Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj najraje jemo?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
452 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. julij 2002, 01:00

Česa pa ne maram?
Margarine.
Ker ima okus po nafti.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 18. julij 2002, 01:00

ŠPINAČA definitivno :-))) (tudi blitva al pa koprive, mljac) v vseh možnih oblikah, kadarkoli, velike količine, tut vsak dan pa pire krompir. Nikoli se ji ne morem upreti (in se tudi nočem)!

NE maram :-((( (fuj, bljak, gravž!) zdrizaste kožice na pečenih jajcih, kožice na kuhanem mleku ali celo smetane na mleku, pa vse kar je mesnatega (razen rib in morskih zadev).

#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. julij 2002, 01:00

MMM, špinača... blitva... jaz tudi... njami... :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

Men je pa cvetača fuuuul dobra. kuhana ali pečena

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#30 Tadeja

Tadeja
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

Obožujem testenine z gorgonzolo, meso, ribe (ampak samo morske, rečnih ne maram), sadje (vse razen melone in banane), korenje, cvetača, špinača, zelje, blitva, krompir- na 1001 način, zelena solata, kisle kumarice. Od zelenjave je to vse kar jem. Pri zelenjavi sem res izredno izbirčna.
Aja, pa morsko hrano obožujem. (Ampak hobotnice pa res še nisem nikoli poizskusila).

#31 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

Edino kar res ne prenesem je paradižnik v vseh oblikah, saj so jedi, ki mi niso všeč jih pa jem če je nuja, paradižnik pa nikoli.

andrej

#32 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

kaj res, da je praradižnik strupen, ima namreč v notranjosti (nekje)
tiste delce´´.........?
ne maram ga, pa paprik tut ne .

pokowc

#33 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

Tudi jaz sem brala, da je paradižnik strupen.
Ampak po nekih novejših raziskavah to sploh ne drži, vsebuje menda cel kup koristnih stvari, celo preprečeval naj bi raka.
Mene paradižnik ne gane preveč, jem ga, ampak ne obožujem.
Od paprik imam pa rada ta "ljute" feferončke.

Zelo rada pa imam - zdaj ko je sezona - sveže fige.

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

Ja, tudi to slišiš, da povzroča raka... Jaz preprosto stržene izrežem (tako pa ravnam itak povsod, tako da ni bojazni).
Jaz pa paradižnik obožujem!! Dnevno pojem vsaj dva do tri (zdaj v tem obdobju, torej kakšne 3, 4 mesece letno).
Veš, kaj pa je tudi res (no, morda ga prav zares ne preneseš in ne maraš) - to, kar se prodaja kot "paradižnik", ki ga kupiš v ..., ... in še ... - to ni to!!! To ni pradajz! Rumeni strženi in podobno!
Ko govorim o paradižniku, govorim o PARADIŽNIKU - carju - takemu seveda, kakršnega jem jaz. Jem samo surovega, samo zrelega, a trdega in čvrstega. Imam dve varianti na tržnicah, kjer kupujem že več let in pravim: paradižnik je zakon!
Meni, ki zelo malo jem (in sem praktično na prani, kot ste nekje omenjali), mi da potrebne snovi, ureja prebavo, dezinficira, in, kar je najpomembneje, kajti sem precej srčen človek, blazno ugodno deluje na srce - še posebej in tudi zaradi vsebnosti kalija.
Seveda se najde pametnjakovič, ki mi soli pamet, kako je paradajz škodljiv, ker je zelo jin, jaz pa sem riba in jin, ko me sreča na trgu, ko imam v vrečki 3 kg paradižnika, lepega, rdečega, sočnega, bleščečega.. :~)
No - ne šteka pa, da sem jaz telesno (in tudi sicer) precej jang, da je vroče, takrat sem še posebej jang, da je ravno zaradi vsega tega paradižnik lepo idealno ravno sedaj, poleti, ko je najbolj vroče (kajti pozimi ga ne jem - holandskih ipd. ne maram - to NI paradižnik in zame nima nobene vrednosti).
In ko navdušeno kje pojem hvalnico paradajzu, mi nezavzeto prikimavajo in naštimajo paradižnikovo solato iz rumenih kupljenih industrijskih paradižnikov, ki se meni malodane upirajo...
Govorimo torej o tem, da imam jaz tako rada paradajz, predstavljajo pa si to, kar se prodaja kot paradajz - jaz pa govorim čisto o nečem tretjem.
Ja, ja, paradajz... :~))))
Mi je zdaj kot kruh - če ga ni, sem prav nesrečna.
Paprike pa tudi jaz ne obožujem - se mi peha, pa tudi, mi da tak malo rezek učinek.
Paradižnik pa res res zakon. :~))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

**
S Cocinelle sva istočasno odgovarjali (očitno), tako je bil moj reply v bistvu na pokowčev in andrejev komentar..


Kot smo že nekajkrat ugotavljali, najnovejše raziskave itak vedno pokažejo to, kar so ugotovili že pred tisočletji in da smo imeli prav in je torej vse tako kot mora biti.
Ne, paradižnik ne povzroča raka, morda so v nekaterih primerih lahko predvidevali, da je tako, vendar je šlo samo za njegov stržen in za zelene dele, morda.
Tako jemo samo zdrav, čvrst, zrel, rdeč paradižnik (nobenih zelenih delov, strženov ipd). Če bo tako, sem prepričana, da ne more škoditi.
Ja - veliko je bilo povedanega o paradižniku. Najprej so menili, da njegova kislina izredno neugodno deluje in da nekatere snovi v njem celo povzročajo raka, zdaj pa so ugotovili, da je prav paradižnik edini ali med najredkejšimi sadeži, ki je prav najmanj škodljiv z obdelavo, kot je npr. pasteriziranje, in da se na ta način sploh ne uničijo njegove pozitivne lastnosti oz. sestavine.
Izredno dobro tudi čisti, veže nase negativne snovi in "dela" blato in lajša izločanje nasploh.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

aha, seveda Suho Sadje mam zlo rad,
jest ga kr mixam in glodam´ pozneje:)

pokowc

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

Ne maram zamrznjenih jedi. Še posebej pa ne zelenjave. Sicer se zgodi, da kaj tudi zamrznem, a praviloma se ne prehranjujem tako.
Tudi konzervirane hrane ne jem - razen izjemoma.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 22. julij 2002, 01:00

ful obožujem slivove cmoke, ki so pripravljeni doma.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#39 Tadeja

Tadeja
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 22. julij 2002, 01:00

Pa tudi marelični cmoki so dobri.

#40 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. julij 2002, 01:00

tut svaljki pohani+ sladka omaka x:o)x

pokowc

#41 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 23. julij 2002, 01:00

Pohan sir- njam. Bučke na kakršnikoli način- fuj

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. julij 2002, 01:00

Pohan sir - kul.
Bučke na 1001 način - njami. :>)
Včeraj zvečer pohala bučke (*zaželela pa sir, ampak brez - danes odpravili pomanjkljivost). :>))


Rada imam jedi z žara. Njami!! Mljask! ;>)
Npr. postrvi, ki jih speče frend na Krki.

Školjke jem samo na Korčuli - tam jih obožujem, drugje jih ne maram.
Zelo rada imam orado. :>)))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 25. julij 2002, 01:00

Meni pa je čedalje všeč Pira. x^x
Zadnje čase mi gre čedaljo bolj po glavi, da bi jo posejal in to v ekstremnih pogojih. Brez kakršne koli zaščite. Ali mogoče kdo ve, kje bi lahko kupil pirino seme x?x

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#44 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 25. julij 2002, 01:00

Kljuka, verjetno jas vem; oz. poznam kar nekaj ekoloskih pridelovalcev...
obenem, pa obstaja vrsta psenice 'kamut', ki so jo nasli v piramidah,
in je vsebovala 25-35%?? vec mineralov, etc... kakor najboljsa vrsta
piere, menda? torej tudi semena so gensko spremenjena :/
hkrati pa je menda vredu (ce pridelujes hrano), da imas primerno
prst-zemljo, ki vsebuje dovolj rudnin, etc...

#45 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 30. julij 2002, 01:00

Spomnila sem se, česa resnično ne maram... smetane na mleku ... ki se ti zalepi za jezik in valja po ustih... Bljak!!!
Sploh mleka v surovi ali prekuhani obliki nikoli nisem preveč marala, nasprotno pa imam zelo rada kislo mleko, kjer me smetana sploh ne moti, pa kefir

#46 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 5. avgust 2002, 01:00

ribe, njam, njam x:Dx. Na morju sem se jih dvakrat nažrla. Njam, njam.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#47 vegi

vegi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 21. avgust 2002, 01:00

vse, kar ni namazano s krvjo - vege

#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2003, 01:00

Zadnje case kar naprej jem radich - obozujem ga...
V tem casu pa nic kaj posebno ne shizim na korenje, gobe pa mi sploh ne disijo...
Ful so mi vceraj zadisali belusi, ko sem jih zagledala na trgu.
A raje imam divje, zelene... :~))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. marec 2003, 01:00

Jest pa ne maram Rediča, ker je grenk, zato pa mešam skp solato.
Jest pa Zelje jem, ko je sezona x:Dx

P°k0w<

#50 Emilija

Emilija
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 27. marec 2003, 21:31

:D Hrana, uh, kako težko se ji odpovem, najbolj me pa razoroži tisti vonj poleti pred Šparom, ko v tisti utici pečejo piščance, kar dva ovinka naredim, da me ne potegne tja! Jaz bi pač ne mogla biti vegetarijanka :P




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0