.....poroka, 2 otroka...kučica u cviječu, trava oko nje...
-znaš reševati probleme drugih ljudi, z enim zamahom roke....kaj nam bodo potem vsi terapevti, psihologi itd...
-ne deliš svojega intimnega življenja in misli z ostalimi ljudmi, ker veš, da je družbeno nesprejemljivo, če ima poročena žena ljubimca in **nečistuje** v mislih z drugimi moškimi...itd itd...se mi ne da analizirat tega posta...

Na prvi uč bi rekla, da je sodobna ženska poročena ima potomce, moža in ljubimce, ki prihajajo in odhajajo....ker je čustveno neizpolnjena se pač **prižiga** na ta način... čustveno nas pa itaq nihče ne more izpolnit, ne mož, ne otroci, ne ljubimci, pač pa samo sami z osmislitvijo polnosti življenja, ki pa je vse kaj drugega, kot pa to kar sem prebrala v tvojem postu, smajčica.
Pa ne vzemi tega osebno, saj te sploh ne poznam in najbrž si čisto drugačna, kot pišeš tu, vsaj po tvojih navedbah, nikoli ne poveš tisto, kar ti res si.

Tak opis mi nekako ne gre skupaj s sodobno žensko-to se je dogajalo že v pradavnini, se dogaja danes in se bo tudi v prihodnosti....
Za mene ima sodobnost neki drugi pomen.....
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. avgust 2005, 11:20

<{POST_SNAPBACK}>Jaz sem Mačona in me briga, če delujem ali ne moderno, dokler živim po svojem srcu.

x8Dx :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 11. avgust 2005, 11:32

<{POST_SNAPBACK}>zanimiva tema.
jaz po mojem nisem.

skoraj se bolj nagibam k 'preprosta/kmecka' kot pa 'sodobna/moderna' na tak nacin kot to nekak... percepiram....


:o|o: Ah, daj no! Menda si res preprosta/kmečka :o|o:

Ampak, ko enkrat snameš domačo haljo, frotiraste copate s privzdignjeno peto in prsti ven ter odviješ na trdo navite viklerje na trajno onduliranih laseh....

postaneš .....kar si, to pa je na srečo zelo daleč oz. obratno od pojava 'preprosta/kmečka' :palec:

W ženske x^x

#23 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 11. avgust 2005, 11:34

Taka, ki da na prvo mesto kariero, pol otrok, z nekom, ki ima dobre gene, se pravi pamet in videz, (ob predpostavki, da je medicina že toliko napredovala, da upa, da bo vse tako kot je načrtovano...), pač zmenita se z nekom brez obveznosti, pol če se pa slučajn v nekoga zaljubi in živita skupaj (v njenem stanovanju), ga ob najmanjši napaki vrže ven. x8Dx

Dokler nima otrok se zdivja, ni za resno vezo, pol se pa vse spremeni. Otroci so pač središče sveta in jim je treba pač omogočit vse naj naj, in čim bolj olajšat življenje... (zato pa pridejo v poštev samo najboljši samci...) Moški sploh več ni pomemben. x:Dx

LP

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. avgust 2005, 11:35

no saj... x:Xx ruby, x;)x

Cosma ima prav...
mal smo pobrkal pojme (vsaj jaz)... nekak omenjam(o) moderno zensko, sodobna pa je pac so-dobna.
to pa je da ta cas, v katerem zivi, cimbolj izkoristi, s tem kar je tedaj.

ja, heh, w zenske... x8Dx x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 11. avgust 2005, 11:45

cosma..

prav nič ne jemljem osebno...ampak ti dam popolnoma prav..

v mojem postu sem le opisala...delček mene...ali moje notranjosti..ali nekaj kar pač se mi dogaja v življenju...

mogoče že to...da nimam predsodkov...da sprejemam življenje tako kot se mi ponuja...da v bistvu najprej postavim sebe na prvo mesto...z mislijo..da če bom osrečila predvsem sebe....bodo bili srečni tudi drugi okoli mene..in tega se držim in izvajam tako,da resnično osrečim najprej sebe...se počutim kot ženska...ki lahko živi v sodobnem času...

imam svoje vidno življenje in svoje nevidno življenje,ki ga trenutno delim z nekom,ki ni moj vezani partner...je pa na povsem enakem položaju kot jaz s podobnim ,če ne celo na trenutke z enakim življenjem...in mišljenjem

nikakor pa...se od moža ne bi ločila....ker to je zgodba in življenje povsem drugačno od tega...kar imam s prijateljem....z njim zadovoljim tisto čustveno stran življenja,ki mi pomaga...premagat...monotonost mojega zakona...

hm...tako nekako....sicer pa o tem bi se lahko pisalo...do nezavesti in nazaj....

*********************

marsa..

naj te potolažim..da sem tudi jaz kmetica...s 6 prašički in 25 piščančki..pa nekaj kokošk..psa in mačke.)))).....
Samo,če ljubimo smo nesmrtni




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0