Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

hujšanje z afirmacijami


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
58 komentarjev na to temo

#1 pegatka

pegatka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 16. avgust 2005, 13:33

Živjo!
Ima kdo izkušnje s hujšanjem z uporabo afirmacij????? In, kakšni so rezultati??? :8):

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. avgust 2005, 13:36

ahoj! :vio: :palec:

Ceprav imamo kup tem o hujsanju, je vseen prav zanimivo in fajn, da imamo tud prav tko postavljeno temo, kljub temu, da gre tud sicer v bistvu pri hujsanju (vsaj pri 'zacetnih korakih, fazah') prav za slednje... namrec, odlocitev, pozitivno programiranje, kar pa so pozitivne afirmacije.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 16. avgust 2005, 13:54

zelo pomaga xokx
Sam vsak dan se vsedi in si ponavljaj: Z vsakim dnem postajam bolj vitek ;)
Pomaga 100% x;)x
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#4 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 16. avgust 2005, 17:54

<{POST_SNAPBACK}>zelo pomaga xokx
Sam vsak dan se vsedi in si ponavljaj: Z vsakim dnem postajam bolj vitek ;)
Pomaga 100% x;)x


x:o)x
Zraven pa jes burgerje iz macdonaldsa?

Dobra tema sicer...brez pravilne prehrane in telovadbe ne gre drugac...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. avgust 2005, 18:58

ja, x:o)x xDDx, cist tko simple ni spet, ne, Behyslav... ;) :P
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 16. avgust 2005, 18:59

<{POST_SNAPBACK}>x:o)x
Zraven pa jes burgerje iz macdonaldsa?

Dobra tema sicer...brez pravilne prehrane in telovadbe ne gre drugac...

neee :P jaz nisem debel, se podhranjen (47/160 :P )
Ja to je res, samo afirmacije te naredijo bolj odločnejšega in ti pri tem mičkeno pomagajo hujšati :D
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#7 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 16. avgust 2005, 19:02

<{POST_SNAPBACK}>ja, x:o)x xDDx, cist tko simple ni spet, ne, Behyslav... ;) :P

simpl ni, samo težko pa tudi ni ;) Zelo ti pomagajo afirmacije xokx
Jaz jih uporabljam za razvoj čaker in mi pomagajo mičken :D
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. avgust 2005, 19:07

<{POST_SNAPBACK}>simpl ni, samo težko pa tudi ni ;)

x:Dx

xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 16. avgust 2005, 19:10

kolk mene včasih tale Behi prijetno v nasmešek spravi... :palec:

#10 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 16. avgust 2005, 19:13

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx

xokx

xokkx hehe, Marsa, poglej malo svoje email, saj bi ti pisal na os samo imaš polnega, al pa si mi preprečila dostop :blink:

<{POST_SNAPBACK}>kolk mene včasih tale Behi prijetno v nasmešek spravi...  :palec:

hehe, viš kok sem fajn, skrbim za tvoje zdravje ----> smeh je poln zdravja :lol:
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. avgust 2005, 19:20

<{POST_SNAPBACK}>al pa si mi preprečila dostop :blink:

xrolleyesx

joj ste sitni kot muhe pa nic se vam ne da dopovedat.

enkrat vas res zbenam vse pa zbrisem vam CIST vse! :att:
ce bi bli na mojem mestu, pa sebe vidl, bi vam blo nerodn zase. :o|o:

Mislite da se mi res da ukvarjat 10x vec nekje tam sniki, ce se mi ze tle ne da!!! :D :P

in sramota!!! da me je zato treba osebno poznat, da se lohk posteka in 'predvidi' kako moje ravnanjce...
a mislite, da pisem nekaj, v resnic sem pa cist drugacna, al res 5 pik ne stekate nic, pa sam brez veze se mi mal rezite pa kimate pa se mal kregate z mano, zarad lepsga, zarad protokola? x:Dx x:px

skratka, Behy, mail sem dobila, nisem mela cajta (in se mi tud ni dal) isto sekundo priletet, ker si moram pac vzet cas. ze dobis... kar nauc se mal potrpezljivosti se usput. ;) :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 16. avgust 2005, 19:22

<{POST_SNAPBACK}>xrolleyesx

joj ste sitni kot muhe pa nic se vam ne da dopovedat.

enkrat vas res zbenam vse pa zbrisem vam CIST vse! :att:
ce bi bli na mojem mestu, pa sebe vidl, bi vam blo nerodn zase. :o|o:

Mislite da se mi res da ukvarjat 10x vec nekje tam sniki, ce se mi ze tle ne da!!! :D :P

in sramota!!! da me je zato treba osebno poznat, da se lohk posteka in 'predvidi' kako moje ravnanjce...
a mislite, da pisem nekaj, v resnic sem pa cist drugacna, al res 5 pik ne stekate nic, pa sam brez veze se mi mal rezite pa kimate pa se mal kregate z mano, zarad lepsge, zarad protokola? x:Dx x:px

skratka, mail sem dobila, nisem mela cajta (in se mi tud ni dal) isto sekundo priletet, ker si moram pac vzet cas. ze dobis... kar nauc se mal potrpezljivosti se usput. ;) :D

ojej, samo vprašam, ni treba nahrulit vse po vrsti, štekam da ti težijo - mani tudi včasih oreng in zati ne hrulim vse po vrsti. x;)x
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. avgust 2005, 19:24

hrul hrul... x:o)x

OK behy, mas prav, ne gre da bi se kar hrulil po vrsti. :vio: xDDx x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 16. avgust 2005, 19:26

<{POST_SNAPBACK}>hrul hrul... x:o)x

OK behy, mas prav, ne gre da bi se kar hrulil po vrsti. :vio: xDDx x:px

točno x:Xx
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#15 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 16. avgust 2005, 20:06

Tkole vam povem- vsi po vrsti mate prou.... nekoliko.
Ja, treba je pravilno jest, treba je telovadit, VENDAR... prav tako si lahko pomagaš z afirmacijami, pa ne a la "Vsak dan postajam bolj vitek" (lahko tudi, vendar ni isti učinek), ampak "Sit/a sem" in si dejansko zmanjšaš apetit, ob tem se ti posledično zmanjša želodec, ne čutiš takšne potrebe po hrani, zraven telovadiš, spremeniš stil prehranjevanja (adijo McDonald`s, živjo Montignac- če še ne veste knjiga od Montignaca: "Jem, torej hujšam").... ob tem pa ne čutiš neznosno zoprne potrebe po hrani, kruljenja, pretirane lakote, itd.
Ja, afirmacije pomagajo- vam povem iz prve roke.
x;)x x^x

Scio mi nihil scire

#16 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 16. avgust 2005, 20:14

Tina, verjamem, da pomaga...

Sicer je to tema o hujsanju, zato lahko uprasam: Kaj pa pravi Montignac? kaj je njegov nacin? Sem slisala ze za Atkinsa ( btw, don't do that), kaj je pa njegovo mislenje?
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#17 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 16. avgust 2005, 20:19

<{POST_SNAPBACK}>Tina, verjamem, da pomaga...

Sicer je to tema o hujsanju, zato lahko uprasam: Kaj pa pravi  Montignac? kaj je njegov nacin? Sem slisala ze za Atkinsa ( btw, don't do that), kaj je pa njegovo mislenje?

Ufff, komplicirano je..... ni za hujšanje, ko bi se radi znebili par kilc, obenem pa še vedno jedli občasno razno junk food, itd. Ločevanje beljakovin od OH, pa take fore... cca. 6 obrokov na dan, malo pa po večkrat, važno da presnova skoz dela (Pazi: NE prebava, ampak presnova).... To se pravi, želodec mora non stop nekaj delat.... Na začetku dobiš nekaj kilc gor, nato pa pada do teže, ki je idealna za tvoje telo. Sicer pa knjige čist cele ŠE nisem prebrala... x;)x Je pa point to, da spremeniš način prehranjvanja FOR LIFE, ne pa le zato ker bi rad izgubil 5 kg. x:Ix
Atkins? :inocent: never heard... kva pa je to fora in zakaj pravš, da bolš da ne?
Scio mi nihil scire

#18 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 16. avgust 2005, 20:52

Joj, ne vem, ce je to Atkins, samo mislim, da je. Ce pa ni, je pa neka druga dieta, ki je zadnje case blazno popularna. Gre namrec za to, da jes samo beljakovine ( zivalske in rastlinske). Kot sem eno poslusala, je samo meso, jajca, privosci si majonezo in podobno. Potem imas pa neke tocke, po nekaj tednih lahko jes tudi OH? Mislim, da se tako rece, nisem pa cisto prepricana x:Ix To mi je ena pac razlagala, kako hudo je shujsala s tem in zelo hitro, pa se mi je samo obracalo.
Zakaj je NE, je najbrz nepotrebno razlagat? x;)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#19 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 16. avgust 2005, 21:28

sam res hujšanje nima nobenega pomena, če ne spremeniš način življenja in prehrane. Konec koncev je telesna teža odvisna tudi od svojih življenjskih pogledov in prepričanj, ne samo od količine telovadbe in zaužite hrane, mar ne?
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. avgust 2005, 21:46

<{POST_SNAPBACK}> Konec koncev je telesna teža odvisna tudi od svojih življenjskih pogledov in prepričanj, ne samo od količine telovadbe in zaužite hrane, mar ne?

Potem jih pa povej, saj praviš, da si živ primer vitkosti x;)x

#21 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 16. avgust 2005, 21:51

Ja tud mene to zanima :eek: :eek: :eek:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#22 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 17. avgust 2005, 09:07

<{POST_SNAPBACK}>Tkole vam povem- vsi po vrsti mate prou.... nekoliko.
Ja, treba je pravilno jest, treba je telovadit, VENDAR... prav tako si lahko pomagaš z afirmacijami, pa ne a la "Vsak dan postajam bolj vitek" (lahko tudi, vendar ni isti učinek), ampak "Sit/a sem" in si dejansko zmanjšaš apetit, ob tem se ti posledično zmanjša želodec, ne čutiš takšne potrebe po hrani, zraven telovadiš, spremeniš stil prehranjevanja (adijo McDonald`s, živjo Montignac- če še ne veste knjiga od Montignaca: "Jem, torej hujšam").... ob tem pa ne čutiš neznosno zoprne potrebe po hrani, kruljenja, pretirane lakote, itd.
Ja, afirmacije pomagajo- vam povem iz prve roke.
  x;)x  x^x

xokx se popolnima strinjam ;)
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#23 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 17. avgust 2005, 09:50

Ja kaj se tiče lakote.

Jaz sem pri sebi opazil, da ko pojem nekaj sladkega, postanem čez 30 minut spet zelo lačen in si spet vzamem kaj sladkega.....

Mislim te lahk zagrabi lakota, čeprav ne potrebuješ hrane. In ko to ugotoviš je že zelo velik napredek pri hujšanju.

Seveda ne pretiravat in bit cel dan brez obroka.

Če je nekdo neznansko lačen, se naj naje zelenjave al kaj podobnega. pa seveda je 50% uspeha v glavi.

Drugače je tud ena vaja za razstapljanje maščobe, ki sm jo že opisal in je na tem forumu

Drugače so arfimacije del odredb.

TKo

#24 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 17. avgust 2005, 10:02

ne bom rekel, da sem ravno svetnik in da živim glede prepričanj in delovanja brezmadežno čisto, si pa vztrajno vcepljam določene vrednote in verjetje, kot recimo:
1.) svet je po naravi dober, prav tako ljudje in nihče me namerno ne želi prizadeti ; tako tudi marsikatero izjavo, nad katero bi bil kdo na smrt užaljen nikoli ne sprejmem vase, ampak jo obdelam in ugotovim, ali je bila izrečena v prisebnem stanju in je utemeljena, ali pač ne...če je bila utemeljena, si bom prizadeval to področje življenja izboljšati, če ni bila utemeljena, mi ni mar zanjo. Nikoli pa ne bom zaradi nje obsodil in zameril človeku, ki jo je izrekel-svoje vesti ne želim obremenjevati z zamerami in negativnimi mislimi. Sploh se ne spomnim, komu in kdaj sem nazadnje kaj zameril.
2.) Spoštujem se in rad se imam takega, kakršen sem. Kar ne pomeni, da ni ničesar, kar bi lahko izboljšal- recimo povečal mišično maso, spodbudil delovanje možganov, izboljšal intuicijo, empatijo itd...S takim prepričanjem lahko živim bolj polno, sebi in okolju prijazno.x:Dx.
Vem, da imam precej pomankljivosti, a hkrati tudi veliko talentov in potencialov, ki jih moram izkoristiti za svoje dobro in dobro občega. Prepričan sem, da Stvarnik ne bi nikoli ustvaril "smeti", da bi trpela zaradi svojih kompleksov. Sicer imamo na voljo samo dve možnosti: ali smo zadovoljni s seboj, ali pa ne....zakaj bi izbrali slednje? x;)x
3.) Neuspehi niso zato, da nas zlomijo, ampak, da nas obogatijo in pripravijo na večje preizkušnje. To zadnje prepričanje je pri meni najbolj trhlo, ker je najbolj mlado. Dostikrat sem prezahteven sam s seboj. In dostikrat se zaradi strahu pred neuspehom sploh bojim poizkusiti. Zavedat se je treba, da dejansko nimaš nič izgubiti, tudi če ne uspeš...lahko pa uspeš, samo če upaš poskusiti...in veliko pridobiš...največ pa riskiraš, če sploh ne riskiraš w:Iw
4.) Stres-ne povzroča ga okolica, povzroča si ga človek sam s svojim prepričanjem, da mora nenehno brzeti sem in tja in opraviti tisoč opravil vsak dan. Tudi, če mora res tako hitro živeti, ni potrebno, da se zaradi tega frustrira. Lahko se pripravi do tega, da vse počne umirjeno z nasmeškom na obrazu in pozitivno naravnanostjo. To je izredno težko, a se da, z vztrajnostjo, močno voljo in zavestjo, da se splača...ker se imam rad!
Seveda spada čimbolj zdrava prehrana zraven, poleg redne rekreacije...pa čeprav zaenkrat samo 20 min na dan...bom dvignil kmalu na eno uro
Sam velikokrat odstopam od teh načel, a se jih trudim osvojiti, in počasi, počasi mi uspeva. Važno pa je, da se v tej smeri še naprej trudim. Vsak mesec bo bolje, in nikoli mi ne bo treba skrbeti zaradi prevelike teže.
Sam dostikrat zaidem s teh prepričanj, ampak se vseeno počasi utrjujejo v meni x;)x
Saj boste rekli, da sem idealist, pa da je skoraj nemogoče to doseči, kar sem napisal. Tudi če je res, je to lahko moja življenjska naloga, da se temu idealu čimbolj približam. Tudi zato je vredno živeti x8Dx x^x
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#25 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 17. avgust 2005, 10:04

Dobro, saj ne rečem, da pri tem, ko hujšaš moraš tudi razmišljati v tej smeri,da boš res izgubil telesno težo :palec: .....
Še vedno pa sem tudi mnenja, da "brez dela ni jela" in zato, da shujšaš moraš sam, v fizičnem smislu nekaj narediti zase in svoje telo (ni dosti, da o tem samo razmišljaš :o|o: ).....

Vsako telo oz. posameznik mora pri sebi razčistiti, katera je tista hrana, ki mu najbolj škoduje oz. ve, da se po njej najbolj zredi in se je naj izogiba (pri meni je to npr. kruh in ga pač jem v manjših količinah, če se mu pa čisto odpovem pa -2 kg po tamalem).....Pa seveda brez redne vadbe nikar hujšat, ker potem je telo popolnoma uvelo in izgleda nezdravo, izčrpano (sploh tisti, ki izgubijo več kg)....

Drugače sem pa mnenja: jej vsega po malem, ne pretiravaj v ničemer, veliko zelenjave in sadja in vadi, vadi, vadi......uspeh ne izostane, tako fizično kot umsko se posameznik preoblikuje :palec: xDDx ......

Vsako hujšanje in redno ukvarjanje s telesno vadbo je pa seveda v glavi :palec: .....in, če tam niso pojmi razčiščeni potem tudi uspeha ne
bo :o|o: ......
Smisel življenja je največja sreča




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0